Wybielanie zębów- wątek zbiorczy - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 21:00   #3751
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
Raz - protetyk to lekarz, a nie technik, a dwa - lekarz może sobie robić wszystko, nie "co najwyżej" wyciski a nie robi, bo od tego jest technik. Jak się uprze, ma sprzęt to sobie wszystko sam zrobi, bo uczy się tego na studiach, kwestia ćwiczeń i wprawy. A zwykle nie robi, bo... od czego jest technik...
Ha, ha ha...
Bardzo ciekawe.
Lekarz może wszystko, to niech robi. Bardzo bym chciała zobaczyć jak wykonuje protezę czy aparat na zęby albo nakładki do wybielania.
Lekarz nawet jak się uprze to i tak nie potrafi, a już na pewno na studiach go tego nie uczą. A sprzętu do wykonywania protez czy aparatów to nawet na oczy nie widział. Śmieszne to jest po prostu.
Nie pisz więc bzdur i nie mydl ludziom oczu!
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 01:18   #3752
stomatolog11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 28
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Lekarzy na studiach nie uczą się odlewania modeli i nie mają oni tutaj kompetencji.
Jeśli uważasz że technik nie jest Ci do niczego potrzebny to po co z nim współpracujesz. A rób sobie sam te protezy to będziesz miała jeszcze więcej kasy przecież.
Bzdury, totalne bzdury i tyle.
Nie jest prawdą co piszesz, ponieważ dobrze wiesz jak jest. Jeśli coś jest nie tak z pracą wykonaną dla pacjenta to i tak odpowiada technik bo lekarz 'umywa rączki' od tego. Już nie raz była o to sprawa w sądzie. I to nie o robienie prac przez technika bezpośrednio dla pacjenta tylko właśnie lekarz który przekazał pacjentowi pracę do ust podał dane technika i powiedział pacjentowi żeby jego oskarżał pacjent bo to właśnie on robił a nie lekarz. I tu się kłaniają oświadczenia o zgodności wyrobu z wymaganiami zasadniczymi. Ten dokument bardzo pomaga w obronie technika w sądzie.
A skoro w necie ludzie piszą że coś jest nie tak z lekarzami to znaczy że musi być coś na rzeczy i nie wstawiaj ludziom kitów że jest inaczej.
Wiadomo, lekarz zawsze się wybroni zwalając odpowiedzialność na innych. No i posiadając dobrych prawników. A kasę na to ma wiadomo skąd. Więc tak naprawdę jest nietykalny. A ty pacjencie płacz, płać i w razie czego cierp niestety.
Znów wyskakujesz z tą niby naszą pazernością. To powiedz mi może czy pazernością można nazwać zrobienie starczej pani protez (zaznaczę tu że ona wie iż to technik robi a nie lekarz) za 200 zł (przy najtańszych materiałach) za sztukę, gdzie lekarz bierze za tą samą protezę od 700 do 1400 zł?
Swoimi komentarzami tylko się coraz bardziej pogrążasz.
Ludzie i tak wiedzą i widzą jak jest. Więc dalej mydl im oczy im oczy i pisz sobie te bzdury.
Powodzenia
Odlać model można po godzinnym szkoleniu - dla lekarza przyzwyczajonego do ustawicznego szkolenia to żaden problem. To lekarz odpowiada przed pacjentem za pracę protetyczną. Sprawa w sądzie o to? Pacjent skarżył technika? Bzdury. Mogło się okazać w toku postępowania, że technik oszukał lekarza, bądź zrobił coś wbrew ustaleniom, ale co do zasady pacjent nie ma nic do technika. Lekarze są non stop ciągani po sądach, technicy nie mają praktycznie spraw o odszkodowania z prostej przyczyny - powtórzę, bo robienie wody z mózgu czytelnikom tego forum wychodzi ci nieźle - TO LEKARZ JAKO JEDYNA OSOBA KTÓRA MOŻE MIEĆ KONTAKT Z PACJENTEM ODPOWIADA ZA LECZENIE. A propos kasy - technik ma labolatorium, lekarz gabinet. Utrzymanie gabinetu i jego wyposażenie jest parokrotnie droższe niż labolatorium. Oczywiście możemy sobie porównać labor na 30 stanowisk ze gabinecikiem ortodonty. Jeżeli jednak chcemy być uczciwi to porównajmy podobny poziom gabinetu/laboru - zawsze wychodzi, że po stronie lekarza jest zdecydowanie więcej obowiązków i kosztów. To raz. Z tą kasą za protezę - osobiście znam przypadki gdzie lekarze robili za darmo uzupełnienia, płacąc tylko technikowi. To dwa. Jeżeli pacjenta nie stać - odsyła się na NFZ a nie zdziera 200 zł - i tak właśnie robią lekarze - technik woli swoje zarobić oferując gorsze uzupełnienie bo robione wbrew prawu z pominięciem specjalisty - lekarza.
Tak do wiadomości Twojej i szanownych czytelników forum - w Poznaniu właśnie skazano technika za wykonywanie zawodu lekarza. Facet dostał karę pozbawienia wolności w zawiasach i - uwaga, uwaga - zakaz wykonywania zawodu technika dentystycznego oraz prowadzenia w tym zakresie działalności gospodarczej na okres jednego roku. Warto żeby ludzie poznali kłamstwa techników - powtórzę i będę powtarzał do znudzenia - idąc do technika który przyjmuje pacjentów, idziecie do przestępcy!
http://www.autonomia-dent.pl/index.p...amy&Itemid=234

Edytowane przez stomatolog11
Czas edycji: 2014-05-07 o 01:20
stomatolog11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 07:54   #3753
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Bzdury i jeszcze raz bzdury.
Mój przedmówca nie ma zielonego pojęcia o kosztach utrzymania laboru, bo nawet pewnie nigdy takiego nie widział...Gdyby widział to by bzdur takich nie pisał.

Poza tym ja nie pisałam o sporządzaniu modeli a o protezach i aparatach. Tego 'wszechmocny' lekarz nie potrafi i nie będzie potrafił wykonać.
Tak tak, widzę że przedmówca napisał o modelach jedynie żeby dalej oczy mydlić.

Poza tym pozwolę sobie zacytować treść wyroku:
'W wyroku powyższym potwierdzenie znajduje bezwzględny zakaz udzielania świadczeń zdrowotnych mających na celu rozpoznawanie chorób zębów oraz ich leczenie przez techników dentystycznych.'

Wykonywanie protez czy aparatów na zęby to nie jest leczenie zębów ani rozpoznawanie chorób zębów.
Jeśli jakiś technik i za to się brał oprócz robienia protez to co do wyroku nie jestem zdziwiona.
Gdyby faktycznie nie było nam wolno robić protez czy aparatów pacjentom to treść wyroku brzmiała by inaczej.
Nie ma ustawy regulującej zawód technika dentystycznego.
Gdyby faktycznie robienie protez czy aparatów przez technika było przestępstwem to musieliby wszystkich pozamykać.

Pisz sobie pisz co chcesz stomatologu11, a ludzie swój rozum mają i zrobią co będą chcieli.
Twoja misja naprawiania tego świata na siłę jest żałosna i nic nie wskórasz.
No chyba że pozamykasz wszystkich techników do więzień. Ale kto wtedy będzie Ci prace robił i za Ciebie myślał. Może jeszcze pozamykasz też higienistki co same wyciski robią i zlecają technikom wykonanie szyn do wybielania? Tak, tylko kto wtedy zrobi za Ciebie dobre wyciski?...

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2014-05-07 o 07:55 Powód: bląd
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 08:44   #3754
gwiazdaJ
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 59
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
Raz - protetyk to lekarz, a nie technik, a dwa - lekarz może sobie robić wszystko, nie "co najwyżej" wyciski a nie robi, bo od tego jest technik. Jak się uprze, ma sprzęt to sobie wszystko sam zrobi, bo uczy się tego na studiach, kwestia ćwiczeń i wprawy. A zwykle nie robi, bo... od czego jest technik...
ale ja nie twierdzę ze protetyk to nie lekarz, jak juz mowilam siostra jest dentystka, ja sama nosilam aparat staly przez 2 lata i dentysci nie zajmują się wyciskami i robieniem wkladek ze względu na to że zajmują się leczeniem. To tak jaak w innych sytuacjach, że ktos ma wiedzę i umiejętności ale nie poświęca czasu na nazwijmy to "sprawy techniczne' dopilowują, doszlifowują i dopasowują elementy które wykonuje za nich protetyk. Jedyną sytuacją w której widziałam że nie zlecają prac komuś z zewnątrz to robienie koron na miejscu, mają jakieś takie urządzenie które na podstawie skanów zębów wykonuje na miejscu koronę którą mocują w szczęce. Troche mi się to kojarzy z drukiem 3d ale to się jakoś fachowo nazywa. Reasumując dentysci mogą robić takie rzeczy, ale to wymaga czasu, więc w czasie kiedy protetyk dziala oni mogą przyjmowac kolejnych pacjentow a nie poswięcać czas na dlubaninę i to kwestie praktyczne i kwestie organizacji pracy.
gwiazdaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 09:49   #3755
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdaJ Pokaż wiadomość
ale ja nie twierdzę ze protetyk to nie lekarz, jak juz mowilam siostra jest dentystka, ja sama nosilam aparat staly przez 2 lata i dentysci nie zajmują się wyciskami i robieniem wkladek ze względu na to że zajmują się leczeniem. To tak jaak w innych sytuacjach, że ktos ma wiedzę i umiejętności ale nie poświęca czasu na nazwijmy to "sprawy techniczne' dopilowują, doszlifowują i dopasowują elementy które wykonuje za nich protetyk. Jedyną sytuacją w której widziałam że nie zlecają prac komuś z zewnątrz to robienie koron na miejscu, mają jakieś takie urządzenie które na podstawie skanów zębów wykonuje na miejscu koronę którą mocują w szczęce. Troche mi się to kojarzy z drukiem 3d ale to się jakoś fachowo nazywa. Reasumując dentysci mogą robić takie rzeczy, ale to wymaga czasu, więc w czasie kiedy protetyk dziala oni mogą przyjmowac kolejnych pacjentow a nie poswięcać czas na dlubaninę i to kwestie praktyczne i kwestie organizacji pracy.
Jest to raczej kwestia umiejętności i posiadania odpowiedniej wiedzy, a nie organizacji pracy.
Lekarz dentysta w gabinecie nie posiada sprzętów technicznych (które wielokrotnie przewyższają koszty gabinetu) bo i nawet po, co skoro na technicznych sprawach się nie zna.

Co do stomatologa11 to chciałam dodać, że zdaje się iż ma jakiś ukryty cel w tym ciągłym nazywaniu techników dentystycznych złodziejami i oszustami. Tylko ciekawe co taki lekarz by bez nas techników zrobił? Jakby miał sam wykonywać protezy i aparaty na zęby to by mu zabrakło czasu na przyjmowanie jakichkolwiek pacjentów.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 10:01   #3756
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Ha, ha ha...
Bardzo ciekawe.
Lekarz może wszystko, to niech robi. Bardzo bym chciała zobaczyć jak wykonuje protezę czy aparat na zęby albo nakładki do wybielania.
Lekarz nawet jak się uprze to i tak nie potrafi, a już na pewno na studiach go tego nie uczą. A sprzętu do wykonywania protez czy aparatów to nawet na oczy nie widział. Śmieszne to jest po prostu.
Nie pisz więc bzdur i nie mydl ludziom oczu!
Akurat wiem czego uczą a czego nie. Studiowałaś, że wiesz? Sama nienawidziłam tych zajęć, bo po co mi to potrzebne? Od czego jest technik?! Nie zgodzę się na twierdzenie, że lekarz to niczego nie potrafi i niczego sobie sam nie zrobi... Jak się uprze to zrobi, tylko po co, skoro od takiej pracy jest technik?
Cytat:
Napisane przez gwiazdaJ Pokaż wiadomość
ale ja nie twierdzę ze protetyk to nie lekarz, jak juz mowilam siostra jest dentystka, ja sama nosilam aparat staly przez 2 lata i dentysci nie zajmują się wyciskami i robieniem wkladek ze względu na to że zajmują się leczeniem. To tak jaak w innych sytuacjach, że ktos ma wiedzę i umiejętności ale nie poświęca czasu na nazwijmy to "sprawy techniczne' dopilowują, doszlifowują i dopasowują elementy które wykonuje za nich protetyk. Jedyną sytuacją w której widziałam że nie zlecają prac komuś z zewnątrz to robienie koron na miejscu, mają jakieś takie urządzenie które na podstawie skanów zębów wykonuje na miejscu koronę którą mocują w szczęce. Troche mi się to kojarzy z drukiem 3d ale to się jakoś fachowo nazywa. Reasumując dentysci mogą robić takie rzeczy, ale to wymaga czasu, więc w czasie kiedy protetyk dziala oni mogą przyjmowac kolejnych pacjentow a nie poswięcać czas na dlubaninę i to kwestie praktyczne i kwestie organizacji pracy.
Chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz. KAŻDY dentysta może robić wyciski, protezy, korony itd. Nie musi być protetykiem. Zresztą protetyk też prac sam nie wykonuje tylko odsyła do technika.
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 12:21   #3757
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
Akurat wiem czego uczą a czego nie. Studiowałaś, że wiesz? Sama nienawidziłam tych zajęć, bo po co mi to potrzebne? Od czego jest technik?! Nie zgodzę się na twierdzenie, że lekarz to niczego nie potrafi i niczego sobie sam nie zrobi... Jak się uprze to zrobi, tylko po co, skoro od takiej pracy jest technik?

Chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz. KAŻDY dentysta może robić wyciski, protezy, korony itd. Nie musi być protetykiem. Zresztą protetyk też prac sam nie wykonuje tylko odsyła do technika.
Tak się akurat składa że studiowałam i wiem!
O wykonawstwie laboratoryjnym to uczą na studiach ale tylko w teorii i pobieżnie, więc nie pisz proszę bzdur.
Chyba jednak nie dotrwałaś na studiach do tego momentu skoro nie wiesz jak na prawdę jest.

Nie zgodzę się również z tym że każdy lekarz dentysta może wykonywać protezy czy aparat ( z resztą rękami technika dentystycznego). Aby pobierać wyciski do protez czy aparatów a później móc montować je w jamie ustnej, lekarz dentysta musi mieć specjalizację z protetyki lub ortodoncji. Jeśli robi to bez specjalizacji niestety ale łamie prawo.
Zwykły lekarz dentysta bez specjalizacji może jedynie robić zachowawczą.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 07:52   #3758
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Tak się akurat składa że studiowałam i wiem!
O wykonawstwie laboratoryjnym to uczą na studiach ale tylko w teorii i pobieżnie, więc nie pisz proszę bzdur.
Chyba jednak nie dotrwałaś na studiach do tego momentu skoro nie wiesz jak na prawdę jest.

Nie zgodzę się również z tym że każdy lekarz dentysta może wykonywać protezy czy aparat ( z resztą rękami technika dentystycznego). Aby pobierać wyciski do protez czy aparatów a później móc montować je w jamie ustnej, lekarz dentysta musi mieć specjalizację z protetyki lub ortodoncji. Jeśli robi to bez specjalizacji niestety ale łamie prawo.
Zwykły lekarz dentysta bez specjalizacji może jedynie robić zachowawczą.

Nie wiem CO studiowałaś, że takie rzeczy wypisujesz łamie prawo, bo specjalizacji nie ma... Chyba pęknę ze śmiechu może mi jeszcze powiesz, że kanałowo leczyć nie mogę, bo specjalizacji z endodocji nie mam? zresztą z zachowawczej też jest specjalizacja, więc jak można zachowawczo leczyć bez uprawnień?!
Z mojej strony eot, bo nie będę dyskutować z osoba, która pojęcia nie ma o czym pisze.

Btw do odpowiedniego momentu dotrwałam, doskonale wiem o czym piszę i radośnie "łamię sobie prawo"
__________________

książki
ubrania

Edytowane przez almondfairy
Czas edycji: 2014-05-08 o 07:59
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 13:53   #3759
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość

Nie wiem CO studiowałaś, że takie rzeczy wypisujesz łamie prawo, bo specjalizacji nie ma... Chyba pęknę ze śmiechu może mi jeszcze powiesz, że kanałowo leczyć nie mogę, bo specjalizacji z endodocji nie mam? zresztą z zachowawczej też jest specjalizacja, więc jak można zachowawczo leczyć bez uprawnień?!
Z mojej strony eot, bo nie będę dyskutować z osoba, która pojęcia nie ma o czym pisze.

Btw do odpowiedniego momentu dotrwałam, doskonale wiem o czym piszę i radośnie "łamię sobie prawo"
Właśnie pokazała swoją wypowiedzią dokąd dotrwałaś.
Tylko kto tak na prawdę nie ma pojęcia o czym pisze...
Ech, szkoda słów...
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 11:45   #3760
stomatolog11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 28
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Bzdury i jeszcze raz bzdury.
Mój przedmówca nie ma zielonego pojęcia o kosztach utrzymania laboru, bo nawet pewnie nigdy takiego nie widział...Gdyby widział to by bzdur takich nie pisał.

Poza tym ja nie pisałam o sporządzaniu modeli a o protezach i aparatach. Tego 'wszechmocny' lekarz nie potrafi i nie będzie potrafił wykonać.
Tak tak, widzę że przedmówca napisał o modelach jedynie żeby dalej oczy mydlić.

Poza tym pozwolę sobie zacytować treść wyroku:
'W wyroku powyższym potwierdzenie znajduje bezwzględny zakaz udzielania świadczeń zdrowotnych mających na celu rozpoznawanie chorób zębów oraz ich leczenie przez techników dentystycznych.'

Wykonywanie protez czy aparatów na zęby to nie jest leczenie zębów ani rozpoznawanie chorób zębów.
Jeśli jakiś technik i za to się brał oprócz robienia protez to co do wyroku nie jestem zdziwiona.
Gdyby faktycznie nie było nam wolno robić protez czy aparatów pacjentom to treść wyroku brzmiała by inaczej.
Nie ma ustawy regulującej zawód technika dentystycznego.
Gdyby faktycznie robienie protez czy aparatów przez technika było przestępstwem to musieliby wszystkich pozamykać.

Pisz sobie pisz co chcesz stomatologu11, a ludzie swój rozum mają i zrobią co będą chcieli.
Twoja misja naprawiania tego świata na siłę jest żałosna i nic nie wskórasz.
No chyba że pozamykasz wszystkich techników do więzień. Ale kto wtedy będzie Ci prace robił i za Ciebie myślał. Może jeszcze pozamykasz też higienistki co same wyciski robią i zlecają technikom wykonanie szyn do wybielania? Tak, tylko kto wtedy zrobi za Ciebie dobre wyciski?...
Chcesz powiedzieć, że "labor" w którym pracuje jeden technik jest droższy w utrzymaniu od praktyki stomatologicznej pojedynczego lekarza? Nie jest. Podobnie jeżeli porównamy koszta prowadzenia praktyki lekarskiej prowadzącej zaawansowaną endodoncję, zatrudniającą asystę, mającą pełną sterylizację i dezynfekcję, o takich rzeczach jak RTG nawet punktowe nie wspominając. To są rzeczy o których nie masz pojęcia więc proszę, zamilcz albo poszukaj sobie ile kosztuje komplet kleszczy, 20 pełnych zestawów diagnostycznych, unit, ile wynosi pensja minimalna pracownika i obciążenia pracodawcy, ile kosztuje utrzymanie umowy z inspektorem ochrony radiologicznej albo szkolenia z tego zakresu, specjalistyczne testy RTG coroczne, zaawansowany mikromotor endodontyczny z endometrem, parę turbin, kątnic (tak, tak trzeba mieć ich parę), strzykawka z materiałem, wiertło których trzeba mieć z 50, pilniki endo, ile wreszcie kosztuje sterylizacja, płyny do dezynfekcji. Labor który robi porcelanę włącznie z pełną, tłoczy acetal itd. nie ma szans wygenerować kosztów stałych na poziomie 1/5 tego o czym tu mówimy.
Lekarz nie musi robić modeli ani protez, od tego jest technik. Jednak nie ma żadnego prawa które zabraniałoby wykonywania lekarzowi zawodu technika. Może to robić bez żadnych dodatkowych szkoleń. Technik natomiast zgodnie z prawem nie ma prawa mieć kontaktu z pacjentem.
Wykonywanie aparatów czy protez nie jest leczeniem, zgadza się. Leczenie polega na badaniu stanu jamy ustnej w oparciu o wywiad LEKARSKI w tym badanie LEKARSKIE z oceną stopnia ruchomości zębów, obecności ognisk próchnicy i innych nieprawidłowości zębowych, ocenę stanu błony śluzowej, ocenę dodatkowych badań w tym RTG. Następnie stawia się diagnozę i planuje leczenie. Przeprowadza konieczne leczenie przedprotetyczne czy przedortodontyczne i rozpoczyna leczenie protetyczne/ortodontyczne składające się z etapu klinicznego i technicznego. Za całość tego postępowania odpowiada lekarz. Zadaniem technika stomatologicznego jest w oparciu o informacje dostarczone przez lekarza i zgodnie z jego instrukcją wykonanie w etapach przedzielonych postępowaniem klinicznym, pracy protetycznej. Wykonanie pracy protetycznej jest ELEMENTEM leczenia niemożliwym do przeprowadzenia bez etapów klinicznych które są wyłączną domeną lekarza. Technikowi NIE WOLNO POBRAĆ WYCISKU, SZLIFOWAĆ ZĘBÓW, PODAĆ ZNIECZULENIA, ZAPROPONOWAĆ PRACY PROTETYCZNEJ. Jeśli technik rozmawia z pacjentem i "ogląda" co ten ma w ustach dopuszcza się przestępstwa polegającego na badaniu pacjenta. Zgodnie z definicją z podstawowego podręcznika do protetyki, proteza jest lekiem. Technik może funkcjonować jedynie w tandemie z lekarzem.
No patrz - mój technik właśnie mi doniósł na innego który ma stronę na której bezczelnie podaje cennik dla pacjentów. W przyszłym tygodniu zgłaszam sprawę do prokuratury a ona zamknie ten żałosny zakładzik.

Co do rozumu ludzi to masz rację, faktycznie. Niedawno całkiem zamożna para zagłodziła malutkie dziecko bo nie poszli do lekarza tylko leczyli się u znachora. Jeśli ludzie wolą wybierać przestępców, mam tu na myśli techników pobierających wyciski i proponujących pacjentom prace, to nic tego nie zmieni.

Wracając do wyroku skazującego technika. Technik został skazany za to, że pobierał wyciski i wykonywał prace. Jest to przestępstwo. Mam nadzieję, że dzięki szeroko zakrojonej współpracy z prokuraturą uda się wyeliminować tych przestępców z krajobrazu polskiej protetyki bo jest to wstyd na skalę europejską...

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Tak się akurat składa że studiowałam i wiem!
O wykonawstwie laboratoryjnym to uczą na studiach ale tylko w teorii i pobieżnie, więc nie pisz proszę bzdur.
Chyba jednak nie dotrwałaś na studiach do tego momentu skoro nie wiesz jak na prawdę jest.

Nie zgodzę się również z tym że każdy lekarz dentysta może wykonywać protezy czy aparat ( z resztą rękami technika dentystycznego). Aby pobierać wyciski do protez czy aparatów a później móc montować je w jamie ustnej, lekarz dentysta musi mieć specjalizację z protetyki lub ortodoncji. Jeśli robi to bez specjalizacji niestety ale łamie prawo.
Zwykły lekarz dentysta bez specjalizacji może jedynie robić zachowawczą.
Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, lekarz stomatolog po studiach ma pełne prawo wykonywać wszystkie zabiegi z zakresu całego wachlarza specjalizacji stomatologicznych. Takie jest prawo.

Wracając do pobierania wycisków przez technika - tu masz napisane jasno, żeby dotarło, odpowiedź wiceministra zdrowia na zapytanie czy technikowi wolno wykonywać wyciski. http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/Int...p?key=5536704C

Edytowane przez stomatolog11
Czas edycji: 2014-05-09 o 11:48
stomatolog11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 08:46   #3761
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stomatolog11 Pokaż wiadomość
Chcesz powiedzieć, że "labor" w którym pracuje jeden technik jest droższy w utrzymaniu od praktyki stomatologicznej pojedynczego lekarza? Nie jest. Podobnie jeżeli porównamy koszta prowadzenia praktyki lekarskiej prowadzącej zaawansowaną endodoncję, zatrudniającą asystę, mającą pełną sterylizację i dezynfekcję, o takich rzeczach jak RTG nawet punktowe nie wspominając. To są rzeczy o których nie masz pojęcia więc proszę, zamilcz albo poszukaj sobie ile kosztuje komplet kleszczy, 20 pełnych zestawów diagnostycznych, unit, ile wynosi pensja minimalna pracownika i obciążenia pracodawcy, ile kosztuje utrzymanie umowy z inspektorem ochrony radiologicznej albo szkolenia z tego zakresu, specjalistyczne testy RTG coroczne, zaawansowany mikromotor endodontyczny z endometrem, parę turbin, kątnic (tak, tak trzeba mieć ich parę), strzykawka z materiałem, wiertło których trzeba mieć z 50, pilniki endo, ile wreszcie kosztuje sterylizacja, płyny do dezynfekcji. Labor który robi porcelanę włącznie z pełną, tłoczy acetal itd. nie ma szans wygenerować kosztów stałych na poziomie 1/5 tego o czym tu mówimy.
Lekarz nie musi robić modeli ani protez, od tego jest technik. Jednak nie ma żadnego prawa które zabraniałoby wykonywania lekarzowi zawodu technika. Może to robić bez żadnych dodatkowych szkoleń. Technik natomiast zgodnie z prawem nie ma prawa mieć kontaktu z pacjentem.
Wykonywanie aparatów czy protez nie jest leczeniem, zgadza się. Leczenie polega na badaniu stanu jamy ustnej w oparciu o wywiad LEKARSKI w tym badanie LEKARSKIE z oceną stopnia ruchomości zębów, obecności ognisk próchnicy i innych nieprawidłowości zębowych, ocenę stanu błony śluzowej, ocenę dodatkowych badań w tym RTG. Następnie stawia się diagnozę i planuje leczenie. Przeprowadza konieczne leczenie przedprotetyczne czy przedortodontyczne i rozpoczyna leczenie protetyczne/ortodontyczne składające się z etapu klinicznego i technicznego. Za całość tego postępowania odpowiada lekarz. Zadaniem technika stomatologicznego jest w oparciu o informacje dostarczone przez lekarza i zgodnie z jego instrukcją wykonanie w etapach przedzielonych postępowaniem klinicznym, pracy protetycznej. Wykonanie pracy protetycznej jest ELEMENTEM leczenia niemożliwym do przeprowadzenia bez etapów klinicznych które są wyłączną domeną lekarza. Technikowi NIE WOLNO POBRAĆ WYCISKU, SZLIFOWAĆ ZĘBÓW, PODAĆ ZNIECZULENIA, ZAPROPONOWAĆ PRACY PROTETYCZNEJ. Jeśli technik rozmawia z pacjentem i "ogląda" co ten ma w ustach dopuszcza się przestępstwa polegającego na badaniu pacjenta. Zgodnie z definicją z podstawowego podręcznika do protetyki, proteza jest lekiem. Technik może funkcjonować jedynie w tandemie z lekarzem.
No patrz - mój technik właśnie mi doniósł na innego który ma stronę na której bezczelnie podaje cennik dla pacjentów. W przyszłym tygodniu zgłaszam sprawę do prokuratury a ona zamknie ten żałosny zakładzik.

Co do rozumu ludzi to masz rację, faktycznie. Niedawno całkiem zamożna para zagłodziła malutkie dziecko bo nie poszli do lekarza tylko leczyli się u znachora. Jeśli ludzie wolą wybierać przestępców, mam tu na myśli techników pobierających wyciski i proponujących pacjentom prace, to nic tego nie zmieni.

Wracając do wyroku skazującego technika. Technik został skazany za to, że pobierał wyciski i wykonywał prace. Jest to przestępstwo. Mam nadzieję, że dzięki szeroko zakrojonej współpracy z prokuraturą uda się wyeliminować tych przestępców z krajobrazu polskiej protetyki bo jest to wstyd na skalę europejską...

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------



Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, lekarz stomatolog po studiach ma pełne prawo wykonywać wszystkie zabiegi z zakresu całego wachlarza specjalizacji stomatologicznych. Takie jest prawo.

Wracając do pobierania wycisków przez technika - tu masz napisane jasno, żeby dotarło, odpowiedź wiceministra zdrowia na zapytanie czy technikowi wolno wykonywać wyciski. http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/Int...p?key=5536704C
Wiesz co stomatologu, widzę że coś jednak jest na rzeczy skoro piszesz do mnie w sposób aż tak ordynarny ('zamilcz').
Lepiej Ty zamilcz!
Dobrze wiesz, że to o czym napisałeś ma się nijak do rzeczywistości.

Jednoosobowe labory w dzisiejszych czasach nie mają racji bytu i szybko bankrutują- sam wiesz dlaczego.
O kosztach utrzymania laboru masz nikle pojęcie. Albo po prostu piszesz tak specjalnie. Sam wiesz co się dzieje i gdzie ludzie wolą iść.

Dobrze, że Wy dentyści nie jesteście przestępcami robiąc wielokrotnie ludziom krzywdę. Tylko że Was nikt nie ruszy, bo tak jest w środowisku lekarskim (bezczelna bezkarność).

Szkoda, że mimo swoich jakże szerokich uprawnień dentysta nawet nie projektuje uzupełnień które m wykonać technik.

W Europie jest zawód technika uprawnionego/klinicznego i wolno mu pobierać wyciski oraz wykonywać bezpośrednio wszystko co ruchome. Natomiast w Polsce utarło się, że technik zmuszony jest przyjąć postawę służalczości wobec dentysty i wykonywania prac po dużo zaniżonych cenach.
Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć jak chore jest polskie prawo. Pokazała to chociażby ostatni odcinek programu 'Państwo w państwie', gdzie nagle decyzją urzędniczą pojawiła się rzeka na działce budowlanej gdzie wcześniej jej nie było i nagle prawo zabudowy zostało zmienione.

Skoro tak chcesz wykończyć (z tego co widać jednak konkurencję) techników robiących wyciski to musiałbyś doprowadzić do pozamykania wszystkich. Tylko ciekawe, kto wtedy robiłby Ci prace...

I nie fikaj tak stomatologu11, bo w końcu ktoś Ciebie zgłosi za niewystawianie rachunków pacjentowi. Tak, pewnie zaraz napiszesz że wystawiasz. Bo owszem wystawiasz zapewne, ale na zaledwie którąś część wykonanych zabiegów leczniczych. Jak byś wystawiał rachunki na wszystko to przecież jak ogromny podatek musiałbyś zapłacić, prawda...

Życzę powodzenia.

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2014-05-10 o 09:08 Powód: błąd
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 15:21   #3762
PSYCHOLOSHKA
Przyczajenie
 
Avatar PSYCHOLOSHKA
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20
Wybielał ktos może ząbki w Your White Smile Polska w Krakowie?

Witam, strzasznie kuszą ale konretnych osób nie mogę znależć które powiedziały by coś więcej na temat wybielania zębów lampa led. Nie chodzi mi o techniczną strone bo dużo czytałam ale o efekty tego wybielania.

Cene maja niska bo 59zł i twierdza ze nie boli nic, ze żel ktorego używaja jest bez nadtlenku wodoru i innych paści ktore osłabią zęby i ze efekty sa zniewalające. Żyć nie umierać nie? a jak jest w rzeczywistości?

Bardzo prosze jeśli cos słyszałyście o tym wybielaniu bądz skorzystałyście napiszcie mi. Szukałam na forum o nich ale nic nie znalazłam. Czyżby nikt jeszcze nie korzystał?

Nie chciałabym być królikiem doświadczalnym nabitym w butelke.

powiedzcie co.. dzieki z góry
PSYCHOLOSHKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 14:06   #3763
PSYCHOLOSHKA
Przyczajenie
 
Avatar PSYCHOLOSHKA
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20
Dot.: Wybielał ktos może ząbki w Your White Smile Polska w Krakowie?

nikt nic naprawde nie słyszał?
PSYCHOLOSHKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 13:50   #3764
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Wybielał ktos może ząbki w Your White Smile Polska w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez PSYCHOLOSHKA Pokaż wiadomość
nikt nic naprawde nie słyszał?
Jest wątek o wybielaniu zębów więc tam zapytaj.
Po co zaśmiecać forum. Wyszukiwarka przecież nie gryzie.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:07   #3765
fatim
Rozeznanie
 
Avatar fatim
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 757
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Czy ktoś może polecić gabinet do wybielania nakładkowego w Warszawie, który wystawia atest zgodności z materiałem (potwierdzenie o autentyczności produktu i niechińskich nakładach) ???


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
kg: 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 Proszę o porady jak schudnąć na PW
Chcę mieć dziecko - piękne i zdrowe
<a href="http://www.slubneiweselne.com.pl/slider/show/277fb6c356917723091e8b36a 7cc42db" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu ŚlubneiWeselne.com.pl</a>
fatim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 16:40   #3766
kataryznaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Trzeba dobrze poszukać! Wiem, że zazwyczaj kosztu jednej płytki to okolice 400-500zł. (we Wrocławiu).Mi udało znaleźć się osobę która 2 płytki plus 2 żale sprzedaję za 400 zł. Efekt po kilku dniach był już widoczny! Zeby stały się duuuuuużo bielsze! Teraz minęło już z pół roku od mojego wybielania no a ze kocham kawę to ząbki troszkę zżółkły, ale nie przejmuję się tym, bo płytki grzecznie czekają w szafie. Teraz dokupię tylko żel i znów będę cieszyć się pięęęękną bieeelą!

polecam: xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-06-04 o 08:49 Powód: reklama
kataryznaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 09:01   #3767
tabletug
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wybielał ktos może ząbki w Your White Smile Polska w Krakowie?

tutaj macie wszystko :

https://www.facebook.com/YourWhiteSmilePolskaCalaPrawda
tabletug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 22:12   #3768
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Ja używałam pasty Denivit + szczoteczka Oral B Triumph 5000 z końcówką wybielającą z silikonowym wkładem.
Efekt był po kilku dniach ale też równie szybko znikał...
Wybielane zęby są wrażliwsze!
Moje przestały być wrażliwe gdy nie wybielałam zębów jakiś czas. Używam więc tego sposobu tylko na kilka dni przed większymi wyjściami
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 07:43   #3769
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielał ktos może ząbki w Your White Smile Polska w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez tabletug Pokaż wiadomość
Też mi odkrycie...
Ten kto prowadzi ten profil na FB nie dokonał niczego odkrywczego. Przecież wszyscy tak robią, bo niestety mało kto ma zdjęcia prawdziwych osób z prawdziwymi efektami.
Najbardziej popularne systemy wybielające robią dokładnie to samo. No cóż, widać że ludzie lubią słono za coś płacić i ślepo zawsze wierzą w takie zdjęcia.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-08, 23:22   #3770
Basia8383
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Witam,
Osobiście polecam profesionalny system do domowego wybielania zębów PureLite . Jest fanatyczny efekty widoczne są już po 3 dniach sama sprawdzałam w zestawie masz dwie silikonowe nakładki, które dopasowujesz do zębów i preparat który nakładasz. A najważniejsza jego zaletą jest, że nie zawiera nadtlenku wodoru (non-peroxide).Wszyscy znajomi, którym poleciłam ten preparat są zadowoleni!! Naprawdę warto!!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-06-09 o 15:06 Powód: link po raz 1
Basia8383 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:24   #3771
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Kochane, czy używałyście Whitetime ?
Ja kończę używać Białą Perłę 10 dni i nie jestem zadowolona efektem :c niepotrzebny wyrzut kasy na Perłę...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 05:52   #3772
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Kiedyś stosowałam tą starą Białą Perłę i efekty były super.
Teraz jakoś po 3 latach chciałam odświeżyć i kupiłam paski Crest Supreme, zostały mi jeszcze 2 z 14 i efekty marne :/ Z natury mam jasną kość, nie palę, nie piję kawy, herbaty, więc myślałam że 14% wystarczy. Nie wiem co jest grane :/
Zastanawiam się nad zamówieniem żelu Opalescence 35%, polecacie?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 07:10   #3773
marta399
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wybielanie zębów - Opalescence Treswhite / Tres White

Środek do wybielania zębów - https://allegro.pl/kategoria/higiena-jamy-ustnej-wybielanie-257769 ja to uzywałam no i mam teraz bielsze zęby. Moze nie takie jak po profesjonalnym wybielaniu ale dla mnie efekty sa wystarczające za tą cene.

Edytowane przez marta399
Czas edycji: 2022-07-23 o 10:55
marta399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 10:18   #3774
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Kiedyś stosowałam tą starą Białą Perłę i efekty były super.
Teraz jakoś po 3 latach chciałam odświeżyć i kupiłam paski Crest Supreme, zostały mi jeszcze 2 z 14 i efekty marne :/ Z natury mam jasną kość, nie palę, nie piję kawy, herbaty, więc myślałam że 14% wystarczy. Nie wiem co jest grane :/
Zastanawiam się nad zamówieniem żelu Opalescence 35%, polecacie?
Ja również nie palę, kawę może wypiję 2-3 razy w miesiącu. Nie wiem, w ogóle nie jestem pewna, jaki kolor mam naturalnej kości. Wiesz może, jak to sprawdzić ?
Słyszałam pozytywne opinie na temat Opalescence.
A gdzie będziesz to kupowała ?
Próbowałaś stosować Whitetime ?
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:30   #3775
dominika_maj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Wybielał ktos może ząbki w Your White Smile Polska w Krakowie?

Ja byłam jakiś miesiąc temu, zrobiłam 2 serie i 3 mam gratis, rozjaśniło mi o 9 odcieni. Efekt moze nie na lata, ale ja się bałam nadwrażliwości ale naszczęscie całość bezbolesna )
dominika_maj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 10:12   #3776
Juliett_Capuletti
Raczkowanie
 
Avatar Juliett_Capuletti
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 54
wybielanie zębów

Może troche inny temat Ale też ważny!!
Myślalam, żeby na ślub wybielić sobie zęby ( jeszcze został mi rok)
Niby są normalne, ale chciałabym żeby były bielutkie! Jednak slyszalam wiele opinii, typu , że osłabiają szkliwo itd itd. Któraś z Was ma wybielone zęby i może podzielić się wrażeniami? Warto "ryzykować"?
Juliett_Capuletti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 10:28   #3777
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: wybielanie zębów

Przed ślubem wybielałam paskami Crest i śmiało mogę polecić. Efekt był super. Koszt dużo mniejszy niż wybielanie u dentysty. Ale przed wybielaniem poszłam na piaskowanie i ściąganie kamienia i od tego czasu cały czas trzymałam białą dietę. Podczas wybielania nie rozstawałam się też z pastą Elmex zieloną.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 10:39   #3778
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: wybielanie zębów

Możesz wybrać się do dentysty po nakładki najlepszy sposób najlepiej wybrać najniższy % wtedy zęby wybielasz trochę dłużej ale nie są takie nadwrażliwe, możesz bez problemu zacząć 2 miesiące albo miesiąc przed ślubem ale musisz pamiętać, że jak masz z przodu jakieś wypełnienia nie wybielą się. Polecam żel do wybielania whiteness to jest zamiennik opalescense identyczni produkt ale whiteness jest raz wiekszy a ta sama cena. Nie wiem jak inne paski ale blend a med sa wycofane. Mieliśmy pacjenta, któremu po nich nie fajnie szkliwo popękało.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 12:17   #3779
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: wybielanie zębów

nakładkowo. Wycisk u dentysty i nosić nakładkę z żelem w nocy. Najlepszy sprawdzony sposób
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 14:42   #3780
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: wybielanie zębów

A ja polecam Białą Perłę. Efekty były widoczne i zero skutków ubocznych.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-07 13:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.