Studencka dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-27, 21:10   #1
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139

Studencka dieta


Postanowiłam od listopada zmienić swój sposób odżywiania, i potrzebuję waszej porady. Ogólnie jest tak,że postanowiłam oszczędzać na jedzeniu (mam inne cele, na które potrzebuję pieniędzy, więc ok). Myślałam,że jak zacznę kupować tansze produkty to faktycznie zaoszczędzę, a tak naprawdę było zupełnie inaczej. Na samo jedzenie wydałam w tym miesiącu ok. 60 zł-Tak wiem,zaraz mnie zjedziecie,ale sama przyznaję sie, do błędu, więc proszę nie rozwijajcie tego.
Moja dieta była w tym miesiącu bardzo uboga, na śniadania/kolacje płatki z mlekiem, kanapki z serem/pasztetem, obiady jem regularnie, codziennie odgrzewam jakąś porcję mięsa, które zabrałam z domu, do tego najczęściej pieczywo, makaron, ostatnio ziemniaki ugotowałam.Tak więc, zero warzyw i owoców.Nadal będę oszczędzać, ale tym razem chcę zmienić dietę na zdrowszą, czyli np. surówki, zupy, zamiast kanapek musli z jogurtem itp.
Doradźcie mi w jakie zdrowe produkty powinnam zainwestować, tak abym mogła przygotować obiady, po których będę najedzona i nie będę musiała podjadać.Niestety moja skóra jest w okropnym stanie, ciągle coś mi wyskakuje itp. Nie wiem,sądzicie ,że taka zmiana diety i np. ciągłe jedzenie warzyw, rzeczywiście może poprawić stan skóry? Kiedyś coś czytałam,że zielone warzywa mają dobry wpływ na skórę.
Czy jesli zacznę się zdrowo odżywiać, to np. powinnam zrezygnować z cukru i soli ?
Bardzo proszę o ewentualne porady.
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:24   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Studencka dieta

Nie trzeba rezygnować z cukru i soli, ale warto ograniczyć do minimum.
Jeśli chodzi o cerę, to możesz pić np. skrzyp z pokrzywą - dobre na włosy, skórę i paznokcie.
Co do warzyw - jedz warzywa do każdego posiłku albo kup sobie sok Vega z Tymbarka, np. Prowansalskie Pola - to też warzywa, w jednym opakowaniu bodajże 4 porcje warzyw (dziennie powinno się jeść 5 porcji warzyw i owoców).
Na śniadanie np. owsianka ze startym jabłkiem, bananem (kaloryczny), czy innymi owocami.
Do obiadu zrób sobie surówkę - internet to kopalnia przepisów na pyszne, zdrowe i szybkie w przyrządzeniu surówki. Podobnie z zupami, szukaj przepisu w necie albo weź od mamy. Tylko czytaj dokładnie przepisy, bo jedzenie codziennie zupy zabielanej śmietaną niekoniecznie jest zdrowe
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:26   #3
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Studencka dieta

sól to na pewno trzeba by było ograniczyć. przyczynia się ona do magazynowania wody w organizmie.
polecam kasze. dostarczają dużo witamin i są sycące. tak samo makaron razowy, trochę droższy od tradycyjnego ale za to bardziej sycący (na dłużej ci paczka wystarczy). dla poprawy cery przydałaby się tzw. tłusta ryba, chyba że nie lubisz, to w tedy dobrej jakości tran.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:29   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
Postanowiłam od listopada zmienić swój sposób odżywiania, i potrzebuję waszej porady. Ogólnie jest tak,że postanowiłam oszczędzać na jedzeniu (mam inne cele, na które potrzebuję pieniędzy, więc ok). Myślałam,że jak zacznę kupować tansze produkty to faktycznie zaoszczędzę, a tak naprawdę było zupełnie inaczej. Na samo jedzenie wydałam w tym miesiącu ok. 60 zł-Tak wiem,zaraz mnie zjedziecie,ale sama przyznaję sie, do błędu, więc proszę nie rozwijajcie tego.
Moja dieta była w tym miesiącu bardzo uboga, na śniadania/kolacje płatki z mlekiem, kanapki z serem/pasztetem, obiady jem regularnie, codziennie odgrzewam jakąś porcję mięsa, które zabrałam z domu, do tego najczęściej pieczywo, makaron, ostatnio ziemniaki ugotowałam.Tak więc, zero warzyw i owoców.Nadal będę oszczędzać, ale tym razem chcę zmienić dietę na zdrowszą, czyli np. surówki, zupy, zamiast kanapek musli z jogurtem itp.
Doradźcie mi w jakie zdrowe produkty powinnam zainwestować, tak abym mogła przygotować obiady, po których będę najedzona i nie będę musiała podjadać.Niestety moja skóra jest w okropnym stanie, ciągle coś mi wyskakuje itp. Nie wiem,sądzicie ,że taka zmiana diety i np. ciągłe jedzenie warzyw, rzeczywiście może poprawić stan skóry? Kiedyś coś czytałam,że zielone warzywa mają dobry wpływ na skórę.
Czy jesli zacznę się zdrowo odżywiać, to np. powinnam zrezygnować z cukru i soli ?
Bardzo proszę o ewentualne porady.
nie wyobrazam sobie, co jadlas, ze wydalas w przeciagu miesiaca 60zl na jedzenie. odliczajac nawet obiady.
oczywiscie, ze jak zmienisz diete na zdrowsza to stan cery sie poprawi. mniej cukrow prostych, wiecej produktow zawierajacych cynk i witamine A. zeby sie najadac, oprocz miesa (i sosu) warto zrobic miche salatki albo nawet kupic cos gotowego, a do tego jakas kasza/ryz/makaron/ziemniaki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:56   #5
prokrastynacja
Zadomowienie
 
Avatar prokrastynacja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 745
Dot.: Studencka dieta

też jestem studentką i staram się oszczędzać na jedzeniu . Polecam jak wyżej kasze, ryż. Co do białka - wątróbka tanio wychodzi i jest bardzo zdrowa. Tanio i zdrowo w jesiennym sezonie wychodzą też zupy. Jakby człowiek musiał jeść 5 porcji warzyw dziennie to raczej duży wydatek, ale jak się warzywa z wodą rozcieńczy to już wychodzi ich więcej porcji ;P zdrowo i obiad gotowy. Kapusty, pomidory, teraz pomarańcze widzę w promocji. To wszystko ma sporo witamin. Białko jest podobno podstawowym elementem diety - bez niego skóra wiotczeje, starzeje się, więc sery ( choć drogie ) jogurty jak najbardziej. Taki trik - nie wiem ile w tym prawdy - jak się je dużo marchewki ( tania! ) to podobno włosy bardziej się błyszczą . Oczywiście te nowo wyrośnięte, tym "starym" poza odżywkami raczej nic nie pomoże bo to tkanka martwa. Nie polecam zupek w proszku ( tak, wiem że tanie ;D ). Owoce nie są tak ważne jak warzywa i białko, także najlepiej w to zainwestować no i woda, wiadomo, wszędzie się o tym słyszy, że 1,5 litra dziennie to minimum

Edytowane przez prokrastynacja
Czas edycji: 2011-10-27 o 21:59
prokrastynacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:59   #6
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Studencka dieta

dobre rady Ani : kasza gryczana, jaglana, jęczmienna, ryż brązowy (troszkę droższy, ale sycący), otręby, owies, jęczmień (zamiast płatków), zielona herbata, brokuły, marchew, cebula, czosnek, papryka... Jeśli zastanawiasz się, gdzie dostaniesz najtaniej, możesz napisać na pw.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 22:45   #7
Lirazel
Raczkowanie
 
Avatar Lirazel
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 96
Dot.: Studencka dieta

Na śniadania polecam owsiankę na mleku. Płatki owsiane są tańsze od zwykłych w przeliczeniu na porcję i dużo zdrowsze ja robię z 5 łyżek płatków i mleka tyle żeby miało dobrą gestość.

Bardzo się opłaca ugotować wiecej jedzenia na raz i zamrozić/zapakować na gorąco do słoików. Wtedy zawsze masz coś jadalnego w zapasie i nie kusi żeby kupic coś gotowego (zwykle drogiego i niezdrowego). Można np. ugotować wielki garnek zupy jarzynowej, podzielić na porcje i wyjmować kiedy ci potrzeba.

Białko musi być, dobrze że przywozisz mięso z domu, bo jest najdroższe. Poza tym twaróg, wątróbka (jeśli lubisz - dobra jest wątróbka z jabłkiem ^^ albo duuużo cebulki), kotlet sojowy od czasu do czasu. Wszelkie strączkowe, np. soczewica.

Co do warzyw, najtańsze jest zwykle to co sezonowe. Teraz np. kapusta pekińska jest tania, papryka też całkiem całkiem. W zimie to chyba kapusta (zwykła i kiszona), marchewka, jeśli lubisz to buraczki.
Ja robię wielką michę surówki i starcza mi na dwa dni bardzo warzywnego jedzenia Możesz też zainwestować w oliwę z oliwek - jeśli bedziesz jej używać tylko do surówek, to starczy na długo.

Owoce nie są jakoś koniecznie potrzebne. Jabłka są dobre i tanie, poza tym mają pektyny przez co są sycące

Z soli nie musisz całkiem rezygnować, wystarczy ograniczyć i nadrabiać na smaku przyprawami ziołowymi. Co do cukru sie nie wypowiem, bo prawie nie używam (do ciasta drożdżowego i raz na ruski rok do kawy) i nawet nie mam pomysłu do czego można go dodawać na codzień.

To może jeszcze jak jeść, żeby się potem nie chciało podjadać: tak z własnego doświadczenia, do podjadania prowadzi dieta oparta na prostych węglowodanach. Dlatego słodycze można jeść i jeść i nie ma się dosyć ^^
Żeby bardziej trwale zaspokoić głód, trzeba po pierwsze jeść wystarczająco dużo białka, a po drugie weglowodany złożone (czyli pieczywo razowe, wspomniane płatki owsiane, może być kasza gryczana itp.). A na objętość uzupełniać warzywami
Lirazel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 01:02   #8
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Studencka dieta

Lirazel jabłka tanie? Ostatnio potrafią kosztować więcej od bananów, a nawet winogron

Tak, racja, kasze są bardzo wartościowe, sycące i posiadają sporo witamin z grupy B, dobrze wpływa na skórę. Płatki owsiane zamiast takich napakowanych cukrem też jak najbardziej polecam, b. tanio wychodzi, a o wiele zdrowiej (też dla skóry), świetna rada z zupami, można gar ugotować, porcje zamrozić na kilka razy aby się nie znudziło Dobrze autorko słyszałaś, co do zbawiennego wpływu warzyw, są b. zdrowe, jedyny problem z potrawami opartymi na ich bazie jest taki, że nie sycą na zbyt długo same w sobie. Trzeba dodać jakieś białko aby były pełnowartościowe. A wtedy jak wiadomo i koszt potrawy wzrośnie.
Pasztetu raczej nie jedz zbyt dużo, podobno same śmieci do niego dodają (do tych tańszych, jak i do parówek).
Rada z gotowcami może nie do końca trafiona bo gotowce zawsze kosztują więcej niż gdy samemu się gotuje..Takie naleśniki przychodzą mi do głowy, dwie, trzy sztuki kosztują ok 4zł, w domu za 4 zł narobiłabym ich kilkanaście Fasolka po bretońsku? Klopsiki w słoiku? To samo, pomijając fakt zapchania tego typu jedzenia chemią
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 07:20   #9
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Studencka dieta

co do parówek, lepiej je zastąpić na takie z łososia. ma to więcej mięsa, niż normalne, ryba odfajkowana. ja potrafię zjeść takich tradycyjnych z 3-4, z łososia 1-2 i pas
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 07:43   #10
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Studencka dieta

Doradzałabym jedzenie jabłek,taniutkie teraz,a jakie zdrowe
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 07:56   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studencka dieta

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 08:13   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Studencka dieta

Jedz prosto. Wbrew pozorom gotowce lub półprodukty wychodzą drożej, niż robienie czegoś od postaw. Chleb razowy kosztuje 3,50 - 6 zł - zjesz 2-3 kromki z np. kawałkiem ryby, czy pomidorem lub jakąś szynką i jesteś najedzona, a porządny razowiec przetrwa kilka dni, więc nic się nie zmarnuje. Jabłka - starte lub całe, można sobie do tego banana dorzucić. Z ugotowanym ryżem to już jest niezłe danie. Generalnie ryż jest w miarę niedrogi, makarony. Do tego jakiś lekki sosik - przecier pomidorowy, przyprawy, tuńczyk lub mielone i masz solidny obiad. Zupy, również bez gotowania (typu wodzionka) - zdrowe, sytne, można ugotować na dwa dni (mniejsze zużycie energii). I tak dalej. Prosty skład potraw sprawi, że będziesz wiedziała co zjadłaś, co Ci ewentualnie szkodzi, co pomaga. Z mięs wątróbka - niedroga, a ma wiele składników, których organizm potrzebuje. Kombinuj.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 08:22   #13
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Studencka dieta

ja bym polecała kupować też mrożone warzywa. różne mieszanki, możesz je jeść z ryżem, z makaronem, albo same, paczka kosztuje w biedronce 4 złote i starcza na 4 razy- moim zdaniem się opłaca Przy wyborze mrożonych warzyw kupuj takie w których czujesz przez opakowanie że są sypkie, jesli są zbite w jedno, nie bierz- znaczy że się wczesniej romzroziły.

rób naleśniki- jednego dnia jedz na słodko, za 2 dni zrób na ostro- np. ze szpinakiem i sosem czosnkowym( jogurt z czosnek- ew. łyżka majonezu)

narób pierogów ruskich jeśli lubisz- jedno opakowanie serka białego i kilka ziemniaków wystarczy na kilkadziesiąt pierogów

szukaj promocji na mięso, podam przykład mięso mielone, 500g w biedronce dobrej jakości starczy ci na 4 porcje np. na spagetti-po kupieniu zrób porcje i zamroź koszt 7 złotych
sery żółte z tego co widzę, bardziej oplaca się kupować sie w kawałku, w plasterkach paczkowanych wychodzi kilka złotych drożej na kg.

nie kupuj paczkowanej wędliny, drogo wychodzi, niż jakbyś na wagę kupiła 15 dkg.

kupuj sezonowe warzywa, owoce,rób surówki, sałatki dasz radę

Edytowane przez 201605041146
Czas edycji: 2011-10-28 o 08:25
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 08:36   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
ja bym polecała kupować też mrożone warzywa. różne mieszanki, możesz je jeść z ryżem, z makaronem, albo same, paczka kosztuje w biedronce 4 złote i starcza na 4 razy- moim zdaniem się opłaca Przy wyborze mrożonych warzyw kupuj takie w których czujesz przez opakowanie że są sypkie, jesli są zbite w jedno, nie bierz- znaczy że się wczesniej romzroziły.

rób naleśniki- jednego dnia jedz na słodko, za 2 dni zrób na ostro- np. ze szpinakiem i sosem czosnkowym( jogurt z czosnek- ew. łyżka majonezu)

narób pierogów ruskich jeśli lubisz- jedno opakowanie serka białego i kilka ziemniaków wystarczy na kilkadziesiąt pierogów

szukaj promocji na mięso, podam przykład mięso mielone, 500g w biedronce dobrej jakości starczy ci na 4 porcje np. na spagetti-po kupieniu zrób porcje i zamroź koszt 7 złotych
sery żółte z tego co widzę, bardziej oplaca się kupować sie w kawałku, w plasterkach paczkowanych wychodzi kilka złotych drożej na kg.

nie kupuj paczkowanej wędliny, drogo wychodzi, niż jakbyś na wagę kupiła 15 dkg.

kupuj sezonowe warzywa, owoce,rób surówki, sałatki dasz radę
Tylko oby to nie było mięso MOM (mięso oddzielane mechanicznie), bo wtedy to jest g... warte. Fajne rady .

Zauważyłam, że często promocje na sery żółte (dobrej jakości) i wędliny ma Simply. Biedronka, Lidl - warto tam uderzać. Netto - częste weekendowe promocje.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 08:52   #15
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Studencka dieta

Doris oczywiście patrzę na skład mięso mielone z biedronki ma 99,3 % mięsa ( 70% wieprzowe, 29% wołowe) reszta to sól co do Simply przeżuciliśmy się z mężem na kupowanie warzyw i owoców właśnie w simply mają naprawdę dużo taniej niż np.w Biedronce i cały czas są jakieś promocje Wędliny też mają dobre
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 10:21   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
Doris oczywiście patrzę na skład mięso mielone z biedronki ma 99,3 % mięsa ( 70% wieprzowe, 29% wołowe) reszta to sól co do Simply przeżuciliśmy się z mężem na kupowanie warzyw i owoców właśnie w simply mają naprawdę dużo taniej niż np.w Biedronce i cały czas są jakieś promocje Wędliny też mają dobre
Akurat warzywa i owoce w moim Simply wydają mi się nieco droższe, niż w innych sklepach. Zresztą ja ostatnimi czasy preferuję małe warzywniaki - mam taki jeden po drodze do tramwaju i do niego chętnie wstępuję. Mięsko mielone o którym piszesz ile kosztuje? Skład rzeczywiście fantastyczny.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 10:41   #17
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Studencka dieta

7 złotych albo 8 złotych za 500gram- jest z lopatki zdaje się,wiem, że jest jeszcze z szynki. Jak będziesz w Biedronce to bez problemu je znajdziesz i poznaszmoże nie jest najtańsze, ale nie chcę jeść syfu mięsnego i mieć potem problemy ze zdrowiem. co do warzyw ja się powoli przymierzam iść na taki targ mały ( u nas na to mowi się burek), stoją tam takie babuleńki i przywożą swoje warzywa z działek W sumie dawniej jak nie było supermarketow to zakupy tylko w warzywniakach się robiło może czas powrócić do ,,korzeni,,

Edytowane przez 201605041146
Czas edycji: 2011-10-28 o 10:44
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 11:18   #18
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
Postanowiłam od listopada zmienić swój sposób odżywiania, i potrzebuję waszej porady. Ogólnie jest tak,że postanowiłam oszczędzać na jedzeniu (mam inne cele, na które potrzebuję pieniędzy, więc ok). Myślałam,że jak zacznę kupować tansze produkty to faktycznie zaoszczędzę, a tak naprawdę było zupełnie inaczej. Na samo jedzenie wydałam w tym miesiącu ok. 60 zł-Tak wiem,zaraz mnie zjedziecie,ale sama przyznaję sie, do błędu, więc proszę nie rozwijajcie tego.
Moja dieta była w tym miesiącu bardzo uboga, na śniadania/kolacje płatki z mlekiem, kanapki z serem/pasztetem, obiady jem regularnie, codziennie odgrzewam jakąś porcję mięsa, które zabrałam z domu, do tego najczęściej pieczywo, makaron, ostatnio ziemniaki ugotowałam.Tak więc, zero warzyw i owoców.Nadal będę oszczędzać, ale tym razem chcę zmienić dietę na zdrowszą, czyli np. surówki, zupy, zamiast kanapek musli z jogurtem itp.
Doradźcie mi w jakie zdrowe produkty powinnam zainwestować, tak abym mogła przygotować obiady, po których będę najedzona i nie będę musiała podjadać.Niestety moja skóra jest w okropnym stanie, ciągle coś mi wyskakuje itp. Nie wiem,sądzicie ,że taka zmiana diety i np. ciągłe jedzenie warzyw, rzeczywiście może poprawić stan skóry? Kiedyś coś czytałam,że zielone warzywa mają dobry wpływ na skórę.
Czy jesli zacznę się zdrowo odżywiać, to np. powinnam zrezygnować z cukru i soli ?
Bardzo proszę o ewentualne porady.
Moim zdaniem 60zł za jedzenie na miesiąc to nie jest dużo. Wychodzi 15 zl na tydzień, czyli niewiele ponad 2zł na dzień.
__________________



Edytowane przez velara
Czas edycji: 2011-10-28 o 11:21
velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 11:49   #19
ts100
Raczkowanie
 
Avatar ts100
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 338
GG do ts100
Dot.: Studencka dieta

Ja warzywa kupuję właśnie na takim bazarku - tam nie zawsze jest taniej (bo np. w Tesco jest obecnie promocja na pieczarki 4,79 zł za kg a na bazarku ceny od 7 zl w górę) ale mam już kilka "zaufanych" producentów, kupuję u nich od lat, poza tym przy większych zakupach (na tydzień dla mnie ok. 3 kg jabłek, dla mamy tyle samo) można się targować, coś tam zawsze opuszczą.

Co do taniego gotowania: kupiłam ponad kilogram pieczarek, 2 kg pomidorów, kilogram papryki i cukinię, pierś z kurczaka (podwójna) i ugotowałam leczo - łącznie było z tego 9 porcji obiadowych! Oczywiście nie jadłam tego przez 1,5 tygodnia codziennie - wlałam do słoików, zagotowałam i kiedy miałam totalnego lenia na ślęczenie przy garach, wyjmowałam słoi i gotowe A koszt takiego przedsięwzięcia to ok. 35 zł

Na takim bazarku, na specjalnym stoisku kupuję tez płatki pszenne, żytnie i owsiane - koszt za kilogram to 5 zł i codziennie rano jem 4 łyżki takiej mieszanki z mlekiem. Kilogram starcza mi na ok. miesiąc.

Poza tym 60 PLN na miesiąc - tak jak zauważyła velara - to wcale nie dużo. Ja wydaje więcej ale jestem na diecie, nie mogę jeść np. pieczywa, ziemniaków, makaronów, kasz, ryżu, niektórych warzyw i owoców itp itd więc siedzę i kombinuję by po pierwsze - jeść zgodnie z zaleceniami, a po drugie - nie wydawać na to majątku.

I wydaje mi się, że dobrym sposobem na oszczędzanie jest polowanie na promocje w marketach. W tym tygodniu pieczarki i ryba w promocji więc za ok. 15 zł mogę mieć 4 dania obiadowe. Za tydzień może mięska jakieś będą taniej i pomidory - wystarczy pomidory zagotować (jak na przecier) i już mamy smaczny sos do mięska (bez chemicznych dodatków). Ale to niestety wymaga to trochę czasu i poświęcenia...

Edytowane przez ts100
Czas edycji: 2011-10-28 o 11:52
ts100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 12:17   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez velara Pokaż wiadomość
Moim zdaniem 60zł za jedzenie na miesiąc to nie jest dużo. Wychodzi 15 zl na tydzień, czyli niewiele ponad 2zł na dzień.
To prawda. Dla mnie to stawka wręcz głodowa. Pewnie dlatego, że czasy studenckie dawno za mną, nie do końca potrafię wyobrazić sobie, że za takie pieniądze da się normalnie odżywiać. Ale kto wie .

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-10-28 o 12:18
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 12:38   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Studencka dieta

Ja studiuję i nie wyobrażam sobie wyżywienia za 2zł dziennie
Chyba, że masz na prawdę spore zapasy z domu.

Ogólnie jestem przeciwna oszczędzaniu na jedzeniu. Owszem - można kupowac tańsze produkty, ale jednak dla mnie liczy się jakoś. Wolę kupić 10 plasterków dobrej szynki i zapłacić za nie 5zł niż wcinać cały czas pasztet z Biedronki za 1,50zł. Wcześniej czy później odbija się to na zdrowiu.

A wątki o smacznych niedrogich potrawach już istnieją
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 13:00   #22
aga512152
Rozeznanie
 
Avatar aga512152
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zdolny Śląsk!
Wiadomości: 693
Dot.: Studencka dieta

Zgodzę się z visionAM nie wyobrażam sobie aby oszczędzać na jedzeniu, w dodatku 2 złote dziennie to jakoś mnie nie przekonuje.
Jestem studentką, mieszkam razem z TŻ ale nie wiem jak można tak oszczędzać. Czasem po prostu ma się na coś ochotę i co nie kupisz bo nie możesz przekroczyć budżetu? podziwiam mój żołądek by tego nie wytrzymał...
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba!
aga512152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 13:16   #23
wredniareczka02
Raczkowanie
 
Avatar wredniareczka02
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 175
GG do wredniareczka02
Dot.: Studencka dieta

Ja bym poszła w stronę zup, warzywa nie są tak bardzo drogie, a zdrowe, łatwe i szybkie w przygotowaniu.
Dla mnie jak i dla poprzedniczek 60 zł na miesiąc to stanowczo za mało:/, chyba że takie rzeczy jak ryż, makaron, mąka, cukier, kawa, herbata, woda mineralna, różne art. suche, mleko, przyprawy itp itd (długo by można było wymieniać) są w zapasach domu? Bo inaczej to sobie tego nie wyobrażam... Sama poszłam dziś do sklepu i 60 zł nie moje przy jednym podejsciu:/

Druga kwestia, to fakt że trzeba się dobrze odzywiac zeby móc się uczyć przeciez . A jak Ci się zachce czegos słodkiego?

Ja lubie jeszcze ryz na mleku kluski lane na mleku wiem wiem, dla wielu osób to paskudztwo smakowe ale nabiał to takie moje zboczenie :P
__________________
Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna

Edytowane przez wredniareczka02
Czas edycji: 2011-10-28 o 13:18
wredniareczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 13:30   #24
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez velara Pokaż wiadomość
Moim zdaniem 60zł za jedzenie na miesiąc to nie jest dużo. Wychodzi 15 zl na tydzień, czyli niewiele ponad 2zł na dzień.
mi to zalatuje ryżem z oregano, placuszkami Goebbelsa (jajka plus bułka tarta) i tego typu rewelacjami
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 19:37   #25
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez wredniareczka02 Pokaż wiadomość

Druga kwestia, to fakt że trzeba się dobrze odzywiac zeby móc się uczyć przeciez . A jak Ci się zachce czegos słodkiego?
Akurat zabrałam z domu rogaliki A jeśli nawet to czekolada i po sprawie
Bardzo dziękuję dziewczyny, teraz muszę tylko zrobić liste i udać się na zakupy
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 19:44   #26
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
Doris oczywiście patrzę na skład mięso mielone z biedronki ma 99,3 % mięsa ( 70% wieprzowe, 29% wołowe) reszta to sól co do Simply przeżuciliśmy się z mężem na kupowanie warzyw i owoców właśnie w simply mają naprawdę dużo taniej niż np.w Biedronce i cały czas są jakieś promocje Wędliny też mają dobre
nie wpadłabym na to, że mięso marketowe może mieć taki skład
Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję dziewczyny, teraz muszę tylko zrobić liste i udać się na zakupy
Powodzenia
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 21:04   #27
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Studencka dieta

nie wiem jak można wyżyc za 60zł przez miesiąc.. to malo realne nawet przy mega oszczędzaniu, bo mleko, chleb, cos do zjedzenia i juz wychodzi za jednym zamachem ok 10zł.
ja wydaję ok 60zł na tydzien, i to czasem więcej(mieszkam z rodzeństwem, każdy sobie robi oddzielnie zakupy)
najlepsze sposoby na oszczedzenie to śledzenie promocji, kupowanie więcej w promocyjnej cenie i zamrazanie, dobra sprawa to warzywa mrozone na wagę,jakies pyzy, pierogi. na mięsie nie warto oszczędzac.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 14:42   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
To prawda. Dla mnie to stawka wręcz głodowa. Pewnie dlatego, że czasy studenckie dawno za mną, nie do końca potrafię wyobrazić sobie, że za takie pieniądze da się normalnie odżywiać. Ale kto wie .
ja jestem studentka, nie jakos super majetna i tez uwazam to za stawke glodowa ;>
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A wątki o smacznych niedrogich potrawach już istnieją
mozna prosic linka?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 14:54   #29
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Studencka dieta

Planowanie obiadów i niemarnowanie jedzenia https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=538452

Szybko zdrowo i studencko https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=558761
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 15:09   #30
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Studencka dieta

Cytat:
Napisane przez zla panienka Pokaż wiadomość
Planowanie obiadów i niemarnowanie jedzenia https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=538452

Szybko zdrowo i studencko https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=558761
bardzo przydatne linki, dziękuję
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.