pomysł na filet z kury ? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-22, 07:39   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

pomysł na filet z kury ? :)


dziewczyny jak ,z czym robicie ,podajecie , filet z piersi kurzej ?
mam juz dostc tradycyjnej panierki .
prosze o propozycje

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 08:15   #2
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Re: pomysł na filet z kury ? :)

próbowałaś może Fix Knora do potraw chińskich?
Pokroisz fileta w paski,podsmazysz, dodasz warzywka chińskie takie mrozone, Fix i ryż - i masz super obiadek
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 08:17   #3
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Re: pomysł na filet z kury ? :)

Zamiast całej panierki bardzo często smażę tylko w jajku (najpierw obtaczam w mące, potem w jajku).
Oprócz tego korzystam też z proszkowych gotowców typu fixy knorra (najbardziej lubię słodko-kwaśny i po włosku).
Jak mam więcej czasu, to robię w sosie śmietanowym: duszę na maśle(nie podsmażam, tylko raczej szklę) pokrojoną w kostkę dużą cebulę, do tego wrzucam przyprawione pieprzem i solą i pokrojone w kostkę piersi i obsmażam, później podlewam wodą i troszkę duszę; następnie wyciągam kawałki piersi, a do reszty dodaję pojemniczek śmietany rozbełtany z mąką i jakąs vegetą czy jarzynką i robię sos; na koniec wrzucam tam znowu piersi i gotowe - najlepsze z ryżem (do cebuli można dodać jeszcze pieczarki - też smacznie).
Ostatnio odkryłam przyprawę do gyrosa i wykorzystuję ją właśnie z piersiami: piersi posypuję obficie tą przyprawą, wkładam na kilka gdzin do lodówki (ważne, żeby miska była dobrze przykryta, bo to ma bardzo intensywny zapach), później smażę na oleju i podaję z sałatką ziemniaczną albo z ryżem i sosem meksykańskim ze słoiczka.
Jak coś sobie jeszcze przypomnę, to dopiszę.
Pozdrawiam
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 08:21   #4
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: pomysł na filet z kury ? :)

Ja lubię pokrojoną w kosteczkę i zalaną sosem sojowym - mniam najlepiej jak trochę tak postoi w lodówce przed smażeniem, ale można też obsmażyć od razu. Poza sosem sojowym nie daję żadnych przypraw, ale można do smażenia dorzucić warzywka np. paprykę, kapustę pekińską...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 08:35   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: pomysł na filet z kury ? :)

dzieki za pomysły ,oczywiscie używałam fixy itp ale robie je bardzo rzadko bo nie chce aby dziecko jadło jakies plastikowe jedzenie
dlatego wole cos "prawdziwego" i w miare naturalnego użyc.
nie chce mi sie robic 2 osobnych rodzajów mięsa

prosze o jeszcze
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 08:42   #6
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: pomysł na filet z kury ? :)

A my z małżonem najbardziej lubimy z fasolą . Kroisz filet, smażysz z cebulką, dodajesz fasolkę z puchy, koncentrat pomidorowy, sól, cukier i przyprawę maksykańską. Pycha. Z makaronem oczywiście najlepsze.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 08:44   #7
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: pomysł na filet z kury ? :)

Paula świetny wątek, chętnie sama poczytam , co moznajeszcze wykombinować z piersi kurczka Czasami korzystam z gotowców Knorra albo Winiar /osobiscie bardziej smakowo odpowiadaja mi te drugie / lub obsmażam filety na tłuszczyku , a potem dodaję warzywa , wszystko razem dusze pod przykryciem i na koniec robie sos. Podaje z ryzem. Miesko mozna tez panierowac w platkach migdalow

Ma ktos jeszcze jakies ciekawe i łatwe pomysły?

Pozdrawiam
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-22, 08:48   #8
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: pomysł na filet z kury ? :)

mnie w panierce tradycyjnej tez juz się znudziło
Bardzo lubię taki sposób:
poporcjować na płaskie kawałki w poprzek włókien
oprószyć przyprawami:sól,pieprz czosnek,czerwona słodka papryka,odrobina bazyli
obtoczyć w mące ,podsmażyć na patelni
potem podlać trochę wody i poddusić.
Pycha
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 08:53   #9
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: dobre

kroję w cienkie paseczki i podsmażam dodaję:
pokrojony por (dużo) -dalej duszę;
czerwona pokrojona paprykę -duszę'
zieloną paprykę'
pokrojone pieczarki -calość mieszam i duszę
Dodaję przyprawę do chińszczyzny i ,soso sojowy i co tam lubisz..PYYYYYYCHA!
Podaję z ryżem lub frytkami
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 09:05   #10
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Re: dobre

albo fileta rozkrój środek nafaszeruj żółtym serem mniam mniam, ja jeszcze uskuteczniam kurczacze cucuszki pokrojone w kosteczke i podawane z duszonymi pieczarkami z cebulką,
albo zamiast tradycyjnej panierki ciasto naleśnikowe odpowienio smakowicie przyprawione

btw co z forum kulinarnym???
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 09:13   #11
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: pomysł na filet z kury ? :)

Ja dziś mam coś takiego (tzn. będę miała, jak sobie zrobię )

Pierś z kurczaka natrzeć jarzynką i delikatem Knorra czerwonym, odstawić do lodówki, niech sie przegryzie. Paprykę czerwoną pokroić w nie za szerokie paski 0,5 cm. W paski pokroić plasterki sera żółtego i szynki albo innej wędliny (ogonówka, polędwica). Jeśli pierś jest duża, to przekroić ją na pół, ale wzdłuż. Teraz na pierś położyć w poprzek kawałek papryki, sera i szynki, zawinąć w rulon, zapiąć wykałaczką. Roladkę obtoczyć w jajku i bułce tartej, usmażyć na patelnii (dość długo, żeby nie było surowe w środku). Smacznego!
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-22, 09:21   #12
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
panierki

hej, jesli masz ochote na filet, ale niezupełnie tradycyjny, to ja polecam zakup gotowej panierki są różne smaki( staropolska, ziołowa, pikantna,czosnkowa, kokosowa ) a najzwyklejszy kurczak nabiera nowego smaku i przygotowanie jest banalnie proste
Moja rodzinka je uwielbia wraz z moja 2 letnią córcią, możesz zrobic np po jednym filecie w różnej posypce-ja tak własnie robię- i każdy może dostać kawałek w innym smaku - na pewno sie nie znudzi

Drugi sposób to filet z ananasem:
robisz zwykły kotlecik z piersi, na wierzch kładziesz plaster puszkowego ananasa, posypujesz tartym serem i do piekarnika na chwilkę zeby zapiec i rozpuścić ser. Pyszne i tez proste.
Trzeci to filet z pomidorem:
robisz zwykły kotlecik, wcześniej najlepiej sobie przygotować taki "farsz" (który tez często wkładam do devolaja) kroje pomidory w kostkę, dodaję czosnek, pieprz, troche soli, bazylię, tymianek, kapary, oliwki i starkowany żółty ser - wszystko to mieszam, odstawiam na 30 minut, żeby się przegryzło i nakładam na wierzch kotlecików, potem wstawiam do piekarnika, żeby sie zapiekło i na stół

Mozesz tez zrobić devolaja (nie mam pojęcia jak się pisze, więc wybaczcie ewentualne błedy
z serem, ogórkiem, papryką, konserwowanymi grzybkami, cebulą - co kto lubi, ja wkładam dosłownie wszystko łącznie z fetą, dana blue, porem, rodzynkami, ananasem i brzoskwiniami w przróżnych komcinacjach.
Ja ich po zawinięciu nie obtaczam ani w mące ani jajku, bo moge je wtedy dłużej posmażyć i nic się nie przypala, albo po prostu zawijam, układam w brytfannie i wstawiam do piekarnika - jeszcze prościej.

Moi goście zawsze twierdzą, że na tak różnego kurczaka przed wizytą w moim domu, jeszcze nie jedli kurczaka
A że ja uwielbiam pichcić i eksperymentować, to moje manu jest bardzo bogate.

życzę smacznego i chyba sama dzisiaj zrobię kurczaka

podr
Mad

PS. trochę poza tematem, ale też kurczak - jesli ktoś lubi kurczaka pieczonego w piekarniku, to żeby się nie wysuszał w czasie pieczenia, polecam posmarowac przed pieczeniem majonezem i odstawić na chwilę - kurczak jest wtedy miękki, kruchy i soczysty. Wiem że moja znajoma moczy go tez troche w mleku, podobno efekt ten sam.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 09:40   #13
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Re: pomysł na filet z kury ? :)

A ja kroję 2 filety z kurczaka, doprawiam solą i pieprzem, np. cytrynowym, do pokrojonych piersi dodaję mąkę, jajko i dodatki w postaci alo pory pokrojonej albo pieczarek, kukurydzę, cebulkę i następnie łyżką formuje placuszki i samże na rozgrzanym oleju. Normalnie pychotka nawt na zimno, polecam.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 09:50   #14
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: pomysł na filet z kury ? :)

Polecam fileciki na dwa sposoby, bardzo zresztą do siebie podobne. Oba zaczynamy od duszenia na oleju pieczarek z cebulką i wyciśniętym czosnkiem (ilości wedle uznania, ja daję z pół kilo pieczarek, cebulki ze 3, a czosnku ze 2-3 ząbki). Jak już się trochę poddusi dorzucamy fileciki (ze 2-3 pojedyncze) z kuraka pokrojone w większą kostkę albo w całości i nadal wszystko razem dusimy. Piersi mogą być wcześniej obficie posypane przyprawą do gyrosa/kebaba i przeleżakowane w lodówce. Mogą być też przyprawione tradycyjnie solą, pieprzem, papryką itp. Jak już się trochę poddusi mamy dwie możliwości
1) dodajemy pokrojony na mniejsze kawałki serek topiony (ze 2 kostki prostokątne śmietankowe albo ziołowe); żeby się serek lepiej kroił nalezy go wcześniej włożyć do zamrażalnika na jakieś 20min; oczywiście cały czas wszystko mieszamy, co by się nie przypaliło; potem dodajemy jeszcze śmietany dla rozrzedzenia konsystencji (ilość wedle uznania oczywiście)
2) dodajemy stopniowo po łyżce majonez (kielecki najlepiej); ciągle mieszamy i jak sos osiągnie porządaną konsystencję zabieramy się do jedzenia
Smacznego
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 11:14   #15
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Re: pomysł na filet z kury ? :)

To moja metoda na kurczaka : Filety z kuraka,rozbite,przygotowa ne jak na "kotlety" upiec ,na nie nałożyć posiekana cebule,czosnek,konserwowe/kiszone ogórki wymieszane z majonezem ,przykryc plastrem zóltego sera i jeszcze raz zapiec az do rozpuszczenia sera.W wersji Beci 69 dorzuca się jeszcze pieczarki
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 11:56   #16
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: pomysł na filet z kury ? :)

stokrotka_to_ja napisał(a):
> To moja metoda na kurczaka : Filety z kuraka,rozbite,przygotowa ne jak na "kotlety" upiec ,na nie nałożyć posiekana cebule,czosnek,konserwowe/kiszone ogórki wymieszane z majonezem ,przykryc plastrem zóltego sera i jeszcze raz zapiec az do rozpuszczenia sera.W wersji Beci 69 dorzuca się jeszcze pieczarki


Zapomnialas dodac, ze pieczarki nalezy przepiec z cebulka Przepis Stokrotki jest naprawde super
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 12:04   #17
majag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 287
Re: panierki

Jakiej firmy panierki używsaz bo kiedyś miałam ale kiepskie to było - proszę o odp.Pozdrawiam Gorąco
majag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 12:06   #18
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Re: pomysł na filet z kury ? :)

aaa...faktycznie zapomniałam

__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 12:14   #19
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Re: panierki

Hej kochanie
powiem szczerze że nie pamiętam ja po prostu wiem, gdzie one na pólce w sklepie leżą, ale ja nie mam pamięci do nazw, wydaje mi się że to był Kamis albo Kotanyi, jutro będę w tym sklepie to obiecuje sprawdzić, bo sprawdzałam w swoim kucharskim kuferku i widze, że tez nie mam, więc obowiązkowo muszę kupić


Mad
Jutro Ci napiszę

PS. te panierki, które kupuję są świetne, nie przypalają się, ładnie trzymają i są takieee smaczne i aromatyczne
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-22, 12:27   #20
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: pomysł na filet z kury ? :)

ja robie czasem tak:

rozbijam piers, przyprawiam czym popadnie do lodkowki daje na jakas godzinke,zebe sie przegryzlo. na wierzch kazdego kotleta daje plaster ananasa, plaster zoltego sera, na to lyzka majonezu. pieke w piekarniku.

pychotka, rownie smacznie wychodzi ze schabem.

robie tez czesto piers pokrojona w kostke, przysmazona z cebulka, pieczarkami, a na koniec dodaje smietane.

a jeszcze czesciej robie "chinszczyzne", podsmazam piersc pokrojona w kosteczke lub slupki, nastepnie daje mrozonke warzyw ( "chinska" hortexu lub nordis), podlewam sosem sojowym i dusze. podaje oczywsicie z ryzem. mysle, ze jest to bardzo dobra alternatywa dla sosow ze sloiczkow.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 12:34   #21
majag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 287
Re: panierki

będę wdzięczna za odpowiedz i poczekam grzecznie
majag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 13:05   #22
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Re: pomysł na filet z kury ? :)

1. Kotlety drobiowe
-pierś z kurczaka
- 2 jajka
-7 pieczarek
-ser zółty (wg uznania)
- cebula
-peprz, sól, przyprawy
- 2 lyżki maki ziemniaczanej
Piers, ser, pieczarki i cebulke kroimy w kostkę i mieszamy. Do całości wbijami jajka, dodajemy mąke i przyprawiamy. Smażymy na rozgrzanej ptelni niewielkie placuszki.


2. Moze szaszłyki drobiowe? Z papryka, pieczarkami i cebulką.

3. Raladki drobiowe, załączam przepis na rysunku.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 13:07   #23
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Re: pomysł na filet z kury ? :)

Ewciu, ja tez smaże takie kurczaczkowe placuszki - pychotka

pozdr
Mad
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 13:33   #24
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: pomysł na filet z kury ? :)

Czytałam gdzieś, że filety możesz opanierować w rozkruszonych Flipsach. Sam anie próbowałam. Mam świetny przepis na filety w cieście.

Składniki:
- szklanka mąki
- 2 jajka
- szklanka mleka
- szklanka wody
- podwójny filet z kurczaka
- jarzynka np. Winiary
- zioła prowansalskie
- sól
- olej do smażenia

Z mąki, jaj, mleka i wody zrobić ciasto naleśnikowe nie za gęste. Filety umyć, natrzeć jarzynką, odstawić na 10 minut, a następnie pokroić na małe kawałeczki.
Masę mięsna rozmieszać z ciastem. Dodać zioła prowansalskie i sól.
Smażyc pod postacią małych, nieregularnych placuszków do osiągnięcia złotego koloru. Podawać z ryżem i surówką.

To danie robię raz w tygodniu. Robi się je bardzo szybko, nawet w 10 minut. Ja nie nacieram filetów jarzynką tylko ją dosypuję do ciasta, żeby było szybciej. Ciasto jest tak syte, że jem je tylko z surówką lub jem je tylko same. To są składniki na 2 osoby jeśli jemy bez ryżu.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 13:41   #25
cléo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 655
Re: pomysł na filet z kury ? :)

ale jestem głodna po przeczytaniu tego wszystkiego
mój ulubiony przepis na filecik z kuraka: rozbić mięsko posolić, posypać ziołami prowansalskimi i wsadzić do piekarnika na grilla a w sezonie na prawdziwego (można oczywiście na tłuszczu, szybciej ale za to bardziej tłusto i kalorycznie) i do tego mój ulubiony sosik: majonez+śmietana+czosnek pychoptka, podawać można z frytkami, ziemniaczkami, ryżem czy sałatką

jejku ale zgłodniałam !!!
cléo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 14:43   #26
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Re: pomysł na filet z kury ? :)

Witaj

jesli chodzi ci o panierke, to proponuje kurczaka w sniegu, czyli memlasz filety w przyprawach, moczysz w bialku i sruuu na patelnie i masz kurczaczka w sniegowej pelerynce.

Fantastic i non-plastic

__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 14:55   #27
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Re: pomysł na filet z kury ? :)

Hej Paula ja proponuję szybkie dwa sposoby :
1- przekrój filecik, ale nie do końca , tak aby się zrobiła taka kanapka o jak ten znaczek < , następnie wysmaruj to miejsce ( nafaszeruj) masełkiem zmieszanym z przyprawami , ziołami, mozesz zrbic sama, bądż też dostępne są zioła do masełka , tylko nie wiem jakiej firmy. Następnie poprostu zrób roladkę, najpierw obsmaż na patelni na złoty kolor, potem do brytfany, przykryć folią aluminiowa i piec ok 45 min przy 180*C. Naprawdę AROMATYCZNE toto

2-kiedy robisz panierkę, dodaj do bułki tartej rozgniecione płatki śniadaniowe ( takie najzwyklejsze bez żadnych dodatków)-wtedy wyjdzie Ci panierka prawie jak z KFC, gdy dodasz przypraw otrzymasz wersję pikantną.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 15:02   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: pomysł na filet z kury ? :)

kuchareczki ,dziekuje za wszytskie pomysły

z pewnoscia bede wykorzystywac je w najbliższym czasie ,dzisiaj zrobilam kuraka wdg przepisu libi w sosie smietanowym dodałam garsc pieczarek i pół puszki pomidorów wyszło boskie delikatne danie
do tego ryż i surówka
zjadłam 2 porcje ,córka zachwycona ,teraz czekam na powrót TŻ i jego opinię

dzięki jeszcze raz ,
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 01:03   #29
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: pomysł na filet z kury ? :)

Ja czesto robie sos do ryzu z soku pomidorowego. Przygotowanie trwa mniej wiecej tyle ile zajmuje ugotowanie ryzu
W jednym garze gotuje ryz, do drugiego gara wlewam sok pomidorowy, przyprawiam sola, pieprzem, sloda papryka, czesto dodaje troche cukru zeby nie bylo za kwasne i dorzucam ze 2-3 listki laurowe i pokrojona w kostke cebule. W zaleznosci od tego jak bardzo szybko chce miec danie gotowe, wrzucam albo po prostu groszek i kukurydze z puszki i dodaje troche pieczarek, albo jak chce mi sie chwile dluzej czekac wrzucam mrozonke warzywna (zazwyczaj chinska) lub swieze warzywa (marchewke, papryke, male kawalki kalafiora i inne wedle uznania). To sie ladnie gotuje a na 3 gazie podsmazam pokrojonego w drobna kostke cycka kurczecego i pod koniec gotowania wrzucam go do sosu. Kiedys dawno temu zaserwowalam to rodzinie i teraz zawsze jak jezdze do domu na urlop pytaja czy zrobie im "moj ryz". Jakis czas temu zaserwowalam to mojemu TZ i teraz na wiesc o tym ze bedzie ryz z sokiem, trzesa mu sie uszy
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.