Anglia - jaki bank wybrać? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-26, 20:43   #61
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez malgo421 Pokaż wiadomość
Witam!
Ja osobiscie polecam Loyds TSB, wystarczy tylko list od pracodawcy i paszport. Od razu dostajesz karte debetowa a nie jak w niektorych bankach tylko bo bankomatu jak np. Yorkshire Bank, tam powiedzieli mi ze dopiero po roku bede mogla sie starac o karte platnicza.
Jeszcze jeden wazny plus jezeli pojdziesz do Loyds TSB z osoba ktora ma juz tam konto (bynajmniej ja tak mialam prz zakladaniu konta) to oboje dostaniecie po 40 funtow za to ze ta osoba ciebie polecila.
Pozdrowionka
O własnie mam pytanko czy to dalej aktualne, ze placa za polecenie kogos?

malgo421 kiedy zakladalas tam konto? ja w pazdzierniku i dopiero po fakcie sie o tym dowiedziałam ale w lutym mam pomoc kolezance zalozyc tam konto wiec...
pozdrowionka
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 00:14   #62
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Thumbs up Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Popieram skonczenie tej dyskusji ktora jest calkowicie rozbiezna z tematem tego watku, bo zostalam w ta klotnie wplatana przez przytaczanie moich wypowiedzi i ich ocenianie. Oceniajmy zachowania dziewczyny a nie czyjes doswiadczenia.
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 11:34   #63
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Faktem jest jednak, ze osoba, ktorej pomagalas dostac benefit nie miala do niego prawa... Od takie niedopatrzenie ze strony urzedu, ot co



Traci ja po prostu twierdze, ze przyklad ktory przytoczylas nic nie wnosi do tematu "Polacy i benefity". To, ze sa ludzie, ktorzy kombinuja to akurat wiadomo. Natomiast ten przyklad przytoczony w tym kontekscie mogl byc tak odebrany (moje odczucie), ze jesli Brytyjczyk kombinuje to pewnie Polak tez, bo czemu nie mialby jak sie da.



Przeciez ja nie twierdze, ze byla mowa tylko o IR. Czytalam watek, o ktorym mowa.



Nie naskakuje na ciebie Traci, po prostu taka jak ty mam prawo wyrazic swoja opinie. Na pewno nie mialam zamiaru ciebie obrazic. Nie mam tez do ciebie zalu o nic.



Pozwol, ze w odpowiedzi na to przytocze twoja niedawna wypowiedz z tego watku:"Polacy prosza o wszystkie mozliwe benefity nie rzadzko tez oszukuja ze sa bezrobotni a pracuja pobierajac zasilki."

Z tego co wiem juz wygaslo to ,ze musisz pracowac rok i mozesz wtedy prosic.Przynajmniej takie info dostalismy.Wcale nie twierdze ,ze Brytyjczycy nie kombinuja bo kombinuja i to strasznie ale rozmowa dot Polakow i na temat Polakow sie wypowiedzialam ,jak by byla rozmowa o Brytyjczykach to tez bym pisala wtedy o Btrytyjczykach ,proste.Masz prawo do swojej opini jak najbardziej ale ja PISALAM to co slyszalam w telewizji i to co slysze od ludzi.Aaliyah przytoczylas moj cytat w ktorym wypowiadam sie na temat Polakow ,z tego co rozumiem zarzucasz mi ,ze jestem falszywa bo pomagam a potem gadam na nich.Nie jest tak ,nie znasz mnie a napisalam tak bo tak slyszalam w tym programie ,boze ja juz chyba przestane opowiadac co widzialam co slyszalam bo potem znowu ktos mi to dopisze ,ze ja tak powiedzialam.Powotrze to juz chyba trzeci raz ze to co napisalam to nie moj wymysl tylko tych co tworzyli program ,ja w nim nie uczestniczylam.A przyklad czlowieka ktory dostal benefit przytoczyalm dlatego zeby powiedziec Ci ze mozna dostac benefit wczesniej...
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 11:48   #64
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Oi dziewczyny

a w temacie watku - kurcze a nikt nie poleca Nationwide???

jak macie duzo oszczednosci - to oni oferuje jedne z najlepszych stop
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 12:08   #65
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Thumbs up Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Krooliczku, ja mysle ze obojetnie jaki bank wybierzesz, jezeli chcesz najzwyczajniejsze konto, bez oprocentowania, jezeli wystarczy Ci karta do pobierania pieniedzy i do placenia w sklepach. Aczkolwiek polecam wciaz Barcleys, bo jestem z nim 2 lata i jestem na prawde zadowolona. I mysle ze na poczatek nie wybieraj konta z jakimis oprocentowaniami, bo po co. Zaloz najprostsze, a dopiero jak sie rozbujasz mozesz przebierac.
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 13:20   #66
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
Oi dziewczyny

a w temacie watku - kurcze a nikt nie poleca Nationwide???

jak macie duzo oszczednosci - to oni oferuje jedne z najlepszych stop
A ten bacik to na mnie??? Jakos nie mialam i nie mam doswiadczenia z tym bankiem.A Ty masz tam konto???
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 14:35   #67
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
more-than-the-woman
Krooliczku, ja mysle ze obojetnie jaki bank wybierzesz, jezeli chcesz najzwyczajniejsze konto, bez oprocentowania, jezeli wystarczy Ci karta do pobierania pieniedzy i do placenia w sklepach. Aczkolwiek polecam wciaz Barcleys, bo jestem z nim 2 lata i jestem na prawde zadowolona. I mysle ze na poczatek nie wybieraj konta z jakimis oprocentowaniami, bo po co. Zaloz najprostsze, a dopiero jak sie rozbujasz mozesz przebierac.
tak właśnie zrobie
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 21:27   #68
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Kroliczku, Halifax daje bardzo dobre oprocentowanie na koncie biezacym. Wazne to jest szczegolnie na poczatku, jak jeszcze nie bedziesz miala konta oszczednosciowego. Zobacz tego linka: http://www.halifax.co.uk/bankaccount...taccount.shtml

Traci droga, ja cie nie oskarzam o dwulicowosc. Wydawalo mi sie, ze pisalas ze duzo Polakow bierze benefity i nie bylas z tego dumna. To tyle na ten temat.Nie chce sie juz z toba sprzeczac. Wierze, ze masz dobra intencje Pozdrawiam
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 21:45   #69
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
aaliyah
Kroliczku, Halifax daje bardzo dobre oprocentowanie na koncie biezacym. Wazne to jest szczegolnie na poczatku, jak jeszcze nie bedziesz miala konta oszczednosciowego. Zobacz tego linka: http://www.halifax.co.uk/bankaccount...ccoun t.shtml
no tak ale tu trzeba miec bilans powyzej 2500Ł - na poczatku to niemozliwe
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 21:49   #70
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
aaliyah
Kroliczku, Halifax daje bardzo dobre oprocentowanie na koncie biezacym. Wazne to jest szczegolnie na poczatku, jak jeszcze nie bedziesz miala konta oszczednosciowego. Zobacz tego linka: http://www.halifax.co.uk/bankaccount...ccoun t.shtml
ale szczerze mówiąc to muszę się zastanowić nad tym Halifax'em obczytam to jak będę miała więcej czasu, dzięki aaliyah
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 22:52   #71
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Gdzies na str Halifaxu przeczytalam ze karta Halifaxu mozna wybierac pieniazki za darmo z kazdej maszyny Halifaxu albo Banku Scotland. Czyli gdybym chciala pobrac z maszyny innego banku musialabym zaplacic? Pytam, bo bankomatow Halifaxu i Banku Scotland jest bardzo malo, wiec moze to taki chwyt..

Wlasciwie to ja rowniez chcialam zmienic konto na oszczednosciowe, ale mam teraz ogromny metlik
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 22:56   #72
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Question Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

A.. dziewczyny, czy jezeli pisze ze np. jezeli chce zalozyc konto High Interest to musze miesiecznie wplacac 1000 lub wiecej, ale czy to '1000 lub wiecej' znaczy ze tyle musze miec zawsze koniecznie odlozonych miesiecznie, czy ogolnych wplywow, czyli np. mam wyplate 1100 i pobieram zawsze 600, wiec zostaje mi 500?
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 12:35   #73
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Dziewczyny - jak chcecie konta oszczednosciowe to przede wszystkim zalozcie sobie ISA - bezpodatkowe lokaty (limit do 3000 na konto + 4000 na gielde w roku podatkowym, lub podobne kombinacje) bo mimo wszystko zawsze dostaniecie jakies odsetki bez podatku. Oprocz tego jakies oszczednosciowe. Juz dawno nie przegladalam ofert bankow, wiec moze treraz Nationwide wypada blado, kto wie? Ale:
- od razu zalozcie sobie dobre konto w dobrym banku, bo potem z doswiadczenie wiem ze nie bedzie sie chcialo latac i zalatwiac od nowa(ja do dzis mam niezamkniete konto w Natwescie)
- zapytajcie o mozliwosc internetowego konta - baaardzo wygodne

Na e-savings w Nationwide moge wplacac i wyplacac ile chce i kiedy chce a odsetki mam wyzsze niz od kredytu - co jest rzadkoscia. (Dodatkowo nie ma ograniczen ze potrzebne sa okreslone miesieczne wplywy)Takze more-than-the-woman stawialabym na to ze to ma byc wplyw 1000 a nie saldo - ale wolalabym sie upewnic w banku.
Nationwide ma duuuza siec bankomatow, przynajmniej w Londynie wiec nie wiem jak by to bylo gdybym wyciagnela pieniadze z innego bankomatu. Ale kiedys wyklocilam sie bo chcieli mnie obciazyc za nieuzgodniony overdraft. A wlasnie mowilam ze przeciez juz tyle czasu jestem z nimi i to pierwszy raz sie zdarzylo. Co tez jest argumentem zeby od razu wybrac dobry bank i nie musiec zmieniac pozniej.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 14:25   #74
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość

Traci droga, ja cie nie oskarzam o dwulicowosc. Wydawalo mi sie, ze pisalas ze duzo Polakow bierze benefity i nie bylas z tego dumna. To tyle na ten temat.Nie chce sie juz z toba sprzeczac. Wierze, ze masz dobra intencje Pozdrawiam
Pisalam tak ,bo tak mowili w tym programie co widzialam.To nie jest moje osobiste zdanie.Ja tez sie nie chce klocic bo nie taki moj zamiar.Kombinuja wszyscy niezaleznie od narodowosci ,wiadomo wszedzie sa czarne owce.a tak wracajac do tematu to uwazam ,w Anglii latwo cos dostac bo jak zaczelam studia w Polsce to mialam ogromne problemy z zalozeniem konta w banku bo mi mowili ,ze nie jestem z Polski a to ,ze moi rodzice sa ich nie obchodzi.A ja polecam w dalszym ciagu Lloyds i Nat West Halifax tez nie jest zly...
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 21:39   #75
ewelina_sarenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

witam...ja po raz pierwszy, szukalam forum na temat banku loyds i doszlam tutaj....
...mam problem....na wakacjach bylam na farmie i zalozyli mi konto platne w loydsie...przed wyjazdem do polski wybralam pieniadze i wyzerowalam konto i pytalam czy musze zamykac konto...powiedzieli mi ze nie...teraz przychodza mi oplaty za korzystanie z konta po 7 funtow - nie wiem co robic - mowiono mi ze jesli sie nie korzysta to konto jest zamrazane i nie pobieraja oplat...a bedac w angli za prowadzenie konta pobierali mi 3,5 funta.
nie wiem co robic, nie znam dobrze angielskiego...chce juz zlikwidowac to konto
ewelina_sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 08:51   #76
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez ewelina_sarenka Pokaż wiadomość
witam...ja po raz pierwszy, szukalam forum na temat banku loyds i doszlam tutaj....
...mam problem....na wakacjach bylam na farmie i zalozyli mi konto platne w loydsie...przed wyjazdem do polski wybralam pieniadze i wyzerowalam konto i pytalam czy musze zamykac konto...powiedzieli mi ze nie...teraz przychodza mi oplaty za korzystanie z konta po 7 funtow - nie wiem co robic - mowiono mi ze jesli sie nie korzysta to konto jest zamrazane i nie pobieraja oplat...a bedac w angli za prowadzenie konta pobierali mi 3,5 funta.
nie wiem co robic, nie znam dobrze angielskiego...chce juz zlikwidowac to konto
Czesc Ewelina. To bardzo to dziwne, ze zalozyli ci platne konto, chyba kazdy bank ma najprostsze konto biezace bezplatne. Powinni na wstepie takie wlasnie ci zaproponowac. Obawiam sie, ze nie masz innego wyboru jak tylko zdzwonic do banku lub wybrac sie tam osobiscie. Masz telefoniczna obsluge konta? Domyslam sie, ze w najblizszym czasie sie do Anglii nie wybierasz... No wiec pozostaje ci zadzwonic i konto zamknac (po uprzednim uregulowaniu ewentualnego debetu) badz zamienic na wersje bezplatna.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 10:54   #77
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Ewelina - no ktos cie brzydko urzadzil a kto ci to konto otworzyl? Pracodawca? Moze masz jakas umowe? Tam powinno byc wszystko wypisane o oplatach i sposobie w jaki mozna konto zamknac Dziwne tez ze nagle z 3.5 zwiekszyli na 7 bez zawiadomienia
Byc moze mozesz zamiast dzwonic list napisac - ale musisz sprawdzic w umowie.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 11:05   #78
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
Byc moze mozesz zamiast dzwonic list napisac - ale musisz sprawdzic w umowie.
Ejva wiem z doswiadczenia, ze jak nie przypilnujesz i nie zadzwonisz to sie na reakcje nie doczekasz. Dlatego droge listowna odradzam.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 11:26   #79
ewelina_sarenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

pracodawca zakladal mi konto nie wiem dlaczego platne, ale wydaje mi sie ze moze jakas kase z tego mial....no mysle ze poprosze kogos zeby mi zadzwonil i porozmawial i chyba bede musiala zaplacic (tylko podobno sporo placi sie za przelewy z polski do anglii?) i zlikwidowac, bo do anglii pojade dopiero na wakacjach a do tego czasu to juz mi sporo urosnie
ewelina_sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 11:30   #80
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Ewelino, obawiam sie, ze bedziesz musiala zalatwic te sprawe osobiscie, ze wzgledu na tajemnice bankowa. Bank nie moze rozmawiac o twoim koncie z osobami trzecimi No chyba, ze poprosisz kogos zeby sie pod ciebie podszyl, ale upewnij sie wtedy, ze ta osoba zna twoje niezbedne dane, bo moga ja przepytac Powodzenia.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 13:40   #81
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Ejva wiem z doswiadczenia, ze jak nie przypilnujesz i nie zadzwonisz to sie na reakcje nie doczekasz. Dlatego droge listowna odradzam.
no niestety zgadzam sie z tym smutnym faktem, ale wiem tez ze ciezko przez telefon sie dogadac jak sie kiepsko mowi po ang. I tak zycze powodzenia Ewelino
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 14:34   #82
Ketmia
Raczkowanie
 
Avatar Ketmia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ożarów Maz./Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

podnoszę wątek...

też wybieram się do uk i rozglądam za bankiem - najbardziej odpowiedał by mi jakiś angielski odpowiednik mBanku - bezpłatne konto, dostęp przez internet, karta do bankomatu i do płacenia w sklepie i duża sieć bezpłatnych bankomatów
Ketmia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 18:11   #83
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Polecam NatWesta - sama uzywam i spelnia wszystkie wymagania przez Ciebie wymienione. Ale tak po prawdzie to wiekszosc bankow ma darmowe konta. Mi sie szczegolnie podoba obsluga konta przez internet w NatWescie.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 13:02   #84
alinarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Czarnadziura
Wiadomości: 96
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Polecam konto w HSBC. Mam Bank Account Plus i jestem z niego bardzo zadowolona.
Przenioslam sie do obecnego banku z Lloyds, ktory ma zbyt skostaniale procedury, jak na moj gust.
__________________
Just a perfect day...
alinarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 10:48   #85
ilona_it
Przyczajenie
 
Avatar ilona_it
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 26
Smile Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

a ja mam konto w barclays'ie, jesli chodzi o założenie konta to chyba w kazdym banku mozesz zalatwic to na podstawie ID pod warunkiem ze zrobisz to od razu po przyjeździe;-)ja zalozylam po ok 2 miesiacach ale nie wymagali potierdzenia adresu itp.pozdrawiam
ilona_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 12:45   #86
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

ja mam w HSBC i jestem zadowolona. ostatnio otwieralam konto koledze ktory dopiero przyjechal i potrzebowal tylko paszportu, otworzyl konto z karta ktora moze placic w sklepach, placi za to konto £5 potem moze zmienic. nie potrzebowal nic z adresem ani listu zatrudnienia, potwierdzilam ze mieszka ze mna i tyle.
ja mam konto debetowe( nic nie place, wczesniej 12,95)z karta kredytowa. naprawde jest super, zero problemow.
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 16:20   #87
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

iwONKA595 - jak to zrobilas ze placac wczesniej 12,95 teraz nie placisz nic? Ja z TZ mamy chyba to samo konto i kiedys, jak jeszcze nie mielismy zbyt duzego wyboru bo np Loyds i NatWest nie chcialo nas przyjac bo jestesmy Polakami, nie przeszkadzala nam ta oplata. Byla z ubezpieczeniem na wyjazdy i z wieloma innymi bajerami, wiec myslelismy ze luz, ale teraz sie dowiaduje ze mozna za to samo zaplacic 5 funtow. Nie chce jednak poki co odchodzic z HSBC, ale koszt utrzymania konta z checia bym zmniejszyla

A tak na marginesie.. na poczatku czytalam ze ktos pytal o NIN. Nie przeczytalam wszystkiego dokladnie bo nie chcialo mi sie czytac tej "afery" o polakach bioracych benefity i czy jestesmy zli czy dobrzy. Ale pamietam ze ktoras z wizazanek napisala, ze jesli nie mamy pracy to trzeba przyniesc kilka zaswiadczen z agencji ze aktywnie szukamy pracy. Wcale tak nie jest. Robilam NIN 3 miesiace temu. Wymagali ode mnie ID (dowod lub paszport), potwierdzenie adresu zamieszkania (ja dalam swoja umowe o mieszkanie) i zanioslam jedna jedyna karteczke z agencji ze jestem u nich zarejestrowana. Tak mi powiedzial pan przez telefon z ktorym sie umawialam na spotkanie. Kazal mi przyniesc albo 3 kopie wyslanych aplikacji do pracodawcow, albo list potwierdzajacy zarejestrowanie w agencji. Wiec to chyba najlepsze wyjscie dla tych, ktorzy chca szybko zrobic NIN a nie maja pracy. Zarejestrowac sie w agencji to zaden problem i nie jest to niczym wiazacym bo zawsze mozna odmowic przyjecia proponowanej pracy (choc chyba malo bezrobotnych odmawia) lub jak ma sie nowa, stala prace po prostu im powiedziec "dziekuje, ale juz pracuje"
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 09:18   #88
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez zytasia Pokaż wiadomość
iwONKA595 - jak to zrobilas ze placac wczesniej 12,95 teraz nie placisz nic? Ja z TZ mamy chyba to samo konto i kiedys, jak jeszcze nie mielismy zbyt duzego wyboru bo np Loyds i NatWest nie chcialo nas przyjac bo jestesmy Polakami, nie przeszkadzala nam ta oplata. Byla z ubezpieczeniem na wyjazdy i z wieloma innymi bajerami, wiec myslelismy ze luz, ale teraz sie dowiaduje ze mozna za to samo zaplacic 5 funtow. Nie chce jednak poki co odchodzic z HSBC, ale koszt utrzymania konta z checia bym zmniejszyla

A tak na marginesie.. na poczatku czytalam ze ktos pytal o NIN. Nie przeczytalam wszystkiego dokladnie bo nie chcialo mi sie czytac tej "afery" o polakach bioracych benefity i czy jestesmy zli czy dobrzy. Ale pamietam ze ktoras z wizazanek napisala, ze jesli nie mamy pracy to trzeba przyniesc kilka zaswiadczen z agencji ze aktywnie szukamy pracy. Wcale tak nie jest. Robilam NIN 3 miesiace temu. Wymagali ode mnie ID (dowod lub paszport), potwierdzenie adresu zamieszkania (ja dalam swoja umowe o mieszkanie) i zanioslam jedna jedyna karteczke z agencji ze jestem u nich zarejestrowana. Tak mi powiedzial pan przez telefon z ktorym sie umawialam na spotkanie. Kazal mi przyniesc albo 3 kopie wyslanych aplikacji do pracodawcow, albo list potwierdzajacy zarejestrowanie w agencji. Wiec to chyba najlepsze wyjscie dla tych, ktorzy chca szybko zrobic NIN a nie maja pracy. Zarejestrowac sie w agencji to zaden problem i nie jest to niczym wiazacym bo zawsze mozna odmowic przyjecia proponowanej pracy (choc chyba malo bezrobotnych odmawia) lub jak ma sie nowa, stala prace po prostu im powiedziec "dziekuje, ale juz pracuje"
zytasia -poszlam do HSBC i zapytalam dlaczego place tak duzo za prowadzenie konta bo w innych bankach nie trzeba nic placic (mozesz ich postraszyc ze chcesz zmienic bank) no i on powiedzial ze zniesie mi ta oplate ale wszystko pozostanie tak samo z moimi kartami, jedyne co sie zmieni to ze wczesniej dostawalam co roku 10% zwrotu z karty kredytowej co wychodzilo na jedno jak musialam placic 12.95 co miesiac!

po prostu idz i powiedz ze nie chcesz placic za to konto, tylko upewnij sie ze nic poza tym nie zmienia. Oni zrobia wszystko zeby utrzymac klientow.
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 12:31   #89
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

iwONKA595 dzieki tak tez zrobie przy najblizszej okazji jak bede w banku! bo fakt ze niby to konto mamy we dwoje, wiec _teoretycznie_ wychodzi po 6,5 funta na lebka wiec niby nie najgorzej, ale jednak teraz moge zalozyc tak samo wypasione albo i lepsze konto za duzo mniejsza kwote! niech mi chociaz o polowe zmniejsza zdziercy )
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 12:40   #90
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

hej..
ja osobiscie jako dobry bank polecam NatWest

moj TZ od jakichs 20 lat jest w Lloyds Tsb i tez jest bardzo zadowolony.. jesli chodzi o Barclaysa to ja osobiscie nie mam zadnych doswiadczen ale TZ zawsze go odradzal jako najmnie przyjazny klientom i taki co za wszystko chce zedrzec..
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.