wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-26, 18:25   #1
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84

wesele


Co sadzicie o tym zeby isc z 3-miesiecznym dzieckiem karmionym piersia na wesele pod koniec maja? Zastanawiam sie czy to dobry pomysl!
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 18:33   #2
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
Co sadzicie o tym zeby isc z 3-miesiecznym dzieckiem karmionym piersia na wesele pod koniec maja? Zastanawiam sie czy to dobry pomysl!
Na ślub owszem, na wesele nie. Byłam z 9-cio miesięczniakiem, miałam dziecko w chuście większość czasu, więc był spokojny, ale głośna muzyka, tłum ludzi (była ponad setka, palili, pili alkohol, zachowywali sie różnie, jak to na weselu ) i ostre migające światła to nie najlepszy pomysł dla małego dziecka. Synek przespał pół pobytu, jak sie obudził to po dwóch godzinach zmylismy sie do domu (taki był plan od początku, patrzeć na reakcje dziecka, skoro idzie z nami - kiedy widzę, że ma dość to wychodzimy).

Wg mnie 3-miesięczniak jest za mały, znajomi byli z 2-miesięczniakiem, ale na poprawinach dopiero.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 19:50   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wesele

A w czym problem?
łatwiej z 3 miesieczniakiem niż roczniakiem.
Nakarmiony bedzie spał i z głowy.

Warto dowiedzieć sie czy będzie możliwośc go gdzies nakarmic w spokoju .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 20:14   #4
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: wesele

Trzymiesięczne dziecko powinno w nocy spać w spokoju.
A wesele nie powinno za bardzo zaburzać jego rytmu.

Może pobyć przez kilka godzin (w zalezności, o której się impreza zacznie) i pójśc spać w cichym miejscu (nie w sali, gdzie impreza) o odpowiedniej porze.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 20:37   #5
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: wesele

My byliśmy na ślubie i weselu z takim bobasem. Dodam, że byłam świadkiem.

Na weselu byliśmy do ok. 23ciej. Mieliśmy na sali fotelik samochodowy - tę kołyskę i było ok. To, że karmisz piersią, tym bardziej wypada na plus.

Także jestem zdania, że łatwiej iść gdziekolwiek z takim bobasem, niż z roczniakiem.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 21:36   #6
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: wesele

To zależy od dziecka (dziecko mojej siostry w tym wieku ciągle spało, wszystko jedno gdzie), od tego jakiego charakteru jest przyjęcie weselne (czy palą papierochy, czy będzie bardzo głośno), od Twojej wygody (czy będziesz mogła gdzieś go w spokoju nakarmić). A przede wszystkim od tego czy Ci się chce
Moje dziecko w tym wieku mało spało w dzień (często ale krótko), było jeszcze nieustabilizowane karmienie,nie lubiło hałasu i skupisk ludzkich, ja byłam wyczerpana, więc jeśli szłabym na wesele z dzieckiem to na chwilę, pod warunkiem, że nie byłoby papierosów a nagłośnienie znośne (nie łupanka bez ani chwili wytchnienia, której dorosły nie może przekrzyczeć).

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-03-29 o 22:14
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 08:45   #7
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: wesele

moj maly wlasnie malo spi w dzien ale mysle ze bedzie fajna pogoda to za dwoze se pospi
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-27, 13:55   #8
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: wesele

Podczas mojego slubu moj maly mial 3 m-ce i byl oczywiscie z nami (mial wtedy tez chrzest), spal w gabinecie szefowej lokalu w wozku a jak nie spal to byl z nami na sali zabawiany przez rozne osoby, wieczorem jak robilo sie juz glosno bo gosciom bylo coraz bardziej wesolo i podglasniali coraz bardziej muzyke to postanowilismy o 20 zawieźć malego do umowionej wczesniej sasiadki i tam spal sobie u niej do 5 rano bo wtedy go odebralismy, jesli twoje dziecko nalezy do spokojnych, malo placze, nie boi sie tlumu i halasu to spokojnie mozesz go wziac a gdzies o 20-21 sie zmyc do domu, jesli jednak nalezy do placzkow i boi sie to nie radze go zabierac bo sie umeczycie
A nie lepiej komus zostawic na czas wesela dziecko? komus z rodziny lub znajomej, komus kto bedzie sie mogl zajac dzieckiem, a ty zostawisz odciagniete mleko? jesli nie macie takiej mozliwosci to mozecie spokojnie malucha zabrac i zmyc sie do domu gdzies o 20-21 naprzyklad lub w zaleznosci od humoru dziecka

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-03-27 o 13:58
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 16:43   #9
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: wesele

No moim ślubie kuzyn z żoną byli z 3-4 miesięczną córką i z tego co pamiętam, mała prawie cały czas spała w wózku. Wszystko chyba zależny od tego, czy dziecko będzie spało w hałasie, czy musi mieć ciszę.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 19:46   #10
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: wesele

wlasnie moge go zostawic myslalam zeby na 2 ,3 godzinki ale te odciaganie to chyba strasznie ciezko idzie nie odciagalam jeszcze tak duzo nie odpadna mi cycki odciagal juz ktos cala butelke . A jak bedzie pil z butelki to bedzie potem umial cycka chwycic"?
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 20:16   #11
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: wesele

Kwiatek ja byłam na weselu gdzie jeszcze mniejsze dziecko było. Rodzice wzięli zwykły wózek i dziecko cały czas spało. Oczywiście, że nie w sali gdzie się tańczyło i było duszno i głośno, ale spało sobie na tarasie. Jak rodzice chcieli posiedzieć z gośćmi pogadać przy stole czy potańczyć, co jakaś ciocia lub babcia siedziała przy wózku

Państwo młodzi mieli pokój na noc przy restauracji i tam mama chodziła sobie karmić i przewijać dziecko.

Spokojnie bym szła.

Ja byłam na weselu jak moja miała miesiąc! Do tego karmiłam piersią i wypiłam szampana i po nim miałam tyyyyyle mleka, że myślałam, że mi pękną

Dziecko zostawiłam z moją Mamą i sztucznym mlekiem Spokojnie jak 2-3 razy zje z butli to nie odzwyczai się od cyca.
Przyjdziesz to znowu przystawisz i przypomni sobie jak się z piersi je
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 10:33   #12
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A w czym problem?
łatwiej z 3 miesieczniakiem niż roczniakiem.
Nakarmiony bedzie spał i z głowy.

Warto dowiedzieć sie czy będzie możliwośc go gdzies nakarmic w spokoju .
Jestes pewna, że od nadmiaru bodźców dziecko nie płacze? Ze głosy, nowe miejsce, twarze sprawiaja, ze dziecko najedzone cały czas śpi?
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 13:32   #13
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: wesele

Mój 5 miesięczny jeszcze karmiony piersią siostrzeniec był na moim ślubie i weselu, a 2 miesiące wcześniej na weselu kuzynki szwagra. Wszystko było dobrze mały trochę się porozglądał, ale przeważnie spał. ponieważ była piękna pogoda więc nie musiał być cały czas na sali ( rodzice na zmianę, z dziadkami, ciotkami spacerowali z nim wokół sali - oczywiście wszyscy byli dziecku znani i trzeźwi.).

Siostra ze szwagrem poszli wykąpać i uśpić maleństwo o stałej porze w domu moich rodziców - miał on tam np swoją pościel (ze względu na bliską odległość wybrałam właśnie tą salę, aby w razie czego maluszek miał spokojne miejsce). Potem był system zmianowy trochę z maluszkiem byli rodzice a trochę babcia, także wszystko dobrze się skończyło. Mały następnego dnia zachowywał się normalnie, ale nie wiem czy tak było by z każdym dzieckiem bo mój siostrzeniec:

- on małego był przyzwyczajony do obecności innych ludzi (cioć, babć, znajomych, a nawet nie znajomych np w parku)
- już wcześniej potrafił spać przy np włączonym radiu, czy rozmowach o normalnej głośności
- od początku był dzieckiem raczej spokojnym i ciekawym świata

ponadto
- pozwolono mu spokojnie spać
- nikt na siłę się z nim nie witał pt "jaki piękni dzidziuś "a zajmowały się nim osoby które znał wcześniej no i oczywiście rodzice
-muzyka nie była jakaś niesamowicie głośnia
- no i nikt się nie upił nie było awantur itp - no ale każdy znając własną rodzinę musi przewidzieć czy jest taka możliwość aby coś takiego się stało
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 18:09   #14
emesjot
Raczkowanie
 
Avatar emesjot
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 87
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
Co sadzicie o tym zeby isc z 3-miesiecznym dzieckiem karmionym piersia na wesele pod koniec maja? Zastanawiam sie czy to dobry pomysl!
Tak jak napisały dziewczyny - zależy, jaki maluch i zależy, jakie wesele
Ja bym swojego zostawiła - niezbyt lubił tłum i hałas - z kimś, kogo dzieciak zna, ale przecież to Twoje dziecko i Ty wiesz najlepiej, co mu posłuży, a co nie
emesjot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:34   #15
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: wesele

Ja byłam też neidawno na ślubie z 3-miesięczniakiem i już pod koniec obiadu był kryzys Tak więc po obiedzie się zwinęliśmy i cały czas na zmianę ktoś przy Nice siedział w domku (mieliśmy domek wynajęty jakieś 10m od sali). Ale i tak się nie pobawiłam - ani się napić nie można było (karmiłam piersią), ani nic zjeść (skazowiec mały), człiowiek niewyspany (bo w tym czasie zawsze byłam niewyspana), z perspektywą jeszcze większego niewyspania (bo wiadomo, że dziecko obudzi się o tej samej porze - u nas 6-7).
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 11:15   #16
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Ja byłam też neidawno na ślubie z 3-miesięczniakiem i już pod koniec obiadu był kryzys Tak więc po obiedzie się zwinęliśmy i cały czas na zmianę ktoś przy Nice siedział w domku (mieliśmy domek wynajęty jakieś 10m od sali). Ale i tak się nie pobawiłam - ani się napić nie można było (karmiłam piersią), ani nic zjeść (skazowiec mały), człiowiek niewyspany (bo w tym czasie zawsze byłam niewyspana), z perspektywą jeszcze większego niewyspania (bo wiadomo, że dziecko obudzi się o tej samej porze - u nas 6-7).
No własnie, ja bym sie denerwowała samym tym, że dziecko sie wkurzy i bedzie ryk i cyrki.
Moze to niepopularne w dzisiejszych czasach, ale uważam, ze jesli ktos sie decyduje na dziecko, to powinenie sie liczyc z tym, że czasami musi zrezygnować z pewnych dotychczasowych uciech.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 16:35   #17
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
wlasnie moge go zostawic myslalam zeby na 2 ,3 godzinki ale te odciaganie to chyba strasznie ciezko idzie nie odciagalam jeszcze tak duzo nie odpadna mi cycki odciagal juz ktos cala butelke . A jak bedzie pil z butelki to bedzie potem umial cycka chwycic"?
mleko możesz ściągać na raty i zamrozić ( mrożone może być nawet 0,5 roku)
ja bym mojego dziecka nie wzieła, raz że nie znosi hałasu , dwa co to za impreza

nie chciałabyś się wyszaleć, oderwać od dziecka choć jedną noc, być sama z mężem
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 07:44   #18
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: wesele

Wg mnie to zależy. Jeśli dziecko miało by spędzić noc na sali weselnej to ja bym nie poszła, jeśli jednak jest możliwość wzięcia pokoju w zasięgu niani elektronicznej i biegu mamy bądź taty to ja bym poszła.

Byłam z moją córką jak miała miesiąc na 80-tych urodzinach jej prababci, impreza wyglądała w zasadzie jak wesele, z tym, że kończyła się o 22.00 (ale my pojechaliśmy koło 18-stej), spała w wózku obok naszego stołu. Byłam z nią na sylwestra (mała 3 miesiące) i również nie było problemu - spała w pokoju, obok niej niania elektroniczna a my bawiliśmy się w sali obok. Jeździliśmy też w góry z małą na stok, i również nie było problemu. Moje dziecko niezależnie od hałasu przesypia całe noce.


I uważam, że małe dziecko to nie jest wyrok na siedzenie w domu. Trzeba zmieszać szczyptę rozsądku z umiejętnością organizacji i można robić wszystko, na prawdę wszystko (albo prawie wszystko ).

Co do niewsypania itd. to mnie nie odstrasza, poszłam spać w sylwestra o 4, o 5 wstałam nakarmić córkę i pospałyśmy do 7. I jak widać nadal żyję, a przynajmniej się bawiłam zamiast siedzieć w domu i smęcić, że przez dziecko nigdzie iść nie mogę
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2011-04-02 o 07:47
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 07:57   #19
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: wesele

Moj maly jak byl niemowlakiem to wlasnie uwielbial jak jest glosno, duzo ludzi i cos sie dzieje, wtedy mu sie najlepiej spalo i najlepiej sie czul wiec te kilka godzin na naszym slubie (jak pisalam wyzej) przespal bo mu to odpowiadalo, wiec to zalezy jakie jest twoje dziecko, ty sama lepiej wiesz czy lubi halas i tlum ludzi czy nie bo jesli nie to nie zabieraj go albo sprobuj zaryzykowac ale moze lepiej zostaw z kims kto bedzie mogl sie zajac nim

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-04-02 o 07:58
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 07:59   #20
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Wg mnie to zależy. Jeśli dziecko miało by spędzić noc na sali weselnej to ja bym nie poszła, jeśli jednak jest możliwość wzięcia pokoju w zasięgu niani elektronicznej i biegu mamy bądź taty to ja bym poszła.

Byłam z moją córką jak miała miesiąc na 80-tych urodzinach jej prababci, impreza wyglądała w zasadzie jak wesele, z tym, że kończyła się o 22.00 (ale my pojechaliśmy koło 18-stej), spała w wózku obok naszego stołu. Byłam z nią na sylwestra (mała 3 miesiące) i również nie było problemu - spała w pokoju, obok niej niania elektroniczna a my bawiliśmy się w sali obok. Jeździliśmy też w góry z małą na stok, i również nie było problemu. Moje dziecko niezależnie od hałasu przesypia całe noce.


I uważam, że małe dziecko to nie jest wyrok na siedzenie w domu. Trzeba zmieszać szczyptę rozsądku z umiejętnością organizacji i można robić wszystko, na prawdę wszystko (albo prawie wszystko ).

Co do niewsypania itd. to mnie nie odstrasza, poszłam spać w sylwestra o 4, o 5 wstałam nakarmić córkę i pospałyśmy do 7. I jak widać nadal żyję, a przynajmniej się bawiłam zamiast siedzieć w domu i smęcić, że przez dziecko nigdzie iść nie mogę
Ja nigdzie napisalam, ze to jest wyrok. I wcale nie tzreba siedziec w domu.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 15:46   #21
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: wesele

My bylismy na pierwszej imprezie jak maly mial 2 tygodnie
Bylo to wesele ale w angileskim stylu ( mieszkamy w UK), wiec slub, obiad i dopiero ok 9 zaczela sie prawdziwa impreza- wiec my wtedy pojechalismy juz do domu
Maly przez calyczas byl grzeczny- albo na raczkach albo spal w wozku

Karmienie piersia wcale nie przeszkadza w uczestniczeniu w imprezach Do maja jeszcze troche czasu zostalo- przez ten czas obserwuj dziecko- jak sie zachowuje przy obcych przy glosnej muzyce itp i wtedy zadecyduj czy warto isc z nim na impreze
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 20:16   #22
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Ja nigdzie napisalam, ze to jest wyrok. I wcale nie tzreba siedziec w domu.
Nie chodziło mi o twoją wypowiedź.

Napisałam ogólnie bo mam 2 takie koleżanki, które nie wychodzą nigdzie poza spacerem z dzieckiem bo "jak to tak iść z dzieckiem na imprezę" a bez dziecka też nie pójdą bo "przecież go nie zostawię".

Są miejsca, które nie nadają się dla dzieci, tak po prostu i bez dyskusji, ale jest też wiele miejsc gdzie malucha można zabrać, bo jak pisałam wszystko zależy od organizacji i zdrowego rozsądku. Też nie wzięłabym malucha na imprezę do lokalu na całą noc, bo dziecko potrzebuje odpoczynku, trochę ciszy itd. ale ja też staram się z małą ruszyć się raz na jakiś czas w jakieś ciekawe miejsce. Siostra mojej koleżanki nie wychodzi z dzieckiem nigdzie, najwyżej do własnego ogrodu, dziewczynka ma 3 lata i boi się ludzi, boi się np. iść z rodzicami do sklepu, chowa się i płacze... to też nie jest normalne.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 08:02   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
No własnie, ja bym sie denerwowała samym tym, że dziecko sie wkurzy i bedzie ryk i cyrki.
No własnie może to ty bys bardziej to przeżywała i denerwowała się niż dziecko a jak mama jest zdenerwowana to i dziecko .

Dzieci ryczą i tyle nie ma co sie nad tym rozwodzic i robią cyrki ,i co z tego ?
z 2 laltkie do sklepu nie pójdziesz bo zrobi cyrk i co ludzie powiedzą ?
a co cie to obchodzi ? tylko luz moze rodzica uratowac w sytuacjach ew. stresowych

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Moze to niepopularne w dzisiejszych czasach, ale uważam, ze jesli ktos sie decyduje na dziecko, to powinenie sie liczyc z tym, że czasami musi zrezygnować z pewnych dotychczasowych uciech.
Wesele to nie dyskoteka z nieznanymi ludżmi , wesele zdarza się czasami.
co innego gdyby to była cotygodniowe disko czy wizyta w pubie.

Zawsze można wyjść ,jest rodzina , założe sie ,że będa chętni na zrobienie pół godzinnego spaceru z wózkiem.
Uważam ,ze tak małe dziecko robi znacznie mniej problemu niż dziecko roczne ,ktore nie śpi w dzień tak chętnie ,które zaczyna siedziec ,chodzić ,wszytsko do rączki do buzi i potrzebuje własciwie non stop opieki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 16:09   #24
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: wesele

powiedzcie mi jak to jest z tym odciaganiem mleka z piersi czy trzeba patrzec na temperature w zamrażalce ? bo właśnie odciągłam mleko przelałam do butelki plastikowej 125 ml i zamroziłam może to tak być ? czy naprawde może to leżeć pól roku bo opinie są różne ? pradzcie prosze bo boje sie ze mu coś zaszkodzi
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 18:32   #25
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: wesele

mi polozna podaa kilka inf, ktorych sie trzymalam:
jesli chodzi o zamrazanie - w zamrażalniku gdzie drzwi od zamrażalnika i lodówki są wspólne możesz przechowywać do 2 tygodni
- w chłodziarko-zamrażalce do 3 miesiący
- w zamrażalce(gdzie temperatura jest -18C) do 6 miesięcy.
inna sprawa, że skład mleka zmienia sie wraz z tym jak rośnie twoje dziecko więc to co odciagniesz dziś niekoniecznie musi być tak samo wartościowe za pó roku. ja po odciagnieciu mrozilam w woreczkach, które opisywałam datą i jak potrzebowałam to odmrażałam w kolejności od "najstarszego"
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 19:01   #26
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: wesele

a jak zamrozilam w tej butelce zamknietej i umytej to nic sie nie stanie ?
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 13:06   #27
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: wesele

No dobra, a co z rocznym dzieckiem?
idziemy na wesele chwile po tym jak córka skończy roczek. Ja się upieram, żeby iśc bez dziecka, żeby została z dziadkami w domu. A mój TŻ walczy ze mną, żeby Mała była z Nami a potem dziadkowie po Nią przyjechali. Bo On chce się pochwalić córcią przed swoją rodziną, bo chce, żeby córka była na zdjęciach, na filmie...
Ale uważam, że mam dość uzasadnione argumenty:
po 1 ponad godzina drogi w jedną stronę więc po co męczyć dziecko w upał 2h drogi w aucie, żeby z godzinę była na weselu
po 2 głośna muzyka
po 3 mnóstwo obcych dla Małej osób
Poza tym myślę, że dziecko z takiej imprezy nie będzie miało żadnej frajdy, a i ja się w ogóle nie pobawię.
Wolę, żeby miała dzień jak każdy, żeby dziadkowie zostali z Nią w domu (tymbardziej, że dziadkowie, czyli moi rodzice też są za tym, żeby Jej bez potrzeby nie brać).
No i usiłuję przetłumaczyć to TŻtowi, teściom, Panu Młodemu....

Co Wy o tym sądzicie??
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 17:01   #28
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: wesele

sama mam dylemat i dochodze do wniosku ze chybaa go nie wezme fakt ze nie popije bo karmie pirsia ale wydaje mi sie ze to bedzie meczarnia dla mojego dziecka bo wiem jak wygladaly moje chszciny a co do ciebie to tez bym nie brala tym bardziej ze jest to kawal drogi po co bedziesz go meczyc a maz jeszcze bedzie mial okazje sie dzieckiem pochwalic nie jedna pewnie pozdrawiam
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 18:36   #29
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: wesele

na naszym slubie byla trojka okolo rocznych dzieciaczkow. niedaleko miejsca wesela czekaly dziewczyny, ktore sie dzieciaczkami mialy zajac jak juz beda mialy dosyc. dziewczyny bylo dostepne od 19. dzieciaki odsiedzialy swoje, pobawily sie, potanczyly i ok 21 poszla dwojka a jedno wytrzymalo do 22:30. mamy(i jedna babcia) poszly je uspic i wrocily na impreze. obsluga z gory byla upzedzona, ze beda obecne male dzieci wiec wsyztsko bylo super przygotowane: krzeselka dostawione obok rodzicow, jedna z sal przygotowana jakby ktores dzieciatko wymagalo uspokojenia i bardzo mila obsluga, ktora spelniala dodatkowe "zyczenia" wzgledem dzieciakow. mysle, ze jak sie chce to mozna to wszystko spokojnie poukladac
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:10   #30
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: wesele

mozna ale jak to tak daleko a na miejscu sa dziadki co sie zajma to po co brac dzieci ze soba tym bardziej jak rodziace chca sie pobawic a nie zawsze sa pieniadze na opiekunke
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.