Włosy krzywo rosną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-01, 21:35   #1
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35

Włosy krzywo rosną


Jakieś 7 miesięcy temu spaliłam włosy farba Garnier Nutrisse. Ściełam najpierw 10 cm, a teraz co miesiąc regularnie podcinam 1 centymetr albo 2 cm. Włosy cały czas się łamią i krusza.;/ DO tego mam krzywy odrost. Po prostu włosy mi krzywo rosna. Nie chce scinac włosów na krótko. Co byście mi poradziły? Dołączam jeszcze aktualne zdjęcie włosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151101_132652.jpg (56,8 KB, 105 załadowań)
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 11:07   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Jakieś 7 miesięcy temu spaliłam włosy farba Garnier Nutrisse. Ściełam najpierw 10 cm, a teraz co miesiąc regularnie podcinam 1 centymetr albo 2 cm. Włosy cały czas się łamią i krusza.;/ DO tego mam krzywy odrost. Po prostu włosy mi krzywo rosna. Nie chce scinac włosów na krótko. Co byście mi poradziły? Dołączam jeszcze aktualne zdjęcie włosów.

Najlepiej byłoby podciąć więcej, jeśli to dla Ciebie jest akceptowalne, inaczej zniszczenia będą szły w górę i będziesz ciągle w tym samym miejscu.
Jak wygląda Twoja obecna pielęgnacja? Może tutaj też jest przyczyna braku postępów.
Twoje włosy wyglądają miejscami na falowane, stąd to zagięcie, jeśli jest to ich naturalna cecha, to nic z tym nie zrobisz, no chyba że będziesz prostować na szczotce, bo prostownica w tej sytuacji to nie jest dobry pomysł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 12:27   #3
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

A ile minimalnie powinnam podciąć? Aktualnie używam maski Biovax argan i złoto i mieszam ją z kallosem bananowym, odżywki na przemian używam Dermena, Timotei avokado i balsam odżywczo regenerujący Babci Agafii. Myję włosy co drugi dzień, albo codziennie szamponem biowax med na wypadanie włosów, a raz w tygodniu szamponem dermena. Na końcówki serum z biowax A+E. Olejów nie używam, bo więcej włosów mi po nich wypada. A po ajuwerdyjskiej terapii strasznie miałam splątane. Miałam kiedyś proste włosy, ale odkąd je zniszczyłam zaczęły się falować.
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 12:45   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
A ile minimalnie powinnam podciąć? Aktualnie używam maski Biovax argan i złoto i mieszam ją z kallosem bananowym, odżywki na przemian używam Dermena, Timotei avokado i balsam odżywczo regenerujący Babci Agafii. Myję włosy co drugi dzień, albo codziennie szamponem biowax med na wypadanie włosów, a raz w tygodniu szamponem dermena. Na końcówki serum z biowax A+E. Olejów nie używam, bo więcej włosów mi po nich wypada. A po ajuwerdyjskiej terapii strasznie miałam splątane. Miałam kiedyś proste włosy, odkąd je zniszczyłam zaczęły się falować.
Do takiej długości, na jakiej widać jeszcze, że włosy mają inną strukturę i się kruszą. Jeśli masz jakiegoś dobrego, zaufanego fryzjera, to on też będzie w stanie to ocenić.
W Twojej pielęgnacji nie ma jakichś podejrzanych produktów. Jak u Ciebie z proteinami, testowałaś coś z keratyną, jedwabiem itd? Żaden z Twoich kosmetyków ich nie zawiera, a może by się raz na jakiś czas coś takiego przydało.
A olejów nie musisz stosować na skórę głowy, wtedy nie będą Ci wypadać.
Czy to falowanie na pewno jest związane ze zniszczeniem farbą? Włosy mogą też się zmieniać np pod wpływem wahań hormonalnych.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-11-03 o 07:36 Powód: chamska reklama umieszczona w treści posta bez mojej zgody
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 13:21   #5
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

To chyba bym musiała ściąć do odrostów.;/Fryzjerka powiedziała, że całe włosy mi poszły od samej góry.;o Farbę w końcu dałam niestety na całą głowę.;/ No używałam proteiny, ale miałam wrażenie, że jeszcze gorzej po nich. Z proteinowych kosmetyków miałam: Joico K-Pack, hydrator, Loreal absolute repair, Farmona z lnem, jedwab CHI.

A ogólnie to przez ten czas używałam jeszcze masek: Wax minerały i diamenty, orchidea, cynamon; kallosy algi,bluberry, colour z lnem,omega;kuracja do włosów blond Kevin Murphy, Bingo Kuracja 12 skłądników odżywczych, maska Semi Babci Agafii.
Odżywki: Oceanic lashes przeciw wypadniu, wella do włosów farbowanych, Timotei z olejkami.

Serum na końcówki: Green pharmarcy jedwab do włosów, kallos jedwab,Biosilk z marakuja,Bioelixire Agran serum.

Szampony: Wax z cynamonem do włosów suchych,do włosów farbowanych, z orchideą,Garnier z avokado.

Tabletki brałąm Vitapil,Biotebal i humavit, a teraz biorę revalid.

Byłąm dwa razy na kuracji Olaplex. Poźniej kontynuowałam w domu.

Dzisiaj robiłam wszystkie badania hormony, morfologia itp. Jak będę miała wyniki to je napiszę.
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 21:20   #6
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy krzywo rosną

Hmmm, a mnie te włoski na zdjęciu nie wyglądają na zniszczone.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 16:42   #7
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Na zdjęciu tak nie widać zniszczeń, ale widzę,że dalej się kruszą po 7 miesiącach. Martwi mnie też , że krzywo rosną. Odebrałam dzisiaj część wyników i okazało się, że hemoglobinę mam w normie 13,7 ale żelaza mam za mało 43, gdzie norma jest od 50. A reszta wyników jest w porządku, nie mam tarczycy ani nic tylko czekam jeszcze na resztę hormonów.
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-04, 12:31   #8
justusia16
Wtajemniczenie
 
Avatar justusia16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 501
Dot.: Włosy krzywo rosną

Ja bym zafarbowala na kolor odrostów pielęgnowała i regularnie podcinała
__________________
Oh, foolish..
Harmless..
Foolish, harmless child..
justusia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 18:54   #9
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Tylko ja miałam naturalny ciemny blond, a odrosty mam brazowe.;o A jaka pielegnacje bys mi poradzila?
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 19:00   #10
justusia16
Wtajemniczenie
 
Avatar justusia16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 501
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Tylko ja miałam naturalny ciemny blond, a odrosty mam brazowe.;o A jaka pielegnacje bys mi poradzila?
Przy tak jasnym dole odrost wygląda na dużo ciemniejszy ale kolor włosów raczej się nie zmienił jeśli możesz to idź do dobrego fryzjera żeby ten blond zafarbowal Tobie na kolor odrostów nie ruszając odrosty! Chyba że nie masz problemu chodząc z odrostami

Z tego co napisalas to o pielęgnacji wiesz dużo .
Ją miałam identycznie zniszczone blond i pielegnowalam i czekałam aż to wszystko odrosnie.


Polecam bloga kascysko tam najwięcej czerpalam informacji i wątek tu na wizazu o włosy nadal dbamy


Olejuj długość włosów ( polecam rzepakowy olej z kuchni ) na to maska po myciu serum z silikonami
__________________
Oh, foolish..
Harmless..
Foolish, harmless child..

Edytowane przez justusia16
Czas edycji: 2015-11-04 o 19:02
justusia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 19:09   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Na zdjęciu tak nie widać zniszczeń, ale widzę,że dalej się kruszą po 7 miesiącach. Martwi mnie też , że krzywo rosną. Odebrałam dzisiaj część wyników i okazało się, że hemoglobinę mam w normie 13,7 ale żelaza mam za mało 43, gdzie norma jest od 50. A reszta wyników jest w porządku, nie mam tarczycy ani nic tylko czekam jeszcze na resztę hormonów.
Zwykle włosy krzywo rosną, po prostu u ciebie kontrast jest ogromny, dlatego to tak widać. No i skoro rozjaśniane odpadają, to też "zakrzywia" całość
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-04, 20:20   #12
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez justusia16 Pokaż wiadomość
Przy tak jasnym dole odrost wygląda na dużo ciemniejszy ale kolor włosów raczej się nie zmienił jeśli możesz to idź do dobrego fryzjera żeby ten blond zafarbowal Tobie na kolor odrostów nie ruszając odrosty! Chyba że nie masz problemu chodząc z odrostami

Z tego co napisalas to o pielęgnacji wiesz dużo .
Ją miałam identycznie zniszczone blond i pielegnowalam i czekałam aż to wszystko odrosnie.


Polecam bloga kascysko tam najwięcej czerpalam informacji i wątek tu na wizazu o włosy nadal dbamy


Olejuj długość włosów ( polecam rzepakowy olej z kuchni ) na to maska po myciu serum z silikonami
Nie podoba mi się mój naturalny kolor to już wolę chodzić z odrostami. A po jakim czasie włosy przestały Ci się kruszyć? Poczytam jeszcze te wątki.
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 20:31   #13
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zwykle włosy krzywo rosną, po prostu u ciebie kontrast jest ogromny, dlatego to tak widać. No i skoro rozjaśniane odpadają, to też "zakrzywia" całość
No tylko fryzjerka mówiła mi, że mam krótszy odrost tam, gdzie włosy są bardziej wykruszone.;o Czekam jeszcze na wyniki hormonów i będę jechała do dermatologa, który mi zrobi trichogram. Może on coś wyjaśni.
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 08:12   #14
justusia16
Wtajemniczenie
 
Avatar justusia16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 501
Dot.: Włosy krzywo rosną

To jaki docelowo chcesz mieć kolor włosków. ?
__________________
Oh, foolish..
Harmless..
Foolish, harmless child..
justusia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 15:41   #15
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez justusia16 Pokaż wiadomość
To jaki docelowo chcesz mieć kolor włosków. ?
Na razie nie chcę nic robić z włosami. Czekam jak powoli zetnę blond i zapuszczę odrosty. Wtedy może lekko je rozjaśnię,ale to za kilka lat.O ile nie wyłysieję do tego czasu.;o
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 16:20   #16
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Czy taki kolor by mi wyszedł i jak go zrobić ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg tmp_6093-received_1662350140674166-312904607.jpeg (10,0 KB, 14 załadowań)
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 16:34   #17
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

A to były moje włosy naturalne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg tmp_2952-received_1662373744005139-312904607.jpeg (9,2 KB, 22 załadowań)
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 22:59   #18
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Na zdjęciu tak nie widać zniszczeń, ale widzę,że dalej się kruszą po 7 miesiącach. Martwi mnie też , że krzywo rosną. Odebrałam dzisiaj część wyników i okazało się, że hemoglobinę mam w normie 13,7 ale żelaza mam za mało 43, gdzie norma jest od 50. A reszta wyników jest w porządku, nie mam tarczycy ani nic tylko czekam jeszcze na resztę hormonów.
wlosy nigdy nie rosna idealnie rowno - mi tez rosna szybciej z tylu glowy, nie ma w tym nic dziwnego/zlego

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się mój naturalny kolor to już wolę chodzić z odrostami. A po jakim czasie włosy przestały Ci się kruszyć? Poczytam jeszcze te wątki.
zniszczone nie przestana sie kruszyc, pytanie czy masz zjechany caly ten blond na glowie czy tak np tylko do polowy ale po zdjeciach to ciezko powiedziec...zwlaszcza,ze na zdjeciu ktore zalaczylas nie widac, zeby bylo bardzo zle, ale tez w sumie malo widac,
probuj olejowac i nawilzac i podcinaj dalej ejsli Ci sie koncowki rozdwajaj i zobaczysz - niesttey jest szansa,ze bedzie trzeba scinac caly blond po tym 1 cm

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Czy taki kolor by mi wyszedł i jak go zrobić ?
jesli naprawde masz zajechane wlosy to nie wyjdzie/szybko sie wyplucze i dodatkowo Ci je zniszczy, razej bym odradzala
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 12:12   #19
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
wlosy nigdy nie rosna idealnie rowno - mi tez rosna szybciej z tylu glowy, nie ma w tym nic dziwnego/zlego



zniszczone nie przestana sie kruszyc, pytanie czy masz zjechany caly ten blond na glowie czy tak np tylko do polowy ale po zdjeciach to ciezko powiedziec...zwlaszcza,ze na zdjeciu ktore zalaczylas nie widac, zeby bylo bardzo zle, ale tez w sumie malo widac,
probuj olejowac i nawilzac i podcinaj dalej ejsli Ci sie koncowki rozdwajaj i zobaczysz - niesttey jest szansa,ze bedzie trzeba scinac caly blond po tym 1 cm



jesli naprawde masz zajechane wlosy to nie wyjdzie/szybko sie wyplucze i dodatkowo Ci je zniszczy, razej bym odradzala
Właśnie dodaje zdjęcie tak tydzień po farbowaniu jak widać jak mi się włos wykruszył.;/ Mam takich kilka pasm wykruszonych z tyłu, a reszta długa i do tego fryzjerka cieniuje tak,żeby nie było widać. Mam zamiar jeszcze na trichogram się udać to wtedy myślę dermatolog mi powie czy są zniszczone całe czy do jakiegoś momentu. Ale farbę dałam na całą głowę, a włosy kruszą się prawie do odrostów to myślę,że całe są zniszczone.;/ Ja niewiem jedna farba i tak mi włosy zniszczyła.;/ Już nigdy nie zafarbuje. ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1671.jpg (22,9 KB, 24 załadowań)
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-07, 12:24   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Właśnie dodaje zdjęcie tak tydzień po farbowaniu jak widać jak mi się włos wykruszył.;/ Mam takich kilka pasm wykruszonych z tyłu, a reszta długa i do tego fryzjerka cieniuje tak,żeby nie było widać. Mam zamiar jeszcze na trichogram się udać to wtedy myślę dermatolog mi powie czy są zniszczone całe czy do jakiegoś momentu. Ale farbę dałam na całą głowę, a włosy kruszą się prawie do odrostów to myślę,że całe są zniszczone.;/ Ja niewiem jedna farba i tak mi włosy zniszczyła.;/ Już nigdy nie zafarbuje. ;/
Ja z wykruszonych włosów schodziłam powoli, po kilka cm, najkrótsza akceptowalna dla mnie długość to było do żuchwy i tak się kilka razy podcinałam jednocześnie intensywnie te włosy pielęgnując. Zdecydowałam się też na zafarbowanie na średni blond. Najpierw nie wyszło, bo fryzjer był do niczego, położył mi po prostu wybrany kolor, który wyszedł zielony, tam gdzie włosy były najbardziej zajechane. Dopiero druga fryzjerka robiła prepigmentację, kładła różne mieszanki na różne partie włosów, w zależności od ich stanu i efekt końcowy był idealnie naturalny.

Widzę u Ciebie dużą chaotyczność.
Piszesz, że nie znosisz swojego koloru (chociaż to jest blond, może Ci się taki nie wydaje w kontraście z tą platyną, którą teraz masz). Potem, że wolisz skunksa niż swój, potem wklejasz zdjęcie brązu, potem piszesz, że nigdy nie zafarbujesz. Na coś musisz się zdecydować.
W Twoim przypadku trzeba cierpliwości i postawienie sobie konkretnych, realnych celów, których się będziesz trzymać - jaka długość, jaki kolor by Cię zadowalały, jakie metody stosować, żeby to osiągnąć.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-11-07 o 12:27
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 13:24   #21
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja z wykruszonych włosów schodziłam powoli, po kilka cm, najkrótsza akceptowalna dla mnie długość to było do żuchwy i tak się kilka razy podcinałam jednocześnie intensywnie te włosy pielęgnując. Zdecydowałam się też na zafarbowanie na średni blond. Najpierw nie wyszło, bo fryzjer był do niczego, położył mi po prostu wybrany kolor, który wyszedł zielony, tam gdzie włosy były najbardziej zajechane. Dopiero druga fryzjerka robiła prepigmentację, kładła różne mieszanki na różne partie włosów, w zależności od ich stanu i efekt końcowy był idealnie naturalny.

Widzę u Ciebie dużą chaotyczność.
Piszesz, że nie znosisz swojego koloru (chociaż to jest blond, może Ci się taki nie wydaje w kontraście z tą platyną, którą teraz masz). Potem, że wolisz skunksa niż swój, potem wklejasz zdjęcie brązu, potem piszesz, że nigdy nie zafarbujesz. Na coś musisz się zdecydować.
W Twoim przypadku trzeba cierpliwości i postawienie sobie konkretnych, realnych celów, których się będziesz trzymać - jaka długość, jaki kolor by Cię zadowalały, jakie metody stosować, żeby to osiągnąć.
Jakie masz piękne włosy teraz.;o Co zrobiłaś, że tak odżyły? I kiedy przestały Ci się kruszyć? Dopiero jak ścięłaś wszystkie zniszczone? A jaką mi jeszcze byś pielęgnacje poleciła? Jakie maski, odżywki itp.? Zastanowiłam się i nie będę już nic robić z włosami tylko chodzić z odrostami i ścinać końcówki co miesiąc, aż zetnę cały blond.
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 14:01   #22
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Jakie masz piękne włosy teraz.;o Co zrobiłaś, że tak odżyły? I kiedy przestały Ci się kruszyć? Dopiero jak ścięłaś wszystkie zniszczone? A jaką mi jeszcze byś pielęgnacje poleciła? Jakie maski, odżywki itp.? Zastanowiłam się i nie będę już nic robić z włosami tylko chodzić z odrostami i ścinać końcówki co miesiąc, aż zetnę cały blond.
Dziękuję
Przestały się kruszyć dopiero jak się pozbyłam całości spalonej trwałą, co trwało około rok (2012). Miałam wtedy długość pomiędzy żuchwą a obojczykiem i kilka razy podcinałam.
Przez ten czas używałam dużej ilości treściwych, dociążających masek typu Organiqe Anti Age, seria do blondu Johna Friedy, Tołpa maska-odżywka, Elseve Total Repair 5 - być może niektóre z nich już nie są dostępne, rynek kosmetyczny szybko się zmienia. Stawiałam głównie na nawilżane, zmiękczanie i dociążanie emolientami, unikałam produktów z proteinami, zwłaszcza keratyną (dużą część produktów regenerujących ją zawiera).
Oczywiście do tego silikonowe sera. Olejowałam też prawie co mycie, chociaż z perspektywy czasu widzę, że oleje akurat moim włosom niewiele dają, ale w owym czasie dociążały i oklejały włosy filmem.
To wszystko jako tako trzymało włosy w kupie, ale oczywiście ich nie zregenerowało.
Testowałam też wtedy wcierki na porost, ale moje włosy były na nie oporne. Może na Twoich przyśpieszy to proces odrastania zdrowych włosów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 15:44   #23
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziękuję
Przestały się kruszyć dopiero jak się pozbyłam całości spalonej trwałą, co trwało około rok (2012). Miałam wtedy długość pomiędzy żuchwą a obojczykiem i kilka razy podcinałam.
Przez ten czas używałam dużej ilości treściwych, dociążających masek typu Organiqe Anti Age, seria do blondu Johna Friedy, Tołpa maska-odżywka, Elseve Total Repair 5 - być może niektóre z nich już nie są dostępne, rynek kosmetyczny szybko się zmienia. Stawiałam głównie na nawilżane, zmiękczanie i dociążanie emolientami, unikałam produktów z proteinami, zwłaszcza keratyną (dużą część produktów regenerujących ją zawiera).
Oczywiście do tego silikonowe sera. Olejowałam też prawie co mycie, chociaż z perspektywy czasu widzę, że oleje akurat moim włosom niewiele dają, ale w owym czasie dociążały i oklejały włosy filmem.
To wszystko jako tako trzymało włosy w kupie, ale oczywiście ich nie zregenerowało.
Testowałam też wtedy wcierki na porost, ale moje włosy były na nie oporne. Może na Twoich przyśpieszy to proces odrastania zdrowych włosów.
Czyli pozostaje mi czekać,aż stopniowo zetnę popalone blond włosy. A nie ma takiej możliwości,żeby odrosty też zaczną się kruszyć?;o Spróbuję tych masek. Może trochę pomogą.
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 19:24   #24
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Czyli pozostaje mi czekać,aż stopniowo zetnę popalone blond włosy. A nie ma takiej możliwości,żeby odrosty też zaczną się kruszyć?;o Spróbuję tych masek. Może trochę pomogą.
nie zaczna, odrosty to Twoje naturalnie niezniszczone wlosy, ten blond to po prostu spalone - swoja droga jaki utleniacz(tzn jaki %) i jak dlugo trzymalas?
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 17:14   #25
0kari0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
nie zaczna, odrosty to Twoje naturalnie niezniszczone wlosy, ten blond to po prostu spalone - swoja droga jaki utleniacz(tzn jaki %) i jak dlugo trzymalas?
To chociaż tyle,że nie pójdzie do góry do odrostów. A dałam farbę Garnier Nutrisse tą najjaśniejszą 111 i trzymałam poł h tak jak pisali na pudełku.Teraz wiem,że za długo.;/ Oksydant ma 9%. A najgorsze, że dałam na już farbowane włosy.;/ Robiłąm olią cały czas odrosty, ale już takie żołte mi się zrobiły i chciałam ochlodzić kolor. Teraz żałuję.

Edytowane przez 0kari0
Czas edycji: 2015-11-08 o 17:40
0kari0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 17:44   #26
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
wlosy nigdy nie rosna idealnie rowno - mi tez rosna szybciej z tylu glowy, nie ma w tym nic dziwnego/zlego



zniszczone nie przestana sie kruszyc, pytanie czy masz zjechany caly ten blond na glowie czy tak np tylko do polowy ale po zdjeciach to ciezko powiedziec...zwlaszcza,ze na zdjeciu ktore zalaczylas nie widac, zeby bylo bardzo zle, ale tez w sumie malo widac,
probuj olejowac i nawilzac i podcinaj dalej ejsli Ci sie koncowki rozdwajaj i zobaczysz - niesttey jest szansa,ze bedzie trzeba scinac caly blond po tym 1 cm



jesli naprawde masz zajechane wlosy to nie wyjdzie/szybko sie wyplucze i dodatkowo Ci je zniszczy, razej bym odradzala
Naprawdę ???? :O
A może któras z was słyszala o INOA LOREAL???
Farba bez amoniaku , obojetna dla skóry głowy , polecana również kobietom w ciąży a co najważniejsze nawilżająca , regenerująca .
Nie wypłukuje sie.
Skąd wiem?
Otóż pracuje na lorealu od kilku lat.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 19:28   #27
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
To chociaż tyle,że nie pójdzie do góry do odrostów. A dałam farbę Garnier Nutrisse tą najjaśniejszą 111 i trzymałam poł h tak jak pisali na pudełku.Teraz wiem,że za długo.;/ Oksydant ma 9%. A najgorsze, że dałam na już farbowane włosy.;/ Robiłąm olią cały czas odrosty, ale już takie żołte mi się zrobiły i chciałam ochlodzić kolor. Teraz żałuję.
no jesli juz miaals rozjasnione wlosy to pol godziny to duuuzo za dlugo

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Naprawdę ???? :O
A może któras z was słyszala o INOA LOREAL???
Farba bez amoniaku , obojetna dla skóry głowy , polecana również kobietom w ciąży a co najważniejsze nawilżająca , regenerująca .
Nie wypłukuje sie.
Skąd wiem?
Otóż pracuje na lorealu od kilku lat.
nie ma regenerujacych farb, jesli autorce wlosy sie juz krusza to kolejna farba jej nie pomoze
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 19:37   #28
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
no jesli juz miaals rozjasnione wlosy to pol godziny to duuuzo za dlugo



nie ma regenerujacych farb, jesli autorce wlosy sie juz krusza to kolejna farba jej nie pomoze
Na spalone kruszące włosy nic nie pomoze , również żadna pielęgnacja - to jest włos martwy. Ale nie mów mi że nie ma regenerujących farb , widocznie kiepsko "oczytana" jesteś w tych sprawach . Wnioskuję , że swoja wiedze na temat fryzjerstwa wynosisz głównie z internetu , czy może sie myle? Jeżeli włosy są zniszczone (czytaj zniszczone , nie spalone) to uwierz i farba nawilżajaca/regenerująca i pielegnacja pomoze . Natomiast na spalony włos - NIC. Tym bardziej nie zgodzę sie z tym , co ktoś wcześniej pisał i do czego sie odniosłam , że farba się wypłuka i gorzej zniszczy włosy . Zależy jaka farba

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez 0kari0 Pokaż wiadomość
Czyli pozostaje mi czekać,aż stopniowo zetnę popalone blond włosy. A nie ma takiej możliwości,żeby odrosty też zaczną się kruszyć?;o Spróbuję tych masek. Może trochę pomogą.
Jeżeli nie spalisz odrostu to nie będą się kruszyć
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 19:39   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Naprawdę ???? :O
A może któras z was słyszala o INOA LOREAL???
Farba bez amoniaku , obojetna dla skóry głowy , polecana również kobietom w ciąży a co najważniejsze nawilżająca , regenerująca .
Nie wypłukuje sie.
Skąd wiem?
Otóż pracuje na lorealu od kilku lat.
Inoa nie zawiera amoniaku, ale za to ma na jego miejsce sole amonowe, które dla niektórych włosów mogą być jeszcze gorsze, bo nie wypłukują się od razu ze zmyciem farby, tylko zostają dłużej we włosie i go rozpulchniają.
Żadna to rewelacja, bo na tym samym patencie są też oparte Castingi i Garnier Color Shine.

Nie ma czegoś takiego jak regenerująca farba. Chociaż ja bym całkowicie nie odradzała koloryzacji, tylko może trochę później. Trzeba dużo samozaparcia, żeby wytrzymać kilka miesięcy-rok ze skunksem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 19:45   #30
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Włosy krzywo rosną

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Inoa nie zawiera amoniaku, ale za to ma na jego miejsce sole amonowe, które dla niektórych włosów mogą być jeszcze gorsze, bo nie wypłukują się od razu ze zmyciem farby, tylko zostają dłużej we włosie i go rozpulchniają.
Żadna to rewelacja, bo na tym samym patencie są też oparte Castingi i Garnier Color Shine.

Nie ma czegoś takiego jak regenerująca farba. Chociaż ja bym całkowicie nie odradzała koloryzacji, tylko może trochę później. Trzeba dużo samozaparcia, żeby wytrzymać kilka miesięcy-rok ze skunksem.
A probowalas? Bo ja na swoich z natury bardzo suchych wlosach stosowalam wielokrotnie z satysfakcjonujacym efektem .
Na wielu klientkach rowniez.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-07 19:49:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.