tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 13:36   #1
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494

tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu


kochane bralam tabletki czensije i nie mialam wieskzych problemow z ich przepisaniem a dzis bylam u lekarza, lecze nadrzerke wiec musze zaczekac ale zapytalam mniej wiecej kiedy bede mogla lykac znow (wczensiej prowadzila mnie inna lekarka ale sie rozchorowala az w spzitalu byla)
nowa lekarka powiedzila ze tabl przepisuje sie po 3 latach regularnych okresów;/ a ja niestety do takich osob naleze;/watpie czy mi bedzie chciala przepisac. czesniejsza p. doktor bez problemu mi wypisała, zrobila odpowiednie badanie i bylo bez problemu-mimo ze moje okresuy roznie byly...nawet po 50 dniach.
wiem ze nowa lekarka chce dobrze ale kurde ja mam 22 lata, sa wakacje a ja sie boje zmoim facetem poszlaec bo nie chce byc jeszcze mama..;(
bezsensu.
co sadzicie? normlane sa takie gadania ze po 3 latach? ehh>
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:42   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu

ja nigdy w życiu przed braniem tabletek nie miałam regularnego okresu i dostałam właśnie na wyregulowanie.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:49   #3
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu

No wlasnie..mi wyszlo ze mam policstyczny zespol jajnikow, cykle bezowulacyjne...
a w ogole dowiedzialam sie ze moja lekarka jest jakas religijna strasznie...:-( ehh...pewnie uwaza tabletki za grzech;/ czy co..zła jestem tylko;/a naprawde cudowna z niej lekarka wszytsko tlumaczy i w ogole, nie chce jej zmieniac;/

a jak naprawde mi nie bedzie chciala przepisac tabl to pojde i kupie sobie sama, bralam perzez rok be zopieki lekarskiej zrobilam wtedy przerwe 2 miesieczna i sama poszlam bez recepty kupilam bo jestem stalą klientką i nie bede sie pieprzyła;/ kurde!
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3

Edytowane przez smv
Czas edycji: 2008-07-29 o 14:10
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 14:25   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu

mi jeden lekarz też wykrył policystyczne jajniki a okazało się, że wcale ich nie mam...
moim zdaniem powinnaś zmienić lekarza zanim zaczniesz brać tabletki, bo branie samemu to też kiepski pomysł
a miałaś kolposkopie i jestes pewna ze to nadżerka czy lekarz tylko na oko stwierdzil i leczy?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 15:21   #5
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu

na oko, wiem ze tak nie powinno byc zwlaszcza ze cytologia mi wyszła dobra...zostalo mi jeszcze jedno smarowanie solcogynem i zamierzam chyba zmienic lekarke, jestem wierzaca ale nie popadam w skrajnosci ze antykoncpecja to grzech;/
ciekawe tlyko czy bede miala mozliwosc wybrania moich wynikow badan by dac je innemu lekarzowi;/ chodze na NFZ do poradni ginekologicznej. wszelie badania mam tam za darmo, sug, badania kriw, no wszystkie, a prywatnie doktorkja tez tam przyjmuje tle ze za wszytsko trzeba placic.
eh jestem w dupe ze tak sie brzydko wyraze.,
zobacze pochodze jeszcze przez jakies 3 miesiace zeby ten okres wyregulowac jesli wtedy mi nie przepisze tabletek to podziekuje jej.
wczensiejsza lekarka mi problemów nie robiła;/

chcialabym zeby wypowiedzial sie tu jakis lekarz na ten temat
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 20:51   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu

no niestety pan doktor forum opuścił i już się nie wypowiada.
ale poszukaj wyszukiwarce bo już chyba coś było na ten temat
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 21:15   #7
Aardat Lilth
Zakorzenienie
 
Avatar Aardat Lilth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 798
Dot.: tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu

pierwsze słysze zeby tabletki anty przepisywac po 3 latach regularnych okresów?! BZDURA
masz 22 lata to b. dobry wiek nie powinno sie ich zapisywac dziewczynom ponizej 16 roku

bardziej juz bym sie obawiała tego policstycznego zespolu jajnikow i nadrzerki chociaz szczerze mowiac nie mam pojecia na czym one polegaja i jak moze im zaszkodzic anty??? moze to powinnas najpierw wyjasnic?

wiesz co, radze ci zmienic lekarza! ta doktor moze byc mila i dobrze tlumaczyc ale jak nie bedzie ci chciala przepisac tabletek to ty poniesiesz w razie czego konsekwencje...

nie powinno sie brac tabletek bez polecenia lekarza ale z II strony ważne sa działania doraźne, jak potrzebujesz ich na wyjazd z chlopakiem to jasne ze jak ich nie zazyjesz to marnie bedzie...wiec moze ten 1 raz zrob wyjatek i jesli masz taka mozliwosc to złatw je sobie bez recepty

jesli w przyszłości okaże się że nie powinnas brać tabletek to radzę ci spróbować spiralę zakładaną do macicy- bardzo wysoka skuteczność i nie musisz sie przejmowac braniem tabletki co dzien
Aardat Lilth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 06:23   #8
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu

tabk nie potrzebuje na gwałt, ale chce je znów zazywac, przynajmniej wiedzialam kiedy mam okres. przez 3 cykle najblizsze biore jeszcze duphaston, przy 4 cyklu zobaczymy czy dostane normalny okres jesli tak poprosze o tabl, jesli nie przepisze mi ich to pojde do innej lekarki, mialam juz 2 raz smarowana nadzerke i dr powiedziala ze ladnie sie goi wiec jest ok..
te jajniki-dokrotka powiedzila ze taki jest juz ich urok i ze do 30 roku zycia ona mi gwarantujue dziecko a potem moge miec juz problmey z zajsciem w ciaze.
tez nie wiem skad ona wytrzasnela eze po 3 latach mozna przepisac tabl, doktorem nie jestem ale jedni lekarze na wyregulowanie okresów przepisuja tabletki a inni leki regulujące...
sama nie wiem.
na razie jestemz niej zadowolona gdyby nie ta kwestia tabletkowa. kumpela powiedziala ze ona przepisuje ale ja jak widac mam problemik.
zobaczymy, pomyslimy;]
dzieki za odezwe i czekam na opinie innych kolezanek!
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 10:01   #9
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu

dwum moim koleżankom przepisane zostały tabletki BO miały nieregularny okres- a nie w celacha antykoncepcyjnych. Widać lekarze mają odmienne stanowiska...
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 11:15   #10
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: tabletki-kiedy-po 3 latach regularnego okresu

No wlansie..
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.