krem tonujacy,a tradzik(wypryski,problemy ze skora,przebarwienia) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 14:33   #1
malik1d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6

krem tonujacy,a tradzik(wypryski,problemy ze skora,przebarwienia)


hej z gory chcialabym powiedziec,ze probowalam znalezc taki temat na forum ale nie znalazlam,wiec postanowilam zapytac o to
Mam 16 lat,od jakiegos roku neka mnie tradzik.Pojawilam sie u dermatologa,ten przepisal krem ktory nawet ok dziala zaczelamjednak uzywac podkladu,poniewaz mam dosc przebarwien i tradziku a ten w jakims stopniu mi go kamufluje.. Uzywam rowniez korektora i czasem pudru,wiec wiem,ze w jakims (a nawet duzym) stopniu zatyka pory co wytwarza wiecej pryszczy. Pani dermatolog wlasnie kazal mi zaprzestac uzywania podkladu . Chcialabym jednak jakos hmm zakamuflowac niedosknoalosci i przebarwienia skory. Uzywam masci na przebarwienia i w jakims stopniu wyglad skory sie polepsza,ale dalej jest .. chcialabym zaprzestac uzywac podklad poniewaz wiem,ze w wieku 16 podklad to jest poprostu porazka a tymbardziej przy mojej cerze.. Nie wyjde z domu bez podkladu-zaznaczam..Bo mam wielkie kompleksy na temat tego tradziku. Zastanawia mnie czy krem tonujacy bylby w stanie zakryc przebarwienia,niedoskonal osci?Jaki jest najlepszy dla cery z niedoskonalosciami? Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
malik1d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 07:10   #2
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: krem tonujacy,a tradzik(wypryski,problemy ze skora,przebarwienia)

Krem tonujący przebarwień nie zakryje, bo ma zbyt mało kryjącą formułę.
Musisz się zdecydować, albo używasz podkładu bo lubisz, albo nie używasz, bo się boisz (chociaż dobrze dobrany podkład nie zapycha i nie nasila zmian) i używasz np. korektora (punktowo) i kremu tonującego. Decyzja należy do Ciebie (uprzedzając pytanie: nikt nie dobierze Ci idealnego podkładu, niestety trzeba to robić metodą prób i błędów).
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 10:35   #3
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: krem tonujacy,a tradzik(wypryski,problemy ze skora,przebarwienia)

może punktowo nakładaj korektor (w roli korektora dobrze się sprawdza Dermacol, bo niestety jako podkład zapycha i jeszcze gorzej by Cię zsypało)
na niego daj krem tonujący i będzie ok
sam krem nie będzie krył, on tylko wyrównuje koloryt

poczytaj też o bb cream'ach
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 12:20   #4
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: krem tonujacy,a tradzik(wypryski,problemy ze skora,przebarwienia)

Spokojne, podkład nie niszczy skóry, jeśli jest dobrze dobrany. Nie może to być jakaś podróba z targu za 3 zł, warto wydać trochę pieniędzy żeby podkład był dopasowany i nie robił krzywdy skórze. No i oczywiście zmywać przed snem! Jeśli będziesz dbała o cerę, oczyszczała, tonizowała, nawilżała i chroniła przed słońcem to dobry podkład nie wyrządzi dużych szkód Skoro masz trądzik to może minerały? Gdzieś na pewno jest o nich wątek, poczytaj
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 12:24   #5
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: krem tonujacy,a tradzik(wypryski,problemy ze skora,przebarwienia)

im bardziej naturalny tym lepszy - a z tym ciężko, w 99% mają w składzie 'zapychacze'...

minerały byłby najlepsze
a są i takie dobrze kryjące
i nie szkodzą skórze

Edytowane przez jessica855
Czas edycji: 2012-04-25 o 12:25
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 12:47   #6
malik1d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: krem tonujacy,a tradzik(wypryski,problemy ze skora,przebarwienia)

dziekuje wam bardzo za odpowiedz nie uzywam taniego podkladu,dla mnie to katastrofa te tanie podklady raz kupilam na probe i mialam cala pomaranczowa twarz a makijaz po chwili wygladal nie za fajnie.
poczytam o mineralach,a moze nawet sie zdecyduje
malik1d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 15:11   #7
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: krem tonujacy,a tradzik(wypryski,problemy ze skora,przebarwienia)

Unikaj parafiny i silikonów - o ile z tym pierwszym łatwiej, o tyle silikony mają prawie wszystkie płynne podkłady.

Ja ze swojej strony poleciłabym Ci podkład w kompakcie z Sephory - wersję mineralną (i choć w pełni 'naturalny' to on nie jest) jednak krycie ma świetne i nie obciąża cery.

Jest to forma pudru w kamieniu/prasowanego, jednak nie ma talku, parafiny i silikonów, które cerom trądzikowym szkodzą. Kryje równie dobrze, jak podkład płynny.

(nazwa to: Sephora Mineral Compact Powder)

Koszt bez promocji 59zł. Ale często są promocje, nawet teraz jest 20%.


Tak jak dziewczyny Ci napisały - krem tonujący nie ma mocnego krycia, które chcesz osiągnąć
Wyrównasz jedynie koloryt.
Chociaż moim zdaniem, i tak lepiej wygląda cera "trochę niedoskonała", niż pokryta warstwą mocno kryjącego makijażu - nawet jeśli z nim nie przesadzisz, i tak będzie widać, że to kamuflaż
Tym bardziej teraz, gdy robi się coraz cieplej...

Przejrzyj też KWC, wiele młodych dziewczyn z cerą borykającą się z trądzikiem recenzuje swoje podkładowe hity i niewypały, zawsze to jakaś wskazówka
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 22:32   #8
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: krem tonujacy,a tradzik(wypryski,problemy ze skora,przebarwienia)

doskonale Cię rozumiem, też mam ten problem jakieś wypryski, masa przebarwien... ze swojej strony mogę polecić Ci Dermablend z Vichy, bardzo dobrze kryje i nie zapycha (oczywiście wiem, że to jest sprawa indywidualna ale ja jestem bardzo podatna w tym negatywnym sensie na zapychanie ;p i nic mi nie jest) spróbuj przetestować przez kilka dni, może to będzie rozwiązanie
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.