problem w przedszkolu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 18:30   #1
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413

problem w przedszkolu


Witam,
jestem mamą 3, 5 letniego chłopca. Synek od września chodzi do przedszkola, w domu jest normalnym dzieckiem-bawi się sam, bawi się z nami, czasem trochę psoci-ale wszystko jest w normie. Niestety w przedszkolu zamienia się w diabła-bije dzieci, ignoruje wychowawczynie, rzuca zabawkami, wylewa zupę itp. na początku nie miał takich zachowań, sytuacja pogorszyła się od nowego roku. Zapisaliśmy dziecko do psychologa na konsultacje- ta na wizycie stwierdziła, ze wg niej, nic sie nie dzieje złego. Na nasz usilna prośbę ostatnio zostały przeprowadzone badania(? nie wiem jak to się fachowo nazywa)syn rozwiązywał rożne zadania, bawił się, zebrała także wywiad od nas- i wstępnie powiedziała, ze jest dzieckiem wrażliwym i nie widzi u niego nadpobudliwości. Tymczasem dziś otrzymałam tel. z przedszkola, żeby go zabrać, bo zachowuje się okropnie, i nie dają sobie z nim rady (pobił kilkoro dzieci). Jestem załamana, jak to możliwe, ze nagle tak bardzo się zmienia? Przedszkolanka zasugerowała farmakologiczne leczenie nadpobudliwości- bo inaczej usuną go z przedszkola.
Psycholog zasugerowała, ze któreś z dzieci musi mu mocno dokuczać,a on w ten sposób odpowiada.
Drugą kwestia, jest fakt, ze syn słabo mówi, i to ponoć tez ma wpływ na fakt wykluczenia go z grupy.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia?
szukałam oczywiście w google, ale tam są odwrotne sytuacje-czyli mamy się skarżą ze ich dziecko jest bite.
Dodam jeszcze, ze jesteśmy normalna rodziną, bez agresji, alkoholu itp. bardzo kochamy syna i to mu okazujemy.

Edytowane przez glossary
Czas edycji: 2011-04-06 o 18:36
glossary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 20:34   #2
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: problem w przedszkolu

Mi się wydaje, choć jest to tylko moje przypuszczenie, że Twój syn nie chce chodzić do przedszkola, bo z jakiegoś powodu źle się tam czuje. Przyczyn może być wiele: ciężko mu rozstać się z rodzicami, wczesne wstawanie, problemy w grupie, zachowanie wychowawczyni... Młody manifestuje swoje niezadowolenie agresją. Trzeba by zastanowić się nad tym, co takiego dzieje się w przedszkolu, o czym Wy nie wiecie. Jak Twojemu dziecku dzieje się jakaś krzywda, np. jest źle traktowane przez inne dzieci, przez przedszkolankę, to raczej nie masz na co liczyć, że ktoś Ci o tym powie. Wiem na swoim przykładzie, że dzieci mają problem z artykułowaniem swoich lęków, niepokojów. Ja dopiero po latach powiedziałam mojej mamie jak bardzo nienawidziłam przedszkola, nie wiem, ani mama nie rozumie, dlaczego nie mówiłam na bieżąco. Mój brat np. nakłamał mamie, że przedszkolanka go bije i nie pozwala mu korzystać z toalety, było to kłamstwo, jak się okazało. Na tych przykładach widać, że dzieci rzadko mówią wprost, że coś złego się dzieje, częściej coś kombinują...

Teraz pytanie co by tu zrobić, żeby dowiedzieć się co się dzieje w przedszkolu...
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 08:18   #3
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: problem w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez glossary Pokaż wiadomość
Witam,
jestem mamą 3, 5 letniego chłopca. Synek od września chodzi do przedszkola, w domu jest normalnym dzieckiem-bawi się sam, bawi się z nami, czasem trochę psoci-ale wszystko jest w normie. Niestety w przedszkolu zamienia się w diabła-bije dzieci, ignoruje wychowawczynie, rzuca zabawkami, wylewa zupę itp. na początku nie miał takich zachowań, sytuacja pogorszyła się od nowego roku. Zapisaliśmy dziecko do psychologa na konsultacje- ta na wizycie stwierdziła, ze wg niej, nic sie nie dzieje złego. Na nasz usilna prośbę ostatnio zostały przeprowadzone badania(? nie wiem jak to się fachowo nazywa)syn rozwiązywał rożne zadania, bawił się, zebrała także wywiad od nas- i wstępnie powiedziała, ze jest dzieckiem wrażliwym i nie widzi u niego nadpobudliwości. Tymczasem dziś otrzymałam tel. z przedszkola, żeby go zabrać, bo zachowuje się okropnie, i nie dają sobie z nim rady (pobił kilkoro dzieci). Jestem załamana, jak to możliwe, ze nagle tak bardzo się zmienia? Przedszkolanka zasugerowała farmakologiczne leczenie nadpobudliwości- bo inaczej usuną go z przedszkola.
Psycholog zasugerowała, ze któreś z dzieci musi mu mocno dokuczać,a on w ten sposób odpowiada.
Drugą kwestia, jest fakt, ze syn słabo mówi, i to ponoć tez ma wpływ na fakt wykluczenia go z grupy.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia?
szukałam oczywiście w google, ale tam są odwrotne sytuacje-czyli mamy się skarżą ze ich dziecko jest bite.
Dodam jeszcze, ze jesteśmy normalna rodziną, bez agresji, alkoholu itp. bardzo kochamy syna i to mu okazujemy.

Wg tego co napisałaś nie ma powodu, by faszerować dziecko lekami.

Jak do tej pory panie reagowały na zachowanie twojego synka?


Jak często i na jak długo zostaje w przedszkolu?

Przyczyn takiego zachowania może być wiele. Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by przedszkole współpracowało z wami a wy jako rodzice z przedszkolem.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 08:32   #4
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: problem w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez glossary Pokaż wiadomość
Witam,
jestem mamą 3, 5 letniego chłopca. Synek od września chodzi do przedszkola, w domu jest normalnym dzieckiem-bawi się sam, bawi się z nami, czasem trochę psoci-ale wszystko jest w normie. Niestety w przedszkolu zamienia się w diabła-bije dzieci, ignoruje wychowawczynie, rzuca zabawkami, wylewa zupę itp. na początku nie miał takich zachowań, sytuacja pogorszyła się od nowego roku. Zapisaliśmy dziecko do psychologa na konsultacje- ta na wizycie stwierdziła, ze wg niej, nic sie nie dzieje złego. Na nasz usilna prośbę ostatnio zostały przeprowadzone badania(? nie wiem jak to się fachowo nazywa)syn rozwiązywał rożne zadania, bawił się, zebrała także wywiad od nas- i wstępnie powiedziała, ze jest dzieckiem wrażliwym i nie widzi u niego nadpobudliwości. Tymczasem dziś otrzymałam tel. z przedszkola, żeby go zabrać, bo zachowuje się okropnie, i nie dają sobie z nim rady (pobił kilkoro dzieci). Jestem załamana, jak to możliwe, ze nagle tak bardzo się zmienia? Przedszkolanka zasugerowała farmakologiczne leczenie nadpobudliwości- bo inaczej usuną go z przedszkola.
Psycholog zasugerowała, ze któreś z dzieci musi mu mocno dokuczać,a on w ten sposób odpowiada.
Drugą kwestia, jest fakt, ze syn słabo mówi, i to ponoć tez ma wpływ na fakt wykluczenia go z grupy.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia?
szukałam oczywiście w google, ale tam są odwrotne sytuacje-czyli mamy się skarżą ze ich dziecko jest bite.
Dodam jeszcze, ze jesteśmy normalna rodziną, bez agresji, alkoholu itp. bardzo kochamy syna i to mu okazujemy.
Moim zdaniem - choć nie znam sie zbytnio na tym - nie ma prawa usunac z przedszkola dziecka, bo co, bo sobie nie radzi? Trafił jej sie trudny przypadek, nie umie ogarnać i zaraz chce dziecko faszerować lekami oraz wyrzucac z przedszkola. To skandal jest!
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 08:37   #5
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: problem w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem - choć nie znam sie zbytnio na tym - nie ma prawa usunac z przedszkola dziecka, bo co, bo sobie nie radzi? Trafił jej sie trudny przypadek, nie umie ogarnać i zaraz chce dziecko faszerować lekami oraz wyrzucac z przedszkola. To skandal jest!
Można dziecko z przedszkola usunąć w drastycznych przypadkach.
U mnie w umowie z przedszkolem jest nawet zapis na ten temat. Dotyczy to m.in gdy dziecko jest bardzo agresywne.

Natomiast zgadzam się z tym, że to jest ostatnia kwestia, którą należy zrobić.
Najpierw warto spróbować innych rozwiązań.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 08:52   #6
EttaJO
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 24
Dot.: problem w przedszkolu

Wydaje mi się,że przede wszystkim powinnaś sprawdzić co się w tym przedszkolu dzieje. Może nie wszystkie informacje do ciebie docierają, To ,że dziecko zachowuje się w taki a nie inny sposób musi być reakcją na "coś". Nie przejmuj się- wiele mam ma takie problemy.
EttaJO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:19   #7
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: problem w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez glossary Pokaż wiadomość
Witam,
jestem mamą 3, 5 letniego chłopca. Synek od września chodzi do przedszkola, w domu jest normalnym dzieckiem-bawi się sam, bawi się z nami, czasem trochę psoci-ale wszystko jest w normie. Niestety w przedszkolu zamienia się w diabła-bije dzieci, ignoruje wychowawczynie, rzuca zabawkami, wylewa zupę itp. na początku nie miał takich zachowań, sytuacja pogorszyła się od nowego roku. Zapisaliśmy dziecko do psychologa na konsultacje- ta na wizycie stwierdziła, ze wg niej, nic sie nie dzieje złego. Na nasz usilna prośbę ostatnio zostały przeprowadzone badania(? nie wiem jak to się fachowo nazywa)syn rozwiązywał rożne zadania, bawił się, zebrała także wywiad od nas- i wstępnie powiedziała, ze jest dzieckiem wrażliwym i nie widzi u niego nadpobudliwości. Tymczasem dziś otrzymałam tel. z przedszkola, żeby go zabrać, bo zachowuje się okropnie, i nie dają sobie z nim rady (pobił kilkoro dzieci). Jestem załamana, jak to możliwe, ze nagle tak bardzo się zmienia? Przedszkolanka zasugerowała farmakologiczne leczenie nadpobudliwości- bo inaczej usuną go z przedszkola.
Psycholog zasugerowała, ze któreś z dzieci musi mu mocno dokuczać,a on w ten sposób odpowiada.
Drugą kwestia, jest fakt, ze syn słabo mówi, i to ponoć tez ma wpływ na fakt wykluczenia go z grupy.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia?
szukałam oczywiście w google, ale tam są odwrotne sytuacje-czyli mamy się skarżą ze ich dziecko jest bite.
Dodam jeszcze, ze jesteśmy normalna rodziną, bez agresji, alkoholu itp. bardzo kochamy syna i to mu okazujemy.
Tak przeczytałam opis Twojego problemu i nadziwić się nie mogę... Jak to możliwe, że nauczycielka sugeruje leczenie farmakologiczne! Ja sama jestem wychowawcą w przedszkolu i nigdy czegoś takiego bym nie powiedziała.
Poza tym to, że dziecko tak się zachowuje to świadczy o tym, że w przedszkolu dzieje się coś złego. Może nauczycielka powinna zwrócić uwagę na relację Twojego malucha z innymi dziećmi. Może rzeczywiście jakiś kolega/koleżanka mu dokucza. A może to wina tej nauczycielki- może nie jest miła, ciepła, może krzyczy?
Dzieci nie potrafią opisywać słownie swoich uczuć, nie umieją jeszcze ich nazywać, więc jak jest im źle to pokazują to na wszelkie sposoby.
Złota zasada brzmi: dziecko dobrze się zachowuje, jeśli dobrze się czuje. Sytuacja jest o tyle trudna, że nie możesz stać się niewidzialna i stać w przedszkolu i obserwować sytuacji. Ja bym porozmawiała z dyrektorką o tym problemie, przedstawiłabym jej dobre wyniki tych testów. Jeżeli dyrektorka ma szczere chęci by pomóc to znajziecie wspólne rozwiązanie.
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 15:04   #8
glossary
Raczkowanie
 
Avatar glossary
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 413
Dot.: problem w przedszkolu

Dziekuje, za wszystkie opinie.

-co do usunięcia z przedszkola, podstawą jest zagrożenie bezpieczeństwa innych dzieci (ponoć próbował wsadzić koledze widelec w oko - teraz siedzi sam przy stoliku).

"Nasza" psycholog była obserwować go w przedszkolu i niestety potwierdziła, słowa wychowawczyni (sama była zdziwiona tak skrajnie innym zachowaniem). ma kilka teorii, co do jego zachowania, ale będziemy rozmawiać o nich na "terapii"(nie pamiętam czy dokładnie tak to nazwała). jedno stwierdziła stanowczo, ze jego zachowanie nie wynika z błędów wychowawczych.
Powiedziała także, ze "coś" mu w przedszkolu nie pasuje, i nie może poradzić sobie z własnymi emocjami. Teraz wspólnie będziemy szukali co stanowi problem.
Konsultowaliśmy się tez z neurologiem(dla dorosłych), ten kategorycznie powiedział nie lekom - tylko działania psychologiczno, pedagogiczne.
Mamy jeszcze jedne konsultacje ale z neurologiem dziecięcym.
Ogólnie konkluzje są takie, żeby dać mu teraz spokój z przedszkolem (od września chcemy zmienić placówkę) bo wg. słów psycholog "jest w nim nieszczęśliwy" , i chodzić na terapie.
Przepraszam, za błędy, ale szybko pisze, gdyż zbytnio, nie dysponuje czasem.
glossary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:54   #9
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: problem w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez glossary Pokaż wiadomość
Witam,
Cytat:
Napisane przez glossary Pokaż wiadomość
.
Drugą kwestia, jest fakt, ze syn słabo mówi, i to ponoć tez ma wpływ na fakt wykluczenia go z grupy.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia?
szukałam oczywiście w google, ale tam są odwrotne sytuacje-czyli mamy się skarżą ze ich dziecko jest bite.
Dodam jeszcze, ze jesteśmy normalna rodziną, bez agresji, alkoholu itp. bardzo kochamy syna i to mu okazujemy.


Witam serdecznie, proszę o opisanie co znaczy "trochę słabo mówi" W wieku 3,5 roku dziecko powinno się potrafić komunikować co najmniej prostymi zdaniami. Brak możliwości komunikacji lub jej ograniczenie, szczególnie w środowisku rówieśniczym bardzo często prowadzi do frustracji agresji a w konsekwencji nadpobudliwości. Druga sprawa u jakiej psycholog byłaś z jakimi kompetencjami, troszkę mnie zdziwiła opinia " w gabinecie jest grzeczny to znaczy że nie jest nadpobudliwy". Generalnie diagnoza i opinia, jeżeli dotyczy trudności w adaptacji opiera się na obserwacji w środowisku lub opinii nauczyciela czy rodzica. W gabinecie mogę zdiagnozować rozwój poznawczy zaburzenia rozwojowe umiejętność koncentracji czy uwagi w sytuacji indywidualnej pracy, a przecież nie z takim problemem przyszłaś.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 11:46   #10
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: problem w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez glossary Pokaż wiadomość
Ogólnie konkluzje są takie, żeby dać mu teraz spokój z przedszkolem (od września chcemy zmienić placówkę) bo wg. słów psycholog "jest w nim nieszczęśliwy" , i chodzić na terapie.
Przepraszam, za błędy, ale szybko pisze, gdyż zbytnio, nie dysponuje czasem.
I bardzo dobrze!

Niekompetentna obsługa, bezczelna przedszkolanka, więc trzeba dziecko zabrać. Jakim prawem wychowawca sugeruje leczenie, kto ona jest, psychiatra? :/

Że dziecku jest tam źle to nie ulega wątpliwości.

A jak zachowuje się na dworze, w innej grupie, ma kolegów, bawi się z kimś na placu zabaw?

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Boz Pokaż wiadomość
Generalnie diagnoza i opinia, jeżeli dotyczy trudności w adaptacji opiera się na obserwacji w środowisku lub opinii nauczyciela czy rodzica.
Napisała przecież, że psycholog była w przedszkolu i potwierdziła to co mówią opiekunki...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.