Rejestracja auta z Niemiec. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-26, 18:54   #1
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144

Rejestracja auta z Niemiec.


Hej
planuję kupić w komisie auto sprowadzone z Niemiec. Wszystko mi pasuje, cena, marka itp tylko zastanawiam się jakie są koszty rejestracji takiego samochodu i w ogóle co po kolei trzeba zrobić? Proszę o instrukcje, jeśli ktoś był w takiej sytuacji
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 06:51   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Rejestracja auta z Niemiec.

"ile kosztuje zarejestrowanie samochodu z Niemiec? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy sam sprowadzasz samochód czy też kupujesz go od firmy, która go do Polski legalnie sprowadziła.

Największe koszty ponosi importer czyli ten, kto kupił pojazd za granicą i przywiózł do kraju. Do niego należy zapłacenie podatków (akcyza, VAT) i opłaty recyklingowej. Pozostałe koszty związane z tłumaczeniami, badaniem technicznym, rejestracją pojazdu mogą być zapłacone przez każdego.

Przejdźmy do szczegółów.

Ile kosztuje zarejestrowanie samochodu osobowego z Niemiec?

AKCYZA, którą płaci się w urzędzie celnym zależy od pojemności silnika i ceny samochodu.Obecnie (luty 2013) obowiązują dwie stawki akcyzy:

3,1% dla pojemności silnika do 2000 cm3
18,6% dla silników o pojemności większej niż 2000 cm3
Na domiar złego urząd celny porównuje cenę z umowy/faktury ze średnią ceną takie samochodu w Polsce. Jeżeli kupiłeś znacznie poniżej normalnej ceny, co oczywiście nie jest zabronione to od tej średniej zapłacisz podatek.

Ile średnio kosztuje dane auto w kraju możesz za darmo sprawdzić na naszej stronie.

VAT (obecnie 23%) płaci się tylko pod warunkiem zakupu samochodu na polską firmę z unijnym numerem NIP, która kupi auto bez VAT na fakturze oraz w przypadku kupna nowego samochodu. Zasady wyliczania VAT znajdziesz w naszym wcześniejszym artykule.

Osoby i firmy kupujące na umowę sprzedaży lub na faktury VAT marża muszą zapłacić 160 zł opłaty skarbowej za wydanie zaświadczenia, że nie podlegają VAT.

RECYKLING to stała opłata w wysokości 500 zł, którą płaci się od każdego sprowadzonego do Polski samochodu do 3,5 tony. Płacimy z góry za to co będzie się działo z samochodem w przyszłości.

TŁUMACZENIA przysięgłe dotyczą dokumentów np. dowody rejestracyjne, umowy, faktury napisanych w obcym języku a które muszą być okazane w polskich urzędach. Ceny tłumaczeń są zróżnicowane i zależą od długości tekstu. Dla uproszczenia przyjmiemy 150 zł choć niektóre rzadkie języki będą kosztować znacznie więcej.

BADANIE TECHNICZNE jeżeli zagraniczne badanie nie będzie ważne lub ważne krócej niż 12 miesięcy to płacisz ok. 100 zł za badanie okresowe. W przypadku gdy zagraniczne badanie jest ważne ponad rok to zwykle wymagane jest badanie ustalające dane techniczne, których nie ma w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym a które występują w Polsce cena to ok. 50 zł.

REJESTRACJA SAMOCHODU to stała opłata w tym przypadku będzie to niemal 300 zł. W tej cenie mamy pozwolenie czasowe (miękki dowód), dowód rejestracyjny, karta pojazdu, naklejka na szybę, tablice rejestracyjne, znaki legalizacyjne i opłaty ewidencyjne oraz skarbowe.

Teraz już wiesz ile kosztuje zarejestrowanie samochodu z Niemiec. Takie same opłaty dotyczą wszystkich samochodów osobowych sprowadzanych z Unii Europejskiej.

Jeżeli kupisz samochód od firmy lub osoby, która sprowadziła go legalnie i zapłaciła większość powyższych opłat to do Ciebie należy tylko zapłacić 300 zł za rejestrację w urzędzie komunikacji."
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:08   #3
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Rejestracja auta z Niemiec.

Dzięki
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 15:28   #4
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Rejestracja auta z Niemiec.

nie ma za co
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 14:48   #5
Yo_Landi
Raczkowanie
 
Avatar Yo_Landi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 141
Dot.: Rejestracja auta z Niemiec.

Mój brat ostatnio też ściągał auto z Niemiec dla rodziców i trochę mu pomagałam z tym. Prócz wyżej wymieonych rzeczy warto wiedzieć jeszcze o samym sprowadzaniu, tutaj możesz poczytać szczegóły, ta pierwsza część http://www.autocentrum.pl/awc/dzienn...emiec-p-10496/ Bo nie wiem, czy ktoś za Ciebie się podejmuje tego i jest w tym obcykany, czy sama się tym zajmujesz?
Yo_Landi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 21:23   #6
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Rejestracja auta z Niemiec.

Nie, nie, całe szczęście auto już jest, więc na mnie tylko spada obowiązek rejestracji tutaj. Dzięki za linka, powoli układa mi się w głowie nie lubię takich urzędowych spraw. A czy to zaświadczenie VAT-25 jest konieczne? Długo się czeka na wystawienie (7 dni?)?
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 17:34   #7
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Rejestracja auta z Niemiec.

Ok, auto zarejestrowane (na razie czasowo i warunkowo, bo czekam jeszcze na VAT-25) Mam jeszcze pytanie.... trochę głupie, ale kto pyta... Czy muszę zapłacić podatek od czynności cywilno-prawnych (auto droższe niż 1tyś zł.)? Bo w US pani mi tylko powiedziała o tym VAT-25 i zastanawiam się czy może coś się zmieniło?
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 15:54   #8
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Rejestracja auta z Niemiec.

z tego co pamiętam to jeśli posiadasz fakturę VAT opłaconą to jesteś zwolniona z podatku. Ale dopytaj
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 19:10   #9
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Rejestracja auta z Niemiec.

No właśnie mam umowę kupna-sprzedaży, a nie fakturę... Doczytałam na różnych stronach i chyba szybciutko muszę wysyłać do US deklarację . To prawda, że auto to skarbonka bez dna...
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.