Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2 - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-01-20, 06:40   #4861
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

U nas 11.5 kg i jakieś 85 cm. Mały nadal jest z nianią. W nocy mamy 2 pobudki i mleko i milion pobudek na kręcenie się siadanie schodzenie z łóżka jestem padnięta przez te ciągle pobudki. Mamy za sobą pierwsze nocnikowe sukcesy mały chętnie siada i od kilku dni kupa ląduje w nocniku. A z myciem zębów jest też różnie ma szczoteczkę soniczną którą myje sam tzn bardziej zlizuje pastę a potem ja poprawiam zwykłą ale przeważnie po chwili ucieka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-20, 13:59   #4862
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
U nas 11.5 kg i jakieś 85 cm. Mały nadal jest z nianią. W nocy mamy 2 pobudki i mleko i milion pobudek na kręcenie się siadanie schodzenie z łóżka jestem padnięta przez te ciągle pobudki. Mamy za sobą pierwsze nocnikowe sukcesy mały chętnie siada i od kilku dni kupa ląduje w nocniku. A z myciem zębów jest też różnie ma szczoteczkę soniczną którą myje sam tzn bardziej zlizuje pastę a potem ja poprawiam zwykłą ale przeważnie po chwili ucieka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NAPRAWDE JUZ NOCNIK?? jestem pod wrazeniem. my mamy nocnik, ostatnio wkladal tam chrupki
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-20, 21:00   #4863
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
NAPRAWDE JUZ NOCNIK?? jestem pod wrazeniem. my mamy nocnik, ostatnio wkladal tam chrupki
Narazie ćwiczymy kupę. Do niedawna nocnik też był bardziej zabawką i nie chciał nawet na chwilę usiąść. Czytamy książki o nocniku dużo mu tłumaczę i jak tylko widzę że zbiera się na kupę to pędzimy do łazienki daje mu coś do zabawy i ładnie siedzi mam nadzieję że za jakiś czas mu się nie znudzi ta przygoda z nocnikiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-21, 11:12   #4864
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
Narazie ćwiczymy kupę. Do niedawna nocnik też był bardziej zabawką i nie chciał nawet na chwilę usiąść. Czytamy książki o nocniku dużo mu tłumaczę i jak tylko widzę że zbiera się na kupę to pędzimy do łazienki daje mu coś do zabawy i ładnie siedzi mam nadzieję że za jakiś czas mu się nie znudzi ta przygoda z nocnikiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No to szacuneczek
na ta chwile mamy kupy konsystencji nutelli chyba wole zmienic pampersa niz czyscic nocnik poki co
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-21, 14:22   #4865
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Viva, może Dicoflor by coś pomógł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-25, 22:09   #4866
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
NAPRAWDE JUZ NOCNIK?? jestem pod wrazeniem. my mamy nocnik, ostatnio wkladal tam chrupki
U nas bez sukcesów w tym temacie, ale kuzynka mojego, jak miała 1 rok i 4 miesiące to pampers miała zakładany tylko na noc. Także zdziwiona nie jestem, pozytywnie zazdroszczę Mój potrafi zawołać, ale jak zaczyna sikać/kupkać, więc zanim ściągnę pampera i go posadzę, to już jest za późno Choć jak obserwuję w żłobku, to owszem są tam dzieci korzystające z nocnika, ale kilka miesięcy starsze od mojego, więc chyba nie jest z moim jeszcze tak źle.

Za to na polu mówienia u nas spore postępy, mały potrafi już opowiadać Np. dziś zaglądał pod kanapę i mówił: "ma, bach, pa pa" - co znaczyło, że kredki nie ma, bo zrobiła bach za kanapę i sobie poszła

Włącza światło i mówi "jeeee", wyłącza i "ma" (skraca "nie ma")
Ciągnie mnie za rękaw i jest "chooo", albo wyciąga rączkę i mówi "da" (daj). No i "gi" - drzwi

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Viva, może Dicoflor by coś pomógł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daję mu od około miesiąca probiotyk. Ale (pewnie zapeszę) od jakiegoś tygodnia zmiana na plus, jedna kupa na dzień, nawet w żłobku, konsystencja też ok Nic w tym kierunku nie robiłam, bo już nie wiedziałam co robić... Nawet te owoce zaczął częściej dostawać. No i póki co jest dobrze
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-26, 07:40   #4867
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Hej u nas bez zmian. Nocki bez szału. Czasami zdarzy się taka lepsza z 5 pobudkami. Poza tym coraz dłużej młody wytrzymuje bez snu w żłobku śpi tylko 10 minut apetyt dopisuje, mleczko z cycka cały czas bardzo smakuje. Chcę odstawić cały czas ale nie widzę nadziei na to.
Do tego okres buntu trwa w najlepsze. Nie dam czegoś co zabronione albo nie pozwalam chodzić po ławie to ryk niemiłosierny, kładzie się na podłogę i wygina
Poza tym coraz lepsza komunikacja z nim. Sporo już mówi teraz na topie jest oko, kot, kota, bawan, auto, nie i da
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-26, 12:50   #4868
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

U nas mówi jedynie "tak" hehe wygodne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-28, 21:06   #4869
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

No to mój od trzech dni ciągle tylko "kukie" - klucze Uwielbia grzebać kluczami w zamku przy drzwiach.

Kamila, przeraziłaś mnie tymi waszymi nocami, myślałam, że choć trochę coś lepiej Choć z drugiej strony kuzynka młodego im starsza tym gorsze nocki ma, ale z nią to chociaż na początku nie było wielkiego problemu...

Mój też nauczył się wymuszać. Najczęściej jak chce wejść tam, gdzie wejść nie może, np. do łazienki czy do pokoju TŻ-a, który jest biurem. Ciągnie mnie do drzwi, a jak ich nie otwieram to wrzask, który przechodzi sekundę po tym jak np. kątem oka zobaczy fajną bajkę w tv albo koty się zaczną gonić.

Szukam teraz dla niego małego stolika i krzesełka, bo uwielbia rysować, póki co sadzam go na kolanach i on rysuje przy stole, ale chciałabym przestać robić za fotel
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 08:38   #4870
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Też planuję kupić krzesełko bo lubi chyba w żłobku siedzieć na takich. Mój za kolorowaniem nie przepada bo on nie lubi siedzieć w 1 miejscu dłużej niż 1 minutę
U nas tak samo jest z tym ciąganiem za rękę a jak nie pozwalam to jest dramat. Czasami nie można go uspokoić ani zająć czymś innym. Oj ciężki charakterek się trafił
Kuzynka młodego która ma 4 miesiące śpi dużo lepiej od mojego. poza tym jest dzieckiem spokojnym i bezproblemowym. Patrzę na nią z zazdrością
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 09:11   #4871
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 cz. 2

Też mam na liście zakup krzesełka. Widziałam fajne na necie, ale jak na mój gust trochę drogie (chyba koło 3 stów).

Edit: literówki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Juncia
Czas edycji: 2021-01-29 o 10:12
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-29, 09:26   #4872
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Ja może kupię coś w ikea kosztują chyba 50 zł

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Też mam na liście zakup krzesełka. Widziałam fajne na necie, ale ajk na mój gust, a drogie (chyba koło 3 stów).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-29, 19:55   #4873
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 cz. 2

U nas noce też bez rewelacji kręci się jęczy siada na łóżku próbuje schodzić i do tego mleko 2 razy. Mały mówi tak, tata, mama, baba, trzy ,sześć am i mniam, si, pe i to chyba tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Kasia2204
Czas edycji: 2021-01-29 o 20:09
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-04, 22:49   #4874
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
U nas bez sukcesów w tym temacie, ale kuzynka mojego, jak miała 1 rok i 4 miesiące to pampers miała zakładany tylko na noc. Także zdziwiona nie jestem, pozytywnie zazdroszczę Mój potrafi zawołać, ale jak zaczyna sikać/kupkać, więc zanim ściągnę pampera i go posadzę, to już jest za późno Choć jak obserwuję w żłobku, to owszem są tam dzieci korzystające z nocnika, ale kilka miesięcy starsze od mojego, więc chyba nie jest z moim jeszcze tak źle.

Za to na polu mówienia u nas spore postępy, mały potrafi już opowiadać Np. dziś zaglądał pod kanapę i mówił: "ma, bach, pa pa" - co znaczyło, że kredki nie ma, bo zrobiła bach za kanapę i sobie poszła

Włącza światło i mówi "jeeee", wyłącza i "ma" (skraca "nie ma")
Ciągnie mnie za rękaw i jest "chooo", albo wyciąga rączkę i mówi "da" (daj). No i "gi" - drzwi

Moj wszedzie mnie ciagnie jak cos chce i pokazuje palcem albo glowa

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------


Daję mu od około miesiąca probiotyk. Ale (pewnie zapeszę) od jakiegoś tygodnia zmiana na plus, jedna kupa na dzień, nawet w żłobku, konsystencja też ok Nic w tym kierunku nie robiłam, bo już nie wiedziałam co robić... Nawet te owoce zaczął częściej dostawać. No i póki co jest dobrze

A moze to przez zeby byla ta kupa jednak??


Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
Hej u nas bez zmian. Nocki bez szału. Czasami zdarzy się taka lepsza z 5 pobudkami. Poza tym coraz dłużej młody wytrzymuje bez snu w żłobku śpi tylko 10 minut apetyt dopisuje, mleczko z cycka cały czas bardzo smakuje. Chcę odstawić cały czas ale nie widzę nadziei na to.
Do tego okres buntu trwa w najlepsze. Nie dam czegoś co zabronione albo nie pozwalam chodzić po ławie to ryk niemiłosierny, kładzie się na podłogę i wygina
Poza tym coraz lepsza komunikacja z nim. Sporo już mówi teraz na topie jest oko, kot, kota, bawan, auto, nie i da
Przeraza mnie wizja wstawania w nocy, moj przesypia to 10h juz spokojnie

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
U nas mówi jedynie "tak" hehe wygodne

Spoko moj mowi NIE

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
No to mój od trzech dni ciągle tylko "kukie" - klucze Uwielbia grzebać kluczami w zamku przy drzwiach.

Kamila, przeraziłaś mnie tymi waszymi nocami, myślałam, że choć trochę coś lepiej Choć z drugiej strony kuzynka młodego im starsza tym gorsze nocki ma, ale z nią to chociaż na początku nie było wielkiego problemu...

Mój też nauczył się wymuszać. Najczęściej jak chce wejść tam, gdzie wejść nie może, np. do łazienki czy do pokoju TŻ-a, który jest biurem. Ciągnie mnie do drzwi, a jak ich nie otwieram to wrzask, który przechodzi sekundę po tym jak np. kątem oka zobaczy fajną bajkę w tv albo koty się zaczną gonić.

Szukam teraz dla niego małego stolika i krzesełka, bo uwielbia rysować, póki co sadzam go na kolanach i on rysuje przy stole, ale chciałabym przestać robić za fotel
Mielismy faze wymuszania i wicia sie po podlodze na zakazy ale przeszlam opojetnie i chyba powoli zrozumie ze moze sie wic do woli ja mam to w poszanowaniu ajk domaga sie wejsca na stol albo blaty w kuchni

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
U nas noce też bez rewelacji kręci się jęczy siada na łóżku próbuje schodzić i do tego mleko 2 razy. Mały mówi tak, tata, mama, baba, trzy ,sześć am i mniam, si, pe i to chyba tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj mowi mama ale jak mus ie chce, nie mowi tata ale mowi tati, na ciocie mowi cia, na misia isiu

Ale tez jest coraz latwiej sie komunikowac bo wlasnie juz pokaze palcem o co marudzi

ucze go pokazywac gdzie jest oko, ucho itp poki co jak tylko spytam GDZIE JEST to odrazu pokazuje palcem na uch/za uchem
Mamy taka ksiazke gdzie jest pies na rowerze i w miejscu dupki ma czarna kropke no i tak mu tlumacze ze pies ma tu glowe tu ucho a tu odbyt. no i za ktoryms razem potam go Lucas gdzie ma pies odbyt? oczywiscie wskazal ucho


EDIT a na czas rysowania wkladam gow krzeselko do karmienia. ma farby w sztyfcie, zmywalne flamastry i kredki. dostaje kartke ale i tak rysuje po tacy
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2021-02-04 o 22:51
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-05, 07:25   #4875
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mój jak prześpi ciągiem 3 h to jest extra.. Dziś wstał o 4.20 jeszcze droga do pracy wyjątkowo mnie dziś zdrażniła więc mam super humor na piątek

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

U nas etap "gdzie jest" już minął ale zadziwia mnie, że potrafi pokazać gdzie są kolana, gdzie jest łokieć itp.
Poza tym patrząc na zdjęcia ze żłobka to mój jest największym lumpem. Wszystkie dzieci siedzą słuchają a on zawsze robi coś innego na drugim planie
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-05, 10:31   #4876
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
A moze to przez zeby byla ta kupa jednak??
No chyba tak, bo jak nic nie zmieniłam, a kupy się uspokoiły to nic innego do głowy mi nie przychodzi...

My zaczynamy myśleć o drugim bobasie. I najbardziej mi szkoda naszych aktualnych nocy, mały śpi całą noc, ewentualnie jedna pobudka na mleko

Mój z "gdzie jest" radzi sobie świetnie, pokaże już takie szczegóły jak kolano, pięta, łokieć, broda, nie tylko noga, ręka, oko Ale tego to my go już od pół roku uczyliśmy.

Niedawno było spotkanie w żłobku i się dowiedziałam, że mój idealnie do żłobka się nadaje, bardzo lubi zabawy w grupie, tańce, ćwiczenia, chętnie naśladuje jakieś ruchy, a i taka luźną zabawę z dziećmi też lubi, ma dwóch ulubionych kolegów i razem bawią się atutami A i pani mówiła, że zaczyna sam się ubierać, zakładać kapcie po drzemce czy spodnie po zmianie pieluchy. No dumna jak paw byłam Tylko ten nocnik mu nie po drodze

Dziś siedzimy w domu, bo obudził się z gorączką I trudno mi zorganizować mu czas, jedna matka nie zastąpi gromady kolegów, nudzi się

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-05, 12:35   #4877
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Taaa, my ten tydzień też siedzimy w domu, więc rozumiem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-05, 19:28   #4878
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
Mój jak prześpi ciągiem 3 h to jest extra.. Dziś wstał o 4.20 jeszcze droga do pracy wyjątkowo mnie dziś zdrażniła więc mam super humor na piątek

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

U nas etap "gdzie jest" już minął ale zadziwia mnie, że potrafi pokazać gdzie są kolana, gdzie jest łokieć itp.
Poza tym patrząc na zdjęcia ze żłobka to mój jest największym lumpem. Wszystkie dzieci siedzą słuchają a on zawsze robi coś innego na drugim planie
Kamila a jak wyglądają nocne pobudki ? Bo mnie to już zaczyna wykańczać czasem co godzinę mnie mały budzi jęczy chodzi po łóżku kręci się zdążę usnąć już pobudka na mleko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 05:23   #4879
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
Kamila a jak wyglądają nocne pobudki ? Bo mnie to już zaczyna wykańczać czasem co godzinę mnie mały budzi jęczy chodzi po łóżku kręci się zdążę usnąć już pobudka na mleko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Różnie. Są noce lepsze z 4 pobudkami ale rzadko. Czasami budzi się co chwilę. Czasami ma tak, że 1h ciumka cycka i się kręci, wstaje, jęczy zanim twardo zaśnie. Ja wtedy też tą godzinę nie śpię też mam dość ale co mogę poradzić.. Kilka nocy mąż próbował go uśpić i się udało ale po kilku dniach przestało działać. A w nocy to już w ogóle mąż nie działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-06, 09:37   #4880
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
Różnie. Są noce lepsze z 4 pobudkami ale rzadko. Czasami budzi się co chwilę. Czasami ma tak, że 1h ciumka cycka i się kręci, wstaje, jęczy zanim twardo zaśnie. Ja wtedy też tą godzinę nie śpię też mam dość ale co mogę poradzić.. Kilka nocy mąż próbował go uśpić i się udało ale po kilku dniach przestało działać. A w nocy to już w ogóle mąż nie działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A próbowałaś np zmiany miejsca łóżka? Bo ja już sama nie wiem czego się chwytać żeby przespać chociaż te 4 godziny ciągiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 11:03   #4881
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Rany dziewczyny bardzo wam współczuję tych nocek. Mój ma chyba trzydniówkę i dał nam popalić w nocy. Jakby tak miało być co noc to byłabym kłębkiem nerwów...
Nie wiem jak was pocieszyć

Swoją drogą pediatra kazała pobrać mocz do badania i nie wiem jak mam to zrobić. Wszystkie znane mi sposoby nie działają. Wczoraj siedział mi na kolanach z kubkiem między nogami przez półtorej godziny i oglądaliśmy tak bajki (przy gorączce jest osłabiony i był w stanie tyle wysiedzieć bez wstawania), stawianie go pod prysznicem i puszczanie wody też za nami... No nie wiem jak mam złapać te siuśki

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 11:14   #4882
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Jak Mlody mial ze 2 miesiace to takie specjalne woreczki mu naklejalismy, w aptece kosztuja jakies grosze. Wsadza sie do nich siurka i po wszystkim odkleja.
U nas tez ostatnio pobudki w nocy co 2h, mam nadzieje, ze to tylko zeby. Pomagaja tylko dwie rzeczy: wizyta dziadkow i budyn na kolacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 16:36   #4883
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Dzięki schabuś! Nie wiedziałam, że są takie do użytku domowego, spróbujemy A pediatra słowem o nich nie wspomniała, tylko mi powiedziała, że u chłopca to przecież łatwo. Tylko co z tego, że łatwo włożyć siurka do kubka, jak nic z niego nie leci

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 17:24   #4884
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Dzięki schabuś! Nie wiedziałam, że są takie do użytku domowego, spróbujemy A pediatra słowem o nich nie wspomniała, tylko mi powiedziała, że u chłopca to przecież łatwo. Tylko co z tego, że łatwo włożyć siurka do kubka, jak nic z niego nie leci

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Mi to w szpitalu polecili wlasnie, bo tez bym nie wpadla. To klejenie nie brzmi fajnie, ale my tym robilismy dobowa zbiorke moczu, czyli caly dzien i cala noc mu te woreczki zmienialam co 3h i poza leciutkim zaczerwienieniem nie bylo problemow. Dla dziewczynek tez sa jakby co.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Mielismy z ART-MED, mniej niz 2zl kosztuja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 18:38   #4885
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

My używaliśmy tych woreczków do pobierania i nie było problemu. Nawet młodemu nie przeszkadzały także polecamy.
My sobie też współczujemy tych nocek ale co mamy poradzić. Musimy jakoś ciągnąć i liczyć, że w końcu to minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
A próbowałaś np zmiany miejsca łóżka? Bo ja już sama nie wiem czego się chwytać żeby przespać chociaż te 4 godziny ciągiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma takiej opcji. Młody śpi z nami.. Łóżko 180x200. A raczej sam materac dla bezpieczeństwa bo on się wałuje po całym łóżku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-06, 19:40   #4886
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mam już woreczki, będziemy w poniedziałek próbować, bo jutro labo zamknięte

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-07, 07:43   #4887
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
My używaliśmy tych woreczków do pobierania i nie było problemu. Nawet młodemu nie przeszkadzały także polecamy.
My sobie też współczujemy tych nocek ale co mamy poradzić. Musimy jakoś ciągnąć i liczyć, że w końcu to minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Nie ma takiej opcji. Młody śpi z nami.. Łóżko 180x200. A raczej sam materac dla bezpieczeństwa bo on się wałuje po całym łóżku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eh u nas to samo łóżko zabezpieczone z każdej strony a i tak zdarza mi sie go wyciągać gdzieś z kąta jak leży już jedną nogą na podłodze. Właśnie jesteśmy po takiej nocy i czas na litr kawy. Jeszcze mam nadzieję że jak pójdzie do żłobka to będzie wracał padnięty i będzie lepiej spał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-07, 08:56   #4888
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Mam już woreczki, będziemy w poniedziałek próbować, bo jutro labo zamknięte

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
A jak goraczka? Dostal wysypki?
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-07, 09:19   #4889
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kasia2204 Pokaż wiadomość
Eh u nas to samo łóżko zabezpieczone z każdej strony a i tak zdarza mi sie go wyciągać gdzieś z kąta jak leży już jedną nogą na podłodze. Właśnie jesteśmy po takiej nocy i czas na litr kawy. Jeszcze mam nadzieję że jak pójdzie do żłobka to będzie wracał padnięty i będzie lepiej spał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój chodzi do żłobka już pół roku prawie i to na sen nie wpłynęło. A w żłobku ponoć śpi 5-10 minut
Ja dziś pospałam dłużej bo mąż młodego rano zabrał. Ale nocka kiepska oczywiście była.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-07, 10:53   #4890
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

mój gagatek ostatnio w ciągu pierwszych dwóch godzin snu budzi się dwa razy do tego trzeba z nim spać, a każde moje drgnięcie go wybudza. naszego łóżka nie akceptuje.

z pokazywaniem sobie spoko radzi. zna części ciała, włączając serce ostatnio mnie zaskoczył, bo potrafi wskazać cyfrynę, latawiec, gitarę czy ławkę
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-07 21:44:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.