Ćwiczenia_"pytania techniczne" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-24, 17:41   #1
Cytrynka_
Przyczajenie
 
Avatar Cytrynka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Exclamation

Ćwiczenia_"pytania techniczne"


Witam,
Wszystkie (prawie ) tutaj ćwiczycie 6W, brzuszki, skakanki, hula-hopy - więc może będziecie w atanie odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania.
Otóż....zastanawiam się, jak powinno się wykonywać ćwiczenia, żeby były jak najdokładniejsze i najbardziej efektywne (że powoli i ze skupieniem na szczegółach to wiem):

a) na wdechu czy na wydechu (np. brzuszki lub ćwiczenia rozciągające)
b) w spięciu mięśni, czy przy ich rozluźnieniu (znów problem z brzuszkami, choć mięśnie ramion też pytają)
c) jak kręcicie tym hula hopem - na brzuchu czy na biodrach (ruchy bioder w przód i w tył; na boki, czy okrężne-kółeczka)

Mam zamiar zabrać się za siebie, więc takie "techniczne" hinty bardzo mi się prydadzą. Jeśli macie jeszcze jakieś "tipsy", to napiszcie .

Wszędzie mówią, że trzeba ćwiczyć, bo bez tego się nie da efektywnie zrzucić wagi, ale o takich prostych szczegółach raczej nikt nie wspomina. A mięśnie ćwiczone w spięciu zachowują się inaczej niż gdy są ćwiczone w stanie rozluźnienia (różnicę od razu czuć). Tylko co jest lepsze? No i ta praca z oddechem... sądzę, że dużo od niego zależy. Tak więc proszę "stare wyjadaczki", o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Pozdrawiam,
Cytrynka

P.S. No i zaczepię jeszcze wierne biegaczki - d) mozna biegać przy obciążonych stawach kolanowych - i nie chodzi tu tylko o nadawagę (nie bolą, ale śmiesznie cpykają nawet podczas chodzenia). A może powinnam je obwiązywać bandazem elastycznym?

Bardzo proszę o odpowiedzi, porady i dopping, póki mam rosnący zapał i chęć rozprawienia się z moim cielskiem.
Cytrynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 18:26   #2
Cartil
Raczkowanie
 
Avatar Cartil
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 111
Dot.: Ćwiczenia_"pytania techniczne"

przy wdechu mięśnie rozluźnione a przy wydechu mięśnie napięte
Cartil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 19:35   #3
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: Ćwiczenia_"pytania techniczne"

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_
P.S. No i zaczepię jeszcze wierne biegaczki - d) mozna biegać przy obciążonych stawach kolanowych - i nie chodzi tu tylko o nadawagę (nie bolą, ale śmiesznie cpykają nawet podczas chodzenia). A może powinnam je obwiązywać bandazem elastycznym?
Cytrynko, ja też mam problem z kolanami i oczywiście biegam, ale z kolanami trzeba bardzo uważać, stopniowo zwiększać wysiłek - nie zaczynać od razu od maratonu - i cały czas sprawdzać czy kolana nie mają dość.
Z bandażem elastycznym trzeba uważać, bo kolano przyzwyczaja się, że nie musi pracować, że coś je usztywnia i w ten sposób można sobie zrobić jeszcze większą krzywdę.
Oczywiście są przypadki, w którym usztywnienie jest nieodzowne (i naprawdę nie wiem jak jest w Twoim przypadku), ale trzeba pamiętać, żeby zaczynać od opasek, które nie usztywniają na beton - tylko pozwalają mięśniom pracować.
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 17:42   #4
Cytrynka_
Przyczajenie
 
Avatar Cytrynka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Dot.: Ćwiczenia_"pytania techniczne"

Witam:P
Dzięki wam za odpowiedzi <cmok>. Choć spodziewałam się szerszego odzewu. Z tego co zrozumiałam, to skłon do brzuszka powinno się robić w takim razie na wydechu?
A co z innymi mięśniami - mają być rozluźnione czy napięte np. przy ćwiczeniu ramion? Bo chyba zauważyliście, że inaczej takie ćwiczenie "czuć"? Tylko nie wiem czy to jest zdrowe dla stawów.
A co z hula -hopem?
O bieganie nie trzeba się martwić - nie zacznę od maratonu, bo po przebiegnięciu kilku metrów muszę się napracować żeby podnieść z chodnika płuca, oczyścić i ponownie wepchnąć przez jadaczkę do środka;D

Dziewczyny ćwiczące regularnie, proszę odezwijcie się i doradzcie.

Pozdrawiam,
Cytrynka_
Cytrynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.