Bieganie i astma - ktos ma jakies porady? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-04, 03:28   #31
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Bieganie i astma - ktos ma jakies porady?

Zastosowalabym kolejność : pulmonolog i spirometria, nauka oddychania i kontroli oddechu (serio, joga i medytacja) a nastepnie uczyla się biegać w sposób podobny do Gallowaya czyli na zmiane bieg z marszem.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 07:49   #32
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Bieganie i astma - ktos ma jakies porady?

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
10 km przy astmie to wyczyn.
Ja przebiegne max 4 i to truchcikiem.
Z beta mimetykiem przy sporcie bym uważała bo tachykardia to rzecz niemiła.
A jak z marszem te 10 km? !
krótkodziałające betamimetyki są jak najbardziej zalecane przed wysiłkiem fizycznym i w normalnych dawkach nie powodują tachykardii . Chyba że się weźmie za dużo to tak , albo ma się pecha i źle się je toleruje , ale to się rzadko zdarza .
Dobrze ustawiona astma nie powinna dawać żadnych objawów i powinno się móc uprawiać sport .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 08:20   #33
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Bieganie i astma - ktos ma jakies porady?

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
krótkodziałające betamimetyki są jak najbardziej zalecane przed wysiłkiem fizycznym i w normalnych dawkach nie powodują tachykardii . Chyba że się weźmie za dużo to tak , albo ma się pecha i źle się je toleruje , ale to się rzadko zdarza .
Dobrze ustawiona astma nie powinna dawać żadnych objawów i powinno się móc uprawiać sport .
Nie zaczynała bym biegania bez spirometrii i konsultacji z pulmonologiem. Owszem betamimetyki są zalecane przed wysilkiem ale nawet te selektywne mogą wywołać tachykardie zwlasza w połączeniu z tak obciążającym dla serca i płuc wysilkiem jakim jest bieganie. Konieczność brania leku przed każdym wysilkiem i dodatkowo w trakcie lub po wysiłku nie jest kozystna.
Przy dobrze kontrolowanej astmie nie ma potrzeby czestego siegania po betamimetyki. Candy trenuje 7 razy w tygodniu. Balabym się tak czestego stosowania betamimetykow krótko działających.
A już na pewno nie zaczynała bym biegu bez pewności że się nie udusze lub serce mi nie padnie w trakcie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 08:32   #34
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bieganie i astma - ktos ma jakies porady?

Spirometrie mam dobra. Ale mam obnizona tolerancję serca na wysiłek, nie dużo, ale watpie żeby mi dali coś co grozi tachykardia :/ dlatego nie będę się bawić w leki z apteki, tylko to co lekarz da.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-04 09:32:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.