nocnikowanie 19 miesiecy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 13:41   #1
gwiazdeczkaZnieba
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdeczkaZnieba
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 136

nocnikowanie 19 miesiecy


moj synek ma 19 miesiecy. Robi tylko w pampersa. Synek jak tylko siada na nocnik płacze. Nie mam pojecia czemu bo nie jest zmuszany nie ma krzykow itp. po prostu mowie chodz zobaczymy co to.... itp Nocnik jest wygodny wybralismy z fishera.za to bierze z tyłu(jest raczka) i pcha go jak..autko. NIe wiem jak przekonywac go powoli do tego
gwiazdeczkaZnieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 14:34   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

Odpuścic bo zacznie mu sie nie miło kojarzyć.

Nie popieram kupowania nocników-zabawek,nocnik ma słuzyc do wypróżnień a nie zabawy,dlatego polecam normalny ,prosty ale kolorowy nocnik.
Lub po dorosłemu nakładke na sedes i stołeczek pod nóżki.

Dać sie podpatrzeć,pokazać inne dzieci jak sie załatwiają,pokazac małe dzieci w pieluchach.

I czekać spokojnie do 2 lat, latem też łatwiej puscić dziecko w samych majtkach niż zimą.
Chłopcy i tak sa zazwyczaj opóżnieni w tej kwestii.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 16:28   #3
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

Moja córka na nocnik też reagowała płaczem.
Nie wiem dlaczego, tak po prostu.
Kiedy miała 18m-cy chciałam pozbyć się pieluch, nic z tego.
Nie chciała współpracować.
Odpuściłam, nie naciskałam... po dwóch tygodniach sama pokazała, żeby zdjąć pieluchę i posadzić na nocnik.
Podobnie było z synem.
Po prostu musi przyjść odpowiedni czas dla każdego dziecka

Podobnie jak paula78 nie popieram nocników-zabawek.
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 17:49   #4
niezlamama
Przyczajenie
 
Avatar niezlamama
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 19
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

Ja poczekałam do lata i zdjełam pieluchę. Przy czym wcześniej kupiłyśmy książeczkę o misiu co dostał nocniczek. I dzieck od razu wiedziało mniej więcej o co chodzi - po tygodniu zaponiałam co to pieucha
niezlamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 20:18   #5
pamieta
Raczkowanie
 
Avatar pamieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 181
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczkaZnieba Pokaż wiadomość
moj synek ma 19 miesiecy. Robi tylko w pampersa. Synek jak tylko siada na nocnik płacze.
Mój synek jest o miesiąc młodszy.Na pierwsze próby reagował podobnie mimo że też nic na siłę nie robiliśmy a w zasadzie to on sam prowadził do tego nocnika chętnie, sam chciał zdjąć pampersik i wszystko super póki faktycznie na tym nocniku nie usiadł Wtedy odpuściliśmy a teraz nie płacze ale raczej bez szału czyli posiedzi chwilę i wstaje oczywiście bez załatwienia się. Wydaje mi się że po tamtym oswojeniu się już wie o co chodzi ale nie specjalnie mu takie rozwiązanie odpowiada hehe. Za jakiś czas znów spróbujemy
pamieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 20:25   #6
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

ja bym do ciepłej wiosny poczekała ... czasem nocnik jest straszny, a ubikacja ciekawa bo rodzice tam robią to i owo można też tak spróbować jesli tak Wam sie spieszy
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 13:50   #7
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

Próbowałam ucywilizować nocnikowo córkę kiedy skończyła 2 lata. Ponieważ reakcja była podobna do zachowania twojego dziecka, Maja uciekała z nocnika, twierdziła że nie chce jej się siusiu a potem robiła po kątach, zrezygnowałam z tego pomysłu na dobre kilka miesięcy.

Potem poszliśmy we trójkę do sklepu, młoda wybrała sobie zwykły nocnik w ulubionym kolorze i z główką pieska za jedyne 13zł a po niecałym miesiącu sama zaczęła korzystać z toalety. Może warto poczekać?
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 21:47   #8
natikos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 50
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

moja córka kilka dni temu skończyła 2 latka. Jak tylko powiem nocnik to ucieka.Nie ma szans żeby na nim usiadła nawet w ubraniu. Chcę jej kupić jakiś z lalką-może to ją zachęci
natikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 10:37   #9
rena_ta
Raczkowanie
 
Avatar rena_ta
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 67
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczkaZnieba Pokaż wiadomość
moj synek ma 19 miesiecy. Robi tylko w pampersa. Synek jak tylko siada na nocnik płacze. Nie mam pojecia czemu bo nie jest zmuszany nie ma krzykow itp. po prostu mowie chodz zobaczymy co to.... itp Nocnik jest wygodny wybralismy z fishera.za to bierze z tyłu(jest raczka) i pcha go jak..autko. NIe wiem jak przekonywac go powoli do tego
nic na siłę. Mój syn siada na nocnik od stycznia a zaraz skończy 2 lata. Spokojnie, powoli. Sam musi dojrzeć.
U nas nocnik stał w łazience i za każdym razem jak zmieniałam małemu pieluchę to mówiłam "a może następnym razem zrobimy siusiu do nocnika?" I tyle. W jakiejś bajce o misiu był nocnik narysowany, mówiłam "o, zobacz, miś pewnie robi tu siusiu". Kiedyś dobijał się do drzwi kiedy byłam w toalecie. Wpuściłam go i powiedziałam co robię i że on też może tak samo.... Tego dnia wieczorem (przed kąpielą) z oporami ale jednak usiadł i coś tam sobie skapnął... Wstał, zobaczył co zrobił i był tak dumny! Od tamtej pory na nocnik siadamy zawsze wieczorem i rano. Czasem w ciągu dnia sam upomni się że chce siusiu.

Na wszystko musi przyjść czas...
__________________
Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)
rena_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 07:23   #10
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

odpuscic!!! jeszcze ma czas na nauke nocnika

ja probowalam corke blizej urodzin uczyc... tez reagowala placzem i brakowalo cierpliwosci bo nie moglam zrozumiec jak mozna bac sie nocnika... a jednak!

efektem tego jest zatwardzenie nawykowe ktore trwa juz rok!! po prostu corka nie chcac robic na nocnik wstrzymywala wszystko... pol dnia potrafila nie robic siusiu a kupki nawet tydzien! obecnie jest lepiej ale tez czesto sie zdarza ze bez syropow rozluzniajacych nie zrobi nic...

radze odpuscic! przyjdzie pora ze samo zechce wiem co mowie!

u mnie nauczyla sie majac prawie 3 lata...

po prostu tlumaczylam jej wczesniej duzo.... a ktoregos dnia powiedzialam ze pieluch juz nie ma, ze teraz musi je oddac malej siostrzyczce a ona jest juz na nie za duza!

nie bylo ze na drzemke pielucha czy na noc... po prostu nie ma to nie ma!
na noc kladlam ceraty jednorazowe na lozko i w nocy dwa razy wysadzalam a jak sie zsiusiala to cerate wymienialam i mowilam ze lozko mokre a trzeba do nocnika...
chwalilam jak po drzemce pielucha byla sucha...

i uwaga moja corka naucvzylasie tego w 3 dni!! az bylam w wielkim szoku bo psychicznie nastawialam sie na jakies dwa mc...po przebojach

3 dnia sama zawolala ze chce siusiu i od tej pory wola.... bez zadnego problemu

takze radze odpuscic
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 17:51   #11
lagowianka
Zakorzenienie
 
Avatar lagowianka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12 439
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

ja zaczynam dzisiaj...
Moja Amelia ma 2 lata i 5 miesięcy
Na nocnik siada ale nic na nim nie robi. Jak mówię do niej o nocniku i załatwianiu się do niego to udaje, że nie słyszy i zajmuje się czymś innym.
Zobaczymy na jak długo wystarczy mi sił.
Problem też w tym, że pracuję, a wtedy jest z nią moja mama i musiałybyśmy połączyć siły, a jakoś czarno to widzę. Także albo przez weekend bąda postępy albo kolejna próba na święta...
lagowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 10:40   #12
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

tak jak ktoś wyżej radził-odpuścić.Moja córka panicznie bała się nocnika.Co kilka dni próbowałam. 2 tygodnie temu sama go poprosiła.Daliśmy jej. Od tego czasu zaczęła go lubić-codziennie 2-3 razy robi na nocnik,sama chce.
Wiem,że to trudne ale trzeba czekać aż dziecko do niego dorośnie. Ja już chciałam kupić inny nocnik,z obrazkami-jak widać niepotrzebnie.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 10:47   #13
emesjot
Raczkowanie
 
Avatar emesjot
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 87
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

Nie ma strachu, do 18-stki w pieluchach chodzić nie będzie...Mój młody miał 2,5 roku - lato, latał bez pieluchy na wsi, parę razy polał po nogach i w tydzień załapał, o co kaman....drugi tydzień trwało zgranie czasowe- tzn. nie sikamy jak jeszcze nie siedzimy na nocniku, albo mamy majtki na dupsku...nie było dramatu, płaczu- a rok wcześniej histeryzował teściówce, jak chciała posadzić go na nocniku - bo nie wiem, czy wiecie, ale " moje dzieci to już po roczku siedziały i wołały o nocnik" taaa, of kors
__________________
...Zatem „wyemancypowana” i „nowoczesna” matka we współczesnym dyskursie
już z przyjemnością oddaje się kolejnemu obowiązkowi samodoskonalenia,
edukacji i pracy nad swoim macierzyńskim warsztatem, oczywiście
pod dyktando ekspertów i w ramach nowoczesnej wiedzy
..."
emesjot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 17:55   #14
Agacia80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 231
Dot.: nocnikowanie 19 miesiecy

Moje maluchy miały ok. trzech lat jak zaczęły siadać na nocnik. Syn się okropnie burzył, ale jakoś się udało. Czytałam taki fajny artykuł Czas na nocnik. Pani psycholog podpowiada kilka zabaw, które mogą pomóc. Może warto zerknąć
Agacia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.