Obsesja na punkcie bycia w związku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-12, 18:52   #1
patricia_ventura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 404

Obsesja na punkcie bycia w związku


Hej wszystkim. Mam 27 lat i obsesję na punkcie posiadania faceta. Mam wrażenie, że mój czas dobiegł końca, że już nigdy nikogo nie spotkam. Nie będę miała faceta, nikt mnie nie pokocha. Nigdy nie będę miała dziecka jestem dosyć atrakcyjna kobietą. Finansowo niezależna. Mam dobrą pracę, jestem inteligentna i mam poczucie hunoru. Dlaczego więc NIKT MNIE NIE CHCE? Czy komuś się udało znaleźć jeszcze miłość w tym wieku??? "Towar" że tak powiem mocno jest już przebrany. Większość mężczyzn zajętych. Czy ja już naprawdę nie mam na co liczyć???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patricia_ventura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:00   #2
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

patrząc na swoje otoczenie wiem, że im więcej desperacji, tym mniejsza szansa na sensowy, szczęśliwy związek. Przemyśl to.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:02   #3
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
patrząc na swoje otoczenie wiem, że im więcej desperacji, tym mniejsza szansa na sensowy, szczęśliwy związek. Przemyśl to.
Dokładnie, tę desperację czuć na kilometr.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:05   #4
patricia_ventura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 404
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Wiem że to czuć... ale ja po prostu nie mogę przestać o tym myśleć i codziennie mam przez to doly! Co zrobić, żeby właśnie to zmienić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patricia_ventura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:08   #5
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Zajmij się sobą. Masz jakieś pasje? Co robisz w wolnym czasie?
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:08   #6
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

nie wiem co Ci napisać..nie pocieszę Cię pewnie, ale wydaje mi się, żę to kwestia szczęścia. Jak się ma pecha, to można i całe życie przejść samotnie. Piszesz, że jesteś atrakcyjna, niezależna, inteligentna, więc na pewno masz duże szanse na związek z sensownym facetem. Na pewno większe niż życiowa sierota.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:18   #7
patricia_ventura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 404
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Zajmij się sobą. Masz jakieś pasje? Co robisz w wolnym czasie?
Nic szczególnego. Czytam książki, ćwiczę, oglądam seriale...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patricia_ventura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-12, 19:29   #8
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Zajmij się sobą. Masz jakieś pasje? Co robisz w wolnym czasie?
O co chodzi z tymi pasjami i zajmowaniem się sobą? Jak to ma pomóc w znalezieniu faceta, bo ja tego nie ogarniam za bardzo o.O
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:36   #9
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
O co chodzi z tymi pasjami i zajmowaniem się sobą? Jak to ma pomóc w znalezieniu faceta, bo ja tego nie ogarniam za bardzo o.O
ja też nie
chodziłam na rożne zajęcia typu angielski, studia podyplomowe ale nikt mnie nigdy nie podrywał tam
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:41   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Tzta poznalam bedac starsza niz Ty, ale faktem jest, ze nie mialo to miejsce w Polsce. Co kraj to obyczaj.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:41   #11
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
O co chodzi z tymi pasjami i zajmowaniem się sobą? Jak to ma pomóc w znalezieniu faceta, bo ja tego nie ogarniam za bardzo o.O
Pomaga czasem. Masz zainteresowania, pasje. Zyjesz sobie, masz dobry nastrój, napiecie, desperacja przechodzi. Nie skupiasz sie nie spinasz. Masz co robić. Jestes szczesliwa, uśmiechnięta bo Twoja pasja Cie uszczesliwia. Tym przyciagasz ludzi. Nie myslisz "musze znalezc faceta o Boże nie mam faceta!" Zmienia sie "nakierowanie mysli" Na koncertach, wydarzeniach zwiazanych z zainteresowaniami mozesz poznac faceta który tez ma taka pasje jak ty i zaraz jest temat do rozmowy.
Mi akurat zainteresowania nie pomogły bo poznałam na portalu randkowym ale wspolne zainteresowania połączyły też.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:41   #12
patricia_ventura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 404
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Ze niby zajmę się sobą i nie będę już zdesperowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patricia_ventura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:41   #13
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
O co chodzi z tymi pasjami i zajmowaniem się sobą? Jak to ma pomóc w znalezieniu faceta, bo ja tego nie ogarniam za bardzo o.O
W znalezieniu faceta nie pomaga, ale w zaprzestaniu rozmyślania o związku, obsesyjnym szukaniu nowego chłopaka - tak. A niestety, ale jak się ta bardzo, ale to bardzo chce być w jakimkolwiek związku, to się bierze co się nawinie, a wtedy jest ciężko o dobry związek.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:45   #14
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Pomaga czasem. Masz zainteresowania, pasje. Zyjesz sobie, masz dobry nastrój, napiecie, desperacja przechodzi. Nie skupiasz sie nie spinasz. Masz co robić. Jestes szczesliwa, uśmiechnięta bo Twoja pasja Cie uszczesliwia. Tym przyciagasz ludzi. Nie myslisz "musze znalezc faceta o Boże nie mam faceta!" Zmienia sie "nakierowanie mysli" Na koncertach, wydarzeniach zwiazanych z zainteresowaniami mozesz poznac faceta który tez ma taka pasje jak ty i zaraz jest temat do rozmowy.
Mi akurat zainteresowania nie pomogły bo poznałam na portalu randkowym ale wspolne zainteresowania połączyły też.
Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
W znalezieniu faceta nie pomaga, ale w zaprzestaniu rozmyślania o związku, obsesyjnym szukaniu nowego chłopaka - tak. A niestety, ale jak się ta bardzo, ale to bardzo chce być w jakimkolwiek związku, to się bierze co się nawinie, a wtedy jest ciężko o dobry związek.
O to mi chodzi, dzięki że to za mnie napisałyście.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:47   #15
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez patricia_ventura Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Mam 27 lat i obsesję na punkcie posiadania faceta. Mam wrażenie, że mój czas dobiegł końca, że już nigdy nikogo nie spotkam. Nie będę miała faceta, nikt mnie nie pokocha. Nigdy nie będę miała dziecka jestem dosyć atrakcyjna kobietą. Finansowo niezależna. Mam dobrą pracę, jestem inteligentna i mam poczucie hunoru. Dlaczego więc NIKT MNIE NIE CHCE? Czy komuś się udało znaleźć jeszcze miłość w tym wieku??? "Towar" że tak powiem mocno jest już przebrany. Większość mężczyzn zajętych. Czy ja już naprawdę nie mam na co liczyć???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tam, oj tam. Ja mojego męża poznałam jak miałam 32 lata. Więc masz jeszcze kupę czasu Ale z drugiej strony to może rzeczywiście nikogo sensownego już nie poznasz i w staropanienstwie emerytury doczekasz? Na dwoje babka wrożyła. A tak na powaznie to zgadzam się z kisielovą. Mniej desperacji i szukania na siłę
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:52   #16
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Pomaga czasem. Masz zainteresowania, pasje. Zyjesz sobie, masz dobry nastrój, napiecie, desperacja przechodzi. Nie skupiasz sie nie spinasz. Masz co robić. Jestes szczesliwa, uśmiechnięta bo Twoja pasja Cie uszczesliwia. Tym przyciagasz ludzi. Nie myslisz "musze znalezc faceta o Boże nie mam faceta!" Zmienia sie "nakierowanie mysli" Na koncertach, wydarzeniach zwiazanych z zainteresowaniami mozesz poznac faceta który tez ma taka pasje jak ty i zaraz jest temat do rozmowy.
Mi akurat zainteresowania nie pomogły bo poznałam na portalu randkowym ale wspolne zainteresowania połączyły też.
Tylko autorka chyba nie ma jakichś super pasji, które mogłaby rozwijać. I w sumie doskonale rozumiem, bo sama też nie mam i nawet nie wiem czym miałabym się zająć, skoro nic mnie szczególnie nie interesuje, a jak zainteresuje to na chwilę. (Słomiany zapał)

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
W znalezieniu faceta nie pomaga, ale w zaprzestaniu rozmyślania o związku, obsesyjnym szukaniu nowego chłopaka - tak. A niestety, ale jak się ta bardzo, ale to bardzo chce być w jakimkolwiek związku, to się bierze co się nawinie, a wtedy jest ciężko o dobry związek.
To jak chcę dobrze zarabiać, to powinnam np. zajść w ciążę?
Nie chcę być złośliwa :P Po prostu zastanawia mnie ta wizażowa logika.
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 20:11   #17
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Hej! Wspolne pasje zblizaja ludzi, szczegolnie sport. Prawda, ze desperacja zniecheca ludzi, ale na pewno jeszcze usmiechnie sie do ciebie szczescie
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 21:12   #18
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
To jak chcę dobrze zarabiać, to powinnam np. zajść w ciążę?
Nie chcę być złośliwa :P Po prostu zastanawia mnie ta wizażowa logika.
A jaki to ma zwiazek? Ciąża i zarobki??? Chyba że brac kase za bycie surogatką. Widać że nie zrozumiałas i nie jest to wizażowa logika tak po prostu jest. Tak działa też podświadomość, psychologia o tym mówi. Nie nalezy skupiac sie na braku. Jesli skupiasz sie na zainteresowaniach to sprawiaja ci one radosc. Jednak chodzi tu o zainteresowania zwiazane z ludzmi a nie ogladanie np Gry o tron. Jesli zainteresowaniem jest ogladanie seriali to aby sobie pomóc mozna zarejestrowac sie na portalu randkowym i tam poznac kogos kto tez oglada Gre o tron lub przejsc sie na spotkania fanów serialu. Im wiecej zainteresowan tym wiecej tematów do rozmów tym częsciej mozna z kims osiagnąć porozumienie.
Posiadanie zainteresowan, pasji odwraca uwagę od "braku faceta" ale umożliwia tez poznanie nowych osób co sprzyja zawieraniu nowych relacji. Jesli skupiamy sie na braku, spinamy sie załamujemy przez co bierzemy pierwszego lepszego który tak na prawdę nam średnio pasuje no ale by nie odczuwać juz "braku faceta" ciągniemy relacje sądząc że nas uszczesliwi.
Sami musimy być szczesliwi ze sobą. Dobry nastrój, bycie szczesliwym tu i teraz przyciaga ludzi. W tym pomaga pasja i zainteresowania. Kiedy czytasz ulubioną książke, słuchasz ulubionej muzyki ładujesz sie pozytywnymi emocjami. Wchodzisz na odpowiednią "częstotliwość" Dobrze ci samej ze soba. Umiesz sobie zorganizowac czas i przez to jestes ciekawszą, bardziej atrakcyjną osobą.

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2017-03-12 o 21:25
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 21:26   #19
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Hm... To może ja jestem dziwna, ale 'zajmowanie się sobą' i 'zajmowanie się moimi pasjami', wcale nie czyni mnie szczęśliwej, ani naładowanej pozytywnymi emocjami :P

Edytowane przez papciekapcie
Czas edycji: 2017-03-12 o 21:30
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 21:38   #20
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hm... To może ja jestem dziwna, ale 'zajmowanie się sobą' i 'zajmowanie się moimi pasjami', wcale nie czyni mnie szczęśliwej, ani naładowanej pozytywnymi emocjami :P
mnie również
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 21:39   #21
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Tylko autorka chyba nie ma jakichś super pasji, które mogłaby rozwijać. I w sumie doskonale rozumiem, bo sama też nie mam i nawet nie wiem czym miałabym się zająć, skoro nic mnie szczególnie nie interesuje, a jak zainteresuje to na chwilę. (Słomiany zapał)



To jak chcę dobrze zarabiać, to powinnam np. zajść w ciążę?
Nie chcę być złośliwa :P Po prostu zastanawia mnie ta wizażowa logika.
Nieskupianie się na szukaniu nie jest równoznaczne z zaprzestaniem szukania.
Jak chcesz mieć fajny zawód i dobrze zarabiać, to inwestujesz w wykształcenie, kursy, rozwijasz się, idziesz na jedną rozmowę kwalifikacyjną, może jakiś okres próbny, jak się podoba to zostajesz, jak się nie podoba to rezygnujesz i czekasz na kolejną ciekawą ofertę.
Można też od razu po maturze iść do pracy z pierwszej lepszej oferty, jaką się zobaczyło i płakać, że nie jest się lekarzem, architektem, inżynierem i że nawet nie ma jak wyjechać za granicę na choćby jakieś sprzątanie, bo się nie zna języków.
Tak samo ze związkami - wchodzi się w związek, jeśli naprawdę widać potencjał w jakiejś relacji, a nie bo już dawno nie było się w związku albo z nudów.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2017-03-12 o 21:41
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 01:01   #22
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hm... To może ja jestem dziwna, ale 'zajmowanie się sobą' i 'zajmowanie się moimi pasjami', wcale nie czyni mnie szczęśliwej, ani naładowanej pozytywnymi emocjami :P
OT:

Może wybrałaś sobie jakieś mało pasjonujące pasje. A może to tylko luźne zainteresowania, a nie pasje? Mam wrażenie, że ludzie często to mylą. Tak się tylko zastanawiam. Mam koleżankę, która sobie biega. Zawsze, gdy to robi ma minę jakby pokutowała za grzechy całej ludzkości. Ciągle narzeka, że jej się nie chce, szuka wymówek, a to pogoda nie taka, a to strój w złym kolorze, a to baterie w krokomierzu się wyczerpały. Ciągle coś. Zapytałam dlaczego biega, skoro tego nie lubi, przecież można wybrać sobie jakiś inny rodzaj sportu. Odpowiedziała mi, że wszyscy polecają bieganie, a poza tym trzeba mieć jakąś pasję w życiu. Trzeba mieć pasję, więc wybrała sobie coś, czego nie lubi. Mam wrażenie, że nie tak rzadko jest, że ludzie próbują czegoś, wcale im się to nie podoba, ale brną w to zamiast odpuścić. Bo trzeba mieć pasję. Albo stare pasje już się znudziły, ale ludzie ciągną je z przyzwyczajenia, bo zaczęli ileś tam lat temu, wtedy było fajnie, ale z czasem się wyczerpało. Takie robię, bo robię, np. skręcam ten motor już od 15 lat, i w sumie to nie wiem po co, bo prawka nie mam, na mechanice się nie znam, a nawet na rowerze boję się jeździć szybciej niż 10/h, ale jak już skręcam tyle czasu, to będę dalej skręcać, chociaż nudzi mnie to śmiertelnie. Moim zdaniem lepiej poszukać sobie czegoś innego, a jeżeli znowu się nie spodoba to znowu odpuścić i szukać dalej. I tak długo szukać i odpuszczać, aż znajdzie się dla siebie coś, co naprawdę będzie uszczęśliwiać, a nie że będzie karą za grzechy.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 07:26   #23
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Autorko, a teraz spójrz na to z drugiej strony: czy ciągłe, obsesyjne myślenie o 'posiadaniu' faceta sprawi, że on się nagle zjawi? Czy to psychiczne tyranie siebie naprawdę daje Ci coś cennego w życiu? Poza tym wpędzając siebie w pułapkę tej (niepotrzebnej) paniki ściągasz na siebie w sumie zagrożenie, iż 'przygarniesz' byle jakie portki, jakie się nawiną, byleby tylko zagłuszyć swoje lęki. A to, z tego co obserwuje, przyciąga różnych psycho i socjo facetów, bo wiedzą, z jaką łatwością można Ciebie owinąć sobie wokół palca i wykorzystać. Pomyśl nad tym
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 07:27   #24
viva
Zadomowienie
 
Avatar viva
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 953
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hm... To może ja jestem dziwna, ale 'zajmowanie się sobą' i 'zajmowanie się moimi pasjami', wcale nie czyni mnie szczęśliwej, ani naładowanej pozytywnymi emocjami :P

To znaczy, że nie masz żadnych pasji.
Człowiek, który ma swoje zainteresowania, rozwija się, dobrze się czuje sam ze sobą BARDZO zyskuje na atrakcyjności - to jest tajemnica poliszynela. Dodatkowo częściej "bywa" i ma też więcej okazji do poznania nowych ludzi.

Człowiek zdesperowany jest automatycznie nieatrakcyjny, to też każdy czuje.
__________________
Najpiękniejsza we wsi.
viva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 08:28   #25
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Cytat:
Napisane przez viva Pokaż wiadomość
To znaczy, że nie masz żadnych pasji.
Człowiek, który ma swoje zainteresowania, rozwija się, dobrze się czuje sam ze sobą BARDZO zyskuje na atrakcyjności - to jest tajemnica poliszynela. Dodatkowo częściej "bywa" i ma też więcej okazji do poznania nowych ludzi.

Człowiek zdesperowany jest automatycznie nieatrakcyjny, to też każdy czuje.
Ale nie będę na siłę szukać :P Jeżeli wiedziałabym że do czegoś mnie ciągnie, to bym to robiła. A jak mnie do niczego nie ciągnie, to po co mam się zmuszać.

Można być człowiekiem bez pasji, i to też ok?
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 08:29   #26
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Cytat:
Napisane przez patricia_ventura Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Mam 27 lat i obsesję na punkcie posiadania faceta. Mam wrażenie, że mój czas dobiegł końca, że już nigdy nikogo nie spotkam. Nie będę miała faceta, nikt mnie nie pokocha. Nigdy nie będę miała dziecka jestem dosyć atrakcyjna kobietą. Finansowo niezależna. Mam dobrą pracę, jestem inteligentna i mam poczucie hunoru. Dlaczego więc NIKT MNIE NIE CHCE? Czy komuś się udało znaleźć jeszcze miłość w tym wieku??? "Towar" że tak powiem mocno jest już przebrany. Większość mężczyzn zajętych. Czy ja już naprawdę nie mam na co liczyć???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To juz zostaje tylko ladnie sie ubrac i polozyc do trumny
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 09:04   #27
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Ale nie będę na siłę szukać :P Jeżeli wiedziałabym że do czegoś mnie ciągnie, to bym to robiła. A jak mnie do niczego nie ciągnie, to po co mam się zmuszać.

Można być człowiekiem bez pasji, i to też ok?
Tylko w tym momencie się zastanów co masz potencjalnemu partnerowi do zaoferowania. Jasne, można razem przesiedzieć życie na kanapie lub wspólnie spacerować i to może być niejako pasja, hobby, ale pytanie, czy Twoje ewentualne wymagania wobec faceta idą w parze z tym, co sama sobą prezentujesz i możesz dać z siebie. Jeżeli ktoś bez jakiejkolwiek pasji Ci odpowiada, to świetnie, natomiast jeżeli potem będziesz jednak rozczarowana tym, że pan ma jedynie tryb praca - dom (na przykład). Oczywiście, są i ludzie których pasją jest właśnie rodzina, bycie rodzicem, zajmowanie się domem, ale jak wszystko w życiu, to również ma swoje ciemne strony i minusy i tu się trzeba super dobrać z kimś, kto ma dokładnie takie same wartości, poglądy, cele. Praca również może być pasją i to wcale nie jest złe (szczególnie, gdy prowadzi się własny biznes), ale znowuż: to także ma swoje minusy, nie jest do końca dobre.

Obawiam się, że możesz sobie po związku zbyt wiele obiecywać - że wypełni kompletnie wszystko, zajmie czas, odczaruje rzeczywistość. Jasne, dobra miłość daje nam bardzo wiele, ale nie będzie lekiem na całe zło, nudę, czy szarość dnia codziennego.

Zarówno w rozglądaniu się za facetem, jak i w życiu, z tego co napisałaś, można wnioskować, że brakuje tu równowagi, tzw. złotego środka.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-03-13 o 09:07
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 09:28   #28
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w zwiazku

Poznałam mojego byłego partnera, gdy miałam 29 lat i weszłam w nowe dla mnie środowiski pewnego stowarzyszenia, ktorego członków wtedy nie znałam. Byliśmy razem 8 czy 9 lat.To w kwestii - czy zainteresowania pomagają. Pomagają - jeśli pozwalają poznawać nowych ludzi.
Miałam, przypominam 29 lat. Wcześniej nie byłam w żadnym stałym związku - ot, czasem jakiś podryw na chwilę.
Poznałam mojego obecnego w wieku 38 lat. Kiedy wyjechałam sama na urlop daleko od mojego miejsca zamieszkania. Tak więc wyjazdy też rozszerzają możliwości. I to dopiero był ten, z którym chcę spędzić życie.
Nie widzę powodów do strachu - czas przyniesie rozwiązanie. Ale nigdy nie myśl, że tylko związek z facetem daje ci szanse na piękne życie. Facet się znajdzie, jeśli nie będziesz się ciągle za nim rozglądać i namierzać. Poznawaj ludzi, różne środowiska, ale nie szukaj gorliwie, bo desperację widać, niestety...
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 09:32   #29
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Obawiam się, że możesz sobie po związku zbyt wiele obiecywać - że wypełni kompletnie wszystko, zajmie czas, odczaruje rzeczywistość. Jasne, dobra miłość daje nam bardzo wiele, ale nie będzie lekiem na całe zło, nudę, czy szarość dnia codziennego.
O, to, to. Właśnie stąd ta rada o skupieniu się na sobie, na zainteresowaniach—żeby umieć znaleźć szczęście w sobie, i ewentualnie później się nim z kimś podzielić. Żeby nie traktować drugiego człowieka jako dostawcę szczęścia, sensu życia i wysokiej samooceny (bo to niewiele ma wspólnego z miłością).
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 09:38   #30
Paulaaa81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 271
Dot.: Obsesja na punkcie bycia w związku

Dobrze, że nazwałaś rzeczy po imieniu: obsesja. Musisz przestać myśleć tak katastroficznie, a na pewno ograniczyć takie myślenie do minimum. Jeśli spotyka się nowych ludzi, w tym mężczyzn, to z pewnością takie myślenie zdarza się rzadziej, bo co i rusz pojawia się jakieś światełko w tunelu.

Przypomnę gdzie ludzie się spotykają: w pracy, przez znajomych - w tym na imprezach (więc chodź nawet jak Ci się nie chce), na ulicy, w komunikacji miejskiej, na lekcjach tańca, na wyjazdach np. są wyjazdy taneczne/górskie/rowerowe a więc dla ludzi w młodym wieku, w miejscach, gdzie robimy coś z pasją np. w klubie podróżnika, zapalonych rowerzystów itd. Ludzie poznają się wszędzie. Warto wchodzić w nowe środowisko, odkrywać nowe pasje, które pozwolą kogoś spotkać. Bycie zajętym człowiekiem sprawia, że nie dokucza nam tak bardzo samotność. Myślę też (i wiem to po sobie), że jak człowiek jest szczęśliwy, a bycie zajętym, potrzebnym i w ogóle pomaga być szczęśliwym, łatwiej jest kogoś sobą zauroczyć.

P.S. Ja mojego faceta zauroczyłam dzięki swojej pasji. Spotkaliśmy się w klubie podróżnika (oboje to lubimy), a zainteresowała go inna moja pasja, którą i on ma gdyby nie to, nie sądzę by pomyślał, że mogę być tą, z którą warto się umówić. Mężczyźni również muszą dostrzec w nas coś interesującego, dla każdego to co innego.

Edytowane przez Paulaaa81
Czas edycji: 2017-03-13 o 09:42
Paulaaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-16 08:20:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.