studentki - pomóżcie... :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-15, 13:46   #1
1sonne
Przyczajenie
 
Avatar 1sonne
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 25

studentki - pomóżcie... :(


Zostały 4 miesiące do matury, a ja wciąż nie wiem co zdawać, na jakim poziomie, jakie studia wybrać... Za 3 tygodnie muszę oddać ostateczny papierek do dyrektora i zdecydować co będę zdawać. Niestety nie mogę studiować daleko od miejsca gdzie mieszkam, więc krąg poszukiwań szkoły jest bardzo zawężony i nie mam dużego wyboru... jestem w liceum na profilu mat-inf, miałam zamiar zacząć studia 'finanse i rachunkowość' kierując się wyłącznie tym, że później nie miałabym dużych problemów ze znalezieniem pracy, ale 8-godzinne siedzenie za biurkiem i grzebanie w papierach wcale mnie nie cieszy :/... no i z matmy nie jestem jakoś wybitnie dobra. Nie wiem na co się mam zdecydować a w zasadzie powinnam już siedzieć nad książkami i się przygotowywać. Dodatkowym problemem jest to, że nie wiem czy lepiej studiować zaocznie czy dziennie. Chciałabym zacząć studia zaoczne, a w tygodniu pracować (dostałabym dobrze płatną pracę w SM, pracowałabym tam gdzie mój chłopak), zależy mi też na czasie wolnym aby móc z nim spędzać czas, a nie siedzieć wciąż nad książkami albo w pracy, a to że będziemy mieszkać razem nie jest pewne. Wybaczcie że tak się rozpisałam, musiałam to komuś powiedzieć/napisać. Prawdę mówiąc liczę, że coś mi doradzicie... Potrzebuję obiektywnej opinni, bo sama już nie wiem co byłoby dla mnie lepsze. Z góry Wam dziekuję za przeczytanie tego bełkotu i jakąkolwiek pomoc
1sonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 14:21   #2
Agatka000
Raczkowanie
 
Avatar Agatka000
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

A skąd jesteś? Jakie uczelnie masz do wyboru?
Agatka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 15:01   #3
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

Po kilku latach dziennych studiów wydaje mi się, że studiowanie zaoczne i jednoczesne podjęcie pracy to najlepsze rozwiązanie, choć oczywiście studia dzienne mają wiele zalet.. Jednak gdybym mogła dziś jeszcze raz zdecydować, wybrałabym zaoczne - to ci daje na start po zakończeniu studiów 5 lat (lub 3, jeśli bez mgr) stażu pracy.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 15:34   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 16:39   #5
1sonne
Przyczajenie
 
Avatar 1sonne
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 25
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

Mieszkam 15km od Bielska-Białej, więc do wyboru mam albo właśnie BB albo Katowice. Z dojazdem do Bielska nie miałabym problemu bo autobusy jeżdżą dość często, a PKP też byłoby ok, tak samo w przypadku Katowic.

W zasadzie nie mogę się nazwać ani ścisłowcem ani humanistką, jestem tak pomiędzy: dobrze radzę sobie z matmą, historią czy WOSem, ale nie ciągnie mnie do tego. Mam taką duszę artysty- uwielbiam taniec (kiedyś tańczyłam 6 lat), fotografuję... Taki misz-masz ale nic konkretnego
1sonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 17:28   #6
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

wybierz Katowice, broń boże nie uczelnię w Bielsku, a już na pewno nie żadną prywatną "wyższą szkołę czegoś", bo to jest normalne dziadostwo.
a, no i na oddział UE Katowice na Dworkowej też się nie kuś, nie ma zbyt dobrej opinii.

pomyśl co Cię tak naprawdę w życiu interesuje, nie wybieraj studiów pod kątem "żeby tylko była praca i kasa", bo potem na myśl o robieniu czegoś, czego nienawidzisz, przez 30 lat, będziesz chciała popełnić samobójstwo.
pamiętaj, że studia zawsze można zmienić.
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 18:05   #7
1sonne
Przyczajenie
 
Avatar 1sonne
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 25
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

W tym problem że wolę coś w Bielsku, ze względu na odległość, a mi zależy na czasie (mama jest ciężko chora i potrzebuje stałej opieki).... więc nie chcę tracić dużo czasu na dojazdy
1sonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 18:19   #8
jedyyna
Rozeznanie
 
Avatar jedyyna
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 737
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-01-15 o 22:37
jedyyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:26   #9
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

Cytat:
Napisane przez 1sonne Pokaż wiadomość
W tym problem że wolę coś w Bielsku, ze względu na odległość, a mi zależy na czasie (mama jest ciężko chora i potrzebuje stałej opieki).... więc nie chcę tracić dużo czasu na dojazdy
to zmienia postać rzeczy, ale z drugiej strony, mówisz, ze rozważasz zaoczne, dojazdy raz na 2 tygodnie do Katowic może nie będą aż takie ciężkie?
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:12   #10
1sonne
Przyczajenie
 
Avatar 1sonne
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 25
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

no tak, nie byłby to ogromny problem, jednak nie jestem pewna czy kończąc zajęcia późno wieczorem miałabym jakikolwiek pociąg powrotny, no ale to ciężko przewidzieć
1sonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 21:00   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 22:41   #12
aubergine_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

Tak samo akademiki - najlepiej gdybyś miała tam kogoś znajomego, kto mógłby Cie przenocować raz na dwa tygodnie. Według tabeli opłat nocleg kosztuje 21-25 zł, ale w rzeczywistości wygląda to trochę inaczej - bodajże trzy noce w miesiącu konkretna osoba może spędzić w akademiku płacąc ok. 6-7 zł (w moim jest to 6,50, studiuje na UŚ) za dobę, a właściwie za nocleg.

Tez optuję za zaocznymi, jeśli masz perspektywę pracy!
Trzeba się będzie trochę bardziej przyłożyć do nauki poza weekendami, ale wszystko da się zrobić
__________________
I w ogóle czas się ogarnąć.
aubergine_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 22:55   #13
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

Jeżdżą Pociągi mnie więcej co godzinę.
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 12:31   #14
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

i spokojnie można złapać pociąg nawet koło 23, wiem, bo sama jechałam

acha, jakbyś się teraz przeraziła po spojrzeniu na rozkład, ze mało jest pociągów to się nie martw - na okres "zimowy" dosyć sporo połączeń zostanie zawieszonych.

nie wiem, z której strony Bielska mieszkasz, ale... może interesowałaś się oddziałem Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie? poziom dosyć nie zły, ale raczej na kierunkach pedagogicznych i humanistycznych
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 14:27   #15
1sonne
Przyczajenie
 
Avatar 1sonne
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 25
Dot.: studentki - pomóżcie... :(

Nie mam w Katowicach na chwilę obecną żadnych znajomych, ale wiem, że parę osób z mojej klasy chce tam studiować.

Co do Cieszyna to raczej nie, ze względu na to właśnie jakie tam są kierunki na uczelniach

Dziękuję Wam za rady, bardzo mi pomogłyście mam nadzieję, że dam sobie jakoś radę i nie rzucę studiów niedługo po ich rozpoczęciu...
1sonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.