Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-19, 12:56   #2251
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmm chyba tylko w tym żółtym chłodnym jest w miarę OK a to taka żółć DW-TW, na BW za mało intensywna
Ona nie miała innych kolorów dla mnie w ciepłej czerwieni jest taka... czerwona, naczynka jej widać, choć ich nie ma
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 12:58   #2252
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ona nie miała innych kolorów dla mnie w ciepłej czerwieni jest taka... czerwona, naczynka jej widać, choć ich nie ma
No to może być zimą, ale nie wiadomo jaką.
W czerwonym ciepłym też mi się nie widzi
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 12:58   #2253
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A ja widzę tylko takie
Ja a większości widuję biały, czarny i raczej ciepłe kolory, albo pastele Kupuję głównie szary, kremowy i niebieski. A marzy mi się coś w kolorze zgaszonego ciemnego fioletu
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 13:02   #2254
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No to może być zimą, ale nie wiadomo jaką.
W czerwonym ciepłym też mi się nie widzi
Ja chyba wyglądam w ciepłej czerwieni lepiej

W tym żółtym jak w załączniku też

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja a większości widuję biały, czarny i raczej ciepłe kolory, albo pastele Kupuję głównie szary, kremowy i niebieski. A marzy mi się coś w kolorze zgaszonego ciemnego fioletu

Szary kocham!!! Niebieski również. Kocham szary i niebieski

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 20:58
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 13:09   #2255
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja a większości widuję biały, czarny i raczej ciepłe kolory, albo pastele Kupuję głównie szary, kremowy i niebieski. A marzy mi się coś w kolorze zgaszonego ciemnego fioletu
Widziałaś gdzieś czystą, śnieżną biel? Wszystko jest złamane albo ecru albo szarawe
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 14:12   #2256
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Widziałaś gdzieś czystą, śnieżną biel? Wszystko jest złamane albo ecru albo szarawe
Ja też nie widziałam, no może raz, przymierzyłam i przekonałam się, że jestem Wiosną

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja też nie widziałam, no może raz, przymierzyłam i przekonałam się, że jestem Wiosną


Widziałyście to? http://www.styleandimage.co.uk/find_my_colours

z tym że żadne koło barw mi nie pasuje, kolory są albo zbyt ciemne, albo zbyt oczo****bne (te chyba dla Czystej Zimy).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 14:43   #2257
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja sobie dobrałam kółko chłodnej zimy płaskie te kolory w palecie bright
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 14:58   #2258
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja sobie dobrałam kółko chłodnej zimy płaskie te kolory w palecie bright
U mnie najgorsze wyszły ciepłe (wtf>!?), najlepsze i tak wychodzą Ciemne (a myślałam, że jestem jasna, jakoś się odcinają od zdjęcia). Ale nie doszłam do konkretnego typu, wychodzi mi po prostu Zima
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 15:20   #2259
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hmm, dla mnie ta pani wygląda lepiej w ciepłym. Chłodny drenuje jednak trochę życia z jej twarzy i jest po prostu blada, choć tylko odrobinę w stosunku do ciepłego.

Swoją drogą ten kolor jest czysty czy już lekko zgaszony? http://www.reserved.com/pl/pl/woman/...3x/basic-shirt
Po przymierzeniu tej bluzki wszystko wyglądało bardzo dobrze, ale ciężko mi ją sklasyfikować wg. niektórych parametrów. Na żywo wyglądała na zbyt zgaszoną dla zim i zbyt czystą dla lat. Widzę też podobne odcienie w paletkach wiosennych. No i ostatecznie też nie wiem czy to chłodna czerwień czy to już ciepły róż
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 15:31   #2260
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Hmm, dla mnie ta pani wygląda lepiej w ciepłym. Chłodny drenuje jednak trochę życia z jej twarzy i jest po prostu blada, choć tylko odrobinę w stosunku do ciepłego.

Swoją drogą ten kolor jest czysty czy już lekko zgaszony? http://www.reserved.com/pl/pl/woman/...3x/basic-shirt
Po przymierzeniu tej bluzki wszystko wyglądało bardzo dobrze, ale ciężko mi ją sklasyfikować wg. niektórych parametrów. Na żywo wyglądała na zbyt zgaszoną dla zim i zbyt czystą dla lat. Widzę też podobne odcienie w paletkach wiosennych. No i ostatecznie też nie wiem czy to chłodna czerwień czy to już ciepły róż
Podobny kolor w palecie mają zarówno Bright Winter, jak i Bright Spring, ba, nawet Warm Spring
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 15:47   #2261
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Podobny kolor w palecie mają zarówno Bright Winter, jak i Bright Spring, ba, nawet Warm Spring
Nawet jasne Lato. Dlatego mam jazdę
No nic, najwyżej go dorzucę do swoich palet. A jak mi się już trochę tych kolorków uzbiera, to zbiorę w jednym miejscu, wygeneruję jakiś obrazek i będę myśleć co dalej.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 15:50   #2262
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Nawet jasne Lato. Dlatego mam jazdę
No nic, najwyżej go dorzucę do swoich palet. A jak mi się już trochę tych kolorków uzbiera, to zbiorę w jednym miejscu, wygeneruję jakiś obrazek i będę myśleć co dalej.
Czyli dośc czysty, ale nie neonowy. Czyste typy mają normalne kolory, a LS ma calkiem żywe w porównaniu z innymi Latami.
Hmm, no i ja się powtórzę: ludzie mogą wyglądać bardzo różnie w odrębie jednego typu, niektóre BS mają wiele wspólnego z DA, inne z LS (mój skrót LS zawsze dotyczy Light Summer, nir Light Spring). Ja właśnie mogę nosić dużo kolorów Jasnego Lata, tych ciemniejszych i bardziej czystych.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-02-19 o 15:53
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 16:45   #2263
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję za wszystkie porady

Posiedzę nad paletkami Czystej i Głębokiej Zimy, poczytam, poprzymierzam. Jak już pisałam paleta Głębokiej Zimy jest dla mnie ciut za ciemna, ale z tego, co widzę, zadarza mi się z niej też coś pożyczać

Przede wszystkim jestem zdziwiona, po przeczytaniu na szybko kilku stron, blogów, że Czysta Zima może mieć w sobie dużo ciepłego, żłótego pigmentu. Stąd chyba moje problemy z konkretnym dopasowaniem się.

Nie obiecuję, że jeszcze się tu nie zjawię z prośbą o pomoc
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2015-02-19 o 16:56
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 16:53   #2264
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny pomożecie mi określić mój typ urody?

1. Jak się opalasz?
opalam się na czerwono, po kilku dniach skóra brązowieje. Wydaje mi się, że opalam się "na brudno", jakaś taka dziwna ta opalenizna. Skóra mi raczej tak normalnie "łapie" słońce, wiadomo, wolniej się opalam niż mulatki.
2. Kolor oczu
Bardzo niebieski z granatową obwódką, rzęsy nie są jasne, takie podciemnawe

3. Piegi: mam na nosie i delikatnie gdzieś tam pod oczami, ale pod oczami są tak delikatne, że prawie ich nie widać. Zimą piegi też zanikają, a pojawiają się wiosną.

4. Cera - jasna, nie wiem w jakim odcieniu, chyba różowym bo mam naczynkową i często się czerwienię.

5. Naturalny kolor włosów: mysi blond, zimą wygląda jak jasny brąz, a latem jak ciemny blond. Latem robią mi się też jaśniejsze pasemka przy grzywce i na włosach przy twarzy

6. Kolor ust: bladoróżowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
urodę podkreśla:
- niebieski
- jasne, delikatne róże
- beże/ jasne brązy
- siwy
a źle wpływają:
- na pewno czarny, bo wyglądam jak trup
- w zielonym czuję się dziwnie

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
pasuje i kremowy i biały, ale bardzo ciemny szary mi raczej nie pasuje. Musiałby być niezbyt ciemny, nie przypominający czarnego.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
pasuje mi intensywny niebieski, jaskrawy chyba też, ale inne jaskrawe raczej nie wchodzą w grę. Intensywne- raczej tak.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
hmm... pasują mi jakieś szarości, brązy i beże, ale nie kolory typu czerwień zmieszany z siwym lub czarnym, kolory kupy, kolor ziemisty itp.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Pasuje mi złota i srebrna biżuteria, jednak noszę srebro. Nie wiem, czy z mojego własnego gustu, czy może jednak srebro dominuje. W srebrze czuję się pewnie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
dobrze mi w czarno białych paskach na bluzce, a co do innych wzorów to nie wiem, bo noszę raczej jednolite materiały. Wydaje mi się, że w mniejszych wzorach wyglądałbym lepiej.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 16:58   #2265
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Chyba źle zrozumiałam - wy chyba sugerowałyście dla mnie m.in paletkę True (cool) Winter nie Deep. Byłabym aż tak "chłodna"?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 17:52   #2266
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czekaj, to która? Ciemna to Deep, Chłodna to Cool
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 17:59   #2267
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Na pewno zima, czysta albo prawdziwa porównaj te dwie paletki
Czysta to Bright Winter, prawdziwa - True Winter czy Deep Winter ? Czy jednak coś pokręciłam?


Tego odcienia też pełno w mojej garderobie http://thedressspot.com/#00777D- polecany dla Czystych Zim na 12blueprints
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2015-02-19 o 18:07
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 18:03   #2268
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Czysta to Bright Winter, prawdziwa - True Winter czy Deep Winter ? Czy jednak coś pokręciłam?
Deep/Dark to Ciemna, True/Cool to Chłodna/Prawdziwa.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 18:11   #2269
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czyli jednak ja pokręciłam z tą Prawdziwą jako Deep Pooglądałam paletkę Prawdziwej (cool) i wydaje mi się za chłodna. Za to paleta Czystej - marzenie. Odkrywam, że od wielu lat w większości wybierałam ciuchy mniej więcej w tych właśnie kolorach

Kolejny szok - mam sweterek w takim odcieniu. Myślałam, że to ciepły, musztardowy kolor. A on sobie figuruje jako żółty dla Bright Winter.... Kurczę, ja chyba mam problem z rozróżnianiem odcieni jednak http://www.lastcall.com/Rachel-Pally...ku=sku21420325
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2015-02-19 o 18:21
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 18:18   #2270
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Czyli jednak ja pokręciłam z tą Prawdziwą jako Deep Pooglądałam paletkę Prawdziwej (cool) i wydaje mi się za chłodna. Za to paleta Czystej - marzenie. Odkrywam, że od wielu lat w większości wybierałam ciuchy mniej więcej w tych właśnie kolorach
To się wzięło stąd, że Zima pierwotnie jest typem Chłodnym, wiec w podziale 4x3 jeden z podtypów jest Chłodny (Cool), inaczej Prawdziwy (True). Wampierz pisała o tym, że to trochę dziwne, bo można pomyśleć, że inne typy Zimy nie są prawdziwe
To tak jak z Wiosną: jeden z podtypów to True Spring (Prawdziwa), inaczej Warm (ciepła), bo Wiosna pierwotnie jest ciepła.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 19:13   #2271
asia0363
Raczkowanie
 
Avatar asia0363
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej Pomóżcie, bo sama nie wiem
1. Jak się opalasz?
Od razu na złocisty brąz. Opalenizna utrzymuje się bardzo długo.
2. Kolor oczu
Niebieskie, ciemna wyraźna obwódka
3. Piegi: mam pieprzyki, ciemnobrązowe, niewiele, ale są

4. Cera żółtawy odcień, złocisty wręcz

5. Naturalny kolor włosów: ciepły brąz, latem jaśnieją od słońca

6. Kolor ust: różowe, jakby złamane brązem

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze: wszystkie czerwienie ciepłe i zimne, bordo, fiolety (ale raczej te ocieplone), malinowy róż, blady (pudrowy wręcz) złamany róż, czysta biel (w ecru i złamanych w kierunku beżu/żółtego wyglądam dziwnie, chyba że to tylko moje subiektywne odczucie), kobalt, granat, beże i brązy (ale nie camel, lepiej mi w chłodnych odcieniach tych kolorów), stalowy szary, jasnoszary, morska zieleń (nasycona i ciemna, w zimnym jasnym turkusie wpadającym w niebieski jest źle).
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel - tak, czysta czerń - raczej nie, ciemny szary - tak, ciemny brąz - tak

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Ekstremalny czerwony i ekstremalny niebieski (kobalt) najlepiej.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Szaroróżowy - tak, szaroniebieski - nie
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Kolory i ciepłe i zimne, zależy jakie to kolory. W srebrnej biżuterii jest lepiej, ale złota też jest ok.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Kontrasty odpadają, mam zbyt wyraziste rysy twarzy (mam wrażenie), żeby to jeszcze podbijać kontrastami.

Własne przemyślenia skłaniają mnie do myślenia, że jestem ciemną jesienią... Chociaż nie wiem... Załączam foto.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10802065_1570645543169524_7654297890827397418_n.jpg (86,5 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1546361_1558839624350116_7665834952267033267_n.jpg (51,9 KB, 34 załadowań)
__________________
Moja strona: www.panipilot.blogspot.co m, podróże, podróże i jeszcze raz podróże, i jeszcze TO
asia0363 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 21:30   #2272
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kontrastowa uroda=kontrastowe ubrania=kntrastowy typ. Czemu tego unikasz?
Z opisu możesz być właśnie typem Czystym/Kontrastowym.
Odrzucamy Chlodne i Ciepłe, bo pasują zarówne ciepłe, jak i chłodne kolory. Jesteś więc neutralna.
Na zdjęciu nie wyglądasz jasno, przymiarkę robiłaś bez makijażu?

Żeby odrzucić typy Jasne, musisz potwierdzić, że lepiej ci w kolorach średnich albo ciemniejszych niż jasnych. Jasne typy wyglądają ok w delikatniejszych barwach.
Na zdjęciu pięknie ci w ciemnych. Ja jestem za kontrastem.
Ciemna Jesień jest cieplejsza, choć dalej neutralna, niż Ciemna Zima, no i skoro masz kontrast w wyglądzie, ja bym jednak stawiała na Zimę, albo przynajmniej typ nie rozmyty, możesz.byc nawet Czystą Zimą/Wiosną. Jesień, mimo że ciemna, jest bardziej zgaszona niż Zima.

Za Wiosną przemawiają kolory czyste i brak czerni, za Zimą biel.
Zresztą, typy siostrzane mają mnóstwo podobnych kolorów DA i DW tak samo

Lepiej ci w czystych czy lekko zgaszonych
Całkiem ciemnych czy średnich
Kolory złamane brązem są ok czy nie ok?

Jeśli się okaże, że pasuje wszystko, stawiam na Czystą, a Zimę czy Wiosnę, to już musisz sama odpowiedzieć.
Ciemna Jesień ma najciemniejsze kolory ze wszystkich, lekko zgaszone, złamane brązem.
Ty masz bardzo wyrazistą urodę.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 07:54   #2273
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Hmm, dla mnie ta pani wygląda lepiej w ciepłym. Chłodny drenuje jednak trochę życia z jej twarzy i jest po prostu blada, choć tylko odrobinę w stosunku do ciepłego.

Swoją drogą ten kolor jest czysty czy już lekko zgaszony? http://www.reserved.com/pl/pl/woman/...3x/basic-shirt
Po przymierzeniu tej bluzki wszystko wyglądało bardzo dobrze, ale ciężko mi ją sklasyfikować wg. niektórych parametrów. Na żywo wyglądała na zbyt zgaszoną dla zim i zbyt czystą dla lat. Widzę też podobne odcienie w paletkach wiosennych. No i ostatecznie też nie wiem czy to chłodna czerwień czy to już ciepły róż
Mam bluzkę w tym kolorze i szczerze mówiąc jest za ciepłym różem, oddałam ją, zimy potrzebują róży i czerwieni o niebieskich podtonach ewentualnie żółtych, nie różowych

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Czysta to Bright Winter, prawdziwa - True Winter czy Deep Winter ? Czy jednak coś pokręciłam?


Tego odcienia też pełno w mojej garderobie http://thedressspot.com/#00777D- polecany dla Czystych Zim na 12blueprints
Szmaragdowy to kolor przede wszystkim True / Cool winter czyli prawdziwej/chłodnej zimy
Polecam to: http://www.12blueprints.com/3-great-...he-12-seasons/
Cytat:
Napisane przez asia0363 Pokaż wiadomość
Hej Pomóżcie, bo sama nie wiem
1. Jak się opalasz?
Od razu na złocisty brąz. Opalenizna utrzymuje się bardzo długo.
2. Kolor oczu
Niebieskie, ciemna wyraźna obwódka
3. Piegi: mam pieprzyki, ciemnobrązowe, niewiele, ale są

4. Cera żółtawy odcień, złocisty wręcz

5. Naturalny kolor włosów: ciepły brąz, latem jaśnieją od słońca

6. Kolor ust: różowe, jakby złamane brązem

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze: wszystkie czerwienie ciepłe i zimne, bordo, fiolety (ale raczej te ocieplone), malinowy róż, blady (pudrowy wręcz) złamany róż, czysta biel (w ecru i złamanych w kierunku beżu/żółtego wyglądam dziwnie, chyba że to tylko moje subiektywne odczucie), kobalt, granat, beże i brązy (ale nie camel, lepiej mi w chłodnych odcieniach tych kolorów), stalowy szary, jasnoszary, morska zieleń (nasycona i ciemna, w zimnym jasnym turkusie wpadającym w niebieski jest źle).
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel - tak, czysta czerń - raczej nie, ciemny szary - tak, ciemny brąz - tak

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Ekstremalny czerwony i ekstremalny niebieski (kobalt) najlepiej.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Szaroróżowy - tak, szaroniebieski - nie
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Kolory i ciepłe i zimne, zależy jakie to kolory. W srebrnej biżuterii jest lepiej, ale złota też jest ok.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Kontrasty odpadają, mam zbyt wyraziste rysy twarzy (mam wrażenie), żeby to jeszcze podbijać kontrastami.

Własne przemyślenia skłaniają mnie do myślenia, że jestem ciemną jesienią... Chociaż nie wiem... Załączam foto.
Ze zdjęć nie wynika w zasadzie nic a jeśli już to (wg mnie) na pewno nie to, że możesz być zimą lub innym kontrastowym typem
Z kolorów wychodzi zima - chłodna (true/cool) lub czysta (bright)
z małymi wyjątkami: każdej zimie jest świetnie w czarnym a w szaroróżowym.. no nie wiem, może chłodnej zimie, na pewno nie czystym typom

Co to znaczy, że wyglądasz dziwnie w ecru? Czy te wymienione kolory są intensywne czy raczej rozmyte?
Szczerze mówiąc za dużo tu sprzeczności w informacjach, musisz mierzyć
Czasem lubimy pewne kolory i dlatego je wypisujemy
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-02-20 o 07:55
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 07:54   #2274
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No to macie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=803161

Zapraszam do udziału
Kliknęłam. Ciekawe, że na razie żaden typ się nie powtarza.

Zastanawiam się, jakim typem jest moja siostra. Niestety nie mogę jej zrobić przymiarki, bo mieszka daleko a jak się widzimy to jest tysiąc innych spraw, ale obstawiam... Dark Winter. To pisałam ja, najprawdopodobniej Warm Spring, haha.

Edytowane przez neeta_
Czas edycji: 2015-02-20 o 07:55
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 09:45   #2275
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Szmaragdowy to kolor przede wszystkim True / Cool winter czyli prawdziwej/chłodnej zimy
Polecam to: http://www.12blueprints.com/3-great-...he-12-seasons/
To o Wiosnach akurat się zgadza, zwłaszcza teal i ten róż i szary w sumie też. Z Ciepłej pasują te oprócz żółtego

Cytat:
Napisane przez neeta_ Pokaż wiadomość
Kliknęłam. Ciekawe, że na razie żaden typ się nie powtarza.

Zastanawiam się, jakim typem jest moja siostra. Niestety nie mogę jej zrobić przymiarki, bo mieszka daleko a jak się widzimy to jest tysiąc innych spraw, ale obstawiam... Dark Winter. To pisałam ja, najprawdopodobniej Warm Spring, haha.

Moja jest Light Spring, widze po kolorach, które wybiera, łatwo to odróżnić od Lat, bo w stłumionych wygląda źle, bardzo źle, choć niektóre kolory Jasnego Lata są całkiem niezłe. No ale niektóre kolory Jasnego Lata nawet na mnie wyglądają całkiem ok
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 09:53   #2276
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Podoba mi się ten żółty, słoneczny kolor u pr. wiosny. Podobny ma DW.
A np. w kolorach BW z niebieskim się super zgadzam, jest faktycznie super, ale ten fiolet - w życiu takiego nie widziałam w sklepie a icy peach... co to za kolor w ogóle jak tu ciucha w tym kolorze kupić
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 10:01   #2277
asia0363
Raczkowanie
 
Avatar asia0363
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zawsze myślałam, że jestem jesienią - wszystkie testy itd. na to wskazywały... Szafę mam raczej typowo jesienną. Możliwe, że moja ocena co do niektórych kolorów jest błędna (jeżeli robi się coś samemu, to wiadomo - możliwe, że nadal jestem zbyt subiektywna). albo zwyczajnie jestem dyletantką , tzn. możliwe, że coś źle nazywam...

Starałam się przymierzać kolory te, które mam w domu i... cichaczem w sklepach :P

Co do czerni - bez makijażu, jak prawie każdy chyba - wyglądam w niej źle, ale wystarczy, że pomaluję rzęsy i już jest ok - stąd moje "raczej nie".

Najlepiej wyglądam w nasyconej czerwieni, koralu (tzn. takim ocieplonym różu, złamanym pomarańczem, o którym wczoraj zapomniałam) i nasyconym niebieskim (kobalt) - nie jest to moje zdanie - to akurat wiem od znajomych.

Wydaje mi się, że lepiej mi w kolorach ciepłych - np. w makijażu (nie wiem, czy to coś oznacza) lepsze są szminki czerwone, różowe złamane brązem, niż np. fuksja (kompletnie nie pasuje zarówno w makijażu, jak i ubiorze), z kolei malinowy (ale taki w bardziej neutralnej wersji jest ok).

Nie wiem czy mogę całkowicie odrzucić jasne kolory. Na pewno odpadają te bardzo zimne i jednocześnie jasne - np.bardzo chłodny jasny róż czy fiolet, z pasteli lepiej mi w zieleni typu "zielony groszek" niż mięta (w mięcie jest źle), dobrze mi w pudrowym różu (ale takim złamanym lekko na ciepło). Jednak jeśli miałabym wybierać, wybrałabym raczej nasycone barwy, niż jasne i złamane. Czyli lepiej w czystych, ale w niektórych lekko zgaszonych (np. jasny zgaszony brąz (chłodny), pudrowy róż, róże i fiolety wpadające w brązy i szarości) też jest dobrze.

W ecru wyglądam czasem dziwnie, bo niektóre odcienie wyglądają jak moja skóra o wiele tonów jaśniejsza, mam wrażenie, że bardzo się wtedy wszystko zlewa (mimo że się odcina)... Nie wiem, czy dobrze się wyraziłam... Albo może po prostu nie lubię ecru...

W sumie najlepiej moje "barwy" widać na filmie, ale uprzedzam - wstydzę się, więc spokojnie możecie wyłączyć dźwięk, jestem właściwie tylko na początku i nie mówię nic ciekawego :P https://www.youtube.com/watch?v=rb-jkBvg4ZE

Jeśli coś pominęłam, postaram się później dopisać...
__________________
Moja strona: www.panipilot.blogspot.co m, podróże, podróże i jeszcze raz podróże, i jeszcze TO
asia0363 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 10:06   #2278
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Podoba mi się ten żółty, słoneczny kolor u pr. wiosny. Podobny ma DW.
A np. w kolorach BW z niebieskim się super zgadzam, jest faktycznie super, ale ten fiolet - w życiu takiego nie widziałam w sklepie a icy peach... co to za kolor w ogóle jak tu ciucha w tym kolorze kupić
A Jasna Wiosna ma piękny fiolet ten żółty Ciepłej jest jakiś słaby

Z Jasnego Lata pasuje mi ten ostatni róż, Chłodnego ten niebieski ze Zgaszonego NIC. Z Jesieni w sumie (to dziwne) nie pasuje mi żaden (a wiem, że są BS, które lubią kolory Jesieni, zwłaszcza DA), no chyba że ten pierwszy kolor Ciemnej. Pozostałe są bardzo ciemne, zgaszone i "brudne" dla mnie. Z Ciemnej Zimy (uwaga - ma jasny kolor w palecie tadaaaaa) ten jasniutki, ostatni z True jasny róż, za to z Bright ten niebieski - cudowny po prostu, CU-DOW-NY nosiłabym

ale masz rację, niektóre kolory trudno dorwać, ba, trudno - to wręcz niemożliwe.

Asia, wiesz, jesli czyste i raczej ciepłe, to na bank Wiosna jak mogłaś myśleć o Jesieni?

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-02-20 o 10:10
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 10:15   #2279
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez asia0363 Pokaż wiadomość
Zawsze myślałam, że jestem jesienią - wszystkie testy itd. na to wskazywały... Szafę mam raczej typowo jesienną. Możliwe, że moja ocena co do niektórych kolorów jest błędna (jeżeli robi się coś samemu, to wiadomo - możliwe, że nadal jestem zbyt subiektywna). albo zwyczajnie jestem dyletantką , tzn. możliwe, że coś źle nazywam...

Starałam się przymierzać kolory te, które mam w domu i... cichaczem w sklepach :P

Co do czerni - bez makijażu, jak prawie każdy chyba - wyglądam w niej źle, ale wystarczy, że pomaluję rzęsy i już jest ok - stąd moje "raczej nie".

Najlepiej wyglądam w nasyconej czerwieni, koralu (tzn. takim ocieplonym różu, złamanym pomarańczem, o którym wczoraj zapomniałam) i nasyconym niebieskim (kobalt) - nie jest to moje zdanie - to akurat wiem od znajomych.

Wydaje mi się, że lepiej mi w kolorach ciepłych - np. w makijażu (nie wiem, czy to coś oznacza) lepsze są szminki czerwone, różowe złamane brązem, niż np. fuksja (kompletnie nie pasuje zarówno w makijażu, jak i ubiorze), z kolei malinowy (ale taki w bardziej neutralnej wersji jest ok).

Nie wiem czy mogę całkowicie odrzucić jasne kolory. Na pewno odpadają te bardzo zimne i jednocześnie jasne - np.bardzo chłodny jasny róż czy fiolet, z pasteli lepiej mi w zieleni typu "zielony groszek" niż mięta (w mięcie jest źle), dobrze mi w pudrowym różu (ale takim złamanym lekko na ciepło). Jednak jeśli miałabym wybierać, wybrałabym raczej nasycone barwy, niż jasne i złamane. Czyli lepiej w czystych, ale w niektórych lekko zgaszonych (np. jasny zgaszony brąz (chłodny), pudrowy róż, róże i fiolety wpadające w brązy i szarości) też jest dobrze.

W ecru wyglądam czasem dziwnie, bo niektóre odcienie wyglądają jak moja skóra o wiele tonów jaśniejsza, mam wrażenie, że bardzo się wtedy wszystko zlewa (mimo że się odcina)... Nie wiem, czy dobrze się wyraziłam... Albo może po prostu nie lubię ecru...

W sumie najlepiej moje "barwy" widać na filmie, ale uprzedzam - wstydzę się, więc spokojnie możecie wyłączyć dźwięk, jestem właściwie tylko na początku i nie mówię nic ciekawego :P https://www.youtube.com/watch?v=rb-jkBvg4ZE

Jeśli coś pominęłam, postaram się później dopisać...
A teraz wszystko co napisałaś przeczy zimie i wychodzi bardziej wiosna, coś jest nie tak

Spróbuj tak: https://www.youtube.com/watch?featur...&v=N0V8VwpOmw8
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 10:17   #2280
asia0363
Raczkowanie
 
Avatar asia0363
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość

Asia, wiesz, jesli czyste i raczej ciepłe, to na bank Wiosna jak mogłaś myśleć o Jesieni?
Wszyscy mi tak mówili... No i każdy jeden głupawy test gazetowy czy internetowy też... Poza tym faktycznie, świetnie się czuję w palecie DA (nie wiem, czy dobre wyglądam). Dziękuję ślicznie Zatem jestem wiosną
__________________
Moja strona: www.panipilot.blogspot.co m, podróże, podróże i jeszcze raz podróże, i jeszcze TO
asia0363 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.