dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-24, 15:40   #61
megan713
Wtajemniczenie
 
Avatar megan713
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Paryżewo
Wiadomości: 2 315
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
na zachętę dodam, że nabiał jest jednym z istotnych czynników powodujących u wielu osób zatrzymywanie wody w organizmie,
więc sprawy o których piszesz(że czujesz się nabita wodą, cellu etc.)też mogą się z tym wiązać

jest dwóch najpopularniejszych winowajców takiego efektu:zbożowe (szczeg.pszenica) i nabiał
jako że u Ciebie tych pierwszych jest raczej niewiele, to podejrzenie pada na te drugie właśnie


stąd pomysł wyłączenia całkowitego na jakiś czas, może nawet spróbować choć kilka dni?
wtedy można by zaobserwować zmiany, jeśli takowe wystąpią, oczywiście
jeśli waga pokaże niespodziewane wahania(czy to w dół po usunięciu, czy w górę po ponownym włączeniu) to mamy winowajcę, bo takie widoczne różnice na wadze z dnia na dzień to zwykle woda właśnie
a wtedy można też prawdopodobnie mówić o słabej tolerancji tego typu produktów

jeśli nic takiego nie zaobserwujemy, no to spokojna głowa i luz

W sume czemu nie! jutro i w sobotę zrobię sobie taki odpoczynek i zobaczę jak sie będę czuła. od niedzieli zaczynam diete Vitalii więc podejrzewam że nabiał tam bedzie ale w zdecydowanie mniejszych ilościach... jest mnóstwo rzeczy który mogę zjeśc na śniadanie obiad czy kolacę a jogurt czy serek są najłatwiejszym sosobem - biore otwieram i jem (większośc dnia jestem w pracy), więc mogę smiało sobie powiedzieć że poszłam na łatwiznę... i teraz mam tego efekty. dzięki za porady!
__________________
piszę piszę


megan713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 08:28   #62
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

ale tu cicho

podłączam się, mam 158/9cm, rok temu okropnie przytyłam po pobycie w szpitalu + po lekach i ważyłam 56-57kg. W wakacje spadłam do 45kg i teraz tą wagę utrzymuję

Jak plany na święta? Dyspensa od diety?
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 20:38   #63
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

żebym ja tak potrafiła... u mnie waga wciąż stoi, ja po prostu nie potrafię się odchudzać
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 07:17   #64
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

ja nie ukladalam sobie zadnej diety a przez 3 miesiace z 53 spadłam do 46 z tego co ja zaobserwowałam to jak ktoś napisał na początku - pilnować się żeby nie jeść po 18 lub ogólnie - nie napychać się na noc, to naprawdę dużo daje
no i w sumie jadłam tak aby nie być głodna - nie wtedy kiedy miałam ochotę coś zjeść, a to wielka różnica. chce Ci się jeść? napij się wody i poczekaj chwilę, może Ci się tylko wydawało.
no i wszelkie słodycze i ogólnie rzeczy wysokokaloryczne raczej w odstawkę. chociaż ja taka restrykcyjna nie byłam, już sobie wyobrażam co byłoby po 3 msc bez słodyczy tak jadłam ale malutko, ze 2 razy w tygodniu.
i nie wiem jak u Was ale ja strasznie tyje od ciast. strasznie. a bardzo je lubię. no ale niestety, też muszę to ciągle ograniczać. święta pod tym względem będą dla mnie wielką próbą wytrzymałości ;p
no i ogólnie cały czas staram się pilnować, największym sukcesem jest ne schudnąć a utrzymać tę wagę. ja już od 2,5 roku waham się 45-47 kg przy 161, z lepszymi i gorszymi okresami. i tylko jak zauważe że rosnę to od razu biorę się do roboty, nie można czekać aż sie nazbiera parę ładnych kg do zrzucenia. powodzenia! (:
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 09:45   #65
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Cytat:
Napisane przez eevvaa Pokaż wiadomość
żebym ja tak potrafiła... u mnie waga wciąż stoi, ja po prostu nie potrafię się odchudzać
bo patrząc bo swoich koleżankach muszę stwierdzić, że same chęci to za mało nie mam pojęcia jak jest u Ciebie, ale u moich znajomych najczęstsza postawa, to "od jutra się odchudzam!". No ale bez żadnego planu, po prostu "odchudzam się" . No i mało komu się udaje, ja np. muszę mieć jasno ustalone reguły, co jem, a czego nie jem, inaczej przepadne A u koleżanek najczęściej jest po prostu MŻWR, które działa tylku u ludzi z baaaardzo silną wolą
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 20:10   #66
ufka22
Przyczajenie
 
Avatar ufka22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 16
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Cześć dziewczyny!
Jestem tutaj poraz pierwszy i od razu znalazłam wątek dla siebie mam dokładnie 160 cm i ważę 56-57 kilo-dokładnie nie wiem bo boję się wejść na wagę zwłaszcza po świętach:p Mój cel to 50 kilo. 2 lata temu udało mi się schudnąć w 2 miesiące 8 kilo. Chudłam dokładnie kilogram na tydzień i muszę Wam powiedzieć, że Waga 50 kilo utrzymywała mi się długo ponad rok. " Niestety" nowa miłość-człowiek jak jest zakochany to je jak opętany:p fast food, jedzenie po 22...itd zrobiły swoje. Potrzebuję wsparcia i bardzo Was o nie proszę Poprzednim razem moja dieta wyglądała tak:
zero słodyczy, zero napojów gazowanych, zero chipsów, zero fast foodów, ostatni posiłek po 18, zamieniłam jasne pieczywo na ciemne, mnóstwo wody, mnóstwo owoców a poza tym nie zmieniałam nic i się udało.3mam kciuki za Was-razem damy radę) pozdrawiam NOWA
ufka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 09:02   #67
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Cytat:
Napisane przez megan713 Pokaż wiadomość
W sume czemu nie! jutro i w sobotę zrobię sobie taki odpoczynek i zobaczę jak sie będę czuła.
I jak?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.