Pomoc społeczna - dlaczego mi odmawiają? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-09, 22:07   #1
eliz23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 144

Pomoc społeczna - dlaczego mi odmawiają?


WITAM mam taki problem od pewnego czasu MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE odmawia mi pomocy a mianowicie zasiłku okresowego i nie wiem czy słusznie....
Jestem samotną mamą, mieszkam z 2 córeczkami w mieszkaniu swojej mamy (wszystkie rachunki płacę z własnej kieszeni a moja mama nie mieszka z nami). Nasze dochody wynoszą 128zł rodzinne, 400zł wychowawcze oraz 900zł alimenty z funduszu. W sumie 1428zł miesięcznie i a oczywiście po opłaceniu wszystkiego w kieszeni zostaje już nie wiele... Kryterium dochodowe wynosi 351zł na osobę a w naszej 3 osobowej rodzinie jest to 476zł na 1 osobę, podczas gdy kryterium dla osoby samotnie gospodarującej wynosi 477zł. Dlaczego odmawia mi się pomocy? Nie wiem czy to zawiść "uprzejmej pani z wywiadu" tym bardziej że moi znajomi (i to nie tylko 1 osoba) mają w rodzinie dochód 600zł na osobę a są w podobnej sytuacji jak ja (mam tu na myśli samotne wychowywanie oraz alimenty z funduszu). Dziś sąsiadka do mnie przyleciała i mówi że jestem głupia bo jak ja mogłam to odpuścić że nie staram się o zasiłki, jej dochody znacznie przekraczają a na wywiadzie poinformowano ją że nie szkodzi że dochód przekracza byle by nie przekroczył 140% na osobę... Czy jest ktoś kto zna się na tym i dobrze poradzi? Z góry dziękuję ZAŁAMANA MAMA
eliz23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 23:03   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pomoc społeczna - dlaczego mi odmawiają?

A co na to pani z pomocy spolecznej ?
zapytałas ją ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:10   #3
kasiek64
Zadomowienie
 
Avatar kasiek64
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 667
Dot.: Pomoc społeczna - dlaczego mi odmawiają?

Jeśli chodzi o zasiłek okresowy to odmawia niestety słusznie. Dochód twojej rodziny wynosi łącznie 1428 zł a kryterium dla rodziny jest 1053 (351x3 osoby). Sama ustawa mówi, że zasiłek okresowy przysługuje osobie lub rodzinie, gdzie dochód nie przekracza kryterium.
Możesz próbować starać się o przyznanie specjalnego zasiłku celowego albo zasiłku na zakup żywności. W pierwszym nie obowiązuje kryterium i jest uznaniowy w zależności na co w tej chwili najbardziej ci potrzeba natomiast w drugim obowiązuje 150% kryterium czyli w twoim przypadku 1579,50 więc ze swoim dochodem nie przekraczasz.
kasiek64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 17:20   #4
eliz23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 144
Dot.: Pomoc społeczna - dlaczego mi odmawiają?

Dzieki wielkie dzieki tobie mam uśmiech na twarzy. Mi powiedziano ze nic mi sie nie nalezy ani celowka ani dodatek na zakup żywności wiec mysle ze to jej zawisc. Wiem o tym ze ten pracownik socjalny ma swoich ulubieńcow ktorym przyznaje zasilki nawet jesli im przekracza kryterium o kilkaset zlotych... Teraz bede sie starac i nie popuszcze tego
eliz23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 17:20   #5
julia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Pomoc społeczna - dlaczego mi odmawiają?

Witam serdecznie! ja mam podobny problem, kiedy bylam z konkubentem on nie pracowal, to socjalna kazalami pisac oswiadczenie, ze on daje mi 300 zl alimentow, bo w innm razie nie dostane zadnej pomocy, a do tego bede zmuszona go podac do komornika,bo mialam juz wczesniej zasadzone alimenty.Nie chcialam , bo mowilam, ze jestesmy teraz razem , a on jest w trakcie szukania pracy. Ale wrecz zmusila mnie socjalna i napisalam takie oswiadczenie. no to wychozilo, ze moj dochod to 300zl alimenty+ ok 427 zasilek + 68 rodzinne i dostawalam pomoc ok 120 lub wczesniej 180zl miesiecznie. teraz kiedy juz nie jestesmy razem i dostaje 300 zl z funduszu alimentacyjnego, jestem sama na stancji z dzieckiemi miesieczne oplaty wynosza mnie 730zl gdzie zostaje nam 60 zl na zywnosc, do tego dziecko jest alergiczne,dostalam odmowe zasilku okresowego, odmowe na zakup pralki bo prosilamo pomoc i dostalamtylko 60 zl biezacej pomocy, wszystkiego mi odmowiono. prosze o porady o co moge pisac i sie starac???bo ciezko nam zyc nie moge ciagle liczyc na pomoc rodziny.
julia64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.