7-tygodniowe córka ciągle płacze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-20, 17:30   #1
koocham
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 95

moja 7-tygodniowa córka ciągle płacze


Witajcie,

jestem mamą 7-tygodniowej Lilianki. Mała ma problem z brzuchem - pręży się gdy je, wybudza co chwilę w dzień i w nocy, stęka, podkurcza nóżki przy oddawaniu gazów i stolca. Podawaliśmy kolejno za radą położnej delicol, espumisan, sab simplex, dicoflor, ale to na nic. Kładę ją na brzuszku (choć się buntuje, bo, gdy nie śpi prawie cały czas płacze), włączam suszarkę, robię masaże antykolkowe, odbijam...Wszystko na nic.Karmię piersią - uważam na diete, nie jem nabiału, moje posiłki są monotonne - co dodatkowo mnie męczy. Lilka chce jeść co 2 godziny, ale przy tym je niespokojnie..-to na pewno nie kwestia braku pokarmu. Staram się ją dłużej przetrzymać, bo wydaje mi się, ze to może od tego boli ją brzuszek, ale wtedy jest jeszcze większy krzyk. Noszę, tulę, ale nawet to czasem nie pomaga.. Czy jest tu jakaś mama, która miała dziecko z tym problem?
Ja mam wrażenie, że mała dużo przez to traci - chciałabym żeby się ładnie rozwijała, była stymulowana - ale gdy do niej mówię, czy ja masuję, czy pokazuje jej zabawki - chwilkę wytrzymuję i zaraz zaczynają się krzyki..Nie mówiąc już o tym, zeby chwilę zajęła się sobą, bym mogła się umyć, czy zjeść śniadanie. Dodatkowo aktualnie jestem sama z dzieckiem, bo mąż wyjechał na szkolenie..Powoli nie daję rady. Czasem wydaje mi się, że nic ją nie boli, tylko po prostu płacze dla zasady. Czy dzieci już takie są? Czy z moją malutką jest coś nie tak?
__________________
[...] tak bardzo chciałabym zbliżyć się do samej siebie, odrzucić wszystko to, co mnie dzieli od sedna!

Edytowane przez koocham
Czas edycji: 2017-04-20 o 17:58 Powód: literówka
koocham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 19:46   #2
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: 7-tygodniowe córka ciągle płacze

Przejdzie. Kiedyś.
Twoja dieta nie ma wpływu na jej brzuszek. Jedz co chcesz, przynajmniej ten problem ci odpadnie. Śpi z tobą? Moja w tym wieku spała w nocy przylepiona do mnie. Córka potrafiła pić mleko przez dwie minuty a potem przez 15 płakać i tak w kółko. I potrzebował bardzo intensywnego zabawiania, najlepiej żeby grało, świeciło i buczało.
Próbowałaś chusty?
Poczytaj o High Need Baby. Poproś kogoś o pomoc.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 20:43   #3
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: 7-tygodniowe córka ciągle płacze

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Próbowałaś chusty?
Poczytaj o High Need Baby. Poproś kogoś o pomoc.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 08:59   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: 7-tygodniowe córka ciągle płacze

poczytaj jeszcze o skokach rozwojowych - tych pierwszych kilka tygodni życia maluszka to ciągła karuzela pod tym kątem jeżeli mała ma problemy z gazami to polecam jeszcze wypróbować windi
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 20:55   #5
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: 7-tygodniowe córka ciągle płacze

Może ekspertem nie jestem ale koleżanka zmagała się z podobnym problemem. Okazało się po usg okazało się że ma krótszy przełyk jak na ten wiek i ma refluks. Lekarka kazała kłaść dziecko delikatnie pod kątem, dodatkowo doszła nietolerancja laktozy, dziecko ciągle płacz, podkulanie nóżek, zaciskanie piastek i z niestety zrezygnowała z KP. Dostała mm z zagęszczacz zeby pokarm się nie ulewal. Może chociaż spróbuj kłaść małą pod katem.

Później do tego doszły zaparcia bo mleko za gęste. Koperku nie chce pić, więc inną lekarka poleciła gotować mleko na tej wodzie z koperkiem. Lub len mielony mieszać z mlekiem.
__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ
whenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-22 21:55:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.