Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-23, 09:37   #4021
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
O, to mnie zdziwilo. Zeszłej zimy komuś wybuchla taka mała butla i były kartki ze spółdzielni wywieszone o zakazie. Czyli to pewnie na poziomie regulaminu spółdzielni. Dzięki
Tu odniesienie znajduje szereg przepisów, w tym oczywiście ppoż. Generalnie ustawodawca nie zakazał, natomiast nadrzędnym dobrem jest bezpieczeństwo ludzi i w dalszej kolejności mienia. Innymi słowy, jeżeli wie się o sąsiedzie, że korzysta z takiego rozwiązania (mam na myśli budynki bez stałej instalacji gazowej) a ma się wątpliwości, czy w sposób bezpieczny, to bardzo szybko zainteresuje się nim administracja, straż pożarna itd. Jest to natomiast ZABRONIONE w lokalach, które już są wyposażone w stałą instalację gazową. Czyli tam, gdzie budynek jest zaopatrywany w gaz nie można sobie samowolnie zacząć korzystać z butli dodatkowo / zamiast stałej instalacji.


https://www.gniezno24.com/aktualnosc...drowie-i-zycie
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-11-23 o 09:38
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 11:04   #4022
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Z kujawsko-pomorskiego smutna historia. Aż ma się ochotę pomóc. Małżeństwo dopadła choroba, potrzeby są podstawowe.
Zamysl szlachetnej paczki nie jest zly, zle jest to co sie dzieje i na co zezwalaja ludzie zarzadzajacy tym. Rodziny ktore dosiegla tragedia jak choroba, wypadek, pozar, niepelnosprawnosc, cokowiek, sa ludzmi ktorymi chce sie pomoc i dac im troche ciepla na swieta. Ale przegladajac baze rodzin i widzac cala rzesze nierobow, wyuczonych zycia na zasilkach, nieskalanych praca to sie traci jakikolwiek szacunek i zaufanei do tej akcji, dlatego dziwie sie ze zarzadzajacy tym na to pozwalaja. Jak czytam o chorobach alkoholowych, matkach odprowadzajacych swoje prawie dorosle dzieci cale dnie do szkoly co uniemozliwia im prace, rodziny z mlodymi doroslymi ktorym niechce sie pracowac bo za daleko albo kiepskie warunki zatrudnienia, albo najlepsze starzy kawalerowie zyjacy z emerytury schorowanej matki bo do pracy nie po drodze, to sie chce ta akcje wysmiac. Smutne.
Swoja droga wymagania tez sa z kosmosu. O ile lustrzanke moge zrozumiec bo mlode talenty trzeba wspierac, jesli jest ogarnieta robi cos w tym temacie dziewczyna to moze na tym z czasem zarabiac, to taka zmywarka to dla mnie cos nieprawdopodobnego. Sama nie mam, myje recznie i zyje. A potem w bazie sa ludzie ktorzy nie maja co jesc i prosza o konserwy i srodki czystosci, oraz ludzie ktorym sie nie chce myc garow wiec prosza o zmywarke lub kuchnie indukcyjna ( swoja droga tez nie mam, chyba zyje ponizej minimalnego poziomu...)
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pinkieee
Czas edycji: 2021-11-23 o 11:12
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 12:01   #4023
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tu odniesienie znajduje szereg przepisów, w tym oczywiście ppoż. Generalnie ustawodawca nie zakazał, natomiast nadrzędnym dobrem jest bezpieczeństwo ludzi i w dalszej kolejności mienia. Innymi słowy, jeżeli wie się o sąsiedzie, że korzysta z takiego rozwiązania (mam na myśli budynki bez stałej instalacji gazowej) a ma się wątpliwości, czy w sposób bezpieczny, to bardzo szybko zainteresuje się nim administracja, straż pożarna itd. Jest to natomiast ZABRONIONE w lokalach, które już są wyposażone w stałą instalację gazową. Czyli tam, gdzie budynek jest zaopatrywany w gaz nie można sobie samowolnie zacząć korzystać z butli dodatkowo / zamiast stałej instalacji.


https://www.gniezno24.com/aktualnosc...drowie-i-zycie
A widzisz, to mam odpowiedź bo nasze bloki mają stałą instalację gazową. Dziękuję za wyjaśnienie, już wszystko jasne

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 12:19   #4024
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
To jest jawna kpina z innych ludzi. No po prostu żart. Dwójka dorosłych ludzi, w tym jedna za granicą i biedaki z nich. No jakże mi przykro.
I ojej, potrzebują PŁYTY INDUKCYJNEJ. Nie może to być używana kuchenka gazowa, która można kupić w necie za 2 stowy, potrzebują PŁYTY INDUKCYJNEJ.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To jest niepowazne przede wszystkim. Ja nie wiem, co ma swiateczna paczka do remontowania i meblowania komus mieszkania. Przeciez to moze byc koszt kilkunastu/kilkudziesieciu tysiecy. Musialabym na glowe upasc zeby sie do czegos takiego dolozyc - jeszcze rozumiem gdyby w wyniku wypadku ich obecn lokum wymagalo szybkiego remontu, ale isc do SZP i prosic o remont mieszkania? Niedlugo to bedzie podana suma, jaka rodzina chce uzbierac zeby zainwestowac w bitcoiny.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 13:35   #4025
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89008471]To jest niepowazne przede wszystkim. Ja nie wiem, co ma swiateczna paczka do remontowania i meblowania komus mieszkania. Przeciez to moze byc koszt kilkunastu/kilkudziesieciu tysiecy. Musialabym na glowe upasc zeby sie do czegos takiego dolozyc - jeszcze rozumiem gdyby w wyniku wypadku ich obecn lokum wymagalo szybkiego remontu, ale isc do SZP i prosic o remont mieszkania? Niedlugo to bedzie podana suma, jaka rodzina chce uzbierac zeby zainwestowac w bitcoiny.[/QUOTE]Jak byłam w liceum to w pobliżu mojej miejscowości był pożar w domu. Poszkodowani byli mega wdzięczni za wszystko, ludzie oddawali im stare meble które mieli w piwnicach czy garażach.. myślę że do głowy by im wtedy nawet nie przyszło żeby wybrzydzać czy prosić o nowe i tak właśnie można odróżnić osoby potrzebujące od zwykłych "dejów"..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 14:13   #4026
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89008471]To jest niepowazne przede wszystkim. Ja nie wiem, co ma swiateczna paczka do remontowania i meblowania komus mieszkania. Przeciez to moze byc koszt kilkunastu/kilkudziesieciu tysiecy. Musialabym na glowe upasc zeby sie do czegos takiego dolozyc - jeszcze rozumiem gdyby w wyniku wypadku ich obecn lokum wymagalo szybkiego remontu, ale isc do SZP i prosic o remont mieszkania? Niedlugo to bedzie podana suma, jaka rodzina chce uzbierac zeby zainwestowac w bitcoiny.[/QUOTE]Obstawiam że wzięło się to z zainteresowania akcją firm . Pracownicy się zrzucają, więc kwota wychodzi większa.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 14:14   #4027
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

A znacie przypadek kobiety, która była w patologicznej sytuacji, np. w związku patologicznym, z dzieckiem lub dziećmi, bez pracy albo z biednej rodziny i przeszła przemianę - skończyła studia, założyła firmę, odniosła sukces, awansowała społecznie?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2021-11-23 o 14:15
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-23, 14:22   #4028
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A znacie przypadek kobiety, która była w patologicznej sytuacji, np. w związku patologicznym, z dzieckiem lub dziećmi, bez pracy albo z biednej rodziny i przeszła przemianę - skończyła studia, założyła firmę, odniosła sukces, awansowała społecznie?
Ale ze w paczce czy tak ogólnie? Bo jeśli to drugie, to przykładami mogę sypać z rękawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 14:24   #4029
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A znacie przypadek kobiety, która była w patologicznej sytuacji, np. w związku patologicznym, z dzieckiem lub dziećmi, bez pracy albo z biednej rodziny i przeszła przemianę - skończyła studia, założyła firmę, odniosła sukces, awansowała społecznie?
Może nie patologicznej, bo w swoim czasie wiodło im się bardzo dobrze, ale znam dziewczynę, którą chłop zostawił z dzieckiem, bez pracy i z ogromnymi długami (strzelam, ale to chyba było grubo ponad pół miliona), nie chcę się wdawac w szczegóły, ona w tym wszystkim nie była winna niczego. Zlicytowali jej mieszkanie, zabrali wszystko.
Udało jej się przekuć to w sukces, też nie będę wchodzić w szczegóły, ale jest szczęśliwa, ma swój biznes i wiedzie jej się bardzo dobrze.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 14:24   #4030
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ale ze w paczce czy tak ogólnie? Bo jeśli to drugie, to przykładami mogę sypać z rękawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ogólnie .
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 14:44   #4031
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Tak, ogólnie .
To nawet ja sama się chętnie zgłoszę - biedna rodzina, ojciec alkoholik przemocowiec, za dobry do chodzenia do pracy. Mama lata pracy w handlu, zamiast zgodnie z wykształceniem, przy kryzysie skończyła się praca i też latami bezrobotna. Roznosiłam ulotki po szkole w gimnazjum, żeby zarobić na najtańszy internet (do nauki) plus dorzucać się do rachunków.
Teraz? Magister inżynier po mechanice, pracuje w automotive, w obecnym zakładzie już mam dwie podwyżki za sobą.

Jest ciężko, bo nie ma się takiej siatki bezpieczeństwa, jak rówieśnicy z bogatszych domów, ale da się.

Mam też koleżankę molestowaną w domu, wyprowadziła się na studia i też ogarnia swoje życie. Inna koleżanka rozeszła się z facetem, z którym miała wpadkę, a on nie kazał jej wracać do pracy - wynajmuje mieszkanie w Poznaniu, pracuje zgodnie z wykształceniem, właśnie przedłużyli jej umowę.

Da się wyjść z najgorszego bagna, tylko trzeba mieć w sobie chęci i samozaparcie.
Dlatego tak alergicznie na mnie działa paczka, wiele z tych rodzin jest w lepszej sytuacji materialnej, niż ja byłam. Nikt nie chciał nam zasponsorowac xboxa, mebli do kuchni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-23, 16:11   #4032
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Rodzina z wioski moich dziadków, rodzice niby-rolnicy, ale ich bycie rolnikiem ograniczało się do trzymania krowy, paru kur i uprawy warzyw na własne potrzeby. Ojciec nie wylewał za kołnierz i może dlatego nie szukał pracy w pobliskich miasteczkach, pomimo tego że mieli samochód. Co ważne, w tych okolicznych miastach teraz na pewno jest bardzo trudno o pracę, ale lata temu w tym regionie było parę przedsiębiorstw. Matka siedziała w domu. Teraz najmłodszy syn żyje podobnie jak rodzice, edukację skończył po gimnazjum, natomiast jego dwójka starszego rodzeństwa wyjechała, pokończyli studia, najstarsza chyba nawet robiła doktorat. I było to dobrych 20-parę (a chciałam już napisać, że kilkanaście.. jestem taka stara ) lat temu, kiedy myślę że jednak były gorsze możliwości na wyrwanie się z takiego życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 07:23   #4033
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Obstawiam że wzięło się to z zainteresowania akcją firm . Pracownicy się zrzucają, więc kwota wychodzi większa.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
moze tak byc, dlatego ja osobiscie nigdy grosza nie dałam, teraz problemu nie ma, bo obecna firma nie uczestniczy w tej akcji
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 07:40   #4034
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
moze tak byc, dlatego ja osobiscie nigdy grosza nie dałam, teraz problemu nie ma, bo obecna firma nie uczestniczy w tej akcji
I mnie to strasznie wkurza, bo zamiast wydawać kilka czy nawet kilkanaście tysięcy na jedną rodzinę, taka firma mogłaby pomóc kilkunastu rodzinom, seniorom, którzy naprawdę mają skromne życzenia co do przezentów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 07:49   #4035
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
I mnie to strasznie wkurza, bo zamiast wydawać kilka czy nawet kilkanaście tysięcy na jedną rodzinę, taka firma mogłaby pomóc kilkunastu rodzinom, seniorom, którzy naprawdę mają skromne życzenia co do przezentów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oj tak bez rumianków?

a serio, zgadzam się, uwazam ze akcja jest z gruntu zła, zle założenia, zła organizacja. Tzn załozenia gdzies tam były dobre, ale nikt nie potrafił ich w takim kształcie wprowadzić w zycie i wyszło co wyszło.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 08:32   #4036
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
Jak byłam w liceum to w pobliżu mojej miejscowości był pożar w domu. Poszkodowani byli mega wdzięczni za wszystko, ludzie oddawali im stare meble które mieli w piwnicach czy garażach.. myślę że do głowy by im wtedy nawet nie przyszło żeby wybrzydzać czy prosić o nowe i tak właśnie można odróżnić osoby potrzebujące od zwykłych "dejów"..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I takim ludziom bym pomogla, nawet bym sie chetnie zrzucila na nowa rzecz. Ale prosic o kase na remont, o oplacenie uslug elektryka i hydraulika (!), kiedy sie bralo jakas rudere ze wiadomoscia jej stanu - no nie. Ja bede nedlugo kupowac mieszkanie, pewnie tez wezme cos do generalnego remontu, ale do glowy by mi nie przyszlo zglaszac sie z tego powodu o pomoc. No w ruderze nie da sie zyc luksusowo, co za szok...

I dla mnie wieksze potrzeby to jest juz jakas lodowka, notebook - a gdzie tu remont i materialy do niego za kilkadziesiat tysi. I to ma byc prezent swiateczny. Mozna tez w prezencie swiatecznym podarowac bombelkowej rodzinie dom, bo przeciez w komunalnym mieszkaniu moze im byc ciasno.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 08:40   #4037
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To ja konkurencyjnie, ale im więcej tej konkurencji, tym lepiej



Przesyłam stronę i filmik. Takie morze miłości emanuje z ekranu, że zatopiłoby świat! Miło mi, że od jakiegos czasu mogę przyczyniać się do radości starszaków i samej czerpać z ich radości i miłości i to pełnymi garściami!

https://jestrobotka.blogspot.com/sea...3%B3tka%202017
Ja biorę udział już z 6 lat

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 08:44   #4038
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89011262]

I dla mnie wieksze potrzeby to jest juz jakas lodowka, notebook - a gdzie tu remont i materialy do niego za kilkadziesiat tysi. I to ma byc prezent swiateczny. Mozna tez w prezencie swiatecznym podarowac bombelkowej rodzinie dom, bo przeciez w komunalnym mieszkaniu moze im byc ciasno.[/QUOTE]

Wlaśnie, kurde ja rozumiem, ze ciągną z paczki ile sie da, mają to już chyba we krwi, ale bardzo mnie razi, że organizatorzy tylko temu przyklaskują.
Zalozenie, że ktos kogo stac robi prezent przy okazji świąt dla osób, które znalazły się w trudnym położeniu jest spoko. Tylko to sie powinno ograniczać do pomocy osobom, ktore po pierwsze mają realne problemy typu niepełnosprawność, choroba, pożar itd, a nie problemy, w które sami sie pakują. Mało opisów, ze rodzinie wiodlo sie calkiem ok, póki na świat nie przyszła kolejna trójka dzieci? Same nie przyszły.
Teraz te domy i mieszkania do remontu to w ogóle kuriozum.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 08:50   #4039
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
I mnie to strasznie wkurza, bo zamiast wydawać kilka czy nawet kilkanaście tysięcy na jedną rodzinę, taka firma mogłaby pomóc kilkunastu rodzinom, seniorom, którzy naprawdę mają skromne życzenia co do przezentów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w pracy od jakiegoś czasu właśnie zamiast Szlachetnej jest zbiorka na DPSy i listy, które dostajemy są bardzo skromne- żele pod prysznic, herbaty, kawy, dezodoranty. Naprawdę się czuje, że im pomoc jest potrzebna.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-25, 09:55   #4040
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
U mnie w pracy od jakiegoś czasu właśnie zamiast Szlachetnej jest zbiorka na DPSy i listy, które dostajemy są bardzo skromne- żele pod prysznic, herbaty, kawy, dezodoranty. Naprawdę się czuje, że im pomoc jest potrzebna.
Ja włączyłam się w akcję ośrodka pomocy społecznej. Najbardziej "wymyślnym" prezentem jaki zażyczyła sobie Pani, której robię paczkę, to spodnie dresowe. Przy czym pracownicę ośrodka same mówiły, że to są naprawdę biedni ludzie i wystarczą najzwyklejsze rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 10:43   #4041
Czubas
Raczkowanie
 
Avatar Czubas
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 164
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ogólnie trochę kumam sytuację, bo jednak nie ma żłobka i nie ma co zrobić z dzieciakami, więc ciężko z pracą. Opiekunka? Niby fajnie, ale z drugiej strony jednak spora część wypłaty by poszła na nią. W tym roku się nie udało, ale to można prosić o pomoc w znalezieniu miejsca w żłobkach dla dzieciaków, bo sam w sobie opis jest taką potwarzą dla tych, co realnie potrzebują pomocy.
Czubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 10:53   #4042
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Czubas Pokaż wiadomość
Ogólnie trochę kumam sytuację, bo jednak nie ma żłobka i nie ma co zrobić z dzieciakami, więc ciężko z pracą. Opiekunka? Niby fajnie, ale z drugiej strony jednak spora część wypłaty by poszła na nią. W tym roku się nie udało, ale to można prosić o pomoc w znalezieniu miejsca w żłobkach dla dzieciaków, bo sam w sobie opis jest taką potwarzą dla tych, co realnie potrzebują pomocy.
Jako osoba mieszkająca ponad pół życia na zadupiu stwierdzam, że nie trzeba żyć na zadupiu A mimo to widzę, że robienie sobie dzieci w miejscowościach, gdzie psy dupami szczekają istnieje i ma się dobrze

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 11:59   #4043
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Na fejsie wysyp ogłoszeń o dodatkowej pracy przed świętami. Ciekawe ilu respondentów byłoby zainteresowanych...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 14:04   #4044
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Zamysł Szlachetnej chyba był taki, żeby ludzie biedni mogli w trakcie świąt zjeść coś nie martwiąc się, że ich nie stać? a dodatkowo jakieś upominki, żeby mogli poczuć święta? A teraz z roku na rok mam wrażenie, że te rodziny w bazie są coraz bardziej roszczeniowe i robi się z tego "Nasz nowy dom" a nie Szlachetna Paczka. Wpadłam kiedyś na opis rodziny, która prosiła o zrobienie całej łazienki od zera. Wg mnie to nie są potrzeby, które zgłasza się do Szlachetnej Paczki. A przede wszystkim wolontariusze nie powinni być z łapanki.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 00:29   #4045
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Zamysł Szlachetnej chyba był taki, żeby ludzie biedni mogli w trakcie świąt zjeść coś nie martwiąc się, że ich nie stać? a dodatkowo jakieś upominki, żeby mogli poczuć święta? A teraz z roku na rok mam wrażenie, że te rodziny w bazie są coraz bardziej roszczeniowe i robi się z tego "Nasz nowy dom" a nie Szlachetna Paczka. Wpadłam kiedyś na opis rodziny, która prosiła o zrobienie całej łazienki od zera. Wg mnie to nie są potrzeby, które zgłasza się do Szlachetnej Paczki. A przede wszystkim wolontariusze nie powinni być z łapanki.

Niestety, szlachetne jakby nie było założenie zostało w wielu przypadkach wypaczone. I to rzutuje na obraz akcji jako całości.


Ja jak najbardziej rozumiem prośby typu lodówka, kuchenka, czy nawet zmywarka (jeżeli miałoby to jakieś uzasadnienie np. ktoś nie może moczyć rąk z powodu alergii, ma problemy z kręgosłupem itd. a dzieci małe i trzeba to jakoś obrobić). ALE jako pojedyncze prośby a nie "wyposażcie nam całą kuchnię". Nie stać Was na lodówkę? Okej, pomożemy, ale to ma być dla Was właśnie ten impuls, aby sobie ogarnąć inne sprzęty, meble, wyposażenie. Krok po kroku, rzecz po rzeczy - oszczędzanie, szukanie używanych na OLX, szukanie chętnych na oddanie za darmo. Dla mnie, pomijając sytuacje że komuś się dom spalił lub dziadkowie wzięli nagle na wychowanie gromadkę wnuków, bo rodzice okazali się kompletną porażką, nieporozumieniem jest fundowanie całego wyposażenia, robienie paczek o dużej wartości.


Bardzo spodobało mi się, gdy ostatnio Daniel Midas zrobił "robaczkową" zbiórkę dla rodziny, która adoptowała dzieci i pieniądze (będzie to kontrolowane) pójdą na korepetycje, kursy i pomoc psychologiczną dla tych dzieci. Z głową zrobione. Szacunek. Sama się dorzuciłam i jeżeli znowu coś zrobi, to znowu się dołączę, bo aż się sam portfel otwiera, gdy widzi się dobrze przemyślany cel. Początkowo miało być bodajże zebrane 10, czy 15 tysięcy a ostatecznie udało się ponad 60.

https://www.youtube.com/watch?v=skjmJH3jfjw&t=57s
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-11-28 o 00:30
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 08:26   #4046
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość


Ja jak najbardziej rozumiem prośby typu lodówka, kuchenka, czy nawet zmywarka (jeżeli miałoby to jakieś uzasadnienie np. ktoś nie może moczyć rąk z powodu alergii, ma problemy z kręgosłupem itd. a dzieci małe i trzeba to jakoś obrobić). ALE jako pojedyncze prośby a nie "wyposażcie nam całą kuchnię". Nie stać Was na lodówkę? Okej, pomożemy, ale to ma być dla Was właśnie ten impuls, aby sobie ogarnąć inne sprzęty, meble, wyposażenie. Krok po kroku, rzecz po rzeczy - oszczędzanie, szukanie używanych na OLX, szukanie chętnych na oddanie za darmo. Dla mnie, pomijając sytuacje że komuś się dom spalił lub dziadkowie wzięli nagle na wychowanie gromadkę wnuków, bo rodzice okazali się kompletną porażką, nieporozumieniem jest fundowanie całego wyposażenia, robienie paczek o dużej wartości.

Ja też to rozumiem w uzasadnionych przypadkach np. jakiejś staruszce zepsuła się lodówka i prosi o nią, bo ma np. emeryturę w wysokości 900zł. Ale jeśli widzę opis rodziny z rumiankami, gdzie chcą aby darczyńcy umeblowali całą kuchnię łącznie ze sprzętem, to coś jest nie tak. Niejedna osoba ot tak nie jest w stanie sobie umeblować całej kuchni czy łazienki i trzeba na to oszczędzać czy wziąć kredyt, więc może wizażanki też powinny się zgłaszać do paczek?
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2021-11-28 o 08:29
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 08:30   #4047
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Ja też to rozumiem w uzasadnionych przypadkach np. jakiejś staruszce zepsuła się lodówka i prosi tylko o to, bo ma np. emeryturę w wysokości 900zł. Ale jeśli widzę opis rodziny z rumiankami, gdzie chcą aby darczyńcy umeblowali całą kuchnię łącznie ze sprzętem, to coś jest nie tak. Niejedna osoba ot tak nie jest w stanie sobie umeblować całej kuchni czy łazienki i trzeba na to oszczędzać czy wziąć kredyt, więc może wizażanki też powinny się zgłaszać do paczek?
Jednego roku lodówka, drugiego kuchenka, trzeciego zmywarka.. i tak sobie można wyposażyć mieszkanie ze Szlacheckiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 22:56   #4048
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

A jak się sprzęty popsują, to zawsze można prosić o nowe. Zawsze ktoś da.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-29, 07:59   #4049
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-29, 08:03   #4050
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;89017167]Treść usunięta[/QUOTE]

OMG. Chyba najlepsze podsumowanie "ubóstwa" niektórych osób. Niektórych, bo przy tej inflacji, wzroście cen, to niestety jak najbardziej realna kwestia, szczególnie dla osób starszych, samotnych.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-11-29 o 09:39
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.