pokarm matki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 17:57   #1
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84

pokarm matki


powiedzcie mi jak to jest z tym odciaganiem mleka z piersi czy trzeba patrzec na temperature w zamrażalce ? bo właśnie odciągłam mleko przelałam do butelki plastikowej 125 ml i zamroziłam może to tak być ? czy naprawde może to leżeć pól roku bo opinie są różne ? pradzcie prosze bo boje sie ze mu coś zaszkodzi
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 18:54   #2
maksikola
Wtajemniczenie
 
Avatar maksikola
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 009
Dot.: pokarm matki

ja tak długi czas nigdy nie zamrażałam, ale słyszałam że do pół roku można przechowywać w zamrażarce.
maksikola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 21:23   #3
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: pokarm matki

Podobno do pół roku max, ale biorąc pod uwagę, że mleko zmienia swe właściwości i skład, tak by dopasować się do zapotrzebowań dziecka, trudno sie z tym zgodzić Inne potrzeby ma noworodek, inne 6 miesięczne niemowlę...
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 07:09   #4
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: pokarm matki

Ponoć można do pół roku, ale przyznam, że ja osobiście miała bym opory.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 16:14   #5
miamore999
Zakorzenienie
 
Avatar miamore999
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 4 121
Dot.: pokarm matki

ja przechowuję mleko max. 12 godzin w temperaturze pokojowej. dłużej i mrozić bym się bała.
__________________
Ola
12.03.2011
miamore999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 18:17   #6
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: pokarm matki

Ja też przechowywałam do 12h w temp pokojowej
a zamrażać w ogóle bym się bała... max 24h w lodówce jeszcze by przeszło
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 18:35   #7
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: pokarm matki

ja tak myslalam zamrozic na 2 miesiace
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 07:59   #8
maksikola
Wtajemniczenie
 
Avatar maksikola
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 009
Dot.: pokarm matki

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
ja tak myslalam zamrozic na 2 miesiace
jak na 2 miesiące to ook.
maksikola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 08:42   #9
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: pokarm matki

mroziłam, ale na kilka dni
na dłużej nie miałam potrzeby

w woreczkach do lodu,
jedna kostka to 15 ml
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 10:21   #10
kasika84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 769
Dot.: pokarm matki

Ja mroziłam mleczko nawet na kilka miesięcy. Kupiłam woreczki specjalnie do tego przeznaczone (ale nic specjalnego jak dla mnie w nich nie ma... chyba tylko cena ). Ale tak jak pisała któraś z dziewczyn wcześniej- skład mleka zmienia się w zależności od potrzeb dziecka i mojej Antosi taki rozmrożone nie zawsze smakowało. Dlatego poszliśmy na łatwiznę i kupiliśmy paczkę mm na wyjścia i po kłopocie
kasika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 13:40   #11
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pokarm matki

Można mrozić ja mroziłam na jakieś góra 2 miesiące, na pewno nic dziecku nie będzie, spokojnie
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 15:29   #12
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: pokarm matki

Ja na dwa miesiace bym nie mroziła, bo raczej takie mleko mało miałoby wartości w odniesieniu do zapotrzebowania dziecka, skoro z biegiem czasu zmienia się jego skład, a w przypadku niemowlaka dwa miesiace to naprawdę szmat czasu
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:57   #13
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: pokarm matki

Jeśli w zamrażarce jest -18 stopni to można zamrozić na okres do 6 miesięcy. jeśli jest ok 10 to na jakieś 2 miesiące. Ale osobiście uważam, że 1 miesiąc to max. Jak już dziewczyny wyżej pisały, potrzeby malucha się zmieniają i może nie chcieć takiego mrożonego pić.
Podoba mi się patent z woreczkami do lodu. Wypróbuje
__________________
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 23:34   #14
ArmadaV
Raczkowanie
 
Avatar ArmadaV
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: nydnol...
Wiadomości: 235
Dot.: pokarm matki

Ja na poczatku mrozilam mleko ale zuzywalam w przeciagu tygodnia, jak musialam wyjsc i cos zalatwic to mama dawala malej moje mleko.
Teraz juz nie odciagam, jak musze to daje mm.
Tez mialabym opory, zeby podac kilkumiesieczne mleko maluszkowi.
__________________
Children are the keys of paradise.
ArmadaV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:26   #15
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: pokarm matki

Dziewczyny oświećcie mnie co rozumiecie przez skrót mm. Jestem jeszcze w ciąży i wiele rzeczy dla mnie to nowość, sorki jest to może głupie pytanie.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:28   #16
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pokarm matki

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Dziewczyny oświećcie mnie co rozumiecie przez skrót mm. Jestem jeszcze w ciąży i wiele rzeczy dla mnie to nowość, sorki jest to może głupie pytanie.
Mleko modyfikowane

a zmianę widac po kolorze, na początku jest mocno żółte a potem już tylko białe
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:15   #17
dzidziadziumdzia
Zakorzenienie
 
Avatar dzidziadziumdzia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 3 841
Dot.: pokarm matki

ja mroziłam potężne ilości mleka i na długo. rzeczywiście skład mleka się zmienia wraz ze wsrostem dziecka, ale to nie oznacza, że ono się psuje. Może się po prostu okazać, że maluch będzie potrzebował go więcej lub mniej, bo zmieniają się proporcje białek, tłuszczy i węglowodanów. Ale mleko to nadal jest w pełni wartościowe.

Jednak jest różnica pomiędzy zamrażarką wbudowaną w lodówkę (po otwarciu drzwi lodówki, wewnątrz jesto pokrywa zamrażalnika) a zamrażarką o oddzielnych drzwiach.
W tej pierwszej mleko o ile pamiętam tylko 2 tygodnie jest dobre. W drugiej nawet do 6 miesięcy.

Jeśli mleko leży tak długo, to zwykle zużywa się je do zrobienia np. kaszki ryżowej. W niczym nie szkodzi, a nadal jest naturalnym mlekiem matki.
__________________
Wituś przyszedł na świat 18.09.2013; (33Hbd)

Aliska przyszła na świat 18.08.2010
. Witaj Kochanie


Aniołki 05.2009 i 08.2009 oraz Aniołek bliźniak 03.2013
dzidziadziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 13:45   #18
magdalm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 67
Dot.: pokarm matki

Mój synio pił mleczko 3-miesięczne i nic mu nie było. Co do innych potrzeb żywieniowych - mleko mrozi się w "razie w", więc rewolucji w diecie niemowlecia takie zamrożone mleczko nie spowoduje moim zdaniem...

ja mam tylko zastrzeżenie do butelki plastikowej... bo jak podgrzejesz.... mi położna laktacyjna powiedziała, że jak nie będę miała specjalnych butelek przeznaczonych do podgrzewania, to już lepiej mrozić w słoiku niż w zwykłym plastiku
magdalm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 16:49   #19
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: pokarm matki

Dziewczynki a powiedzcie mi, kiedy Wy to mleko odciągacie?

Też bym chciała mieć porcyjkę, taką w razie W, gdybym wyszła z domu a mała obudziłaby się przed zakładanym czasem spania. Ale nie wiem kiedy odciągnąć no bo mała je na zmianę cyce raz lewego raz prawego. Gdy jest dobrze, to je co 3h choć dziś się trochę rozregulowała i godzinę wisi na U a później 2h śpi no ale zakładam optymistyczny plan czyli śpi 3h po opróżnieniu np. lewego U.
Po jakim czasie odciągnąć pokarm, czy odciągać do końca? Boję się, że jak odciągnę, to do następnego karmienia nie zdąży się naprodukować tyle co trzeba

Będę wdzięczna za wszelkie rady
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 20:37   #20
mamaoptymistka
Zadomowienie
 
Avatar mamaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 773
Dot.: pokarm matki

Można zacząć od odciągania malutkich porcji 20 ml raz dziennie pomiędzy karmieniami, zwiększa się troszkę laktacja a mleczko na wszelki wypadek się gromadzi w zamrażarce. Później jak mała będzie większa to przerwy miedzy karmieniami będą w miarę regularne i będzie można pozwolić sobie na większe ilości do odciągnięcia.

Mój syn miał pomrożone mleko jak wracałam do pracy i podczas mojej nieobecności dostawał jedną porcję tego mleka więc uważam że mrożenie ma sens i takie mleko zaspokaja głód dziecka. A poza tym to nawet jeśli mija m-c lub dwa to nadal jest to najzdrowszy sposób karmienia, zdecydowanie lepszy niż MM.
__________________

Edytowane przez mamaoptymistka
Czas edycji: 2011-05-01 o 20:39
mamaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:44   #21
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: pokarm matki

Oczywiscie sklad mleka jest zmienny- ale nie przesadzajmy! Mleko po 1szym miesiącu ma już z grubsza taki sam sład do końca laktacji. Jeśli jest to sporadyczne karmienie (mam wyszła na 3h) to ot już praktycznie w ogóle nie ma znaczenia. POza tym te zmiany polegają na tym ,że w porcji mleka jest np. 0,5 grama więcej tłuszczu czy mniej laktozy i więcej/mniej przeciwciał, ale to jest ciągle to samo mleko mamy! Nie wiem czy wiecie ale mleko nocne ma już inny skład niż mleko podane z piersi nastepnego dnia rano!

W klasycznej chłodziarko-zamrażarce (-14 st. C) , można mleko trzymać do 3 miesięcy, dla wcześniaków i dzieci chorych- kilka tygodni. Tak podają konsultanci laktacyjni i jak się odpowiednio je przygotuje (umyć ręce przed odciąganiem, wyparzyć laktator itp.) to mleko jest jak najbardziej nadające się do jedzenia!

W -18-120 st- nawet do 12 mcy.

Wystarczą torebki do żywności, ja trzymam w słoikach szklanych po deserkach i obiadkach, bo jednak szkło nie reaguje z żywnościa.
Wcześniej należy słoik umyć i przelać wrzątkiem.

Mleko rozmrożone ma inny smak, mi nie smakowało, ale synkowi owszem i jak je to nie ma problemu. Mleko zamrożone zachowuje swoje wartości odżywcze.
Rozmrażać najlepiej w lodówce, unikać gwałtownego rozmrażania, nie rozmrażać w mikrofalóce, nie gotować itp.

Moi obaj synkowie pili takie mleko i nic im się nie działo.

Odciągać najlepiej metodą 7-5-3 minuty, raz z jednej, raz z drugiej piersi. Radzę robić to najlepiej jak już się laktacja nieco ustabilizuje, Można również nakarmić dziecko z jednej tylko piersi , a potem od razu odciągnąć z drugiej- ja tak robię- najczęściej ok godz 24, bo mała szansa,że synek będzie jesscze jadł. Ale ma on już pół roku .

Na początku można odciągać po każdym karmieniu- będą to niewielkie ilości- takie mleko raczej nie nadaje się do zamrażania, tylko do wypicia następnego dnia ( trzymamy w lodówce).

Mleko odciągnięte w lodówce można trzymać 2-5 dni (+4 st. C); zaś w temp. pokojowej do 12 godzin, w lodówce ze wspolnym zamrażalnikiem(-10 st. C) -2 tygodnie.


Ja za 2 tyg wracam do pracy, nie będzie mnie 8h w domu więc oprócz kaszki na moim mleku, obiadku i owoców synek będzie miał porcyjkę z zamrożonych zapasów. No i mam nadzieję, że będę miała możliwość odciągać choć raz w pracy.

Ps. moja największa zamrożona porcja wynosi podaj 180ml, zazwyczaj odciągam między 60 a 120ml
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2011-05-01 o 21:04
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:57   #22
mamaoptymistka
Zadomowienie
 
Avatar mamaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 773
Dot.: pokarm matki

Chciałam jeszcze powiedzieć że zadziwia mnie a nawet bulwersuje jakaś swoista kampania wygodnego karmienia poprzez mieszanie albo rezygnację z karmienia naturalnego.
Dla mnie chcieć to móc i nie przekonują mnie argumentów typu : bolą piersi, mało czasu, niewyspanie. Wolałabym mieć bałagan w domu niż podać sztuczne mleko, kurcze w takim chemicznym świecie żyjemy oraz gorsze choroby nas dopadają więc jeśli możemy dać dziecku najwartościowszy pokarm to zróbmy to mimo często ogromnego wysiłku.
__________________

Edytowane przez mamaoptymistka
Czas edycji: 2011-05-01 o 20:59
mamaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:18   #23
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: pokarm matki

Ty wolisz tak, a inni wolą inaczej. Dlaczego wszyscy mają woleć tak jak Ty?
Daj ludziom decydować, grunt to świadomość korzyści i strat.
Tak się składa, że na "chemicznym" mm dzieci też rozwijają się prawidłowo.

Piszę to jako mama "piersiowa", ale ceniąca sobie i wygodę i sen (lepiej być sfrustrowaną niewyspaną "piersiówką" czy zadowolonąwyspaną mama podającą dziecku mm?) i posprzątane mieszkanie i satysfakcję z macierzyństwa i... jeszcze wiele innych rzeczy.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2011-05-01 o 22:21
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 06:13   #24
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: pokarm matki

Cytat:
Napisane przez mamaoptymistka Pokaż wiadomość
Można zacząć od odciągania malutkich porcji 20 ml raz dziennie pomiędzy karmieniami, zwiększa się troszkę laktacja a mleczko na wszelki wypadek się gromadzi w zamrażarce.
Dzięki kochana

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Odciągać najlepiej metodą 7-5-3 minuty, raz z jednej, raz z drugiej piersi. Radzę robić to najlepiej jak już się laktacja nieco ustabilizuje
Dzięki za szczegółowy instruktaż
A ta ustabilizowana laktacja to jest możliwa w 10 dobie po porodzie? Ja mam wrażenie, że jest już ok, w pierwszych dobach pokarmu nie było, później jak ruszył to myślałam, że mi UU pękną a teraz hmm mam wrażenie, że piersi przed karmieniem mogłyby być pełniejsze, bo skóra nie jest tak maksymalnie napięta. Po przebudzeniu małej karmię zawsze jedną i tą samą piersią dwa razy około 15 min przed zmianą pieluchy i 15 min. po zmianie pieluchy. Pierś wtedy jest już bardzo miękka a mała zasypia na około 3-3,5h. Przy następnym karmieniu postępuję tak samo z drugą piersią.
Nie wiem czy czekać z tym odciąganiem ale wolałabym mieć chociaż jedną porcję, bo będę musiała się na pocztę udać no i niby blisko mam ale gdyby się mała wcześniej przebudziła to wolałabym aby ją TŻ moim mlekiem nakarmił i nie sięgał po mm.

No nic, może zaraz spróbuję Tylko się boję, że jeśli ruszę tą pełną pierś, która czeka na pobudkę małej za jakieś 1,5h to czy ona po takim ściąganiu napełni się do obecnego stanu? Nie chciałabym córce z talerza wybierać

---------- Dopisano o 07:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:02 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaoptymistka Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze powiedzieć że zadziwia mnie a nawet bulwersuje jakaś swoista kampania wygodnego karmienia poprzez mieszanie albo rezygnację z karmienia naturalnego.
mamooptymistko wiesz co, mi się wydaje, że takiej kampanii nie ma, po prostu jedne mamy bardzo chcą karmić UU i tak jak piszesz, wtedy jest to kwestia "chcieć to móc" a innym nie zależy i wolą mm i to też jest ok. Gdyby mi to karmienie cycem jakoś mocno przeszkadzało i mierziło to nocne wiszenie z małą przy "sysku" to może też sięgnęłabym po puszkę. Dla mnie taki przerywany sen nie jest czymś bardzo przykrym a już np. mój mąż, który wstaje w nocy tylko po to aby mi małą z łóżeczka podać czuje się okropnie, jakby go ktoś pobił. Wolę więc aby on już spał i więcej mi w dzień pomógł bo mi zarwane nocki nie przeszkadzają
I chyba tak jak memi wyznaję zasadę "szczęśliwa mama - szczęśliwe dziecko". Mi karmienie piersią mimo bólu przynosi ogromną radość i satysfakcję. Teraz jest już ok ale pamiętam jak w szpitalu karmiłam ze łzami w oczach i TŻ mówił do mnie "myśli o czymś innym, pomyśl o lodach" a dla mnie odciągnięcie myśli od mojego ssaka sprawiało większy ból a robiło się lepiej gdy patrzyłam na ten mały wciśnięty w cyca nosek, i słuchałam przełykania No cud, miód i orzeszki
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:11   #25
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: pokarm matki

az sie wzruszylam tym ostatnim zdaniem tez karmie piersia ,mimo ze moj maly nie wstaje czesto w nocy powiem ze to troce meczy ale dla dzidziusia wszystko idzie sie przyzwyczaic a potem mija z malymi dziecmi tak to jest !
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:39   #26
magdalm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 67
Dot.: pokarm matki

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Dziewczynki a powiedzcie mi, kiedy Wy to mleko odciągacie?

Też bym chciała mieć porcyjkę, taką w razie W, gdybym wyszła z domu a mała obudziłaby się przed zakładanym czasem spania. Ale nie wiem kiedy odciągnąć no bo mała je na zmianę cyce raz lewego raz prawego. Gdy jest dobrze, to je co 3h choć dziś się trochę rozregulowała i godzinę wisi na U a później 2h śpi no ale zakładam optymistyczny plan czyli śpi 3h po opróżnieniu np. lewego U.
Po jakim czasie odciągnąć pokarm, czy odciągać do końca? Boję się, że jak odciągnę, to do następnego karmienia nie zdąży się naprodukować tyle co trzeba

Będę wdzięczna za wszelkie rady
Moria ja odciągam zawsze z rana, bo mój mały przesypia całą noc, więc zbiera mi się tego dużo i spokojnie mogę ściągnąć 150ml i jeszcze go nakarmić.
magdalm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 13:41   #27
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: pokarm matki

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
(...)ale dla dzidziusia wszystko idzie sie przyzwyczaic a potem mija z malymi dziecmi tak to jest !
Też się trzymam tej myśli

Cytat:
Napisane przez magdalm Pokaż wiadomość
Moria ja odciągam zawsze z rana, bo mój mały przesypia całą noc, więc zbiera mi się tego dużo i spokojnie mogę ściągnąć 150ml i jeszcze go nakarmić.
Ooo, no to fajnie masz. A w jakim wieku Twój maluszek?

Ja dziś spróbowałam i za wiele nie odciągnęłam ale bałam się, że dla małej nie starczy jak się przebudzi więc z obu UU ściągałam jakieś 3 minutki i mam zamrożone 15ml. Zamówiłam dodatkowe pojemniki Tommee Tippee bo takie małe ilości to w foliówce do mrożenia zginą
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 17:46   #28
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: pokarm matki

Ja na poczatku jak zaczelam karmic to mialam duzo mleka, i umialam odciagnac nawed 120 a teraz to juz tyle nie mam czasami to sie boje ze nawed roku nie dam rady karmic

Edytowane przez kwiatek84
Czas edycji: 2011-05-02 o 17:50
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 20:55   #29
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: pokarm matki

laktacja stabilizuje się do 6 tygodnia. W tym czasie dbamy o to by karmić odpowiednio dużo, by wyłączne karmienie piersią było dalej możliwe. W tym okresie trzeba uważać, bo łatwo się robią zastoje - przy nieregularnym karmieniu-czyli np. wieczorem karmisz co 2h potem jeszcze odciągasz, a potem przesypiasz noc- rano piersi są pełne, bolesne, twarde- a dziecko na raz dużo nie zje łątwo się dorobić zapalenia biustu.

Po 6 tygodniu jest już inny mechanizm regulacji laktacji, trudniej też odciągnąc duże ilości mleka jeśli się tego nie robi regularnie.a dziecko potrzebuje coraz więcej- czasem są tzw. kryzysy laktacyjne- ale nie wolno się poddawać i dokarmiać .
najwięcej mleka jest w nawale pokarmu-tj kilka dni po porodzie jak rusza burza hormonalna wywołana porodem.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2011-05-02 o 20:57
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 00:00   #30
magdalm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 67
Dot.: pokarm matki

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Też się trzymam tej myśli


Ooo, no to fajnie masz. A w jakim wieku Twój maluszek?

Ja dziś spróbowałam i za wiele nie odciągnęłam ale bałam się, że dla małej nie starczy jak się przebudzi więc z obu UU ściągałam jakieś 3 minutki i mam zamrożone 15ml. Zamówiłam dodatkowe pojemniki Tommee Tippee bo takie małe ilości to w foliówce do mrożenia zginą
Mój maluszek ma 4 miesiące, ale już tak z miesiąc mam albo dłużej, że rano mega balony pełne mleka, a w dzień produkuje mi się na bieżąco.

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

Dodam jeszcze, że o ile rano jestem w stanie ściągnąć bardzo dużo, to w trakcie dnia już maleńkie ilości... Jakoś tak mi się to ustaliło. A mały śpi od około 20.30 do 6 rano, więc może dlatego.
magdalm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.