Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010 - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 15:23   #3721
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

tez zwrocilam na nie uwage natomiast nie jem jogurtow ani nic takiego wiec omijam ten fragment
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 15:25   #3722
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

dusiaka tylko ja nie mam bazy Isofix i nie stać mnie na nią Tzn w aucie mam (rocznik 2008) ale nie stać mnie na tą podstawkę... Więc u mnie czy to bedzie cabrio czy citi do fotela będzie przymocowany pasami ...

Natalala ale Ci fajnie Zazdraszczam tych sekscesów ale ja też już niedługo ...

Co do dietki to jam absolwentka żywienia człowieka i cała śmietanka dietetyków śmiała się z tych "diet matek karmiących". Teraz odchodzi się od unikania jakiś pokarmów. Wprowadza się te mogące alergizować stopniowo i sprawdza czy nie ma reakcji u dziecka. Ja np karmiąc Hanię nie jadłam smażonego i jak powiedziałam o tym na dietetyce pediatrycznej to babka spojrzała na mnie jak na wariatkę A swoją drogą takie uskutecznienie bardziej restrykcyjnej dietki wychodzi na dobre mamie bo super się odżywia i w mig gubi kg
__________________


Edytowane przez Gmyrelka
Czas edycji: 2010-03-01 o 15:30
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 15:29   #3723
tylkooliwka
Wtajemniczenie
 
Avatar tylkooliwka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 037
GG do tylkooliwka
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
Tylkooliwka nie poddawaj się z karmieniem, przystawiaj często chociaż na chwilę to się w końcu rozbuja , a mały się nauczy ssać
Dzięki-nie zamierzam będę walczyc do ostatniej kropelki

Madziwnia dzięki za tą liste juz wydrukowalam

Mialam Wam jeszcze napisac,nie wiem czy jest tak wszedzie ale ja ze szpitala dostalam wyprawkę,jestem tam pełno kosmetykow typu kremy przeciw odparzeniom sudocrem,oliwki,cos na brodawki,wkladki laktacyjne,pieluszki,chus teczki mokre i wiele innych nawet łapki niedrapki sa ta male iloscie ale mysle ze bardzo wydajne,takze sudocremu to mam teraz chyba na 2 lata,nie kupujcie wszystkiego bo sporo dostaniecie z tych pielegnacyjnych,nie mowiac o broszurkach i informatorach.

Dusiaka idź rodzic do CZMP wiem,ze sie zastanawialas,ale jest dobra opieka,duzo dodatkowych badan tylko za wypelnienie jakiejs ankiety,dodatkowe mial badania słuchu,badania na mukowiscytoze i jeszcze cos odnosnie ukladu trawienia(nie pamietam jak sie nazywalo)usg przeciemiączkowe.Jakby na izbie sie pytali na izbie na ktory blok porodowy chcesz isc(a pytaja) to mow ze na 1,bardzo fajne polozne tam sa,tam mnie specjalnie polozyla moja gin.
No i galanta wyprawka na wyjscie
tylkooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 15:33   #3724
NaTaLaLa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: NJ, USA
Wiadomości: 591
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Aixa... trzeba czasem :P tymbardziej jak butla Pepsi w lodowce ;P a ze 'mamy' (czytaj TZ) nie ma w domu to robie co chce...czuje sie jakbym znowu miala -nascie lat

mrowak...mi tez cos wlasnie nie pasowalo, ale ominelam to bo za tym akurat nie przepadammm bleahh, moze poprostu trzeba uwazac jak juz nie mozna sie obyc bez tego, albo i lepiej nie ryzykowac..badz tu czlowieku madry...

A ja sie zastanawiam nad tym butelkowym podrzewaczem...kosztuje smieszne pieniadze w sumie, ale czy ja bede tego potrzebowac ;/ fakt faktem od poczatku bedzie butla ale czy nie obede sie bez tego hmmm
NaTaLaLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 15:42   #3725
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Natalala jak sie okaze potrzebny zawsze mozesz dokupic
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 15:43   #3726
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
Asiulek nie jesteś sama w tych zamartwianiach się. U mnie w 28tc według pomiarów z podobno świetnego sprzętu USG w prywatnym gabinecie wyszło, że moja córcia jest za mała o 2,5 tygodnia. Pomiary główki wskazywały na 25tydz i parę dni. Lekarz w opisie usg zaznaczył, że mogą to być objawy hipotrofii ale pozostawił to do sprawdzenia mojej gin. Też miałam niejednokrotnie łzy w oczach i przerażające myśli. Ale moja gin powiedziała, że pomiary w 28 tc i dalej są mylące i niekiedy niewiarygodne dlatego nie ma się co na zapas martwić. Teraz jesteśmy pod stałą opieką lekarską i co wizytę mierzymy malutką. Najważniejsze jest to, żeby dzidzi rosło i przybierało na wadze a nie to jaka jest różnica między pomiarami poszczególnych części ciała więc głowa do góry będzie dobrze. Poza tym gdyby lekarze potwierdzili u ciebie objawy hipotrofii to podaje się na to zastrzyki z hormonami pobudzającymi płód do wzrostu. Mam nadzieję, że choć trochę rozwiałam twoje obawy i uśmiech pojawi się na twojej buźce . Dla pocieszenia napiszę, że też mam mały brzuszek i powinnyśmy się z tego tylko cieszyć, bo trochę lżej się nosi. Taka nasza uroda.

Dziękuję za pocieszenie. Z tym, że u mnie jest trochę inaczej bo moje dziecię ma zdecydowanie za mały brzuszek. A jak czytam o tej hipotrofii to wlasnie na ten pomiar zwraca się szczególną uwagę
Mialam iść dzis do mojego doktora ale stwiedzilam, ze i tak mi nie zrobi usg bo miałam robione w piątek wiec nie ma sensu. lepiej poczekać z tydzień zeby sprawdzić czy jakieś pomiary się zmieniły. do tego czasu będę starała się o tym nie myśleć...
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 15:44   #3727
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

trzymajcie kciuki za wizyte u ksiedza;/ lecimyyy pa:P
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 15:56   #3728
NaTaLaLa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: NJ, USA
Wiadomości: 591
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Trzymamy ja podwojne bo takie rozmowy do latwych , szybkich i przyjemnych zazwyczaj nie naleza...zawsze jest jakies ALE...
NaTaLaLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 15:57   #3729
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez tylkooliwka Pokaż wiadomość
Isis,Ilkia ogromne gratulacje!!!!!!!!trzymam kciuki za Wasze dzieciątka,a Wy musicie dojsc do siebie,Ilkia na trzeci dzien jest juz troszke lepiej z tym bolem,tzn mniej rwie w pozycji nieruchomej.
przeciez 37 tyg. to juz nie wczesniak.

Dziękujemy za wszystkie komplementy
teraz karmilam wiec udalo mis ie Was troszke poczytac,a wogole z tym moim karmieniem to ja mam przeboje-mówie Wam,najpierw nie mialam wogole po cięciu mleczka wiec robilam wszystko zeby uruchomic laktacje,udalo sie później maly przyzwyczajony ze z butelki samo prawie leci nie chcial ciągnąc z piersi(musialam kupic nakladki silikonowe bo mialam za mele brodawki)po wielu probach przez cala noc wkoncu udalo mi sie go nauczyc ssac,nagle zaczela mi leciec krew z sutkow i szla z mlekiem wiec polozne znowu mi kazaly odstawic i dac butle do wygojenia,wiec powtorka z rozrywki,nawal mleka,bol piersi,powiedzialy zebym ograniczyla picie wiec przestalam prawie wogole,wrocilam do domu i nie mam prawie mleka wiec znowu go musze dokarmiac,ale sie nie poddaje i caly czas mu podstawiam piers,poźniej dokarmiam butelka i poźniej chociaz troszke odciagam laktatorem zeby pobudzic,on znowu nie chce ssac dzisiaj niespodzianka mleczka ciupinke wiecej i Danielek ssal bez placzu i bez wkladek silikonowych prawie 40 minutek tak sie ciesze


Libra tak,nawet teraz w domu jest bardziej zażołcony,ale byla dzisiaj u

Ania to jest cena za Waszą czwórkę????
Dzieki za odpowiedź,to na rany ocenisept kupilam od razu,podobno mozna tez tym czyscic pępuszek.
Tak za nas wszystkich śmieszna kasa co ?

A co do karmienia wiem że to trudne ale staraj się nie podawać butli wogóle . A jeśli już musisz dokarmiac zrób to strzykawką lub jest taki kubeczek medeli do karmienia niemowląt . Ja przez podawanie butli poległam niestety . Strzykawką karmienie jest upeirdliwe ale lepiej nie przyzwyczajac jak tylko się da no i najpierw ok 40 min karmienia cycem a dopiero po tym czasie jak coś dokarmić .
.... powiedział teoretyk co nie wie jak mu teraz pójdzie

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość
wrrrrr ja jestem właśnie w trakcie telefonicznego eksmitowania lokatorów z naszego mieszkanka z Łodzi... ahhhh sie wkurzyłam... M. się śmieje, że dawno nie słyszał jak tak szybko mówię nie wiedział kiedy kończył się jeden wyraz a zaczynał następny... to chyba znak dla niego, że dawno mnie porządnie nie wkurzył

jacy ludzie potrafią być straszni.... wrrrr... mam nadzieję, że jeszcze chwilka i będziemy ich mieć z głowy
ło matko a co Ci ludzie zrobili ?

Cytat:
Napisane przez tylkooliwka Pokaż wiadomość
Dzięki-nie zamierzam będę walczyc do ostatniej kropelki

Madziwnia dzięki za tą liste juz wydrukowalam

Mialam Wam jeszcze napisac,nie wiem czy jest tak wszedzie ale ja ze szpitala dostalam wyprawkę,jestem tam pełno kosmetykow typu kremy przeciw odparzeniom sudocrem,oliwki,cos na brodawki,wkladki laktacyjne,pieluszki,chus teczki mokre i wiele innych nawet łapki niedrapki sa ta male iloscie ale mysle ze bardzo wydajne,takze sudocremu to mam teraz chyba na 2 lata,nie kupujcie wszystkiego bo sporo dostaniecie z tych pielegnacyjnych,nie mowiac o broszurkach i informatorach.

Dusiaka idź rodzic do CZMP wiem,ze sie zastanawialas,ale jest dobra opieka,duzo dodatkowych badan tylko za wypelnienie jakiejs ankiety,dodatkowe mial badania słuchu,badania na mukowiscytoze i jeszcze cos odnosnie ukladu trawienia(nie pamietam jak sie nazywalo)usg przeciemiączkowe.Jakby na izbie sie pytali na izbie na ktory blok porodowy chcesz isc(a pytaja) to mow ze na 1,bardzo fajne polozne tam sa,tam mnie specjalnie polozyla moja gin.
No i galanta wyprawka na wyjscie
Przesiewowe badanie słuchu i mukowiscydoze robią wszędzie , to USG miałam ale w przychodni już u siebie . lekrka mi zrobniła przezciemiączkowe , jamy brzusznej i jajców

Cytat:
Napisane przez NaTaLaLa Pokaż wiadomość
A ja sie zastanawiam nad tym butelkowym podrzewaczem...kosztuje smieszne pieniadze w sumie, ale czy ja bede tego potrzebowac ;/ fakt faktem od poczatku bedzie butla ale czy nie obede sie bez tego hmmm
jak masz kasiore i Cię korci to sobie kup potem Ci się do obiadków przyda

A ja byłam na lumpkach foteczki pózniej ..
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:08   #3730
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
wyszlam tylko do miasta a tu prosze!!!!

ISIS ILKIA GRATULACJE!!! CZEKAMY NA DALSZY ROZWOJ SYTUACJI I TRZYMAMY KCIUKI A NAS NIE ROZPAKOWANYCH JEST TU WIECEJ I KCIUKOW TEZ PODWOJNIE!!!!

Mrowak jakoś przeszło, usnalem po 3 wstalam po 7;/. Co do tych boli tez je mam, tak po 3-4 i pozniej spokoj i pozniej znowu tak za 3 godzinki albo nawet nieraz wiecej.

Anakazar przestań ciągle czytać w necie i wy laski tak samo !!!
Takie czytanie powoduje tylko to, że 3/4 z was zaraz widzi takie same objawy, zaczynaja sie telefony do gina i tak dalej, konczy sie płaczem i stresem, zupelnie nie potrzebnym dla dziecka i dla was!!!!! Oszalec mozna od tego, lepiej sie nie stresowac.


Baobabku witaj spowrotem

Ita83 nie czytac bo jak zaczniemy wszystkie wymieniac objawy to zaraz sie poznajdujemy w szpitalach, na wizytach i tak dalej, a lepiej tego uniknąć.

Madziwnia sciagawka super.
Hmm,ale to nie ja tak czytam w necie-co prawda chciałam o tym łożysku,ale nie czytałam.

Ja po małej drzemce,a tu już półtorej strony do nadrobienia

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez MadCat Pokaż wiadomość
Jakie 60 dni Ja mam 58 dni a mam termin na 29.04

Gratulacje dla nowych mam Trzymam kciuki za chłopaków!!
no mam 56 dninie wiem jak ja policzyłam-ciąża na mózg pada-dzięki,że zwróciłaś ślepej uwagę
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:21   #3731
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Dziękuję za pocieszenie. Z tym, że u mnie jest trochę inaczej bo moje dziecię ma zdecydowanie za mały brzuszek. A jak czytam o tej hipotrofii to wlasnie na ten pomiar zwraca się szczególną uwagę
Mialam iść dzis do mojego doktora ale stwiedzilam, ze i tak mi nie zrobi usg bo miałam robione w piątek wiec nie ma sensu. lepiej poczekać z tydzień zeby sprawdzić czy jakieś pomiary się zmieniły. do tego czasu będę starała się o tym nie myśleć...
Widzisz a mnie specjalista ginekolog-położnik powiedział, że wiek i rozwój płodu określa się zdecydowanie po rozmiarze główki tzn.mózgowia(tak to nazwał). Co lekarz to inna opinia. Trzymam kciuki za Twoją Wercię i przy okazji moją Lenkę. Na pewno są zdrowe jak rybki .
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 16:22   #3732
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

a to mój dzisiejszy lumpek
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:30   #3733
NaTaLaLa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: NJ, USA
Wiadomości: 591
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

No wlasnie korci mnie strasznie, zeby to kupic..wiem ze zawsze moge dokupic ale jakos tak mi sie uczepilo na podgrzewacz...
Zapytam TZ...chociaz nie wiem po co bo strasznie sie zdziwil jak powiedzialam ze potrzebuje podkladow poporodowych i spadochronow (w znaczeniu majtek)...biedny nie wiedzial ze bedzie rzeznia...a ze mnie bedzie lecialo jak ze swiniaka przez ladnych kilka tygodni.....z kim ja sie zadaje
NaTaLaLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:32   #3734
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
Kacprowa fura
swietny ten wozeczke a kolorki jak ja takie lubie mmmmm..... kurcze ze ja nei mam takiego szczescia i musialam tyle kasy placic za swoj ja sie tak nie bawie
wczoraj podliczylam wszystkie wydatki na naszego malucha i wyszlo prawie 6 tysiecy a zliczylam bo kaska odlozona na czarna godzine wydala mi sie taka jakas mniejsza na kupce i bach tyle brakowalo ze szok ale wliczylam w to pokoj dla malej moje wizyty u lekarza i wszystkie badania

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość
SUPER!!!!!! CZEKAMY!!!!!
wasnie Igorek wyjdz grzecznie do mamusi tatusia babc dziadkow i wszystkich cioc pokaz jaki jestes grzeczny i tofany
Cytat:
Napisane przez catro Pokaż wiadomość
Eee no taka nie będę i grzecznie poczekam w kolejce
Jutro mam wizytę z KTG więc nogi razem i zobaczymy co tam wyjdzie.

Ja tak piszę, bo takie "zwykłe" twardnienie brzucha mam przynajmniej od 10 tyg i tym się już nie przejmuję, ale jakieś takie bardzo mocne miesiączkowe mi się zaczęły i takie jakby rozpychające brzuch od wewnątrz - nowość dla mnie ale może jakaś mamuśka też tak ma?
ja mam takie bole miesiaczkowe ale nic mnie nie rozpycha tylko boli tak jak bym miala zaraz dostac miesiaczke

Cytat:
Napisane przez aneczkkaa Pokaż wiadomość
wow już mamy 7 dzieciaków
Gratulacje

ISIS i ilkia24
dolanczam sie do gratulacji i przewaga chlopcow
Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
SMS OD ilkia24

"Witam kobietki co u Was udało mi sie którąś przegonić?. Wczoraj o 21 przez CC urodziłam synka w 37 tyg. Wszystko niby ok ale rodziałm w Iłzy a tu nie ma sprzetu dla wcześniaków, mój synek miał mały problem z oddychaniem i wywieźli go do Radomia- podobno dmuchaja na zimne... a ja zostałam tutaj .. eh mam nadzieję że Wszytsko będzie dobrze.
A CC sama operacja ok, ale póxniej masakra. ból okropny gdyby nie środki przeciwbólowe to nie wiem....
oka nie zmróżyłam. a jeszcze miała tak nieprzyjemna sytuacje przed CC
Przygotowywali mnie do operacji i w tym czasie przywieźli dziewczynę z odklejinym łozyskiem.. dziecko jej umarło.. boziu co mi strachu narobiła..
zrobili jej cięcie przedemna :-( jak będe mogła to sie odezwe na wizazu.. Pozdrowionka"

SMS2

" okazało sie że filipek urodził sie z zapaleniem płuc dostaje antybiotyk, polezy sobie ok 10 dni w inkubatorku podaja mu tlen"


wypytałam jeszcze ja.. ta dziewczyna z odkjleijonym lozyskiem była w 8 miesiącu mam juz zdjecie filipka jest słodki ale wkleje troszke póxniej...
Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
Jak poznasz objawy to zaraz zaczniesz ich u siebie doszukliwać i się denerwować niepotrzebnie.
Po prostu kazde plamienie lub inne upławy trzeba sprawdzić i tyle
ale mnie przerazil ten tekst o tej kobiecie wkoncu do mnie dotarlo ze czas przystopowac chyba i od dzisiaj siadam na dupsku i ladnie pachne juz nie szaleje ze sprzataniem wyszoruje wszystko na blysk po porodzie a teraz tylko kurze podloga mopem i zamiatanie schodow i koniec pracy bom ja sie przerazila a nawet nie czytam o tym jakie sa objawy bo sie boje

a mnie od wczoraj ciagnie w pachwinach jak chodze to boli

Izumi ja rano czytalam i trzymalam kciuki caly dzien ale wczesniej nie moglam napisac bo musialam zalatwic kilka spraw w miescie pojezdzilam autkiem i teraz mnie wszytsko boli ale na szczescie dojechalam cala do domku hehe tylko babcie na pasach bym rozjechala ale tak to obylo sie bez kolizji
teraz ide reszte nadrobic
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:32   #3735
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
a to mój dzisiejszy lumpek
ale śliczności upolowałaś
drcron no widzę Cię,bo już się zastanawiałam gdzieś Ty się zapodziałaś
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:35   #3736
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

AniaP siwe spodenki są gwiezdne . Takie rzeczy można kupić w lumpku???
Czy wy też tak macie, że z nudów oglądacie wszystkie seriale? No masakra jakaś. Dzień zaczynam od oglądania DDTVN a potem to już leci powtórka "Na współnej", potem ewentualnie "Plebania" , "Klan", robię obiad czy zakupy potem "Majka", "Pierwsza miłość" następnie "Barwy szczęścia" i "M jak miłość" lub "Dr Hause", którego z resztą uwielbiam i oglądam dla przyjemności a nie konieczności. Nie żebym musiała to wszystko oglądać ale zatrważające jest to, że znam rozkład wszystkich tych seriali i z braku laku przełączam kanały .
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:40   #3737
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
Widzisz a mnie specjalista ginekolog-położnik powiedział, że wiek i rozwój płodu określa się zdecydowanie po rozmiarze główki tzn.mózgowia(tak to nazwał). Co lekarz to inna opinia. Trzymam kciuki za Twoją Wercię i przy okazji moją Lenkę. Na pewno są zdrowe jak rybki .
moja tez zawsze zwraca szczegolna uwage na glowke, dokladnie nawet bardzo dokladnie patrzy, tak jak na sg genetycznym i rowniez mowi ze od glowki pomiary najwazniejsze...

Bylismy u ksiedza, sprawa zalatwiona koscielny o 15(skrocony) chrzciny od 15:30

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
swietny ten wozeczke a kolorki jak ja takie lubie mmmmm..... kurcze ze ja nei mam takiego szczescia i musialam tyle kasy placic za swoj ja sie tak nie bawie
wczoraj podliczylam wszystkie wydatki na naszego malucha i wyszlo prawie 6 tysiecy a zliczylam bo kaska odlozona na czarna godzine wydala mi sie taka jakas mniejsza na kupce i bach tyle brakowalo ze szok ale wliczylam w to pokoj dla malej moje wizyty u lekarza i wszystkie badania


wasnie Igorek wyjdz grzecznie do mamusi tatusia babc dziadkow i wszystkich cioc pokaz jaki jestes grzeczny i tofany

ja mam takie bole miesiaczkowe ale nic mnie nie rozpycha tylko boli tak jak bym miala zaraz dostac miesiaczke


dolanczam sie do gratulacji i przewaga chlopcow



ale mnie przerazil ten tekst o tej kobiecie wkoncu do mnie dotarlo ze czas przystopowac chyba i od dzisiaj siadam na dupsku i ladnie pachne juz nie szaleje ze sprzataniem wyszoruje wszystko na blysk po porodzie a teraz tylko kurze podloga mopem i zamiatanie schodow i koniec pracy bom ja sie przerazila a nawet nie czytam o tym jakie sa objawy bo sie boje

a mnie od wczoraj ciagnie w pachwinach jak chodze to boli

Izumi ja rano czytalam i trzymalam kciuki caly dzien ale wczesniej nie moglam napisac bo musialam zalatwic kilka spraw w miescie pojezdzilam autkiem i teraz mnie wszytsko boli ale na szczescie dojechalam cala do domku hehe tylko babcie na pasach bym rozjechala ale tak to obylo sie bez kolizji
teraz ide reszte nadrobic
drcron ja wlasnie zaluje bo moglam pisac na kartce ile wydajemy i bym teraz wiedziala a nie zapisywalam, ale 6 tys???????kobieto, my to nie liczac wozka ( bo to koszt wiadomo jaki) mysle ze 2000 wydalismy, wiecej nie.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:40   #3738
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
AniaP siwe spodenki są gwiezdne . Takie rzeczy można kupić w lumpku???
Czy wy też tak macie, że z nudów oglądacie wszystkie seriale? No masakra jakaś. Dzień zaczynam od oglądania DDTVN a potem to już leci powtórka "Na współnej", potem ewentualnie "Plebania" , "Klan", robię obiad czy zakupy potem "Majka", "Pierwsza miłość" następnie "Barwy szczęścia" i "M jak miłość" lub "Dr Hause", którego z resztą uwielbiam i oglądam dla przyjemności a nie konieczności. Nie żebym musiała to wszystko oglądać ale zatrważające jest to, że znam rozkład wszystkich tych seriali i z braku laku przełączam kanały .
opisałaś mój dzień-gdyby nie necik i tv to bym zwariowała-jedyna radośc jak teraz leże-smutne,ale prawdziweheh,ale oglądajmy póki możemy,bo potem możliwe,że zatęsknimy za tymi tasiemcami
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:43   #3739
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Darusia fajnie, że załatwicie dwie rzeczy na raz. A jaką macie datę ślubu? No i czy będziesz miała białą kieckę?

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
opisałaś mój dzień-gdyby nie necik i tv to bym zwariowała-jedyna radośc jak teraz leże-smutne,ale prawdziweheh,ale oglądajmy póki możemy,bo potem możliwe,że zatęsknimy za tymi tasiemcami
No to mi ulżyło, że nie tylko ja tak mam. Może i masz rację, oglądajmy bo potem zabraknie nam na to czasu. I nie raz zatęsknimy za tymi czasami i nudą.
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 16:43   #3740
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
AniaP siwe spodenki są gwiezdne . Takie rzeczy można kupić w lumpku???
.
Żeby tylko takie rzeczy .. jakie nie raz dla synka przynosze z nexta np w życiu byś u nas w sklepach takich rzeczy nie dostała. Mam też dla małej pajaca welurowego od diora np. ja to taki łowiec lumpkowy zwykle raz na tydzień się tam pojawiam . A spodenki sa takie lekko brązowe taka kawa z mlekiem ale jakoś tak światło padło . One sa takie jakby z moherku i chyba nawet prane nie były bo wygladają jak nowe.
Lumpki polecam tylko można się uzależnić he he

darusiaa - kościelny .. nieźle szalejesz he he .. mnie się nie czepiali bo chlip z odzysku , fajna taka łaczona impra byłam kiedyś na takiej

drcron - Ty na dupie no aż się nie chce wierzyć normalnie nie poznaje kolezanki .. ale odpoczynek dobrze Ci zrobi
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:43   #3741
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
moja tez zawsze zwraca szczegolna uwage na glowke, dokladnie nawet bardzo dokladnie patrzy, tak jak na sg genetycznym i rowniez mowi ze od glowki pomiary najwazniejsze...

Bylismy u ksiedza, sprawa zalatwiona koscielny o 15(skrocony) chrzciny od 15:30

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------


drcron ja wlasnie zaluje bo moglam pisac na kartce ile wydajemy i bym teraz wiedziala a nie zapisywalam, ale 6 tys???????kobieto, my to nie liczac wozka ( bo to koszt wiadomo jaki) mysle ze 2000 wydalismy, wiecej nie.
U mnie poszło jakieś 3,5-4 tysiaki-z tym,że mam już wszystko kupione oprócz zapasu pampersów i aptecznych rzeczy typu cośik na gorączke itp,ale to już spokojnie w kwietniu,no plus wizyty u gina i badania jeszcze
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:45   #3742
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

aniu zaqpki super Ja to juz nawet nie wchodze ani do lumpka ani do dzieciowych sklepow bo i tak mlody ma tyle tego ze nie zaloze mu nawet polowy wiec po co kolejne kupowac
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:46   #3743
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Żeby tylko takie rzeczy .. jakie nie raz dla synka przynosze z nexta np w życiu byś u nas w sklepach takich rzeczy nie dostała. Mam też dla małej pajaca welurowego od diora np. ja to taki łowiec lumpkowy zwykle raz na tydzień się tam pojawiam . A spodenki sa takie lekko brązowe taka kawa z mlekiem ale jakoś tak światło padło . One sa takie jakby z moherku i chyba nawet prane nie były bo wygladają jak nowe.
Lumpki polecam tylko można się uzależnić he he

darusiaa - kościelny .. nieźle szalejesz he he .. mnie się nie czepiali bo chlip z odzysku , fajna taka łaczona impra byłam kiedyś na takiej

drcron - Ty na dupie no aż się nie chce wierzyć normalnie nie poznaje kolezanki .. ale odpoczynek dobrze Ci zrobi
Ta drcron na dupie i napisała,że TYLKO mop,szczotka i coś tamale ja ją niestety rozumiem,ale siedz dziewczyno już i koniec!
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:46   #3744
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Drcron no nie mogę w to uwierzyć!!!!!! W końcu znalazł się na ciebie sposób, żebyś zwolniła trochę tempo . Cieszę się, tylko szkoda, że to musiała być taka straszna historia. Ogromnie współczuję tej dziewczynie .
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:47   #3745
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

U nas z tym slubem to tak w ogole inaczej;D bo najpierw chcielismy osobno i slub na 30 pazdziernika zarezerwowalismy, ale mowiac szczerze szkoda nam wydac k 30.000 na kolejna impreze slubna skoro jedna juz byla(cywilny) i polaczylismy chrzcinki z koscielnym 12 czerwca
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:47   #3746
NaTaLaLa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: NJ, USA
Wiadomości: 591
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Dziewczyny, dobra....wstawiam zdjecia sprzed 2 min...czy ktoras z Was moze mi powiedziec czy ten brzuch to juz nisko??? stoje przed lustrem od 10 min i sie doszukuje jakis 'oznak' ...;/
PS. sorry za moj stroj, ale to TZ pizamowe spodziany i podomowe koszulki :P
jakos slabiutka bo robione ze znacznej odleglosci, przyblizone w aparacie...
NaTaLaLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:48   #3747
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
U mnie poszło jakieś 3,5-4 tysiaki-z tym,że mam już wszystko kupione oprócz zapasu pampersów i aptecznych rzeczy typu cośik na gorączke itp,ale to już spokojnie w kwietniu,no plus wizyty u gina i badania jeszcze
my generalnie tez juz wszystko mamy ale nie wydalismy duzo, z tym ze z fotelikiem nam sie udalo, z wozkiem tak samo i z ciuszkami od tej Pani ze szwalnii a to jednak duzo
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:51   #3748
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez NaTaLaLa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dobra....wstawiam zdjecia sprzed 2 min...czy ktoras z Was moze mi powiedziec czy ten brzuch to juz nisko??? stoje przed lustrem od 10 min i sie doszukuje jakis 'oznak' ...;/
PS. sorry za moj stroj, ale to TZ pizamowe spodziany i podomowe koszulki :P
jakos slabiutka bo robione ze znacznej odleglosci, przyblizone w aparacie...
Uważam, że brzuszek masz naprawdę nisko osadzony .
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:54   #3749
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Żeby tylko takie rzeczy .. jakie nie raz dla synka przynosze z nexta np w życiu byś u nas w sklepach takich rzeczy nie dostała. Mam też dla małej pajaca welurowego od diora np. ja to taki łowiec lumpkowy zwykle raz na tydzień się tam pojawiam . A spodenki sa takie lekko brązowe taka kawa z mlekiem ale jakoś tak światło padło . One sa takie jakby z moherku i chyba nawet prane nie były bo wygladają jak nowe.
Lumpki polecam tylko można się uzależnić he he

darusiaa - kościelny .. nieźle szalejesz he he .. mnie się nie czepiali bo chlip z odzysku , fajna taka łaczona impra byłam kiedyś na takiej

drcron - Ty na dupie no aż się nie chce wierzyć normalnie nie poznaje kolezanki .. ale odpoczynek dobrze Ci zrobi
ania co do lumpka czysta prawda, ja tak samo nie kupilam dla malego nie oryginalnej rzeczy, next to podstawa poza tym wiele wiele super innych ciuszkow
ja mlodemu kupilam dresiki reeboka, czapke nike i inne takie

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
ania co do lumpka czysta prawda, ja tak samo nie kupilam dla malego nie oryginalnej rzeczy, next to podstawa poza tym wiele wiele super innych ciuszkow
ja mlodemu kupilam dresiki reeboka, czapke nike i inne takie
a no i oczywiscie ze mozna sie uzaleznic;D
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 16:55   #3750
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
my generalnie tez juz wszystko mamy ale nie wydalismy duzo, z tym ze z fotelikiem nam sie udalo, z wozkiem tak samo i z ciuszkami od tej Pani ze szwalnii a to jednak duzo
A i właśnie wózek nam został jeszcze-ale to rodzice nam kupuja,więc nie nasz wydatek.

NATALA no opadł Ci już brzuszek
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.