Jak zostać stewardessą? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-14, 22:51   #121
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez Mirandaa Pokaż wiadomość
na jakie studia najlepiej pójść aby mieć największe szanse żeby zostać stewardessą??? co radzicie?
nie ma znaczenia jakie studia ukonczylas, ja jestem z zawodu fizyk-akustyk
wazne abys znala jezyki, odpowiednio sie prezentowala i sprawdzila sie w trudnych sytuacjach

@Malinn

jest prawda, ze pracujemy po 8-12 dni, chyba wiem ile pracuje...
ilosc godzin jaka zapewniaja jest okreslona na rok i wynosci 500 z tego co pamietam

nie wiem jakie meki przechodzi Twoja kolezanka, jednak u nas o takim czyms nie ma mowy, w ciagu 6 miesiacy nie zdarzylo mi sie ani nie razu nie wrocic na czas do domu, rozne przypadki sie zdarzaja owszem, ale bardzo rzadko, o 3 rano fakt nalezy wstac, lecz wraca sie do domu tego samego dnia po 15 do tego wchodza nowe przepisy, iz zaczynajac prace przed 6, nie bedzie mozna zrobic wiecej, niz 2 loty, takze kolo 12 bede w domu, czasami idzie sie na 20 i wraca po 3 w nocy, jest to tryb zmianowy, dla mnie na plus, bo nie lubie monotonii, na szpilkach niczego nie roznosimy, poniewaz przepisy dotyczace uniformu nie pozwalaja nam na zakladanie butow na takim obcasie, nie wiem skad mit o problemach zajscia w ciaze...byc moze po 10 latach pracy lol

praca nie jest ciezka, naprawde....ja bym mogla zdecydowanie wiecej latac i zarobic sobie wiecej przy okazji, bo oprocz stycznia i lutego nie mialam wiecej dni pracy niz ta cholerna ósemka, w tym miesiacu to samo, ostatni raz lecialam w niedziele, a kolejny lot mam dopiero w sobote....niedziele,ponie dzialek i wolne do drugiego tygodnia czerwca lol, ale dlatego,ze od 26 maja mam urlop
ta praca jest jak kazda inna, ladnie sie w niej zarabia, jednak lepiej potraktowac ją jako przygode, poniewaz jest dosc monotonna, pasazerowie sa bardzo fajni, duzo sie dzieje w pozytywnym znaczeniu tego slowa

nie jest to zajecie dla osob, ktore lubie pracowac schematycznie w tych samych godzinach........dla mnie akurat katastrofa byloby wstawac o tej samej porze i pracowac od 8 do 16
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 15:30   #122
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
nie ma znaczenia jakie studia ukonczylas, ja jestem z zawodu fizyk-akustyk
wazne abys znala jezyki, odpowiednio sie prezentowala i sprawdzila sie w trudnych sytuacjach

@Malinn

jest prawda, ze pracujemy po 8-12 dni, chyba wiem ile pracuje...
ilosc godzin jaka zapewniaja jest okreslona na rok i wynosci 500 z tego co pamietam

nie wiem jakie meki przechodzi Twoja kolezanka, jednak u nas o takim czyms nie ma mowy, w ciagu 6 miesiacy nie zdarzylo mi sie ani nie razu nie wrocic na czas do domu, rozne przypadki sie zdarzaja owszem, ale bardzo rzadko, o 3 rano fakt nalezy wstac, lecz wraca sie do domu tego samego dnia po 15 do tego wchodza nowe przepisy, iz zaczynajac prace przed 6, nie bedzie mozna zrobic wiecej, niz 2 loty, takze kolo 12 bede w domu, czasami idzie sie na 20 i wraca po 3 w nocy, jest to tryb zmianowy, dla mnie na plus, bo nie lubie monotonii, na szpilkach niczego nie roznosimy, poniewaz przepisy dotyczace uniformu nie pozwalaja nam na zakladanie butow na takim obcasie, nie wiem skad mit o problemach zajscia w ciaze...byc moze po 10 latach pracy lol

praca nie jest ciezka, naprawde....ja bym mogla zdecydowanie wiecej latac i zarobic sobie wiecej przy okazji, bo oprocz stycznia i lutego nie mialam wiecej dni pracy niz ta cholerna ósemka, w tym miesiacu to samo, ostatni raz lecialam w niedziele, a kolejny lot mam dopiero w sobote....niedziele,ponie dzialek i wolne do drugiego tygodnia czerwca lol, ale dlatego,ze od 26 maja mam urlop
ta praca jest jak kazda inna, ladnie sie w niej zarabia, jednak lepiej potraktowac ją jako przygode, poniewaz jest dosc monotonna, pasazerowie sa bardzo fajni, duzo sie dzieje w pozytywnym znaczeniu tego slowa

nie jest to zajecie dla osob, ktore lubie pracowac schematycznie w tych samych godzinach........dla mnie akurat katastrofa byloby wstawac o tej samej porze i pracowac od 8 do 16

ehhh rozmarzyłam się a możesz napisać w jakiej jesteś linii ??
__________________
od 12.01.2010r. jestem (nie głupią) blondyną
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 12:26   #123
Safiya23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Czesc Wszystkim. Dziewczyny nie wiem czemu polowa z Was tak strasznie uczepila sie Stewek i uwaza, ze ten zawod to najgorsza praca na swiecie. Ja pracuje rowniez w wizzarze i nie narzekam. Co do szpilek to nosze je odkad pamietam, bo lubie i jak do tej pory nie narzekam na zylaki. Chce podkreslic, ze zadna praca nie jest idealna, w kazdej znajdzie sie jakis "przyjemniaczek" i utruje zycie. W tym zawodzie moze to byc pasazer, a gdzie indziej niemila kolezanka lub szef. I nie wiem jak mozna mowic, ze ta praca jest meczaca? Meczace sa loty i zmany czasu ale nie ta praca, a wiem co mowie, bo w okresie wakacyjnym, pomiedzy nauka wykonywalam prace fizyczna i wiem jak wyglada naprawde meczaca praca. To prawda co napisala Cholestic, ta praca jest nie dla kazdego, ale dlaczego zaraz ja tak krytykowac? Co do cery to nie tylko w tym zawodzie mozna ja zniszczyc. Kazda praca ma swoje plusy i minusy, zdaniem niektorych z Was ta ma minusy, dla mnie ta praca ma wiecej plusow, bo ja po prostu kocham ta robote. Pozdrawiam
Safiya23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 12:27   #124
Safiya23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Chloestic*
Safiya23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:45   #125
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

To jest wszystko po prostu przesadzone, cera wcale sie nie niszczy, jezeli dba sie o swoj organizm, ja biore capivit, pije wode mineralna, nie mam problemow z sucha skora itp......

Generalnie wkolo tego zawodu krazy wiele mitow. Meczace moze i sa loty 14godzinne, ale my akurat ich nie robimy. Ja uwielbiam ta prace, jest swietna atmosfera na pokladzie,zawsze wesola, czuje sie jakbym nie przychodzila do pracy czasami. Nie mecze sie w ogole, przeciez tam nie ma zadnego fizycznego wysilku!!! Jedno co moze byc meczace, to poranne loty przez wczesne wstawanie, ale ja mam ich maximum 4 razy w miesiacu.

Tak to jest jesli wypowiadaja sie na ten temat osoby, ktore gdzies cos uslyszaly itp.

Szczerze mowiac nie czuje zadnych negatywnych skutkow zdrowotnych. Mysle,ze dopiero po wielu latach takowe moga wystapic, ale to w kazdej pracy tak jest.
Zreszta pracujac te 8-12 dni w miesiacu.....ma sie wiele czasu na regeneracje lol
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 17:14   #126
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
To jest wszystko po prostu przesadzone, cera wcale sie nie niszczy, jezeli dba sie o swoj organizm, ja biore capivit, pije wode mineralna, nie mam problemow z sucha skora itp......

Generalnie wkolo tego zawodu krazy wiele mitow. Meczace moze i sa loty 14godzinne, ale my akurat ich nie robimy. Ja uwielbiam ta prace, jest swietna atmosfera na pokladzie,zawsze wesola, czuje sie jakbym nie przychodzila do pracy czasami. Nie mecze sie w ogole, przeciez tam nie ma zadnego fizycznego wysilku!!! Jedno co moze byc meczace, to poranne loty przez wczesne wstawanie, ale ja mam ich maximum 4 razy w miesiacu.

Tak to jest jesli wypowiadaja sie na ten temat osoby, ktore gdzies cos uslyszaly itp.

Szczerze mowiac nie czuje zadnych negatywnych skutkow zdrowotnych. Mysle,ze dopiero po wielu latach takowe moga wystapic, ale to w kazdej pracy tak jest.
Zreszta pracujac te 8-12 dni w miesiacu.....ma sie wiele czasu na regeneracje lol

__________________
od 12.01.2010r. jestem (nie głupią) blondyną
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 14:01   #127
natikot
Raczkowanie
 
Avatar natikot
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
STEWARDESSA mmmmm .... moje marzenie od lat
Nie potrafię opisać tego jak bardzo kocham samoloty ... niewiem dlaczego ... po prostu ot tak robię wszystko aby w przyszlości móc podjąć tą pracę Mam na tym punkcie totalnego bzika Ostatnio jak byłam na lotnisku (wyciągnęłam rodzinkę)
to jak to wszytko zobaczyłam to aż mi się płakać chciało szczególnie jak ukazały się samoloty ..nie wiem dlaczego... to wszystko przez te marzenia.
Patrzę na to realnie ..nie chodzi mi o zwiedzanie świata....
  • W liceum jestem na profilu o rozszerzonym angielskim
  • mam 169 wzrostu
  • szczupła
  • uroda podobno super (nie moja opinia -> znajomi)
  • angielski po skończeniu liceum bedzie baaaaardzo dobry
  • drugi jezyk to niemiecki po liceum bedzie dobry
  • umię dobrze pływać
  • dobre zdrowie
  • przyszłe studia (filologia angielska...mój drugi obłęt angielski mmmm...)
Ogolnie to masa chęci ... zapał ogromny...
JA JUż CHCE LATAC!! bo przecież marzenia się spełniają

Proszę o radę kogoś kto się na tym dobrze zna:

Co jeszcze mi potrzeba aby zostać Stefcią ?? mam jeszcze trochę czasu ..więc wszystko można zrobić


Osobiście radzę popracować nad ortografią.
A oprócz tego wszystko, co piszesz, to są, że tak to ujmę, wymogi formalne. Oprócz tego są, jak już ktoś wspominał, wymogi osobowościowe. Nie wystarczy być ładną, znać dwa języki obce i umieć pływać, żeby zostać stewardesą. Ogólnie rzecz biorąc trzeba mieć charakter.
Nas uczyli, że w tej pracy nie najważniejsze jest, aby ładnie się uśmiechać i elegancko podać kawę, tylko zachować zimną krew w czasie sytuacji awaryjnej i postępować rozsądnie. I z tym się zgadzam.
__________________
włoski
1.03.08->41 cm
natikot jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 15:46   #128
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez natikot Pokaż wiadomość
Osobiście radzę popracować nad ortografią.
A oprócz tego wszystko, co piszesz, to są, że tak to ujmę, wymogi formalne. Oprócz tego są, jak już ktoś wspominał, wymogi osobowościowe. Nie wystarczy być ładną, znać dwa języki obce i umieć pływać, żeby zostać stewardesą. Ogólnie rzecz biorąc trzeba mieć charakter.
Nas uczyli, że w tej pracy nie najważniejsze jest, aby ładnie się uśmiechać i elegancko podać kawę, tylko zachować zimną krew w czasie sytuacji awaryjnej i postępować rozsądnie. I z tym się zgadzam.

prosiłam o radę nie z zakresu polonistyki widzę w swojej wypowiedzi tylko jeden błąd ortograficzny .. a to, że czasami nie piszę kropki na z czy kreski nad n nie oznacza że nie znam jej, tylko, że po po prostu tak mi się szybciej pisze. Mam nadzieje ,że rozumiesz.

A jeśli chodzi o głowny temat to mam nadzieje że z moją osobowością wszystko ok ... tak mi się przynajmniej wydaje

Jeżeli jest tu ktoś kto zna się na tym i mógłby mi doradzić ale nie ,że dowiedział się czegoś z plot czy gdzieś coś przeczytał.. najlepiej osoba pracująca w tym zawodzie to bardzo proszę
__________________
od 12.01.2010r. jestem (nie głupią) blondyną
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 12:34   #129
patrycja_1460
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25
GG do patrycja_1460
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Jeśli zorganizują nabór do tego zawodu (nie wiem jak to się fachowo mówi)
to idź, tam Ci wszystko powiedzą.. :P
patrycja_1460 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 13:07   #130
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez patrycja_1460 Pokaż wiadomość
Jeśli zorganizują nabór do tego zawodu (nie wiem jak to się fachowo mówi)
to idź, tam Ci wszystko powiedzą.. :P

pójdę pójdę tylko że narazie mam ciut za mało lat
__________________
od 12.01.2010r. jestem (nie głupią) blondyną
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 08:25   #131
juliee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 76
GG do juliee
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Chloestic, Safiya23: czy macie dzieci?
dostałam ofertę pracy w liniach lotniczych i rozważam wszystkie za i przeciw. ciekawa jestem, jak dziewczyny z Waszej branży godzą pracę z życiem rodzinnym..? będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam!

Edytowane przez juliee
Czas edycji: 2008-06-08 o 08:26 Powód: literówka
juliee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 19:34   #132
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

mam 25 lat i poki co nie planuje zadnego dziecka, jednak warto podkreslic, iz latanie nie powoduje problemow w tym temacie, miesiaczke mam regularna co 28 dni bez stosowania hormonow, do tego wiele moich kolezanek pracujacych po 4 lata w tym zawodzie, bez problemu zaszlo w ciaze, takze nie ma sie czego obawiac, jest to jeden z mitow

w jakich liniach lotniczych dostalas oferte jesli moge spytac, jesli ryanair to podziekuj od razu

ja nie mam zadnego problemu z zyciem rodzinnym, pracuje 8 dni w miesiacu, reszte czasu jestem w domu, czy na wyjezdzie wakacyjnym
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 19:39   #133
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez patrycja_1460 Pokaż wiadomość
Jeśli zorganizują nabór do tego zawodu (nie wiem jak to się fachowo mówi)
po prostu- rekrutacja
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 08:39   #134
juliee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 76
GG do juliee
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
mam 25 lat i poki co nie planuje zadnego dziecka, jednak warto podkreslic, iz latanie nie powoduje problemow w tym temacie, miesiaczke mam regularna co 28 dni bez stosowania hormonow, do tego wiele moich kolezanek pracujacych po 4 lata w tym zawodzie, bez problemu zaszlo w ciaze, takze nie ma sie czego obawiac, jest to jeden z mitow

w jakich liniach lotniczych dostalas oferte jesli moge spytac, jesli ryanair to podziekuj od razu

ja nie mam zadnego problemu z zyciem rodzinnym, pracuje 8 dni w miesiacu, reszte czasu jestem w domu, czy na wyjezdzie wakacyjnym
dziękuję Ci za odpowiedź.

to oferta z FlyHigh, linie z Emiratów Arabskich
wygląda ciekawie, opinie mają dobre.
juliee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 13:37   #135
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

tak, Emiraty sa ok, bedziesz miala okazje pozwiedzac i troche zarobic, jednak mieszkanie w dalekim kraju, ciagle pobyty w hotelach, brak kontaktu z rodzina jest sporym minusem imo
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 18:32   #136
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Jak zostać stewardessą?

wlasnie dzisiaj wypelnilam formularz aplikacyjny na stewardessa.pl. Wyglada na to ze spelniam wymagania, wiec zobaczymy co z tego wyjdzie...
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 21:09   #137
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

powodzenia, trzymam kciuki
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 10:20   #138
olja19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 20
Dot.: Jak zostać stewardessą?

dziewczyny a to ogłoszenie: Kontrakt: 3 lata
Kandydaci zakwalifikowani po rozmowie rekrutacyjnej biorą udział w kursie dla stewardess/stewardów, który trwa ok. 5 tygodni. W celu zagwarantowania miejsca na kursie należy wpłacić opłatę rejestracyjną €100. Po zdaniu wszystkich egzaminów na kursie kandydaci otrzymują Certyfikat uprawniający ich do wykonywania zawodu stewardessy/stewarda w danych liniach lotniczych. Każdy kandydat po zakończeniu kursu ma zagwarantowaną pracę na powyższym stanowisku.
Kurs jest płatny, lecz dopiero po zdaniu wszystkich egzaminów na kursie. Na opłacenie kursu każdy kandydat może wziąć kredyt w Banku, z którym współpracuje pracodawca. Raty kredytu spłacane są poprzez comiesięczne odciągnięcie ustalonej kwoty od pensji w ciągu 1 roku.
Cena kursu to €2250. Natomiast pracodawca zwraca kandydatom €1200 według następującego schematu: po pierwszym miesiącu pracy - €300, po drugim miesiącu pracy - €300, po sześciu miesiącach pracy- €600. Kwoty te są dodawane do pensji.
Cena kursu obejmuje: udział w kursie, materiały do nauki, przelot do docelowego miejsca pracy na ok. 2 dni jeszcze podczas trwania kursu w celu zapoznania się z przełożonymi i znalezienia sobie zakwaterowania (w bazie można otrzymać namiary do agencji pośredniczących w wynajmie mieszkań). Po uroczystości wręczenia Certyfikatów kandydaci nie wracają do Polski, lecz rozpoczynają pracę i każdy zostaje oddelegowany już do swojego nowego miejsca pracy.
Pracodawca nie pokrywa kosztów zamieszkania pracowników.

podejrzane??
olja19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 16:30   #139
Safiya23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Czesc.
To ogloszenie pewnie od ryana, z tego co mi wiadomo tylko u nich trzeba placic za kurs i to fajna sumke.
Pozdrawiam
Safiya23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 22:18   #140
sasibela
Przyczajenie
 
Avatar sasibela
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 24
Wink Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hej, hej dziewczyny! Jestem tu nowa i nieco zielona,ale ten temat rozgrzał mnie do czerwoności. Bardzo interesuję się zagadnieniem pracy stewardessy i rozważam możliwość podjęcia pracy w tym zawodzie. Widzę, że jest tu sporo osób, które znają się dobrze na rzeczy i w związku z tym chciałabym,
1.coś więcej wiedzieć na temat tej 4-etapowej rekrutacji, o której Chloestic pisała.
Zrozumiałam, że 2 minuty to autoreklama, a pozostałe 3? Jakie są te przykładowe scenki i na czym polegają? Tak na pierwszy rzut oka wyglądają na rekrutacje na wydział aktorski, a kiedyś próbowałam swoich sił na warsztatach i okazało się tam, że jestem za spokojna;P
2.wiedzieć jakie długie są kontrakty? No bo co w sytuacji, gdy okaże się, że np. rok z dala od domu będzie trudny do zniesienia?
Co Wy na to?
sasibela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 16:46   #141
mrowamo
Przyczajenie
 
Avatar mrowamo
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Witam, ja także myślę o pracy stewardessy... Ale na początek chciałabym nieco sie dowiedzieć.. troche już tu przeczytałam, jednak mimo to chciałam napisać, że od września pójdę do 2klasy LO, klasa o profilu językowym (rozszerzony angielski i dodatkowy rosyjski). Czy ważne jest, jakie rpzedmioty i na jakim poziomie bede zdawać na maturze? I co po maturze, jakieś specjalne studia, specjalna szkoła policealna czy jeszcze coś innego, może jakiś kurs..?
Mam ok 164cm wzrostu (ale to przecież może ejszcze ulec zmianie, mam nadzieje), i ważę ok.57kg (ale jeśli będę wiedizała, że mam po co schodnąć, to napewno mi sie uda). Z twarzy jakąś super pięknością nie ejstem, ale brzydka też nie.. Czy myslicie, że mam szansę?
A i jeszcze pytanie o te testy.. Czy są trudne do przejścia, i na czym one tak dokładniej polegają?
Prosze o informacje, najbardziej zależałoby mi na tym, aby odpowiedizały osoby, które są związane z tym zawodem..
Z góry dziękuję za wszelkie info

Zamarzyła mi sie praca stewardessy, ponieważ bardzo zaintrygowały mnie samoloty, chciałabym poczuc jak to jest latać jako ktoś inny niz pasażer, zoabczyć i poznać wiecej niz taki 'zwykły' człoweik.. Rozumiecie.. Chciałbym też w końcu znaleźć odpowiedzi na pytania które wciąż rodza sie w mojej głowei. Najchętniej to zostałabym pilotem, bo to tez podobno wspaniałe uczucie sterować taka wielką maszyną, ale myślę, że praca stewardessy bardziej do mnie pasuje (a może się mylę..? ). W każdym razie kocham lotnictwo i to wszsytko dlatego
mrowamo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 19:27   #142
sasibela
Przyczajenie
 
Avatar sasibela
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hello...Czy ta dyskusja jeszcze trwa czy już koniec. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na moje pytania.Pozdrawiam!
sasibela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 22:25   #143
weronika12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hej ,jestem wysoką blondynką ,szczupłą , znam świetnie angielski i troszkę niemiecki , od małego pragnę być stewką , no ale teraz uświadomiłam sobię że mogłabym miec maly problem, mianowicie - mam troszkę krzywne nogi;( takiego X ;/ , powiedzcie mi czy to całkowicie przekreśla wszystko ???????????
weronika12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 03:06   #144
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez sasibela Pokaż wiadomość
Hello...Czy ta dyskusja jeszcze trwa czy już koniec. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na moje pytania.Pozdrawiam!
Hey

Mialam 2 tygodnie urlopu, do tego kompletnie zapomnialam o tym temacie

Opisze wszystko jutro ;]

Pzdr
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 10:16   #145
anab15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 132
GG do anab15
Dot.: Jak zostać stewardessą?

a ja mam 18 lat i po maturze za rok chce sie zglosic na rekrutacje. w ciagu roku musze sie nauczyc perfekcyjnie angielskiego bo i tak zdaje na maturze no i rosyjski zamierzam zdawac. czy mam szanse od razu po napisaniu matury czyli nie majac jeszcze tych 19 lat znajac jezyki i majac przypuscmy dobre zdrowie dostac sie na poklad? i czy da rade podpisac umowe tylko na czas wakacji i w momencie dostania sie na studia czyli pazdziernik skonczenia pracy? czy umowe podpisuje sie wylacznie na rok? dokladniej interesuja mnie warszawskie linie lotnicze bo tam zamierzam studiowac za rok, wiecie kiedy one oglaszaja rekrutacje? pozdrawiam
anab15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 10:55   #146
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Jak zostać stewardessą?

nie jestem pewna, ale rekrutacja raczej we wrześniu. ostatnio właśnie pod koniec wakacji widziałam kilka ogłoszeń linii lotniczych...
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 11:08   #147
weronika12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hej ,jestem wysoką blondynką ,szczupłą , znam świetnie angielski i troszkę niemiecki , od małego pragnę być stewką , no ale teraz uświadomiłam sobię że mogłabym miec maly problem, mianowicie - mam troszkę krzywne nogi;( takiego X ;/ , powiedzcie mi czy to całkowicie przekreśla wszystko ???????????
weronika12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 12:54   #148
patrycja_1460
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25
GG do patrycja_1460
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cierpliwości Weroniko..
Chloestic na pewno odpisze na Twoje pytanie
patrycja_1460 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 00:14   #149
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez sasibela Pokaż wiadomość
Hej, hej dziewczyny! Jestem tu nowa i nieco zielona,ale ten temat rozgrzał mnie do czerwoności. Bardzo interesuję się zagadnieniem pracy stewardessy i rozważam możliwość podjęcia pracy w tym zawodzie. Widzę, że jest tu sporo osób, które znają się dobrze na rzeczy i w związku z tym chciałabym,
1.coś więcej wiedzieć na temat tej 4-etapowej rekrutacji, o której Chloestic pisała.
Zrozumiałam, że 2 minuty to autoreklama, a pozostałe 3? Jakie są te przykładowe scenki i na czym polegają? Tak na pierwszy rzut oka wyglądają na rekrutacje na wydział aktorski, a kiedyś próbowałam swoich sił na warsztatach i okazało się tam, że jestem za spokojna;P
2.wiedzieć jakie długie są kontrakty? No bo co w sytuacji, gdy okaże się, że np. rok z dala od domu będzie trudny do zniesienia?
Co Wy na to?
1. Rekrutacja zaczyna sie tym,iz kazdy uczestnic ma dwie minuty na przedstawienie siebie, powiedzenie cos o sobie, mozesz to potraktowac jako autoreklame, mozesz podejsc do tego jak do ustnego cv, sprawa dowolna. Jezeli przejdzie sie przez ten etap, nastepnie nalezy odegrac scenke z danym czlonkiem komisji, ktory udaje pasazera w danej sytuacji...marudzacego, ktoremu nic sie nie podoba, osobe palaca w toalecie, wmawiajaca, iz nic takiego nie zrobila itp, scenki sie losuje.
Kolejny etap to praca zespolowa, dostaje sie zadanie i nalezy ja rozwiazac z grupa osob, ktora doszla do tego momentu rekrutacji, 6-8 osob. Ostatnim etapem jest rozmowa indywidualna, wtedy komisja patrzy na CV, zadaje rozne pytania oraz daje do odegrania rowniez scene zwiazana z absurdem typu: sprzedaj ksiazke osobie niewidomej.
Dodam, iz cala rekrutacja odbywa sie w jezyku angielskim.

2. Generalnie kontrakty sa podpisywane zazwyczaj na rok.


Cytat:
Napisane przez mrowamo Pokaż wiadomość
Czy ważne jest, jakie rpzedmioty i na jakim poziomie bede zdawać na maturze? I co po maturze, jakieś specjalne studia, specjalna szkoła policealna czy jeszcze coś innego, może jakiś kurs..?
Mam ok 164cm wzrostu (ale to przecież może ejszcze ulec zmianie, mam nadzieje), i ważę ok.57kg (ale jeśli będę wiedizała, że mam po co schodnąć, to napewno mi sie uda). Z twarzy jakąś super pięknością nie ejstem, ale brzydka też nie.. Czy myslicie, że mam szansę?
A i jeszcze pytanie o te testy.. Czy są trudne do przejścia, i na czym one tak dokładniej polegają?
Prosze o informacje, najbardziej zależałoby mi na tym, aby odpowiedizały osoby, które są związane z tym zawodem..
Z góry dziękuję za wszelkie info

Zamarzyła mi sie praca stewardessy, ponieważ bardzo zaintrygowały mnie samoloty, chciałabym poczuc jak to jest latać jako ktoś inny niz pasażer, zoabczyć i poznać wiecej niz taki 'zwykły' człoweik.. Rozumiecie.. Chciałbym też w końcu znaleźć odpowiedzi na pytania które wciąż rodza sie w mojej głowei. Najchętniej to zostałabym pilotem, bo to tez podobno wspaniałe uczucie sterować taka wielką maszyną, ale myślę, że praca stewardessy bardziej do mnie pasuje (a może się mylę..? ). W każdym razie kocham lotnictwo i to wszsytko dlatego
Przedmioty na maturze nie sa wazne, ja skonczylam akustyke na wydziale fizyki, pracujac u nas osoby po psychologii, geologii, takze to nie ma znaczenia.
Szkol dla stewardess nie ma. Kazda linia lotnicza zatrudniajaca pracownikow organizuje kurs, ktory trwa okolo 5 tygodni. Po tym zdobywa sie licencje stewardessy na dany typ samolotu.

Jesli chodzi o wyglad to owszem jest on wazny. W mojej bazie szefowa pilnuje i jesli ktos przytyje w widoczny sposob, delikatnie zwraca mu uwage, ale nie jestesmy modelkami, czy modelami, takze bez przesady. Odbior wizualny jest kwestia indywidualna i mysle, ze wszystko zalezy od postawy, sposobu wyslawiania sie, gestykulacji, poruszania. Dodam, ze w tej pracy mimo wszystko najwazniejsze podejscie psychologiczne.
Cytat:
Napisane przez weronika12345 Pokaż wiadomość
Hej ,jestem wysoką blondynką ,szczupłą , znam świetnie angielski i troszkę niemiecki , od małego pragnę być stewką , no ale teraz uświadomiłam sobię że mogłabym miec maly problem, mianowicie - mam troszkę krzywne nogi;( takiego X ;/ , powiedzcie mi czy to całkowicie przekreśla wszystko ???????????
Szczerze mowiac nie potrafie odpowiedziec na Twoje pytanie. Prezencja musi byc odpowiednia, ale tez bez przesady.

Cytat:
Napisane przez anab15 Pokaż wiadomość
a ja mam 18 lat i po maturze za rok chce sie zglosic na rekrutacje. w ciagu roku musze sie nauczyc perfekcyjnie angielskiego bo i tak zdaje na maturze no i rosyjski zamierzam zdawac. czy mam szanse od razu po napisaniu matury czyli nie majac jeszcze tych 19 lat znajac jezyki i majac przypuscmy dobre zdrowie dostac sie na poklad? i czy da rade podpisac umowe tylko na czas wakacji i w momencie dostania sie na studia czyli pazdziernik skonczenia pracy? czy umowe podpisuje sie wylacznie na rok? dokladniej interesuja mnie warszawskie linie lotnicze bo tam zamierzam studiowac za rok, wiecie kiedy one oglaszaja rekrutacje? pozdrawiam
U nas najmlodsza osoba ma prawie 22 lata. Generalnie wyzsze wyksztalcenie jest wazne, ale to zalezy od danych linii lotniczych.
W warszawie baze ma Wizzair, Norwegian oraz Centralwings.
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 19:35   #150
anab15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 132
GG do anab15
Dot.: Jak zostać stewardessą?

dziekuje za odp
anab15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 14:43:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.