Wrastający zarost - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-10, 10:36   #1
Brodacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1

Wrastający zarost


Witam serdecznie.

Co prawda to mój pierwszy post, ale miejsce to odwiedzam nie od dziś. Wspaniałe forum, pełne porad również dla nas - facetów.

Jak sam nick wskazuje - jestem brodaczem Nie takim jak Mojżesz, ale takim 2 dniowym max...

Od jakiegoś pół roku mam problem z wrastającym się zarostem. Włoski rosną bardzo płasko i czasem wrastają się pod skórę... jak mniemam macie Panie to samo po goleniu nóg czasem... no ale to twarz jednak. Muszę te włoski wyrywać na siłę pensetą, bo jak tego nie zrobię tworzy się górka... która wygląda jak pryszcz, ale nim nie jest... kiedyś aż igłą musiałem dobrać się do środka... a tam - skręcony w spiralkę długi włos.Pozostała blizna ... blizn przez te włoski potworzyło się niestety nieco więcej.

Dzieje się mniej więcej tak od pół roku... wcześniej nigdy tak nie było. Nie miałem problemu z cerą, teraz przez te włoski - mam... i nie jest to trądzik... tylko wysypka po wrastających włoskach.

Zmieniłem maszynkę na porządną, elektryczną, używam bezzapachowych, neutralnych płynów po goleniu żeby kremem/balsamem nie zatykać porów... staram się dbać jak mogę, nie pomaga nic.

Niestety na dermatologa zwyczajnie nie mam czasu - praca. Ogolić na zero - się nie ogolę - ze względów wizualnych jak i dlatego,że ma Pani lubi Brodaczy

To tyle, macie może jakieś rady? Z góry wielkie dzięki!
Brodacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 10:26   #2
lookbook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 289
Dot.: Wrastający zarost

ja jak golę nogi i mi się tak robi to używam pilingu, wymasuje je i jest ok, włoski wyrastają bezboleśnie ;-) spróbuj

no i poczytaj, sporo tego w googlach:

http://www.google.pl/search?client=f...zukaj+w+Google
lookbook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.