Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-17, 13:28   #1
Sara00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 67

Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy


Witajcie,
we wrześniu skończyłam 14 lat. Miesiączkuję od 11 maja 2013.
Oto daty występowania moich wszystkich okresów:
11-15 maj 2013 krwawienie bardzo obfite
22-27 lipiec 2013 krwawienie bardzo obfite
30.10-3.11 2013 krwawienie średnie
i od wczoraj krwawienie na razie ok.
Jak widzicie moje cykle są bardzo długie i nieregularne, nie jestem w stanie domyślić sie kiedy będzie kolejny. Boję się, że coś ze mną nie tak. wiem, że w moim wieku okres może być nieregularny ale te odchylenia są chyba za duże. Wspomnę, że miesiączki są bezbolesne(no prawie).
Mam jeszcze inne problemy, otóż nie rosną mi piersi tzn. lewa jest trochę widoczna, ale prawa płaska. Muszę nosić usztywniane staniki które i tak niewiele dają. bardzo się tego wstydzę. Jeżeli chodzi o wzrost to mam 172cm i 50 kg. Wiem,że jestem szczupła ale to genetyczne(tzn. po stronie taty), ale w mojej całej rodzinie kobiety mają dosyć spore piersi nawet te szczupłe.
Dodatkowo mam problemy z trądzikiem- duże niestety. Jest on na całej twarzy, plecach, ramionach i trochę na dekolcie. Męczy mnie również mocne owłosienie.
Czy możecie mi powiedzieć co jest grane albo co mam zrobić? Strasznie się tym przejmuje i mam dosyć.
Z góry dzięki za pomoc:c mok:
Sara00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:33   #2
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez Sara00 Pokaż wiadomość
Witajcie,
we wrześniu skończyłam 14 lat. Miesiączkuję od 11 maja 2013.
Oto daty występowania moich wszystkich okresów:
11-15 maj 2013 krwawienie bardzo obfite
22-27 lipiec 2013 krwawienie bardzo obfite
30.10-3.11 2013 krwawienie średnie
i od wczoraj krwawienie na razie ok.
Jak widzicie moje cykle są bardzo długie i nieregularne, nie jestem w stanie domyślić sie kiedy będzie kolejny. Boję się, że coś ze mną nie tak. wiem, że w moim wieku okres może być nieregularny ale te odchylenia są chyba za duże. Wspomnę, że miesiączki są bezbolesne(no prawie).
Mam jeszcze inne problemy, otóż nie rosną mi piersi tzn. lewa jest trochę widoczna, ale prawa płaska. Muszę nosić usztywniane staniki które i tak niewiele dają. bardzo się tego wstydzę. Jeżeli chodzi o wzrost to mam 172cm i 50 kg. Wiem,że jestem szczupła ale to genetyczne(tzn. po stronie taty), ale w mojej całej rodzinie kobiety mają dosyć spore piersi nawet te szczupłe.
Dodatkowo mam problemy z trądzikiem- duże niestety. Jest on na całej twarzy, plecach, ramionach i trochę na dekolcie. Męczy mnie również mocne owłosienie.
Czy możecie mi powiedzieć co jest grane albo co mam zrobić? Strasznie się tym przejmuje i mam dosyć.
Z góry dzięki za pomoc:c mok:
Porozmawiaj o tym z mamą i poproś żeby poszła z tobą do gienekologa/endokrynologa dziecięcego. Warto zbadać poziom hormonów.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:42   #3
Sara00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 67
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4518999 2]Porozmawiaj o tym z mamą i poproś żeby poszła z tobą do gienekologa/endokrynologa dziecięcego. Warto zbadać poziom hormonów.[/QUOTE]


W mojej okolicy nie ma niestety takich lekarzy. Najbliższy 180km. Poza tym do ginekologa nie pójdę. A chodziło mi o to że nie ma konkretnie dziecięcych.
Jeżeli to się przyda to powiem, że bardzo marzną mi ręce i stopy. Po 10 minutach na dworze ostatnio(było jakieś -8stopni) dosłownie płakałam z bólu. W latach ubiegłych też mi marzły ale nie tak boleśnie.

Edytowane przez Sara00
Czas edycji: 2014-02-17 o 13:44
Sara00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:55   #4
e.v.a
Raczkowanie
 
Avatar e.v.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: pabianice/łódzkie
Wiadomości: 143
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

miesiączkujesz dopiero od niecałego roku więc twój okres dopiero się reguluje.
jeśli chodzi o piersi, bolesne miesiączki, owłosienie ( nie wiem co masz na myśli mówiąc mocne) to mogą to być zaburzenia hormonalne. Musisz wziąć pod uwagę fakt że dojrzewasz twoje ciało cały czas będzie się zmieniać.

Z trądzikiem możesz się udać do dermatologa, aczkolwiek jeśli wina leży po stronie hormonów to za wiele nie pomoże dlatego też przebadanie hormonów to dobry pomysł.

co do marznięcia kończyn to nie ma to nic wspólnego z twoim okresem
__________________
Pełna Szafa
e.v.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:04   #5
Sara00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 67
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez e.v.a Pokaż wiadomość
miesiączkujesz dopiero od niecałego roku więc twój okres dopiero się reguluje.
jeśli chodzi o piersi, bolesne miesiączki, owłosienie ( nie wiem co masz na myśli mówiąc mocne) to mogą to być zaburzenia hormonalne. Musisz wziąć pod uwagę fakt że dojrzewasz twoje ciało cały czas będzie się zmieniać.

Z trądzikiem możesz się udać do dermatologa, aczkolwiek jeśli wina leży po stronie hormonów to za wiele nie pomoże dlatego też przebadanie hormonów to dobry pomysł.

co do marznięcia kończyn to nie ma to nic wspólnego z twoim okresem
lecze się u derma 5lat.
Sara00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:05   #6
martitka007
Raczkowanie
 
Avatar martitka007
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 123
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

O piersi się nie martw, masz dopiero 14 lat, jeszcze Ci urosną. Trądzik to też niestety efekt uboczny dorastania:/ mocne owłosienie czyli brzuch. plecy twarz? Jak tak to mozesz mieć problem z hormonami wtedy pomoże lekarz chociaz nieraz kobiety mają taką urodę że te włosy niestety widać bardziej i jest ich więcej niż u innych kobiet co nie oznacza choroby. Internet tego nie zdiagnozuję tylko lekarz powodzenia
martitka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:19   #7
e.v.a
Raczkowanie
 
Avatar e.v.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: pabianice/łódzkie
Wiadomości: 143
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez Sara00 Pokaż wiadomość
lecze się u derma 5lat.
więc może warto jednak się wybrac do lekarza i poprosić o zestaw badań hormonalnych.

Niestety dojrzewanie wiąże się z wieloma czynnikami, które nie zawsze będą nam odpowiadać
__________________
Pełna Szafa
e.v.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 15:22   #8
claudett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Z takimi rzeczami trzeba iść do odpowiedniego lekarza, nie na forum.

Poza tym jesteś młoda, na regularne miesiączkowanie masz jeszcze czas, wahania hormonów to normalne w tym czasie.
A jeżeli miałoby dziać się coś złego, to tylko lekarz pomoże.
claudett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 18:05   #9
0f2b17eeea1ad9572e182bfdbef701be79cfd893_5fea71824b8c9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 29
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Jak dla mnie 2-3 miesięczne przerwy między miesiączkami nie są normalne. Zawsze mi mówiono, że 18-33 dni (mniej więcej) to taka norma wśród nieregularnych miesiączek. Myślę, że do jakiegoś lekarza powinnaś iść.
0f2b17eeea1ad9572e182bfdbef701be79cfd893_5fea71824b8c9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 18:37   #10
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

[1=0f2b17eeea1ad9572e182bf dbef701be79cfd893_5fea718 24b8c9;45194704]Jak dla mnie 2-3 miesięczne przerwy między miesiączkami nie są normalne. Zawsze mi mówiono, że 18-33 dni (mniej więcej) to taka norma wśród nieregularnych miesiączek. Myślę, że do jakiegoś lekarza powinnaś iść.[/QUOTE]
W przypadku 14-latki miesiączkującej od 9 miesięcy? Zupełnie normalne.

Autorko, z tego co piszesz - nie ma się czym martwić. Jesteś w takim wieku, że piersi mają prawo jeszcze rosnąć, a krwawienia być nieregularne - tak, nawet tak bardzo nieregularne. U młodych dziewcząt zaczynających miesiączkowanie często jest tak, że pojawia się pierwsza miesiaczka, a następna - dopiero po upływie kilku miesięcy/pół roku.

Spokojnie poczekaj - jeśli po 2 latach miesiączkowania cykl nadal będzie nieregularny, wtedy czas wybrać się do ginekologa.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:38   #11
Geraniol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 82
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez Sara00 Pokaż wiadomość
W mojej okolicy nie ma niestety takich lekarzy. Najbliższy 180km. Poza tym do ginekologa nie pójdę. A chodziło mi o to że nie ma konkretnie dziecięcych.
Jeżeli to się przyda to powiem, że bardzo marzną mi ręce i stopy. Po 10 minutach na dworze ostatnio(było jakieś -8stopni) dosłownie płakałam z bólu. W latach ubiegłych też mi marzły ale nie tak boleśnie.
Trądzik ,nieregularne miesiączki, a przede wszystkim podatność na marznięcie to objawy braku jodu .Np .napoje słodzone zawierają brom ,który kradnie nam jod z organizmu .Nasz kraj ma niewystarczająca ilość jodu w powietrzu, ziemi i w wodzie do picia więc proponuje brać suplementy. Ja dodatkowo kupuję sól kamienną można też morską i mocze nogi bo minerały dobrze wchłaniają się przez skóre .Poczytajcie sobie w necie ja tu wrzucam link http://www.akademiawitalnosci.pl/10-...wac-rownowage/ który wam naświetli jak ubogą mamy diete w jod.
Geraniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 21:13   #12
Sara00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 67
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Wszystko by sie prawie zgadzalo za wyjatkiem tego ze nie mam spowolnionego metabolizmu i jestem szczupla.
Sara00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 21:23   #13
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Nie martw się, ja jeszcze jako 17latka miałam takie nieregularne okresy (niby co miesiąc, ale raz po 20 dniach, raz po 32), a w Twoim wieku to był pełen kosmos, nawet kilka miesięcy czasami miałam zastój. Zupełnie normalne, ale jak Cię niepokoi, to warto iść do gina. Nie trzeba iść konkretnie do dziecięcego, mnie zawsze przyjmowała normalna ginekolog, w rejestracji wystarczy zapytać czy przyjmuje też trochę młodsze dziewczyny + musisz iść wtedy z mamą. Ten trądzik i nadmierne owłosienie może by przeszły po leczeniu hormonalnym, moja koleżanka miała w tym wieku podobne problemy i super jej przeszło po hormonach. To, że piersi rosną niesymetrycznie to dość normalne, także nic się nie przejmuj, jeszcze się zrobią symetryczne No i często rosną ,,nagle".
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 13:53   #14
Sara00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 67
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Teraz to już sama nie wiem co robić...
Sara00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 14:37   #15
e.v.a
Raczkowanie
 
Avatar e.v.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: pabianice/łódzkie
Wiadomości: 143
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez Sara00 Pokaż wiadomość
Teraz to już sama nie wiem co robić...
jak nie wiesz? jeśli cię coś martwi to udaj się z tym do lekarza.
Poproś mamę aby udała się z tobą do ginekologa.
__________________
Pełna Szafa
e.v.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:46   #16
Sara00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 67
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez e.v.a Pokaż wiadomość
jak nie wiesz? jeśli cię coś martwi to udaj się z tym do lekarza.
Poproś mamę aby udała się z tobą do ginekologa.
Ginekolog to naprawdę ostatnia rzecz jaką zrobie, ale boję się że to coś z tarczycą bo objawy prawie wszystkie się zgadzają.
Sara00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:40   #17
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Co do tarczycy, to poproś lekarza rodzinnego o skierowanie na badanie TSH, to akurat może wypisać lekarz pierwszego kontaktu i robi się po prostu z krwi.

Ogólnie nie martw się za mocno, bo jak czytamy o jakiejś chorobie, to zazwyczaj większość objawów nam się zgadza skoro leczysz się u dermatologa już tyle lat, to są jakiekolwiek efekty? Ja też swojego czasu tak chodziłam i chodziłam, a po prostu lekarz był kiepski.
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 20:30   #18
Sara00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 67
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez vilandravalo Pokaż wiadomość
Co do tarczycy, to poproś lekarza rodzinnego o skierowanie na badanie TSH, to akurat może wypisać lekarz pierwszego kontaktu i robi się po prostu z krwi.

Ogólnie nie martw się za mocno, bo jak czytamy o jakiejś chorobie, to zazwyczaj większość objawów nam się zgadza skoro leczysz się u dermatologa już tyle lat, to są jakiekolwiek efekty? Ja też swojego czasu tak chodziłam i chodziłam, a po prostu lekarz był kiepski.
Lekarzy przerobiłam już kilku, a efekty albo są bardzo małe, albo nie ma wcale.
Sara00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 09:33   #19
e.v.a
Raczkowanie
 
Avatar e.v.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: pabianice/łódzkie
Wiadomości: 143
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez Sara00 Pokaż wiadomość
Ginekolog to naprawdę ostatnia rzecz jaką zrobie, ale boję się że to coś z tarczycą bo objawy prawie wszystkie się zgadzają.
w końcu będziesz musiała się udać.
jeśli boisz się badania to możesz powiedzieć na pierwszej wizycie lekarce/lekarzowi.
Ginekolog nie musi cię od razu badać, może zlecić badania z krwi zrobić usg , porozmawiać.

Cytat:
Napisane przez Sara00 Pokaż wiadomość
Lekarzy przerobiłam już kilku, a efekty albo są bardzo małe, albo nie ma wcale.
więc wina może leżeć po stronie hormonów.

Idź na TSH możesz zrobic też prywatnie nie wielkie koszta. Normy zawsze laboratorium podaje więc już na 2 dzień będziesz mogła zobaczyć czy się w nich mieścisz i podjąć konkretne kroki. Jeśli będzie coś nie tak to endokrynologa trzeba będzie odwiedzić, a wtedy najlepiej wybrać ginekologa-endokrynologa.
__________________
Pełna Szafa
e.v.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 15:40   #20
Katrin0
Raczkowanie
 
Avatar Katrin0
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 46
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez Sara00 Pokaż wiadomość
Witajcie,
we wrześniu skończyłam 14 lat. Miesiączkuję od 11 maja 2013.
Oto daty występowania moich wszystkich okresów:
11-15 maj 2013 krwawienie bardzo obfite
22-27 lipiec 2013 krwawienie bardzo obfite
30.10-3.11 2013 krwawienie średnie
i od wczoraj krwawienie na razie ok.
Jak widzicie moje cykle są bardzo długie i nieregularne, nie jestem w stanie domyślić sie kiedy będzie kolejny. Boję się, że coś ze mną nie tak. wiem, że w moim wieku okres może być nieregularny ale te odchylenia są chyba za duże. Wspomnę, że miesiączki są bezbolesne(no prawie).
Mam jeszcze inne problemy, otóż nie rosną mi piersi tzn. lewa jest trochę widoczna, ale prawa płaska. Muszę nosić usztywniane staniki które i tak niewiele dają. bardzo się tego wstydzę. Jeżeli chodzi o wzrost to mam 172cm i 50 kg. Wiem,że jestem szczupła ale to genetyczne(tzn. po stronie taty), ale w mojej całej rodzinie kobiety mają dosyć spore piersi nawet te szczupłe.
Dodatkowo mam problemy z trądzikiem- duże niestety. Jest on na całej twarzy, plecach, ramionach i trochę na dekolcie. Męczy mnie również mocne owłosienie.
Czy możecie mi powiedzieć co jest grane albo co mam zrobić? Strasznie się tym przejmuje i mam dosyć.
Z góry dzięki za pomoc:c mok:

Kurcze, jesteśmy takie same :\ wszystko co opisałaś miałam tak samo jak Ty kiedyś i to w twoim wieku, a co do owłosienia: no cóż do dziś się z nim męczę.

Naprawdę nie masz się czym martwić - nie wiem co pisali inni w komentarzach, ale to normalne. Ja miesiączkuję 4 lata i przez pierwsze 2 lata miałam tak samo jak Ty przez co ciągle musiałam się pilnować i sprawdzać czy czasem nie dostałam. Też chciałam z tym pójść do ginekologa bo już miałam tego dość i pomyślałam, że może przepisze mi jakieś tabletki na uregulowanie. Jednak do tego nie doszło, bo wszystko się uregulowało i mój okres jest do dzisiaj cykliczny - co jest najlepsze: Od 5 miesięcy rozpoczyna mi się ZAWSZE w środę po 20 dniu danego miesiąca. Chyba, że ten dzień tygodnia będzie np. dopiero za 4-5 dni to wcześniej. Wiem, że to dziwne, ale tak mam już od 5 miesięcy

Aha no i co do bólu. Ja też mam bezbolesne. Tylko raz w życiu i do teraz pamiętam takie skurcze na dole, że musiałam się zwolnić ze szkoły, ale i tak ledwo co wróciłam do domu - to była masakra i nigdy tego nie zapomnę, bo tak bolało.

Co do piersi: no cóż, my Ci zbytnio nie pomożemy w tym zwłaszcza, że jesteś bardzo chuda (ja też, ale jestem o wiele niższa od Ciebie). Musisz więcej jeść to przy okazji przytyjesz i może coś Ci urośnie, to jest moja jedyna rada. Wiem, że masz taką przemianę materii przez którą zbytnio nie tyjesz i mam tak samo. Spróbuj też zacząć masować swoje piersi albo mi się wydaje, albo mi to w pewien sposób pomogło

Co do trądziku, w skrócie: idź do dermatologa. Mi on niestety nie pomógł, ale wyleczyłam się przez dietę i detoks kosmetyczny, a miałam taki trądzik, że musiałam stosować Izotek/Axotret, co i tak mi nie pomogło.

Aha.. no i robiłam sobie różne badania, np. na tarczycę i od zawsze wszystko było w jak najlepszym porządku.
__________________
Medytuję
Ćwiczę na pupę
Uczę się języka angielskiego
Staram się nie obgryzać paznokci
Uczę się samodyscypliny
Dieta Paleo

Edytowane przez Katrin0
Czas edycji: 2014-02-25 o 15:43
Katrin0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:14   #21
Sara00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 67
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

up

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Moze ktos jeszcze sie wypowie?
Sara00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 08:47   #22
e.v.a
Raczkowanie
 
Avatar e.v.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: pabianice/łódzkie
Wiadomości: 143
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez Sara00 Pokaż wiadomość
up

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Moze ktos jeszcze sie wypowie?
już byś dawno miała za sobą wizytę u lekarza i byś wiedziała co się dzieje z twoim organizmem
to że ktoś miał podobne objawy do twoich to nie zawsze wiąże się z taką samą diagnozą ...
__________________
Pełna Szafa
e.v.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 11:20   #23
Katrin0
Raczkowanie
 
Avatar Katrin0
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 46
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez e.v.a Pokaż wiadomość
już byś dawno miała za sobą wizytę u lekarza i byś wiedziała co się dzieje z twoim organizmem
to że ktoś miał podobne objawy do twoich to nie zawsze wiąże się z taką samą diagnozą ...
Wizażanka ma rację U mnie akuratnie od zawsze było wszystko ok, co nie oznacza, że u Ciebie też tak może być. Także.. nic Ci nie zaszkodzi zapisywać się powolutku do jakiegoś lekarza. Przynajmniej będziesz pewna np. tej tarczycy czy jest wszystko ok czy nie.
Katrin0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 22:37   #24
Geraniol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 82
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Ostatnio znalazłam jeszcze takie informacje
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=336

Polecam zincuprin warto zacząć od tej strony.
Geraniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 08:55   #25
e.v.a
Raczkowanie
 
Avatar e.v.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: pabianice/łódzkie
Wiadomości: 143
Dot.: Problemy z miesiączką i dojrzewaniem u 14 latki. Pomocy

Cytat:
Napisane przez Geraniol Pokaż wiadomość
Ostatnio znalazłam jeszcze takie informacje
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=336

Polecam zincuprin warto zacząć od tej strony.
każde suplementy diety, witaminy czy składniki mineralne w trakcie dojrzewania ( jak i po) nie powinny byc przyjmowane na własną rękę ( nie mówię o wit. c czy tranie, ale np. cynk w dużych dawkach nie jest też wskazany).
__________________
Pełna Szafa
e.v.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-10 09:55:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.