Studiować filologię angielską... - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-07, 10:15   #4891
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny jestem lekko przerażona po tych kilku pierwszych zajęciach :P mam nadzieje,że sie przyzwyczaje
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 10:52   #4892
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem lekko przerażona po tych kilku pierwszych zajęciach :P mam nadzieje,że sie przyzwyczaje
na pewno nie jest tak strasznie przyzwyczaisz się do wykładów po angielsku, dla każdego to szok
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 11:26   #4893
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Studiować filologię angielską...

no w czwartek,na pierwszych zajęciach z historii lit. brytyjskiej,babka od samego wejścia zaczyna mówic po ang to byłam w lekkim szoku :P dzisiaj na historii lit. angielskiej było w miare ok, wykładowca mówi bardzo głośno i wyraźnie, więc spoko
i nawet nie chodzi o wykłady po ang,tylko o przedmioty,zapowiada sie ciekawie.
Tłumacze właśnie fragmenty Beowulf'a i średnio mi to idzie, mam to na czwartek, ale wole zacząć juz teraz niż potem na ostatnią chwile robić
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 11:30   #4894
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
no w czwartek,na pierwszych zajęciach z historii lit. brytyjskiej,babka od samego wejścia zaczyna mówic po ang to byłam w lekkim szoku :P dzisiaj na historii lit. angielskiej było w miare ok, wykładowca mówi bardzo głośno i wyraźnie, więc spoko
i nawet nie chodzi o wykłady po ang,tylko o przedmioty,zapowiada sie ciekawie.
Tłumacze właśnie fragmenty Beowulf'a i średnio mi to idzie, mam to na czwartek, ale wole zacząć juz teraz niż potem na ostatnią chwile robić
pociesze cię, że Beowulf to jedno z gorszych tekstów do zrozumienia na 1 roku ciężkie, stare słownictwo
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 15:59   #4895
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

ja zamiast tłumaczyć przeczytałabym po prostu w jakiejś uwspółcześnionej wersji/po polsku

w tym roku mam same świetne zajęcia - tłumaczeniowe (teatr, ekwiwalencja w przekładzie), historię sztuki brytyjskiej... jak zwykle ia uw nie zawodzi <3
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 16:12   #4896
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Studiować filologię angielską...

zamierzam poszukać przekładu Beowulf'a,jakaś z 2010 roku, może bedzie w biblio
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 19:15   #4897
kasiuula18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: Studiować filologię angielską...

Moje Drogie

Mam taki problem... Studiuje na UO FA na specjalizacji nauczycielskiej z WOK-iem i przenoszę się na specjalizację:
Filologia Angielska z Językiem Hiszpańskim. Specjalność zapewnia podstawowe przygotowanie do pracy w dwóch językach (np. wydawnictwa, biura podróży). Przedmioty specjalizacyjne to między innymi: praktyczna nauka języka hiszpańskiego, wiedza o krajach hiszpańskiego obszaru językowego, praktyka zawodowa.

Boję się , że po tych studiach nie znajdę pracy ... Nie wiem czy nie zostać na tej specjalizacji nauczycielskiej . No bo będę znać niby angielski na C1 a hiszpański na B2 po tych 3latach na tej specjalizacji z hiszpańskim... Zrobię magistra no i co dalej ? Czy nie lepiej zostać na nauczycielskiej ? A może zrobić potem podyplomówkę i mieć możliwość wykonywania zawodu nauczyciela ?

Proszę o pomoc !
kasiuula18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 11:09   #4898
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
w tym roku mam same świetne zajęcia - tłumaczeniowe (teatr, ekwiwalencja w przekładzie), historię sztuki brytyjskiej... jak zwykle ia uw nie zawodzi <3
Musisz mi koniecznie dać znać, na jakich tekstach pracowaliście na zajęciach z ekwiwalencji! Czuję potrzebę dokształcenia się.

U mnie z nowości wykład monograficzny, tłumaczenie tekstów specjalistycznych i artystycznych i metodologia badań przekładoznawczych. Ciekawam, co to będzie, nie powiem... Reszta po staremu. Sporo mam tych zajęć jak na ostatni rok.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-08, 18:02   #4899
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Studiować filologię angielską...

To ja też się dołączę, bo zaczęłam studia, tylko że w kolegium. I z tego co się nasłuchałam, myślę, że na uczelni nie ma aż tak dużego nacisku na naukę jak tutaj, cały czas mówią,że intensywna praca, systematyczność, ale jestem świeżak, więc mogę się mylić.
jeszcze nie rozkręcili się z wykładami, a już mam masę słówek do nauki, z gramatyki,speakingu i zintegrowanych-myślę,że 600 przekroczę
Mam fajnego wykładowcę z gramatyki i już się cieszę, bo może teraz się czegoś nauczę, najgorsza jak dla mnie będzie fonetyka i gramatyka opisowa.Nie wiem jak sobie z tym poradzę. A jak waszym zdaniem można zrozumieć tą fonetyką, w sensie transkrypcję, mam kilka książek w pdf, w tym Rocha ale ciężko jest mi coś z tego zrozumieć.
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-08, 20:02   #4900
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
w tym roku mam same świetne zajęcia - tłumaczeniowe (teatr, ekwiwalencja w przekładzie), historię sztuki brytyjskiej... jak zwykle ia uw nie zawodzi <3
Czyżbyś była na seminarium u Cetery?
Ja też mam fajne zajęcia w tym semestrze - tłumaczenie materiałów audiowizualnych, humor w przekładzie itp.
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 07:19   #4901
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;29850106]Musisz mi koniecznie dać znać, na jakich tekstach pracowaliście na zajęciach z ekwiwalencji! Czuję potrzebę dokształcenia się.

U mnie z nowości wykład monograficzny, tłumaczenie tekstów specjalistycznych i artystycznych i metodologia badań przekładoznawczych. Ciekawam, co to będzie, nie powiem... Reszta po staremu. Sporo mam tych zajęć jak na ostatni rok.[/QUOTE]

a u nas też weszły monografy na 5 roku, jestem ciekawa - co to za wynalazek? szkoda że macie dużo zajęć. znajoma przed reformą 3+2 na 5 roku miała już tylko seminarium

zajęcia z ekwiwalencji były... jak to zwykle u najbardziej zakręconej prowadzącej nr 2 były strasznie śmieszne i zaskakujące. rozkminialiśmy jak w tekście budowlanym przetłumaczyć buildability of the project no i w sumie nikt na nic nie wpadł, nawet prowadząca.

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Czyżbyś była na seminarium u Cetery?
Ja też mam fajne zajęcia w tym semestrze - tłumaczenie materiałów audiowizualnych, humor w przekładzie itp.
tak powiem szczerze, że zachwyt miesza się u mnie z pewną podejrzliwością co do tego seminarium... no i mam nakaz pójścia do dr hab K, z którą Ty masz chyba seminarium na kurs. mam w ogóle w cholerę zajęć bo wzięłam 4 kursy. w tym ze sztuki brytyjskiej - ogarniam brytyjskich impresjonistów i tkaich tam a Ty jakie masz kursy? trzeba się wymieniać informacjami na co chodzić, a co lepiej omijać ogólnie musisz się zgodzić, że co IA, to IA. uwielbiam to miejsce! w przeciwieństwie do mojego drugiego wydziału
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 14:30   #4902
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny, czy któraś z Was ma może książkę 'A Guide To Old English', Mitchell and Robinson w wersji pdf i mogłaby mi przesłać
Dostaliśmy od prowadzącego ksero ale nic nie mogę odczytać ze słownika...
Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 18:20   #4903
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny, potrzebuję dobrego słownika kolokacji na tłumaczenie pisemne, jaki polecacie? Oxford Collocations?
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-11, 08:30   #4904
Gacuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 346
GG do Gacuchna
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez bells999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję dobrego słownika kolokacji na tłumaczenie pisemne, jaki polecacie? Oxford Collocations?
Kozłowska - Selected English Collocations. polecone przez prowadzącego tłumaczenia pisemne
Gacuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-11, 23:30   #4905
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny, czy ktoras z Was orientuje sie w cognitive linguistics? Generalnie chodzi mi o temat force dynamics Talmy'ego. A moze ktoras z Was ma namiary na kogos, kto jest ekspertem w dziedzinie i udzielil by konsultacji?
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-12, 22:47   #4906
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
tak powiem szczerze, że zachwyt miesza się u mnie z pewną podejrzliwością co do tego seminarium... no i mam nakaz pójścia do dr hab K, z którą Ty masz chyba seminarium na kurs. mam w ogóle w cholerę zajęć bo wzięłam 4 kursy. w tym ze sztuki brytyjskiej - ogarniam brytyjskich impresjonistów i tkaich tam a Ty jakie masz kursy? trzeba się wymieniać informacjami na co chodzić, a co lepiej omijać ogólnie musisz się zgodzić, że co IA, to IA. uwielbiam to miejsce! w przeciwieństwie do mojego drugiego wydziału
ja, tak jak pisałam, mam: humor w przekładzie, tłumaczenie materiałów audiowizualnych i współczesne tendencje przekładoznawcze (u dr hab K). A z tłumaczeniowych to miałam już w zeszłym roku teorie relewancji i literaturę dziecięcą w przekładzie. Jakbyś była czymś zainteresowana to pytaj. I dobrze trafiłaś z moim seminarium Ale nie mam pojęcia jaki wybrać temat pracy magisterskiej - chciałabym w przyszłości tłumaczyć teksty techniczne (tak, wydaje mi się, że jestem normalna ), ale nie czuję się na siłach by o tym pisać pracę. Nawet nie wiedziałabym za bardzo co...
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-13, 02:39   #4907
Enna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 411
Dot.: Studiować filologię angielską...

Hej dziewczyny!

Przepraszam, ze się Wam tu tak wcinam, ale mam straszny problem. Jestem na III roku i czas na pracę licencjacką. Wybrałam literaturę i nie mam pojęcia skąd brać materiały!!! W bibliotece uczselnianej nie ma NIC A NIC! Zastanawiałam się nad literaturą gotyku, ale jak tak dalej pójdzie będę musiała przerzucić się na znienawidzonego Shakespeare'a (bo jest na jego temat sporo publikacji).

POMOCY!
Enna19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-13, 06:56   #4908
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
ja, tak jak pisałam, mam: humor w przekładzie, tłumaczenie materiałów audiowizualnych i współczesne tendencje przekładoznawcze (u dr hab K). A z tłumaczeniowych to miałam już w zeszłym roku teorie relewancji i literaturę dziecięcą w przekładzie. Jakbyś była czymś zainteresowana to pytaj. I dobrze trafiłaś z moim seminarium Ale nie mam pojęcia jaki wybrać temat pracy magisterskiej - chciałabym w przyszłości tłumaczyć teksty techniczne (tak, wydaje mi się, że jestem normalna ), ale nie czuję się na siłach by o tym pisać pracę. Nawet nie wiedziałabym za bardzo co...
jakby coś to na przekładach technicznych zna się dr K. z kursu o braku ekwiwalencji bardzo fajny pomysł, ja parę razy pomagałam coś tłumaczyć z budownictwa TŻtowi, śmieszne to było audiowizualne są fajne i przy okazji łatwe do zaliczenia, a i pani dr przestaje sprawdzać listę w pewnym momencie
też nie wiem o czym pisać... mam tyle pomysłów, a mam wrażenie, że pani prowadząca seminarium mnie nie lubi

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Enna19 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Przepraszam, ze się Wam tu tak wcinam, ale mam straszny problem. Jestem na III roku i czas na pracę licencjacką. Wybrałam literaturę i nie mam pojęcia skąd brać materiały!!! W bibliotece uczselnianej nie ma NIC A NIC! Zastanawiałam się nad literaturą gotyku, ale jak tak dalej pójdzie będę musiała przerzucić się na znienawidzonego Shakespeare'a (bo jest na jego temat sporo publikacji).

POMOCY!
eee... ja akurat przez 2 lata siedziałam w gotyku to mogę pomóc. publikacji o gotycyzmie jest bardzo dużo, i polskich i angielskich. w antologii Chrisa Baldicka jest dużo odnośników bibliograficznych. innym koniecznym dziełem jest wampir Marii Janion. O gotycyzmie pisze Zofia Sinko w Powieść angielska a powieść polska cośtam cośtam
zajrzyj tutaj, jest kilka pozycji wymienionych: https://usosweb.dak.uw.edu.pl/kontro...d:3301-LB2029)

i tu
https://usosweb.dak.uw.edu.pl/kontro...:3007-B153ES2)

mogę Ci podesłać moją bibliografię do pracy o The Castle of Otranto jeśli jeszcze ją mam, było tam całkiem sporo pozycji
__________________


Edytowane przez makeupnotwar
Czas edycji: 2011-10-13 o 06:58
makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-13, 11:29   #4909
queencarrot
Zakorzenienie
 
Avatar queencarrot
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 739
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam serdecznie
Dołączę się, właśnie odkryłam bardzo tematyczny wątek
Jak studentka trzeciego roku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu ze specjalnością język angielski, chyba się tu nadam
__________________
Mówcie mi "Ruda"


Le coeur a ses raisons...
Que la raison ne connaît pas.
queencarrot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-13, 20:57   #4910
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Studiować filologię angielską...

witaj queencarrot
Ja też studentka nkjo ale nie we Wrocławiu, dopiero 1 rok
Możesz napisać coś więcej jak ci się udało dotrwać do 3 roku? Coś mi się wydaje,że będzie ciężko
Czy któraś z was moglaby mi polecic jakieś ciekawe książki,może znacie jakieś stronki na temat historii uk ?? Sama nie wiem,że to powiem ale zainteresowała mnie historia,a chciałabym poczytać trochę więcej i uporządkować notatki, chodzi mi głównie o początki-stonhege itp.
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-13, 21:32   #4911
queencarrot
Zakorzenienie
 
Avatar queencarrot
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 739
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
witaj queencarrot
Ja też studentka nkjo ale nie we Wrocławiu, dopiero 1 rok
Możesz napisać coś więcej jak ci się udało dotrwać do 3 roku? Coś mi się wydaje,że będzie ciężko
Czy któraś z was moglaby mi polecic jakieś ciekawe książki,może znacie jakieś stronki na temat historii uk ?? Sama nie wiem,że to powiem ale zainteresowała mnie historia,a chciałabym poczytać trochę więcej i uporządkować notatki, chodzi mi głównie o początki-stonhege itp.
Powiem tak: geniuszem nie jestem, ale jakoś się trzymam. Poprawki ratują mi skórę
Udało mi się dotrwać, bo jakimś cudem, zawsze mi się smyknie Nie jest aż tak ciężko, teraz najbardziej przeraża mnie wizja praktyk w klasach 1-3 szkoły podstawowej.
Naprawdę, te dwa lata wspominam super, bo fajni ludzie, fajni wykładowcy, ogólnie przyjemna atmosfera, chociaż fakt - trzeba się sporo uczyć.

Jeśli chodzi o historię UK, polecam książkę, której używałam na pierwszym roku do tego właśnie przedmiotu: 'An Illustrated History of Britain', wydawnictwo Longman, autor to David McDowall.
Szczerze mówiąc, nie używałam nic więcej, niż ta książka + moje notatki, bo mieliśmy genialną wykładowczynię, która wszystko potrafiła przekazać w sposób przystępny.
Powodzenia życzę, choć enkajot nie taki straszny, jak go malują
__________________
Mówcie mi "Ruda"


Le coeur a ses raisons...
Que la raison ne connaît pas.
queencarrot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 01:22   #4912
Enna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 411
Dot.: Studiować filologię angielską...

makeupnotwar byłabym bardzo wdzięczna. Dzięki Tylko jeszcze taka kwestia... Skąd konkretnie brałaś ksiązki? Ponieważ w dużej mierze udało mi się zgromadzić długą listę potencjalnych książek, ale tego nigdzie nie ma Poprawka, jest, mogę sobie ściągnąć z UK za 100 zeta/książka. Wolałabym tego uniknąć... A co do wampirów to odpadają w 100% Chciałabym o nie zahaczyć, ale promotorka kategorycznie się sprzeciwia (1) były już 2 prace na ten temat, 2) ma ich najwyraźniej dosyć ).

Pozdrawiam i dzięki! Bozia Ci w dzieciach wynagrodzi dobra kobieto
Enna19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 08:12   #4913
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

z buwu? (tzn. biblioteki uniwersyteckiej uw) prosisz o wydanie biletu jednodniowego i możesz wejść i skorzystać z tego, co stoi na półkach, nie musisz być studentką. wiele rzeczy jest w internecie (na torrentach), także wystarczy dobrze pogrzebać.

ja książki brałam z buwu, z biblioteki ia uw i z netu. kto by się bawił w ściąganie książek z uk do zwykłej pracy... nigdy nie było żadnego problemu. może dlatego, że w bibliotece i czytelni jest tego sporo, bo właśnie dwójka panów prowadzi z tego kursy (gotyk bryt. i amerykański). no nigdy nie miałam takiego problemu, bo mamy jeszcze w wydziale bardzo bogatą bibliotekę ośrodka studiów brytyjskich i tam jest chyba wszystko
__________________


Edytowane przez makeupnotwar
Czas edycji: 2011-10-14 o 08:14
makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 17:47   #4914
Katrinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 130
Dot.: Studiować filologię angielską...

Hej dziewczyny!
Macie moze, albo wiecie gdzie moge znalezc w necie CD do podręcznika Tempo 1?
Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Help me please
Katrinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 20:04   #4915
klaudiabp
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy
Szukam tytułu książki - wiem, że jest podzielona na działy, z których nieparzyste to zawsze gramatyka, parzyste - słownictwo: topic vocabulary in contrast, phrasal verbs, phrases and collocations, word patterns, word formation (poziom to zapewne upper-intermediate). To bardzo pilne. Liczę na Was
__________________
klaudiabp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 20:24   #4916
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez queencarrot Pokaż wiadomość
Powiem tak: geniuszem nie jestem, ale jakoś się trzymam. Poprawki ratują mi skórę
Udało mi się dotrwać, bo jakimś cudem, zawsze mi się smyknie Nie jest aż tak ciężko, teraz najbardziej przeraża mnie wizja praktyk w klasach 1-3 szkoły podstawowej.
Naprawdę, te dwa lata wspominam super, bo fajni ludzie, fajni wykładowcy, ogólnie przyjemna atmosfera, chociaż fakt - trzeba się sporo uczyć.

Jeśli chodzi o historię UK, polecam książkę, której używałam na pierwszym roku do tego właśnie przedmiotu: 'An Illustrated History of Britain', wydawnictwo Longman, autor to David McDowall.
Szczerze mówiąc, nie używałam nic więcej, niż ta książka + moje notatki, bo mieliśmy genialną wykładowczynię, która wszystko potrafiła przekazać w sposób przystępny.
Powodzenia życzę, choć enkajot nie taki straszny, jak go malują
dzięki wielkie ściągnęłam ebooka, i nie wiem czy mój wykładowca z niej nie korzysta, bo praktycznie wyczytałam większość rzeczy co miałam na wykładach

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudiabp Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy
Szukam tytułu książki - wiem, że jest podzielona na działy, z których nieparzyste to zawsze gramatyka, parzyste - słownictwo: topic vocabulary in contrast, phrasal verbs, phrases and collocations, word patterns, word formation (poziom to zapewne upper-intermediate). To bardzo pilne. Liczę na Was
a nie chodzi o Destination ?tak mi się wydaje, bo jest tam wszystko o czym piszesz, te word formation i phrasal verbs, sama z niej korzystam

Edytowane przez Ciacho25
Czas edycji: 2011-10-16 o 20:26
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 20:30   #4917
klaudiabp
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
a nie chodzi o Destination ?tak mi się wydaje, bo jest tam wszystko o czym piszesz, te word formation i phrasal verbs, sama z niej korzystam
Nie wiem, ale być może mogłabyś mi podać jeszcze autora albo wydawnictwo?

EDIT: tak, to jednak to. dziękuję
__________________

Edytowane przez klaudiabp
Czas edycji: 2011-10-16 o 20:31
klaudiabp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-16, 20:39   #4918
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Studiować filologię angielską...

jestem pewna na 100% że to ta książka
Destination Grammar with answer key

Malcolm Mann
Steve Tayloew-Knowles
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 08:19   #4919
Katrinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 130
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny mam problem... Zaczełam prace jako lektorka, dopiero 1 tydzien a ja juz mam dość.. mam 4 grupy i jest mi ciężko, nic tylko przygotowuje te zajecia, robie plany itp. Chce zrezygnowac, ale nie wiem czy mogę, po prostu sie nei wyrabiam i wiem ze to nie to Napiszcie prosze co o tym sadzicie. Umowy jeszcze nie podpisalam...
Katrinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 09:07   #4920
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Studiować filologię angielską...

Pewnie że możesz zrezygnować. Nikt cię na siłę nie będzie trzymał
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.