Znamię- usunąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 15:58   #1
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272

Znamię- usunąć?


Witajcie. Jak widać w temacie chodzi mi o znamię, pieprzyk, który mam na boczku. Jest on jakoś na wysokości kości biodrowej, ale bardziej przechodzi na plecy. Pieprzyk ten jest płaski, ma około 3mm i jest koloru brązowego, tyle, że jest ciemniejszy w środku, a dookoła ma trochę jaśniejszą obwódkę. Z daleka tego nie widać, ale jak trochę rozciągnę skórę to ją widać. Pieprzyk ten mam odkąd pamiętam i chyba zawsze tak wyglądał. Byłam około rok temu u dermatologa i po obejrzeniu wszystkich znamion stwierdziła, że nic niepokojącego nie widzi, ale ten jeden przydałoby się usunąć z racji tego, że jest w miejscu narażonym na ciągłe drażnienie np spodniami. Akurat brzeg spodni sięga tego pieprzyka. Nie wiem co zrobić. Usunąć go? Boję się, żeby przez te drażnienie nic się później z nim nie zrobiło :/ Jak powiedziałam mamie o tym, że chcę go usunąć to od razu wyskoczyła z tekstem, że po co to robić, że lepiej nic nie ruszać. Mówiła, że teraz ludzie tak robią, że usuwają co zechcą. Kiedyś tak nie robili i jakoś było. Ona uważa tak jak wiele osób, czyli że nie powinno się ruszać, bo jak się ruszy to może coś z tego się zrobić. Że lepiej "nie zaczepiać". Ja uważam, że lepiej nawet dla własnego spokoju usunąć. Co wy o tym sądzicie? Jest tu ktoś kto usuwał i nie ma przez to żadnych problemów? Co dziwnego nawet mój narzeczony stwierdził, że wydziwiam i żebym później nie żałowała, że to ruszyłam, bo on nie chce mówić "a nie mówiłem". Czy naprawdę coś może się zrobić przez to, że się usunie? Proszę doradźcie coś.
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 20:15   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Znamię- usunąć?

a czemu po prostu nie pójdziesz z tym do dermatologa?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 23:13   #3
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Znamię- usunąć?

bądź jakiegoś chirurga który się w tym specjalizuje?
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 15:50   #4
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Znamię- usunąć?

Tak jak pisałam u dermatologa byłam jakiś rok temu i ona już wtedy powiedziała, że jeśli ta zmiana jest w miejscu narażonym na drażnienie to lepiej usunąć, tyle, że muszę to zrobić na swój koszt, więc muszę iść prywatnie do jakiegoś lekarza. Myślicie, że iść z tym do chirurga onkologa czy tylko "zwykłego" chirurga? Chciałam usłyszeć opinie od osób, które usuwały już kiedyś znamiona. U kogo to robiliście? Czy uważacie, że dobrze zrobiliście?
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 16:24   #5
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Znamię- usunąć?

Nie rozumiem, co sie moze stac, jak go wytniesz?
Ja sama wyciełam 3 znamiona, jedno z nich bylo wyjatkowo duze i brzydkie. Pozostale dwa wycialam dla swietego spokoju. Po zbadaniu wycinkow, okazalo sie ze wszystko jest ok.
Co do twojego pytania, teraz niby nic sie nie dzieje, a potem ? Jezeli masz mozliwosc zapobiec nieszczesciu, ktore mozliwe ze nigdy nie nastapi, ALE MOZE NASTAPIC, to dlaczego nie? Nikt Ci nie da gwarancji, ze za pare lat ten pieprzyk nie zacznie "szalec". Wydaje mi sie, ze warto wycinac znamiona profilaktycznie. Taki zabieg to nie jest nic wielkiego, zostaje potem mala blizna, a to nie jest wielka cena za zdrowie.

Chyba wlasnie takie podejscie do nowotworow (nie chce nikogo urazic ) powoduje, ze polacy bardzo czesto trafiaja do lekarza juz z zaawansowana choroba. Bo przeciez mnie rak nie dotyczy

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Ja wycinalam panstwowo, mialam jedna gleboka zmiane na glowie i dwie mniejsze na plecach. Kilka zastrzykow przciwbolowych i nic nie czulam.
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 16:30   #6
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Znamię- usunąć?

Jeżeli pieprzyk jest zdrowy - regularny, kolor struktura etc w normie, nie ma potrzeby wycinania go 'dla świętego spokoju'. Wystarczy samoobserwacja.

Mój kolega miał znamię na szyi, w takim miejscu jak autorka - że ciągle go podrażniał (koszulą) - wyciął, bo było ewidentne wskazanie, chyba nawet na NFZ.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 16:32   #7
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Znamię- usunąć?

Samoobserwacja niestety dobra jest w teorii, a nie w praktyce... Tym bardziej, ze takie znamie trzeba chronic przed sloncem, nakladac krem z filtrem. A malo kto pamieta o takich sprawach. Jak dziewczyna bedzie bardziej zajeta problemami zycia codziennego to nawet nie bedzie pamietac ze ma taki pieprzyk. Ja uwazam, ze lepiej zrobisz jak wytniesz.
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 16:48   #8
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Znamię- usunąć?

Pewnie, że lepiej zrobi jak wytnie - skoro drażni spodniami.
Nie wyobrażam sobie usunąć wszystkich moich pieprzyków - niewiele by mi skóry zostało regularne wizyty u dermatologa wystarczą.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:28   #9
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Znamię- usunąć?

No wycinanie wszystkich nie ma sensu, szczegolnie tych malutkich. Ale te wieksze, ktore juz sie nadaja do zabiegu wyciac!
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:40   #10
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Znamię- usunąć?

Mam na ciele mnóstwo znamion - kilkadziesiąt (50-60), mniejsze, większe. Dermatolog poinstruowała mnie na które szczególnie zwrócić uwagę, na które mniej, i to mi wystarcza. Nie popadajmy w paranoję - to tak jakby zawczasu wyciąć sobie ślepą kiszkę żeby uniknąć zapalenia
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 06:27   #11
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Znamię- usunąć?

Rozumiem. Też uważam, że lepiej usunąć, tym bardziej, że jest on drażniony przez spodnie. Jak pamiętam to staram się jakoś trochę niżej zsuwać te spodnie, by go nie dotykały, ale tak ciągle się nie da. A do kogo z tym się udać? Umówić się prywatnie do chirurga onkologa?? Skoro już mam usunąć to chce, żeby to było zrobione dobrze no i z tym badaniem. U kogo usuwałyście?
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 09:54   #12
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Znamię- usunąć?

Cytat:
Napisane przez Kociak_mrauu Pokaż wiadomość
Rozumiem. Też uważam, że lepiej usunąć, tym bardziej, że jest on drażniony przez spodnie. Jak pamiętam to staram się jakoś trochę niżej zsuwać te spodnie, by go nie dotykały, ale tak ciągle się nie da. A do kogo z tym się udać? Umówić się prywatnie do chirurga onkologa?? Skoro już mam usunąć to chce, żeby to było zrobione dobrze no i z tym badaniem. U kogo usuwałyście?
Najpierw idź do dermatologa - niech obejrzy to pod dermatoskopem, dalej już Cię pokieruje. I tak musisz mieć skierowanie (do chirurga)
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 10:26   #13
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Znamię- usunąć?

Ja ostatnio ( jakieś 3-4 tyg temu) usuwalam dwa znamiona. Prywatnie u dermatologa. Koszt usunięcia jednego pieprzyka to 350zl, usuwając za jednym razem dwa zapłaciłam 550zł( w cene wliczony zabieg, badanie histopatologiczne pobranych próbek, zdjęcie szwów)
Znamiona były małe, to takie zwykłe pieprzyki, z tym, że jeden ciagle drazniony fiszbinami od stanika, a drugi natomiast zaczął się zmieniać.
najbardziej bolało znieczulenie( zastrzyk w okolicach polozenia znamion) potem to już nic a nic nie bolało. Blizny są ale smaruję kremem poleconym przez dermatolog.
Jeśli lekarz mówi, że lepiej wyciąć, to wyciąć.A nie słuchać zabobonów
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 15:33   #14
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Znamię- usunąć?

350zł za usunięcie jednego pieprzyka? :/ I czemu u dermatologa usuwałaś?
Dzwoniłam dzisiaj pytać na kiedy kolejka na nfz to dopiero na lipiec, a ja chcę to szybciej zrobić. Dostałam numer telefonu do chirurga onkologa, więc zadzwonię i umówię się prywatnie. Tyle, że nie wiem jaki to będzie koszt..
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 16:17   #15
milka113
Przyczajenie
 
Avatar milka113
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Znamię- usunąć?

Usuwałam dwa znamiona, oba właśnie w takich-drażnionych-miejscach.
Nie żałuję, zabieg trwa kilka minut, jest bezbolesny, a szwy(3-4 w przypadku niedużego) można nawet wyjąć samemu
Nie płaciłam, termin dostałam na dwa tygodnie później, u zwykłego chirurga.
Może warto sprawdzić w innych przychodniach?
milka113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:49   #16
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Znamię- usunąć?

A kto Ci dał skierowanie? Dermatolog? Czy może lekarz rodzinny? Co miałaś napisane na skierowaniu? Czyli zwykły chirurg Ci usuwał? A badanie histo miałaś później?
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 06:54   #17
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Znamię- usunąć?

tak, 350 zł za jeden pieprzyk, jeśli usuwa ich się więcej w czasie jednej wizytu, to cena spada. Pewnie cena jest różna w róznych gabinetach, ale warto wybrac chyba sprawdzonego lekarza
Gabinety dermatologiczne maja w swojej ofercie usuwanie przeróżnych znamion więc skorzystałam

Edytowane przez kasiasiar
Czas edycji: 2013-04-11 o 06:55
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 07:29   #18
Julka_morgi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 34
Dot.: Znamię- usunąć?

Cytat:
Napisane przez kasiasiar Pokaż wiadomość
tak, 350 zł za jeden pieprzyk
Też miałam skorzystać, ale przy takiej cenie na razie się wstrzymam
__________________
Julka_morgi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 11:20   #19
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Znamię- usunąć?

Mozesz zrobic panstwowo za darmo. Ja robilam, wycinal mi chirurg ktory normalnie dorabia sobie w prywatnych klinikach za ciezkie pieniadze....

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Mam na ciele mnóstwo znamion - kilkadziesiąt (50-60), mniejsze, większe. Dermatolog poinstruowała mnie na które szczególnie zwrócić uwagę, na które mniej, i to mi wystarcza. Nie popadajmy w paranoję - to tak jakby zawczasu wyciąć sobie ślepą kiszkę żeby uniknąć zapalenia
Masz racje, ze nie ma sensu popadac w paranoje. Mi chodzi tylko o wycinanie takich znamion, ktore widzial dermatolog i mowi ze nadaja sie do wyciecia. Chodzi mi o taka sytuacje, gdy nie musisz wycinac, ale mozesz Mozliwe ze mam troche bardziej "zapobiegawcze" nastawienie do tego.

Z tego co sie orientuje, to slepa kiszka spelania wazna funkcje w naszym organizmie i wycinanie jej nie jest dobrym porowaniem. Chroni jelita przed mikrobami.
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 15:00   #20
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Znamię- usunąć?

U mnie w mieście nie ma takiego chirurga, któremu bym zaufała. Muszę jechać do większego miasta i znalazłam bardzo dobre opinie na temat chirurga onkologa, który właśnie robi takie zabiegi. Ludzie w opiniach piszą, że za usunięcie pieprzyka płacili 100zł i później idzie to do badania histo. Nie wiem tylko czy za badanie histo się dopłaca jeszcze czy to jest już w cenie tych 100zł. Ale i tak to nie jest drogo, bo 350zł to za dużo..
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów


Edytowane przez Kociak_mrauu
Czas edycji: 2013-04-11 o 15:38
Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.