Aparaty ortodontyczne cz. XII - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 14:36   #3001
siona84
Przyczajenie
 
Avatar siona84
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez pixie088 Pokaż wiadomość
Dzisiaj zaczynam trzeci dzień z aparatem. Mam całe zjechane dziąsła :/ straszliwy ból. W nocy musiałam włożyć sb wacik na aparat. Bo nie wytrzymałabym. Jest jakaś rada na to? Czy po prostu każdy musi to przejść? Same zęby na szczęście nie bolą. Ale z tymi dziąsłami to jest istna masakra.


ja przez pierwsze 5 dni czulam ból i niewygode, póżniej było już coraz lepiej. Po około 6 tyg ju zsie tak zaklimatyzowałam i polubiłam mój aparacik- że wogóle nie odczuwam dyskomfortu ;-)
__________________
Princess
siona84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:09   #3002
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
no bez przesady.. bana powinno dawać się tym którzy wchodzą na forum tylko po to aby kogoś zareklamować

Też zastanawiałam się nad tą orto, ale zniechęciły mnie opinie w necie
Właśnie też czytałam troche nieprzychylnych opinii. Mogłabyś napisać u kogo się leczysz?

I jeszcze mam prośbę, jeśli ktoś mógłby polecić dobrego ortodonte w Warszawie to będe wdzięczna. Wiem że informacji i opinii jest pelno w internecie, ale każde dodatkowe sugestie mi sie przydadzą. Narazie jestem na etapie wybierania ortodonty, mam jeszcze troche 'spraw' do załatwienia u stomatologa:/

Czytałam dzisiaj o technologii Insignia - trojwymiarowe obrazowanie wynikow leczenia. Myslicie ze to bezsensowny bajer i niepotrzebne wywalanie kasy? Moze ktoras z Was miala z tym do czynienia?
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:36   #3003
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Właśnie też czytałam troche nieprzychylnych opinii. Mogłabyś napisać u kogo się leczysz?

I jeszcze mam prośbę, jeśli ktoś mógłby polecić dobrego ortodonte w Warszawie to będe wdzięczna. Wiem że informacji i opinii jest pelno w internecie, ale każde dodatkowe sugestie mi sie przydadzą. Narazie jestem na etapie wybierania ortodonty, mam jeszcze troche 'spraw' do załatwienia u stomatologa:/
z polecenia innej zadowolonej Wizażanki leczę się tutaj u dr Mroczek
Przesympatyczna, konkretna, dokładna kobietka, no i widać że zna się na tym co robi
Noszę aparat dopiero 2 miesiąc więc na razie tylko tyle mogę o Niej powiedzieć, póki co jestem bardzo zadowolona i na każdą wizytę śmigam z takim uśmiechem -->
W poczekalni zawsze siedzą uśmiechnięci pacjenci z aparatami na zębach, albo mijam ich gdy wychodzą z gabinetu - to mnie utwierdza że dobrze wybrałam

Zdecydowanie NIE POLECAM tego miejsca
Byłam tam jeszcze przed obecną orto, żeby zasięgnąć kilku opinii.
Pani dr baaaaardzo niesympatyczna! Z wielką łaską udzieliła mi info i zajrzała do buzi (no bo przecież powinnam była ze zdjęciami przyść a bez nich to ona mi nic nie powie - obecna orto bez zdjęć mi dużo powiedziała!), a ta powiedziała że minimum 4 zęby do wyrwania, a tak w ogóle to pewnie operacja mnie czeka
Taka zniesmaczona byłam tą kobietą że odechciało mi się dalszego leczenia
aaa i strasznie wyniosła kobita z niej.. nie lubię takich ludzi
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:51   #3004
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
z polecenia innej zadowolonej Wizażanki leczę się tutaj u dr Mroczek
Przesympatyczna, konkretna, dokładna kobietka, no i widać że zna się na tym co robi
Noszę aparat dopiero 2 miesiąc więc na razie tylko tyle mogę o Niej powiedzieć, póki co jestem bardzo zadowolona i na każdą wizytę śmigam z takim uśmiechem -->
W poczekalni zawsze siedzą uśmiechnięci pacjenci z aparatami na zębach, albo mijam ich gdy wychodzą z gabinetu - to mnie utwierdza że dobrze wybrałam

Zdecydowanie NIE POLECAM tego miejsca
Byłam tam jeszcze przed obecną orto, żeby zasięgnąć kilku opinii.
Pani dr baaaaardzo niesympatyczna! Z wielką łaską udzieliła mi info i zajrzała do buzi (no bo przecież powinnam była ze zdjęciami przyść a bez nich to ona mi nic nie powie - obecna orto bez zdjęć mi dużo powiedziała!), a ta powiedziała że minimum 4 zęby do wyrwania, a tak w ogóle to pewnie operacja mnie czeka
Taka zniesmaczona byłam tą kobietą że odechciało mi się dalszego leczenia
aaa i strasznie wyniosła kobita z niej.. nie lubię takich ludzi
Dziękuję za odpowiedź!
Czyli tamta chciała wyrwac 4 zeby, a ostatecznie nic Ci nie wyrywali?
I jeszcze mam pytanie czy stosują tam system Damon?
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 16:07   #3005
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź!
Czyli tamta chciała wyrwac 4 zeby, a ostatecznie nic Ci nie wyrywali?
I jeszcze mam pytanie czy stosują tam system Damon?
tamta chciała wyrwać minimum 4 zęby, ale mówiła że jeszcze pewnie dwie ósemki

obecna kazała wyrwać 3 zęby

nie mam pojęcia czy Damon'a stosują
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 16:11   #3006
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Polanita Pokaż wiadomość
Niedługo zdejmuje aparat. Dół zszedł się szybciej niż góra (a zazwyczaj jest odwrotnie, bo to góra jest bardziej plastyczna, ale widać nie u mnie heh), a problem mój jest taki, że górne dwójki są mniejsze niż jedynki i trójki.
Moja orto zaproponowała rozwiązanie takie, żebym je powiększyła za pomocą nakładek kompozytowych i wtedy można je wyrównać do reszty.
Czy słyszałyście o czymś takim? boje się czy jest to trwałe i czy różni się od reszty zębów.

Jak patrze na zdjęcia w postach to naprawdę chciała bym mieć taki duże ładne zęby jak Wy
Zależy o co dokładnie Twojej orto chodziło, zazwyczaj na licówki kompozytowe mówi się też nakładki i wtedy jest to rozwiązanie trwałe, trzeba co jakiś czas wymieniać. Ale mam np. doklejone jedynki właśnie z kompozytu (z tego, co wiem jest to tymczasowe), nie jest to trwałe, ale po jakimś czasie może być widać różnicę między zębem a kompozytem
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 16:47   #3007
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość

Co do wyciągów - ja się przyzwyczaiłam. Noszenie ich nie jest może przyjemne ale da się żyć W ogóle to zaobserwowałam u siebie, że po nocy z wyciągami (a nawet po 2-3 godzinach noszenia) po lewej stronie górne i dolne zęby się ładnie łączą ze sobą i nie ma żadnej szpary między nimi. Jednak jak tylko zdejmę wyciągi, to po godzinie / dwóch wszytko wraca do stanu poprzedniego - między górnymi i dolnymi zębami robi się przerwa około 2 mm. I tak w kółko. Nie wiem czy to jest normalne i czy te wyciągi w ogóle coś dają, bo co w nocy się poprawi to w dzień efekt noszenia wyciągów znika.
Pytałam właśnie ostatnio o to moją orto,ale powiedziała że to stan przejściowy i potem szczęka i żuchwa sama będzie się tak układać.
Wytłumaczyła mi to jakoś bardziej logicznie,ale nie pamiętam słowo w słowo
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 20:50   #3008
Polanita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Zależy o co dokładnie Twojej orto chodziło, zazwyczaj na licówki kompozytowe mówi się też nakładki i wtedy jest to rozwiązanie trwałe, trzeba co jakiś czas wymieniać. Ale mam np. doklejone jedynki właśnie z kompozytu (z tego, co wiem jest to tymczasowe), nie jest to trwałe, ale po jakimś czasie może być widać różnicę między zębem a kompozytem
O dzieki za odpowiedź.
To wlasnie chyba takie nakladki, ktore maja mi powiekszyc zeby. Mowila ze co jakis czas sie wymienia, bo sie przebarwiaja. Coz chyba nie bede miala wyjscia, bo to chyba tansza alternatywa porcelanowych licowek mam tylko nadzieje ze nie beda sie tak przebarwiac jak lancuszki przezroczyste
Polanita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 20:57   #3009
Polanita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Zależy o co dokładnie Twojej orto chodziło, zazwyczaj na licówki kompozytowe mówi się też nakładki i wtedy jest to rozwiązanie trwałe, trzeba co jakiś czas wymieniać. Ale mam np. doklejone jedynki właśnie z kompozytu (z tego, co wiem jest to tymczasowe), nie jest to trwałe, ale po jakimś czasie może być widać różnicę między zębem a kompozytem
Mam tylko nadzieje ze zbyt szybko koloru nie zmienią moje dwojki. To chyba tansza alternatywa do porcelanowych licówek na które mnie na razie nie stac.
Polanita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 21:19   #3010
Yoggobela
Raczkowanie
 
Avatar Yoggobela
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 56
GG do Yoggobela
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Obiecałam, więc wrzucam. Dzisiaj zdjęli mi aparat i jestem bardzo zadowolona z efektu. Na zdjęciach trochę sztucznie się szczerzę, jednak chciałam jak najdokładniej pokazać ząbki.
Na pierwszym zdjęciu zupełnie przed założeniem aparatu, widać okropnie wystające trójki.
Na drugim zdjęciu zaraz po założeniu aparatu hassa i dolnego łuku.
Na trzecim ząbki z aparatem dzień przed zdejmowaniem.
Czwarte zdjęcie to już efekt końcowy. Widać, że jedynki górne trochę różnią się od siebie, jednak na żywo jest to niezauważalne, tak samo jak przebarwienia. W czasie leczenia dolna jedynka przesunęła się trochę na środek, co dziwnie wygląda, jednak tego też nie da się zauważyć, zwłaszcza że dolnych zębów prawie w ogóle nie pokazuję.

Różnica między przed i po jest spora, uważam, że warto było tyle się męczyć.
Mam nadzieję, że zmotywowałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ap1.jpg (46,0 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ap2.jpg (60,3 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ap3.jpg (75,8 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ap4.jpg (51,6 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ap5.jpg (63,0 KB, 130 załadowań)

Edytowane przez Yoggobela
Czas edycji: 2012-07-20 o 21:21
Yoggobela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 21:48   #3011
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Yoggobela Pokaż wiadomość
Obiecałam, więc wrzucam. Dzisiaj zdjęli mi aparat i jestem bardzo zadowolona z efektu. Na zdjęciach trochę sztucznie się szczerzę, jednak chciałam jak najdokładniej pokazać ząbki.
Na pierwszym zdjęciu zupełnie przed założeniem aparatu, widać okropnie wystające trójki.
Na drugim zdjęciu zaraz po założeniu aparatu hassa i dolnego łuku.
Na trzecim ząbki z aparatem dzień przed zdejmowaniem.
Czwarte zdjęcie to już efekt końcowy. Widać, że jedynki górne trochę różnią się od siebie, jednak na żywo jest to niezauważalne, tak samo jak przebarwienia. W czasie leczenia dolna jedynka przesunęła się trochę na środek, co dziwnie wygląda, jednak tego też nie da się zauważyć, zwłaszcza że dolnych zębów prawie w ogóle nie pokazuję.

Różnica między przed i po jest spora, uważam, że warto było tyle się męczyć.
Mam nadzieję, że zmotywowałam.
Ja to bym wiele dała zeby miec takie zeby jak Ty przed leczeniem
Ale efekt naprawde ładny
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 22:06   #3012
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Yoggobela efekt rewelacja

miałaś zgryz otwarty, czy tylko tak do zdjęcia ułożyłaś ząbki?
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 22:46   #3013
Yoggobela
Raczkowanie
 
Avatar Yoggobela
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 56
GG do Yoggobela
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
Yoggobela efekt rewelacja

miałaś zgryz otwarty, czy tylko tak do zdjęcia ułożyłaś ząbki?
Nie nie, tylko tak do zdjęcia ułożyłam, inaczej w ogóle dolnych zębów nie byłoby widać. :P
Yoggobela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 23:06   #3014
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Yoggobela Pokaż wiadomość
Nie nie, tylko tak do zdjęcia ułożyłam, inaczej w ogóle dolnych zębów nie byłoby widać. :P


Wszystko pieknie, ale co z tymi przebarwieniami? Da sie to jakos usunac?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:29   #3015
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Witajcie
od 19 mam i dolny łuk aparatu powiem Wam wczoraj było ciężko, nie bardzo boleśnie ale boleśnie dzisiaj troszku lepiej. Wiem że zawsze te pierwsze dni są najgorsze bo coś nowego na zębach

Tyle że moja orto nie powiedziała a założyła mi zamki jedynie do 6.
7 mam poza aparatem. Zauważyłam dopiero w domu... 7 są poprawnie względem górnego łuku. Stąd tu moja teoria że może na tych 7 nie muszę mieć zamków. Zastanawiające jest to czy zęby ustawią się odpowiednio mimo że nie wszystkie są zadrutowane? Któraś z Was ma taką samą sytuację?
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 16:03   #3016
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Polanita Pokaż wiadomość
problem mój jest taki, że górne dwójki są mniejsze niż jedynki i trójki.
Moja orto zaproponowała rozwiązanie takie, żebym je powiększyła za pomocą nakładek kompozytowych i wtedy można je wyrównać do reszty.
Czy słyszałyście o czymś takim? boje się czy jest to trwałe i czy różni się od reszty zębów.

Jak patrze na zdjęcia w postach to naprawdę chciała bym mieć taki duże ładne zęby jak Wy
Ja też mam małe dwójki i orto mówił coś o dobudowaniu kompozytem, lub o licówkach. Ale jeszcze mam trochę czasu...
Inna sprawa, że ogólnie mam małe zęby i w życiu nie uzyskam takiego efektu, jak np. moja przyjaciółka, która też jakiś czas temu zdjęła aparat (musiałam ją trochę zamazać, bo by mnie chyba zabiła, jakby wiedziała, że gdzieś wrzucam to zdjęcie ).
Bo ja to nawet nie potrafię tak szeroko paszczy otworzyć!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 556646_485434294818515_1121856278_n (1).jpg (31,0 KB, 139 załadowań)
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 16:26   #3017
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Tyle że moja orto nie powiedziała a założyła mi zamki jedynie do 6.
7 mam poza aparatem. Zauważyłam dopiero w domu... 7 są poprawnie względem górnego łuku. Stąd tu moja teoria że może na tych 7 nie muszę mieć zamków. Zastanawiające jest to czy zęby ustawią się odpowiednio mimo że nie wszystkie są zadrutowane? Któraś z Was ma taką samą sytuację?
Aparatem zwykle są objęte zęby do szóstek włącznie, a siódemki i ósemki pozostają wolne. Ja mam zamki do piątek, a na szóstkach pierścienie. Na dodatek siódemki u mnie wcale nie rosną prosto względem pozostałych zębów, bo są zdecydowanie bardziej wysunięte w stronę policzków.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 16:44   #3018
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Ja też mam małe dwójki i orto mówił coś o dobudowaniu kompozytem, lub o licówkach. Ale jeszcze mam trochę czasu...
Inna sprawa, że ogólnie mam małe zęby i w życiu nie uzyskam takiego efektu, jak np. moja przyjaciółka, która też jakiś czas temu zdjęła aparat (musiałam ją trochę zamazać, bo by mnie chyba zabiła, jakby wiedziała, że gdzieś wrzucam to zdjęcie ).
Bo ja to nawet nie potrafię tak szeroko paszczy otworzyć!!!
ona ma normalne zęby... ja mam malutkie strasznie, wielkosci zamka.. pod tymi zamkami nic ich nie widać i jak sie usmiecham to dziasla niestety widac.
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 18:14   #3019
Polanita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

No zęby ma imponujące ta Twoja przyjaciołka ehh mi pozostają kompozytowe nakładki, mam miesiąc na zastanowienie. Tylko ciekawe czy one były by zakładane tego dnia co będę mieć zdejmowany aparat.. (to juz albo dopiero za ok miesiąc). Tak mi zleciał ten czas noszenia, już ponad 2 lata, az troche zal mi sie robi na mysl ze go zdejme, nie mialam problemu z noszeniem moje ziomki mowia, ze juz nie pamietaja mnie bez aparatu heh obym w tych licowkach wygladala ok i nie bylo z nimi problemu.

Edytowane przez Polanita
Czas edycji: 2012-07-21 o 18:22
Polanita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 22:31   #3020
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Yoggobela, super ząbki w sumie to nosiłaś prawie 3 lata? trochę długo, na tych pierwszych zdjęciach wcale nie widać, zeby trzeba było tyle przesuwać...
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 23:09   #3021
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Mi się podobają zęby Maxineczki z YT ona ma dopiero duże!
Albo z takich znanych osób to Julia Roberts - i ten jej uśmiech, zazdrość mnie zżerała jak oglądałam z nią filmy ;P

Wstawiam moje zdjęcia!
Nie mam fotek przed założeniem, ale miałam wystające dwójki i krzywe jedynki na górze, a na dole nie miałam dużej wady, jak ktoś się przyjrzał to może i zobaczył, ze są delikatnie koślawe ;P i moja orto też nie była pewna, czy dół będzie konieczny, ale wyszło, że tak i dzięki temu noszę wyciągi i aparat ściągany....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG431.jpg (17,3 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG432.jpg (15,2 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG435.jpg (69,5 KB, 66 załadowań)
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:42   #3022
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
Mi się podobają zęby Maxineczki z YT ona ma dopiero duże!
Albo z takich znanych osób to Julia Roberts - i ten jej uśmiech, zazdrość mnie zżerała jak oglądałam z nią filmy ;P

Wstawiam moje zdjęcia!
Nie mam fotek przed założeniem, ale miałam wystające dwójki i krzywe jedynki na górze, a na dole nie miałam dużej wady, jak ktoś się przyjrzał to może i zobaczył, ze są delikatnie koślawe ;P i moja orto też nie była pewna, czy dół będzie konieczny, ale wyszło, że tak i dzięki temu noszę wyciągi i aparat ściągany....
ojej śliczne
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:46   #3023
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
Mi się podobają zęby Maxineczki z YT ona ma dopiero duże!
Albo z takich znanych osób to Julia Roberts - i ten jej uśmiech, zazdrość mnie zżerała jak oglądałam z nią filmy ;P

Wstawiam moje zdjęcia!
Nie mam fotek przed założeniem, ale miałam wystające dwójki i krzywe jedynki na górze, a na dole nie miałam dużej wady, jak ktoś się przyjrzał to może i zobaczył, ze są delikatnie koślawe ;P i moja orto też nie była pewna, czy dół będzie konieczny, ale wyszło, że tak i dzięki temu noszę wyciągi i aparat ściągany....
ceciii piękne
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 10:15   #3024
myworldishere
Raczkowanie
 
Avatar myworldishere
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 83
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

ojeeej dziewczyny jak mnie dawno tu nie było! pól roku ;( przy moich ząbkach się dużo zmieniło więc dzisiaj postaram się dodać efekty no i kolory gumasek które miałam
__________________
aparatka od 7.12.2011
myworldishere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 14:59   #3025
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
Mi się podobają zęby Maxineczki z YT ona ma dopiero duże!
Albo z takich znanych osób to Julia Roberts - i ten jej uśmiech, zazdrość mnie zżerała jak oglądałam z nią filmy ;P

Wstawiam moje zdjęcia!
Nie mam fotek przed założeniem, ale miałam wystające dwójki i krzywe jedynki na górze, a na dole nie miałam dużej wady, jak ktoś się przyjrzał to może i zobaczył, ze są delikatnie koślawe ;P i moja orto też nie była pewna, czy dół będzie konieczny, ale wyszło, że tak i dzięki temu noszę wyciągi i aparat ściągany....
aparat ściągany jako dodatek do aparatu stałego? bo na dole też masz stały.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 17:43   #3026
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Aparatem zwykle są objęte zęby do szóstek włącznie, a siódemki i ósemki pozostają wolne. Ja mam zamki do piątek, a na szóstkach pierścienie. Na dodatek siódemki u mnie wcale nie rosną prosto względem pozostałych zębów, bo są zdecydowanie bardziej wysunięte w stronę policzków.
Yhm
trochę mnie to zaskoczyło bo na górze mam włącznie z 7. I nie mam pierścieni
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 18:08   #3027
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
aparat ściągany jako dodatek do aparatu stałego? bo na dole też masz stały.
tak, stały na dole mam od marca, a ściągany bodajże od maja - jest to jakby powiedzieć dodatek do wyciągów. Gumki noszę od kwietnia, mają one za zadanie wyciągnąć moją szczękę do przodu, moja orto mówiła, że na następnej wizycie (była ona w maju) będzie już ok! Tak się niestety nie stało i dostałam ten aparat, on ma zadanie nie dopuszczać, by moja szczęka się cofała (a tak się zdarzało np podczas snu) - najlepiej by było, żebym go nosiła non stop, 25h/dobę, 8 dni w tygodniu - tylko, że jak go zakładam to nie da się ze mną porozmawiać, bo strasznie seplenię
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 21:04   #3028
sylwia0002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 151
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

hej Dziewczyny. aparat mam od końca kwietnia, poki co góra.aparat to zwykły metalowy. Za jakiś czas będę mieć dół i prawdopodobnie forsusa, któraś z Was ma? i po zdjeciu aparatu czeka mnie wstawienie implanta dolnej 6, bo niestety nie mam troche boję się tych kosztów. ta 6 byla wyrywana 2 lata temu wiec zapewne bedzie trzeba odbudowac kość a to dodatkowe koszta. Może która z was wstawila implanta? i moze coś więcej powiedziec?
sylwia0002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 21:55   #3029
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
tak, stały na dole mam od marca, a ściągany bodajże od maja - jest to jakby powiedzieć dodatek do wyciągów. Gumki noszę od kwietnia, mają one za zadanie wyciągnąć moją szczękę do przodu, moja orto mówiła, że na następnej wizycie (była ona w maju) będzie już ok! Tak się niestety nie stało i dostałam ten aparat, on ma zadanie nie dopuszczać, by moja szczęka się cofała (a tak się zdarzało np podczas snu) - najlepiej by było, żebym go nosiła non stop, 25h/dobę, 8 dni w tygodniu - tylko, że jak go zakładam to nie da się ze mną porozmawiać, bo strasznie seplenię
Żeby szczęka się nie cofała czy żuchwa? Bo szczęka chyba się nie może cofnąć podczas snu. Chociaż w sumie to sama już nie wiem
Ja noszę wyciągi, które mi ciągną żuchwę do przodu i właśnie podczas snu ona się nie cofa przez to.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 08:10   #3030
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Hej, chciałam sie z Wami podzielic moim odkryciem ulatwiajacym zasypianiem z aparatem. Na szczescie nie mam zadnych otarc ani odleżyn. Musze powiedziec, ze moj aparat spisuje sie naprade swietnie. Ale po calym dniu mowienia, jedzenia itd. bola mnie wargi.
Ja zakupilam na allegro zel brace relief. I jestem mile zaskoczona. Przyjemnie chlodzi i daje chwile zniczulenia zeby mozna bylo bez problemu zasnac. Ktos stosuje jakies masci znieczulajace?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 15:51:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.