Studentki-jaki internet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-09, 12:38   #1
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139

Studentki-jaki internet


Moje kolejne pytanie z cyklu studenckiego.Powoli zaczyna mi się udzielać z tego powodu
Za miesiąc wyjeżdżam na studia i zabieram ze sobą laptopa, ale nie mam internetu. Właścicielka nic nie wspominała o zakładaniu internetu, ale biorąc pod uwagę,że mieszkać będą jeszcze (4?) osoby, wolałabym mieć swój własny, niż się dzielić. Tylko nie bardzo potrafię się zdecydować co mam wybrać. Myślałam o internecie z Play, najpopularniejszy i najtańszy -już nawet za 15 zł abonament,ale sama nie wiem jak będzie z zasięgiem.Na allegro tez jest wiele ofert np. z Orange.
Wypowiedzcie się z czego wy korzystacie
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:51   #2
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Studentki-jaki internet

nie laduj sie w zadne orange, playe i inne. To nie sa oferty na podstawowe zrodlo neta. Zarowno ceny jak i limity sa smieszne.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:01   #3
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Studentki-jaki internet

Trochę się podepnę pod wątek, ale w takim razie macie jakieś inne propozycje na odbiór internetu w miejscu, gdzie nie można go podłączyć?
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:06   #4
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Studentki-jaki internet

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
Moje kolejne pytanie z cyklu studenckiego.Powoli zaczyna mi się udzielać z tego powodu
Za miesiąc wyjeżdżam na studia i zabieram ze sobą laptopa, ale nie mam internetu. Właścicielka nic nie wspominała o zakładaniu internetu, ale biorąc pod uwagę,że mieszkać będą jeszcze (4?) osoby, wolałabym mieć swój własny, niż się dzielić. Tylko nie bardzo potrafię się zdecydować co mam wybrać. Myślałam o internecie z Play, najpopularniejszy i najtańszy -już nawet za 15 zł abonament,ale sama nie wiem jak będzie z zasięgiem.Na allegro tez jest wiele ofert np. z Orange.
Wypowiedzcie się z czego wy korzystacie
Jak dla mnie bez sensu podejście. Ja zawsze korzystałam z neta podłączonego do mieszkania, tyle że router miałyśmy kupiony i wszystko fajnie działało. Nawet jak mieszkałam w akademiku to też nie miałam swojego prywatnego internetu tylko ten akademikowy i było w porządku. Moim zdaniem te internety z sieci komórkowych to nic specjalnego, nic fajnego. Może wystarczy pogadać z właścicielką? nie wiem ja nie miałam nigdy problemu z właścicielami żeby nie było internetu lub nie było możliwości podłączenia go...
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:17   #5
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Studentki-jaki internet

rozumiem, ale w takiej sytuacji modem będzie wspólny,a ja wolę mieć swobodny dostęp do internetu (takie moje podejście)
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:40   #6
Ketamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Ketamina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 731
Dot.: Studentki-jaki internet

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
rozumiem, ale w takiej sytuacji modem będzie wspólny,a ja wolę mieć swobodny dostęp do internetu (takie moje podejście)
No ale przy routerze dostęp swobodny byś miała! Wszyscy mogą jednocześnie korzystać Jeśli się boisz niewielkiej prędkości - weźcie jakieś większą przepustowość

No chyba, że ktoś by zaczął non-stop filmy ściągać, to gorzej :P

Znasz osoby z którymi będziesz mieszkać?
Ketamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:45   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Studentki-jaki internet

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
rozumiem, ale w takiej sytuacji modem będzie wspólny,a ja wolę mieć swobodny dostęp do internetu (takie moje podejście)
przecież przy routerze jest swobodny dostęp
tysiące ludzi tak ma w domach, studenci też i jakoś nikt nie narzeka. Po prostu zakłada się szybsze łącze żeby rozdzielony sygnał działał na 4 kompach i tyle. Nic trudnego.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 13:47   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studentki-jaki internet

u nas na stancji nie dalo sie zalozyc netu - bo tak daleko nie dochodzil kabelek... a dookola same akademiki.... tak czy siak - u mnie sie oplacalo kupic internet z play. z kazdym rokiem sa coraz ciekawsze oferty przy przedluzaniu umowy. z orange odradzam - kilka lat temu mialam i to byla jedna wielka masakra
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:50   #9
myCocaine
Zadomowienie
 
Avatar myCocaine
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 424
Dot.: Studentki-jaki internet

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
przecież przy routerze jest swobodny dostęp
tysiące ludzi tak ma w domach, studenci też i jakoś nikt nie narzeka. Po prostu zakłada się szybsze łącze żeby rozdzielony sygnał działał na 4 kompach i tyle. Nic trudnego.

Dokładnie. Też przeprowadzam się na stancję od września i w domu będziemy mieć wspólny internet (router). Rozmawiałam z dziewczynami, które już tam mieszkają i mówią, że nie ma żadnych problemów - szybkie łącze, każdy swobodnie może korzystać

Porozmawiaj z właścicielką - bo ..co to znaczy, że nie można podłączyć Ty i inni współlokatorzy sami chcecie w to zainwestować i sami opłacać rachunki ...
__________________
- What do you do when you win?
- PARTY!
- What do you do when you lose?
- PARTY HARDER!
myCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:58   #10
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Studentki-jaki internet

W domu mam router, skonfigurowane są 2 laptopy i jeszcze telewizja satelitarna w tv idzie przez internet i jakoś nigdy nie było problemu z jednoczesnym używaniem internetu na tych 3 urządzeniach ;] Nie wiem więc o jakim braku swobody w przypadku internetu na kilka osób autorko mówisz ;]

A jeśli chodzi o internet mobilny to mam z Play, płacę coś koło 30zł i mam limit 5GB. Jeśli nie ściąga się dużo filmów to na cały miesiąc wystarcza aż nadto.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 14:05   #11
Ketamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Ketamina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 731
Dot.: Studentki-jaki internet

Cytat:
Napisane przez myCocaine Pokaż wiadomość

Porozmawiaj z właścicielką - bo ..co to znaczy, że nie można podłączyć Ty i inni współlokatorzy sami chcecie w to zainwestować i sami opłacać rachunki ...
Autorka nawet nie napisała, że właścicielka zabrania.. tylko, że nie wspomniała - to zawsze jedno z pierwszych pytań jakie zadaję przy szukaniu mieszkania
Ketamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 14:07   #12
myCocaine
Zadomowienie
 
Avatar myCocaine
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 424
Dot.: Studentki-jaki internet

Cytat:
Napisane przez Ketamina Pokaż wiadomość
Autorka nawet nie napisała, że właścicielka zabrania.. tylko, że nie wspomniała - to zawsze jedno z pierwszych pytań jakie zadaję przy szukaniu mieszkania
wiem, wiem, później doczytałam
Dlatego warto tym bardziej porozmawiać z wlascicielką o możliwości założenia
__________________
- What do you do when you win?
- PARTY!
- What do you do when you lose?
- PARTY HARDER!
myCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 14:58   #13
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Studentki-jaki internet

aha,czyli jednak można te łącze rozdzielić na kilka komputerów..kompletnie się w tym nie orientuję
a ja cały czas myślałam o takiej wtyczce co się podpina do komputera,że będę się musiała tym dzielić a router to wiadomo wspólny
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:02   #14
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Studentki-jaki internet

ja mam od niedawna z play 12 GB i nie narzekam - z zasięgiem nie ma problemu, starcza na zwykłe potrzeby 2 osób (ale ściąganie w nocy).

ale jakiś szybki, przewodowy internet tez musi się dać do Was doprowadzić - chociaż Astera nie polecam (różne kłopoty w używaniu i ogromne kolejki w siedzibie, by cokolwiek załatwić). chciałam UPC, ale właśnie zasięgu nie było, no ale są jeszcze inne firmy, które mają korzystne oferty przy szybszym łączu, ale niestety też umowie np. na 24 miesiące. musisz się zorientować co się najbardziej opłaca bo technicznie to na pewno da się jedno łącze podzielić na kilka komputerów.
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:28   #15
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Studentki-jaki internet

Ja też korzystałam z routera (na 3 osoby) i nigdy nie było problemów.
Jeśli będziecie mieszkać w piątkę, to naprawdę tanio Wam wyjdzie szybki internet, np. aster, więc może warto z nimi pogadać? Kolega mi mówił, że do podpisania umowy w aster wystarczy umowa najmu, więc jeśli tak jest, to właścicielka nie ma nic do tego.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 17:17   #16
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: Studentki-jaki internet

Równiez polecam na router. A na 5 osób to wyjdzie taniutko. Osobiście proponuję netie
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 19:18   #17
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Studentki-jaki internet

Cytat:
Napisane przez reverse Pokaż wiadomość
Trochę się podepnę pod wątek, ale w takim razie macie jakieś inne propozycje na odbiór internetu w miejscu, gdzie nie można go podłączyć?
a czemu nie moga podlaczyc Ci internetu?

Jestem w takiej sytuacji, ze TP wypowiedziala mi umowe na internet i teraz korzystam z lokalnej radiowki. Co prawda nie jest to kabel,ale ostatnio dziala dosc dobrze.
Jesli masz problem z TP to sprobuj ich przyatakowac za posrednictwem UKE. W mojej miejscowosci byly straszne problemy z netem i wlasnie UKE pomoglo.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 21:49   #18
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Studentki-jaki internet

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
a czemu nie moga podlaczyc Ci internetu?

Jestem w takiej sytuacji, ze TP wypowiedziala mi umowe na internet i teraz korzystam z lokalnej radiowki. Co prawda nie jest to kabel,ale ostatnio dziala dosc dobrze.
Jesli masz problem z TP to sprobuj ich przyatakowac za posrednictwem UKE. W mojej miejscowosci byly straszne problemy z netem i wlasnie UKE pomoglo.
Bardziej chodzi mi o to, że będę mieszkała w bloku, gdzie nie ma internetu, a na kupno routera itp. mnie nie stać, wydaje mi się, że bezprzewodowo będzie taniej... W sumie to nie znam się na tym w ogóle, całe życie mieszkałam w domu i internet miałam normalnie podpięty pod telefon. Byłabym wdzięczna, gdyby mi to ktoś wytłumaczył
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.