Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-12, 13:31   #3061
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Super, że w mazidłach pojawił się taman Jeszcze tylko malinki tam do szczęścia brakuje :P Jak tylko wracam z urlopu to rzucam się na zamówienia Ech, byleby tylko mój portfel to wytrzymał
Niezamienna - jak tam taman sie dalej sprawuje? Rzeczywiście daje taki dobre rezultaty przy mieszanej cerze?
No i właśnie zastanawiałam się czy malinka mnie przypadkiem nie pozapycha
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 13:35   #3062
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, taman już mi się kończy - miałam tylko 2 ml, ostatnie kropelki postanowiłam rozcieńczać. Fajny jest, mnie (chyba) nie zapycha, ale dla mnie zdecydowanie nocny - sprawia wrażenie ciężkiego, jest bardzo gęsty, a w lodówce zmienia się w maź. Na rezultaty typu likwidacja blizn trzeba pewnie sporo poczekać , niemniej na pewno kupię większe opakowanie.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 14:10   #3063
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mario, ja robię zazwyczaj to serum tylko zamiast ekstraktu z kasztanowca [brak] dawałam niacynamid i ponadto macerat z kasztanowca. Mam wrażenie, że się już tak bardzo nie rumienię. Serum jest leciutkie, w sam raz pod filtr.
Polawax jest dość przyjemny w obróbce, to takie "pastylki" topię razem z masełkiem. Mogę Ci podesłać próbkę.
Co do kompleksu antytrądzikowego się nie wypowiem, z jednym wyjątkiem - naczynka nie kochają aloesu, oczar jak najbardziej.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 14:47   #3064
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Co do kompleksu antytrądzikowego się nie wypowiem, z jednym wyjątkiem - naczynka nie kochają aloesu
A widzisz, tego nie wiedziałam
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 14:55   #3065
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Mario, ja robię zazwyczaj to serum tylko zamiast ekstraktu z kasztanowca [brak] dawałam niacynamid i ponadto macerat z kasztanowca. Mam wrażenie, że się już tak bardzo nie rumienię. Serum jest leciutkie, w sam raz pod filtr.
Polawax jest dość przyjemny w obróbce, to takie "pastylki" topię razem z masełkiem. Mogę Ci podesłać próbkę.
Co do kompleksu antytrądzikowego się nie wypowiem, z jednym wyjątkiem - naczynka nie kochają aloesu, oczar jak najbardziej.
Dzięki Ilono P, byłabym wdzięczna za taką próbkę. Chyba sobie strzelę, właśnie zrobiłam zakupy w Mazidłach i zapomniałam na śmierć o rzeczy najważniejszej dla mnie - olejowym ekstrakcie z rozmarynu. Czy może ktoś chciałby się podzielić ze mną odrobinką tego olejowego ekstraktu z rozmarynu. No co za gapa ze mnie.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 15:00   #3066
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja to się chyba dziś ograniczę do postów z nowościami:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?218,ole...tki-organiczny
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 15:29   #3067
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Ja to się chyba dziś ograniczę do postów z nowościami:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?218,ole...tki-organiczny
Musze go miec dzialanie antytradzikowe, antynaczynkowe i antyzmarszczkowe, w dodatku cena bardzo przystepna... czego chciec od oleju wiecej?

Teraz znowu wyjezdzam na miesiac, ale po powrocie juz mi sie szykuja kolejne zamowienia - ecospa, mazidla i ZSK, oczywiscie. Marzy mi sie kremik na noc z tamanu, herbatka i pachnotka, skwalanem, ekstraktem skrzypowym, pokrzywowym i lukrecjowym, o zapachu jasminu albo innej wanilii
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 16:21   #3068
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Pachnotka jest też od jakiegoś czasu w Biolanderze - co prawda drożej:
http://www.biolander.com/index.php?m...oducts_id=1567
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 16:32   #3069
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Oj Rocky, mnie też marzy się coś pachnącego, nawilżającego na naczynka, jakiś pyszny luksusowy kremik.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 16:44   #3070
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A można spytać, skąd masz te cuda?
Ponieważ nie było już chyba żadnych półproduktów, których bym nie znała (albo ich próbki nie czekały na swoją kolej w lodówce), a Limaria nie puszcza zamówień bez nich wyprosiłam bloterki - mało to sensowne, bo mimo torebeczek strunowych zapachy się mieszają i wątpię, żeby miała czas i siłę pakować torebkę w torebkę w torebkę w torebkę Schowałam mirrę i labdanum w potężne encyklopedie, a i tak wchodząc do pokoju czuję ich zapach... (znaczy kadzidlaków, nie encyklopedii)
Cytat:
Nie miałabyś ochoty na jakieś towarzystwo pikietowe?
Im więcej tym lepiej
Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Uzywam takowych,znaczy się, spalam je Kupuje w magicznym ogrodzie
Jesli lubisz, polecam.. pięknie pachnie frankońskie, z delikatną nutką cytrusową, oraz tolubalsam,styrax, opponax... copal strasznie dymi, trzeba się z nim ostrożnie obchodzic - pachnie spaloną gumą, spalany w nadmiarze Palo Santo - dymnie-miodowo a biała szałwa w pierwszej, w dodatku dlugo trwającej fazie - rosołkiem, chociaż gdzies tam w tle "coś" w sobie ma ..mam na mysli tą szarą, nie divinorum... divinorum nie lubie
Dzięki Trzeba mieć ten specjalny kominek czy wystarczy węgiel położyć na jakiejś tacce? To się bardzo dymi? Dużo tego kadzidła się sypie?
Pytam tak dużo, bo oszalałam na punkcie kadzidła na pewnym planie filmowym. Psioczyłam na odymianie kadzidłem niedużej zamkowej komnaty - śmierdzi, dusi, pogrzeb czy co (akurat było to do sceny średniowiecznego wesela). Autentyczną kadzielnicą machał autentyczny ksiądz - pewnie więc i kadzidło było typowo kościelne. Żałuję, że nie spytałam, bo kiedy wsiadłam do czystego, klimatyzowanego samochodu, zorientowałam się, że moje włosy niesamowicie pachną - żadnej żywicy, żadnego gryzącego duszącego ciężkiego zapachu, tylko suchy czysty dym we włosach - czułam się jak pustynny wiatr Nie umiem tego zapachu opisać, ale szukam tego wrażenia, bez zanoszenia się kaszlem w zadymionej sali.
Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Adora, ratunku

Zrobilam ten cholerny zel, ale zrobil mi sie sztywny, suchy glut, nienadajacy sie w zaden sposob do uzytku. Chyba przestane sie tak bawic, zmarnowalam 10ml kwasu mlekowego, praktycznie cale opakowanie celulozy i nawet nie wiem dlaczego mi zel nie wyszedl
Oj Dałaś pół na pół (wagowo)? Żadnej wody, lodówki? Ktoś (Psycha?) tu pisał niedawno o tym żelu i nie narzekał na nic takiego.
Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dodając do mieszanek olejowych Q10.. podgrzewacie je?
Lyzeczka 0,15ml bedzie wystarczająca na 10ml, czy nawet za dużo.. nie chce lazic z pomaranczowa twarza
Ja nie podgrzewam, wsypałam do róży na wieczór i rano było ok, twarz nie była pomarańczowa. Nie pamiętam proporcji, ale malutko, chyba najmniejsza sugerowana ilość: 0,3%

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Co do kompleksu antytrądzikowego się nie wypowiem, z jednym wyjątkiem - naczynka nie kochają aloesu, oczar jak najbardziej.
Moje naczynka jakoś dogadują się z aloesem. Zresztą Limaria wyjaśniła tę kontrowersję:
Cytat:
uzyskany z soku z fileta liściowego (miąższu) bez skórki Aloe Barbadensis Miller Plant (Aloe Vera), dzięki czemu nie zawiera drażniącej i alergizującej alony i może być bezpiecznie stosowany przez osoby o wrażliwej i naczynkowej cerze.
A na wypryski i naczynka (a walczę z jednym i z drugim) najlepsze wydają mi się obecnie dwa składniki: niacynamid (w serum wodnym z jakimś kasztanem, żeńszeniem i algami bioferment) oraz moje odkrycie roku: olejek et. z rumianku (w róży czy maceracie kaszt.). Cera wydaje się znacznie jaśniejsza - rumianek tak skutecznie uspokaja naczynka.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 20:53   #3071
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 21:14   #3072
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

niezamienna_juz_na_nic i IlonaP -

Bardzo dziekuję za odpowiedz - wlaśnie tam sobie kupiłam dwa olejki -różany i jaśmin, a skoro polecacie - jeszcze dokupię neroli i zobacze co jeszcze - ostatnio zakupilam... 14 różnych olejkow z polleny (ale to bylo po drinku... )
Dziś ukręciłam mus kakaowy do ciala z przepisu ecospa ale zamiast wosku, ktorego nie mam, dodalam biobaze - tłuste, ale przyjemne w użytku...

I dziękuję za podpowiedź, ze można te olejki z eko spa uzywać do twarzy - faktycznie- i tak nie mozna stosować w stężeniach 100%
Przepraszam, że moje wpisy takie są nieudolne, ale chyba z czasem jakoś się wprawię (chyba mi się wysłała wiadomośc z okienka, jak mam tu odpisywać).
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 21:15   #3073
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość

Dzięki Trzeba mieć ten specjalny kominek czy wystarczy węgiel położyć na jakiejś tacce? To się bardzo dymi? Dużo tego kadzidła się sypie?
Pytam tak dużo, bo oszalałam na punkcie kadzidła na pewnym planie filmowym. Psioczyłam na odymianie kadzidłem niedużej zamkowej komnaty - śmierdzi, dusi, pogrzeb czy co (akurat było to do sceny średniowiecznego wesela). Autentyczną kadzielnicą machał autentyczny ksiądz - pewnie więc i kadzidło było typowo kościelne. Żałuję, że nie spytałam, bo kiedy wsiadłam do czystego, klimatyzowanego samochodu, zorientowałam się, że moje włosy niesamowicie pachną - żadnej żywicy, żadnego gryzącego duszącego ciężkiego zapachu, tylko suchy czysty dym we włosach - czułam się jak pustynny wiatr Nie umiem tego zapachu opisać, ale szukam tego wrażenia, bez zanoszenia się kaszlem w zadymionej sali.
Starczy sam węgielek Aktualnie używam sitka ( okrągłe, na nózkach) do fajki wodnej - arabskiej, nie bonga Węgielek łamie na 4 częsci, kłade na niego( jeden z tych 4 kawałków, poniewaz cały węgielek jest za duzy) 3-4 grudki kadzidła... najbardziej dymi copal, inne umiarkowanie.
Koniecznie sprobuj frankonskie
Pod węgielek warto polzyc jakas kamienna deske, czy cos w tym stylu. Mozna tez uzyc miseczki, wypełnic pisakiem i na piasek polozyc wegielek.

Przy zakupie węgielków warto zwrocic uwage na producenta... three kings najlepsze - 3 cm

Mi sie marzy kadzielnica, tak do ogrodka by postawic ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tokyo-asakusa-senso-ji-incense-burner-large.jpg (87,8 KB, 26 załadowań)
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 21:23   #3074
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
Dziewczyny , a mogę zmieszać Humektan+kwas hialuronowy?( w zelu)mam tak na maxa przesuszona skórę ,odpada mi płatkami a tam gdzie już się robi nowa to się robią prycholeDlatego stwierdziłam,że dam na ten obszar,,zdrowy' tę mieszankę a na kropy pastę cynkową,myślicie że tak można?
.......
to przesuszenie i podrażnienie..może wywoływać własnie humektan..jak długo go stosujesz? przesuszonej skórze potrzeba czegos wiecej niz nawilżania,cos z ceramidami np,zeby odbudować prawidłowy płaszcz lipidowy naskórka... hialuron stosowany na przesuszoną skórę moze jeszcze bardziej paradoksalnie ją odwodnić...możesz spróbowac go zmieszac z jakims odżywczym kremikiem,albo olejem.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 21:26   #3075
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Adore, dobre z tymi bloterkami... Naprawdę próbowałaś/będziesz próbowała wszystkich produktów ?
Takie kościelne kadzidło też uwielbiam, rzeczywiście nie dusi. Nie wiem jednak, czy chciałabym (przynajmniej w tym życiu ) tak pachnieć... Na odor sanctitatis przyjdzie jeszcze czas ...

Beato
, biobaza jest do tego musu niepotrzebna - emulgatory są konieczne tylko tam, gdzie łączymy fazę tłuszczową z wodną, a ten mus, o ile pamiętam, jest bezwodny. Ale nie zaszkodzi...
Aha, nie wiem, czy to całkiem jasne, ale te olejki z EcoSpa tez trzeba rozcieńczać - one mają stężenie 5%, a do twarzy używa się najwyżej 0,5%.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 22:29   #3076
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niestety olej ze śliwki nie dla mnie, podobnie jak u Psycha, za mocno i męcząco dla mnie pachnie. Dobrze, że kupiłam najmniejsze opakowanie, zużyję do ciała, co wyjdzie pewnie na 2 razy. Za to jojoba jak zwykle dobra.
Niezamienna masz niesamowitą pamięć do ludzi. Czuję się przeciążona wyborem olejowym (osiołkowi w żłoby dano, prawda) na szczęście obecnie nic nie kupuję.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 22:35   #3077
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.......
to przesuszenie i podrażnienie..może wywoływać własnie humektan..jak długo go stosujesz? przesuszonej skórze potrzeba czegos wiecej niz nawilżania,cos z ceramidami np,zeby odbudować prawidłowy płaszcz lipidowy naskórka... hialuron stosowany na przesuszoną skórę moze jeszcze bardziej paradoksalnie ją odwodnić...możesz spróbowac go zmieszac z jakims odżywczym kremikiem,albo olejem.
hm stosowalam go może ze 3 razy,także mała szansa.Póki co na szczęście skóra mi sie ,,odnawia"i nie jest tak tragicznie.Dzięki za rady, zmieszam go może z olejem brzozowym.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 01:01   #3078
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Starczy sam węgielek Aktualnie używam sitka ( okrągłe, na nózkach) do fajki wodnej - arabskiej, nie bonga Węgielek łamie na 4 częsci, kłade na niego( jeden z tych 4 kawałków, poniewaz cały węgielek jest za duzy) 3-4 grudki kadzidła... najbardziej dymi copal, inne umiarkowanie.
Koniecznie sprobuj frankonskie
Pod węgielek warto polzyc jakas kamienna deske, czy cos w tym stylu. Mozna tez uzyc miseczki, wypełnic pisakiem i na piasek polozyc wegielek.

Przy zakupie węgielków warto zwrocic uwage na producenta... three kings najlepsze - 3 cm

Mi sie marzy kadzielnica, tak do ogrodka by postawic ...
Dzięki za rady, na pewno wkrótce się zaopatrzę. Fraida ma zdaje się stacjonarny sklep gdzieś w W-wie, może da się tam kadzidła powąchać.
Jeszcze się upewnię - w mieszkaniu da się to stosować? Czy będę je potem wietrzyć dwa tygodnie?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Adore, dobre z tymi bloterkami... Naprawdę próbowałaś/będziesz próbowała wszystkich produktów ?
Przeszłam na samoróbki ponad dwa lata temu (a może trzy? wkrótce po starcie mazideł), więc się tego nazbierało. W zasadzie nie znam tylko kilku półproduktów, resztę albo kiedyś kupiłam (bądź kupuję maniakalnie, jak tylko pojemnik robi się zbyt lekki) albo miałam jako próbkę (i czasem potem zaczęłam kupować). Sporo czeka w lodówce, bo na gwałtowne zmiany pielęgnacji moja skóra źle reaguje. Wiele rzeczy znam przy okazji zakupów przeznaczonych na mazidła dla mojej rodziny, mającej zupełnie inne potrzeby pielęgnacyjne.
Nie mogę się też często oprzeć półproduktom ecospa, thanatosa czy ostatnio ZSK, których nie ma w mazidłach.
Curiosity killed the cat, jak mawiają Anglosasi Ale może kiedyś uda mi się osiągnąć szczytny cel: minimalizm
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 06:25   #3079
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mrs.Doubtfire, ale próbowałaś w ogóle tej śliwki na twarz czy już sam zapach Cię zniechęcił?
Mnie też ten wybór trochę deprymuje, bo cały czas dążę do minimalizmu olejowego (wiem, nie widać ) i myślę, że kiedy odrobinę potestuję, to potem wybiorę najlepsze dla siebie dwa-trzy oleje i będę regularnie stosować. Ale ta perspektywa odsuwa się w siną dal... Całkiem jak u Adore (oczywiście z uwzględnieniem ogromnej różnicy doświadczeń ).
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 07:11   #3080
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Moje naczynka jakoś dogadują się z aloesem. Zresztą Limaria wyjaśniła tę kontrowersję:
A na wypryski i naczynka (a walczę z jednym i z drugim) najlepsze wydają mi się obecnie dwa składniki: niacynamid (w serum wodnym z jakimś kasztanem, żeńszeniem i algami bioferment) oraz moje odkrycie roku: olejek et. z rumianku (w róży czy maceracie kaszt.). Cera wydaje się znacznie jaśniejsza - rumianek tak skutecznie uspokaja naczynka.
o widzisz, dzięki wielkie, gdzieś w literaturze medycznej wyczytałam, że aloes jest nie polecany i tak mi zostało

mogłabyś mi jeszcze napisać parę słów o żeńszeniu? o cechach fizycznych i obróbce oraz działaniu

a tak OT, to Ty jakiegoś chipa gdzieś nie masz wszczepionego z informacjami o naturalnej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mrs.Doubtfire, ale próbowałaś w ogóle tej śliwki na twarz czy już sam zapach Cię zniechęcił?
Mnie też ten wybór trochę deprymuje, bo cały czas dążę do minimalizmu olejowego (wiem, nie widać ) i myślę, że kiedy odrobinę potestuję, to potem wybiorę najlepsze dla siebie dwa-trzy oleje i będę regularnie stosować. Ale ta perspektywa odsuwa się w siną dal... Całkiem jak u Adore (oczywiście z uwzględnieniem ogromnej różnicy doświadczeń ).
tyż dążę do minimalizmu pielęgnacyjnego a tu kolekcja do wypróbowania rośnie - a Koleżanki Szanowne ciągle kuszą...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 10:20   #3081
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Dzięki za rady, na pewno wkrótce się zaopatrzę. Fraida ma zdaje się stacjonarny sklep gdzieś w W-wie, może da się tam kadzidła powąchać.
Jeszcze się upewnię - w mieszkaniu da się to stosować? Czy będę je potem wietrzyć dwa tygodnie?
Bez problemu
Kadzidła koscielne nie sa zbytnio ciekawe...wszystkie pachną podobnie. Najwiekszy wybor w zywicach ma wlasnie magicznyogord.... dodają tez gratisy do zamówien, w postaci próbek ziół i żywic
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 10:26   #3082
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

IlonaP w innym wątku przeczytałam Twój przepis na domowy micel - i trochę musiałam zmodyfikować, bo nie miałam polysorbate 85 ani d-panthenolu, lecz zaryzykowałam - zrobiłam tak: 17ml hydrolatu, 2ml polysorbate 80 i troszkę mniej niż 1ml (mialam próbkę z mazideł) jedwabiu hydrolizowanego...
wg Ciebie dobrze? (już wczoraj wypróbowałam - nie mam porównania z micelami kupnymi, bo nigdy nie używałam, ale ten mi sie spodobał - rzeczywiście oczyścił twarz w ciągu dnia)
tylko jestem wciąż niepewna w tym kręceniu - mam nadzieję, że przy Was się poczuję pewniej
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 11:31   #3083
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
IlonaP w innym wątku przeczytałam Twój przepis na domowy micel - i trochę musiałam zmodyfikować, bo nie miałam polysorbate 85 ani d-panthenolu, lecz zaryzykowałam - zrobiłam tak: 17ml hydrolatu, 2ml polysorbate 80 i troszkę mniej niż 1ml (mialam próbkę z mazideł) jedwabiu hydrolizowanego...
wg Ciebie dobrze? (już wczoraj wypróbowałam - nie mam porównania z micelami kupnymi, bo nigdy nie używałam, ale ten mi sie spodobał - rzeczywiście oczyścił twarz w ciągu dnia)
tylko jestem wciąż niepewna w tym kręceniu - mam nadzieję, że przy Was się poczuję pewniej
na początek małe sprostowanie - to nie jest mój przepis ale Marianny, ja go ciut przerobiłam:
stosowałam następujące emulgatory: polysorbate80 / glyceryl cocoate / axol ponadto dodaję jeszcze alantoinę

naprawdę podałam polysorbate 85 jeśli tak to sorry, ale z niego się nie da, bo emulgator musi się rozpuszczać w wodzie

d-panthenol nie jest obowiązkowy, dodaję go dla nadania efektu łagodzącego, podobnie alantoinę

Twój pomysł z jedwabiem wydaje się ok, można by jeszcze np. owies hydrolizowany, niacynamid...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 11:45   #3084
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
na początek małe sprostowanie - to nie jest mój przepis ale Marianny, ja go ciut przerobiłam:
stosowałam następujące emulgatory: polysorbate80 / glyceryl cocoate / axol ponadto dodaję jeszcze alantoinę

naprawdę podałam polysorbate 85 jeśli tak to sorry, ale z niego się nie da, bo emulgator musi się rozpuszczać w wodzie

d-panthenol nie jest obowiązkowy, dodaję go dla nadania efektu łagodzącego, podobnie alantoinę

Twój pomysł z jedwabiem wydaje się ok, można by jeszcze np. owies hydrolizowany, niacynamid...

ufff dobrze, że miałam ten polysorbate 80 (i tutaj wyłazi moje żółtodziobowe podejście do mazideł - uczę się, uczę...) następnym razem dodam niacynamid
dzięki Ilona

zaciekawiło mnie kiedyś, jak napisałaś o balsamie dla dzieciaków... czy Ty wszystko w domu robisz sama? (łącznie z przetworami na zimę?) jeśli tak - to
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 13:36   #3085
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mnie też ten wybór trochę deprymuje, bo cały czas dążę do minimalizmu olejowego (wiem, nie widać ) i myślę, że kiedy odrobinę potestuję, to potem wybiorę najlepsze dla siebie dwa-trzy oleje i będę regularnie stosować. Ale ta perspektywa odsuwa się w siną dal... Całkiem jak u Adore (oczywiście z uwzględnieniem ogromnej różnicy doświadczeń ).
Jak już wybierzesz najlepsze 2-3 oleje, to gdzieś pojawi się coś nowego To tak naprawdę moje najcenniejsze doświadczenie
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
o widzisz, dzięki wielkie, gdzieś w literaturze medycznej wyczytałam, że aloes jest nie polecany i tak mi zostało

mogłabyś mi jeszcze napisać parę słów o żeńszeniu? o cechach fizycznych i obróbce oraz działaniu

a tak OT, to Ty jakiegoś chipa gdzieś nie masz wszczepionego z informacjami o naturalnej pielęgnacji


tyż dążę do minimalizmu pielęgnacyjnego a tu kolekcja do wypróbowania rośnie - a Koleżanki Szanowne ciągle kuszą...
E tam chipa, moja cera się łatwo irytuje, a jak jest wnerwiona, to reaguje wypryskami. Więc uważam, co na nią kładę. Robię to "otloźnie, otloźnie", jak mawiała moja teściowa jako malutka dziewczynka wpatrując się w swego ojca, który golił się brzytwą. Zawsze się zaciął. To jak też tak "otloźnie" i często się zacinam, ale jak się trafi ideał, to skóra potrafi okazać swą łaskawość i zadowolenie.
Jedno mnie tylko męczy - ekstrakty. Ani źle, ani wybitnie. Żeńszeń jest beżowy, pachnie jak imbirowe pieczywo (proszę się tym nie sugerować, kiepsko opisuję zapachy) i dobrze się rozpuszcza. Ja go łączę z kasztanowcem i niacynamidem w hydrolacie (poranne serum podfiltrowe), ale wydaje mi się, że równie dobrze wystarczyłby sam niacynamid. Kończę już powoli opakowanie tego ekstraktu i uważam, że na naczynka najlepszym środkiem (jak dotąd) jest olejek rumiankowy.
Ale liczę na spore właściwości antyoksydacyjne żeńszenia oraz na jego zdolność przyśpieszania gojenia - faktycznie, ewentualne wypryski goją się szybciej, ale nie wiem, czy to nie zasługa niacynamidu (na urlop wzięłam gloss E.Permy do końcówek - policzki zmasakrowane). Generalnie jednak żeńszeń chyba bardziej nadaje się do wcierek do włosów oraz do łykania jako adaptogen.

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Bez problemu
Kadzidła koscielne nie sa zbytnio ciekawe...wszystkie pachną podobnie. Najwiekszy wybor w zywicach ma wlasnie magicznyogord.... dodają tez gratisy do zamówien, w postaci próbek ziół i żywic
Byleby innych substancji nie dodawali
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 14:25   #3086
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Jak już wybierzesz najlepsze 2-3 oleje, to gdzieś pojawi się coś nowego To tak naprawdę moje najcenniejsze doświadczenie
A Ty, niedobra Adore, tak mi odbierać resztki słodkich złudzeń...


EDIT: Ukręciłam dzisiaj kremik truskawkowy - na hydrolacie truskawkowym i takimż oleju. Ma śliczny zielony kolor. Niestety, nie pachnie truskawką, bo trochę przesadziłam z olejem granatowym i musiałam ratować zapach tym, co miałam, czyli rumiankiem.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-08-13 o 19:08
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 12:26   #3087
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Wyciągam wątek - olejomaniaczki, niczym się nie maziacie?

Jeśli Wasze zapasy się skończyły , to mam dla was coś nowego:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...il-tamanu.html
Jeśli chodzi o mnie -
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 16:58   #3088
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja się dzisija wzbogaciłam o olejki eteryczne z Eco spa: Neroli oraz różany, ale teraz nie wiem czy tego ostatniego nie wymienię na coś. Dodatkowo kupiłam też u Kesji z LU: l-cysteinę na włosy, taman, olej z pestek granatu, dostałam tez próbki oleju z żurawiny. Dzisiaj testy, taman już wcześniej znałam, została mi jeszcze ociupnika próbki, naprawdę jest super, goi i koi.... coś dla mnie
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 17:44   #3089
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Ja się dzisija wzbogaciłam o olejki eteryczne z Eco spa: Neroli oraz różany, ale teraz nie wiem czy tego ostatniego nie wymienię na coś.
A dlaczego? Rozany mial byc w moim nastepnym zamowieniu... Czy nie pachnie, tak jak sobie wyobrazilam, pieknymi, swiezo scietymi rozami?

A czy ktos mial moze jasmin z Ecospa i wanilie z Mazidel?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 18:15   #3090
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Nie, różany pachnie cudownie tak jak hydrolat z MAzideł, wzięłam go na naczynka, ale mam też Neroli i w sumie nie wiem po co mi dwa. Jeszcze się zastanawiam czy go oddam, oba pachną cudownie.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.