Ile przytyłyscie w ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-06, 16:53   #1
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Exclamation

Ile przytyłyscie w ciąży?


Niewiem czy był juz taki wątek jesli nawet to chciałabym poznac obecne opinie na ten temat.
No własnie interesuje mnie to ile przytyłyscie w ciąży i jak udało sie wam zrzuciac tez nieszczęsne kilogramy .
Ja 25 lutego mam poród<jeszcze 19 dni> i przytyłam juz równe 20kg rozpacz podejzewam ze ze 3kg jeszcze przybędą <oby nie!> jak sobie poradziłyscie lub zamierzacie poradzic z powrotem do normy ? aha i jeszcze jedno pytanko ile kg traci sie w czasie porodu ?
No to do dzieła kochane! czekam na odpowiedzi
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:12   #2
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Przed ciążą ważyłam niecałe 53 na początku schudłam do 50 kg, przytyłam w ciązy 11 kg z 50 na 61 kg, zaraz po porodzie waga 55, wiec tylko mi 6 kilo ubyło. Teraz waże 54 kg ale teraz przy wadze 53 to napewo nie bede wyglądać tak jak z 53 przed ciążą, wiec mam zamiar schudnąc do 50, 51.

Ma-li-na wydaje mi się, że to ile się traci kg w czasie porodu to zalezne od każdej kobiety, od tego ile waży jej dziecko, ile jest wód płodowych a ile tłuszczyku itp.

Chciałam się zapytać mamusie ile czasu trwało zanim wróciłyscie do swojej wagi ???
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:14   #3
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Ja do momentu przyjścia do szpitala przytyłam 18 kg, a że urodziłam dopiero dwa tygodnie później, to przypuszczam, że nawet ponad 20kg ostatecznie, bo wiadomo, brak ruchu w szpitalu ciągłe badania, a spacer to tylko po korytarzu... Nawet nie wiem kiedy schudłam, przy porodzie juz jakieś 10kg ubyło, a potem poszło w sumie szybko, karmiłam piersią, więc szybcuitko poszło. Do tego sporo spacerków z dzidzią, zdrowe odzywianie z racji karmienia piersią.
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:24   #4
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Ja na plus mialam 8,5 kg w sumie
Ale start miałam dośc wysoki, jakiś tydzień po porodznie wróciłam do wagi sprzed ciązy... a teraz jakoś nie miałam okazji się ważyc (nie karmię piersią więc nie chudnę tak szybko jak inne dziewczyny)
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:27   #5
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Malina, qrde za zakladaj takich dołujących watków... co do przytycia to idziemy łeb w łeb . Nie martw sie, w perspektywie masz przeprowadzke, no i opieke nad dzidzią to pewnie schudniesz migiem. Ja tez bede miała po porodzie niezły zapieprz bo tez sie wyprowadzamy, mieszkanko w stanie surowym wiec trzeba wszystko kupic, zrobic remont, przeprowadzic - licze na to ze dzieki temu schudne . Moja znajoma, mamusia z lipca zeszłego roku straciła 18 kilo w niecałe 2 miesiące dzieki karmieniu piersia . Nie martw sie - bedzie dobrze.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:29   #6
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Przy pierwszej ciązy przytyłam 30!!!!!kg, nie mogłam tej nadwagi zrzucić bardzo długo bo aż 3 lata.
Teraz bardziej uważałam i przytyłam 18kg, przy porodzie zeszło mi ok 6-7kg, kolejne 3zrzuciłam po porodzie w szpitalu (stres spowodowany kłopotami z dzidzią), wróciłam do domu (zaznaczam ze prawie nie karmie piersia wiec nie schodzą mi kg) i przybrałam 2 kg-odreagowanie stresu, od półtora tygodnia jestem na diecie (skoro nie karmie to moge sobie na to pozwolic) i zrzuciłam z powrotem te dwa kg, teraz waga stanęła. Ale mam nadzieje ze w moim przypadku silna wola pozwoli mi zrzucic nadmiar tłuszczyku (w sumie przydałoby sie zgubic ok 15-18 kg)
Zaletą karmienia piersia jest jednak dosyc szybkie gubienie kg (przy odpowieniej diecie) niestety u mnie to nie wyjdzie wiec musze sama sie z tym uporac.
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:41   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

przed 53
w czasie 3 miesiecy schudlam 3 kg
przybrane 9 kg czyli od wagi poczatkowej(53) 6 kg

wyszlam ze szpitala w ciuchach sprzed ciaży
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 17:44   #8
kiria81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 22
Wink Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

ja przytylam przy kazdej z trzech ciaz po 12 kiklo po porodach minus okolo 6 a co do chudniecia naszczescie niemam z tym problemu moje zycie teraz wyglada cos w stylu przechodzenia z jednego pokoju do drugiego i troszke przed dom a jestem szczupla tylko brzuszek jescze troszke jest ale jak wciagne to niewidac
kiria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:50   #9
jajko
Raczkowanie
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 202
GG do jajko
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

cześć Mamuśki. moja Pociech ma już 15 miesięcy ale okres ciąży pamiętam jeszcze znakomicie. Mój brzuch to była taka fajna piłeczka wasze pewnie też tak wyglądają. ja przez pierwsze miesiące z 57 kg zpałam na 55 pierwsze 3kg przytyłam dopiero w siódmym miesiącu a potem tak sobie przybierałam ze jak szłam rodzić to miałam 66kg jak wróciłam do domciu to wszystkie ciuchy były mi dobre nawet schowane na 9 m-cy obcisłe dżinsy. Wyglądałam nawet lepiej bo biust był większy HiHiHi. ale długo nie karmiłam ok 2 m-ce bo Mała nie chciała mimo ze długo próbowałam. teraz waże ok 54kg i nie stosowałam rzadnej diety nawet nie ćwiczyłam z maluchem jest tyle roboty ze waga sama sie utrzymuje. choć moim marzenie jest mieć 50 kg. pozdrawiam
__________________
KAROLCIA
jajko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 18:15   #10
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

A ja przybrałam 25 kg (waga wyjściowa 55, więc pod koniec ciąży wyglądałam jak mały czołg, ale wcale sie tym nie przejmowałam)
Po porodzie ubyło mi ok.7 (synek ważył 4,5 + wody, łożysko, płyny z całego organizmu)
Przez rok bez specjalnej diety ubyło mi ok. 18 -kg (karmiłam piersią)
Na koniec, juz po karmieniu, zastosowałam dietę cud, bardzo niepolecaną przez dietetyków i w ciągu 2 tygodni zgubiłam ostatnie 4 czy 5 kg.

Tak więc tych nabranych w ciąży 25 kg pozbyłam się w niespełna 1,5 roku, ale tak naprawdę "pracowałam" na to te 2 tygodnie, wcześniej dłuuuuugaaaaaśneeeee codzienne spacery.

A w czasie ciąży odżywiałam się super zdrowo, regularnie pływałam i ćwiczyłam i co? 25 kg do przodu.

Dla mnie te dodatkowe kilogramy nie były jakimś psychicznym obciążeniem, owszem, byłam grubsza (no, na początku może gruba ), ale to nie znaczy, że zaniedbana, co często się niestety zdaża młodym mamom. Fryzura, makijaż, nowe (wieksze) ciuchy i wóżeczek z dzidziusiem to mój obraz młodej - dumnej mamy.
Ja ten okres wspominam bardzo dobrze, nie byłam niewyspana, przemęczona czy zaniedbana.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 18:40   #11
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

no i o to chodziło czuje sie pocieszona mam nadzieje ze bede miec swooj pokarm nie tylko ze wzgledu na mnie ale i na dziecko .Napewno bede chodzic na spacerki i bede cwiczyc .

Ktooras z was napisała ze w ciazy zdrowo sie odzywiała pływała a i tak przytyła 25kg u mnie to samo tez doozo chodziłam zdrowo jadłam ale jest cos czemu pewnie zawdzieczam te fajną figure hektolitry mleka !nie umię sie opanowac i pije ok 1l mleka dziennie
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 19:39   #12
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Ja sobie też myślę, że szczupłe kobiety paradoksalnie tyja w ciąży więcej, ale też szybcuitko wracaja do swojej wagi, wręcz błyskawicznie, ale to nie jest regułą jak wszystko... Dużo zależy tez od genów, jak tyły nasze mamy, babcie itd...
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 19:42   #13
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Ja przytyłam aż 22 kilo w ciąży!!! Tydzień po porodzie ważyłam już 12 kg mniej, chyba dlatego, że w ostatnim miesiącu strasznie zatrzymywała mi się woda w organiźmie. Teraz moja córeczka ma dokładnie pół roku, a ja niestety przez ten czas straciłam tylko 3 kiloCo prawda nie ćwiczę, karmię piersią, nie jem słodyczy, ale ciężko mi jest zrzucić resztę. Od tego tygodnia wzięłam się za siebie i rozpoczełam ćwiczenia Ale wydaje mi się, że w moim przypadku tycie w ciąży jest dziedziczne. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego Autorce wątku!!
uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 20:58   #14
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Cool Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

przed porodem-54kg
pod koniec ciąży-74kg
6 miesięcy po porodzie-62kg
Do figury wcześniejszej raczej nie wróce -bioderka staneły w miejscu na 94cm i raczej do 90 już nie zejdą ,boczki i sadełko nadal mam choć staram się ćwiczyć regularnie.Marzę o pójściu na dietę ale narazie to nie możliwe bo karmie córe piersią.pzdr i życzę wytrawałości tym ,które pragną wrócić do wcześniejszej figurki
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 21:28   #15
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

przed ciaza 53 kg
ciaza 63 kg
po ciazy tak jak bylo przed ciaza 53 kg

ja nie mialam problemu ze zrzuceniem wagi po porodzie. kazda kobieta inaczej reaguje na ten stan blogoslawiony - jedne z nas nie maja z tym problemu, a inne tyja niemilosiernie.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 07:47   #16
Czarnulka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 54
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Przed ciaza 50 kg w ciazt przytylam 9kg obecnie waze 43kg.Nie mialam problemow z rzuceniem zbednych kilogramow .
__________________
"Grzeczne dziewczynki ida do nieba..a ja ide tam gdzie chce..."
Czarnulka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 10:07   #17
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Przytyłam 13 kg. Ze szpitala wróciłam 9 kg lżejsza, ale miałam cesarkę i łącznie z dniem w którym rodziłam (a raczej próbowałam urodzić ) to 3 dni nic nie jadłam.
Te 4 pozostałe kilogramy zrzuciłam w 4 miesiące i muszę powiedzieć, że nigdy w życiu nie miałam takiej figury jak wtedy. Przy wadze sprzed ciąży miałam biust o 2 rozmiary większy. Ech....
Pocieszę wszystkie "świeże" mamusie że na prawdę łatwo gubi się te kilogramy jeśli karmi się piersią.
...no przynajmniej mnie było o wiele łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej czy później.
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:01   #18
dosieńka
Raczkowanie
 
Avatar dosieńka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 294
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez marcelina73

Dla mnie te dodatkowe kilogramy nie były jakimś psychicznym obciążeniem, owszem, byłam grubsza (no, na początku może gruba ), ale to nie znaczy, że zaniedbana, co często się niestety zdaża młodym mamom. Fryzura, makijaż, nowe (wieksze) ciuchy i wóżeczek z dzidziusiem to mój obraz młodej - dumnej mamy.
Ja ten okres wspominam bardzo dobrze, nie byłam niewyspana, przemęczona czy zaniedbana.
kochana

dzieki za kojące słowa jak czytam ,że przed ciążą dziewczyny ważyły 53 (ja 60) i przytyły 8 - 9 kg to jestem przerażona
ale .... co tam przemówiły do mnie Twoje słowa dzięki
dosieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:32   #19
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez dosieńka
kochana

dzieki za kojące słowa jak czytam ,że przed ciążą dziewczyny ważyły 53 (ja 60) i przytyły 8 - 9 kg to jestem przerażona
ale .... co tam przemówiły do mnie Twoje słowa dzięki
To nic strasznego ja przed ciążą ważyłam 60 kg, jak szłam do porodu to aż 82kg(czyli w ciąży przytyłam 22 kg)a po porodzie zostało mi 15kg czyli ważyłam 75 kg.A 1,5 roku póżniej po odchudzaniu 50 kg - zgubiłam 25 kg(jestem z siebie dumna że dałam rade)I waga po 4 latach po skączeniu odchudzania 54 kg.Jejku ja nawet przed ciążą nigdy tyle nie ważyłam
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 12:46   #20
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Waga przed ciażą - 68 (trochę przytyłam już przed)
Tydzień przed porodem - 85,5 czyli 17,5 w plusie
Najwięcej przytyłam na początku ciąży, w trzecim miesiącu aż 4 kg, to przez mdłości z którymi dawały sobie radę tylko 2 duże, białe buły srednio 3-4 razy dziennie, inaczej nie byłam w stanie nawet myśleć nie mówiąc juz o jakimkolwiek działaniu
Nie wiem ile ważyłam po porodzie ale młoda 4.120, i bardzo duże łożysko
6 tygodni po porodzie ważyłam 75 kg, czyli ponad 10 mniej
3 miesiące po porodzie 73 kg, waga utrzymała się do 5 miesiąca
pół roku po ważę 67,5 kg czyli pół kilo mniej niż przed

Na początku byłam trochę załamana, że tłuszczyk nie chce schodzić ale dałam sobie 9 miesięcy na powrót do wagi sprzed ciąży, bo tyle czasu przybierałam
Poszło szybciej ale nie jestem zadowolona, w ostatnim okresie straciłam glownie mięśnie, teraz musze je odbudować.
Docelowo chcę dojść do mojej idealnej wagi 62-64 kg ale przede wszystkim do wysportowanej sylwetki a nie wiszących posladków i galaretowatego brzuszka (w biodrach mam 6-7 cm mniej niz przed ciążą, za to tyle samo zostało w talii)
Cały czas karmię piersią, w zasadzie wyłącznie, oprócz 3 dni, kiedy próbowałam wprowadzić inne jedzonko. Chodzę na spacerki, latem i jesienią praktycznie codziennie, teraz zależy od pogody i samopoczucia.
Staram się odżywiać zdrowo (o ile to możliwe na angielskie warunki) ale jem praktycznie wszystko, nawet pizzę i frytki - oczywiście bez przesady. Zalezy mi przede wszystkim na utrzymaniu laktacji, więc posiłki jem co 3 godziny.
Figura jest dla mnie ważna ale karmienie ważniejsze. Jeśli uda mi się osiągnąc cel w czasie karmienia, to świetnie, jeśli nie to popracuję nad tym jak skończe karmić - nic na siłę.

Pozdrawiam wszystkie Mamusie
Nie dajmy się zwariować
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 13:51   #21
majka14
Raczkowanie
 
Avatar majka14
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 247
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Ja na początku ciąży bardzo schudłam jakieś 7 kg a przytyłam zaledwie 6 jak jechałam na porodówke to mi nie wierzyły siostry że to 9 miesiąc poprostu mój brzuszek wyglądał na jakiś 6
majka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:21   #22
Kasiekkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 73
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Ja wazylam przed ciaza 54 kg podczas ciazy przytylam tylko 6 kg.W tym Synek wazyl 3,5kg.Po porodzie spadlam na 51 kg a obecnie waze ponownie 54 kg,karmie caly czas piersia a moj synek 10 lutego skonczy 6 miesiecy.Podczas ciazy bylam bardzo aktywna,caly czas spacerowalam nawet 2 tygodnie przed porodem bylam na dlugim spacerze w gorach.
Tak jak Majka14 na porodowce pytali sie mnie z jaka sprawa przyszlam bo mialam nieduzy brzuszek,hii...,do 7 miesiaca mialam ciaze prawie niewidoczna.
W ciazy czulam sie jakbym wogole w ciazy nie byla
Kasiekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:35   #23
vinca_minor
Raczkowanie
 
Avatar vinca_minor
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 131
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

moja Mamusia podczas ciąży przytyła 26kg, a moja ciocia zalednie 6kg a i ja i moja kuzynka ważyłyśmy tyle samo po urodzeniu; 3,9kg. Obie są z natury chudziutkie (moja mama przed zajściem w ciążę ważyła 48kg przy wzroście 167cm, moja ciocia podobnie), ale za to miały kompletnie inne objawy podczas ciazy. Mojej Mamusi puchły nogi, była ciągle zmęczona, zaś moja ciocia chudła w pierwszych miesiącach ciąży i była żywiołowa.
vinca_minor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:57   #24
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

ja az 20 kg, choc jak wiele dziewczyn przez pierwszy trymestr chudlam. ale licze od wagi sprzed ciazy a nie pod koniec 3 miesiaca...
a tak poza tym,to jak sie wkleja cytat? nie jestem tu nowa, ale nigdy tego nie robilam...
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:58   #25
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez ma-li-na
no i o to chodziło czuje sie pocieszona mam nadzieje ze bede miec swooj pokarm nie tylko ze wzgledu na mnie ale i na dziecko .Napewno bede chodzic na spacerki i bede cwiczyc .

Ktooras z was napisała ze w ciazy zdrowo sie odzywiała pływała a i tak przytyła 25kg u mnie to samo tez doozo chodziłam zdrowo jadłam ale jest cos czemu pewnie zawdzieczam te fajną figure hektolitry mleka !nie umię sie opanowac i pije ok 1l mleka dziennie
Z tym mlekiem to bym uważała, ja też jestem fanką białego płynu i w ciąży sobie nie żałowałam. Mój syn niestety miał z tego powodu przez rok alergię mleczną, a ja byłam przez 14 miesięcy na bezmlecznej diecie (fuj!) z powodu karmienia piersią. Ale to tak na marginesie. Mleko szkodzi, to wiemy.
W ciąży przytyłam 18 kilo, jak wróciłam ze szpitala to byłam już o 12kg lżejsza - to woda. Pociłam się okropnie przez 3 miesiące po porodzie, plus robota przy małym (prawie bez pomocy) i w 3 miesiące schudłam znacznie, do 49 kg.
Także wagą się nie przejmuj, czeka cię taki ogrom pracy że zrzucisz napewno. (pod warunkiem karmienia piersią). To mleko bardziej mnie martwi. Może inne dziewczyny się wypowiedzą. A zwłasza po porodzie jak będziesz karmiła maluszka zrezygnuj z nabiału na czas jakiś, nabiał bardzo uczula, maluchy nie trawią mleka krowiego, po co je obciążać.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 16:06   #26
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
mnie udalo sie zrzucic kg ciazowe, ale wygladam inaczej, gorzej...
tak mi sie wydaje, tż mowi, ze nie zauwazyl, ale chyba chce byc mily.
nie odchudzalam sie, po prostu karmie piersia i gonie obok malej.
może na wiosne cos pocwicze, hm, może...

zazdroszcze tym, ktore maja cialka fajowe jak przed ciaza, ale moze mnie tez sie uda cos z tym zrobic?? nie waze duzo, bo 57 kg przy 174 cm ale nie podobam sie sobie, bo mam wrazenie ze wszystko mi wisi i ze mam za duzo skory na brzuchu buuu
wiem, ze to nie o mnie ten watek, ale tak tylko chcialam sie Wam pozalic
jestem wstretna, zakompleksiona baba

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-02-24 o 00:09 Powód: post pod postem
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 16:23   #27
fineska
Raczkowanie
 
Avatar fineska
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 92
GG do fineska
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

czesc sloneczka
jestem mama 2 miesiecznej Natalki w ciazy przytylam 13 kilo (do 81kg z 68kg).wracajac do domu wazylam 75 kilo, teraz okolo 70 po 2 miesiacach.Niestety zostalo mi duzo wiecej centymetrow w brzuszku i w bioderkach niz przed ciaza i choc waga jest bliska wadze wyjsciowej to nie podobaja mi sie teraz proporcje mojej figury dodam ze karmie piersia ale to nie bardzo pomaga..teraz po 2 miesiacach musze wprowadzac do swojego jadlospisiku pokarmy normalne tzn powolutku przyzwyczajac mala do jedzenia wszystkiego po trochu! zrezygnowalam ze slodyczy calkowicie od poczatku lutego! zaczelam cwiczyc od wczoraj ale jak sama zauwazylam moja kondycja legla w gruzach!przed ciaza biegalam na aerobik i ogolnie wiecej sie ruszalam niz teraz!czekam na sloneczne dni i na spacerki ktore beda chyba moim zbawieniem!poza tym dojezdzam z lowicza do lodzi na uczelnie wiec to tez czas mi zajmuje i nie zawsze na spacerek sie udam!
i tu mam do was Kochane wilka prosbe - poradzcie co moge jesc i jak ulozyc rozklad dnia zeby choc troche zgubic tych kilogramikow?? sama nie wiem..bo przeciez nie moge sie ograniczac w jedzonku aby miec pokarm! czy myslicie ze uda mi sie zrzucic te nadprogramowe centymetry(bo bardziej mi na nich zalezy niz na kg)??
z gory dziekuje takze za ten watek bo szukalam takiego od kilku dni..
caluski i buziaczki
pa
fineska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 18:18   #28
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

ja słyszałam ze najlepszym sposobem na wyrobienie mięsni i stracenie sporej ilosci cm jest skakanie na skakance ok 30 min dziennie tak moja kolezanka schudła 20 ciązowych kg w kilka miesięcy.Bardzo spodobał mi sie ten pomysł tani i mało czasochłonny 15min rano i 15min wieczorkiem tylko niewiem po jakim czasie moge zacząc cwiczyc po połogu
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:46   #29
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

Ja przytyłam 18 kg.,wazyłm przed ciążą 51 kg.
Po porodzie spadły mi tylko 4 !!!!!
Reszta to moja ciężka praca i do teraz mi zostało-tzn.chodzę na aerobik i jak się uda troszkę zostaję na siłowni na przyrządy aerobowe 3 razy w tygodniu.
Mój syn ma 3 lata a ja dopiero teraz wyglądam dobrze.
Karmiłam półtora roku piersią nie obżerałam się,
Po pewnym czasie zaczęłam ćwiczyć w domu callanetics,a jak synek mi troszkę podrósł(miał 2 lata) zapisałam się na fitness-to świetna sprawa dla młodej mamy-suuuper relaks,przerwa od domowych obowiązków,fajna figura i duużo endorfin,czyli pozytywnego nastawienia do życia.

To trochę dla Marciszonka-polecam.
P.S.
Jak zapisywałam się na siłownię nie miałam już zbędnych kilogramów-no może ze 2,ale figura po porodzie mi się popsuła,brzuszek...,tłusz czyk na biorach...,a teraz znów mam 60 cm. w talii.
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 08:22   #30
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Ile przytyłyscie w ciąży?

60 w talii? fajnie... super!!!
ja przed ciaza mialam 65 teraz troche wiecej (boje sie dokladnie zmierzyc, haha)
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-09 17:03:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.