Przezroczyste pęcherzyki na podniebieniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-27, 12:47   #1
pysia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 172

Przezroczyste pęcherzyki na podniebieniu


Jak w tytule: od kilku miesiecy mam na podniebieniu jamy ustnej całą masę przezroczystych pęcherzyków. Kiedyś myslalam ze to grzybica i dostałam od lekarza nystatyne w zawiesinie do smarowania, potem jeszcze wybralam 7 tabletek Fluconazolu i nic, pecherzyki wcale nie znikly. Jak byly, tak sa. Nie swedza,nie pekaja ani nie bola.
Czy ktos moze ma jakies pomysly co to moze byc?

Dodam, ze od ponad roku lecze sie na nawracajace infekcje pochwy. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym,ale podaje tak dla wiadomosci, bo to raczej temat na innym forum.

Doradzcie cos...
pysia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 14:48   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przezroczyste pęcherzyki na podniebieniu

Cytat:
Napisane przez pysia07 Pokaż wiadomość
Jak w tytule: od kilku miesiecy mam na podniebieniu jamy ustnej całą masę przezroczystych pęcherzyków. Kiedyś myslalam ze to grzybica i dostałam od lekarza nystatyne w zawiesinie do smarowania, potem jeszcze wybralam 7 tabletek Fluconazolu i nic, pecherzyki wcale nie znikly. Jak byly, tak sa. Nie swedza,nie pekaja ani nie bola.
Czy ktos moze ma jakies pomysly co to moze byc?

Dodam, ze od ponad roku lecze sie na nawracajace infekcje pochwy. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym,ale podaje tak dla wiadomosci, bo to raczej temat na innym forum.

Doradzcie cos...
Idź do dermatologa, on zajmuje się chorobami błon śluzowych Na odległość nikt Ci diagnozy nie postawi.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 14:55   #3
pysia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 172
Dot.: Przezroczyste pęcherzyki na podniebieniu

Ja wiem, ze z tym do lekarza,ale wiadomo zawsze nie po drodze dopóki czlowiek z bolu nie umiera. Tak sie zastanawiam dermatolog albo moze najpierw laryngolog...

Moze ktos jeszcze cos doda od siebie...
pysia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 22:35   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przezroczyste pęcherzyki na podniebieniu

A te pęcherzyki są takie napięte, tak? Jakiej są mniej więcej średnicy? Ja bym poszła od razu do dermatologa, raczej wątpię by laryngolog coś w tej sprawie Ci powiedział, pewnie i tak się skończy na skierowaniu do dermatologa.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 22:58   #5
DariaKwia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 57
Dot.: Przezroczyste pęcherzyki na podniebieniu

Hmmm... no chyba też postawię na dermatologa i to innego niż ten poprzedni
DariaKwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 08:59   #6
pysia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 172
Dot.: Przezroczyste pęcherzyki na podniebieniu

[QUOTE=Nadis;59611786]A te pęcherzyki są takie napięte, tak? Jakiej są mniej więcej średnicy? Ja bym poszła od razu do dermatologa, raczej wątpię by laryngolog coś w tej sprawie Ci powiedział, pewnie i tak się skończy na skierowaniu do dermatologa.


Pęcherzyki są malutkie, jest ich dużo jeden przy drugim. Raczej nie sa napięte. średnica kurcze, trudno mi powiedzieć hmm może 1 milimetr...Czy to może być grzybica ?
pysia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 11:32   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przezroczyste pęcherzyki na podniebieniu

[QUOTE=pysia07;59621111]
Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
A te pęcherzyki są takie napięte, tak? Jakiej są mniej więcej średnicy? Ja bym poszła od razu do dermatologa, raczej wątpię by laryngolog coś w tej sprawie Ci powiedział, pewnie i tak się skończy na skierowaniu do dermatologa.


Pęcherzyki są malutkie, jest ich dużo jeden przy drugim. Raczej nie sa napięte. średnica kurcze, trudno mi powiedzieć hmm może 1 milimetr...Czy to może być grzybica ?
Jakby to była grzybica to raczej widzialabys minimalna poprawę po tamtym leczeniu. Musi to zobaczyć lekarz, zrobić wymaz, może pobrać drobny wycinek do badania.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-28 12:32:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.