Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-02-20, 05:29   #1
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 8 221

Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?


Witajcie Zacznê mo¿e od pocz±tku... kiedy¶ zakocha³am siê w mê¿czy¼nie, który ostatecznie mnie rzuci³ (odszed³ do innej), by³a to wielka mi³o¶æ, chyba w³a¶nie taka prawdziwa i na ca³e ¿ycie. Nie ma szans by¶my byli ju¿ razem, on za³o¿y³ rodzinê. Poznawa³am wielu facetów, próbowa³am stworzyæ z nimi sta³y normalny zwi±zek ale za ka¿dym razem wszystko siê rozpada³o bo nie potrafi³am pokochaæ ¿adnego z nich, ca³y czas kocham by³ego. Niedawno pozna³am kolejnego faceta ale tak¿e nic do niego nie czujê widzê, ¿e jemu bardzo zale¿y, jest we mnie wpatrzony jak w obraz, ogólnie to wspania³y facet, opiekuñczy, ciep³y, m±dry, dobrze siê rozumiemy i nic mu nie brakuje. Mam teraz 27 lat i chcia³abym mieæ kiedy¶ rodzinê, dzieci, mê¿a i normalne ¿ycie, jednak wiem, ¿e nie pokocham ju¿ nikogo Czy my¶licie, ¿e taki zwi±zek z rozs±dku ma sens? Czy lepiej do koñca ¿ycia zostaæ sam±?
__________________


Jem mniej, bramy raju s± w±skie






Tereskaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 08:19   #2
miss no nick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomo¶ci: 459
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Moim zdaniem to nie ma szans. Szkoda sie w cos takiego pakowac bo predzej czy pozniej beda z tego problemy. Nieszczesliwa bedziesz Ty, automatycznie nieszczesliwy bedzie on i nieszczesliwe beda wasze dzieci. Naprawde tego chcesz?
Mi to pachnie lekkim egoizmem. Myslisz o sobie. Ty chesz miec kiedys rodzine, dzieci... A pomyslals o tym jak on (niekochany) bedzie sie czul?
Masz jeszcze duzo czasu, zeby zostac mama . Bez paniki . Duzo sie jeszcze moze wydarzyc...
miss no nick jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 08:24   #3
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzie¶ :)
Wiadomo¶ci: 7 212
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

moim zdaniem, nigdy nie mozemy wiedziec czy jeszcze kiedys pokochamy czy nie. z Twojej strony moze i to byla prawdziwa milosc, bo nie mozesz o niej zapomniec, ale Twoj facet chyba juz zapomnial, albo sie oklamuje. co do milosci slyszalam, ze naprawde w zyciu kocha sie naprawde dwa razy, ale kto to wie? a co do obenego partnera pomysl o nim i o jego uczuciach. mowisz, ze jemu zalezy. a wiec pomysl co bedzie czul, gdy stwierdzisz, ze jednak nic z tego nie wyjdzie. zastanow sie czy chcesz byc w tym zwiazku na sile?
plywok jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 08:32   #4
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 8 221
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez miss no nick Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem to nie ma szans. Szkoda sie w cos takiego pakowac bo predzej czy pozniej beda z tego problemy. Nieszczesliwa bedziesz Ty, automatycznie nieszczesliwy bedzie on i nieszczesliwe beda wasze dzieci. Naprawde tego chcesz?
Mi to pachnie lekkim egoizmem. Myslisz o sobie. Ty chesz miec kiedys rodzine, dzieci... A pomyslals o tym jak on (niekochany) bedzie sie czul?
Masz jeszcze duzo czasu, zeby zostac mama . Bez paniki . Duzo sie jeszcze moze wydarzyc...

W³a¶nie nie chcê nikogo unieszczê¶liwiaæ, dlatego te¿ mam w±tpliwo¶ci. Jak sobie pomy¶lê, ¿e on ma byæ nieszczê¶liwy, nasze dzieci i ja sama to ju¿ chyba lepiej zostaæ sam± do koñca ¿ycia i ¿yæ utracon± mi³o¶ci± sprzed lat. Zaczynam w±tpiæ, ¿e pokocham kiedykolwiek kogo¶ innego, ju¿ tylu facetów pozna³am, ¿e w tej grupce chyba powinien znale¼æ siê jaki¶, w którym bym siê zakocha³a Albo to ja mam pecha do niew³a¶ciwych facetów albo rzeczywi¶cie prawdziwa mi³o¶æ jest tylko jedna
A mo¿e która¶ z Was ma podobn± sytuacjê i sobie poradzi³a z ni±, tzn znalaz³a z³oty ¶rodek ?
__________________


Jem mniej, bramy raju s± w±skie






Tereskaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 08:36   #5
Monika:)
Raczkowanie
 
Avatar Monika:)
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

My¶lê ¿e ka¿dy ma swój czas-na Ciebie te¿ przyjdzie-do jednych uczucie przychodzi szybciej do drugich póxniej;my¶lê te¿ ¿e skoro nic nie czujesz do tego ch³opaka to nie powinna¶ go ok³amywaæ i byæ z nim,lepiej byæ samej ni¿ byæ z kim¶ tylko dla zasday bo np mam ju¿ 27 lat-nigdy w ¿yciu.My¶lê te¿ ¿e skoro Twój by³y ch³opak za³o¿yl rodzinê z kim¶ innym to-to nie by³a "ta" prawdziwa milo¶æ i gdyby by³o tak jak piszesz ¿e by³a to wielka mi³osæ i ta prawdziwa na ca³e ¿ycie-to by byla nadal -a nie jest ,skoñczy³a siê-a prawdziwa mi³osc siê nie koñczy i my¶lê ¿e powinna¶ zamkn±æ tamten rozdzia³,nie rozpamiêtywaæ-poprostu zamkn±æ za sob± drzwi na klucz ¿eby nie by³o przeci±gu gdy otworzysz te co s± przed Tob± a co¶ mi siê zdaje ¿e tego nie zrobi³a¶ i masz w³a¶nie taki przeci±g.Nikt Ci nie doradzi co masz robiæ,powinna¶ robiæ to-co czujesz,to co podpowiada Ci Twój ¶rodeczek.Dodam jeszcze ¿e mo¿e zbyt szybko pakujesz siê w jakie¶ zwi±zki z facetami,mo¿e poprostu jak kogo¶ poznasz to dystansuj to wszystko,nie pakuj siê od razu "w chodzenie",poznawaj,trakt uj jak przyjaciela a czas poka¿e.
__________________
"Mówi±, ¿e, kiedy rodzi siê cz³owiek z nieba spada dusza i rozpada siê na dwie po³owy... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mê¿czyzny...
Natomiast ca³e ¿ycie polega na odnalezieniu tej drugiej po³owy... po³owy swojej w³asnej duszy... po³owy samego siebie..."
Monika:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 08:39   #6
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomo¶ci: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Mi³o¶æ jest tylko prawdziwa,a jesli nie jest prawdziwa,to jej po prostu nie ma ;P

Teresko ja my¶lê,¿e problem le¿y troszkê gdzie indziej. Zbytnio rozpamietujesz przesz³o¶æ,rozdrabniasz siê nad tym zamiast ¿yæ tera¼niejszo¶ci±. Odetnij siê od tamtego co by³o,zapomnij,zacznij ¿yæ tu i teraz,a nie my¶leæ,co by by³o gdyby.

I co¶ jeszcze : my¶lê,¿e zwi±zek mo¿na budowaæ na przyja¼ni,zrozumieniu - je¶li to jest wzajemne . Bo -mi³o¶æ chyba przychodzi z czasem. W tych zwi±zkach "zakochanych" od razu tez nie mo¿na raczej mówiæ o mi³o¶ci na poczatku Je¶li nie jest Ci ca³kiem obojêtny - ja bym po prostu da³a Wam czas.

Nie zak³adaj od razu,¿e to ma byæ z rozs±dku

BTW - co by by³o,gdyby ludzie pobierali siê bez rozs±dku?
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umys³u matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 08:40   #7
Monika:)
Raczkowanie
 
Avatar Monika:)
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

...a wydaje mi siê ¿e jakby "na si³ê" kogo¶ szukasz bo t³umaczysz siê tym ¿e masz ju¿ tyle lat-taka jakby desperacja,najpierw trzeba nauczyæ siê ¿yæ samemu ¿eby potem móc ¿yæ z kim¶ i pamiêtaj ¿e gdyby tamta Twoja "utracona" mi³os cby³a t± prawdziw± równie¿ z jego strony to nie zaklada³by rodziny z kim¶ innym-tylko z Tob±-widocznie to nie by³o to.Nie szukaj nikogo na si³ê ani nie pakuj siê w zwi±ki dla zasdy albo ze wzglêdu na wiek,bo jak czytam to co piszesz to tak jakby¶ mia³a 60 lat i ¿ycie za sob±-WSZYSTKO JESZCZE PRZED TOB¡,za jaki¶ czas sama siê przekonasz.
__________________
"Mówi±, ¿e, kiedy rodzi siê cz³owiek z nieba spada dusza i rozpada siê na dwie po³owy... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mê¿czyzny...
Natomiast ca³e ¿ycie polega na odnalezieniu tej drugiej po³owy... po³owy swojej w³asnej duszy... po³owy samego siebie..."
Monika:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 08:42   #8
anuleñka
Rozeznanie
 
Avatar anuleñka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: £od¼
Wiadomo¶ci: 701
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Tereskaa zacznê od tego, ¿e nie powinna¶ zak³adaæ, ¿e ju¿ nigdy nie zakochasz sie i niebedziesz szcze¶liwa. Odrzuæ te my¶li i nigdy nie mów nigdy Rozumiem, ¿e jeste¶ bardzo zraniona i têsknisz za by³ym, nadal kochasz resztkami mi³o¶ci..
Niewiem ile czasu minê³o od rozstania ale domy¶lam sie, ¿e ju¿ sporo..
Popatrz teraz na to z drugiej str, by³a¶ kiedy¶ z kim¶, by³o cudownie, piêknie.Nie uda³o sie. Szkoda, ale skoro on ma swoje zycie, jest z kims innym szczê¶liwy to Ty te¿ mo¿esz Dosta³a¶ szansê od losu, wspania³y mê¿czyzna Cie pokocha³ i doceni³, mo¿e musi up³yn±c trochê czasu ¿eby¶ sie przekona³a, ¿e jednak mo¿e co¶ czujesz?¯e to w³a¶nie on jest Ciebie wart.
Nie ma nic dziwnego w tym, ¿e po takim sparzeniu jeste¶ teraz uprzedzona i podchodzisz z dystansem do spraw sercowych.
My¶lê, ¿e mo¿e dobrze by³oby daæ temu szansê, poczekaæ a¿ uczucie rozkwitnie? Nie od razu Rzym zbudowano prawda?
anuleñka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 08:45   #9
miss no nick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomo¶ci: 459
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie nie chcê nikogo unieszczê¶liwiaæ, dlatego te¿ mam w±tpliwo¶ci. Jak sobie pomy¶lê, ¿e on ma byæ nieszczê¶liwy, nasze dzieci i ja sama to ju¿ chyba lepiej zostaæ sam± do koñca ¿ycia i ¿yæ utracon± mi³o¶ci± sprzed lat. Zaczynam w±tpiæ, ¿e pokocham kiedykolwiek kogo¶ innego, ju¿ tylu facetów pozna³am, ¿e w tej grupce chyba powinien znale¼æ siê jaki¶, w którym bym siê zakocha³a Albo to ja mam pecha do niew³a¶ciwych facetów albo rzeczywi¶cie prawdziwa mi³o¶æ jest tylko jedna
A mo¿e która¶ z Was ma podobn± sytuacjê i sobie poradzi³a z ni±, tzn znalaz³a z³oty ¶rodek ?
(przperaszam ze to napisze)
Boze! Co to za brednie?!
Masz 27 lat. Jestes mloda. Zabrzmi banalnie ale prawdziwie...
Cale zycie przed Toba!
Zdazysz sie jeszcze zakochac i wyjsc za maz z milosci tylko przestan zyc przeszloscia, wspomnieniami bo tego juz nie ma. Bylo i sie skonczylo. Przestan sie karmic tym co bylo i juz nie wroci, a wszystko bedzie dobrze .
miss no nick jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 08:57   #10
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 8 221
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Dziekujê kochane Wasze wypowiedzi da³y mi sporo do my¶lenia, rzeczywi¶cie trzeba zamkn±æ drzwi przesz³o¶ci a otwieraæ te przysz³o¶ci. Chyba rzeczywi¶cie dam temu szansê, nasz zwi±zek jest "¶wie¿y" wiêc mo¿e na mi³o¶æ przyjdzie czas, zobaczymy jak to wszystko siê rozwinie, mo¿e mi³o¶æ rzeczywi¶cie przyjdzie z czasem zbudowana na podstawie szacunku do niego.
__________________


Jem mniej, bramy raju s± w±skie






Tereskaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 09:00   #11
anuleñka
Rozeznanie
 
Avatar anuleñka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: £od¼
Wiadomo¶ci: 701
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekujê kochane Wasze wypowiedzi da³y mi sporo do my¶lenia, rzeczywi¶cie trzeba zamkn±æ drzwi przesz³o¶ci a otwieraæ te przysz³o¶ci. Chyba rzeczywi¶cie dam temu szansê, nasz zwi±zek jest "¶wie¿y" wiêc mo¿e na mi³o¶æ przyjdzie czas, zobaczymy jak to wszystko siê rozwinie, mo¿e mi³o¶æ rzeczywi¶cie przyjdzie z czasem zbudowana na podstawie szacunku do niego.
Dok³adnie....¯yczê du¿o si³y,dasz rade! Bêdzie dobrze.
anuleñka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 09:00   #12
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przyl±dek Zieleni
Wiadomo¶ci: 6 764
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie nie chcê nikogo unieszczê¶liwiaæ, dlatego te¿ mam w±tpliwo¶ci. Jak sobie pomy¶lê, ¿e on ma byæ nieszczê¶liwy, nasze dzieci i ja sama to ju¿ chyba lepiej zostaæ sam± do koñca ¿ycia i ¿yæ utracon± mi³o¶ci± sprzed lat. Zaczynam w±tpiæ, ¿e pokocham kiedykolwiek kogo¶ innego, ju¿ tylu facetów pozna³am, ¿e w tej grupce chyba powinien znale¼æ siê jaki¶, w którym bym siê zakocha³a Albo to ja mam pecha do niew³a¶ciwych facetów albo rzeczywi¶cie prawdziwa mi³o¶æ jest tylko jedna
A mo¿e która¶ z Was ma podobn± sytuacjê i sobie poradzi³a z ni±, tzn znalaz³a z³oty ¶rodek ?

Prwdziwa mi³o¶æ powinna byæ tylko jedna. Powinna.

Prawdziwa mi³o¶c (w stylu dwóch po³owek pomarañczy/jab³ka) powinna byæ wzajemna. Powinna.

Teoretycznie...


Kiedy¶ pokocha³am cz³owieka, z którym nie mia³am sznas tworzyæ normalnego zwi±zku (w tamtym okresie czasu, dawno temu).

My¶la³am, ¿e nigdy nikogo nie pokocham tak mocno. Myli³am siê.

Teraz nie widzê tego cz³owieka, którego kocha³am kiedy¶, tylko mi³o¶æ, któr± we mnie wyzwoli³. Da³ mi wiele, tak naprawdê nie daj±c nic od siebie.

Tamta mi³o¶æ pokaza³a mi jak mo¿e byæ, co mogê daæ z siebie ja, na co mnie staæ.

Tereskoo - czerp z pok³adów mi³o¶ci, które s± w tobie, bo widzê, ¿e siê uczepi³a¶ tylko jego cia³a, wygl±du, pamiêci o dotyku (a to s± rzeczy materialne)

Masz za co dziêkowaæ - za fakt, ¿e Ci siê taka mi³o¶æ wydarzy³a, ¿e mog³a¶ poczuæ w sobie to, co ze sob± niesie (a na razie zastanawiasz siê dlaczego z jego strony nie dosta³a¶ wiêcej)

Oczywi¶cie nic na si³ê...
__________________

dzustam jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 09:30   #13
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 496
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Mnie siê zdaje, ¿e masz w sobie tak± blokadê wewnêtrzn±. Tamten mê¿czyzna siedzi g³êboko w my¶lach i w serduchu. I nie mo¿esz siê pogodziæ z tym, ¿e z nim nie jeste¶. St±d Twoje podej¶cie do sprawy.
Je¶li jest kto¶, kto zainteresowa³ siê Tob±, to mo¿e warto daæ mu szansê? wydaje mi siê, ¿e z czasem mo¿esz odkryæ w nim, to samo co on widzi w Tobie ale z drugiej strony oczyiwscie nic na sile... tylko nie zadrêczaj siê tym co by³o. G³owa do góry
nicegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 10:04   #14
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 8 221
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez dzustam Poka¿ wiadomo¶æ

Tereskoo - czerp z pok³adów mi³o¶ci, które s± w tobie, bo widzê, ¿e siê uczepi³a¶ tylko jego cia³a, wygl±du, pamiêci o dotyku (a to s± rzeczy materialne)

Masz za co dziêkowaæ - za fakt, ¿e Ci siê taka mi³o¶æ wydarzy³a, ¿e mog³a¶ poczuæ w sobie to, co ze sob± niesie (a na razie zastanawiasz siê dlaczego z jego strony nie dosta³a¶ wiêcej)

Oczywi¶cie nic na si³ê...
Cytat:
Napisane przez nicegirl Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie siê zdaje, ¿e masz w sobie tak± blokadê wewnêtrzn±. Tamten mê¿czyzna siedzi g³êboko w my¶lach i w serduchu. I nie mo¿esz siê pogodziæ z tym, ¿e z nim nie jeste¶. St±d Twoje podej¶cie do sprawy.
Je¶li jest kto¶, kto zainteresowa³ siê Tob±, to mo¿e warto daæ mu szansê? wydaje mi siê, ¿e z czasem mo¿esz odkryæ w nim, to samo co on widzi w Tobie ale z drugiej strony oczyiwscie nic na sile... tylko nie zadrêczaj siê tym co by³o. G³owa do góry
Dziêkujê za pomoc, w³a¶ciwie ju¿ podjê³am decyzjê dam temu szansê, mo¿e mi³o¶æ urodzi siê z czasem Chyba nie zawsze jest tak, ¿e powinno zaiskrzyæ od pierwszego wejrzenia
__________________


Jem mniej, bramy raju s± w±skie






Tereskaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 10:27   #15
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 8 366
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

po pierwsze nie rozumiem, jak mo¿na wiedzieæ, ¿e siê kogo¶ ju¿ nie pokocha?!?! po prostu nie trafi³a¶ na odpowiedniego faceta, byæ mo¿e przez rozmy¶lania o by³ym... wyrzuæ go ze swojej pamiêci - to na pocz±tek...

Cytat:
Poznawa³am wielu facetów, próbowa³am stworzyæ z nimi sta³y normalny zwi±zek ale za ka¿dym razem wszystko siê rozpada³o bo nie potrafi³am pokochaæ ¿adnego z nich, ca³y czas kocham by³ego.
sama sobie ju¿ odpowiedzia³a¶, zwi±zek bez mi³o¶cie NIE MA SZANS...
__________________
niezwykla22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 10:47   #16
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 3 163
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Ja chcia³am trochê nawi±zaæ do wypowiedzi Stokrotki.
Wa¿ne jest te¿ jak rozumiemy s³owo mi³o¶æ.
Motyle w brzuchu, bicie serca na widok kogo¶ blikiego, zawroty g³owy, to nie mi³o¶æ. Mo¿e jej pocz±tek, ale nie koniecznie.
Wg mnie mi³o¶æ, to co¶ wiêcej. Decyzja, zobowi±zanie, ¿e siê z kim¶ bêdzie na dobre i na z³e. Odpowiedzialno¶æ za drug± osobê.
Te "motyle" na pewno kiedy¶ znikn±, choæby uczucie niewiadomo jak by³o silne. I kto¶, kto mysla³, ¿e tak wygl±da mi³o¶æ powie, ¿e w³a¶nie siê skoñczy³a. A kto¶, kto pokocha³ naprawdê wie, ¿e siê tylko zmieni³a.

Moze byæ tak, ¿e uczucie (to co nazywamy zakochaniem) przyjdzie z czasem. I mo¿e to byæ nawet lepsze rozwi±zanie, bo "na ch³odno" ma siê szansê zobaczyæ drugiego cz³owieka jakim jest. Co nie zawsze wychodzi, gdy siê ma "gor±c± g³owe". A poznanie kogo¶ umo¿liwia podj±æ m±dr± decyzjê.

Uwa¿am, ¿e jest szansa, ¿e uczucie przyjdzie z czasem.
Ja nie doradzam autorce w±tku w konkretnej sytuacji, bo tylko ona j± zna. Ale moze niech jeszcze przemy¶li t± sprawê. Czy mê¿czyzna, o ktorym pisze jest jej calkiem obojêtny, bo je¶li tak, to moze warto odpu¶ciæ. Ale je¶li jest ta niæ symati, to mo¿e warto spróbowaæ. Oczywi¶cie jasno postwaiæ sprawê. ¯e jest taki i tak. Je¶li on to zaakceptuje, to mo¿e tylko bêdzie potrzebny czas .... nie wiem..
Sosnowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 12:17   #17
anuleñka
Rozeznanie
 
Avatar anuleñka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: £od¼
Wiadomo¶ci: 701
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Sosnowa Poka¿ wiadomo¶æ
Ja chcia³am trochê nawi±zaæ do wypowiedzi Stokrotki.
Wa¿ne jest te¿ jak rozumiemy s³owo mi³o¶æ.
Motyle w brzuchu, bicie serca na widok kogo¶ blikiego, zawroty g³owy, to nie mi³o¶æ. Mo¿e jej pocz±tek, ale nie koniecznie.
Wg mnie mi³o¶æ, to co¶ wiêcej. Decyzja, zobowi±zanie, ¿e siê z kim¶ bêdzie na dobre i na z³e. Odpowiedzialno¶æ za drug± osobê.
Te "motyle" na pewno kiedy¶ znikn±, choæby uczucie niewiadomo jak by³o silne. I kto¶, kto mysla³, ¿e tak wygl±da mi³o¶æ powie, ¿e w³a¶nie siê skoñczy³a. A kto¶, kto pokocha³ naprawdê wie, ¿e siê tylko zmieni³a.

Moze byæ tak, ¿e uczucie (to co nazywamy zakochaniem) przyjdzie z czasem. I mo¿e to byæ nawet lepsze rozwi±zanie, bo "na ch³odno" ma siê szansê zobaczyæ drugiego cz³owieka jakim jest. Co nie zawsze wychodzi, gdy siê ma "gor±c± g³owe". A poznanie kogo¶ umo¿liwia podj±æ m±dr± decyzjê.

Uwa¿am, ¿e jest szansa, ¿e uczucie przyjdzie z czasem.
Ja nie doradzam autorce w±tku w konkretnej sytuacji, bo tylko ona j± zna. Ale moze niech jeszcze przemy¶li t± sprawê. Czy mê¿czyzna, o ktorym pisze jest jej calkiem obojêtny, bo je¶li tak, to moze warto odpu¶ciæ. Ale je¶li jest ta niæ symati, to mo¿e warto spróbowaæ. Oczywi¶cie jasno postwaiæ sprawê. ¯e jest taki i tak. Je¶li on to zaakceptuje, to mo¿e tylko bêdzie potrzebny czas .... nie wiem..
podpisujê siê pod tym
Bardzo ³adnie zdefiniowa³a¶ mi³o¶æ,pozdrawiam
anuleñka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 12:23   #18
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomo¶ci: 13 124
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez anuleñka Poka¿ wiadomo¶æ
podpisujê siê pod tym
Bardzo ³adnie zdefiniowa³a¶ mi³o¶æ,pozdrawiam
ja te¿ podpisuje siê pod to rêkami i nogami
bloondyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 12:50   #19
Æwirka
æwir æwir
 
Avatar Æwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 10 483
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

A wiecie co? Do mi³o¶ci da siê zmusiæ i da siê j± w sobie obudziæ z czasem. Mój obecny T¯ mia³ dziewczynê. Pozna³am go 2 dni po tym jak ona z nim zerwa³a. Po drugim spotkaniu ju¿ wiedzia³am, ze chcê z nim byæ, ale problem le¿a³ w tym, ¿e on ju¿ nigdy mia³ siê nie zakochaæ, têskni³ do niej, nie by³ gotowy, nie pasowali¶my do siebie, nie by³am w jego typie, bla bla bla. No ale co ja moglam poradzic, ¿e on mi siê tak podoba³- by³y dwa wyj¶cia-albo siê odkochaæ albo sprawiæ ¿eby on pokochal mnie.

W grudniu minê³o nam dwa lata zwi±zku i teraz s³yszê zupe³nieco innego,m.in"kocham Cie".
__________________
Moje ksi±¿ki na wymianê: KLIK!

Edytowane przez Æwirka
Czas edycji: 2008-02-20 o 14:05
Æwirka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 14:01   #20
onemi
Rozeznanie
 
Avatar onemi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 723
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Poka¿ wiadomo¶æ
jednak wiem, ¿e nie pokocham ju¿ nikogo Czy my¶licie, ¿e taki zwi±zek z rozs±dku ma sens? Czy lepiej do koñca ¿ycia zostaæ sam±?
a moze wbilas to sobie do glowy tak mocno, ze naprawde w to uwierzylas? no nie wazne.
Dla mnie zwiazek bez milosci nie ma sensu i szans. Moze jednak kiedys ta milosc sie pojawi, a jesli nie to byc sama do nica zycia...kiepsko.. zawsze mozesz o tym powiedziec swojemu T¯ moze on "jakos" to zaakceptuje :|
__________________
"Szczê¶ciem jednego cz³owieka jest drugi cz³owiek"


Od 5.01.2010 :
66,7kg wrrrr 65..64..63..62..61..60..59..58..57.. i -->
onemi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 14:09   #21
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 3 965
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie Zacznê mo¿e od pocz±tku... kiedy¶ zakocha³am siê w mê¿czy¼nie, który ostatecznie mnie rzuci³ (odszed³ do innej), by³a to wielka mi³o¶æ, chyba w³a¶nie taka prawdziwa i na ca³e ¿ycie. Nie ma szans by¶my byli ju¿ razem, on za³o¿y³ rodzinê. Poznawa³am wielu facetów, próbowa³am stworzyæ z nimi sta³y normalny zwi±zek ale za ka¿dym razem wszystko siê rozpada³o bo nie potrafi³am pokochaæ ¿adnego z nich, ca³y czas kocham by³ego. Niedawno pozna³am kolejnego faceta ale tak¿e nic do niego nie czujê widzê, ¿e jemu bardzo zale¿y, jest we mnie wpatrzony jak w obraz, ogólnie to wspania³y facet, opiekuñczy, ciep³y, m±dry, dobrze siê rozumiemy i nic mu nie brakuje. Mam teraz 27 lat i chcia³abym mieæ kiedy¶ rodzinê, dzieci, mê¿a i normalne ¿ycie, jednak wiem, ¿e nie pokocham ju¿ nikogo Czy my¶licie, ¿e taki zwi±zek z rozs±dku ma sens? Czy lepiej do koñca ¿ycia zostaæ sam±?
Krótko i na temat: zwi±zek z rozs±dku sensu nie ma! To raz. Dwa - jeszcze kogo¶ pokochasz.. Mia³am podobn± sytuacjê - s±dzi³am, ¿e ko³o nosa mi przeszed³ ten Jeden Jedyny, ¿e ju¿ nigdy wiêcej nie bêdzie nic, etc. I pomyli³am siê.. Tamto by³o pomy³k±.. Wiêc - g³owa do góry. Co ma byæ, to bêdzie. Nic nie dzieje sie bez przyczyny.
__________________

Deede jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 14:13   #22
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 17 829
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Poka¿ wiadomo¶æ
. Niedawno pozna³am kolejnego faceta ale tak¿e nic do niego nie czujê widzê, ¿e jemu bardzo zale¿y, jest we mnie wpatrzony jak w obraz, ogólnie to wspania³y facet, opiekuñczy, ciep³y, m±dry, dobrze siê rozumiemy i nic mu nie brakuje. Mam teraz 27 lat i chcia³abym mieæ kiedy¶ rodzinê, dzieci, mê¿a i normalne ¿ycie, jednak wiem, ¿e nie pokocham ju¿ nikogo Czy my¶licie, ¿e taki zwi±zek z rozs±dku ma sens? Czy lepiej do koñca ¿ycia zostaæ sam±?
Myslalam tak jak Ty i uwazalam ze to wystarczy,alez bylam g³upia
No ale moze Ty masz lepsze zdolnosci adaptacyjne,mniejsze wymagania i moze Ci sie uda?jak sama nie sprobujesz nie bedziesz wiedziala.ALE wiesz o tym,ze od poczatku jestes wobec niego nie fair.Chyba ze mu o tym powiesz i on to zaakcetuje(bo i tak bywa)
Nie bede mowic ze do konca zycia nie zostaniesz sama i znajdziesz wielk± LOVE,bo ja jak narazie jestem juz 2,5 roku sama po tym zerwaniuale wole to niz meczyc sie w zwiazku bez milosci.


ps nie wiem czy juz probowalas ale ten problem moze znalezc swoje odbicie w zyciu intymnym

Wyczytalam ,ze jednak probujesz no i dobrze,najlepiej bazowac na wlasnych doswiadczeniach
bess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 14:13   #23
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 3 965
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Æwirka Poka¿ wiadomo¶æ
A wiecie co? Do mi³o¶ci da siê zmusiæ i da siê j± w sobie obudziæ z czasem. Mój obecny T¯ mia³ dziewczynê. Pozna³am go 2 dni po tym jak ona z nim zerwa³a. Po drugim spotkaniu ju¿ wiedzia³am, ze chcê z nim byæ, ale problem le¿a³ w tym, ¿e on ju¿ nigdy mia³ siê nie zakochaæ, têskni³ do niej, nie by³ gotowy, nie pasowali¶my do siebie, nie by³am w jego typie, bla bla bla. No ale co ja moglam poradzic, ¿e on mi siê tak podoba³- by³y dwa wyj¶cia-albo siê odkochaæ albo sprawiæ ¿eby on pokochal mnie.

W grudniu minê³o nam dwa lata zwi±zku i teraz s³yszê zupe³nieco innego,m.in"kocham Cie".
Do mi³o¶ci zmusiæ siê nie da... To, ¿e nieraz pojawia siê po jakim¶ czasie nie jest efektem "zmuszania" czy urabiania gruntu.. Mo¿na wzbudziæ lito¶æ, zauroczyæ kogo¶, nawet mo¿e siê kto¶ zakochaæ w wyniku naszego "urabiania". Ale do mi³o¶ci na d³u¿sz± metê nie zmusisz..
__________________

Deede jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 14:15   #24
wredny_krasnal
Raczkowanie
 
Avatar wredny_krasnal
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 261
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

o znajom± przez 6 lat wa³czy³ facet. a ona go wrêcz nie trawi³a, wszyscy dooko³a kochali. z braku laku pojacha³a z nim na wakacje... a teraz ¶wiata po za nim nie widzi i bior± ¶lub za 3 m-ce wszystko jest mo¿liwe, pozdrawiam
__________________
srutu-tutu
wredny_krasnal jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 14:20   #25
inyourdreamss
Przyczajenie
 
Avatar inyourdreamss
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Nie warto siê w to pakowaæ. Sama mam teraz tak± sytuacjê, têsknie za by³ym, i przez to ola³am dwóch naprawdê fajnych facetów. I nie ¿a³uje, bo w sumie po co siê mêczyæ w takim zwi±zku. A mo¿e za nied³ugo trafi siê taki, w którym siê zakochasz? Mo¿e warto czekaæ? Bo prêdzej czy pó¼niej trafisz na kolejn± mi³o¶æ
__________________
a ja? ja mam Ciebie! ca³a reszta to nic.! ;*
inyourdreamss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 14:45   #26
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 213
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie Zacznê mo¿e od pocz±tku... kiedy¶ zakocha³am siê w mê¿czy¼nie, który ostatecznie mnie rzuci³ (odszed³ do innej), by³a to wielka mi³o¶æ, chyba w³a¶nie taka prawdziwa i na ca³e ¿ycie. Nie ma szans by¶my byli ju¿ razem, on za³o¿y³ rodzinê. Poznawa³am wielu facetów, próbowa³am stworzyæ z nimi sta³y normalny zwi±zek ale za ka¿dym razem wszystko siê rozpada³o bo nie potrafi³am pokochaæ ¿adnego z nich, ca³y czas kocham by³ego. Niedawno pozna³am kolejnego faceta ale tak¿e nic do niego nie czujê widzê, ¿e jemu bardzo zale¿y, jest we mnie wpatrzony jak w obraz, ogólnie to wspania³y facet, opiekuñczy, ciep³y, m±dry, dobrze siê rozumiemy i nic mu nie brakuje. Mam teraz 27 lat i chcia³abym mieæ kiedy¶ rodzinê, dzieci, mê¿a i normalne ¿ycie, jednak wiem, ¿e nie pokocham ju¿ nikogo Czy my¶licie, ¿e taki zwi±zek z rozs±dku ma sens? Czy lepiej do koñca ¿ycia zostaæ sam±?
ja osobiscie uwa¿am, ¿e zwi±zki bez mi³o¶ci s± bez sensu i prêdzej czy pó¼niej wychodz± bokiem obojgu. ale co kto lubi.
natomiast co do twojej sytuacji nie rozumiem dlaczego zak³adasz tylko tak± alternatywê: albo zwi±zek bez mi³o¶ci albo sama do koñca ¿ycia? dlaczego zak³adasz, ¿e ju¿ nigdy nikogo nie pokochasz? nie rozumiem. masz 27 lat to jeszcze ci±gle pocz±tek a nie koniec ¿ycia.

te¿ kiedy¶ prze¿y³am dramatyczne rozstanie, kto¶ z³ama³ mi serce - jak 99% dziewczyn na tym forum. i te¿ wydawa³o mi siê, ¿e ¿ycie ju¿ za mn± i w³a¶ciwie to pozostaje mi postaraæ sie o bogatego mê¿a, bo skoro nie mogê wyj¶æ za m±¿ z mi³o¶ci to niech chocia¿ siê w ¿yciu ustawiê i wtedy los postanowi³ nauczyæ mnie pokory - pozna³am swojego mê¿a - prawdziw± i jedyn± mi³o¶æ mojego ¿ycia
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 15:47   #27
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 16 431
Smile Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie Zacznê mo¿e od pocz±tku... kiedy¶ zakocha³am siê w mê¿czy¼nie, który ostatecznie mnie rzuci³ (odszed³ do innej), by³a to wielka mi³o¶æ, chyba w³a¶nie taka prawdziwa i na ca³e ¿ycie. Nie ma szans by¶my byli ju¿ razem, on za³o¿y³ rodzinê. Poznawa³am wielu facetów, próbowa³am stworzyæ z nimi sta³y normalny zwi±zek ale za ka¿dym razem wszystko siê rozpada³o bo nie potrafi³am pokochaæ ¿adnego z nich, ca³y czas kocham by³ego. Niedawno pozna³am kolejnego faceta ale tak¿e nic do niego nie czujê widzê, ¿e jemu bardzo zale¿y, jest we mnie wpatrzony jak w obraz, ogólnie to wspania³y facet, opiekuñczy, ciep³y, m±dry, dobrze siê rozumiemy i nic mu nie brakuje. Mam teraz 27 lat i chcia³abym mieæ kiedy¶ rodzinê, dzieci, mê¿a i normalne ¿ycie, jednak wiem, ¿e nie pokocham ju¿ nikogo Czy my¶licie, ¿e taki zwi±zek z rozs±dku ma sens? Czy lepiej do koñca ¿ycia zostaæ sam±?
A ja napisze inaczej ni¿ wszyscy. Otó¿ ma³¿eñstwo bez mi³o¶ci ma sens. Wprawdzie ryzyko ¿e siê rozleci jest wiêksze ni¿ u tych co siê w sobie zakochali ale...

Mój kolega, niepoprawny romantyk by³ kiedy¶ strasznie zakochany. D³ugo chodzi³ z t± dziewczyn± i ... okaza³o siê, ¿e z dnia na dzieñ pu¶ci³a go w tr±be z jego najlepszym koleg±. Niejako w odwecie on spotyka³ siê a potem szybko o¶wiadczy³ i o¿eni³ z jej najlepsz± przyjació³k±.

Kiedy siê ju¿ otrz±sn±³ i zrozumia³ co zrobi³, by³ za³amany. Jest on osob± g³êboko religijn± i rozwód dla niego nie wchodzi³ w grê. Wiele godzin przegadali¶my bo na prawdê nie wiedzia³ co robiæ. Jego ¿ona podejrzewa³a ¿e co¶ jest nie tak, a po ¶lubie wrêcz nabra³a do tego pewno¶ci. Mieszkali razem - lecz tak jakby obok siebie. Nie sypiali razem, nie jadali razem, nie rozmawiali ze sob±... Nic ich nie ³±czy³o - ani mi³o¶æ, ani seks, ani zainteresowania... No kompletnie nic. W koñcu wynaj±³ mieszkanie i zamieszka³ sam, uzna³, ¿e jednak religia religi± ale nie ma sensu tego ci±gn±æ a takie ¿ycie jest nie do wytrzymania. I nagle okaza³o siê, ¿e têskni... Têskni³ za swoj± ¿on±, prosi³ j± o spotkania, zgodzi³a siê. Zaczeli ze sob± "chodziæ" (mimo, ¿e po ¶lubie) i w koñcu u³o¿y³o im siê, po prostu siê w sobie zakochali, obecnie s± razem, chocia¿ nie mam z nimi kontaktu ostatnio bo byli oboje nauczycielami i pojechali do Irlandii na zarobek.

Jak widaæ, mo¿e siê zdarzyæ tak, ¿e kto¶ siê zakocha. A mo¿e siê te¿ zdarzyæ tak, ¿e siê nie zakocha, ale m±¿ wcale nie musi o tym wiedzieæ. Mo¿na byæ dla kogo¶ dobr± ¿on±, przyjacielem i nie musi to byæ wielka mi³o¶æ, mo¿e byæ po prostu taki zwyczajny szacunek, przyja¼ñ, sympatia (i takie osoby te¿ znam) ¿yczliwo¶æ do drugiego cz³owieka. To mo¿e byæ lepsze czasem ni¿ zakochanie, które wg brzydkiego powiedzonka przemija jak s***nie...

Zastanawiam siê te¿, czy na pewno kochasz by³ego, czy sobie tak wmawiasz. Wiesz, ja przez kilka lat tak mia³am w stosunku do mojej 1 mi³o¶ci, gdzie¶ z 8 lat wydawa³o mi siê, ¿e to mi³o¶æ mojego ¿ycia. Przesz³o mi w momencie gdy zaczêli¶my siê spotykaæ i zobaczy³am jak siê zmieni³ i ¿e moje o nim wyobra¿enia odbiegaj± znacznie od rzeczywisto¶ci, okaza³ siê byæ zwyk³ym palantem a tê ca³± mi³o¶æ to sobie wmówi³am, bo widzia³am go takim jak w moich marzeniach a rzeczywisto¶æ by³a ca³kiem inna. No i jeszcze mia³am po drodze "zakochania", które by³y podobne, ale gdy pozna³am mojego mê¿a to by³y to zupe³nie inne uczucia ni¿ te wcze¶niejsze "zakochania" i ta ca³a moja wielka mi³o¶æ. Okaza³o siê, ¿e jednak mi³o¶æ to jest co¶ zupe³nie innego ni¿ wcze¶niej my¶la³am i teraz jestem pewna, ¿e kocham swojego mê¿a, chocia¿ jak mi siê o¶wiadcza³ to wcale taka pewna nie by³a, ¿e to w³a¶nie "ten" tylko ten.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden wiêkszy, a drugi ca³kiem malutki
Klarissa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-20, 16:16   #28
inyourdreamss
Przyczajenie
 
Avatar inyourdreamss
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Klarissa - Mo¿e i jest w tym troche racji, ale w wiêkszo¶ci przypadkach jest tak, ¿e jak siê nie chce z kim¶ byæ, to siê go przedrze¼nia, czasami nawet wyzywa, ci±gle buntuje i robi na przekór tamtej osobie. W przypadku twojego przyjaciela by³o nieodzywanie siê i w koñcu przeprowadzka. Ale jak siê z kim¶ tak robi to pó¼niej ma siê wyrzuty sumienia...
__________________
a ja? ja mam Ciebie! ca³a reszta to nic.! ;*
inyourdreamss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-21, 07:26   #29
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 213
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Klarissa nikt nie twierdzi, ¿e nie jest mo¿liwe zakochanie siê po ¶lubie. sama znam taki przypadek. jednak ryzyko, ¿e tak siê jednak nie stanie jest na tyle du¿e, ¿e raczej nie pokusi³abym siê o ¶lub bez mi³o¶ci na zasadzie "a mo¿e siê zakocham potem".

osobi¶cie uwa¿am, ¿e ka¿dy cz³owiek bardziej lub mniej poszukuje w ¿yciu mi³o¶ci. nawet je¿eli okresowo nie jest zainteresowany zwi±zkiem to i tak w g³êbi duszy ka¿dy chce kochaæ i byæ kochanym.
je¿eli zdecyduje siê na zwi±zek bez mi³o¶ci to z pocz±tku mo¿e mu to pasowaæ, szczególnie je¿eli lubi swojego partnera, mo¿e nawet sie przyja¼ni±, maj± wspólne sprawy, zainteresowania, znajomych itp. z czasem jednak zaczyna czego¶ brakowaæ. zadaje sobie pytanie "jak to to juz wszystko? nic wiecej ju¿ mnie w ¿yciu nie czeka?" i w zale¿no¶ci od reprezentowanych zasad albo szuka wra¿eñ na boku albo tkwi w zwi±zku, który przyprawia go o coraz wiêksz± frustracjê. a poniewa¿ partner jest "przyczyn±" jego nieszczê¶cia na nim skupia sie owa frustracja w postaci gniewu, pretensji itd.
oczywiscie nie chcê powiedzieæ, ¿e tam gdzie ludzie siê kochaj± jest zawsze ró¿owo. nie jest, ale mi³o¶æ do drugiego cz³owieka u³atwia przechodzenie przez te wszystkie kryzysy, które s± czê¶ci± ka¿dego zwi±zku.
Cytat:
Napisane przez Klarissa Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê te¿, czy na pewno kochasz by³ego, czy sobie tak wmawiasz. Wiesz, ja przez kilka lat tak mia³am w stosunku do mojej 1 mi³o¶ci, gdzie¶ z 8 lat wydawa³o mi siê, ¿e to mi³o¶æ mojego ¿ycia. Przesz³o mi w momencie gdy zaczêli¶my siê spotykaæ i zobaczy³am jak siê zmieni³ i ¿e moje o nim wyobra¿enia odbiegaj± znacznie od rzeczywisto¶ci, okaza³ siê byæ zwyk³ym palantem a tê ca³± mi³o¶æ to sobie wmówi³am, bo widzia³am go takim jak w moich marzeniach a rzeczywisto¶æ by³a ca³kiem inna. No i jeszcze mia³am po drodze "zakochania", które by³y podobne, ale gdy pozna³am mojego mê¿a to by³y to zupe³nie inne uczucia ni¿ te wcze¶niejsze "zakochania" i ta ca³a moja wielka mi³o¶æ. Okaza³o siê, ¿e jednak mi³o¶æ to jest co¶ zupe³nie innego ni¿ wcze¶niej my¶la³am i teraz jestem pewna, ¿e kocham swojego mê¿a, chocia¿ jak mi siê o¶wiadcza³ to wcale taka pewna nie by³a, ¿e to w³a¶nie "ten" tylko ten.
natomiast z t± czê¶ci± twojej wypowiedzi zgadzam siê w zupe³no¶ci.
Tereskaa czasem bywa tak, ¿e totalnie idealizujemy nasze "niespe³nione mi³o¶ci". czasem na zasadzie zas³ony dymnej - tylko po to, ¿eby nie zaanga¿owaæ siê w nowy zwi±zek, w którym znów mo¿emy cierpieæ.
pomijaj±c ju¿ to, ¿e zmieniasz siê z ka¿dym dniem i z czasem stajesz siê zupe³nie innym cz³owiekiem. a wtedy mo¿e siê okazaæ, ¿e facet za którym szala³a¶ parê lat temu teraz wyda ci siê palantem.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-21, 08:12   #30
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Zwi±zek bez mi³o¶ci... czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Poka¿ wiadomo¶æ
Mi³o¶æ jest tylko prawdziwa,a jesli nie jest prawdziwa,to jej po prostu nie ma ;P

Teresko ja my¶lê,¿e problem le¿y troszkê gdzie indziej. Zbytnio rozpamietujesz przesz³o¶æ,rozdrabniasz siê nad tym zamiast ¿yæ tera¼niejszo¶ci±. Odetnij siê od tamtego co by³o,zapomnij,zacznij ¿yæ tu i teraz,a nie my¶leæ,co by by³o gdyby.

I co¶ jeszcze : my¶lê,¿e zwi±zek mo¿na budowaæ na przyja¼ni,zrozumieniu - je¶li to jest wzajemne . Bo -mi³o¶æ chyba przychodzi z czasem. W tych zwi±zkach "zakochanych" od razu tez nie mo¿na raczej mówiæ o mi³o¶ci na poczatku Je¶li nie jest Ci ca³kiem obojêtny - ja bym po prostu da³a Wam czas.

Nie zak³adaj od razu,¿e to ma byæ z rozs±dku

BTW - co by by³o,gdyby ludzie pobierali siê bez rozs±dku?
Sporo racji.

Teresko, nie przes±dzaj, ¿e ju¿ siê nie zakochasz, bo tego nie wiesz. I rzeczywi¶cie skup siê na tera¼niejszo¶ci, a nie rozpamiêtywaniu czego¶, co by³o w sumie jednostronne i chyba w du¿ej czê¶ci rozgrywa³o siê w Twojej g³owie a nie w rzeczywisto¶ci. Prze¿y³a¶ silne uczucie, mi³o¶æ, ale czy najwiêksz±, jedyn±? My¶lê, ¿e gdyby by³a jedyna, na ca³e ¿ycie, to by³aby odwzajemniona. Jeszcze wiele przed Tob± a 27 lat to nie jaka¶ tragedia. Tylko nastaw siê na nowe rzeczy, ¿yj tera¼niejszo¶ci±, otwórz siê na nowe znajomo¶ci.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.