CV, list motywacyjny, życiorys, podanie o pracę - ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-11, 12:47   #391
danix
Raczkowanie
 
Avatar danix
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 242
Dot.: List motywacyjny po angielsku

witaj, jak chcesz to ja Ci sprawdze odp na prv
__________________


danix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 15:18   #392
Hetane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 91
Dot.: List motywacyjny po angielsku

Już wysłałam -bardzo Tobie dziękuję za pomoc
Hetane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 08:16   #393
ula330
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: List motywacyjny. Pytania i wątpliwości.

Pamiętaj o tym, żeby Twój list był przede wszystkim przejrzysty oraz żeby mieścił się w 1 kartce a4!
Jeśli nie wiesz co masz umieścić w liście przeczytaj to: http://mycv.pl/porady_list-motywacyjny
ula330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 15:54   #394
creativve
Rozeznanie
 
Avatar creativve
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 872
Dot.: list motywacyjny

Odświeżam wątek... a osobiście chcę zapytać czy można napisać do firmy podanie o uwzględnienie mojej kandydatury na stanowisko organizowane na zastępstwo, staż lub prace interwencyjne?
Chce złożyć podania do kilku firm, nie aplikuje na konkretne stanowisko tylko po prostu chcę żeby mieli w papierach moje podanie, że w razie naboru wezmą mnie pod uwagę. Da się?
__________________
strong sexy happy healthy
... in progress
...

creativve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 12:52   #395
Under Your Skin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 137
List motywacyjny a brak ogłoszenia/oferty pracy?


Edytowane przez Under Your Skin
Czas edycji: 2014-06-07 o 21:31
Under Your Skin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 13:17   #396
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: List motywacyjny a brak ogłoszenia/oferty pracy?



Szanowni Państwo,

Renoma Państwa Firmy skłoniła mnie do przesłania moich dokumentów aplikacyjnych, choć zdaję sobie sprawę, że nie ogłaszali Państwo wakatów.

Pragnę przedstawić swoją kandydaturę na pracownika Państwa firmy.

Pragnę przedstawić swoją osobę jako kandydata do ....
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 12:59   #397
DotykTwoj
Przyczajenie
 
Avatar DotykTwoj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
List motywacyjny - ważne pytania

Witam!
Właśnie mam zamiar zabrać się do napisania listu motywacyjnego, mam jednak parę pytań. Mam 20 lat jestem po szkole ogólnokształcącej a moje doświadczenie zawodowe opiera się o aktualną prace w firmie z "roślinnością". Jest to praca fizyczna - jako że nie mogłam znaleźć nigdzie pracy została mi jedynie ta oferta. Dojeżdżam rowerem 15 km jest to męczące + praca fizyczna i przy chemikaliach wracam dokłądnie walona z nóg (codziennie musze smarować i okąłdy robić bo wyglądają jak u HOBBITA...) - stąd pytanie czy do listu motywacyjnego dodawać informacje o aktualnej pracy(w CV mam zawarte)? Papiery chce składać do pracy na stanowisko sprzedawca - firma mediaexpert jestem obyta w nowinkach technologicznych etc. ponieważ jest to jedno z moich głównych zainteresowań, jednak nie mam doświadczenia zawodowego (no i brak hajsu na kupowanie takich nowinek ). Co głównie powinnam umieścić w takim liście bez doświadczenia? Dodam że chciałam iść do szkoły informatycznej, gdzie na pewno wiele wyniosłabym o komputerach co by na pewno plusowało - ale niestety nie otworzono kierunku. Głównym zainteresowaniem jest grafika komputerowa, ogólnie jestem "informatyczna" nie mam problemu z rozwiązywaniem problemów komputerowych, jak zawsze do domu potrzeba kupic sprzęt - bądź siostry chcą coś kupić biorą mnie ze sobą na zakupy bo mniej więcej się na tym znam.
W ogłoszeniu jest tak:
Od kandydatów oczekujemy:

chęci poszerzania wiedzy z zakresu technik sprzedaży oraz wiedzy produktowej
umiejętności pracy w zespole
łatwości w nawiązywaniu kontaktów
umiejętność radzenia sobie ze stresem
niekaralności

Twoimi dodatkowymi atutami będą:

zainteresowanie branżą RTV, AGD, IT/MM
doświadczenia w sprzedaży, bezpośredniej obsłudze Klienta



Dziękuję z góry za odpowiedzi i wszelkie wskazówki.
DotykTwoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-25, 13:24   #398
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: List motywacyjny - ważne pytania

Cytat:
Napisane przez DotykTwoj Pokaż wiadomość
Witam!
Właśnie mam zamiar zabrać się do napisania listu motywacyjnego, mam jednak parę pytań. Mam 20 lat jestem po szkole ogólnokształcącej a moje doświadczenie zawodowe opiera się o aktualną prace w firmie z "roślinnością". Jest to praca fizyczna - jako że nie mogłam znaleźć nigdzie pracy została mi jedynie ta oferta. Dojeżdżam rowerem 15 km jest to męczące + praca fizyczna i przy chemikaliach wracam dokłądnie walona z nóg (codziennie musze smarować i okąłdy robić bo wyglądają jak u HOBBITA...) - stąd pytanie czy do listu motywacyjnego dodawać informacje o aktualnej pracy(w CV mam zawarte)? Papiery chce składać do pracy na stanowisko sprzedawca - firma mediaexpert jestem obyta w nowinkach technologicznych etc. ponieważ jest to jedno z moich głównych zainteresowań, jednak nie mam doświadczenia zawodowego (no i brak hajsu na kupowanie takich nowinek ). Co głównie powinnam umieścić w takim liście bez doświadczenia? Dodam że chciałam iść do szkoły informatycznej, gdzie na pewno wiele wyniosłabym o komputerach co by na pewno plusowało - ale niestety nie otworzono kierunku. Głównym zainteresowaniem jest grafika komputerowa, ogólnie jestem "informatyczna" nie mam problemu z rozwiązywaniem problemów komputerowych, jak zawsze do domu potrzeba kupic sprzęt - bądź siostry chcą coś kupić biorą mnie ze sobą na zakupy bo mniej więcej się na tym znam.
W ogłoszeniu jest tak:
Od kandydatów oczekujemy:

chęci poszerzania wiedzy z zakresu technik sprzedaży oraz wiedzy produktowej
umiejętności pracy w zespole
łatwości w nawiązywaniu kontaktów
umiejętność radzenia sobie ze stresem
niekaralności

Twoimi dodatkowymi atutami będą:

zainteresowanie branżą RTV, AGD, IT/MM
doświadczenia w sprzedaży, bezpośredniej obsłudze Klienta



Dziękuję z góry za odpowiedzi i wszelkie wskazówki.
Ja bym wspomniała o kompetencjach miękkich, które obecnie pomagają Ci w pracy na aktualnym stanowisku. Coś w stylu: moja obecna praca nauczyła mnie (i tutaj właśnie) radzenia sobie w sytuacjach związanych ze stresem, pracą z ludźmi (klientami, współpracownikami) itp. Na pewno wspomnij też o swoich zainteresowaniach
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 14:15   #399
DotykTwoj
Przyczajenie
 
Avatar DotykTwoj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: List motywacyjny - ważne pytania

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na Państwa interesującą ofertę pracy, zamieszczoną w dniu 24 stycznia 2014 r. na stronie pracuj.pl, chciałabym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko Sprzedawcy – Prezentera Handlowego w sklepie MediaExpert w blqlblabla.

Jestem absolwentką liceum ogólnokształcącego, klasy o profilu medialno-menadżerskim. Pomimo braku doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku chciałbym zapewnić, że dołożę wszelkich starań aby sprostać Państwa wymaganiom.

Moja obecna praca nauczyła mnie radzenia sobie w sytuacjach związanych ze stresem, pomogła w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi oraz radzenia sobie z pracami fizycznymi. Moimi głównymi zainteresowaniami jest grafika komputerowa oraz informatyka. Praca w Państwa sklepie pomogłaby mi w zrealizowaniu celu szerzenia doświadczenia oraz informacji na temat nowości technologicznych.






No i zostało mi zakończenie i tutaj jest problem, bo kontakt telefoniczny - w pracy tam nie wolno nawet miec ze soba telefonu (chyba że w czasie przerwy) a kończe niestety o różnych godzinach więc nie jestm w stanie okreslić nawet o której ten kontakt mógłby być...

Nie wiem czy dobry list, nigdy nie byłam "humanistyczna" - nie wiem czy coś dodać coś usunąć jakies poprawki? Słowa oraz użyłam chyba z milion razy...
Bardzo zależy mi na tej pracy i chciałabym wypaść jak najlepiej
Dziękuję za wszelkie wskazówki

Edytowane przez DotykTwoj
Czas edycji: 2014-01-25 o 14:16
DotykTwoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 18:23   #400
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: List motywacyjny - ważne pytania

Ja bym napisała tak:

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone dnia 24 stycznia 2014 r. na stronie pracuj.pl chciałabym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko Sprzedawcy – Prezentera Handlowego.


Potem dałabym zdanie o tym, że oferta pracy jest dla mnie interesująca z uwagi na możliwość podjecia nowych wyzwań zawodowych i rozwoju zainteresowan związanych z (tu wymień to IT itd) .

Nowy akapit.
Chyba nie pisałabym o wykształceniu (o tym dowiedzą się z CV). Następne zdanie (o stresie i kontaktach) jest ok, ale wyrzuciłabym info o pracy fizycznej, bo ona chyba nie wiąże się ze stanowiskiem, na które aplikujesz?
To zdanie: "Praca w Państwa sklepie pomogłaby mi w zrealizowaniu celu szerzenia doświadczenia oraz informacji na temat nowości technologicznych. " jest zupełnie "chińskie" Ja bym wyrzuciła.

Czy teraz pracujesz z innymi ludźmi? Może napisz o tym, że masz doświadczenie w pracy zespołowej? Albo, że chętnie i szybko się uczysz (oczywiście jeśli to prawda oni przecież tego wymagają)?

To zdanie: "Pomimo braku doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku chciałbym zapewnić, że dołożę wszelkich starań aby sprostać Państwa wymaganiom. " raczej dałabym w zakończeniu niż na początku.

Wrzuciłabym jeszcze w google zapytanie o najczęstsze wymagania na stanowisko sprzedawcy - może wpadnie Ci w oko coś w czym jesteś dobra/masz doświadczenie i będziesz mogła o tym napisać.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 22:07   #401
liiikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 15
Dot.: List motywacyjny. Pytania i wątpliwości.

Przepraszam , że tutaj to pisze ale nie wiem jak dodać nowy wątek
Czy ktoś pomogłby mi napisać list motywacyjny do pracy jako hostessa .
liiikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-01, 13:01   #402
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: List motywacyjny. Pytania i wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez liiikaa Pokaż wiadomość
Przepraszam , że tutaj to pisze ale nie wiem jak dodać nowy wątek
Czy ktoś pomogłby mi napisać list motywacyjny do pracy jako hostessa .
A wujek google gryzie?
Takich wzorów jest pełno wystarczy poszukać.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 15:09   #403
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: List motywacyjny. Pytania i wątpliwości.

ja tam nie wiem, ale u mnie sieciówki poszukują studentów- wiadomo dlaczego.
Chcą nawet przyjąć studentkę dzienną na cały etat w jednym ze sklepów.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 23:30   #404
Magdusia26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: list motywacyjny

Nawet osoby bez doświadczenia zawodowego, np. świeżo upieczeni absolwenci mogą mieć rozbudowane CV. Rzecz polega na umiejętności dostrzeżenia tych aspektów własnej działalności, które mogą okazać się istotne z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy. Zachęcam do lektury na co należy zwrócić uwagę:
[wymoderowano]

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-03-29 o 17:47 Powód: reklama
Magdusia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 09:41   #405
liiikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 15
Exclamation List motywacyjny proszę o pomoc

hej dziewczyny czy moglybyscie mi `stworzyc` list motywacyjny
chcialabym sie starac o pracy w party camp na animatorke ona zachęca do wyjazdów za granicę , podpisuje umowy , mozna przy tym dobrze sie bawic , wyjedzac na rozne akcje promocyjne w polskę lub za granice . bardzo prosze o pomoc tylko prosze nie wypisuje krtytki ze mam sama napisac czy cos.
Będę bardzo wdzięczna
liiikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:13   #406
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: List motywacyjny proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez liiikaa Pokaż wiadomość
bardzo prosze o pomoc tylko prosze nie wypisuje krtytki ze mam sama napisac czy cos.
W internecie jest mnóstwo różnych wzorów a nawet gotowców. Jaki problem poszukać i poprzerabiać?

Poza tym skąd mamy wiedzieć co umiesz, co robiłaś etc.?
Zastanów się jakie są Twoje mocne strony, czemu chcesz tam pracować, co robiłaś i co im masz do zaoferowania i opisz to.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 21:04   #407
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: List motywacyjny proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez liiikaa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny czy moglybyscie mi `stworzyc` list motywacyjny
chcialabym sie starac o pracy w party camp na animatorke ona zachęca do wyjazdów za granicę , podpisuje umowy , mozna przy tym dobrze sie bawic , wyjedzac na rozne akcje promocyjne w polskę lub za granice . bardzo prosze o pomoc tylko prosze nie wypisuje krtytki ze mam sama napisac czy cos.
Będę bardzo wdzięczna
ehh poziom lenistwa: advanced. To nie jest krytyka więc... napisz sama my chętnie przeczytamy, coś podpowiemy itd.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:11   #408
izaa092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Mam do was pytanie, bo już tyle czasu mam z tym problem i nie wiem kompletnie jak to ująć
Zamierzam starać się o staż wakacyjny i jak wiadomo, trzeba wysłać CV.. ale jak je napisać nie mam pojęcia :/ zacznijmy od tego, że w liceum oblałam jeden rok.. boję się, że pracodawca widząc to, raczej automatycznie odrzuci kogoś takiego.
Czy trzeba wpisywać także podstawówkę i gimnazjum w którym się uczyliśmy? Wydaje mi się, że to już mało kogo interesuje, a jednak niektórzy to wpisują...
No i najważniejsze.. doświadczenie. Pracowałam jedynie dorywczo jako kelnerka na weselach, w dosyć nieregularnych odstępach czasu, po prostu jak się coś trafiło, nawet raz na rok to pracowałam, oczywiście bez żadnej umowy i raz dorobiłam zbierając owoce w sadzie. Jak to ująć w CV? I czy w ogóle o tym pisać? A jeśli nie to zostawić rubrykę doświadczenie pustą? Nie wiem co zrobić, nie mam pomysłu jak to napisać. Każdy kiedyś musi jakoś zacząć, ja przez to CV cały czas się blokuje, a zależy mi na tym żeby nie zmarnować tych wakacji na siedzeniu w domu, tylko pracując... w końcu jestem na drugim roku studiów (finanse), czas zacząć zdobywać jakieś doświadczenie w tym.. a jeśli się nie uda ze stażem, to chociaż gdzieś w sklepie czy coś..
izaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:48   #409
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Podstawówki i gimnazjum w ogóle bym nie umieszczała w CV, chyba że były to np. szkoły muzyczne, artystyczne - wtedy to ma tylko jakiś sens.
Jeśli byłaś w technikum, zawodówce, liceum to napisz o profilu klasy, a tym, że zawaliłaś rok nie przejmowałabym się -każdemu może się zdarzyć
Co do doświadczenia to na początku kariery każde dobre, bo wykazujesz się zaradnością. Ja bym ujęła to jako praca dodatkowa: kelnerowanie i ewentualnie praca ogrodnicza/przy uprawie (choć w sumie nie wiem czy jest sens to wpisywać, gdy staż nie jest związany z sadownictwem/ogrodnictwem, to już zależy).
Jeśli nie chcesz umieszczać tego w CV, to nie zostawiaj rubryki Doświadczenie pustej, a opisz np. projekty, które mieliście w szkole (skoro studiujesz finanse to np. analiza finansowa jakieś spółki), to że np. byłaś w samorządzie (jesli byłaś), jakieś zajęcia poza szkolne, w których się udzielałaś (np. kółko teatralne, organizacja imprez).
W necie jest też parę fajnych wzorów listów motywacyjnych i CV dla osób zaczynających, szukających właśnie praktyk/staży. Poszukaj jak tam też inspiracji.
Powodzenia!

Edit:
fajnie jeśli dodasz też jakieś osiągnięcia jeśli takowe posiadasz - np. wygrana w jakiś konkursie, odbyty kurs, udział w szkoleniu (np. organizowanym przez uczelnię).

Edytowane przez bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Czas edycji: 2014-04-14 o 10:49
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 09:13   #410
eevciaa
Raczkowanie
 
Avatar eevciaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bielsko Biala- okolice
Wiadomości: 478
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

hej, zaczynam wlasnie szukac pracy i mam problem... 26 lat, skonczony ogolniak i praktycznie zerowe doswiadczenie (2 miesiace). Przez 7 lat nie pracowalam bo zajmowalam sie swoimi dziecmi. Co wpisac w cv by jakos wyjasnic ta wieloletnia luke? Pare dni temu skonczylam kurs na sprzedawce, moze jest jakas szansa ze mnie gdzies przyjma ale co z tym cv.

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jestem kierowcą
21.03.14- teoria zdana
02.04.14- praktyka: plac + miasto -
04.04.14- praktyka: plac + miasto +



eevciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 16:08   #411
fragile_27
Zadomowienie
 
Avatar fragile_27
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 310
CV- przerwane studia

Hej!

Jestem na etapie szukania nowej pracy (księgowość w korporacji z językiem obcym) i aktualizuję swoje CV- i dopadły mnie wątpliwości dotyczące wpisania przerwanych studiów, czy to zrobić, i jeśli tak, to jak.

2013-2016 - studiowałam filologię, ukończony licencjat

2015- rozpoczęłam drugi kierunek (rachunkowość), studiowałam dwa kierunki dziennie.

W 2017 znalazłam pracę w księgowości, zmieniłam tryb studiów na zaoczny, jednak z powodu ogromu pracy, wieeelu nadgodzin + problemy rodzinne nie byłam w stanie kontynuować studiów (i nadal nie mogę na nie wrócić)

Reasumując: 2015-2017 studiowałam rachunkowość dziennie, ukończyłam 4 semestry i zaliczyłam praktykę studencką w tym czasie.

Jako że zdobyłam w tym czasie wiedzę związaną z branżą, w której chcę pracować, myślę, że warto byłoby wpisać te dwa lata, ale w jakiej formie? Mam na razie dwa pomysły, ale...:

1) 2015-2017 - uczelnia, kierunek - podaję konkretne daty, teoretycznie widać, że są to tylko dwa lata, ale rekruter może (zresztą słusznie) pomyśleć, że są to studia skończone- i zostanę na "dzień dobry" posądzona o oszustwo

2) 2015-2017, uczelnia, kierunek, studia nieukończone/przerwane po 4 semestrze - prawda, ale najbardziej w oczy rzuca się NIEUKOŃCZONE i reszta schodzi na dalszy plan


Jeśli w ogóle nie wspomnę o tych studiach, będę miała roczną lukę w cv (2016/17), kiedy byłam na drugim roku tych przerwanych (pracowałam wtedy dorywczo, korki, itp)

W zasadzie chodzi o samo cv, na rozmowie raczej bym się wybroniła, w pracy zdobyłam mega dużo doświadczenia. Ale na rozmowę trzeba się jakoś dostać

Czy któraś z Was miała może podobną sytuację albo siedzi w temacie HR i wie jakby to najlepiej rozegrać?

Dzięki za wszelkie sugestie!
__________________
'Baby we both know
That the nights were mainly made
For saying things that you can't say tomorrow day'
fragile_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 16:07   #412
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: CV, list motywacyjny, życiorys, podanie o pracę - ZBIORCZY

Ja tam nieukończonych nie wpisuję, ale że to związane z Twoją pracą, to może rzeczywiście warto. Nie używaj tylko studia nieukończone, bo wygląda, jakby Cię wywalili. Lepiej już dodać małym drukiem (żeby jednak kierunek rzucał się bardziej w oczy niż to), że przerwane po 4. semestrze. Po pierwsze wskazuje to, że sama przerwałaś, a po drugie że zaliczyłaś jednak te 4 semestry. Ale jakoś pod spodem może i mniejszą czcionką, żeby aż tak nie dawało po oczach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-24, 13:04   #413
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: CV- przerwane studia

ja bym w ogóle nie wpisywała tego w cv
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 18:55   #414
Zielonacytryna32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 12
Kreator CV

hej dziewczyny i chłopaki. Właśnie szukam nowej pracy i potrzebuje napisać dobre cv. Szukam jakiegoś spoko kreatora znacie jakieś ? dzięki za pomoc Pozdrawiam
Zielonacytryna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 13:49   #415
Trzpiotka91
Raczkowanie
 
Avatar Trzpiotka91
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 183
Dot.: Kreator CV

Cytat:
Napisane przez Zielonacytryna32 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny i chłopaki. Właśnie szukam nowej pracy i potrzebuje napisać dobre cv. Szukam jakiegoś spoko kreatora znacie jakieś ? dzięki za pomoc Pozdrawiam
Pobierz gotowy szablon w .doc i zedytuj w wordzie, nie rozumiem po co ci jakis powazny kreator :P
Trzpiotka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 06:31   #416
przemeks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kreator CV

Cytat:
Napisane przez Zielonacytryna32 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny i chłopaki. Właśnie szukam nowej pracy i potrzebuje napisać dobre cv. Szukam jakiegoś spoko kreatora znacie jakieś ? dzięki za pomoc Pozdrawiam
Kuknij sobie tutaj. Masz tutaj zebrane chyba z 10 różnych kreatorów CV. Z tego, co widzę, żę większość (chyba) jest płatnych, ale może będą warte opłaty:

/link/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-09-24 o 09:57 Powód: reklama
przemeks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 05:55   #417
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Question Kilka pytań o CV, rozmowę kwalifikacyjną, szkolenie, dzień próbny - sklep odzieżowy

Witam
Z góry przepraszam za założenie nowego wątku wiem, że tutaj na forum powstało wiele podobnych, lecz nie udało mi się znaleźć tego czego szukam. Są to też i stare wątki, a wolałabym ich nie odkopywać.
W październiku zaczęłam 1 rok studia magisterskie, dzienne i z powodu gryzącego mnie już od jakiegoś czasu sumienia chciałabym zacząć pracować, wspomóc rodzinę finansowo, a nie dostawać od nich pieniądze. Tym bardziej, że w tym semestrze plan zajęć mi do tego sprzyja, tylko przez dwa, trzy dni mam zajęcia (na zmianę co 2 tygodnie). To nie byłaby moja pierwsza praca, ale ta praca w sklepie odzieżowym byłaby moją jako taką pierwszą pracą w której zarobiłabym więcej niż tylko marne grosze. Jestem kompletnie zielona w sprawach zatrudnienia i pracy w sklepach odzieżowych, więc nawet nie wiem czego się spodziewać. Dlatego założyłam ten wątek mając nadzieję, że odpowiecie na kilka pytań (niektóre mogą się wydawać głupie ), które pomogą mi się przygotować psychicznie do rozmowy kwalifikacyjnej czy szkolenia. Dodam jeszcze, że najbardziej mnie interesuje sklep Orsay, chociaż wiadomo nie ma co wybrzydzać jeśli się w ogóle jakaś praca trafi.
Pytania:
1. Jak myślicie lepiej wysłać CV email czy zanieść osobiście? A może jednocześnie to i to? Jeśli za pierwszym razem nie uda mi się dostać pracy w konkretnym miejscu to mogę jeszcze kilka razy wysłać CV do tego samego sklepu? Nie uznają mnie za upierdliwą?
2. Jak wygląda to całe zatrudnienie? Najpierw przechodzi się przez rozmowę kwalifikacją, szkolenie a następnie przez dzień próbny?
3. Jakie pytania mogą być zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
4. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Wystarczy spokojny, stonowany, wygodny ale też nie za poważny strój, jak na sesję, np. biały t-shirt z czarnymi akcentami oraz ciemne jeansy? Jeśli rozmowa kwalifikacyjna wypadłaby tego samego dnia co dzień próbny, lepiej jest jednak ubrać się wygodnie.
5. Czy na rozmowę kwalifikacyjną do takiej pracy wystarczy naturalny, delikatny makijaż? Mam na myśli podkład i puder. A może bardziej wymagany jest widoczny?
6. Czytałyście umowę o pracę, miałyście na to czas czy od razu musiałyście podpisać?
7. Jest sens wpisać do CV w rubryce Doświadczenie „Kolportaż ulotek” oraz „Charytatywna zbiórka żywności” z 2010? To było dawno temu, a i tak później bywałam wolontariuszką na zawodach biegowych czy na innych tego typu imprezach oraz obrabiałam zdjęcia. Do tego doszły jeszcze praktyki zawodowe z technikum oraz praktyki studenckie. (chociaż stare i nowe praktyki nie były związane z modą czy z materiałoznawstwem)
A może macie jeszcze dla mnie jakieś rady albo wskazówki? Nie ma to jak posłuchać kogoś kto już ma doświadczenie i wiedzę w takiej pracy . Zresztą z czasem wszystko ulega zmianom, może teraz są całkiem inne zasady zatrudnienia pracowników. Może pracodawca bierze teraz co innego pod uwagę.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:02   #418
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: CV, list motywacyjny, życiorys, podanie o pracę - ZBIORCZY

Już dwa miesiące rozsyłam swoje CV, szukam pracy w marketingu. Co myślicie o moim LM? Może tu jest problem...

Szanowni Państwo!

Pragnę złożyć swoją aplikację na stanowisko Pracownik Działu Marketingu.
Posiadam dwuletnie doświadczenie w marketingu i projektowaniu graficznym, które zdobyłam w Hong Kongu. Zajmowałam się sprzedażą i marketingiem, a do moich obowiązków należało: planowanie kalendarza social media, projektowanie i realizacja contentu – teksty (w języku angielskim) grafika, fotografia i wideo. Tworzenie kampanii reklamowych Facebook Ads i Google Ads. Dbanie o kontakt z klientem i firmami z zewnątrz, codzienne zadania administracyjne.
Moim największym atutem jest doświadczenie zebrane za granicą, płynne posługiwanie się językiem angielskim, oraz pasja – grafika komputerowa, co w marketingu internetowym jest podstawowym narzędziem w przekazywaniu informacji. Obecnie uczestniczę w najlepszym w Polsce kursie projektowania graficznego, dobrze czuję się z aparatem w ręku, potrafię składać filmy wideo. Pakiet Office i Adobe mam opanowany niemal do perfekcji, swobodnie działam w wielu innych programach komputerowych (oraz szybko się ich uczę.)
W CV załączam link do mojego portfolio, zapraszam do zapoznania się z pracami.
Moim marzeniem jest praca kreatywna i zrobię wszystko co w mojej mocy by je spełnić.
Z chęcią przyjmę również inne stanowiska w Państwa firmie związane z marketingiem, social media, bądź projektowaniem graficznym.
Z poważaniem,
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:53   #419
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: CV, list motywacyjny, życiorys, podanie o pracę - ZBIORCZY

Dwa miesiące to wcale nie jest taki długi okres. Daj sobie jeszcze miesiąc.
Nie pracuję w marketingu więc tutaj niczego nie doradzę ale zmieniłabym składnie zdań, bo trochę opornie się to czyta. Może oprócz obowiązków napisz, co udało Ci się osiągnąć? Zwiększyć zyski, pozyskać nowego, dużego klienta? Czy poprowadzone kampanie odniosły sukces, może da się go wyrazić w liczbach? Konkrety najbardziej przyciągają.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 06:02   #420
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: CV, list motywacyjny, życiorys, podanie o pracę - ZBIORCZY

Jak dla mnie brzmi ciekawie, chciałabym Cię poznać jako kandydatkę, masz interesujące doświadczenie.
Popracowałabym jeszcze nad interpunkcją, np. po "wszystko" a "co" powinien być przecinek.

To, co pisze Karla Electra też jest dość istotne. Może dzięki Twoim działaniom przyciągnęłaś nowych klientów, podbiłaś sprzedaż, może miałaś jakiś innowatorski pomysł, który wcieliłaś w życie?

Dwa miesiące to rzeczywiście bardzo mało, nic się nie martw, bo z Twojego LM wynika, że masz spore doświadczenie i ciekawe CV, na pewno będzie wielu pracodawców, którzy będą chcieli Cię zatrudnić, tylko to zawsze trochę trwa.

A odnośnie pytań Frozen_Rose:
Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Pytania:
1. Jak myślicie lepiej wysłać CV email czy zanieść osobiście? A może jednocześnie to i to? Jeśli za pierwszym razem nie uda mi się dostać pracy w konkretnym miejscu to mogę jeszcze kilka razy wysłać CV do tego samego sklepu? Nie uznają mnie za upierdliwą?
Wysyłaj mailowo/odpowiadając na ogłoszenia i przejdź się po Galeriach Handlowych. Skoro szukasz pracy w butiku, to zobacz, czy nie wiszą karteczki o potrzebnym pracowniku i składaj osobiście CV


Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
2. Jak wygląda to całe zatrudnienie? Najpierw przechodzi się przez rozmowę kwalifikacją, szkolenie a następnie przez dzień próbny?
Najpierw rozmowa, potem umowa, potem teoretycznie szkolenie i umowa na czas próbny (3msc). Tak to wygląda w standardzie.

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
3. Jakie pytania mogą być zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Całe mnóstwo, od wielkości zespołu, szkoleń po pytanie co danego pracodawcę wyróżnia spośród innych najlepiej pogooglaj i poczytaj.

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
4. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Wystarczy spokojny, stonowany, wygodny ale też nie za poważny strój, jak na sesję, np. biały t-shirt z czarnymi akcentami oraz ciemne jeansy? Jeśli rozmowa kwalifikacyjna wypadłaby tego samego dnia co dzień próbny, lepiej jest jednak ubrać się wygodnie.
Nie wiem czy tak się zdarza, że rozmowa jest tego samego dnia, co dzień próbny.
Ubrać się schludnie, ładnie, niekoniecznie bardzo elegancko, ja bym raczej stawiała na smart casual do rozmowy do butiku. Czyli na przykład koszula ale niekoniecznie biała, ciemne jeansy i elegantsze buty, nie sportowe. Albo spódnica czy sukienka. Moim zdaniem nie na sportowo.

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
5. Czy na rozmowę kwalifikacyjną do takiej pracy wystarczy naturalny, delikatny makijaż? Mam na myśli podkład i puder. A może bardziej wymagany jest widoczny?
Delikatny, naturalny

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
6. Czytałyście umowę o pracę, miałyście na to czas czy od razu musiałyście podpisać?
Tak, zawsze musisz przeczytać i przy okazji sprawdzasz czy dane się zgadzają

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
7. Jest sens wpisać do CV w rubryce Doświadczenie „Kolportaż ulotek” oraz „Charytatywna zbiórka żywności” z 2010? To było dawno temu, a i tak później bywałam wolontariuszką na zawodach biegowych czy na innych tego typu imprezach oraz obrabiałam zdjęcia. Do tego doszły jeszcze praktyki zawodowe z technikum oraz praktyki studenckie. (chociaż stare i nowe praktyki nie były związane z modą czy z materiałoznawstwem)
Jak to było dawno temu, masz od tego czasu lepsze doświadczenie i więcej to nie wpisuj, jeśli nie ma to bezpośredniego związku z poszukiwaną pracą.

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
A może macie jeszcze dla mnie jakieś rady albo wskazówki? Nie ma to jak posłuchać kogoś kto już ma doświadczenie i wiedzę w takiej pracy . Zresztą z czasem wszystko ulega zmianom, może teraz są całkiem inne zasady zatrudnienia pracowników. Może pracodawca bierze teraz co innego pod uwagę.
Tak, chodź na wątek "pracy szukamy...", pogadasz sobie, dowiesz się więcej o szukaniu pracy i w razie czego wesprzemy Cię w niepowodzeniach
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-10-10 o 06:13
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-03 19:06:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.