Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-12, 11:48   #2671
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mam problem, zaczełam własnie stosować wczoraj NuvaRing, wydwało mi się, że zaczął mi się okres- ból brzucha, lekkie krawienie, termin też się zgadza, radośnie włożyłam krążek i od tego czasu ani kropelki krwi ==' Nie wiem, co robić, byłam ostatnio mocno chora, wiec okres mógł się przesunąć, ale w takim razie co to za krwawienie i czemu ustało ?

I co najwazniejsze, co mam robic? Wyjąć krązek i poczekać na okres? I co wtedy? Recepte na nastepny mam na lipiec, nie stac mnie na radosne wydawanie 140 złotych za wypisanie głupiej recepty, a z trzeciej strony umycie krazka i zostawienie go "na odpowiedni czas" w lodówce brzmi kuriozalnie.

Miałyście sytuacje, ze włożyłyście krązek za wczesnie ? Instrukcja nie przewiduje, że istnieją tak glupie baby, więc się martwię co teraz
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 11:57   #2672
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
Nie wiem, co robić, byłam ostatnio mocno chora, wiec okres mógł się przesunąć, ale w takim razie co to za krwawienie i czemu ustało ?
Ustało, bo włożyłaś krążek. Tak się często zdarza, nic nie wyjmuj. Jeśli masz wątpliwości, czy zaczął Ci się okres, to zabezpieczaj się w tym cyklu dodatkowo. Ale jeśli już wystąpiło jakieś krwawienie, to pewnie wina hormonów, że ustało.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 13:04   #2673
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

troszkę się uspokoiłam.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 10:44   #2674
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

pomozcie

wyjelam dzisiaj nowy krazek z opakowania i... on jest jakiś dziwny, a mianowicie nie jest cały matowy :/ w jednym miejscu na przestrzeni ponad 1 cm jest niematowy. podotykałam go i zaaplikowałam, ale martwie sie, czy nie jest uszkodzony
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-16, 11:51   #2675
twiggz
demoralizator
 
Avatar twiggz
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 317
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
pomozcie

wyjelam dzisiaj nowy krazek z opakowania i... on jest jakiś dziwny, a mianowicie nie jest cały matowy :/ w jednym miejscu na przestrzeni ponad 1 cm jest niematowy. podotykałam go i zaaplikowałam, ale martwie sie, czy nie jest uszkodzony
To normalne, taki rodzaj plomby, zamknięcia. Jakoś muszą do tego plastiku te hormony ładować
twiggz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 11:31   #2676
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez twiggz Pokaż wiadomość
To normalne, taki rodzaj plomby, zamknięcia. Jakoś muszą do tego plastiku te hormony ładować
Też tak myslałam, ale wolałam sie upewnić.

Dzieki
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 17:18   #2677
agusienka90
Rozeznanie
 
Avatar agusienka90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 733
Send a message via Skype™ to agusienka90
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć Dziewczyny, mam takie pytanie, albo bardziej opiszę o co mi chodzi
Tak więc, brałam tabletki Diane 35, w przerwach między pudełkami okres dostawałam około 3-4 dnia 7-dniowej przerwy.
Teraz zmieniam na NuvaRing i wlasnie skonczylo mi sie pudełko, i pani dr kazała po 7-dniowej przerwie włożyć tak jak z tabletkami było
i teraz mam pytanie czy mam włożyć krążek nawet wtedy jak będę jeszcze krwawić?
Bo jakoś nie wpadłam na to jak byłam u lekarza, żeby się zapytać
__________________
mała, a wredna

Vinted - Zapraszam do siebie! https://www.vinted.pl/members/73249-agraf90

19.09.2015r. jestem Żoną!
agusienka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 17:49   #2678
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agusienka90 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, mam takie pytanie, albo bardziej opiszę o co mi chodzi
Tak więc, brałam tabletki Diane 35, w przerwach między pudełkami okres dostawałam około 3-4 dnia 7-dniowej przerwy.
Teraz zmieniam na NuvaRing i wlasnie skonczylo mi sie pudełko, i pani dr kazała po 7-dniowej przerwie włożyć tak jak z tabletkami było
i teraz mam pytanie czy mam włożyć krążek nawet wtedy jak będę jeszcze krwawić?
Bo jakoś nie wpadłam na to jak byłam u lekarza, żeby się zapytać
Tak
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 18:21   #2679
agusienka90
Rozeznanie
 
Avatar agusienka90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 733
Send a message via Skype™ to agusienka90
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Tak
Dzięki bardzo za szybką odpowiedź
__________________
mała, a wredna

Vinted - Zapraszam do siebie! https://www.vinted.pl/members/73249-agraf90

19.09.2015r. jestem Żoną!
agusienka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:36   #2680
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agusienka90 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo za szybką odpowiedź
nie ma za co. akurat mnie też interesowała ta kwestia, dla mnie było dziwne, że na początku antykoncepcji hormonalnej trzeba włożyć ten krążek podczas pierwszego dnia cyklu, w czasie okresu
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 14:53   #2681
jagusia15
Rozeznanie
 
Avatar jagusia15
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 674
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam dziewczyny,
mam problem.
Otóż zapomniałam kompletnie o tym że miałam włożyć krążek w wtorek , dzisiaj mamy sobotę i nie wiem co teraz zrobić ? włożyć jak gdyby nic czy jak ?
Proszę o radę .

Pozdrawiam
jagusia15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-23, 15:13   #2682
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jagusia15 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny,
mam problem.
Otóż zapomniałam kompletnie o tym że miałam włożyć krążek w wtorek , dzisiaj mamy sobotę i nie wiem co teraz zrobić ? włożyć jak gdyby nic czy jak ?
Proszę o radę .

Pozdrawiam
Jak można zapomnieć? :O biorąc hormony trzeba być odpowiedzialnym.
Jeśli współżyłaś to jest duża szansa, że jesteś w ciąży. Włóż czym prędzej i zabezpieczaj się dodatkowo.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 15:20   #2683
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ja bym proponowała skontaktować się z ginekologiem - przy 5 dniach opóźnienia to nie wiem czy nie lepiej już odpuścić cały jeden cykl

+ oczywiście jeżeli od wyjęcia krążka współżyliście - test.
Cytat:
Napisane przez jagusia15 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny,
mam problem.
Otóż zapomniałam kompletnie o tym że miałam włożyć krążek w wtorek , dzisiaj mamy sobotę i nie wiem co teraz zrobić ? włożyć jak gdyby nic czy jak ?
Proszę o radę .

Pozdrawiam
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 21:49   #2684
agusienka90
Rozeznanie
 
Avatar agusienka90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 733
Send a message via Skype™ to agusienka90
Dot.: Krążek - przerwa

Wiem, że niekoniecznie w temacie, ale Karola mam pytanie do Ciebie
zaraz zaczynam stosować krążek i teraz mam 7 dniową przerwę,bo stosowalam tabletki, i mam pytanie czy ja mam włożyć krążek tego 8 dnia, nawet jak bede krwawi?
__________________
mała, a wredna

Vinted - Zapraszam do siebie! https://www.vinted.pl/members/73249-agraf90

19.09.2015r. jestem Żoną!
agusienka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 21:51   #2685
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Krążek - przerwa

Cytat:
Napisane przez agusienka90 Pokaż wiadomość
Wiem, że niekoniecznie w temacie, ale Karola mam pytanie do Ciebie
zaraz zaczynam stosować krążek i teraz mam 7 dniową przerwę,bo stosowalam tabletki, i mam pytanie czy ja mam włożyć krążek tego 8 dnia, nawet jak bede krwawi?
nie, wkładasz pierwszego dnia krwawienia z odstawienia.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 14:19   #2686
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Krążek - przerwa

Witajcie,
bardzo dużo czytam o antykoncepcji, byłam u ginekologa. Przyznam szczerze, że jestem dość sceptycznie nastawiona do antykoncepcji hormonalnej. Boję się ingerencji w organizm, tym bardziej, że jestem jeszcze dość młoda (ponad 18lat). Ale chciałabym mieć jak największą pewność nie zajścia w ciążę. Czy myślicie, że Nuvaring jako pierwszy środek antykoncepcyjny (na pierwszy raz) będzie dobry? Dodatkowo chciałam stosować ochronnie tabletki (asequrella czy jakoś tak). I prawdopodobnie jeszcze prezerwatywę. Wiem, zaraz pewnie powiecie, że skoro jestem tak zestresowana to może nie jestem gotowa. Ja jednak myślę inaczej - jestem odpowiedzialna (wraz z moim partnerem, bo dużo o tym rozmawiamy, razem idziemy do lekarza itp.), dlatego tyle o tym myślę.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 15:10   #2687
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Krążek - przerwa

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Witajcie,
bardzo dużo czytam o antykoncepcji, byłam u ginekologa. Przyznam szczerze, że jestem dość sceptycznie nastawiona do antykoncepcji hormonalnej. Boję się ingerencji w organizm, tym bardziej, że jestem jeszcze dość młoda (ponad 18lat). Ale chciałabym mieć jak największą pewność nie zajścia w ciążę. Czy myślicie, że Nuvaring jako pierwszy środek antykoncepcyjny (na pierwszy raz) będzie dobry? Dodatkowo chciałam stosować ochronnie tabletki (asequrella czy jakoś tak). I prawdopodobnie jeszcze prezerwatywę. Wiem, zaraz pewnie powiecie, że skoro jestem tak zestresowana to może nie jestem gotowa. Ja jednak myślę inaczej - jestem odpowiedzialna (wraz z moim partnerem, bo dużo o tym rozmawiamy, razem idziemy do lekarza itp.), dlatego tyle o tym myślę.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Asequrella nie dziala, kup lepiej cukierki. Ich koncern miał wytoczony proces o to, że wyprodukowali te zwykłe ziólka w tab. i oszukuję kobiety.
Jeśli stosujesz dobrze antykoncepcje hormonalną, to jakieś prezerwatywy są Ci kompletnie zbędne.
Najlepiej idź do ginekologa, powiedz czego oczekujesz od antykoncepcji, niech on Ci dobierze coś odpowiedniego bo trochę z form hormonalnych do wyboru jest. Jeśli będziesz miała dobrze dobrany środek to nie ma mowy o skutkach ubocznych.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 16:15   #2688
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Krążek - przerwa

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Asequrella nie dziala, kup lepiej cukierki. Ich koncern miał wytoczony proces o to, że wyprodukowali te zwykłe ziólka w tab. i oszukuję kobiety.
Jeśli stosujesz dobrze antykoncepcje hormonalną, to jakieś prezerwatywy są Ci kompletnie zbędne.
Najlepiej idź do ginekologa, powiedz czego oczekujesz od antykoncepcji, niech on Ci dobierze coś odpowiedniego bo trochę z form hormonalnych do wyboru jest. Jeśli będziesz miała dobrze dobrany środek to nie ma mowy o skutkach ubocznych.
Byłam u ginekologa, właśnie dlatego, że nie jestem zbyt chętna do stosowania antykoncepcji hormonalnej, po rozmowie itp. zdecydowaliśmy, że pierścień będzie najlepszy, gdyż zawiera najmniejszą ilość hormonów. Jednak wiadomo - hormony to nie cukierki, bardzo często pojawiają się skutki uboczne, jak nie teraz to za parę lat. Dlatego chciałam zapytać o wasze zdanie .
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 16:20   #2689
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Krążek - przerwa

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Byłam u ginekologa, właśnie dlatego, że nie jestem zbyt chętna do stosowania antykoncepcji hormonalnej, po rozmowie itp. zdecydowaliśmy, że pierścień będzie najlepszy, gdyż zawiera najmniejszą ilość hormonów. Jednak wiadomo - hormony to nie cukierki, bardzo często pojawiają się skutki uboczne, jak nie teraz to za parę lat. Dlatego chciałam zapytać o wasze zdanie .
Ale to są hormony, tylko w innej formie i tak samo możesz mieć po nich nudności, bóle głowy czy inne, jeśli nie będą dopasowane pod Twoją gospodarkę hormonalną
Skoro omówiłaś to z lekarzem i miałaś robione wszystkie badania przed przepisaniem, to super, spróbuj
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 19:42   #2690
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

moi zdaniem jak na pierwszy raz pierścień będzie najlepszy, hormony działają miejscowo, nie obciążają wątroby itp. ale musisz sama sprawdzić jak na nie zareagujesz, każdy jest inny
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 19:57   #2691
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
moi zdaniem jak na pierwszy raz pierścień będzie najlepszy, hormony działają miejscowo, nie obciążają wątroby itp. ale musisz sama sprawdzić jak na nie zareagujesz, każdy jest inny
bardzo dziękuję za odpowiedź. W takim razie trzeba sprawdzić
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 20:16   #2692
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Krążek - przerwa

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ale to są hormony, tylko w innej formie i tak samo możesz mieć po nich nudności, bóle głowy czy inne, jeśli nie będą dopasowane pod Twoją gospodarkę hormonalną
Skoro omówiłaś to z lekarzem i miałaś robione wszystkie badania przed przepisaniem, to super, spróbuj
Ja mam migreny z aurą i lekarka w końcu przepisała mi Nuvaring ze względu na to, iż podobno istnieje szansa, iż nie będzie nasilał mi tych migren. Pani dr nie powiedziała, że tak będzie na pewno, ale że podobno niektórzy migrenowcy reagują lepiej na tę formę antykoncepcji hormonalnej. Mam sobie dokładnie notować wszelkie migreny, na razie jest super, tylko raz miałam migrenę, ale możliwe, że to przez połączenie margerita i Bromergon Ale migrena szybciutko minęła. Mam nadzieję, że nie będę musiała rezygnować z krążka, bo ja chcę się wreszcie wyleczyć. Ale kamień mi spadnie z serca, jak już nie będę musiała go nosić [tego krążka, nie tego serca ].
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 07:27   #2693
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Krążek - przerwa

Napisane przez agusienka90
Wiem, że niekoniecznie w temacie, ale Karola mam pytanie do Ciebie
zaraz zaczynam stosować krążek i teraz mam 7 dniową przerwę,bo stosowalam tabletki, i mam pytanie czy ja mam włożyć krążek tego 8 dnia, nawet jak bede krwawi?


Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
nie, wkładasz pierwszego dnia krwawienia z odstawienia.

NIE ZGADZAM SIĘ.
Ulotka: NR wkłada się NAJPÓŹNIEJ w dniu, w którym zaczęłoby się stosować poprzedni środek antykoncepcyjny - czyli można od razu po skończeniu opakowania (bez robienia przerwy, jak tak zrobiłam, to podobno zapobiega długim plamieniom), można podczas krwawienia w tej 7-dniowej przerwie, i można tego 8-go dnia, jak pyta agusienka90 (gdyż wtedy zaczęłaby kolejne opakowanie tabletek - zamiast nich wkłada NR).

Krwawienie nie przeszkadza, tylko trzeba uważać gdy stosuje się tampony.

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Czy myślicie, że Nuvaring jako pierwszy środek antykoncepcyjny (na pierwszy raz) będzie dobry? Dodatkowo chciałam stosować ochronnie tabletki (asequrella czy jakoś tak). I prawdopodobnie jeszcze prezerwatywę.
1) Uważam, że warto stosować NR jako pierwszy środek anty. Ja żałuję, że go nie było w Polsce, jak zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną. Może uniknęłabym spadku libido itp.
2) Nie stosowałam asegurellli, ale w nią nie wierzę. Dlaczego ? Bo jakby to było takie proste - zapobieganie dawno znanemu skutkowi ubocznemu hormonów jakim jest spadek libido itp. poprzez zestaw kilku ziół za 20 zł, to już dawno ktoś by na to wpadł i to na pewno nie w Polsce Co do innych rzekomych pozytywów asequrelli np. ochrony wątroby - to stosując NR a nie tabletki nie potrzebujesz tej ochrony, bo NR ma właśnie tę przewagę nad tabsami, że nie obciąża wątroby. A asequrella to tabletki, więc to one by bardziej obciążały.
3) Prezerwatywa nie jest potrzebna jeśli będziesz prawidłowo stosować NR. Warto korzystać z seksu bez prezerwatywy, ja czuję dużą różnicę No i sam krążek jest dość drogi, więc po co jeszcze podrażać antykoncepcję
Powodzenia

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2012-06-28 o 07:31
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 12:37   #2694
agusienka90
Rozeznanie
 
Avatar agusienka90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 733
Send a message via Skype™ to agusienka90
Dot.: Krążek - przerwa

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Napisane przez agusienka90
Wiem, że niekoniecznie w temacie, ale Karola mam pytanie do Ciebie
zaraz zaczynam stosować krążek i teraz mam 7 dniową przerwę,bo stosowalam tabletki, i mam pytanie czy ja mam włożyć krążek tego 8 dnia, nawet jak bede krwawi?





NIE ZGADZAM SIĘ.
Ulotka: NR wkłada się NAJPÓŹNIEJ w dniu, w którym zaczęłoby się stosować poprzedni środek antykoncepcyjny - czyli można od razu po skończeniu opakowania (bez robienia przerwy, jak tak zrobiłam, to podobno zapobiega długim plamieniom), można podczas krwawienia w tej 7-dniowej przerwie, i można tego 8-go dnia, jak pyta agusienka90 (gdyż wtedy zaczęłaby kolejne opakowanie tabletek - zamiast nich wkłada NR).

Krwawienie nie przeszkadza, tylko trzeba uważać gdy stosuje się tampony.

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------



1) Uważam, że warto stosować NR jako pierwszy środek anty. Ja żałuję, że go nie było w Polsce, jak zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną. Może uniknęłabym spadku libido itp.
2) Nie stosowałam asegurellli, ale w nią nie wierzę. Dlaczego ? Bo jakby to było takie proste - zapobieganie dawno znanemu skutkowi ubocznemu hormonów jakim jest spadek libido itp. poprzez zestaw kilku ziół za 20 zł, to już dawno ktoś by na to wpadł i to na pewno nie w Polsce Co do innych rzekomych pozytywów asequrelli np. ochrony wątroby - to stosując NR a nie tabletki nie potrzebujesz tej ochrony, bo NR ma właśnie tę przewagę nad tabsami, że nie obciąża wątroby. A asequrella to tabletki, więc to one by bardziej obciążały.
3) Prezerwatywa nie jest potrzebna jeśli będziesz prawidłowo stosować NR. Warto korzystać z seksu bez prezerwatywy, ja czuję dużą różnicę No i sam krążek jest dość drogi, więc po co jeszcze podrażać antykoncepcję
Powodzenia
Właśnie mi też się tak wydawało, że tak jakbym zaczynała nowe opakowanie tabletek, czyli tego 8 dnia przerwy.

Ile płaciłaś za krążek jeżeli można zapytac?
__________________
mała, a wredna

Vinted - Zapraszam do siebie! https://www.vinted.pl/members/73249-agraf90

19.09.2015r. jestem Żoną!
agusienka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 21:28   #2695
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Krążek - przerwa

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Napisane przez agusienka90
Wiem, że niekoniecznie w temacie, ale Karola mam pytanie do Ciebie
zaraz zaczynam stosować krążek i teraz mam 7 dniową przerwę,bo stosowalam tabletki, i mam pytanie czy ja mam włożyć krążek tego 8 dnia, nawet jak bede krwawi?





NIE ZGADZAM SIĘ.
Ulotka: NR wkłada się NAJPÓŹNIEJ w dniu, w którym zaczęłoby się stosować poprzedni środek antykoncepcyjny - czyli można od razu po skończeniu opakowania (bez robienia przerwy, jak tak zrobiłam, to podobno zapobiega długim plamieniom), można podczas krwawienia w tej 7-dniowej przerwie, i można tego 8-go dnia, jak pyta agusienka90 (gdyż wtedy zaczęłaby kolejne opakowanie tabletek - zamiast nich wkłada NR).

Krwawienie nie przeszkadza, tylko trzeba uważać gdy stosuje się tampony.

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------



1) Uważam, że warto stosować NR jako pierwszy środek anty. Ja żałuję, że go nie było w Polsce, jak zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną. Może uniknęłabym spadku libido itp.
2) Nie stosowałam asegurellli, ale w nią nie wierzę. Dlaczego ? Bo jakby to było takie proste - zapobieganie dawno znanemu skutkowi ubocznemu hormonów jakim jest spadek libido itp. poprzez zestaw kilku ziół za 20 zł, to już dawno ktoś by na to wpadł i to na pewno nie w Polsce Co do innych rzekomych pozytywów asequrelli np. ochrony wątroby - to stosując NR a nie tabletki nie potrzebujesz tej ochrony, bo NR ma właśnie tę przewagę nad tabsami, że nie obciąża wątroby. A asequrella to tabletki, więc to one by bardziej obciążały.
3) Prezerwatywa nie jest potrzebna jeśli będziesz prawidłowo stosować NR. Warto korzystać z seksu bez prezerwatywy, ja czuję dużą różnicę No i sam krążek jest dość drogi, więc po co jeszcze podrażać antykoncepcję
Powodzenia

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź . Teraz czekam na okres i zaczynam. Tylko tak się jeszcze zastanawiam - wyjeżdzam teraz na ok. 2 miesiące na wakacje, krążki mam, tylko zastanawiam się : gdybym jednak (mam nadzieję, że nie ! ) się źle czuła itp. to przestać je stosować? Czy przetrzymać chociaż do końca wakacji ?
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 07:32   #2696
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Krążek - przerwa

Cytat:
Napisane przez agusienka90 Pokaż wiadomość
Ile płaciłaś za krążek jeżeli można zapytac?
W moim mieście ceny wahają się od 45 do 55 zł w zależności od apteki. Taniej jest w aptekach sieci Dbam o Zdrowie i przy POLOMarketach.
Dla mnie to niestety dużo, ale mówi się trudno ;(

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Tylko tak się jeszcze zastanawiam - wyjeżdzam teraz na ok. 2 miesiące na wakacje, krążki mam, tylko zastanawiam się : gdybym jednak (mam nadzieję, że nie ! ) się źle czuła itp. to przestać je stosować? Czy przetrzymać chociaż do końca wakacji ?
Uważam, że bez względu na możliwe lekkie skutki uboczne trzeba przetestować każdy nowy środek hormonalny przez 3-4 m-ce i dopiero po tym czasie go "ocenić" - kontynuować stosowanie lub ewentualnie zrezygnować. To czas potrzebny organizmowi na adaptację.
(podkreślam: "lekkie", bo w przypadku opisanych w ulotce objawów zakrzepicy - ból w klatce, drętwienie kończyn, migrena itp.) należy go natychmiast odstawić)

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2012-06-29 o 07:33
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 13:37   #2697
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

hej dziewczyny
poczytam Wasz wątek bo w sumie to rozwazam yasminelle albo krążek.
tylko jako ze mam sklonność do infekcji to jakoś się obawiam.
wiem ze co kobieta to inaczej ale glownie zalezy mi na wysokim libido bo po 4 latach brania tabletek leglo w gruzach :P teraz mam 3 miesiaczne przerwe i znowu chce do czegos wrocic tylko nie wiem sama do czego....
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 18:36   #2698
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
poczytam Wasz wątek bo w sumie to rozwazam yasminelle albo krążek.
tylko jako ze mam sklonność do infekcji to jakoś się obawiam.
wiem ze co kobieta to inaczej ale glownie zalezy mi na wysokim libido bo po 4 latach brania tabletek leglo w gruzach :P teraz mam 3 miesiaczne przerwe i znowu chce do czegos wrocic tylko nie wiem sama do czego....
Jeśli zależy Ci na libidzie to spróbuj Madinette, które jest bardzo, bardzo znane za granicą, w Polsce powoli też ze wzgledu na sklad sa przepisywane kobieta ktorym np. po innych pigulkach umarło libido. Nie ma też oczywiście reguły, ze bedzie wciaz na wysokim poziomie, ale warto sprobowac. Niech lekarz Ci doradzi
__________________

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2012-06-30 o 18:39
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 17:53   #2699
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

nie slyszalam o tych tabletkach. to jakas nowość? w ulotce nic o libido nie pisze. ale dzieki za info poszukam czegos wiecej. a moze któraś z Was tutaj je stosowała?
za 1,5 tyg ide do gina to mam jeszcze troche czasu do namyslu co wybrac.

krążek kusi ale z 2 str boję się dyskomfortu. dla mnie codzienne branie tabletek nie jest problemem przez te 4 lata moze raz zapomnialam.
nie wiem czy wiekszym dyskomfortem nie jest dla mnie uczucie ze mam coś w sobie krazek rozwazam tylko dlatego ze ma mniej hormonow i slyszalam wlasnie ze libido jest spoko.
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 18:27   #2700
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
nie slyszalam o tych tabletkach. to jakas nowość? w ulotce nic o libido nie pisze. ale dzieki za info poszukam czegos wiecej. a moze któraś z Was tutaj je stosowała?
za 1,5 tyg ide do gina to mam jeszcze troche czasu do namyslu co wybrac.

krążek kusi ale z 2 str boję się dyskomfortu. dla mnie codzienne branie tabletek nie jest problemem przez te 4 lata moze raz zapomnialam.
nie wiem czy wiekszym dyskomfortem nie jest dla mnie uczucie ze mam coś w sobie krazek rozwazam tylko dlatego ze ma mniej hormonow i slyszalam wlasnie ze libido jest spoko.
Nie są aż takie nowe W ulotce nic o tym nie będzie nie napisane, po prostu ich skład to powoduje, lekarze o tym wiedzą i dlatego je przepisują, m.in. mi, kiedy Daylette (odpowiednik Yazu o podobnym skladzie co yasminelle i yasmin) libido mi zginelo smiercia naturalna
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.