Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-03, 17:43   #1
Chantalle_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42

Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie?


Za kilka dni wyjeżdżam nad morze. Na blogu Anweny:
http://anwena.blogspot.com/
Znalazłam taki wpis:
  • Ochrona przed i po kąpieli

Zarówno morska, słona woda jak i ta chlorowana z basenu bardzo źle wpływają na stan naszych włosów. Niestety nie jest łatwą sprawą ochronić je przed tym zupełnie – no chyba, że potrafimy pływać nie mocząc przy tym włosów Mój patent polega na tym by przed kąpielą na włosy nałożyć sporą ilość oleju kokosowego, masła shea (które dodatkowo chroni przed promieniami UV) albo odżywki czy maski. Pływając w basenie lepiej wybrać jednak olej by nie zanieczyszczać dodatkowo wody chemią z odżywek. Następnie włosy trzeba zwinąć w koczek na czubku głowy tak by miały jak najmniejszy kontakt z wodą. Po kąpieli nigdy nie myję włosów szamponem, a jedynie bardzo dokładnie spłukuję i myję je odżywką. Słona woda czy chlor wystarczająco je oczyszczą, więc włosy na pewno nie będą przetłuszczone. Będąc na plaży pamiętajmy też by wypłukać włosy po każdym wyjściu z wody.



Odpowiedni fragment pogrubiłam. Więc jakie odżywki, których używałyście zrobiły na Was wrażenie? W temacie napisałam o jakie głównie mi chodzi, ale o innych także możecie pisać. Szukałam czegoś na kwc, ale nie znalazłam za dużo.
Poza tym mam jeszcze dwa inne pytania.
Jakie masło shea polecacie do włosów? Nie używałam nigdy oleju, ale w ostateczności kupię olej...
I jak wiadomo raczej codziennie będę kąpać się morzu. Więc czy takie codziennie olejowanie lub balsamowanie(?) włosów nie wpłynie jakoś na ich stan? To znaczy... czy nie będą się częściej przetłuszczać kiedy będę płukać je codziennie odżywką? Zazwyczaj włosy myję co dwa dni, zdarza się co trzy.
Dziękuję za odpowiedzi.
Chantalle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:29   #2
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354
Dot.: Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie?

WyszukiwarkęxD
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 19:18   #3
Chantalle_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie?

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
WyszukiwarkęxD
Szukałam już w kwc oraz na stronie Joanny, ale nie znalazłam nic dla siebie. Obejrzałam też stronę Biowaxu. Mają odżywki, które chciałabym sprawdzić, jednak są bez spłukiwania...
Chantalle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 19:25   #4
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie?

Cytat:
Napisane przez Chantalle_ Pokaż wiadomość
Szukałam już w kwc oraz na stronie Joanny, ale nie znalazłam nic dla siebie. Obejrzałam też stronę Biowaxu. Mają odżywki, które chciałabym sprawdzić, jednak są bez spłukiwania...
Do mycia włosów dobra jest odżywka z Isany. Do dostania w Rossmanie, teraz jest na nią promocja 300ml -3,99zł. Jednak na mycie włosów 'idzie' dużo tej odżywki,dlatego musisz kupić więcej
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 19:39   #5
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie?

Cytat:
Napisane przez Chantalle_ Pokaż wiadomość
Szukałam już w kwc oraz na stronie Joanny, ale nie znalazłam nic dla siebie. Obejrzałam też stronę Biowaxu. Mają odżywki, które chciałabym sprawdzić, jednak są bez spłukiwania...
No chyba sobie żartujesz. Wszystko już tutaj zostało napisane, na forum w wątku o pielęgnacji i na KWC jest mnóstwo opinii o odżywkach, tak że każda dla siebie coś znajdzie. Niestety, nie można dostać wszystkiego na tacy, czasem trzeba się wysilić i poszukać informacji, leniu.
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 19:52   #6
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie?

Cytat:
Napisane przez ston3d Pokaż wiadomość
No chyba sobie żartujesz. Wszystko już tutaj zostało napisane, na forum w wątku o pielęgnacji i na KWC jest mnóstwo opinii o odżywkach, tak że każda dla siebie coś znajdzie. Niestety, nie można dostać wszystkiego na tacy, czasem trzeba się wysilić i poszukać informacji, leniu.
Mimo wszystko, pewne słowa można zachować dla siebie Tym bardziej, że np. KWC nie jest jakoś szczególnie pomocne, jeśli chodzi o szukanie odżywek do mycia. Ja rozumiem, że i takie informacje można znaleźć na forum, szczególnie u Kręciołków, ale nazywanie kogoś "leniem" jest sporą przesadą.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 20:00   #7
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Mimo wszystko, pewne słowa można zachować dla siebie Tym bardziej, że np. KWC nie jest jakoś szczególnie pomocne, jeśli chodzi o szukanie odżywek do mycia. Ja rozumiem, że i takie informacje można znaleźć na forum, szczególnie u Kręciołków, ale nazywanie kogoś "leniem" jest sporą przesadą.
A ja uważam że leń to bardzo adekwatne określenie, gdyż jest wątek o myciu włosów odżywką, jest też "walka o piękne i zdrowe włosy", jest offtopowe zapuszczanie gdzie na szybko można się spytać dziewczyn co polecą, jest wątek o suchych i zniszczonych włosach i stosownej pielęgnacji, jest wątek o kolekcjach masek i odżywek gdzie dziewczyny odpowiadają na pytania dotyczące danego kosmetyku, jest wątek o kallosie, lorysie i mogę tak w nieskończoność. Informacji jest dużo, ale da się to wszystko ogarnąć
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 20:23   #8
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie?

Cytat:
Napisane przez ston3d Pokaż wiadomość
A ja uważam że leń to bardzo adekwatne określenie, gdyż jest wątek o myciu włosów odżywką, jest też "walka o piękne i zdrowe włosy", jest offtopowe zapuszczanie gdzie na szybko można się spytać dziewczyn co polecą, jest wątek o suchych i zniszczonych włosach i stosownej pielęgnacji, jest wątek o kolekcjach masek i odżywek gdzie dziewczyny odpowiadają na pytania dotyczące danego kosmetyku, jest wątek o kallosie, lorysie i mogę tak w nieskończoność. Informacji jest dużo, ale da się to wszystko ogarnąć
Ja rozumiem i sama wolę, jak inni najpierw postarają się wszystko przeczytać a dopiero później zakładają nowy wątek, jednak takie wycieczki osobiste są nie fair (i niezgodne z regulaminem). Jest różnica między "nie chciało Ci się" a "leniu". Nie chcę się czepiać, po prostu jakoś tak niezbyt przyjemnie to zabrzmiało Mam nadzieję, że nie potraktujesz mojej uwagi osobiście, wiem, że każdy ma inną wrażliwość na słowa.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 08:20   #9
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Odżywka do włosów długich i zniszczonych ze spłukiwaniem ~ co polecacie?

Cytat:
Napisane przez Chantalle_ Pokaż wiadomość
[...]

Więc jakie odżywki, których używałyście zrobiły na Was wrażenie? W temacie napisałam o jakie głównie mi chodzi, ale o innych także możecie pisać. Szukałam czegoś na kwc, ale nie znalazłam za dużo.
Poza tym mam jeszcze dwa inne pytania.
Jakie masło shea polecacie do włosów? Nie używałam nigdy oleju, ale w ostateczności kupię olej...
I jak wiadomo raczej codziennie będę kąpać się morzu. Więc czy takie codziennie olejowanie lub balsamowanie(?) włosów nie wpłynie jakoś na ich stan? To znaczy... czy nie będą się częściej przetłuszczać kiedy będę płukać je codziennie odżywką? Zazwyczaj włosy myję co dwa dni, zdarza się co trzy.
Dziękuję za odpowiedzi.
przejrzyj wątek dot. mycia odżywką, sprawdź też w wyszukiwarce hasło "metoda OMO", a o olejach/masłach do włosów znajdziesz informacje w wątku "Oleje i olejki...".
Po przeczytaniu wskazanych tematów na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania .
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.