Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-22, 15:09   #2941
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja widzę ze mały coraz bardziej ogarnia to całe ciumkanie, licze na to ze tez będzie można przejść na kp z czasem bo będzie się najadal na piersi w 10 minut a nie 90 póki nie jest w stanie chce utrzymać laktację, a jeśli się nie uda przejść na kp nie to jedziemy na kpi póki dam radę



A na raz ściągam różnie, czasem 100, czasem 70, ale tak poniżej 50 już raczej nie schodzę, chyba ze się zagapie na serial i mi się lejek przesunie



Jerzyk jest weteranem, skubaniutki, nie daje się wykurzyć



Do szpitala wzięłam tak akurat, wszystko się przydało wiec nie pomogę

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Justysia, te 3x 10 robię co dzień
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 15:14   #2942
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez misi8a Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, w związku z tym, ze większość z was ma już ten etap za sobą - co wam się przydało w szpitalu a co nie? Czego wzięłyście za dużo, a czego za mało? Będę wdzięczna za podpowiedzi
Ja wzięłam za mało pieluszek - poprzednio wzięłam jedna paczkę i teraz też tyle ze w paczce było mniej pieluch niż poprzednio ale my byliśmy 5 dni
Za dużo to w sumie niczego ostatniego dnia leciałam na oparach, musiałam przeprać ciuszki małego np ale starczyło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 15:17   #2943
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez misi8a Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, w związku z tym, ze większość z was ma już ten etap za sobą - co wam się przydało w szpitalu a co nie? Czego wzięłyście za dużo, a czego za mało? Będę wdzięczna za podpowiedzi
Jak masz możliwość to dopytaj na oddziale co szpital Wam zapewnia. Bo np ja miałam sporo rzeczy na liście a finalnie nie potrzebowałam dla siebie praktycznie nic prócz kosmetyków do kąpieli, suszarki i ubranek dla małej... Podkłady na łóżko i dla mnie były do woli, koszule, reczniki codziennie dostawałam nowe czy używałam czy nie, żel do higieny intymnej też dostałam specjalny, kosmetyki dla małej, pieluchy, wata do przemywania, tetra wszystko na bieżąco uzupełniane. Posiłki były objętościowo spore, prócz śniadania oczywiście (Francja....).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Ja widzę ze mały coraz bardziej ogarnia to całe ciumkanie, licze na to ze tez będzie można przejść na kp z czasem bo będzie się najadal na piersi w 10 minut a nie 90 póki nie jest w stanie chce utrzymać laktację, a jeśli się nie uda przejść na kp nie to jedziemy na kpi póki dam radę



A na raz ściągam różnie, czasem 100, czasem 70, ale tak poniżej 50 już raczej nie schodzę, chyba ze się zagapie na serial i mi się lejek przesunie



Jerzyk jest weteranem, skubaniutki, nie daje się wykurzyć



Do szpitala wzięłam tak akurat, wszystko się przydało wiec nie pomogę

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Justysia, te 3x 10 robię co dzień
Normalnie zostajesz moim guru od kpiMi raz udało się ściągnąć 100ml a tak to średnio hmm 60ml, dziś zawrotne 30ml
To jak tak mówisz to wracam od 3*10 i może jeszcze spróbuję 7-5-3...
Gratuluję takiej laktacji i trzymam kciuki żeby Borys ogarnął jedzonko w 10min

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 15:18   #2944
misi8a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 96
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Dzięki za odpowiedzi, mam listę ze szpitala i listę ze szkoły rodzenia od położnej z tego szpitala, ale mimo to zastanawiam się, czy coś jeszcze się nie przyda
A jak z jedzeniem? Byłyście głodne w trakcie akcji/po? Czy jednak zmęczenie brało górę i nie chciało się jeść? Mogłyście jeść w trakcie porodu?
misi8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 15:28   #2945
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Jak masz możliwość to dopytaj na oddziale co szpital Wam zapewnia. Bo np ja miałam sporo rzeczy na liście a finalnie nie potrzebowałam dla siebie praktycznie nic prócz kosmetyków do kąpieli, suszarki i ubranek dla małej... Podkłady na łóżko i dla mnie były do woli, koszule, reczniki codziennie dostawałam nowe czy używałam czy nie, żel do higieny intymnej też dostałam specjalny, kosmetyki dla małej, pieluchy, wata do przemywania, tetra wszystko na bieżąco uzupełniane. Posiłki były objętościowo spore, prócz śniadania oczywiście (Francja....).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Normalnie zostajesz moim guru od kpiMi raz udało się ściągnąć 100ml a tak to średnio hmm 60ml, dziś zawrotne 30ml
To jak tak mówisz to wracam od 3*10 i może jeszcze spróbuję 7-5-3...
Gratuluję takiej laktacji i trzymam kciuki żeby Borys ogarnął jedzonko w 10min

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z pierwszym dzieckiem miałam problem z kpi , potrafiłam godzinę czasu ściągać jakieś marne 60-70 ml . Z drugim dzieckiem po 15 minutach potrafiłam mieć po 200 ml , a teraz . Mała zje a ja jeszcze muszę laktatorem odciągać i wychodzi okolo 100 ml , ale myślę że odciągnęła bym więcej bo robię tylko do poczucia ulgi .

Dzisiaj oficjalnie Maja weszła w system , odebrałam jej akt urodzenia , mało tego zostawiłam Tz z dwójką i poszłam na piechotę po najstarsza do przedszkola , a później jeszcze na zakupy najlpeszy połóg jaki mogłam sobie wyobrazić .

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez misi8a Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi, mam listę ze szpitala i listę ze szkoły rodzenia od położnej z tego szpitala, ale mimo to zastanawiam się, czy coś jeszcze się nie przyda
A jak z jedzeniem? Byłyście głodne w trakcie akcji/po? Czy jednak zmęczenie brało górę i nie chciało się jeść? Mogłyście jeść w trakcie porodu?
U mnie w trakcie nie pozwalają , bo nie wiadomo czy nie skończy się cesarka, ale pierwsze co po porodzie to myślałam o jedzeniu o tonie jedzenia i mam tak do teraz .

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 15:41   #2946
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Z pierwszym dzieckiem miałam problem z kpi , potrafiłam godzinę czasu ściągać jakieś marne 60-70 ml . Z drugim dzieckiem po 15 minutach potrafiłam mieć po 200 ml , a teraz . Mała zje a ja jeszcze muszę laktatorem odciągać i wychodzi okolo 100 ml , ale myślę że odciągnęła bym więcej bo robię tylko do poczucia ulgi .

Dzisiaj oficjalnie Maja weszła w system , odebrałam jej akt urodzenia , mało tego zostawiłam Tz z dwójką i poszłam na piechotę po najstarsza do przedszkola , a później jeszcze na zakupy najlpeszy połóg jaki mogłam sobie wyobrazić .

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

U mnie w trakcie nie pozwalają , bo nie wiadomo czy nie skończy się cesarka, ale pierwsze co po porodzie to myślałam o jedzeniu o tonie jedzenia i mam tak do teraz .

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
200ml? Denerwujesz mnie....

Mów co robiłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 16:00   #2947
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Justysia a nie ma u Was w zwykłych marketach? Malt extract? Nawet u mnie jest (co nic tu nie ma xD) to moze u Was tez bedzie A piwa 0% słodzonego słodem próbowałaś?
Może akurat coś się sprawdzi zanim do apteki przyjdzie



Zapisuję te Wasze dobre rady i przemyślenia, na pewno się przydadzą


Persefonia,
zazdroszczę takiego połogu i laktacji - super to brzmi
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-22, 16:38   #2948
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Justysia aż zaczynam się zastanawiać nad wyjazdem do Francji codziennie ręczniki to prawie jak w hotelu w Polsce to nie wiem czy jest taki szpital.

Persefonia połóg marzenie chyba takie wynagrodzenie za te wszystkie stresy co miałaś podczas ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 16:56   #2949
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hehe no do guru to mi brakuje ale po przewertowaniu info o kpi robię co mogę żeby zwiększyć produkcje, Persefonia zazdro ze masz tak dużo, niestety jednym jest to dane a inni musza się nagimnastykować
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 17:01   #2950
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Hehe no do guru to mi brakuje ale po przewertowaniu info o kpi robię co mogę żeby zwiększyć produkcje, Persefonia zazdro ze masz tak dużo, niestety jednym jest to dane a inni musza się nagimnastykować
Ale ja rozumiem co to znaczy , w pierwszej ciąży nie było mi dane , walczyłam o każdą kropelkę - trzy miesiące wyjęte z życia . Cuda na kiju a się nie udało . Nie wiem czemu nagle w drugiej i trzeciej taki nawał , nie robię nic specjalnego po za piciem dużej ilości wody

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 17:31   #2951
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Justysia a nie ma u Was w zwykłych marketach? Malt extract? Nawet u mnie jest (co nic tu nie ma xD) to moze u Was tez bedzie A piwa 0% słodzonego słodem próbowałaś?
Może akurat coś się sprawdzi zanim do apteki przyjdzie



Zapisuję te Wasze dobre rady i przemyślenia, na pewno się przydadzą


Persefonia,
zazdroszczę takiego połogu i laktacji - super to brzmi
Yyyy w sumie w marketach nie szukałam, raczej założyłam że jak będzie to albo w aptece albo w bio. Zajrzę
W sobotę wypiłam 4 piwska, na 3 miejscu w składzie słód


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Justysia aż zaczynam się zastanawiać nad wyjazdem do Francji codziennie ręczniki to prawie jak w hotelu w Polsce to nie wiem czy jest taki szpital.

Persefonia połóg marzenie chyba takie wynagrodzenie za te wszystkie stresy co miałaś podczas ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Normalnie bym się w kabinówkę zmieściła gdybym wiedziała a na porodówce to jeszcze pod prysznicem żel, do wanny był też jakiś żeby piana była większa aaaa i majtki poporodowe też dostawałam, laktator do dyspozycji cały czas i przy wyjściu kazali mi sobie zabrać wszystko co chce bo jak nie zabiorę to muszą wyrzucić, akurat przynieśli mi nowe opakowanie pieluch chyba dwie użyłam i dostałam 6 buteleczek mleka
Tak że ten, zapraszam do Francji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Ale ja rozumiem co to znaczy , w pierwszej ciąży nie było mi dane , walczyłam o każdą kropelkę - trzy miesiące wyjęte z życia . Cuda na kiju a się nie udało . Nie wiem czemu nagle w drugiej i trzeciej taki nawał , nie robię nic specjalnego po za piciem dużej ilości wody

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Może wyluzowałaś?
Ja się chyba trochę za bardzo spinam, tak się nastawiłam na kp i tak bardzo wbiłam sobie do głowy że chce karmić piersią i w szpitalu jak mi lekarka powiedziała "masz mało mleka, masz złe mleko", no hormony i te sprawy, skrzydełka mi opadły razem z cyckami...
Wiem wiem, nie ma czegoś takiego jak złe mleko i wiem że ta baba to idiotka, ale w tamtej chwili jak hormony szalały to rozumiecie troty zamiast mózgu miałam, jak zobaczyłam jak podają jej ze strzykawki jedzonko i wszyscy szczęśliwi bo tak ładnie zjadła to gdybym mogła to chyba bym tym wszystkim pier.dol.nęła i wyszła... I chyba gdzieś to zostało...

A dziewczyny jak u Was psychicznie? Macie jakieś spadki nastroju?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-22, 18:56   #2952
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Chyba dużo w tym jest ze kp siedzi głównie w głowie. Przy pierwszym dziecku w ogóle nie byłam nastawiona na kp a poszło myślę całkiem spoko, w szpitalu tylko raz brałam mm, teraz podobnie. Niestety niektóre położne i lekarze są beznadziejni i zamiast pomóc to gadają takie głupoty a zaraz po porodzie, zwłaszcza pierwszym to się w to wierzy. Też u nas ciągle lekarze straszyli ze jak dziecko nie będzie przybierać to kroplówka. Na szczęście na sam koniec trafiła się super lekarka i sama przyznała ze niepotrzebnie inni nas z tą wagą aż tak stresują...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 21:00   #2953
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Bazille a smarowałas mlekiem? Czy po prostu samo przeszło?

Kiwi a Ty coś stosowałaś na ten trądzik?



Justysia ja jestem kpi głownie w tym momencie, mały jak dostanie 100 ml ode mnie ściągnięte to śpi jak aniołek 3 h albo 4 nawet

Jak przystawiam to tak sobie siedzimy 2,3 godziny trochę pociumka, trochę pospi, budzi się po 5 minutach bo głodny i zły i tak leci dzień wiec u mnie kpi to oszczędność czasu



Nie rezygnuje na razie całkowicie z kp bo to tez bliskość i oboje chyba tego potrzebujemy na tym etapie, najczęściej 15 minut sobie possie ode mnie a potem jak się ocknie po drzemce na mamie to wjeżdża butla



Na noc TZ ma ściągnięte mleko, jedna duza porcje w lodowce i jedna ostatnia świeżo ściągnięta do podania jako pierwsze żeby nie podgrzewać, ja wstaje w weekend w nocy raz na 15 min na jedno ściągnięcie i idę dalej spać, przyznaje ze po weekendzie z nowymi siłami weszłam w poniedziałek, no bo 2 nocki przespane

(na początku jest ważne żeby w nocy między 1 a 4 ściągać bo to pobudza produkcje, dlatego to robię)
Nie stosowałam niczego, chociaż położna wspominała o sudocremie. Jakoś nie miałam zaufania samo przeszło. Tylko przemywałam buzię przegotowaną wodą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Z pierwszym dzieckiem miałam problem z kpi , potrafiłam godzinę czasu ściągać jakieś marne 60-70 ml . Z drugim dzieckiem po 15 minutach potrafiłam mieć po 200 ml , a teraz . Mała zje a ja jeszcze muszę laktatorem odciągać i wychodzi okolo 100 ml , ale myślę że odciągnęła bym więcej bo robię tylko do poczucia ulgi .

Dzisiaj oficjalnie Maja weszła w system , odebrałam jej akt urodzenia , mało tego zostawiłam Tz z dwójką i poszłam na piechotę po najstarsza do przedszkola , a później jeszcze na zakupy najlpeszy połóg jaki mogłam sobie wyobrazić .

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

U mnie w trakcie nie pozwalają , bo nie wiadomo czy nie skończy się cesarka, ale pierwsze co po porodzie to myślałam o jedzeniu o tonie jedzenia i mam tak do teraz .

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
O łał, połóg marzenie co znaczy brak naciecia i pęknięcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Yyyy w sumie w marketach nie szukałam, raczej założyłam że jak będzie to albo w aptece albo w bio. Zajrzę
W sobotę wypiłam 4 piwska, na 3 miejscu w składzie słód


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Normalnie bym się w kabinówkę zmieściła gdybym wiedziała a na porodówce to jeszcze pod prysznicem żel, do wanny był też jakiś żeby piana była większa aaaa i majtki poporodowe też dostawałam, laktator do dyspozycji cały czas i przy wyjściu kazali mi sobie zabrać wszystko co chce bo jak nie zabiorę to muszą wyrzucić, akurat przynieśli mi nowe opakowanie pieluch chyba dwie użyłam i dostałam 6 buteleczek mleka
Tak że ten, zapraszam do Francji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Może wyluzowałaś?
Ja się chyba trochę za bardzo spinam, tak się nastawiłam na kp i tak bardzo wbiłam sobie do głowy że chce karmić piersią i w szpitalu jak mi lekarka powiedziała "masz mało mleka, masz złe mleko", no hormony i te sprawy, skrzydełka mi opadły razem z cyckami...
Wiem wiem, nie ma czegoś takiego jak złe mleko i wiem że ta baba to idiotka, ale w tamtej chwili jak hormony szalały to rozumiecie troty zamiast mózgu miałam, jak zobaczyłam jak podają jej ze strzykawki jedzonko i wszyscy szczęśliwi bo tak ładnie zjadła to gdybym mogła to chyba bym tym wszystkim pier.dol.nęła i wyszła... I chyba gdzieś to zostało...

A dziewczyny jak u Was psychicznie? Macie jakieś spadki nastroju?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana dużo siedzi w głowie, wiem po 1 dziecku. Stoczyłam walkę o kp, bo sama na siebie wywierałam presję. Ile ja nocy przepłakałam. Trzeba zluzować, do tego dużo pić wody i regularnie odciągać (nie pomijać nocy) i będzie rzeka mleka, zobaczysz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-22, 22:02   #2954
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

No chyba na razie sproboje sama ta woda przegotowana bo nie za bardzo chce packac małego specyfikami od pierwszych dni życia

Pani smith coś się nie odzywa
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 00:19   #2955
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Nie mam kiedy napisać Wam co u nas w niedzielę rano mieliśmy położną że szkoły rodzenia , kobieta cud-miód-malina 🤩🤩🤩 wszystko podpowie, o wszystko zadba i zapyta, młoda, marzenie zwróciła nam uwagę że Mały zaczyna robić się lekko żółty dlatego umówiłam mu wizytę u pediatry na środę, oby było ok.

Karmimy się piersią i wjeżdża butla min 2xdziennie , pokarm jest ale nie odciągamy, nie mam laktatora, jak widzę że głodny to podaję mu jeszcze z butli, zobaczymy co będzie dalej. Położna poradziła aby przystawiać jak najczęściej ale butla musi iść też bo na bank nie mam jeszcze tyle pokarmu by tego bobasa naszego wykarmic, tą waga robi swoje Karmienie trwa godzinę, po 30min z każdej piersi, sutki bolą już mniej, chodzę w muszlach ile się da i smaruje po każdym karmieniu lanolina





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 03:41   #2956
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej

Czytam Was cały czas ale z pisaniem gorzej bo przy dwójce to czasu trochę brakuje.

Mała rośnie, zaraz będzie miała półtora miesiąca

Ja karmię tylko KP, ale muszę spróbować podać jej w butelce bo też nie będzie umiała pić jak starsza. Tylko ja butelką nie umiem karmić

No i muszę pomrozic mleka w razie w. Na razie mam dwie torebki po 150 mililitrów tylko. Odciagam po karmieniu z jednej piersi i spokojnie ściągam ok 100 ml w ok 10-15 minut.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 07:00   #2957
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Hej

Czytam Was cały czas ale z pisaniem gorzej bo przy dwójce to czasu trochę brakuje.

Mała rośnie, zaraz będzie miała półtora miesiąca

Ja karmię tylko KP, ale muszę spróbować podać jej w butelce bo też nie będzie umiała pić jak starsza. Tylko ja butelką nie umiem karmić

No i muszę pomrozic mleka w razie w. Na razie mam dwie torebki po 150 mililitrów tylko. Odciagam po karmieniu z jednej piersi i spokojnie ściągam ok 100 ml w ok 10-15 minut.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Są jakieś specjalne worki i torebki do mnożenia pokarmu czy można w jakiś zwykłych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 07:21   #2958
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Są jakieś specjalne worki i torebki do mnożenia pokarmu czy można w jakiś zwykłych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są specjalne, takie jałowe. Na allegro szukaj

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 07:33   #2959
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

O takie coś Screenshot_2021-03-23-08-33-38-390_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-23, 08:25   #2960
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej czytam was na raty. Myślałam, że napiszę przy drugim podejściu, ale się nie udało Dzisiaj była noc dobra dla tż i małej, ale gorzej dla mnie, spałam w sumie z 6h , Mala cały dzień spała, więc spodziewałam się, że noc będzie ciężka, ale optymistycznie nastawiłam budzik na za 4h. Obudziła się jak już szliśmy spać, więc nie było źle, szybko ją obrobiłam i do spania. Po chyba 1,5h znowu pobudka, ale tym razem po karmieniu dokończyłam pranie i ściąganie mleka. Przysnęłam i znów pobudka. Nie wiem ile razy tak się powtórzyło.

Jestem zaskoczona ile mleka można zebrać damskim tym kolektorem. Przynoszę sobie małą ulgę w nawale i całym czas zastanawiam się nad laktatorem. Na pewno zamówię pojemniczki na mleko, fajnie że miałam trochę z tych darmowych gadżetów.

Justysia warunki w szpitalu bo super, ale nie dziwię się, że siadlaś psychicznie po takiej tekście. U mnie powiedzieli, że przystawiać, ale się nie przejmować ile je, bo to początek i przez pierwsze 24h dziecku wystarczy zapasów, wiec może sobie tylko ciumkac. Następnej doby dalej dostawiać i obserwować. Jak z rezygnacji zapytałam czy może powinnam podać mm, położna sama stwierdziła, żeby poczekać i obserwować. Kupiłam puszkę na wszelki wypadek, ale jej nie użyłam.
Wczoraj była położna mała przybrała chyba z 70 g od soboty, żółtaczka w normie, kazała się nie martwić. Następna wizyta w poniedziałek i wtedy ma mi zdjąć szwy. Ustaliliśmy, że będę miała je ciut dłużej, żeby się rana nie rozeszła.

Misia mnie się w szpitalu nie przydał smoczek i majtki poporodowe. Miałam kilka par, otworzyłam 1. Ale u mnie wszystko było w szpitalu i nic nie musiałam brać.

Persefonia zazdroszczę samopoczucia, to jest nagroda dla ciebie za te wszystkie stresy i latania.

Jerzysław! halo, wychodzimy!

Pewnie miałam coś jeszcze napisać, ale nie pamiętam, wybaczycie :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 08:27   #2961
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Która to mi samopoczucia zazdrościła ?!
Tak mnie rozłożyło przez noc że aż podejrzewam u siebie covid.

Gorączka 38 , zatkany nos bez kataru z ból gardła , kaszel, ból mięśni i kości i ogólnie czuję się jakbym miała zaraz zasłabnąć

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 08:29   #2962
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Są jakieś specjalne worki i torebki do mnożenia pokarmu czy można w jakiś zwykłych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są specjalne ja mam kilka z błękitnego pudełka. Ale mam zamiar dokupić i też kilka pudełek, bo je jednak można wykorzystać jeszcze raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 10:38   #2963
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

TŻ mi właśnie powiedział że jak przebierałam Mię tą głupią lekarka przepisała jej szczepienia patrzę na zlecenie a tam oczywiście szczepionka 6w1 pytam wiec czy coś mu mówiła jeszcze, czy pytała jak chcemy szczepić dziecko. Mówi że nic tylko przepisała i tyle... Aaaaaaaaa!!!!! Trzymajcie mnie bo zaraz te 20km do niej to na nogach machnę
Nie twierdzę że te są jakieś tragiczne, czy coś ale z kim bym nie rozmawiała to lekarze jednak konsultują z rodzicami ten temat.
Miała któraś z Was do czynienia z produktem Hexyon i Preverar 13?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 12:07   #2964
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
TŻ mi właśnie powiedział że jak przebierałam Mię tą głupią lekarka przepisała jej szczepienia patrzę na zlecenie a tam oczywiście szczepionka 6w1 pytam wiec czy coś mu mówiła jeszcze, czy pytała jak chcemy szczepić dziecko. Mówi że nic tylko przepisała i tyle... Aaaaaaaaa!!!!! Trzymajcie mnie bo zaraz te 20km do niej to na nogach machnę
Nie twierdzę że te są jakieś tragiczne, czy coś ale z kim bym nie rozmawiała to lekarze jednak konsultują z rodzicami ten temat.
Miała któraś z Was do czynienia z produktem Hexyon i Preverar 13?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Preverar 13 szczepilam swoją córkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 12:23   #2965
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

U nas dzisiaj to samo pediatra zapisał szczepionkę 6w1 i teraz nie wiem myślałam aby szczepić normalnie a teraz babka zbiła mnie z tropu, jak wy szczepicie?

I jeszcze jedno pielęgnacja napletka jak stosujecie? Nam położna mówiła aby odciągać i przemywać a pediatra dzisiaj że nie i bądź tu mądry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...

Edytowane przez stookrotka1991
Czas edycji: 2021-03-23 o 12:31
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 12:49   #2966
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj to samo pediatra zapisał szczepionkę 6w1 i teraz nie wiem myślałam aby szczepić normalnie a teraz babka zbiła mnie z tropu, jak wy szczepicie?

I jeszcze jedno pielęgnacja napletka jak stosujecie? Nam położna mówiła aby odciągać i przemywać a pediatra dzisiaj że nie i bądź tu mądry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takim malusszkom nie wolno robić nic z napletkiem, bo można zrobić większą szkodę. Dopiero ok 3-4 roku. Potwierdzilam to u 3 pediatrow. Także jedyne co można robić w tych okolicach to obmyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 12:57   #2967
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Hej

Czytam Was cały czas ale z pisaniem gorzej bo przy dwójce to czasu trochę brakuje.

Mała rośnie, zaraz będzie miała półtora miesiąca

Ja karmię tylko KP, ale muszę spróbować podać jej w butelce bo też nie będzie umiała pić jak starsza. Tylko ja butelką nie umiem karmić

No i muszę pomrozic mleka w razie w. Na razie mam dwie torebki po 150 mililitrów tylko. Odciagam po karmieniu z jednej piersi i spokojnie ściągam ok 100 ml w ok 10-15 minut.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Fajnie ze kp Wam tak dobrze idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Nie mam kiedy napisać Wam co u nas w niedzielę rano mieliśmy położną że szkoły rodzenia , kobieta cud-miód-malina 🤩🤩🤩 wszystko podpowie, o wszystko zadba i zapyta, młoda, marzenie zwróciła nam uwagę że Mały zaczyna robić się lekko żółty dlatego umówiłam mu wizytę u pediatry na środę, oby było ok.

Karmimy się piersią i wjeżdża butla min 2xdziennie , pokarm jest ale nie odciągamy, nie mam laktatora, jak widzę że głodny to podaję mu jeszcze z butli, zobaczymy co będzie dalej. Położna poradziła aby przystawiać jak najczęściej ale butla musi iść też bo na bank nie mam jeszcze tyle pokarmu by tego bobasa naszego wykarmic, tą waga robi swoje Karmienie trwa godzinę, po 30min z każdej piersi, sutki bolą już mniej, chodzę w muszlach ile się da i smaruje po każdym karmieniu lanolina





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że tak sobie fajnie radzicie! Dobra położna to skarb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 12:58   #2968
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
TŻ mi właśnie powiedział że jak przebierałam Mię tą głupią lekarka przepisała jej szczepienia patrzę na zlecenie a tam oczywiście szczepionka 6w1 pytam wiec czy coś mu mówiła jeszcze, czy pytała jak chcemy szczepić dziecko. Mówi że nic tylko przepisała i tyle... Aaaaaaaaa!!!!! Trzymajcie mnie bo zaraz te 20km do niej to na nogach machnę
Nie twierdzę że te są jakieś tragiczne, czy coś ale z kim bym nie rozmawiała to lekarze jednak konsultują z rodzicami ten temat.
Miała któraś z Was do czynienia z produktem Hexyon i Preverar 13?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justyś miałam podobne wątpliwości przy pierwszym bejbiku i myślałam o rozbiciu tych 6 w 1 na mniejsze. Ale tu w De nie ma takiej nawet możliwości, wszystko w jednym. Dwa pediatra przekonywała mnie, że lepiej za jednym razem zrobić i dziecko mniej "cierpi". Fakt, że jest na raz spora ilość, ale ostatecznie raz ewentualnie przeboleje z bólem, gorączką itp. U mnie tfu tfu, przy dwójce nigdy nie miałam problemów, żadnych reakcji alergicznych, żadnych gorączek. Jedynie taki stan niepokoju po.
Te szczepionki co wymieniłaś miały moje dzieci. Brian ma mieć pierwsze szczepienie między 3 a 4 miesiącem. Ja ubolewam, bo tu od kilkunastu lat nie szczepią na gruźlicę, a chciałabym. Kiedyś planowałam do szczepić dzieci w Polsce, ale jakoś nie wyszlo mi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 13:02   #2969
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Która to mi samopoczucia zazdrościła ?!
Tak mnie rozłożyło przez noc że aż podejrzewam u siebie covid.

Gorączka 38 , zatkany nos bez kataru z ból gardła , kaszel, ból mięśni i kości i ogólnie czuję się jakbym miała zaraz zasłabnąć

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Biedna zdrówka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj to samo pediatra zapisał szczepionkę 6w1 i teraz nie wiem myślałam aby szczepić normalnie a teraz babka zbiła mnie z tropu, jak wy szczepicie?

I jeszcze jedno pielęgnacja napletka jak stosujecie? Nam położna mówiła aby odciągać i przemywać a pediatra dzisiaj że nie i bądź tu mądry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno nie noworodkom. Mój starszak ma 2,5 roku i dopiero od niedawna mąż przy kąpieli delikatnie ściąga. Tu są dwie szkoły, jedni mówią żeby odciągać a inni żeby dopiero po 4 roku życia. Ja wybrałam opcje gdzieś po środku, bo jest duża szansa że można krzywdę zrobić (w sensie jak się ściąga takim niemowlaczkom)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 13:08   #2970
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Kiwi_898 Pokaż wiadomość
Biedna zdrówka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Na pewno nie noworodkom. Mój starszak ma 2,5 roku i dopiero od niedawna mąż przy kąpieli delikatnie ściąga. Tu są dwie szkoły, jedni mówią żeby odciągać a inni żeby dopiero po 4 roku życia. Ja wybrałam opcje gdzieś po środku, bo jest duża szansa że można krzywdę zrobić (w sensie jak się ściąga takim niemowlaczkom)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi się właśnie tak wydawało i byłam w szoku jak położna mi mówiła aby ściągać dobrze ze nie stosowałam tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.