urlop dziekański-czy mogę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-10, 09:26   #1
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118

urlop dziekański-czy mogę?


Witam, mam pytanie odnośnie urlopu dziekańskiego, czy mogę starać się o urlop na rok z przyczyn materialnych, nie mając zaliczonych egzaminów z sesji letniej, czy mogę te egzaminy zaliczyć w przyszłym roku, jesli ktoś się orientuję proszę o odpowiedź
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 09:49   #2
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Pytałaś w dziekanacie?
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 10:16   #3
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

jeszcze nie pytałam bo pracuje i nie maam jak tam dojechac a przez tel nie chca udzielic takich inf
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 10:20   #4
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Radzę spotkać się z dziekanem od spraw studenckich . Co uczelnia [czasem nawet wydział], to inne zasady. Napisz gdzie studiujesz [uczelnia, wydział] może znajdzie się zorientowana wizażanka.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 10:25   #5
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

studiuje na WSG w Bydgoszczy.
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 10:45   #6
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

musisz miec zaliczone egzaminy zeby dostac dziekanke!
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 10:49   #7
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Przy dziekance musisz mieć rozliczony rok. Dziekan może zgodzić się na dziekankę zaliczając rok warunkowo. Jeżeli nie zdałaś żadnej egzaminu raczej będziesz powtarzać rok - najlepiej załatwić powtarzanie roku z możliwością realizacji następnego [może jednak uda Ci się coś zdać]. Jeśli powtarzanie przedmiotów jest płatne możesz zwrócić się o umorzenie opłat.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 11:38   #8
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

studiuję zaocznie. ale skoro egzaminy poprawkowe sa teraz we wrzesniu i we wrzesniu musze zlozyc wniosek o urlop to czy nie bedzie za pozno zlozeniego dopiero po skonczonych egzaminach?
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 11:56   #9
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Musisz rozliczyć sesję [zaliczyć rok warunkowo lub powtarzać rok]. Dopiero potem możesz składać wniosek o dziekankę.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 20:10   #10
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Jak ja brałam dziekankę u siebie to jak pytałam w dziekanacie to powiedzieli,że muszę mieć zaliczoną całą sesję letnią i tak samo odpowiadali innym osobom,które były zainteresowane.Tylko,że ta akcja działa się na 1 rokuWięc jakbym nie miała zaliczonego roku pierwszego to po prostu bym była wyrzucona ze studiów mimo że miałam zaliczony semestr zimowy no,ale to chodziło im o rok.
Wzięłam tą dziekankę,a moja kumpela była zainteresowana dziekanką na 2 roku po 1 semestrze i się nie zgodzili,bo powiedzieli,że musi być zaliczony rok,a nie tylko jeden semestr.
Ale czy tak jest wszędzie to nie wiem.Mi się wydaje,że to musisz pogadac w dziekanacie,bo to zalezy od uniwerku
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 22:13   #11
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

A nie wiecie moze jak to jest z braniem dziekanki "wstecz"? Chodzi mi o UW. Jestem teraz na 3 roku, mysle nad wzieciem urlopu na caly 3 rok i powrotem na studia od poczatku przyszlego roku akademickiego. Z tym ze mamy juz listopad wiec nie wiem czy jeszcze w ogole przyjeliby mi podanie...
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 22:15   #12
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Zależy od dziekana. Podejrzewam, że zaproponuje Ci powtarzanie roku.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 22:30   #13
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

No wlasnie taki mam zamiar... Chce odpoczac od nauki, a poza tym nastepny po moim rocznik ma zmieniony program (jestem na studiach 5-letnich a te nowe sa dwustopniowe 3+2 lata), wiec planowalam zrobic sobie rok przerwy, a potem wrocic na 3 rok i zrobic licencjat (przeraza mnie mysl o meczeniu sie na studiach, ktore niezbyt mnie interesuja jeszcze przez 3 lata).
Tylko cholera nie wiem czy przyjma mi podanie w listopadzie
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 12:32   #14
anuleńka
Rozeznanie
 
Avatar anuleńka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 701
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
No wlasnie taki mam zamiar... Chce odpoczac od nauki, a poza tym nastepny po moim rocznik ma zmieniony program (jestem na studiach 5-letnich a te nowe sa dwustopniowe 3+2 lata), wiec planowalam zrobic sobie rok przerwy, a potem wrocic na 3 rok i zrobic licencjat (przeraza mnie mysl o meczeniu sie na studiach, ktore niezbyt mnie interesuja jeszcze przez 3 lata).
Tylko cholera nie wiem czy przyjma mi podanie w listopadzie
Jestem w takiej samej sytuacjii, wzięłam dziekankę po to by zmienić tryb studiów na licencjackie
Zlozyłam podanie w październiku, jak już miałam wszytsko zaliczone.
Ztego co wiem, to urlop można wziąć wtrakcie roku akademickiego( więc takze w listopadzie) i powód zwiazany z sytuacją materialna jest jak najbardziej akceptowany
Examiow wszystkichnie trzeba miec zaliczonych by dostac urlop dziekanski.
Dziewczyny maja rację, najlepiej iśc szybko do dziekanatu i sie dowiedzieć
Powodzenia
anuleńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 13:27   #15
Moona_85
Raczkowanie
 
Avatar Moona_85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 47
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
A nie wiecie moze jak to jest z braniem dziekanki "wstecz"? Chodzi mi o UW. Jestem teraz na 3 roku, mysle nad wzieciem urlopu na caly 3 rok i powrotem na studia od poczatku przyszlego roku akademickiego. Z tym ze mamy juz listopad wiec nie wiem czy jeszcze w ogole przyjeliby mi podanie...
Brałam dziekankę na 3 roku w styczniu tuż przed sesja i nie miałam żadnego problemu z dostaniem. Potem wróciłam w październiku i zaczęłam jakby rok od nowa. Ale co uczelnia to inne zasady.
__________________
"Czego chcieć więcej, prócz tego co masz"
Moona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 14:12   #16
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

A nie można u was po prostu złożyć podania o pozwolenie o licencjat? Ja jestem na 5-letnich magisterskich i jakoś na początku 3 roku napisałam takie podanie i normalnie mogłam sobie wybrać z listy seminarium promotora i pisać licencjat. Tylko potem mi się odwidziało i napisałam podanie o wypisanie mnie z licencjatu
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 16:49   #17
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
A nie można u was po prostu złożyć podania o pozwolenie o licencjat? Ja jestem na 5-letnich magisterskich i jakoś na początku 3 roku napisałam takie podanie i normalnie mogłam sobie wybrać z listy seminarium promotora i pisać licencjat. Tylko potem mi się odwidziało i napisałam podanie o wypisanie mnie z licencjatu
Ja nic nie slyszalam o takiej mozliwosci na moim kierunku, licencjaty wchodza od przyszlego roku u nas... Chyba ze na zaocznych sa, ale oni maja zupelnie inny program wiec nie wiem czy by mi pozwolili na to
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 15:03   #18
gocha2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

witam. studiuje zaocznie i chce wziac urlop dziekanski na rok. wiem za egzaminy musza byc zaliczone i tak mam ale słyszałam ze mozna wziac urlop tylko na semestr i cos mi tu nie pasuje bo jak czytam wiadomosci to na rok równiez mozna. powiedzcie jak mozna napisac takie podanie?? czy trzeba uwzgledniac powód z jakiego staram sie o urlop??
gocha2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 20:18   #19
justyna91-91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 32
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Witam! Mam takie pytanie. Przebywam obecnie na urlopie dziekańskim z powodu problemów zdrowotnych, urlop dziekański dostałam na podstawie zwolnienia lekarskiego i stąd moje pytanie, czy jeśli przebywam na takim urlopie mogę iść do pracy skoro przyznano mi urlop na podstawie zwolnienia lekarskiego?
justyna91-91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 23:51   #20
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

pierwsze słyszę, żeby na dziekance nie można było pracować. ba! ludzie specjalnie nie raz biorą urlop, żeby popracować.
myślisz, że uczelnię obchodzi, co Ty robisz na dziekance?

i najważniejsze pytanie - wiesz, że każda uczelnia ma coś takiego jak regulamin?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 09:39   #21
justyna91-91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 32
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Wiem, że ludzie czasami biorą dziekankę żeby pracować, ale wtedy w uzasadnieniu nie wpisują choroby i nie dołączają zwolnienia lekarskiego. Wiem, że na dziekance można pracować, ale chodzi mi o to czy jest jakaś różnica jeśli przedstawiłam im zwolnienie lekarskie...
I najważniejsza odpowiedź-tak, wiem, że każda uczelnia ma swój regulamin i czytałam go, ale nie było nic napisane na temat pracy w czasie dziekanki, dlatego zwróciłam się z moim pytaniem do was...
justyna91-91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 11:01   #22
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

regulamin jest chyba pewniejszym źródłem niż wizaz, nie?

a jakbym Ci napisała, że można pracować, a tak naprawdę nie można?
albo gdybym Ci napisała, że nie wolno i Ty posłusznie całą dziekankę przesiedziałabyś w domu, zamiast zarabiać, bo u mnie na uczelni tak jest?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 22:03   #23
kociox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: urlop dziekański-czy mogę?

Witam. Mam pytanie odnośnie dziekanki. Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim, kończę praktycznie już 3 rok studiów. Zdałam wszystkie egzaminy w sesji letniej, indeks posiada wszystkie potrzebne wpisy, mam czyste konto, że tak napiszę. Nie wyrobiłam się jednak z napisaniem pracy licencjackiej (problemy zdrowotne itd.). Najpierw napisałam z prośbą o przedłużenie do końca września, no i koniec się zbliża, a pracy dalej nie zdołałam skończyć. I moje pytanie jest takie, czy możliwe jest wzięcie urlopu na rok (żebym spokojnie usiadła i skupiła się maksymalnie na pisaniu), mając wszystko zaliczone, ale nie mając tylko ukończonej pracy? Zależy mi tym bardziej, że nie stać mnie na płacenie za semestr 750 zł, czy 1500 zł za dwa, sytuacja materialna mi na to nie pozwala.
kociox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-23 23:03:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.