częsta zmiana tabletek i brak okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-07, 23:32   #1
Paacyfa
Raczkowanie
 
Avatar Paacyfa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 51

częsta zmiana tabletek i brak okresu


witajcie Wizażanki,
od tygodnia męczy mnie pewna sprawa.Od marca tego roku zaczęłam zażywać tabletki hormonalne - po raz pierwszy cilest przez 3 miesiące (musiałam zrezygnować z powodu nieustających nudności),po 2 miesięcznej przerwie brałam yasminelle przez dwa miesiące,przy czym przy trzeciej paczce musiałam zrezygnować przy 10 tabletce z powodu zerowego libido,a poza tym brałam antybiotyki,które zmniejszały skuteczność antykoncepcji a i tak nie mogłam współżyć (drożdżyca).No i tu pojawia się mój mały problem - choć dostałam okres po przerwaniu ostatniej paczki,to aktualnie po miesiącu spóźnia mi się o 5 dni.Czy mogłam rozregulować swój organizm? jak myślicie,co może być przyczyną spóźniającego się okresu? ah,i tak - czy jeśli już wystąpi to zacząć brać nowe tabletki (sylvie20),czy poczekać do następnego?
z góry Wam dziękuje
__________________
walczę o piękne,zdrowe,długie włosy!
http://www.suwaczek.pl/cache/1f25d9159d.png

Edytowane przez Paacyfa
Czas edycji: 2010-11-07 o 23:33
Paacyfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 23:36   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: częsta zmiana tabletek i brak okresu

Cytat:
Napisane przez Paacyfa Pokaż wiadomość
witajcie Wizażanki,
od tygodnia męczy mnie pewna sprawa.Od marca tego roku zaczęłam zażywać tabletki hormonalne - po raz pierwszy cilest przez 3 miesiące (musiałam zrezygnować z powodu nieustających nudności),po 2 miesięcznej przerwie brałam yasminelle przez dwa miesiące,przy czym przy trzeciej paczce musiałam zrezygnować przy 10 tabletce z powodu zerowego libido,a poza tym brałam antybiotyki,które zmniejszały skuteczność antykoncepcji a i tak nie mogłam współżyć (drożdżyca).No i tu pojawia się mój mały problem - choć dostałam okres po przerwaniu ostatniej paczki,to aktualnie po miesiącu spóźnia mi się o 5 dni.Czy mogłam rozregulować swój organizm? jak myślicie,co może być przyczyną spóźniającego się okresu? ah,i tak - czy jeśli już wystąpi to zacząć brać nowe tabletki (sylvie20),czy poczekać do następnego?
z góry Wam dziękuje
no ba. hormony to nie cukierki. tu sobie takie capne, te to jednak nie, tu miesiąc tu dwa przerwy. kto ci je tak chaotycznie przepisuje

ja bym na twoim miejscu poczekała z pół roku. no minimum 3 miechy.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 23:57   #3
Paacyfa
Raczkowanie
 
Avatar Paacyfa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 51
Dot.: częsta zmiana tabletek i brak okresu

mój ginekolog. Na razie szukam jeszcze odpowiednich tabletek,więc jeśli mi jakieś nie pasują to zmieniam na inne - staram znaleźć odpowiednie dla siebie
__________________
walczę o piękne,zdrowe,długie włosy!
http://www.suwaczek.pl/cache/1f25d9159d.png
Paacyfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 00:03   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: częsta zmiana tabletek i brak okresu

tylko nie bardzo rozumiem po co te krótkie przerwy między różnymi tabsami. organizm od hormonów odpocząć nie zdąży a tylko sobie mieszasz. jak odstawiasz tabsy to 3 miesiące to absolutne minimum, a najlepiej, jak juz pisalam, pol roku.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:29   #5
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: częsta zmiana tabletek i brak okresu

ja brałam diane później odstawiłam na 3 miesiące gdyż byłam chora. miałam problemy z żołądkiem. następnie wróciłam ale niestety nie mogę przyjmować żadnych tabletek bo mój brzuch źle reaguje. brałam więc listek gdzie później miałam okres dłużej niż zwykle i po miesiącu kolejnym nie dostałam okresu. nie mam już go od 10 dni więc pewno już nie dostanę. nie chcę się już bawić w branie tabletek. chciałabym tylko uregulować jakoś poziom hormonów naturalnymi sposobami. może jakieś zioła? jednak przyznam szczerze iż jestem troche przerażona tym iż nie dostałam okresu. za miesiąc mam wizytę u ginekologa przez ten czas muszę w ogóle zbadać poziom moich hormonów.
pozdrawiam
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.