Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 09:12   #721
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Nie nadrobiłam, nie dam rady

W oczy mi się rzuciło że Ramona miała imieniny więc 100 lat zdrowia dla Was Spóźnione ale szczere

Witam się poniedziałkowo
dziś 26tc i 1 d więc już coraz bliżej...

Miłego dnia
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:15   #722
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Monica80 Pokaż wiadomość
Witam sie wieczornie

Czy wspominalam ze jednak sie zarazilam choroba, kaszle ze wypluwam płuca a mójn synek jedzie na antybiotyku?
ARGH!





U mnie w szpitalu nic nie trzeba mieć, dają wszystko, nie mniej chcę mieć ubranka dla dziecka swoje i od razu w swoje go ubrać a nie w szpitalne.

Z ta służbą zdrowia w PL no jest jak jest, to jest główny powód z jakiego boimy się wracać do kraju...
ZZO prawnie możecie prosić, ale polskie szpitale są zadłużone i zwyczajnie nie stać je na to i wiele innych zabiegów. Tego nie może zrobić pielęgniarka ani położna, a rodzimy o różnych porach i anestezjolog może akurat być na operacji, niedostępny i zwyczajnie wtedy nie ma komu tego zrobić..
U nas wszystko jest dostępne łącznie z cc na życzenie, ale ja podchodzę z dystansem. ZZO to jest równiez powazna igenerencja - cewnik w kręgosłup to nie to samo co kroplówka dożylna... Po tym też mogą byc powiklania, spowolnienie porodu i co najgorsze - trzeba lezec, nie można aktywnie rodzic - stać , kucać , skakac na piłce itd.. To nie niweluje bólu w 100 % .. Tak więc wszystko ma swoje wady i zalety i trzeba o tym pamiętać.

U mnie przy porodzie moga być dwie osoby - żadnych fartuchów czy folii na buty.. nie rozumiem też przepisów gdzie może uczestniczyć mąż pod warunkiem że chodził do szkoły rodzenia - dla mnie smieszne. Wiele kobiet też nie chodziło do SR to co, mają nie rodzić ?

Eh, ja chyba bede nieliczna bo nie spieszy mi sie do porodu Chciałabym jeszcze duzo rzeczy pozamawiac, ogrod doprowadzic do ładu na wiosne i w ogole byc tak mega ze wszytskim przygotowana zeby urodzic i 2 tygodnie niczym sie nie przejmowac ( to chyba trzeba o sprzataczce pomyslec ))))

Niezmiennie oglądam kolejny MAŁY i zgrabny brzuszek, no jak Wy to robicie??
Zgadzam się z Tobą, że szpitale są zadłużone i tez nie ma co wymagać cudów.
Mnie irytuje tylko takie cwaniactwo - przecież szpitala nic nie kosztuje, że partner będzie obok, tym bardziej, że często jest to również pomoc dla personelu. Dlatego nie rozumiem tych opłat - tym bardziej że wspomniany wcześniej fartuch szpitalny za 100 zł to raczej nie jest rynkowa cena . Dla mnie to co innego niż sytuacja, że nie ma np. anastezjologa, bo szpitala nie stać na ich większą liczbę.


Ja niestety nie mam małego zgrabnego brzuszka, już mi zaczyna przeszkadzać przy codziennych czynnościach. Mam dużo większy niż poprzednio na tym samym etapie. Czuję się jak w ósmym miesiącu w porównaniu do tego co było wcześniej


---

zubi89, Izetka_ - kciuki za wizytę
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:22   #723
Aldrin
Zakorzenienie
 
Avatar Aldrin
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8 751
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Izetka_ Pokaż wiadomość
Jak mnie lekarz ni zatłucze za wagę to się odezwę

oj aż tyle to Ty nie przytyłaś, bez przesady
__________________
Aldrin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:36   #724
Monica80
Raczkowanie
 
Avatar Monica80
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Dinslaken ( NRW) NIEMCY
Wiadomości: 479
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Mnie irytuje tylko takie cwaniactwo - przecież szpitala nic nie kosztuje, że partner będzie obok, tym bardziej, że często jest to również pomoc dla personelu. Dlatego nie rozumiem tych opłat - tym bardziej że wspomniany wcześniej fartuch szpitalny za 100 zł to raczej nie jest rynkowa cena . Dla mnie to co innego niż sytuacja, że nie ma np. anastezjologa, bo szpitala nie stać na ich większą liczbę.


Ja niestety nie mam małego zgrabnego brzuszka, już mi zaczyna przeszkadzać przy codziennych czynnościach. Mam dużo większy niż poprzednio na tym samym etapie. Czuję się jak w ósmym miesiącu w porównaniu do tego co było wcześniej


---
Ano, to jest chyba zwykła złośliwość bo inaczej nie umiem tego wytłumaczyć...

Sola nie martw sie ja też mam bebech jak w 8 miesiacu. Jak sobie pomysle jak bede wygladac w 9 to mi sie slabo robi. I juz mam objawy kuchenne - czyli jedzenie spada mi na brzuch jak cos przygotowywuje Pamietam to samo mialam w 1 ciazy ciągle się czyms zaplamialam bo mi na to brzuszysko wsyztsko leciało
__________________
Pozdrawiam, Monika

DailyMoni- o życiu, o domu, o dzieciach, o mnie

Leoś
Natasha
Monica80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:37   #725
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Izetka_ Pokaż wiadomość
Ja już po śniadanku umalowałam paznokiec jak wyschną ide się kąpac i lecę na wizytę dzisiaj przegląd podwozia
haha to trzymam
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:38   #726
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Aldrin Pokaż wiadomość
podobno siara już może się pojawić dużo wcześniej, wiec nie ma się co martwić






podobno dzisiaj mam 100 dniówkę
Gratulację

Cytat:
Napisane przez Izetka_ Pokaż wiadomość
Dzień dobrasek

Ja już po śniadanku umalowałam paznokiec jak wyschną ide się kąpac i lecę na wizytę dzisiaj przegląd podwozia

Aldrin-100 dni do przejścia na drugą stronę Maluszka, to juz calkiem niedługo ale dobroci jadłaś

Zubi- za wizytę

misiokoczka-
Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Nie nadrobiłam, nie dam rady

W oczy mi się rzuciło że Ramona miała imieniny więc 100 lat zdrowia dla Was Spóźnione ale szczere

Witam się poniedziałkowo
dziś 26tc i 1 d więc już coraz bliżej...

Miłego dnia
Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą, że szpitale są zadłużone i tez nie ma co wymagać cudów.
Mnie irytuje tylko takie cwaniactwo - przecież szpitala nic nie kosztuje, że partner będzie obok, tym bardziej, że często jest to również pomoc dla personelu. Dlatego nie rozumiem tych opłat - tym bardziej że wspomniany wcześniej fartuch szpitalny za 100 zł to raczej nie jest rynkowa cena . Dla mnie to co innego niż sytuacja, że nie ma np. anastezjologa, bo szpitala nie stać na ich większą liczbę.


Ja niestety nie mam małego zgrabnego brzuszka, już mi zaczyna przeszkadzać przy codziennych czynnościach. Mam dużo większy niż poprzednio na tym samym etapie. Czuję się jak w ósmym miesiącu w porównaniu do tego co było wcześniej


---

zubi89, Izetka_ - kciuki za wizytę
Dziękuje za kciuki

Maja waży 612g lekarz mówi, że do porodu dobije do 3 kg. Wg usg jest teraz młodsza o tydzień od om :/ a była zawsze tak jak om. A ja od początku ciąży przytyłam tylko 2,5 kg od miesiąca waga stoi i muszę coś z tym zrobić!! Po za tym wszystko dobrze

Kolejna wizyta 24.03.2014-godz. 9:45
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:38   #727
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość

W oczy mi się rzuciło że Ramona miała imieniny więc 100 lat zdrowia dla Was Spóźnione ale szczere

Witam się poniedziałkowo
dziś 26tc i 1 d więc już coraz bliżej...
Karolkya dziękuję
no i gratuluję kolejnego tygodnia !!

u Ciebie te tygodnie jakoś szybciej mijają niż u mnie, jak to robisz?
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 09:40   #728
Aldrin
Zakorzenienie
 
Avatar Aldrin
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8 751
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
Dziękuje za kciuki

Maja waży 612g lekarz mówi, że do porodu dobije do 3 kg. Wg usg jest teraz młodsza o tydzień od om :/ a była zawsze tak jak om. A ja od początku ciąży przytyłam tylko 2,5 kg od miesiąca waga stoi i muszę coś z tym zrobić!! Po za tym wszystko dobrze

Kolejna wizyta 24.03.2014-godz. 9:45

super, że mała zdrowa i jeszcze podrośnie zobaczysz jak Ty to robisz, że nie tyjesz? ja Ci oddam swoje jakby coś
__________________
Aldrin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:42   #729
bluesky89
Zakorzenienie
 
Avatar bluesky89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 10 773
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Hej
Aldi, dziękuję :-*
Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące

Ja oglądam pralki, bo musimy kupić i nie wiem na jaką się zdecydować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kacperek
bluesky89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:44   #730
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
Maja waży 612g lekarz mówi, że do porodu dobije do 3 kg. Wg usg jest teraz młodsza o tydzień od om :/ a była zawsze tak jak om. A ja od początku ciąży przytyłam tylko 2,5 kg od miesiąca waga stoi i muszę coś z tym zrobić!! Po za tym wszystko dobrze
super wiadomości !!!
a który masz tc według USG, bo moja niunia też tyle ważyła w 23+5

a co do wagi - chcesz trochę kg ode mnie ??
oddam nawet za dopłatą
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:47   #731
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Karolkya dziękuję
no i gratuluję kolejnego tygodnia !!

u Ciebie te tygodnie jakoś szybciej mijają niż u mnie, jak to robisz?
W weekendy zaczynam więc końcówki szybko mijają

dziewczyny za wizyty
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 09:48   #732
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez bluesky89 Pokaż wiadomość

Ja oglądam pralki, bo musimy kupić i nie wiem na jaką się zdecydować
ja jak kupowałam, to patrzyłam, zeby miała osobną funkcję 'wirowanie', żebym mogła odwirowac pranie ręczne i przepierki przy dzidziusiu
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:53   #733
bluesky89
Zakorzenienie
 
Avatar bluesky89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 10 773
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Ramona, to chyba w większości pralek jest taka opcja no i bardzo przydatna, też na pewno bede z niej korzystac no i powiedzcie mi, jak to jest z tą opcją prania dla ciuszków dzieciowych? Różni sie czyms od prania w nizszej temperaturze? Czy to tylko chwyt marketingowy?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kacperek
bluesky89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:59   #734
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Aldrin Pokaż wiadomość
super, że mała zdrowa i jeszcze podrośnie zobaczysz jak Ty to robisz, że nie tyjesz? ja Ci oddam swoje jakby coś
Dziękuję ale muszę odmówić bo i tak mam już nadwagę

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
super wiadomości !!!
a który masz tc według USG, bo moja niunia też tyle ważyła w 23+5

a co do wagi - chcesz trochę kg ode mnie ??
oddam nawet za dopłatą
Wg usg 23 t 5 d wg om 24 t 4 d od początku nam lekarz mówił, że będzie malutka.

hehe za kg dziękuję ale mam ich dość przed ciążą musiałam się pilnować bo mam niedoczynność i tendencję do tycia...a teraz jakoś słabo tyję z czego się cieszę do puki to nie ma wpływu na Maje.
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:02   #735
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez bluesky89 Pokaż wiadomość
Ramona, to chyba w większości pralek jest taka opcja no i bardzo przydatna, też na pewno bede z niej korzystac no i powiedzcie mi, jak to jest z tą opcją prania dla ciuszków dzieciowych? Różni sie czyms od prania w nizszej temperaturze? Czy to tylko chwyt marketingowy?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
niestety nie
ja chciałam konkretnej firmy i z dużym wsadem, minimum 7kg i tylko 2 modele miały osobno funkcję 'wirowanie', tak to było 'płukanie' albo 'płukanie i wirowanie'

ja mam linię Family Line i w sumie tylko na tych programach piorę w temp. 40 stopni
jeszcze jest AntyAlergia, ale ten program trwa ponad 2h to dla mnie za długo
z tych programów 'Family" najczęściej używam 54- i 64- minutowy, wszystko mi ładnie dopiera i wypłukuje

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
Wg usg 23 t 5 d wg om 24 t 4 d od początku nam lekarz mówił, że będzie malutka.

hehe za kg dziękuję ale mam ich dość przed ciążą musiałam się pilnować bo mam niedoczynność i tendencję do tycia..
no to patrz tak samo jak ja

ja tez mam niedoczynnośc, także musze pilnowac wagi i diety, połozna juz mnie ściga i pilnuje, bym nie przytyła za dużo, tez mam lekką nadwagę, a przytyłam już ponad 5 kg
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:04   #736
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

No ja też właśnie jestem na etapie poszukiwania pralki, ale puki co nie mam najmniejszego pomysłu jaką kupić

Muszę też zaopatrzyć się pewnie w wkładki laktacyjne jak najszybciej, bo skoro już mi siara leci to mogą się przydać wcześniej. Co myślicie o wkładkach NUK? są one dostępne w Polsce w ogóle?

Fajnie te wasze dzieciaki rosną, mój mieści się w normie ale na ostatnim badaniu warzył tylko 300 g, lekarz mówi że wszystko ok ale żeby aż takie różnice były...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:09   #737
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
niestety nie
ja chciałam konkretnej firmy i z dużym wsadem, minimum 7kg i tylko 2 modele miały osobno funkcję 'wirowanie', tak to było 'płukanie' albo 'płukanie i wirowanie'

ja mam linię Family Line i w sumie tylko na tych programach piorę w temp. 40 stopni
jeszcze jest AntyAlergia, ale ten program trwa ponad 2h to dla mnie za długo
z tych programów 'Family" najczęściej używam 54- i 64- minutowy, wszystko mi ładnie dopiera i wypłukuje

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------


no to patrz tak samo jak ja

ja tez mam niedoczynnośc, także musze pilnowac wagi i diety, połozna juz mnie ściga i pilnuje, bym nie przytyła za dużo, tez mam lekką nadwagę, a przytyłam już ponad 5 kg
O proszę ale 5 kg to też moim zdaniem nie wiele. A u Ciebie jutro studniówka ale ten czas leci...lada moment będziemy rodzić
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:10   #738
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu też nie trzeba mieć dla dziecka tych rzeczy jedynie pieluchy jednorazowe i chusteczki nawilżające resztę zapewnia szpital
Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
ciuszków na razie nie, dopiero na wyjscie
pieluszki tylko kilka sztuk (>10 szt. to na pewno wezmę), najwyżej jak braknie to Biedronka jest nie daleko i mąz podskoczy po pampki, bo szpital daje ileś tam sztuk a zakładając poród SN, to długo nie poleżę, max 2-3 dni, niektóre to już na drugi dzień wychodzą
Może to i fajna opcja z ciuszkami od szpitala ale u nas bardzo podkreślali rolę kocyka i z tym się zgadzam
Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Witam się padnięta ze zmęczenia, ale szczęśliwa Zaczęliśmy dzisiaj remont no i przecież nie mogłam tak bezczynnie siedzieć, więc pomogłam szpachlować, zrywać tapetę, a teraz siedzę i usypiam
gratuluję rozpoczętego tygodnia ale od teraz to tylko pomagaj wydając polecenia
Cytat:
Napisane przez Mala_Czarno_Biala Pokaż wiadomość
Netto są 3: Na Szyowcowej, Sołtysowickiej i Kiełczowskiej w razie czego A mogłoby być więcej, choć niekoniecznie od razu tyle co Biedronek...

Słuszna uwaga, nie pomyślałam o tym. Muszę czegoś poszperać za możliwościami.
ciekawe od czego to zależy że we Wrocławiu są 3 a w stolicy żadnego?
I co znalazłaś jakiś fajny krem na słonko?
Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
KP - ja bylam pewnie ze od razu uda mi sie kp , baaa nawet nie przychodzilo mi do glowy ze bede miala z tym problem. Niestety synek nie chcial zlapac sutka , plakal z glodu , ja z bezradnosci .. az w koncu poszla pompka w ruch i tak pompowala co 3h dzien i w nocy i podawalm w butli. Mam nadzieje ze teraz corcia zlapie piers bo bedzie ciezko z dwojka dzieciako i pompowaniem.

Wrzucam Wam jeszcze swoj brzuszek w 23tc i zdjecia z usg malutkiej
Stopka , nozka , roczka i buziaczek
Oby córa szybko załapała z karmieniem
śliczny malutki brzusio zazdroszczę no i córa
Cytat:
Napisane przez TroppoSensibile Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki
witam się z wami chora prosto spod kołderki...
chciałam zacytować, ale wsysło mi - to pewnie przemęczenie po kolejnym weekendzie na uczelni...

W ogóle jutro zaczynam praktyki, a ledwo mówię mam nadzieję, że mnie nie wygonią - nie dość, że brzuchata - to za dużo nie pomogę to w dodatku chora
zdrówka i powodzenia na praktykach (ile masz godzin do wyrobienia?)
Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
niby mamy prawo do bezpłatnego zzo, ale położna powiedziała w SR, że o zzo mamy nawet nie myśleć, więc nie wiem, czy jest nawet opcja zapłacenia a to
jest gaz rozweselający, tens, wanna, dolargan na bóle, nic poza tym
a zzo to dają chyba tylko przy cc ...
ale beznadzieja co to za prawo które nie obowiązuje? rozumiem że nie zawsze jest możliwość podania zzo ale powiedzieć wprost mogłaby Pani ale nie bo nie to dla mnie nie do pomyślenia a juz tym bardziej potraktowanie znajomej która upomniała się o swoje osobiście nie zdecydowałabym się na taki szpital
Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
smiech na sali ... Za wszystko trzeba placic. U mnie maz byl przy porodzie a pozniej cale 2 doby spal u mnie w pokoju. W ostatnim dniu dostalismy w prezencie od szpitala kolacje z szampanem bezalkoholowym ..
ale fajnie
Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
A tak wogóle to chyba jakaś deprecha mnie dopada. Ciągle mam takie uczucie totalnego zniechęcenia do wszystkiego, czuje jakieś lęki, obawy, najchętniej schowałabym sie gdzieś i nigdzie nie wychodziła. I dodatkowo moja babcia leży w szpitalu na OIOMie w śpiączce, lekarz w piątek powiedział że trzeba czekać ale też nie wykluczać najgorszego.

A i na zdjęciu tak na pocieszenie wyczyn weekendu mojego męża, który jak chce to potrafi.
Nie żebym Wam apetyt na noc wzmagała.
zdrówka dla babci i brawa dla męża za pyszności
Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
Maja waży 612g lekarz mówi, że do porodu dobije do 3 kg. Wg usg jest teraz młodsza o tydzień od om :/ a była zawsze tak jak om. A ja od początku ciąży przytyłam tylko 2,5 kg od miesiąca waga stoi i muszę coś z tym zrobić!! Po za tym wszystko dobrze
Kruszynka z niej ale Tobie będzie łatwiej urodzić

Izetko odezwij się po wizycie
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:16   #739
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
No ja też właśnie jestem na etapie poszukiwania pralki, ale puki co nie mam najmniejszego pomysłu jaką kupić

Muszę też zaopatrzyć się pewnie w wkładki laktacyjne jak najszybciej, bo skoro już mi siara leci to mogą się przydać wcześniej. Co myślicie o wkładkach NUK? są one dostępne w Polsce w ogóle?

Fajnie te wasze dzieciaki rosną, mój mieści się w normie ale na ostatnim badaniu warzył tylko 300 g, lekarz mówi że wszystko ok ale żeby aż takie różnice były...
A w którym byłaś wtedy tygodniu ? moja w 21 tc ważyła 323 g
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 10:18   #740
bluesky89
Zakorzenienie
 
Avatar bluesky89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 10 773
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Ramona, to ja aż tak dużego wsadu nie potrzebuje, bo chcemy maks 6 kg.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kacperek
bluesky89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:19   #741
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
A w którym byłaś wtedy tygodniu ? moja w 21 tc ważyła 323 g

W 22 tyg i 4 dniu czyli już 23...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:23   #742
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
W 22 tyg i 4 dniu czyli już 23...
No to widzisz ładną ma wagę u mnie to był 20 t 4d
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:25   #743
bluesky89
Zakorzenienie
 
Avatar bluesky89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 10 773
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

To Nasz Maluszek w 24 tygodniu ważył 480g

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kacperek
bluesky89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:29   #744
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

To chyba jednak Raduś nie jest taki malutki, dobrze że daje do wiwatu mamusi i kopie jak szalony
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 10:33   #745
Aldrin
Zakorzenienie
 
Avatar Aldrin
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8 751
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

To tylko mój taki mutant w 24 tygodniu miał ponad 600 g
__________________
Aldrin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 11:12   #746
pater86
Zadomowienie
 
Avatar pater86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Monica80 Pokaż wiadomość
Czy wspominalam ze jednak sie zarazilam choroba, kaszle ze wypluwam płuca a mójn synek jedzie na antybiotyku?
ARGH!
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Zlinczujcie mnie bo ja ciągle mam ochotę na mcdonalda
Natomiast robię śniadanko: Tosty, szpinak i jajka sadzone ostatnio mam manie szpinakową
Dziewczyny macie już jakąś tam siarę? Wczoraj zauważyłam na staniku dwie zaschnięte plamki i podejrzewam że to może być to nie za szybko?
Ja co chwilkę marzę o jakimś niezdrowym jedzeniu... To jest silniejsze ode mnie więc z linczowaniem nie pomogę bo sama siebie muszę
Zazdroszczę pysznego śniadanka, ja ostatnio do wszyskieto daję rukolę, dla mnie to jedyna zielenina, która ma jakiś konkretny smak
A moje śniadanie dziś to serek danio, zjedzony na ławce w parku byłam na pobieraniu krwi i już bym nie doszłam chyba do domu, a że pogoda śliczna to chwilkę posiedziałam w słoneczku
Witam nowe mamusie

Mam do Was ogromną prośbę wiem, że niektóre z Was już używały chust, ja szukam jakiejś dla siebie, szukałam na chustoforum, ale nie czaje kupowania tam, są jakieś kolejki itd... Zresztą nie wiem na co zwracać uwagę, nie chcę przepłacić, bo nie wiem czy mi i dzidziusiowi taki sposób noszenia podpasuje, ale z drugiej strony nie chcę kupić czegoś złej jakości co tylko utrudni wiązanie itd...
Może któraś z Was ma już złamaną chustę do sprzedania, albo pomogła by mi znaleźć czegoś godnego uwagi na początek na allegro? Kolor nie ma wielkiego znaczenia, najlepszy byłby jakiś neutralny
__________________
Nasze maleństwo
http://www.suwaczki.com/tickers/relgsg180mmhnuyr.png
pater86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 11:14   #747
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
O proszę ale 5 kg to też moim zdaniem nie wiele. A u Ciebie jutro studniówka ale ten czas leci...lada moment będziemy rodzić
hehe no jutro
jak ta magiczna 3-cyfrowa liczba zmieni się na 2-cyfrową, to juz się boję....
chyba przez to dziś się wzięłam za pranie niemowlęcych ciuszków i wyprawki, zrobiłam 2 pełne wsady, brakło mi klamerek, a miałam 4 zestawy po 20 sztuk
Cytat:
Napisane przez Pradip Pokaż wiadomość
Może to i fajna opcja z ciuszkami od szpitala ale u nas bardzo podkreślali rolę kocyka i z tym się zgadzam

ale beznadzieja co to za prawo które nie obowiązuje? rozumiem że nie zawsze jest możliwość podania zzo ale powiedzieć wprost mogłaby Pani ale nie bo nie to dla mnie nie do pomyślenia a juz tym bardziej potraktowanie znajomej która upomniała się o swoje osobiście nie zdecydowałabym się na taki szpital
a co to za rola kocyka??


u mnie dzieci owijają swoimi, plus pieluchy flanelowe i tetrowe


co do szpitala - pocieszam się, ze w miejscowościach pobliskich (do 30 km) jest jeszcze gorzej, bo np. nacinają krocze rutynowo, nie ma aktywnej fazy porodu, tylko leżysz jak kłoda na tym łóżku od początku porodu

a do Poznania 100km to odpada mi jechać
Cytat:
Napisane przez Aldrin Pokaż wiadomość
To tylko mój taki mutant w 24 tygodniu miał ponad 600 g
hehe to moja też - w 23t5d wazyła orientacyjnie 620g, może mam cukrzycę ciążową utajoną??
albo ta nieszczęsna insulinooporność
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 11:28   #748
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
hehe no jutro
jak ta magiczna 3-cyfrowa liczba zmieni się na 2-cyfrową, to juz się boję....
chyba przez to dziś się wzięłam za pranie niemowlęcych ciuszków i wyprawki, zrobiłam 2 pełne wsady, brakło mi klamerek, a miałam 4 zestawy po 20 sztuk

a co to za rola kocyka??


u mnie dzieci owijają swoimi, plus pieluchy flanelowe i tetrowe


co do szpitala - pocieszam się, ze w miejscowościach pobliskich (do 30 km) jest jeszcze gorzej, bo np. nacinają krocze rutynowo, nie ma aktywnej fazy porodu, tylko leżysz jak kłoda na tym łóżku od początku porodu

a do Poznania 100km to odpada mi jechać

hehe to moja też - w 23t5d wazyła orientacyjnie 620g, może mam cukrzycę ciążową utajoną??
albo ta nieszczęsna insulinooporność
Ale fajnie też już bym chciała prać ciuszki...ale muszę poczekać aż skręcimy komodę ale to dopiero w marcu po malowaniu :/.
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 11:33   #749
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
Ale fajnie też już bym chciała prać ciuszki...ale muszę poczekać aż skręcimy komodę ale to dopiero w marcu po malowaniu :/.
hehe
w sumie to tak dziwnie, ze już za to się wzięłam, ale tak sprawdzałam pogodę na następny miesiąc i tylko niby dzis i jutro słonecznie, więc mówię 'a co tam, piore'
poza tym lepiej, jak rozłożę koszta za energię niż w maju mam nastukać kilkadziesiąt zł więcej za tyle prania, a to jeszcze będzie wtedy więcej wydatków, bo ten remont, więc póki słoneczko to niech schnie
my ogólnie energię mamy drogą, bo sa wyższe zabezpieczenia...
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 11:37   #750
Aldrin
Zakorzenienie
 
Avatar Aldrin
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8 751
Dot.: Coraz większe nasze brzuszki, w czerwcu będą już maluszki cz.II

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
hehe to moja też - w 23t5d wazyła orientacyjnie 620g, może mam cukrzycę ciążową utajoną??
albo ta nieszczęsna insulinooporność

a to cukrzyca ciążowa ma coś wspólnego z wielkością dziecka? weź nie strasz
__________________
Aldrin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-22 12:02:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.