kwasy, kwaski i kwaseczki - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-29, 21:43   #301
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez agusia_1
Proponuję przeczytać choćby ten wątek. Skoro dermatolodzy często zapominają o obowiązku poinformowania pacjenta o używaniu kremów z filtrem podczas kuracji kwasami to czego tu wymagać od kosmetyczki... (wiem wiem generalizuje ale tak zwykle jest niestety)
Wiem wiem... Dużo widziałam o filtrach, że przestrzegacie. Jednak ja daję na to fluid, jeszcze jakbym miała ciapać jakimiś kremami to już za dużo... Kiedyś to nawet z retinem - A poszłam w skwar na słońce w południe...Fakt trochę mnie poparzyło, ale nic wielkiego sie nie stało...zeszło po kilku dniach. Więc jak nie użyję filtrów, to myślę, ze dla mojej cery nie będzie katastrofy...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 21:55   #302
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez miiee
Wiem wiem... Dużo widziałam o filtrach, że przestrzegacie. Jednak ja daję na to fluid, jeszcze jakbym miała ciapać jakimiś kremami to już za dużo... Kiedyś to nawet z retinem - A poszłam w skwar na słońce w południe...Fakt trochę mnie poparzyło, ale nic wielkiego sie nie stało...zeszło po kilku dniach. Więc jak nie użyję filtrów, to myślę, ze dla mojej cery nie będzie katastrofy...
Retin?? w skwar?? ładnie Nie chciałabym być na twoim miejscu za kilka lat...
Myślisz że podkład to będzie cię chronił przed promieniowaniem??
Przebarwienia mają to do siebie że wychodzą po latach...
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 22:37   #303
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez miiee
Ja stosuje na dzień i na noc, ale podobno ten krem ma też filtry sam w sobie.. ?
Żadnych filtrów tam nie ma. To że używasz kwasów nawet tylko na noc nie zwalnia absolutnie z konieczności uzywania fitrów w dzień Ba powiem więcej, chronić skórę przed promieniowaniem nalezy przez cały rok, zimą też, bez względu na to czy stosujemy kwasy czy nie No a filtry w podkladzie dobrze nie chronią nigdy, ale na pewno o tym wiesz, bo przecież to jest powtarzane do znudzenia...
Dziewczyny dobrze Ci piszą, przebarwienia mogą niestety wyjść za wiele lat w przyszłości

Ja znam tę markę, często stosowana w gabinetach przez kosmetyczki (moja też ma, a może miała - dawno nie byłam). Nie stosowałam ich nigdy więc się nie wypowiem, ale skład mi się nie do końca podoba, no i nie znamy pH preparatu - by krem był skuteczny, pH musiałoby być dość niskie, większość kremów ma je za wysokie i kwasy nie będą działać efektywnie.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 23:10   #304
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

A to sprwdzę jakie ma pH w końcu niedługo będę chemikiem .... Napiszę po Nowym Roku jakie ma pH, bo teraz nie mam dostępu do laboratorium. A tak z ciekawości jakie jest pH odpowiednie, aby krem był skuteczny ..? Jak go zlizałam to lekko kwaskowy... :P
Poza tym ja mam już takie przebarwienia potrądzikowe, że jakiekolwiek przebarwienia w jedną czy w drygą stronę już nie zmienią mi wyglądu skóry... Jestem skazana na fluid do końca życia, choć mam już mało widoczne przebarwienia to jednak śledy trądziku w psychice zostają do końca.....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 23:55   #305
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez miiee
Poza tym ja mam już takie przebarwienia potrądzikowe, że jakiekolwiek przebarwienia w jedną czy w drygą stronę już nie zmienią mi wyglądu skóry... Jestem skazana na fluid do końca życia, choć mam już mało widoczne przebarwienia to jednak śledy trądziku w psychice zostają do końca.....
Miiee, mnie ogromnie zaskoczyl Diacneal - co prawda przebarwienia mialam tylko 2 ale poradzil sobie z nimi prawie zupelnie!!!
Na dzien grubo filtr, bo mam ochote w pelni wykorzystac dobroczynne dzialanie retinaldehydu w tym kremie, takze przeciwzmarchowo!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 10:36   #306
201605061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 331
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Z moich obserwacji po 1-razowym użyciu kwasów:

Skóra dobrze nawilżona
201605061003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 10:46   #307
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Miiee, mnie ogromnie zaskoczyl Diacneal - co prawda przebarwienia mialam tylko 2 ale poradzil sobie z nimi prawie zupelnie!!!
Na dzien grubo filtr, bo mam ochote w pelni wykorzystac dobroczynne dzialanie retinaldehydu w tym kremie, takze przeciwzmarchowo!
Hmmm... nie wiem czy by mi ten krem służył wraz z tym fluidem, czy by nie znosiły swojego działania.Kiedyś może go spróbuję Teraz i tak jestem zadowolona ze swojej twarzy, bo nie mam już milionów grud i zaskórników. Lekkie przebarwienia, ale to własnie po rozdrapywaniu sobie i wyciskaniu skóry. Przebarwienia pozostają dłuugo na skórze. Mam nadzieję, że kiedyś zejdą. Od fluidu robią się coraz to sabsze. A jeszcze neoglis ma peeling migdałowy, na lato. Może i on poskutkuje. Jak na razie kwasy to był najlepszy pomysł i kosmetyk w jaki zainwestowałam. Wszystkim to polecam
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 12:32   #308
201605061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 331
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Mama twierdzi też, że mam bardziej promienną cerę po tym neoglis. Na razie nie zauważyłam żeby skóra się mniej błyszczała
201605061003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 13:21   #309
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez miiee
Hmmm... nie wiem czy by mi ten krem służył wraz z tym fluidem, czy by nie znosiły swojego działania.Kiedyś może go spróbuję Teraz i tak jestem zadowolona ze swojej twarzy, bo nie mam już milionów grud i zaskórników. Lekkie przebarwienia, ale to własnie po rozdrapywaniu sobie i wyciskaniu skóry. Przebarwienia pozostają dłuugo na skórze. Mam nadzieję, że kiedyś zejdą. Od fluidu robią się coraz to sabsze. A jeszcze neoglis ma peeling migdałowy, na lato. Może i on poskutkuje. Jak na razie kwasy to był najlepszy pomysł i kosmetyk w jaki zainwestowałam. Wszystkim to polecam

miiee a ja myslalam ze ty juz wyleczylas te wszystkie przebarwienia ehh szkoda ze moj najwiekszy problem jest najtrudniejszy do zwalczenia. Tez mam nadzieje, ze kiedys zejda calkowicie. Chcialabym zeby juz przed latem, a jeszcze lepiej, jakos w trakcie drugiego semestru, czy to za malo czasu?
__________________
Don't give up, don't look back, pour yourself another cup! (of coffee )
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 15:25   #310
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Magdooosia_85
Z moich obserwacji po 1-razowym użyciu kwasów:
Skóra dobrze nawilżona
to ciekawe, bo moja po kwasach jest dobrze wysuszona
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 16:23   #311
Angie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 37
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Czesc,

od dawien dawna podczytuje te dyskusje nt. kwasow, teraz tez bym chciala sie zakwasic. Mialam dotychczas jakis krem z kwasami od kosmetyczki chyba Sweet Skin System albo podobne, 8%. Teraz chce to zrobic bardziej fachowo i potrzebuje Wasze wsparcie.
Tak ma wygladac moj program beauty: Mycie twarzy: zel Iwostinu. Na noc planuje Lysanel. Pytanie: czy uzywac tonik (jaki: Dermedica np?) czy tez na umyta i sucha buzie nakladac tylko Lysanel.
Na dzien: wiadomo filtry, chyba to bedzie 100 biodermy, czy z kolorem czy nie, czy mieszanie tych 2 wersji, zobacze jeszcze. Pytanie: tonik tak czy nie oraz czy pod filtry uzywac jeszcze czegos nawilzajacego (na tym forum polecany byl dermedic).

sorry za te kilka pytan, ale lepiej zapytac niz potem miec zniszczona twarz co nie?
pozdrawiam
Angie
Angie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 18:24   #312
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Angie, tonik podobno odbudowuje b. szybko warstwę lipidową skóry, którą zmywamy podczas mycia, a bez toniku odbudowuje się ona o wiele dłużej - i co, krem z kwasami dać na taką nieodbudowaną skórę? ja lubię używać toniku, więc z niego nie rezygnuję. ale jak nie lubisz i jak Twój żel do mycia twarzy ma pH neutralne dla skóry, to nie musisz używać toniku. jeśli jednak użyjesz, to musisz odczekać, aż skóra po nim wyschnie, zanim nałożysz Lysanel, np. 15 min. (tak samo po myciu). z Dermedica b. lubię tonik Acne Expert, bo fajnie odświeża, a nie wysusza (bezalkoholowy). co do nawilżacza pod filtry, to już wg Twoich odczuć - jeśli będziesz czuła, że sam krem z filtrami za mało nawilża, nałóż coś nawilżającego.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 19:49   #313
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Nie dosc, ze mam ostatnio skore w strone suchawej to jeszcze zaczyna mi sie lekko luszczyc od retinaldehydu w Diacnealu.
Rano buzi nie myje wcale, przecieram tylko plynem na wodzie rozanej Fitomedu, nakladam krem nawilzajacy (Hydraphase XL jesli Antheliosa DP albo irysowy Weledy jesli potem Avene). Wieczorem zmywam wszystkie skrobie, pudry i roze mleczkiem (Hauschka, Eris), potem jeszcze z woda zelem bez SLS, znowu plyn Fitomedu i albo od razu irysowy Weledy albo po 10 minutach Diacneal.
Czasami potem, po jakiejs godzinie nakladam jeszcze Dermalibour.
Rano buzia jest w swietnym stanie a przebarwienia (jedno na brodzie a drugie na policzku) gina w oczach
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 20:42   #314
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Mam pytanie,jako ze we czw. mam miec robione 2gi raz kwasy u dermatologa,i od 2 dni smaruje sie na noc i na dzien Lysanelem Active(zalecenia dermatologa),to czy nawet jesli nigdzie nie wychodze,mam smarowac na to filtr?Czy wogole to nie zaszkodzi w niczym,tzn chodzi mi o interakcje miedzy kremem z filtrem (mam jakis svr filtr bodajze),a Lysanelem?A tak a propos,to przez to ze musze smarowac sie nim w dzien i noc,czuje ogromny dyskomfort,jestem czerwony jak burak i mam skore sucha jak piaski sahary,ale do czw. wytrzymam chybapzdr!
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 21:11   #315
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez @ska
miiee a ja myslalam ze ty juz wyleczylas te wszystkie przebarwienia ehh szkoda ze moj najwiekszy problem jest najtrudniejszy do zwalczenia. Tez mam nadzieje, ze kiedys zejda calkowicie. Chcialabym zeby juz przed latem, a jeszcze lepiej, jakos w trakcie drugiego semestru, czy to za malo czasu?
Gdzie tam wszystkie przebarwienia. Większość, poza tym teraz też coś tam dziabię (na przykład podrapałam środek czoła... rano - pięknie pięknie przed Sylwestrem ). Stare przebarwienia są już raczej nie zauważalne. Jak miałam wielką plamę na brodzie wyglądającą jak malinka lub krwiak - wielkości jednogroszówki - jej juz nie ma. Przebarwienia da się zwalczyć. Tylko niestety to idzie powoli. Ale jak już plama zlazła to te małe kropeczki też zejdą. A do wakacji jest ho ho .... Jak nie będziesz wyciskać to muszą zejść. Tylko kwasy ... kwaski ...kwaseczki...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 21:39   #316
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Kosmetyczka mi mówiła, że podczas i po kuracji kwasami nie można myć twarzy wodą z kranu. Tzn ile po odczekać?
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 21:48   #317
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

E tam... ja myłam. Tzn po zabiegu nie ruszałam nic twarzy aż do wieczornej kąpieli więc tak z 3-4 godziny bezpośrednio po kwasach nie myłam. Ale maskę łagodzącą kosmetyczka i zmywa wodą z kranu więc nie wiem czy to ma jakieś wielkie znaczenie.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 21:51   #318
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez justa79
Angie, tonik podobno odbudowuje b. szybko warstwę lipidową skóry, którą zmywamy podczas mycia, a bez toniku odbudowuje się ona o wiele dłużej - i co, krem z kwasami dać na taką nieodbudowaną skórę? ja lubię używać toniku, więc z niego nie rezygnuję. ale jak nie lubisz i jak Twój żel do mycia twarzy ma pH neutralne dla skóry, to nie musisz używać toniku. jeśli jednak użyjesz, to musisz odczekać, aż skóra po nim wyschnie, zanim nałożysz Lysanel, np. 15 min. (tak samo po myciu). z Dermedica b. lubię tonik Acne Expert, bo fajnie odświeża, a nie wysusza (bezalkoholowy). co do nawilżacza pod filtry, to już wg Twoich odczuć - jeśli będziesz czuła, że sam krem z filtrami za mało nawilża, nałóż coś nawilżającego.

a tonik z kwasami AHA? mam z Perfecty Czysta Cera, o wzmocnionym dzialaniu wlasnie z kwasami AHA. Mozna by na niego polozyc lysanel? czy by wyzarlo skore?
__________________
Don't give up, don't look back, pour yourself another cup! (of coffee )
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 22:06   #319
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez miiee
Gdzie tam wszystkie przebarwienia. Większość, poza tym teraz też coś tam dziabię (na przykład podrapałam środek czoła... rano - pięknie pięknie przed Sylwestrem ). Stare przebarwienia są już raczej nie zauważalne. Jak miałam wielką plamę na brodzie wyglądającą jak malinka lub krwiak - wielkości jednogroszówki - jej juz nie ma. Przebarwienia da się zwalczyć. Tylko niestety to idzie powoli. Ale jak już plama zlazła to te małe kropeczki też zejdą. A do wakacji jest ho ho .... Jak nie będziesz wyciskać to muszą zejść. Tylko kwasy ... kwaski ...kwaseczki...

dzieki za pocieszenie no ja narazie tez chyba sobie ciagle dowalam nowe przebarwienia, ale postaram sie juz nie, i jak tylko wroce, to te wychwalane przez ciebie kwasy zawsze mnie troche przerazaly i uwazalam je za ostatecznosc, ale chyba przyszla pora na nie
__________________
Don't give up, don't look back, pour yourself another cup! (of coffee )
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 23:36   #320
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Michał84
Mam pytanie,jako ze we czw. mam miec robione 2gi raz kwasy u dermatologa,i od 2 dni smaruje sie na noc i na dzien Lysanelem Active(zalecenia dermatologa),to czy nawet jesli nigdzie nie wychodze,mam smarowac na to filtr?Czy wogole to nie zaszkodzi w niczym,tzn chodzi mi o interakcje miedzy kremem z filtrem (mam jakis svr filtr bodajze),a Lysanelem?A tak a propos,to przez to ze musze smarowac sie nim w dzien i noc,czuje ogromny dyskomfort,jestem czerwony jak burak i mam skore sucha jak piaski sahary,ale do czw. wytrzymam chybapzdr!
Filtr koniecznie, hcyba, ze hcesz potem straszyc buzia w brazowe ciapki?
Najwyzej go zmien - SVR byl dla mnie za tlusty, moze wlasnie emulsja Avene?
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-31, 09:45   #321
201605061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 331
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Po 3-krotnym nałożeniu kwasów (wczoraj nałożyłam też na dzień, ale nie wychodziłam z domu) zauważyłam i nie tylko ja, że moja cera robi taka jaśniutka i mięciutka , znikają też zaskórniki. Ten fluid, to cudo, jak skończę to wezmę się za Glyco A. Ciekawe czy znikną mi te małe blizny
201605061003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-31, 10:01   #322
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Pewnie, pewnie... Tylko pamiętaj, by nic przy zaskórnikach nie dziubać. Od kwasów skóra robi się o 25 % grubsza, zaskórniki się wchłaniają i tam skóra sobie z nimi radzi. Próba wyduszenia zaskórnika skończy się zdarciem naskórka (jak dziś moje czoło ). Teraz najważniejsze to cierpliwość. Z małymi bliznami może też sobie poradzi fluid ... skóra robi się od niego zupełnie inna. Ja już go mam od 3 tygodni... Zobaczysz jaka rewelacja. Wszystko znika z dnia na dzień.... Tylko po co ja dziabałam to czoło....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-31, 13:44   #323
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

miiee a jak dlugo juz uzywasz tego cuda? i jak dlugo jest zalecane stosowac?
__________________
Don't give up, don't look back, pour yourself another cup! (of coffee )
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-31, 14:54   #324
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez miiee
Pewnie, pewnie... Tylko pamiętaj, by nic przy zaskórnikach nie dziubać. Od kwasów skóra robi się o 25 % grubsza, zaskórniki się wchłaniają i tam skóra sobie z nimi radzi.
Teraz już zupełnie zgłupiałam . Wydaje mi się, że od kwasów skóra robi sie cieńsza, ponieważ złuszcza sie naskórek, natomiast od retinaldehydów grubieje.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-31, 16:29   #325
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Tak. Złuszcza się naskórek, jednak kwasy przyspieszają również syntezę kolagenu, pobudzają ją. Dzięki czemu robi się grubsza. Zmarszczki znikają itp. To nie jest tak, że złuszczy się i robi się coraz cieńsza.

@ska używam fluidu od jakiś 3 tygodni - od 7 kwasów. Co do tego ile ich się używa...? Moja kosmetyczka twerdzi, że każda kobieta powinna mieć przynajmniej jeden kosmetyk z kwasami przez całe życie. I chyba będę sę tego trzymać.. Po pierwsze pomaga mi na trądzik, a potem będą opóźniać starzenie się skóry.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 14:00   #326
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Czemu nigdzie w necie nie można kupić tego fluidu neoglis? A może ktoś coś wie?
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 14:11   #327
monikq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 36
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cześć Kobietki
Jeszcze nigdy kwasów nie uzywałam, ale taksie Was naczytałam, ze zaczynam od najbliższego tygodnia (Nowy Rok, trzeba wprowadzac zmiany na lepsze). Zacznę chyba od lrp Effaclar K, tylo tak sie zastanawiam dlaczego tak kombinujecie. Czy nie mogłabym uzyc całej serii, tj. toniku, zelu do mycia twarzy i kremu z effaclar? A moze to nie jest dobry pomysł? Piszecie np. krem effaclar, zel iwostin i cos tam jeszcze dermedic... Juz sama nie wiem.
P.S fluid moz na kupic, http://www.bellis.pl/szukaj.php?page...seria=&szukaj= , tutaj
monikq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 14:14   #328
monikq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 36
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

A tak w ogóle, to się bardzo mocno zastanawiam nad tyn neoglis-em... skoro takie cuda potrafi zdziałać...
monikq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-02, 10:09   #329
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

monikq, ja też się zastanawiam nad tym fluidem... Kosztuje tyle, co jeden zabieg kwasami. Ale nie wiem, czy on będzie taki skuteczny sam, tzn. bez tych zabiegów kwasowych... Dziewczyny, używacie samego neoglisu czy równolegle chodzicie na zabiegi?
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-02, 11:10   #330
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Nikkolaa
monikq, ja też się zastanawiam nad tym fluidem... Kosztuje tyle, co jeden zabieg kwasami. Ale nie wiem, czy on będzie taki skuteczny sam, tzn. bez tych zabiegów kwasowych... Dziewczyny, używacie samego neoglisu czy równolegle chodzicie na zabiegi?
Ja chodzę równolegle na zabiegi kwasami u kosmetyczki. Już byłam na 7 czy tam 8 nie pamiętam. Ale od 3 tygodni nie byłam, bo ciągle choruję. Więc od 3 tygodni tylko ten fluid. Zabiegi kwasami są drogie 70 zł. Chodziłam co tydzień. Dużo pieniędzy w to leci, bo oprócz tego ciągle mam krem i żel do mycia z kwasami ( wymóg - przygotować skórę przed zabiegami ). Teraz za bardzo daje po kieszeni takie cotygodniowe kwasy. Rozmawiałam z kosmetyczką i będę chodziła na kwasy raz w miesiącu, do tego używała nadal żelu i fluidu. Też da świetne efekty.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.