Zajady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-05-12, 11:44   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Zajady


Jeśli swędzą, bolą, a nawet pękają ci kąciki ust, uniemożliwiając swobodny śmiech, mowę czy jedzenie- najprawdopodobniej masz problem z zajadami. Przeczytaj skąd się biorą i jak skutecznie z nimi walczyć. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 09:46   #2
dominikaj
Raczkowanie
 
Avatar dominikaj
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 33
Dot.: Zajady

Ja stosuję na zajady sposób, który aplikowała mi mama za moich szczęnięcych lat - najprostsza witamina a+ e jest w takich kuleczkach z płynem w środku - trzeba wysterylizowaną szpilką przekłuć taką kulkę i tym płynem posmarować zajady. U mnie zawsze zdaje egzamin (a raczej zdawało bo od dawien dawna nie miałam zajadów - zajady znikają raz dwa
dominikaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 12:37   #3
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Exclamation Dot.: Zajady

Na tekie doległości nie zastąpiony jest torimentiol
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 10:54   #4
iv85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 201
Dot.: Zajady

A u mnie zajady likwidują orzechy ziemne Paczka, dwie i po problemie, oczywiscie w sytuacji, kiedy zajady wynikają z niedoboru witamin z grupy B, a u mnie tak jest Jeżeli ktos nie lubi orzeszków to może kupić Multivitaminę, kosztuje grosze
iv85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 15:38   #5
ada415
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zajady

U mnie tak samo przekuwam tabletkę i smaruje zajady,chwila(dwie) i znikają!
ada415 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 08:16   #6
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Zajady

Lykaj vit z gr B , i drozdzowa , np dromin , drovit
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-03, 13:21   #7
illusion060
Raczkowanie
 
Avatar illusion060
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL ;*
Wiadomości: 209
GG do illusion060
Dot.: Zajady

bardzo fajna jest maść na to ... tzn mi pomaga, bo często kiedys miałam...
piłam na treningu wodę z tej samej butelki...

ALANTAN PLUS polecam
__________________
http://piotrkowtrybunalski.naszemias...761297b191b604

bardzo Was proszę!
głosujcie na DOLARA ! )
illusion060 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 20:02   #8
sobolesiaa
Raczkowanie
 
Avatar sobolesiaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 61
Dot.: Zajady

Ja mam bardzo wrazliwe usta. Napije sie od kogos z tej samej butelki czy szklanki od razu wyskakuja mi zajady. Ostatnio po razpierwszy stosowalam na to Panthenol,jest uniwersalny- na rozne wrazliwosci skóry.Kosztuje okolo 19 zł, ale starcza naprawde na dlugo i nie jest tylko na zajady jak juz napisalam. Zajad zasuszył sie natychmiastowo i nie rozprzestrzenial sie na ustach. Polecam
sobolesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:26   #9
siakunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 2
GG do siakunia
Dot.: Zajady

CArmex da radę!
Jest o wiele lepszy niż wszystkie balsamy, tłuste kremy czy maści z apteki, a kosztuje niecałe 7 zł
siakunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 19:42   #10
buziaczek2
Raczkowanie
 
Avatar buziaczek2
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 39
Dot.: Zajady

kochane nie wiecie czy masc ''clotrimazolum'' aflofarmu bedzie dobra na zajad? bo nie jestem pewna czy kupowalam ją wlasnie na zajady nie mam opakowania . w necie pisza ze na jakies owrzodzenia czy cos . prosze o pomoc
__________________






Jeśli coś jest warte grzechu

grzech nie skorzystać ...

buziaczek2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 17:11   #11
EsencjaStylu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 3
GG do EsencjaStylu
Dot.: Zajady

Ja zajadów pozbyłam się po tabletkach Vitaminum B i masci Elocom. Polecam
__________________
EsencjaStylu
EsencjaStylu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 20:24   #12
_saia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 9
Dot.: Zajady

ja używam maści cynkowej, świetnie wysusza najtańszy i chyba najlepszy sposób. cena: 2,5zl
_saia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 10:59   #13
SENIORITA20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Zajady

Mi na zajady pomogly tabletki dromin i oczywiscie masc cynkowa i z wit a na przemian stosuje a mam dosc czesto je
SENIORITA20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:27   #14
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Zajady

Moja mama miała uporyczywie wracające zajady i okaząło się, że jest to objaw anemii.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 14:09   #15
LadyOokami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
GG do LadyOokami Send a message via Skype™ to LadyOokami
Dot.: Zajady

Mi ciągle powracają, pojawiają się i powstają na nowo ale tylko zimną.
Ja tam zamiast wysuszać, nawilżam. 2 dni i mam z głowy:P. Ważne tylko by tego nie rozdrapywać do zagojenia bo inaczej BOOM! i się powiększa
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
LadyOokami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 21:01   #16
wiatr86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 600
Dot.: Zajady

wazelina kosmetyczna!! uratowała mi usta.też ciągle miałam popękane i nie wiedziałam jak z tym sobie poradzić,używałam tysiąc rzeczy i nic.dopiero lekarka mi wytłumaczyła,że nie pomadka ochronna która nawilża usta i powoduje że pękają jak lód tak jakby dostawała się dzięki pomadce do nich woda,tak samo gdy oblizujemy na mrozie usta.byłam w szoku jak zaczęłam używać wazelinę ciągle smaruje nią usta,odstawiłam pomadkę i biorę wit.b zapobiegawczo.uwierzcie mi zajady były moją zmorą,sama szukałam tutaj porady,wyjścia, a teraz spokój,jak dla mnie cud,bo wiem że zajady to zmora.SPRÓBUJCIE !
__________________
Bądź taki,jakim chciałbyś być,a nie takim jakim chcieliby Cię widzieć inni ludzie...
Najpiękniejsze są chwile, w których żyjesz tylko chwilą...
wiatr86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 21:12   #17
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Zajady

Zajady często są rezultatem braku witaminy B2. Znajdziecie ją w przetworach mlecznych oraz w drożdżach (można je przykładać na zajady). Oczywiście można w aptece zakupić tą witaminkę w formie tabletek. Gojenie przyśpieszy stosowanie maści ochronnej z witaminą A. Maść jest rewelacyjna, pomadki ochronne się chowają. Można nią smarować usta przez cały rok, świetnie nawilża i chroni przed pękaniem i spierzchnięciem.
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 10:47   #18
Ewelsonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Zajady

dziewczyneczki. ja mam naprawdę najlepszy sposób na zajady.męczyłam się z jednym ponad dwa tygodnie. co prawda nie używałam niczego z apteki ale sama chciałam się wyleczyć.i zrobiłam tak: przed snem przetarłam sobie kącik ust ZMYWAKIEM,a dokładnie gąbeczką(ta gładsza stroną).gąbeczka musi być troszke wilgotna.I rano już było przysuszone.rano też przetarłam i już praktycznie nic nie ma! to jest najlepsza metoda.powodzenia!: cmok::c mok::cm ok:
Ewelsonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 15:04   #19
malinkka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 13
Dot.: Zajady

Miałam kiedyś dość duże problemy z zajadami i dodatkowo z trądzikiem stosowałam mnóstwo specyfików, ale większość chyba bardziej szkodziła, niż pomagała. W końcu poszłam do apteki i kupiłam opakowanie witaminy B. Łykam tabletki już jakiś rok i muszę powiedzieć, że teraz mam prawie idealną cerę a zajady? Pf nawet nie wiem już co to jest
malinkka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 16:43   #20
anusiek91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Zajady

Maść Clotrimazolum, jest na najprzerozniejsze stany grzybiczne. Ja tę maść stosowałam podczas grzybicy pochwy... nie wiem czy na zajady sie nadaje heh. Ale polecam wazelinę, wit.B, oraz maść cynkową.
anusiek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 22:20   #21
beata_283
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Zajady

witam. Mam sprawdzony i bardzo skuteczny sposób na zajadykoło jedna-piata kostki drożdży włożyć do kubka,wsypać dwie łyżeczki cukru i rozmieszać do momentu aż się zrobią rzadkie(około 1 minuty). Zagotować pół szklanki mleka i takim świezo przegotowanym zalać te drożdże. Odstawić aż trochę przestygną i sobie popijać powoli. Najlepiej powtórzyć 3-4 razy tak co drugi dzień. Efekt murowany. Ja robię dla moich córek(14 i 8 lat) też jak zadzierają im się skórki przy paznokciach szczególnie wiosną i jesienią. Rewelacja
beata_283 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 09:11   #22
Ada745
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Zajady

Witam.Zajady były moją zmorą.Miałam je kilka lat!!Robiłam wyniki, brałam rózne maści, witaminę b i takie tam...Trafiłam rok temu na lekarkę która postawiła diagnozę że jestem po prostu mocno zagrzybiona.Przepisała mi wit c, dokładnie o nazwie "CETEBE".Są to witaminy które zawierają potężną dawkę i nie wypłukują się tak szybko z organizmu.I takie to zwykłe witaminy mi pomogły.A stosowałam naprawdę różne specyfiki łącznie z antybiotykami.Polecam ten środek.
Ada745 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 14:49   #23
motylek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Zajady

Dziewczyny.. jeśli macie zajady , jest genialny specyfik robiony w aptece tylko lekarz musi wypisać receptę na to... Jesli chcecie mogę wam podac skład bo zostawiłam sobie te karteczkę z opakowania..z apteki..mój email irafhu@wp.pl... działa cuda.. naprawdę.
motylek76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 17:10   #24
candywoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Zajady

Cytat:
Napisane przez anusiek91 Pokaż wiadomość
Maść Clotrimazolum, jest na najprzerozniejsze stany grzybiczne. Ja tę maść stosowałam podczas grzybicy pochwy... nie wiem czy na zajady sie nadaje heh. Ale polecam wazelinę, wit.B, oraz maść cynkową.
clotrimazolum moze byc tez, mnie poleciła pani aptece. i przeszło
candywoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 22:03   #25
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Zajady

ja walczę z zajadami od prawie roku, próbowałam wszystkiego, maści domowej roboty, z miodem, drożdżami, witaminą a, b. maści takie jak Triderm, Travolort, Lewipollen, Lips i jeszcze kilka jakich nie pamiętam. i moje zajady znikają i się pojawiają po tygodniu od zaleczenia. czekam na wyniki badań krwi, ale może się okazać, że to przez antykoncepcję, dramat
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 00:48   #26
motylek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3
Dot.: Zajady

Cytat:
Napisane przez domciatko Pokaż wiadomość
ja walczę z zajadami od prawie roku, próbowałam wszystkiego, maści domowej roboty, z miodem, drożdżami, witaminą a, b. maści takie jak Triderm, Travolort, Lewipollen, Lips i jeszcze kilka jakich nie pamiętam. i moje zajady znikają i się pojawiają po tygodniu od zaleczenia. czekam na wyniki badań krwi, ale może się okazać, że to przez antykoncepcję, dramat
Mogę ci przesłać troszkę tej maści robionej -aptecznej.... zobaczysz , znikną w ciągu góra 2 dni. Wybór należy do Ciebie.Ja z chęcią pomogę.
motylek76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 17:02   #27
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Zajady

dzieki, ale nie bede cie fatygowac z wysylka))
poczekam na wyniki badan i wtedy jeszcze raz do lekarza
ale dzieki!!
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 23:46   #28
ebeka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
Dot.: Zajady

podczas choroby pojawily mi sie zajady.. nigdy mi sie nie pojawialy ( zajady mialam moze raz w zyciu).
kiedy je zauwazylam zaczelam nakladac w kacikach ust krem nivea. podreptalam do apetki i za pierwszym razem dostalam "lips - masc na zajady i problemy skorne". zaczelam uzywac i nawet zniknely. jednak po tygodniu znowu wrocily!
znow poszlam do apteki i dostalam masc ochronna z witamina a. nalozylam i strasznie piecze. witamina a sie nadaje? juz sama nie wiem... musze isc chyba jeszcze po jakies tabletki o ktorych czesto mowicie..
ebeka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 03:54   #29
motylek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3
Dot.: Zajady

Cytat:
Napisane przez ebeka Pokaż wiadomość
podczas choroby pojawily mi sie zajady.. nigdy mi sie nie pojawialy ( zajady mialam moze raz w zyciu).
kiedy je zauwazylam zaczelam nakladac w kacikach ust krem nivea. podreptalam do apetki i za pierwszym razem dostalam "lips - masc na zajady i problemy skorne". zaczelam uzywac i nawet zniknely. jednak po tygodniu znowu wrocily!
znow poszlam do apteki i dostalam masc ochronna z witamina a. nalozylam i strasznie piecze. witamina a sie nadaje? juz sama nie wiem... musze isc chyba jeszcze po jakies tabletki o ktorych czesto mowicie..
Z wielką chęcią Ci pomogę jeśli tylko zechcesz .. mam maść robioną w aptece .. jest rewelacyjna. Jeśli chcesz to mogę ci przesłać , wypróbujesz i zobaczysz jaka jest świetna.Pozdrawiam
motylek76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:59   #30
ebeka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
Dot.: Zajady

nie , dziekuje zaczelam zazywac juz witamine b i uzywam masci moze mi przejdziee
ebeka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-05 23:03:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.