Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 21:09   #1
donka_bez_ogonka
Wtajemniczenie
 
Avatar donka_bez_ogonka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: To tu, to tam. Wszędzie i nigdzie.
Wiadomości: 2 270

Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III


Hallo, dzień dobry- mówi się! Witam w III części wątku dotyczącego życia w Londynie.

Poprzednie części wątku, to:
I część: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411032
II część: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=637485

Przydatne stronki:
www.londynek.net - znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje dotyczące życia w Londynie, oraz ogłoszenia o pracę i o pokojach do wynajęcia.
www.gumtree.com - różnego typu ogłoszenia. Stronka w języku angielskim.
www.spareroom.co.uk- pokoje do wynajęcia. Stronka w języku angielskim.
www.tfl.gov.uk - rozkłady jazdy wszelkiej komunikacji miejskiej. Dostępny język polski. Często jednak pokazuje nie najszybszą trasę, a taką, dzięki której wydamy więcej pieniędzy. W razie pytań o jakiś dojazd chętnie służymy radą.
http://www.nhs.uk/Pages/HomePage.aspx- stronka NHS
http://www.hmrc.gov.uk/
__________________
07.04.2012[*]-Kitty jest kocim aniołkiem za TM
http://www.youtube.com/watch?v=Be4XsIYKNvc

Edytowane przez donka_bez_ogonka
Czas edycji: 2014-08-06 o 20:07
donka_bez_ogonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 21:23   #2
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

to się melduję

Cytat:
Napisane przez sylwiakaa Pokaż wiadomość
dziewczyny!! potrzebuje pomocy!!

kolezanka z polski w sumie jej potrzebuje. pewnie ciekawi Was o co chodzi?! nic wielkiego! wystarczy jesli bedziecie mi zbierac nakretki z butelek. ja je jakos od Was odbiore i dostarczy sie jakos to do PL. nic wielkiego... a potrzeba ich ok 20ton!

http://m.mmzielonagora.pl/artykul/je...ie-dobry-wozek

pomozecie?


Wysłane z aplikacji Wizaż Forum przez iPhone.
chętnie pozbieram
a powiedz, jakie to nakrętki? czy od mleka sojowego też?
__________________
Kosmetyczna Wyspa

Edytowane przez Patrycja Pieguska
Czas edycji: 2014-07-27 o 10:53
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 21:43   #3
donka_bez_ogonka
Wtajemniczenie
 
Avatar donka_bez_ogonka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: To tu, to tam. Wszędzie i nigdzie.
Wiadomości: 2 270
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Pewnie chodzi o wszystkie plastikowe nakrętki- mleko, soki, napoje, wody 5litrowe i te sprawy

Ah. I wybacz Sylwia. W Polsce nie zbierałam, to tutaj też nie zamierzam. W Pl nakrętki miały jedno przeznaczenie- ZABAWKA DLA KOTA! :3 Pod łóżkiem mam miliony nakrętek, gumeczek, papierków i wszystkiego innego, co w oczach kota wydaje się być super, żeby to wepchnąć/poturlać pod łóżko
__________________
07.04.2012[*]-Kitty jest kocim aniołkiem za TM
http://www.youtube.com/watch?v=Be4XsIYKNvc

Edytowane przez donka_bez_ogonka
Czas edycji: 2014-07-26 o 21:45
donka_bez_ogonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 21:45   #4
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Pewnie tAK. TYLKO jak to potem przewiezc do Polski?
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 22:17   #5
Paulixiaa
Raczkowanie
 
Avatar Paulixiaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Luton
Wiadomości: 165
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Ja też się melduję, co prawda nie z Londynu, ale z Luton, ale cierpię na brak wątku

Sylwiakaa, zastanów się, czy wysyłka nakrętek ma sens, bo może lepiej wysłać dziewczynie na konto te 15- 20 funtów, które zapłacisz za przesyłkę? Nakrętki są lekkie, ale paczki na pewno mają określone gabaryty...
Paulixiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 23:16   #6
fretkabetka
Raczkowanie
 
Avatar fretkabetka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 109
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Paulixiaa Pokaż wiadomość
Ja też się melduję, co prawda nie z Londynu, ale z Luton, ale cierpię na brak wątku

Sylwiakaa, zastanów się, czy wysyłka nakrętek ma sens, bo może lepiej wysłać dziewczynie na konto te 15- 20 funtów, które zapłacisz za przesyłkę? Nakrętki są lekkie, ale paczki na pewno mają określone gabaryty...

Jestem i ja. A w jaki sposób te nakrętki są wykorzystywane? Są sprzedawane do recyklingu, a pieniądze idą na wózek? Jak to w ogóle działa?
fretkabetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 00:35   #7
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

nakrętki pojadą autem za free. moja w tym głowa...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 08:50   #8
AgleRkowa
Rozeznanie
 
Avatar AgleRkowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Walthamstow
Wiadomości: 787
GG do AgleRkowa
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Również się melduję.

polecam dodać do transportu maps.google pokazuje za pomocą wyboru: samochodu, pieszo, rowerem, transportem publicznym trasy gdziekolwiek chcemy się dostać. Nie tylko Londyn. Ja korzystam z tej opcji jeśli muszę się gdzieś poruszyć.

U mnie z nakrętkami jest ciężko... co najwyżej z mleka sojowego. Tak z TŻ pijemy wodę z naszych bidonów... No i czasem się trafią nam korki z WINA, ale to chyba się nie liczy, co?
__________________
@ - 28.08...

czekanie...
AgleRkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 09:12   #9
sis87
Raczkowanie
 
Avatar sis87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 107
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Szefowa, piszemy tutaj czy jeszcze w cz. II?

I moja propozycja do "przydatnych linków" z postu startowego: spareroom.co.uk, często się przecież pojawiają pytania o lokum
sis87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 09:21   #10
AgleRkowa
Rozeznanie
 
Avatar AgleRkowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Walthamstow
Wiadomości: 787
GG do AgleRkowa
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez sis87 Pokaż wiadomość
Szefowa, piszemy tutaj czy jeszcze w cz. II?

I moja propozycja do "przydatnych linków" z postu startowego: spareroom.co.uk, często się przecież pojawiają pytania o lokum
sis, właśnie sobie o tym przypomniałam i chciałam to też napisać.

Czy któraś z Was robiła tatuaż tutaj? Polecicie jakieś studio?
__________________
@ - 28.08...

czekanie...
AgleRkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 09:25   #11
girl_from_london
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 26
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cześć dziewczyny!!!

Byłam tutaj wcześniej, zaraz po przyjechaniu do Londynu, ale mało i nie chciałabym też, żebym była kojarzona z innymi moimi wpisami na forach, więc jestem od poczatku i mam nadzieję, że zagoszczę na dłużej.
Przyznam, że wątek przeczytałam od początku do końca, od 1 wpisu. Czytałam, jak szukałam pracy; potem to już na bieżąco. Wielu ciekawych rzeczy się dowiedziałam i było mi jakoś tu łatwiej.
Mieszkam w Londynie ponad rok. Razem z TŻ i dwoma zwierzakami. Nawet nie wiem, kiedy zleciał ten rok. Na obecną chwilę szukam jakiegoś taniego połączenia do Pl, ale ceny samolotów makabra- może wiecie coś o jakiś autokarach, tak maksymalnie 120 funtów w obie strony (Dolny Śląsk).
girl_from_london jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 09:34   #12
AgleRkowa
Rozeznanie
 
Avatar AgleRkowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Walthamstow
Wiadomości: 787
GG do AgleRkowa
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Ja płaciłam za przejazd autokarem z PL tutaj do Londynu 299zł w Sindbad? czy jakoś tak może zobacz. Chociaż ja nie spodziewałabym się rewelacji, jeśli bilety samolotowe są drogie...

Poza tym często ktoś jedzie stąd do PL autem i może kogoś zabrać ze sobą.
I polecam blablacar.

http://www.blablacar.pl/search?fn=Lo....884196&tcc=PL
__________________
@ - 28.08...

czekanie...
AgleRkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 09:49   #13
girl_from_london
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 26
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Dzięki za ten link, zaraz sprawdzę, patrzyłam na sinbad, ale daty jakie mi pasują to cena prawie 900 zł., czyli prawie 200 funtów, a naprawdę szkoda mi kasy; będę szukać po ludziach, sporo osób teraz jedzie.
Co dziś porabiacie? Zła jestem, bo jak pracuję to piękna pogoda, a jak dziś planowałam basen to jest jak jest. Może na spacer do Richmond się wybierzemy.
girl_from_london jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 10:18   #14
AgleRkowa
Rozeznanie
 
Avatar AgleRkowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Walthamstow
Wiadomości: 787
GG do AgleRkowa
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Ja dzisiaj wędruję do lekarza (prywatnie), a potem ogarnę trochę dom, zrobię pranie, poodpoczywam. mój TŻ do 6 pm w pracy.
__________________
@ - 28.08...

czekanie...
AgleRkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 10:31   #15
girl_from_london
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 26
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Ja takie rzeczy robię w piątki wieczorem. W sobotę pracuję niestety, a TŻ ma wolne całe weekendy.
girl_from_london jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 11:49   #16
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

A mnie moja praca juz meczy, jestem typowym spiochem, a do pracy musze wstawac o 5 rano. Nie ma w tym tragedii, ale jak jestem przemeczona, to mimo ze klade sie 21-22 to rano ignoruje budziki, odruchowo je wylaczam i juz 2 razy prawie zaspalam. A nie moge zaspac i sie spoznic, bo od wtorku sama bede otwierac tego mojego Subwaya. Tego tez strasznie sie boje Sama mam ogarniac klientow, robic tzw. prep czyli chleb, mieso, warzywa etc. ogarniac dostawy i sprzatanie. A pracuje dopiero jakis miesiac, nigdy mnie sama nie zostawiali Doszlo do takiej idiotycznej sytuacji ze budze sie o 2 w nocy z przerazeniem ze zaspalam do pracy i potem nie moge zasnac -.-
A i w ogole to na dniach sie przeprowadzam, z High Wycombe do Slough, tylko ze brakuje mi 100 funtow zeby miec cala sume na przyszly miesiac, uh uh. Kupe kasy juz wisze, rodzinie i chlopakowi ;x Bo pierwsza wyplata 15 sierpnia.
Troche tez sie boje jak bedzie wygladalo moje zycie w nowym pokoju, ani okolica ani sam budynek nie za ciekawa
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 14:45   #17
AgleRkowa
Rozeznanie
 
Avatar AgleRkowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Walthamstow
Wiadomości: 787
GG do AgleRkowa
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
A mnie moja praca juz meczy, jestem typowym spiochem, a do pracy musze wstawac o 5 rano. Nie ma w tym tragedii, ale jak jestem przemeczona, to mimo ze klade sie 21-22 to rano ignoruje budziki, odruchowo je wylaczam i juz 2 razy prawie zaspalam. A nie moge zaspac i sie spoznic, bo od wtorku sama bede otwierac tego mojego Subwaya. Tego tez strasznie sie boje Sama mam ogarniac klientow, robic tzw. prep czyli chleb, mieso, warzywa etc. ogarniac dostawy i sprzatanie. A pracuje dopiero jakis miesiac, nigdy mnie sama nie zostawiali Doszlo do takiej idiotycznej sytuacji ze budze sie o 2 w nocy z przerazeniem ze zaspalam do pracy i potem nie moge zasnac -.-
A i w ogole to na dniach sie przeprowadzam, z High Wycombe do Slough, tylko ze brakuje mi 100 funtow zeby miec cala sume na przyszly miesiac, uh uh. Kupe kasy juz wisze, rodzinie i chlopakowi ;x Bo pierwsza wyplata 15 sierpnia.
Troche tez sie boje jak bedzie wygladalo moje zycie w nowym pokoju, ani okolica ani sam budynek nie za ciekawa
Chłopakowi? chyba chłop nie ma mega parcia na to, żebyś już teraz w tej chwili oddała mu kasę?

Skoro okolica i sam budynek nie za ciekawy, to czemu go wybrałaś? Chyba nie jestem znów w temacie.

Ja takie rzeczy robię tylko w niedziele - kiedy mój tż jest w pracy. Ja mam wolne weekendy, oboje wracamy w piątek wcześniej z pracy, więc wieczór piątkowy i sobotę spędzamy wspólnie.
__________________
@ - 28.08...

czekanie...

Edytowane przez AgleRkowa
Czas edycji: 2014-07-27 o 14:46
AgleRkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 14:47   #18
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez donka_bez_ogonka Pokaż wiadomość
Pewnie chodzi o wszystkie plastikowe nakrętki- mleko, soki, napoje, wody 5litrowe i te sprawy
no to nie ma problemu
Sywia, zaczyna się zbieranie
__________________
Kosmetyczna Wyspa
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 15:37   #19
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez AgleRkowa Pokaż wiadomość
Chłopakowi? chyba chłop nie ma mega parcia na to, żebyś już teraz w tej chwili oddała mu kasę?

Skoro okolica i sam budynek nie za ciekawy, to czemu go wybrałaś? Chyba nie jestem znów w temacie.

Ja takie rzeczy robię tylko w niedziele - kiedy mój tż jest w pracy. Ja mam wolne weekendy, oboje wracamy w piątek wcześniej z pracy, więc wieczór piątkowy i sobotę spędzamy wspólnie.
Okolica - mam na mysli cale Slough, ktore slynie raczej z bojek ulicznych, polakow i roznych pakistanczykow itd. Ale no, nie mam wiekszego wyboru co do lokalizacji, wazne by bylo blisko do miejsca pracy.
Czemu ten wybralam? Bo ten pokoj byl najtanszy, z wlasna lodowka, kuchnie super, ale ogolem budynek nastawiony na ilosc, 18 pokoi itd. Bardzo krucho u mnie z kasa, nie mialam jeszcze zadnej wyplaty, a otrzymuje najnizsza czyli 5 w moim przypadku. Jak sie ustablizuje to zaczne chyba szukac pracy gdzie beda placic te 6 przynajmniej...
A akurat chlopakowi musze oddac najszybciej, bo on jest uczniem, zarabia tylko w wakacje i najbardziej potrzebuje tej kasy. W nastepnej kolejnosci mama i ciotka. A i tak jeszcze musze sie zapozyczyc bo nie mam 350 na miesiac z gory na pokoj (100 brakuje). Eh, nie podoba mnie sie to, nie podoba Glupi szef, 2 miesiace czekania na wyplate bo NIN za pozno przyszedl -.- Pff.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 17:47   #20
AgleRkowa
Rozeznanie
 
Avatar AgleRkowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Walthamstow
Wiadomości: 787
GG do AgleRkowa
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Okolica - mam na mysli cale Slough, ktore slynie raczej z bojek ulicznych, polakow i roznych pakistanczykow itd. Ale no, nie mam wiekszego wyboru co do lokalizacji, wazne by bylo blisko do miejsca pracy.
Czemu ten wybralam? Bo ten pokoj byl najtanszy, z wlasna lodowka, kuchnie super, ale ogolem budynek nastawiony na ilosc, 18 pokoi itd. Bardzo krucho u mnie z kasa, nie mialam jeszcze zadnej wyplaty, a otrzymuje najnizsza czyli 5 w moim przypadku. Jak sie ustablizuje to zaczne chyba szukac pracy gdzie beda placic te 6 przynajmniej...
A akurat chlopakowi musze oddac najszybciej, bo on jest uczniem, zarabia tylko w wakacje i najbardziej potrzebuje tej kasy. W nastepnej kolejnosci mama i ciotka. A i tak jeszcze musze sie zapozyczyc bo nie mam 350 na miesiac z gory na pokoj (100 brakuje). Eh, nie podoba mnie sie to, nie podoba Glupi szef, 2 miesiace czekania na wyplate bo NIN za pozno przyszedl -.- Pff.
No tak rozumiem, ale co jak co, ale swojemu chłopakowi...(zresztą on chyba sam powinien wyjść z tą inicjatywą), ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji u mnie w związku. Mój TŻ nie wziął by ode mnie ani grosza, nawet jakby sam potrzebował, wiedząc, że jestem w takiej sytuacji jakiej Ty teraz jesteś... Zresztą ja zrobiłabym to samo, gdyby sytuacja dotyczyła jego. Nie wiem, chyba mam dziwne rozumowanie.


Poza tym co to za wyskok z wypłatą? Nie dostaniesz jej przez 2 miesiące bo nie masz NINU?
__________________
@ - 28.08...

czekanie...
AgleRkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 18:15   #21
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez AgleRkowa Pokaż wiadomość
No tak rozumiem, ale co jak co, ale swojemu chłopakowi...(zresztą on chyba sam powinien wyjść z tą inicjatywą), ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji u mnie w związku. Mój TŻ nie wziął by ode mnie ani grosza, nawet jakby sam potrzebował, wiedząc, że jestem w takiej sytuacji jakiej Ty teraz jesteś... Zresztą ja zrobiłabym to samo, gdyby sytuacja dotyczyła jego. Nie wiem, chyba mam dziwne rozumowanie.


Poza tym co to za wyskok z wypłatą? Nie dostaniesz jej przez 2 miesiące bo nie masz NINU?
Nie pozyczylam pieniedzy od chlopaka. Eh, nie chcialam ich, ale on podstepnie wepchnal mi je do bagazu i dopiero w domu sie skapnelam. Poza tym pozyczamy sobie kase, on ma mojego laptopa i stary telefon. Takie zycie On teraz nie chce zebym mu oddala, no ale no, my nie jestesmy normalnym zwiazkiem, wiec no, ciezko to wytlumaczyc
Z praca bylo tak - wyplaty sa 15 kazdego miesiaca. Ja wyslalam mu dane z kontem, ninem i wszystkim czego ode mnie chcial 16/17 lipca (bo wtedy dostalam konto w banku i przyszedl list z NINem) a szef do mnie, ze jest juz po 15 i teraz mam czekac do sierpnia -.- i wtedy dostane kase za wszystko razem. Super, czyz nie? Az mnie krew zalewa po prostu bo moglby pojsc na reke, na prawde moglby, ale nieee... A doskonale wie ze nie mam za co wynajac mieszkania, ba nawet nie mam za co kupic spodni do pracy a i tak dostaje opierdziel ze inne sa granatowe zamiast czarnych...
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 18:55   #22
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Z praca bylo tak - wyplaty sa 15 kazdego miesiaca. Ja wyslalam mu dane z kontem, ninem i wszystkim czego ode mnie chcial 16/17 lipca (bo wtedy dostalam konto w banku i przyszedl list z NINem) a szef do mnie, ze jest juz po 15 i teraz mam czekac do sierpnia -.- i wtedy dostane kase za wszystko razem. Super, czyz nie? Az mnie krew zalewa po prostu bo moglby pojsc na reke, na prawde moglby, ale nieee... A doskonale wie ze nie mam za co wynajac mieszkania, ba nawet nie mam za co kupic spodni do pracy a i tak dostaje opierdziel ze inne sa granatowe zamiast czarnych...

Czesc wszystkim, natrafilam na watek i az stwierdzilam, ze napisze. Dziwne, jak nie mialas wtedy ninu i tak powinien Ci dac wyplate, mogla byc o wiele mniejsza, bo jesli nie ma sie ninu sciagaja spory podatek, ale pozniej go zwracaja, najczesciej przy pierwszej wyplacie po dostarczeniu ninu do pracodawcy. Cos lewy ten szef, albo ja mialam takie szczescie, ze trafilam w pierwszej pracy na normalnego pracodawce.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 19:55   #23
AgleRkowa
Rozeznanie
 
Avatar AgleRkowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Walthamstow
Wiadomości: 787
GG do AgleRkowa
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Nie pozyczylam pieniedzy od chlopaka. Eh, nie chcialam ich, ale on podstepnie wepchnal mi je do bagazu i dopiero w domu sie skapnelam. Poza tym pozyczamy sobie kase, on ma mojego laptopa i stary telefon. Takie zycie On teraz nie chce zebym mu oddala, no ale no, my nie jestesmy normalnym zwiazkiem, wiec no, ciezko to wytlumaczyc
Z praca bylo tak - wyplaty sa 15 kazdego miesiaca. Ja wyslalam mu dane z kontem, ninem i wszystkim czego ode mnie chcial 16/17 lipca (bo wtedy dostalam konto w banku i przyszedl list z NINem) a szef do mnie, ze jest juz po 15 i teraz mam czekac do sierpnia -.- i wtedy dostane kase za wszystko razem. Super, czyz nie? Az mnie krew zalewa po prostu bo moglby pojsc na reke, na prawde moglby, ale nieee... A doskonale wie ze nie mam za co wynajac mieszkania, ba nawet nie mam za co kupic spodni do pracy a i tak dostaje opierdziel ze inne sa granatowe zamiast czarnych...

Co jak co, ale ten szef mi trochę śmierdzi. Owszem, tak jak mówi koleżanka na dole, mógłby Ci tą wypłatę wypłacić niepełną albo coś w tym stylu. Głupie tłumaczenie, że nie masz NINU do 15tego i nie dostaniesz wypłaty. Skoro jesteś w takiej sytuacji, że nie masz pieniędzy. Po prostu do niego podejdź i powiedz, że chcesz zaliczkę. Trzymam kciuki, żeby nie było tak, że 15 sierpnia Ci powie, że nie masz czarnych spodni i nie dostaniesz wypłaty...
__________________
@ - 28.08...

czekanie...
AgleRkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 20:27   #24
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Nie nie nie. To ni jest tak ze przez NIN mi nie zapłacił. On mi wysłał listę rzeczy których on potrzebuje i ja je zbierałam. Ale na NIN czekałam długo i wszystko razem, łącznie z kontem w banku, wysłałam mu po 15 bo nikt mi nie powiedział do kiedy mam mu to dać. Ba nawet mi powiedzieli ze mam to robic w swoim czasie, no rush...
Prosiłam go o zaliczkę, o zapłatę wcześniej, o płacenie tygodniowo - na nic sie nie zgadza. Ja z nim osobiście nigdy nie rozmawiałam, ja rozmawiam z moim bezpośrednim przełożonym a on przekazuje to tamtemu. Ten główny posiada z 5 takich sklepów jak moj, chyba 6 nawet i on mnie nie zna wiec no, nie obchodzi go nic. Nawet menadzerowi sklepu nie dał zaliczki takiej, nie bo nie. Zasady sa nienaginalne.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 20:39   #25
girl_from_london
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 26
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
A mnie moja praca juz meczy, jestem typowym spiochem, a do pracy musze wstawac o 5 rano. Nie ma w tym tragedii, ale jak jestem przemeczona, to mimo ze klade sie 21-22 to rano ignoruje budziki, odruchowo je wylaczam i juz 2 razy prawie zaspalam. A nie moge zaspac i sie spoznic, bo od wtorku sama bede otwierac tego mojego Subwaya. Tego tez strasznie sie boje Sama mam ogarniac klientow, robic tzw. prep czyli chleb, mieso, warzywa etc. ogarniac dostawy i sprzatanie. A pracuje dopiero jakis miesiac, nigdy mnie sama nie zostawiali Doszlo do takiej idiotycznej sytuacji ze budze sie o 2 w nocy z przerazeniem ze zaspalam do pracy i potem nie moge zasnac -.-
A i w ogole to na dniach sie przeprowadzam, z High Wycombe do Slough, tylko ze brakuje mi 100 funtow zeby miec cala sume na przyszly miesiac, uh uh. Kupe kasy juz wisze, rodzinie i chlopakowi ;x Bo pierwsza wyplata 15 sierpnia.
Troche tez sie boje jak bedzie wygladalo moje zycie w nowym pokoju, ani okolica ani sam budynek nie za ciekawa
Ja pracuję od roku z wolnymi TYLKO niedzielami; w lutym wzięłam 2 dni wolnego i w ciągu tego roku były 3 dni, że nie byłam, ale już się tak tragicznie czułam, że nie dałam rady. Jestem masakrycznie zmęczona, a wolne może dopiero po 10 sierpnia i to też z 3-4 dni.
girl_from_london jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 20:44   #26
AgleRkowa
Rozeznanie
 
Avatar AgleRkowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Walthamstow
Wiadomości: 787
GG do AgleRkowa
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Nie nie nie. To ni jest tak ze przez NIN mi nie zapłacił. On mi wysłał listę rzeczy których on potrzebuje i ja je zbierałam. Ale na NIN czekałam długo i wszystko razem, łącznie z kontem w banku, wysłałam mu po 15 bo nikt mi nie powiedział do kiedy mam mu to dać. Ba nawet mi powiedzieli ze mam to robic w swoim czasie, no rush...
Prosiłam go o zaliczkę, o zapłatę wcześniej, o płacenie tygodniowo - na nic sie nie zgadza. Ja z nim osobiście nigdy nie rozmawiałam, ja rozmawiam z moim bezpośrednim przełożonym a on przekazuje to tamtemu. Ten główny posiada z 5 takich sklepów jak moj, chyba 6 nawet i on mnie nie zna wiec no, nie obchodzi go nic. Nawet menadzerowi sklepu nie dał zaliczki takiej, nie bo nie. Zasady sa nienaginalne.
A jaki jest jego argument, że nie wypłaci Ci pieniędzy oprócz tego, że nie dostarczyłaś mu tego co miałaś do 15tego?
__________________
@ - 28.08...

czekanie...
AgleRkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 20:51   #27
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Kiedy dokladnie zaczęłas prace w tym Subwayu?
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 20:57   #28
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez AgleRkowa Pokaż wiadomość
A jaki jest jego argument, że nie wypłaci Ci pieniędzy oprócz tego, że nie dostarczyłaś mu tego co miałaś do 15tego?
Tylko taki. Wypłaty dostaje sie 15. Jeżeli nie ma konta w banku danego do dnia 14 danego miesiąca, wypłatę dostanie sie następnego 15.
Prace zaczęłam w ostatnim tygodniu czerwca.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 21:14   #29
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Hmm to dziwne. Nieprofesjonalnie bardzo. Muszą płacić przed tzw. Cut off date a tutaj nie ma...
Ale z drugiej strony skoro nie mieli konta to jak mieli zlecic przelew? a to pewnie head office płaci.
Dziwne
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.

Edytowane przez MonnieB
Czas edycji: 2014-07-27 o 21:15
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 21:24   #30
6746bdedfa49379c2543594dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f24d671
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 675
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Hej dziewczyny ponawiam pytanie z poprzedniej części wątku, i melduje się w tej, mam nadzieję że teraz jak znajdę nową pracę będę miała więcej czasu żeby może się i z wami spotkać
Dziewczyny jak byście miały jakąś prace do oddania albo wiecie ze kogoś gdzieś poszukują bardzo proszę o wiadomość. Dzięki!
6746bdedfa49379c2543594dc795ba743a60a5f4_5ea4c0f24d671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-06 19:32:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.