Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-27, 08:16   #2581
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez 87zabka Pokaż wiadomość
hej kobietkii dzis minal 1 tydzien z ringiem i jestem bardzo zadowolona co prawada mam jeszcze maia czy siedzi na swoim miejscu ale z tym da sie zyc ;-) a mam do was pytanie jak zmienialyscie metode antykoncepcji na pierscien czy tez chcialo wam sie tak duzo pic na poczatku? bo ja od kiedy mam pierscien pije duzo jak nigdy i duzo siusiam a predzej jak wypilam max szklanke wody lub herbaty w ciagu dnia to bylo dobrze...przyznam ze nawet sie ciesze bo moj organizm sie moze troche oczysci sama niewiem z czego moze z poprzedniego hormonu ktory bralam w zastrzykach ale brakowalo mi teego ze niepije duzo bo wszedzie pisza ze jak sie chce schudnac to trzeba duzo pic a ja mam duuuzy problem z waga miedzy innymi przez zastrzyki wlasnie mam nadzieje ze ring wywola mi okres i niebede musiala latac znow do gina , tak wiec teraz czekam jeszcze 2 tyg i wyciagam i czekam na @
Pić może nie ale sikałam bardzo często, zwłaszcza w nocy. Z tego powodu musiałam odstawić NR.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 10:39   #2582
jpatala
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja do tej pory byłam na tabletkach (już ponad rok). Dla wygody? (chyba, albo z ciekawości) wymieniłam tabletki na pierścień. Moja gin namawiała mnie na pierścień lub plastry, ale po namyśle zostałyśmy przy tym pierwszym. W plastrach są chyba większe dawki hormonów, a ja i tak mam już częstsze bóle głowy po antykoncepcji. Ostatnio często czytam ten blog i znalazłam coś takiego http://kobietapisze.pl/pierscien-dopochwowy/2012/02/20/
jpatala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 14:45   #2583
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

czy jesli wyjme krazek 15 minut wczesniej, zeby zrobic sobie rpzerwe, to nic sie nie stanie ?: )
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 15:01   #2584
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

[1=6f478752bd2871e8cc7e642 01f2c815878556baf_60bff67 2628d8;33213642]czy jesli wyjme krazek 15 minut wczesniej, zeby zrobic sobie rpzerwe, to nic sie nie stanie ?: )[/QUOTE]

To tylko 15 minut :O nic się nie stanie.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 15:20   #2585
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

przy krążku jest 3 godzinna tolerancja
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 21:14   #2586
87zabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

kobietki mam pytanie bo mialysmy teraz zmiane czasu i jesli zalozylam krazek o 8 rano to czy wyjac bede musiala go o 9 rano wedlug zmiany czasu?czy moge zostac przy tej 8 rano?
87zabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 06:34   #2587
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez 87zabka Pokaż wiadomość
kobietki mam pytanie bo mialysmy teraz zmiane czasu i jesli zalozylam krazek o 8 rano to czy wyjac bede musiala go o 9 rano wedlug zmiany czasu?czy moge zostac przy tej 8 rano?
Jesteś 329840842391209483 osobą która zapytała o taką błahostkę

TO TYLKO GODZINA! Więc spokojnie, bo ona nikogo ani niczego nie zbawi, możesz brać normalnie.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 12:39   #2588
funkyourself
Raczkowanie
 
Avatar funkyourself
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 373
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A jeśli chodzi o zmianę godziny wkładania ringa? (np. z 14 na 22) Przy tabletkach zaczynałam po prostu kolejne opakowanie np. dzien wcześniej o dowolnej godzinie. W ulotce pisze, że mogę przyspieszyć krwawienie zakładając go kilka dni wcześniej, więc zakładam że tutaj też godzina będzie dowolna (dzień wcześniej przed planowanym włożeniem)

Jeśli już takie pytanie było to wybaczcie, konkretnej odpowiedzi znaleźć nie mogłam
funkyourself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 16:21   #2589
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wcześniej to żaden problem, grunt to nie przedłużyć przerwy więcej niż 3 godziny, jeśli nie chcesz zmieniać dnia krwawienia możesz też obecny krążek wyjąć nie o 14 a o 22 i wtedy po 7 dniach włożyć już o 22
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 08:23   #2590
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Wcześniej to żaden problem, grunt to nie przedłużyć przerwy więcej niż 3 godziny, jeśli nie chcesz zmieniać dnia krwawienia możesz też obecny krążek wyjąć nie o 14 a o 22 i wtedy po 7 dniach włożyć już o 22
Ja bym właśnie tak zrobiła
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 23:00   #2591
fokensik
Raczkowanie
 
Avatar fokensik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 291
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mam problem. Miesiąc temu rozstaliśmy sie z chłopakiem - było to akurat wtedy, kiedy miałam włożyć krążek (myślałam, że już do siebie nie wrócimy) - więc nie wkładałam. Zeszliśmy się w ciągu tego miesiąca. Poczekałam na okres i włożyłam nowy krążek. Od tego dnia mija już 9 dni, a ja nadal mam okres - właściwie to zanika i się pojawia. Dodatkowo czuję się strasznie - płaczę, wrzeszczę, śmieję się, źle się czuję, jestem senna, a potem nie śpię CAŁĄ noc. Czy warto zgłaszać się do lekarza Waszym zdaniem, czy samo się unormuje? Dodam, że gdy zaczynałam z ringami - nic takiego się nie działo i nie miałam żadnych efektów ubocznych...
__________________
любовь не картошка
fokensik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 23:21   #2592
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fokensik Pokaż wiadomość
Mam problem. Miesiąc temu rozstaliśmy sie z chłopakiem - było to akurat wtedy, kiedy miałam włożyć krążek (myślałam, że już do siebie nie wrócimy) - więc nie wkładałam. Zeszliśmy się w ciągu tego miesiąca. Poczekałam na okres i włożyłam nowy krążek. Od tego dnia mija już 9 dni, a ja nadal mam okres - właściwie to zanika i się pojawia. Dodatkowo czuję się strasznie - płaczę, wrzeszczę, śmieję się, źle się czuję, jestem senna, a potem nie śpię CAŁĄ noc. Czy warto zgłaszać się do lekarza Waszym zdaniem, czy samo się unormuje? Dodam, że gdy zaczynałam z ringami - nic takiego się nie działo i nie miałam żadnych efektów ubocznych...
W tym problem-jak jakaś metoda hormonalna nam przypadnie, po odstawieniu, po powrocie możemy tego nie tolerować jak przed przerwą.
Myślę że to kwestia czasu i poziom hormonów musi znów wrócić do "pierwotnego" stanu jeśli się nie poprawi to chyba jedyne wyjście-wizyta u ginekologa i zmiana na coś innego
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 06:42   #2593
jpatala
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tak jak poprzedniczka, radziłabym Ci konsultację z ginekologiem jeśli z czasem nie przejdą nerwowość i zaburzenia snu. Może znajdzie dla Ciebie inną, lepszą metodę? A może z czasem organizm przyzwyczai się do hormonów i będzie je lepiej tolerował.
jpatala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 10:55   #2594
notizia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 169
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!


Edytowane przez notizia
Czas edycji: 2012-04-10 o 15:20
notizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 11:46   #2595
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyno...Ty brałaś kiedyś tabletki? w przypadku tabletek tez zawsze zaczynasz tego samego dnia...
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 11:51   #2596
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Dziewczyno...Ty brałaś kiedyś tabletki? w przypadku tabletek tez zawsze zaczynasz tego samego dnia...
Dokładnie :O w szoku ciężkim jestem
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 16:57   #2597
zrezygnowana_narzeczona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny pomóżcie mi... Dziś ginekolog przepisał mi krążki- zmiana z cilestu.
W poniedziałek powinnam założyć pierwszy krążek i wyjąć po 21 dniach czyli w niedzielę- 06.05 i w kolejny poniedziałek założyć kolejny, tak jak było przy tabletkach. Ale w ulotce znalazłam info, że krążek należy usunąć tego samego dnia tyg, którego został założony- czyli wypadałoby na 7 maja? Czy coś źle rozumuję? Pomóżcie bo z moją gin ciężko się dogadać i widzę, że ona sama się gubi- powiedziała, że wszystko będzie tak jak przy tabletkach, a na ulotce jest inaczej...
__________________
od 27.06.2005r RAZEM

17 lipca powiemy sobie
"TAK"

NOSZĘ DOBRZE DOBRANY BIUSTONOSZ
75H
zrezygnowana_narzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 18:36   #2598
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

jesli zakładasz krązek w poniedziałek to wyjmujesz go też w poniedziałek 3 tygodnie poźniej, kolejny zakładasz w następny poniedziałek, trzymaj sie poniedziałków i tej samej pory
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 19:05   #2599
zrezygnowana_narzeczona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

dzięki... czyli jest troszkę inaczej niż przy tabletkach...

swoją drogą, ginekolodzy powinni być bardziej zorientowani co wypisują...
__________________
od 27.06.2005r RAZEM

17 lipca powiemy sobie
"TAK"

NOSZĘ DOBRZE DOBRANY BIUSTONOSZ
75H
zrezygnowana_narzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 19:42   #2600
lililjan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, wiem że ten temat był poruszany nie raz i nie dwa, ale czy ktoś może mi to ładnie wytłumaczyć?- 16.03 zakładałam krążek (20.15), wyjęłam go 6.04 około 21.30. Teraz moje pytanie- w ten piątek zakładam kolejny, ale nie wiem o której, ponieważ przegapiłam zmianę czasu. Czy ma to być 20, czy 21? Zmiana czasu zawsze była dla mnie ogłupiająca hihih- dobrze, że w ogóle się zorientowałam
lililjan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 19:46   #2601
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lililjan Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiem że ten temat był poruszany nie raz i nie dwa, ale czy ktoś może mi to ładnie wytłumaczyć?- 16.03 zakładałam krążek (20.15), wyjęłam go 6.04 około 21.30. Teraz moje pytanie- w ten piątek zakładam kolejny, ale nie wiem o której, ponieważ przegapiłam zmianę czasu. Czy ma to być 20, czy 21? Zmiana czasu zawsze była dla mnie ogłupiająca hihih- dobrze, że w ogóle się zorientowałam
Zmiana czasu... cholercia laski, to tylko godzina, czemu wy tak panikujecie? :O godzina nikogo nie zbawi, bierz sobie o której chcesz :F
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 08:01   #2602
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lililjan Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiem że ten temat był poruszany nie raz i nie dwa, ale czy ktoś może mi to ładnie wytłumaczyć?- 16.03 zakładałam krążek (20.15), wyjęłam go 6.04 około 21.30. Teraz moje pytanie- w ten piątek zakładam kolejny, ale nie wiem o której, ponieważ przegapiłam zmianę czasu. Czy ma to być 20, czy 21?
Wyciągać i wkładać kolejny krążek powinno się o mniej więcej tej samej godzinie - "mniej więcej o tej samej" oznacza wg ulotki do 3 godzin różnicy.
Godzinna zmiana czasu nie więc znaczenia.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 09:32   #2603
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ja nawet nie skojarzyłam zmiany czasu z godzina wyjmowania krążka
Myśle że jak ktoś dużo podróżuje i zmienia strafy czasowe to może mieć problem
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 11:22   #2604
87zabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: Pier?cie? NuvaRing - w?tek zbiorczy!

Hej dziewczeta wyjelam krazek w poniedzialek mój pierwszy krazek po zastrzykach depo provera i w ten poniedzialek powinnam wlozyc nowy ale okresu nadal niemam :-( brzuch dzi? w nocy pobolewal mnie jak na okres i rano ale nadal go niema ju? zaczynam si? martwic bo gin mowil ?e krazek powinien wywolac okres a je?li nie to we wtorek mam przyjsc na wizyte z tym ?e ja leze od tygodnia w szpitalu z chorym synkiem i raczej niedam rady isc na wizyte i si? zastanawiam bo w ulotce pisza ?e w 3-4 dobie powinno wystapic krwawienie a czy u was by?o kiedys pozniej np dzien przed wlozeniem nowego lub w ten sam dzien?i czy je?li w pon rano dostalabym okresu to czy mog? bez problemu wlozyc ten nowy krazek?jestem ju? skolowana a moze okres niechce przyjsc przez nerwy zwiazane z pobytem w szpitalu i choroba synka :-( sama ju? niewiem chcialabym ju? krwawic i by? spokojna ?e chocia? z tym jest ok tym bardziej ?e mój ring lezy u pielegniarek w lodowce i sobie czeka
87zabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 11:59   #2605
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

krwawienie może wystąpić ale nie musi, w ulotce jest napisane, że gdy stosowany był prawidłowo przy pierwszym braku okresu nie ma się co martwić i założyć kolejny krązek w normalnym czasie, jesli natomiast porzy drugim się to powtórzy trzeba wykluczyć ciąże.

Oczywiście stres może byc przyczyną braku krwawienia.

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez zrezygnowana_narzeczona Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi... Dziś ginekolog przepisał mi krążki- zmiana z cilestu.
W poniedziałek powinnam założyć pierwszy krążek i wyjąć po 21 dniach czyli w niedzielę- 06.05 i w kolejny poniedziałek założyć kolejny, tak jak było przy tabletkach. Ale w ulotce znalazłam info, że krążek należy usunąć tego samego dnia tyg, którego został założony- czyli wypadałoby na 7 maja? Czy coś źle rozumuję? Pomóżcie bo z moją gin ciężko się dogadać i widzę, że ona sama się gubi- powiedziała, że wszystko będzie tak jak przy tabletkach, a na ulotce jest inaczej...
w sumie to zalezy jak policzysz, bo w ringu chodzi o pełną dobe, jak założysz w poniedziałek to doba minie we wtorek czyli 7dob bedzie w poniedzialek, a nie w niedziele

a najproście zapamietac ze wyciagasz tego samego dnia i o tej samej godzinie co zalozyles tyle ze 3 tygodnie poźniej, a potem tydzien później wwkladasz nawet tego samego dnia i o tej samej godzinie.
Z tym, że wyciagniecie nie jest aż tak istoitne co do godziny, jak wlozenie tutaj trzeba pamietac ze sie ma 3 godziny tolerancji

Edytowane przez kalae
Czas edycji: 2012-04-14 o 12:02
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 19:05   #2606
87zabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: Pier?cie? NuvaRing - w?tek zbiorczy!

N to ja ju? calkiem skolowana jestem chyba jutro jak maly usnie w dzien to skocze na polozniczy i zobacze czy m?j gin ma moze akurat dyzur i jak bedzie mial chwike to zapytam co mam zrobic bo ju? sama niewiem a najlepiej byloby jakby jutro przyszla @ i mialabym nerwy z glowy. Dzi?ki za odpowiedz


Holerka mój gin bedzie mial w szpitalu dyzUr dopiero w czwartek a tam gdzie mieszkam bedzie przyjmowal we wtorek a ja niewiem czy do wtorku uda mi si? wyjsc z synkiem do domu :-( i jestem w kropce niewiem czy zalozyc ten dugi krazek jutro i jakby po nim niebylo okresu to isc do gina czy niewkladac i poczekac a? wyjde idostene si? na wizyte do gina bo przyjmuje u nas tylko we wtorki :-( korde wszystko si? gmatwa jak na zlosc :-(

Edytowane przez 87zabka
Czas edycji: 2012-04-15 o 13:08
87zabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:46   #2607
ribkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Widzę, że Nuvaring generalnie cieszy się pozytywną opinią. Osobiście zupełnie odradzam! Stosowałam przez 2 miesiące, w trakcie których na twarzy pojawił mi się istny armagedon- wysypka, świąd, ciężko określić, w każdym razie przybrało to formę chropowatych czerwonych plam wysuszonej skóry. Żeby było mało cholerstwo przeniosło mi się też na rękę, a całe ciało strasznie mnie swędziało. Minął już miesiąc odkąd odstawiłam krążek, a zmiany skórne nadal do końca nie ustąpiły, próbowałam leczyć się wieloma sposobami na własną rękę, ale chyba jednak czeka mnie wizyta u lekarza:/ Zdecydowanie nie polecam!
ribkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:04   #2608
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ribkaa Pokaż wiadomość
Widzę, że Nuvaring generalnie cieszy się pozytywną opinią. Osobiście zupełnie odradzam! Stosowałam przez 2 miesiące, w trakcie których na twarzy pojawił mi się istny armagedon- wysypka, świąd, ciężko określić, w każdym razie przybrało to formę chropowatych czerwonych plam wysuszonej skóry. Żeby było mało cholerstwo przeniosło mi się też na rękę, a całe ciało strasznie mnie swędziało. Minął już miesiąc odkąd odstawiłam krążek, a zmiany skórne nadal do końca nie ustąpiły, próbowałam leczyć się wieloma sposobami na własną rękę, ale chyba jednak czeka mnie wizyta u lekarza:/ Zdecydowanie nie polecam!
Odradzać czy nie polecać to Ty możesz ziemniaki w warzywniaku. Hormony na każdego działają inaczej, każdy na nie reaguje inaczej, więc bez sensu taka Twoja gadanina z problemami skórnymi najlepiej udać się do dermatologa
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 01:49   #2609
ribkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Niby tak, ale chciałam się podzielić, jakie skutki uboczne może wywołać- może gdybym kilka miesięcy temu natknęła się na taką opinię, nie tknęłabym krążka
ribkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 10:09   #2610
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ribkaa Pokaż wiadomość
Widzę, że Nuvaring generalnie cieszy się pozytywną opinią. Osobiście zupełnie odradzam! Stosowałam przez 2 miesiące, w trakcie których na twarzy pojawił mi się istny armagedon- wysypka, świąd, ciężko określić, w każdym razie przybrało to formę chropowatych czerwonych plam wysuszonej skóry. Żeby było mało cholerstwo przeniosło mi się też na rękę, a całe ciało strasznie mnie swędziało. Minął już miesiąc odkąd odstawiłam krążek, a zmiany skórne nadal do końca nie ustąpiły, próbowałam leczyć się wieloma sposobami na własną rękę, ale chyba jednak czeka mnie wizyta u lekarza:/ Zdecydowanie nie polecam!
Dziewczyno, stosowałaś hormony TYLKO 2 miesiące a ferujesz wyroki. Problemy skórne przy hormonach zdarzają się często, Tobie przytrafiła się w gigantycznej formie. Skoro zmiany są takie straszne, to aż dziw, że jeszcze nie byłaś u dermatologa. Nie wiem, jakie miałaś do tej pory doświadczenia z hormonami, ale NR pod względem działania na skórę NIE JEST WYJĄTKOWY na tle innych hormonów.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ribkaa Pokaż wiadomość
Niby tak, ale chciałam się podzielić, jakie skutki uboczne może wywołać- może gdybym kilka miesięcy temu natknęła się na taką opinię, nie tknęłabym krążka
Jakbyś miała decydować o wyborze środka antykoncepcyjnego na podstawie potencjalnych skutków ubocznych (z ulotki czy też z relacji Kobiet) to na ŻADEN byś się nie zdecydowała. Potencjalnych skutków ubocznych jest całe mnóstwo, a środek trzeba wypróbować po prostu na SOBIE, licząc, że przykre dla nas skutki uboczne nie pojawią się akurat u nas.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.