Darmowe leczenie, poza miejscem zamieszkania ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 17:30   #1
madzya
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 657

Darmowe leczenie, poza miejscem zamieszkania ?


Witajcie!
Studiuję w innym mieście niż mieszkam. Nie mam tutaj zameldowania,a chcialabym skorzystać z fachowej pomocy ginekologa nieodpłatnie. Czy wiecie cos o mozliwosci przepisania się do przychodni w mieście,w którym nie jest się zameldowanym. Dopytywałam się w jednej z przychodni. I uslyszałam,że mogę skorzystać z ich usług tylko poprzez skierowanie od lekarza z własnej przychodni ( jako kontynuacje leczenia ). Jestem przekonana,ze mój ginekolog takiego skierowania mi nie poda ponieważ mój problem dla niego nie jest problemem. ( Chociaż z wielu zaufanych źródeł, wiem,że owszem jest to problem) .
Poradzcie mi, jak mogę skorzystać z porady ginekologa w innym mieście ?
__________________
Kosmetyki: http://kosmetyki.osa.pl/



madzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 17:40   #2
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Darmowe leczenie, poza miejscem zamieszkania ?

oczywiscie ze mozesz! co to zabzdury z tym skierowaniem. mozemy same wybierac sobie lekarza. ja w ogole nie chodze i nigdy nie chodzilam do lekarzy w miescie gdzie mieszkam na stale. idziesz do przychodni panstwowej, mowisz ze chcesz sie zapisac do ginekologa i ze nie masz kartoteki, pani w rejestracji spisuje Twoje dane i tyle.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 17:44   #3
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: Darmowe leczenie, poza miejscem zamieszkania ?

Ja też studiowałam w mieście w którym nie byłam zameldowana. Do zapisania się w przychodni akademickiej wymagali ode mnie jakiegokolwiek potwierdzenia że jestem ubezpieczona i pisma z przychodni w miejscu zameldowania, że nie będę korzystać już z ich usług. Potem bez problemu rejestrowałam się do lekarza. Korzystałam też ze specjalistycznej porady ginekologicznej - też bezpłatnie, i rejestrowałam się do innej przychodni, i nigdzie nie robili problemu. Nie znam się na tym kompletnie, może to zależy od przychodni? Dodam, że studiowałam bardzo daleko od miejsca zamieszkania. Może spróbuj popytać w innych przychodniach?
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 17:49   #4
madzya
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 657
Dot.: Darmowe leczenie, poza miejscem zamieszkania ?

Kobieta nie zapytała gdzie mieszkam, więc w sumie to nie wie jak daleko jest moje miasto od miasta w którym studiuję. Interesował ją tylko mój wiek.
No cóż, może przejdę się tam osobiście, nie telefonicznie, ponieważ przyznaję,że zależy mi na konkretnej przychodni.
Chyba że możecie polecić coś interesującego w Toruniu?
__________________
Kosmetyki: http://kosmetyki.osa.pl/



madzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:38   #5
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Darmowe leczenie, poza miejscem zamieszkania ?

Absolutnie nie ma to znaczenia! Ginekolog przyjmuje bez skierowania i jeśli tylko jesteś ubezpieczona, powinni Cię przyjąć w ramach NFZ w każdym miejscu w Polsce. Przecież gdybyś była na wakacjach i potrzebowała porady ginekologa, ubezpieczenie gwarantuje Ci, że możesz z niej skorzystać w każdym mieście.
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 10:31   #6
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Darmowe leczenie, poza miejscem zamieszkania ?

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Absolutnie nie ma to znaczenia! Ginekolog przyjmuje bez skierowania i jeśli tylko jesteś ubezpieczona, powinni Cię przyjąć w ramach NFZ w każdym miejscu w Polsce. Przecież gdybyś była na wakacjach i potrzebowała porady ginekologa, ubezpieczenie gwarantuje Ci, że możesz z niej skorzystać w każdym mieście.
dokładnie tak. to nic, ze nie jestes u nich zarejestrowana - mówisz paniom ze jestes piewrszy raz, zakładają ci kartę.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 17:29   #7
madzya
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 657
Dot.: Darmowe leczenie, poza miejscem zamieszkania ?

dzięki śliczne, postaram się wybrać do owej przychodni na dniach.
__________________
Kosmetyki: http://kosmetyki.osa.pl/



madzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.