Bermudy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 18:55   #1
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309

Bermudy


Któraś z was była lub ma zamiar przylecieć chociażby na wakacje?
Ciężko mi znaleźć coś więcej o tej wyspie na polskich stronach niż kilka zdań. Już nie wspominając o jakiś opiniach, relacjach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1192.jpg (47,1 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez LoveMessages
Czas edycji: 2013-06-18 o 18:59
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:15   #2
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Bermudy

Jest sporo stron w jezyku angielskim- pierwsza lepsza http://www.gotobermuda.com/get-here/
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:18   #3
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Bermudy

Nie chciałam byście szukały za mnie jakichkolwiek stron Właśnie ciekawią mnie opinie polaków, kto wie może jak ktoś planuje wakacje to możemy się spotkać.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:43   #4
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Bermudy

Nie sądzę aby Polacy planowali tam urlop- bardzo nieliczne przypadki. Tak czy siak trzeba lecieć przez Londyn, Kanadę lub USA- koszt samego transportu-lotu w tym przypadku byłby spory. A szczerze mówiąc na Bermudach nie ma nic ciekawego, czegoś co nie można zobaczyć gdzieś indziej.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:55   #5
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Bermudy

To prawda jest bardzo daleko od Polski i dosyć kosztownie, ale są tutaj wizażystki z całego świata więc kto wie kogo można spotkać.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 16:24   #6
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Bermudy

Ja bylam na rejsie na Bermudach, gdzie widzialam najpiekniejsza plaze w swoim zyciu ! Ogolnie Bermudy sa male, przypominaja mi troche europejskie wysepki ( zapewne dlatego ze naleza do UK), ludzie byli przyjazni a widoki cudowne : ) polecam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 471905_10150895541219709_879157048_o.jpg (98,3 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 413519_10150895539639709_2080147706_o.jpg (81,3 KB, 28 załadowań)
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 20:56   #7
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: Bermudy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
To prawda jest bardzo daleko od Polski i dosyć kosztownie, ale są tutaj wizażystki z całego świata więc kto wie kogo można spotkać.
pisze sie ''wizażanki''

a nie lepiej leciec Krete ? duzo taniej, i piekne widoki ; )
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 01:44   #8
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Bermudy

Cytat:
Napisane przez adka0401 Pokaż wiadomość
Ja bylam na rejsie na Bermudach, gdzie widzialam najpiekniejsza plaze w swoim zyciu ! Ogolnie Bermudy sa male, przypominaja mi troche europejskie wysepki ( zapewne dlatego ze naleza do UK), ludzie byli przyjazni a widoki cudowne : ) polecam
Zdjęcia rzeczywiście ładne, ale jakoś nie widzę szczególnej różnicy pomiedzy.. w/w fotami a chociażby Sardynią i La Maddalena
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:29   #9
Outlanderka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 523
Dot.: Bermudy

Polecam Martynikę. Też pięknie.
Outlanderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 15:22   #10
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Bermudy

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Zdjęcia rzeczywiście ładne, ale jakoś nie widzę szczególnej różnicy pomiedzy.. w/w fotami a chociażby Sardynią i La Maddalena

w tych miejscach nie bylam wiec nie potrafie porownac, powiedziec co jest lepsze

oh a dodam jeszcze, ze ta plaza na bermudach jest czesto wymieniania jako top 10 plaz na swiecie
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 03:21   #11
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Bermudy

Cytat:
Napisane przez adka0401 Pokaż wiadomość
w tych miejscach nie bylam wiec nie potrafie porownac, powiedziec co jest lepsze

oh a dodam jeszcze, ze ta plaza na bermudach jest czesto wymieniania jako top 10 plaz na swiecie
No ja część życia spędziłam w Grecji (ojciec Grek) i mnie turkusowa woda czy złocisty piasek jakoś nie zaskakują- dla mnie to normalność. A że byłam w kilku miejscach uznawanych za super hiper, ponoć tych ahh i ohh i jakoś mi pupy nie urwało. Widziałam i Seszele, Bora Bora, Malediwy i kilka innych pięknych plaż- i dla mnie czy to Grecja czy Portugalia czy La Maddalena bądź Lampedusa to plaże miedzy sobą nie różnią sie aż tak. Różnica pomiędzy wyspami jest w kuchni lokalnej, zabytkach, widokach, atrakcjach turystycznych. I nie wiem czy ja zdecydowałabym się pojechać na Bermudy wiedząc, że nie ma tam żadnych "cudów". Dużo lepszą opcją jest wylot na jakąś płd.-wsch. azjatycką wyspę. Albo Hawaje- czarne plaże oraz czerwona plaża hematytowa- Kaihalulu.

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-06-27 o 03:22
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 15:30   #12
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Bermudy

Bentkuff, zupelnie sie z Toba nie zgadzam. Polecac wyspe w Azji Pd wsch zamaist Bermudow, to tak jakby polecac wypad do Chalup czy Darlowa zamiast na Malte.

Bylam na Bermudach jakies 10 lat temu. Podobal mi sie tam wlasnie ten lokalny klimat. Nie zajezdzajacy tania egzotyka Tajlandii czy innej Indonezji, ale wlasnie troche z klasa, troche europejski, a jednak inny.

Fakt, jest tam drogo jak jasny gwint, ale jak sie zejdzie z cruisowego deptaka, to Bermuda jest super ladna i super ciekawa. My akurat szukalismy ruin starych fortow.

Osobiscie uwazam, ze wycieczka statkiem na Bermude to blad, nie ma sensu marnowac tak kasy. Moze chyba tylko po to, zeby sie pochwalic, ze sie "zaliczylo" te wyspy.

Mnie sie tam tak podobalo, ze nawet zastanawialismy sie co by zrobic, zeby tam zamieszkac. Ale niestety, koszty z tym zwiazane byly nie do pokonania.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 02:13   #13
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Bermudy

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Bentkuff, zupelnie sie z Toba nie zgadzam. Polecac wyspe w Azji Pd wsch zamaist Bermudow, to tak jakby polecac wypad do Chalup czy Darlowa zamiast na Malte.

Bylam na Bermudach jakies 10 lat temu. Podobal mi sie tam wlasnie ten lokalny klimat. Nie zajezdzajacy tania egzotyka Tajlandii czy innej Indonezji, ale wlasnie troche z klasa, troche europejski, a jednak inny.

Fakt, jest tam drogo jak jasny gwint, ale jak sie zejdzie z cruisowego deptaka, to Bermuda jest super ladna i super ciekawa. My akurat szukalismy ruin starych fortow.

Osobiscie uwazam, ze wycieczka statkiem na Bermude to blad, nie ma sensu marnowac tak kasy. Moze chyba tylko po to, zeby sie pochwalic, ze sie "zaliczylo" te wyspy.

Mnie sie tam tak podobalo, ze nawet zastanawialismy sie co by zrobic, zeby tam zamieszkac. Ale niestety, koszty z tym zwiazane byly nie do pokonania.
Wiesz, to zależy od perspektywy. Jak ktos w życiu nei widział śniegu- jak mój facet przez prawie 30 lat to Bałtyk zimą to był orgazm na miejscu w jego przypadku. Też zależy co kto oczekuje. Azja płd. wsch. jest przede wszystkim tańsza, można dośc tanio sklecić ciekawą wycieczkę przez kilka miejsc. Po prostu w cenie Bermud można zobaczyć dużo więcej. Szczerze to taniej i tak wyniósłby urlop na Malcie niż nad polskim morzem- chyba, że ktoś na ze 20km do Bałtyku. Ale półwysep Helski jest całkiem całkiem- szczególnie zimą albo z perspektywy roweru latem. Malta to przyjemna wysepka, ale porównywanie jej z miastem jest nietrafione.
W Egipcie jest mnóstwo rzeczy do zobaczenia i zwiedzenia, a jednak 95% Polaków jedzie do Sharm el Sheik i kisi się w hotelu, siedzi w basenie lub przy plaży, do miasta zajrzą raz... niektórzy to nawet jeżdzą tak co roku id kilku lat. Ten sam typ ludzi do jeżdzą do Antalyi co urlop, ale Kapadocja, pamukkale czy Istambuł to nieeeee.
Sama byłam na Malediwach i niektórzy sie mogą ostro rozczarować. Zdj. poniżej z netu, ale nie tak piękne jak w folderach. Najładniej jest z lotu ptaka Nie wiem jaka jest dokładna cena za wycieczkę z Polski na Bermudy (bo z USA jest blisko i moze się nawet opłacać), ale np. za ok. 3-4 tysiace zł można zorganizowac wypad na Antarktydę. Oczywiście nie ma tam pięknych widoków, tym bardziej czegokolwiek do zwiedzania ale zawsze można pogłaskac pingwina
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Maafushi2.jpg (68,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Maafushi3.jpg (65,8 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Maafushi7.jpg (64,3 KB, 13 załadowań)
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 09:37   #14
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Bermudy

Mnie Malediwy tez roczarowaly. To jedno z tych miejsc, gdzie jak sie wyjdzie z hotelowego ghetta, to syf, kila i mogila. Jak gdzies jade, to chce zobaczyc cos wiecej niz hotelowa lagune i basen.
Mnie akurat ani Hawaje ani Azja Pd-wsch nie kreca. Hawaje staja sie turystycznym odpowiednikiem Walmartu, a o Azji Pd-Wsch mam jak najgorsze zdanie (za wyjatkiem Malezji moze). Ale ja w Azji mieszkam, wiec moja perspektywa jest inna.

Ja akurat lubie Karaiby (z wyjatkiem Jamajki, Dominikany i Puerto Rico), bo dla mnie maja ciekawa historie i jedzenie tez jest fajne. Plaze super (ale trzeba wynajac samochod i po wyspach troche pojezdzic w poszukiwaniu tych ladnych) i ludzie bardzo mili. Jest turystycznie, ale nikt nie traktuje cie jak chodzacego bankomatu (co doprowadzalo mnie do szewskiej pasji np. w Azji).

Wlasnie planuje zimowe wakacje i ukladam nowa wycieczke Jak nie wyjdzie mi plan A, to mam tez plan B. Oczywiscie nowe wyspy w obu planach
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 09:58   #15
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bermudy

Plaża przypomina mi plaże Goa (południowe Indie). Są tam ponoć samoloty bezpośrednio i nie trzeba się tłuc przez Bombay, po czym można mieć traume.
Ja się zgadzam z bentkuff, te wyspy są do siebie dość podobne, jeżeli ktoś nie ma konkretnego życzenia akurat tam sie wybrać to są inne miejsca.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 19:30   #16
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Bermudy

Wezmę pod uwagę wyspy, które tutaj poleciłyście przy wyborze wakacji. Chociaż mając teraz na co dzień turkusową wodę skłaniam się bardziej ku jakimś ciekawym mieście.

Uwielbiam tutejszych ludzi. Są przesympatyczni, zawsze pomocni, kierowcy busów to jednocześnie informacja turystyczna. Tylko ceny spożywcze są jakieś nie prawdopodobne. Za dwie papryki jestem w stanie zapłacić nawet $7 !
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.