Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-15, 11:44   #1531
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
dzięki

Już w pt wyjezdzam Co do opalania mało rzeczy wiem, nasuneło mi się kilka pytań. Jadę do Chorwacji tam może być potrzebna większa ochrona niż tutaj. Aha i chcę sie opalić (nie za mocno ale żeby nogi, ręce opalone były na taki średni brąz )

1) Jak stosować balsamy bez fotostabilnych filtrow? Czy jest konieczna częstsza aplikacja? Jeśli tak, to jak częsta? Mogą się one szybciej ścierać?

2) Czy mogę mieszać dwa filtry o jednym faktorze. Np nałożyć niski faktor, a na to cienka warstwe faktora wyzszego?

3) Czy mogę posmarować się jednym faktorem a po kilku godzinach kiedy trzeba się dosmarować to użyć innego faktora?
a)faktora o innej wartości
b)faktora o tej samej wartości tylko innej firmy

4) Przyspieszacz opalania na filtr, czy pod filtr?

5) Jak to jest z czestością aplikacji, po ilu godzinach należy nalożyć filtr jeszcze raz (jeśli nie plywamy, ani się nie zetrze)? Słyszałam już różne opinie od 2 godzin do 5godz

będe wdzieczna za udzielenie odpowiedzi pozdrawiam
Klania sie lektura
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...39&postcount=6

Jaki jest sens stosowania balsamow bez fotostabilnych filtrow
Przyspieszacz opalania
przeciez to zupelnie zbyteczne biorac pod uwage,ze filtr jest stosowany po to,by zapewnic ochrone!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 12:08   #1532
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Klania sie lektura
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...39&postcount=6

Jaki jest sens stosowania balsamow bez fotostabilnych filtrow
Przyspieszacz opalania
przeciez to zupelnie zbyteczne biorac pod uwage,ze filtr jest stosowany po to,by zapewnic ochrone!
dzieki. ale nadal nie wiem...mieszanie filtrow roznych firm jest niepolecane, ale nie bylo co do tego badan wiec nie wiem czy moge mieszac... a gdybym tej samej firmy tylko inne faktory zmieszala?

Kupilam dwa filtry niestabilne bo nie wiedzialam, że są niestabilne niestety pieniedzy nie mam na tyle by kupic nastepne wiec jak powinnam je stosowac??

tego po angielsku nie czytalam, bo nic nie rozumiem...ale tam chyba pisze o stabilnosci filtrow, moglby mi ktos powiedziec jak sprawa wyglada?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-07-15 o 12:10
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 17:17   #1533
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Która to pisała, że Synchroline daje mat? To chyba zamiast Biodermy wezmę
Nadal się zdecydować nie mogę. Bioderma matująca, fluid LRP czy w/w Synch :O

Dagno! Gazetka była chyba do dziś bo na stronie Kerfura jest nowa(od 15.07)

Cytat:
Kupilam dwa filtry niestabilne bo nie wiedzialam, że są niestabilne niestety pieniedzy nie mam na tyle by kupic nastepne wiec jak powinnam je stosowac??
Reaplikuj co 20-30 minut. Jakie to filtry? Wrzuć składy, sprawdzę stabilność ;p
A tak btw, każdy producent pisze że ma fotostabilne filtry, jednak często gęsto mija się to z prawdą.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-15 o 17:28
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 18:31   #1534
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Kupilam dwa filtry niestabilne bo nie wiedzialam, że są niestabilne niestety pieniedzy nie mam na tyle by kupic nastepne wiec jak powinnam je stosowac?
Z tymi niestabilnym jest tak, że nie dają na ogół żadnej lub znikoma ochronę uva, a ten rodzaj ochrony jest bardzo ważny. Lepiej kupić filtr niższy, ale fotostabilny zawierający filtry uva i uvb.
Teraz nie masz innego wyjścia jak dosmarowywać się często. Pewnie nie spieczesz się, ale mnie by przeraziła ilość uva jaką pochłonie skóra.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 18:43   #1535
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Która to pisała, że Synchroline daje mat? To chyba zamiast Biodermy wezmę
Nadal się zdecydować nie mogę. Bioderma matująca, fluid LRP czy w/w Synch :O

Dagno! Gazetka była chyba do dziś bo na stronie Kerfura jest nowa(od 15.07)

Reaplikuj co 20-30 minut. Jakie to filtry? Wrzuć składy, sprawdzę stabilność ;p
A tak btw, każdy producent pisze że ma fotostabilne filtry, jednak często gęsto mija się to z prawdą.
Nie pomyslalam nawet o tym w czasie zakupów, żeby zwrócić uwagę na stabilność filtrów, kompletnie o takim czymś zapomialam.
Kupiłam Eveline

Kurcze mi na UVA bardzo zalezy ale na opakowaniu jest napisane 30SPF UVA+UVB. Mogą tak kłamać? Proszę sprawdz Fuzukatsu czy są tam te filtry UVA. Aplikować co 20 minut moge ale jesli nie ma UVA to juz gorzej

edit: musialam przepisac sklad

aqua, wather, titanium dioxide, ethylexyl methoxycinnamate, mineral oil, isopropyl myrisate, cetearyl alcohol, ceteareth-20, pvp/hexadecene copolymer, dimethicone, krameria triandra extract, theobbroma cacao seed butter, daucus carota sativa (carrot)seed oil, glycerin, propylene glycol, juglans regia shell extract, watterpurys malus(apple)fruit extract, acrylates/ c10-30alkyl acrylate crosspolymer triethanolamine, amber(succinum) extract, panthenol, polysorbate 20/peg-20glyceryl laurate / water / tocopherol / linoleic acid / PABA / retinyl palmitate, phonoxyethanol / methylplparaben / butylparaben / ethylparaben / propylparaben, DMDM Hydation, fragrance, butylpenyl metylpropianal (lilial)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-07-15 o 19:00
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 23:48   #1536
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Shneenaz - możesz zerknąć czy dobrze kupilam?

Wprawdzie to emulsja +50 tak jak miala byc, ale byly dwie wersje do ciala(wieksza) i do twarzy. Ja kupilam tą do twarzy
szkoda że jakiś dozownik dali, nie wiem czy to dobre rozwiazanie

tak, to moja emulsja . Pompka jest bardzo wygodna, lepiej mozna odmierzyc ilosc . I nic sie nie wyleje
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 08:26   #1537
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

a czy może ktoś się orientuje, ile ml filtra 'wychodzi' przy jednym wciśnięciu? wtedy łatwo mozna by było wycisnąć te 1,5 ml, bo ze strzykawka nie chce mi się bawić
mam jeszcze pytanie do Hexxany, jeśli zajrzy tutaj - czy to prawda, że filtry pod wpływem światła generują wolne rodniki i przy ich stosowaniu należy przyn reaplikować filtr 1x dziennie i stosować pod filtr antyoksydanty? taka informacja pojawiła się niedawno na którymś filtrowym wątku i trochę się zaniepokoiłam, bo ja bardzo często nie reaplikuję filtra... z tego co mi wiadomo z fotostabilnymi filtrami chyba nic nie powinno się dziać pod wpływem słońca.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 11:35   #1538
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a czy może ktoś się orientuje, ile ml filtra 'wychodzi' przy jednym wciśnięciu? wtedy łatwo mozna by było wycisnąć te 1,5 ml, bo ze strzykawka nie chce mi się bawić
mam jeszcze pytanie do Hexxany, jeśli zajrzy tutaj - czy to prawda, że filtry pod wpływem światła generują wolne rodniki i przy ich stosowaniu należy przyn reaplikować filtr 1x dziennie i stosować pod filtr antyoksydanty? taka informacja pojawiła się niedawno na którymś filtrowym wątku i trochę się zaniepokoiłam, bo ja bardzo często nie reaplikuję filtra... z tego co mi wiadomo z fotostabilnymi filtrami chyba nic nie powinno się dziać pod wpływem słońca.

Kiedys pamietam,ze byl poruszony ten temat ale nie zaglebialam sie za bardzo w niego.Pamietam,ze chodzilo oto,ze istnieje wplyw aplikacji filtra na ochrone przed wolnymi rodnikami-nalozenie filtra nie polega na wsmarowaniu/wmasowaniu tylko nalozeniu i samoistnym wchlonieciu przez skore.Nie kojarze,ze byly podane jakiekolwiek badania wiec nic wiecej na ten temat nie napisze.
Osobiscie jakos temat mnie za specjalnie nie zainteresowal

Ekspozycje nalezy podzielic na czynna i bierna,wg mnie czy wersji czynnej regularna reaplikacja jest czyms normalnym i jak najbardziej wskazanym;wersja bierna ogranicza sie do jednego razu bo nie wyobrazam sobie aby w pracy/szkole itd.odczyniac rytual reaplikacji Nawet obecnie wsrod takich temperatur nie jestem w stanie wyobrazic sobie by siegnac po filtr kiedy ide do pracy,kiedy wszystko splywaMakijaz ograniczam do minimum a filtry zostawiam na inne dni bo mimo wszystko wybieram funkcjonowanie wsrod ludzi inaczej kiedy jestem w domu czy nad woda itd.

Stosowanie antyoksydantow pod filtr jest jak najbardziej wskazane-ale to juz wiele razy bylo pisane
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-07-16 o 11:54
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 12:11   #1539
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Co myslicie o produkatach Banan Boat? Wyszly nowe serie z avotriplex`em-ktory podobno jest uvb/uva i ffotostabilne. Szczegolnie chodzi mi o serie ultra Defence.

http://www.playtexstore.com/cgi-bin/...chfields=model

Konkretnie o produkty :

http://www.bananaboat.com/products/1...BrowseBy=Usage

http://www.bananaboat.com/products/1...BrowseBy=Usage

przykladowy sklad spf 50 :

active ingredients:

avobenzone 1,5% , homosalate 15% , octisalate5% , octocrylene1,25% , oxybenzone6%

sklad:

water , hydrogenated dimer dilinoleyl/dimethylocarbonate copolymer , stearyl alcohol , glycerin , caprylyl glycol , aloe barbadenesis leaf juice , tocopheryl acetate , retinyl palmitate , tocopherol , sodium lauroyl sarcosinate , behenyl alcohol , glyreryl stearate , glyceryl stearate citrate , disodium ethylene dicocamide peg-15 disulfate , cetyl alcohol , dimethyl capramide , cetearyl alcohol , sodium lauroyl lacylate , lecithin , carbomer , xanthan gum , methyldibromo glutaronitrile , methylchloroisothiazolino ne , methylisothiazolinone , phenoxyethanol , disodium edta , bht


uffff, mam najdzieje ze nie zrobilam nigdzie bledu )))
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 15:35   #1540
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość

edit: musialam przepisac sklad

aqua, wather, titanium dioxide, ethylexyl methoxycinnamate, mineral oil, isopropyl myrisate, cetearyl alcohol, ceteareth-20, pvp/hexadecene copolymer, dimethicone, krameria triandra extract, theobbroma cacao seed butter, daucus carota sativa (carrot)seed oil, glycerin, propylene glycol, juglans regia shell extract, watterpurys malus(apple)fruit extract, acrylates/ c10-30alkyl acrylate crosspolymer triethanolamine, amber(succinum) extract, panthenol, polysorbate 20/peg-20glyceryl laurate / water / tocopherol / linoleic acid / PABA / retinyl palmitate, phonoxyethanol / methylplparaben / butylparaben / ethylparaben / propylparaben, DMDM Hydation, fragrance, butylpenyl metylpropianal (lilial)
Filtry wyboldowałam. Dwutlenek tytanu wprawdzie chroni przed UVA, ale nie jest to taka szałowa ochrona. Ten drugi to zwykły filtr UVB. Jednak zawiera masło kakaowe, i kilka innych ciekawszych wyciągów(widzę coś marchewkowego, jakieś jabłko i coś tam jeszcze)
Generalnie na lato to totalna słabizna, nie mówiąc już o plaży. Zostawiłabym go na jesień i smarowała nim po domu ciałko

Cytat:
Stosowanie antyoksydantow pod filtr jest jak najbardziej wskazane-ale to juz wiele razy bylo pisane
Acz niekonieczne? Słyszałam że filtry zwiększają powstawanie wolnych rodników jeśli nie zawiera witaminy E(nie wiem jak to inaczej ująć, generalnie sens zachowałam) nie wiem czy to prawda.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-16 o 15:53
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 16:25   #1541
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ile filtra nalezy nakladac na nogi i rece? przeczytalam "na inne części ciała długość dwóch palców." jest to prawda? czyli dlugosc 2 palcow mam dac tylko na dwie nogi i tyle samo na rece,czy dlugosc dwoch palcow oznacza,ze tyle w sumie mam dac na nogi i rece?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 16:35   #1542
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Filtry wyboldowałam. Dwutlenek tytanu wprawdzie chroni przed UVA, ale nie jest to taka szałowa ochrona. Ten drugi to zwykły filtr UVB. Jednak zawiera masło kakaowe, i kilka innych ciekawszych wyciągów(widzę coś marchewkowego, jakieś jabłko i coś tam jeszcze)
Generalnie na lato to totalna słabizna, nie mówiąc już o plaży. Zostawiłabym go na jesień i smarowała nim po domu ciałko

Acz niekonieczne? Słyszałam że filtry zwiększają powstawanie wolnych rodników jeśli nie zawiera witaminy E(nie wiem jak to inaczej ująć, generalnie sens zachowałam) nie wiem czy to prawda.
dzieki
a widzisz w skladzie czy jest fotostabilny?

Może ten byłby lepszy (Soraya)

sklad:Aqua, Ethylhexyl Stearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzol, hexyl benzoare

mysle że pierwsze skladniki wystarcza?
(i tez pytanie czy może jest fotostabilny?

albo z Dax Cosmetics (niestety z tamtego)

sklad: aqua, cetearyl alcohol, ceateareth-20, octyl methoxylbenzylidene, paraffin oil, isopropyl myristate, 4-metgylbenzylide

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
ile filtra nalezy nakladac na nogi i rece? przeczytalam "na inne części ciała długość dwóch palców." jest to prawda? czyli dlugosc 2 palcow mam dac tylko na dwie nogi i tyle samo na rece,czy dlugosc dwoch palcow oznacza,ze tyle w sumie mam dac na nogi i rece?
jedna noga- dwa palce
druga noga- dwa palce
jedna reka- dwa palce
druga reka-dwa palce


---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

jeszcze dodam:

brzuch- dwa palce
klatka piersiowa - dwa palce
dół plecow -dwa palce
góra pleców-dwa palce
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-07-16 o 16:33
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 16:37   #1543
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

????? masakra :/ az tyle???????? to ile opakowan filtrow musze kupic na miesiac dla mnie i dla rodzicow
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 17:31   #1544
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
????? masakra :/ az tyle???????? to ile opakowan filtrow musze kupic na miesiac dla mnie i dla rodzicow
Jednorazowo zaleca się użycie 30ml kremu z filtrem na całe ciało.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 17:43   #1545
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Jednorazowo zaleca się użycie 30ml kremu z filtrem na całe ciało.
najlepiej ubrac kombinezon odslaniajac jedynie glowe

ten filtr zdaje sie byc fotostabilnym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29924 ?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 19:36   #1546
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
najlepiej ubrac kombinezon odslaniajac jedynie glowe

ten filtr zdaje sie byc fotostabilnym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29924 ?
Kombinezon i ortalionową kominiarkę.
Tak, ten DB ma fotostabilne filtry.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 20:56   #1547
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Tak się wtrącę: znacie facetów, którzy smarują się filtrami? Czy ich to w ogóle interesuje?
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 21:17   #1548
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Interesuje
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 21:40   #1549
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Interesuje
Hah, dobrze wiedzieć
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 22:51   #1550
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

interesuje
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 05:21   #1551
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[/COLOR]interesuje,interesuje. Ja tu na polecenie tz pytam o filtry) wlasnie co myslicie o tych banana boat? on chce tego do twarzy uzywac...

przypomne..

banana boat ultra defense spf 50

active ingredients:

avobenzone 1,5% , homosalate 15% , octisalate5% , octocrylene1,25% , oxybenzone6%

sklad:

water , hydrogenated dimer dilinoleyl/dimethylocarbonate copolymer , stearyl alcohol , glycerin , caprylyl glycol , aloe barbadenesis leaf juice , tocopheryl acetate , retinyl palmitate , tocopherol , sodium lauroyl sarcosinate , behenyl alcohol , glyreryl stearate , glyceryl stearate citrate , disodium ethylene dicocamide peg-15 disulfate , cetyl alcohol , dimethyl capramide , cetearyl alcohol , sodium lauroyl lacylate , lecithin , carbomer , xanthan gum , methyldibromo glutaronitrile , methylchloroisothiazolino ne , methylisothiazolinone , phenoxyethanol , disodium edta , bht

Edytowane przez DeszczowaPanienka
Czas edycji: 2009-07-17 o 05:22
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 14:47   #1552
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Wyżalania się ciąg dalszy. Parę dni temu przespacerowałam się do Carrefoura express w Złotych Tarasach w celu odnalezienia Sorayi dla dzieci spf 60. NIE BYŁO! Żeby znaleźć jakikolwiek filtr musiałam przebiec cały sklep, bo są tak tylko dwie półeczki porostawianie po całym dziale kosmetyczno-dzięcieco-chemicznym. Tak samo jak w Naturze, nie bylo nawet miejsca na półce dla tego filtra. Aczkolwiek widziałam spf 30 i 45 dla dorosłych. Może powinnam szukać w większych sklepach tych sieciówek? Nie wiem, czy mam siłę
Poza tym w Naturze kupiłam dzieciaczka, tylko że spf 30 (ale anty-UVA 18). Póki co nie zatkał, ale tłuścioch niemiłosierny. Daje się zmatowić mieszanką pudru propolisowego z Maybelline matującym, ale jak potem dotknę szyi na której nie używam mieszanki, to jest tłusta niczym posmarowana masłem, a przy aplikacji filtra wspomagam się HA, żeby się łatwiej wchłonął. Przy Lirence filtru na szyi nie dało się wyczuć.
Jak myślicie, czy niższy faktor tej samej serii oznacza więcej miejsca na zapyczacze-tłuściochy? Czy sam Univul Plus jest tłusty i przy spf 60 będzie jeszcze gorzej?
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 15:04   #1553
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Mój tata dorwal dzisiaj dwie ostatnie dzieciaczki 60 najlepsze jest to,ze były dalej na promocji. Pojechal do innego karfuru to cala polka była zaladowana ,ale w normalnej cenie. Jutro siedze w domu to przetestuje
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:37   #1554
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jak piszecie o SORAYA to dosłownie czuje jak mnie zapycha wszystko
Nie dość, że nie do zniesienia na twarzy to zapychacz totalny!
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:56   #1555
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A o której Sorayi myślisz? Jaki faktor? Dla dzieci czy dla dorosłych? Podobno każda z nich bardzo się różni składowo.
Ja też mam uraz do Sorayi, ale po serii Anty, moich pierwszych kosmetykach, które po pewnym czasie strasznie mnie podrażniły i były początkiem tragicznej pięlegnacji Garnierami i Lorealami.

P.S. Nie uwierzycie, ale dziś usłyszałam od taty "komplement", że "już lepiej wyglądam, bo mnie słońce chwyciło". Z jednej strony trochę się ucieszyłam, bo zbladłam strasznie przez chorowanie, ale postanowiłam przeprowadzić śledztwo, kto jest winowajcą. Od poniedziałku do czwartku byłam na dworze przez przynajmniej godzinę dziennie, akurat zmieniałam filtr, więc śledztwo jest utrudnione.
Poniedziałek: Lirenka 50+ destabilizowana pudrem propolisowym z talkiem i pudrem matującym Maybelline. Na dworze byłam 1-1.5 h, Chowalam się w cieniu jak się dało, moglo mnie przypiec tylko na przystanku albo przez moment w tramwaju, bo zwykle siadam po zacienionej stronie.
Wtorek: ten sam zestaw na twarz, na dworze tyle samo, z tym że dobre 20 minut w pełnym słońcu, chociaz po 19-tej, ale grzało ślicznie.
Środa: Na dworze tyle samo, znów Pani Cień plus 20 minut w samochodzie, ale tym razem z Sorayą spf 30, ale bez Parsolu, więc faktyczna ochrona mogła być większa niż przy Lirence.
Czwartek: Znów Soraya, 40 minut na dworze plus godzina w samochodzie w godzinach szczytu.
A dzisiaj siedzę w domu z tym felernym koplementem i jestem bliska stwierdzić, że Lirenkę łatwiej zdestabilizować niż mi się wcześniej wydawało :-/

Edytowane przez marcheweczka
Czas edycji: 2009-07-17 o 17:12
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 17:59   #1556
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Kiedys pamietam,ze byl poruszony ten temat ale nie zaglebialam sie za bardzo w niego.Pamietam,ze chodzilo oto,ze istnieje wplyw aplikacji filtra na ochrone przed wolnymi rodnikami-nalozenie filtra nie polega na wsmarowaniu/wmasowaniu tylko nalozeniu i samoistnym wchlonieciu przez skore.Nie kojarze,ze byly podane jakiekolwiek badania wiec nic wiecej na ten temat nie napisze.
Osobiscie jakos temat mnie za specjalnie nie zainteresowal

Ekspozycje nalezy podzielic na czynna i bierna,wg mnie czy wersji czynnej regularna reaplikacja jest czyms normalnym i jak najbardziej wskazanym;wersja bierna ogranicza sie do jednego razu bo nie wyobrazam sobie aby w pracy/szkole itd.odczyniac rytual reaplikacji Nawet obecnie wsrod takich temperatur nie jestem w stanie wyobrazic sobie by siegnac po filtr kiedy ide do pracy,kiedy wszystko splywaMakijaz ograniczam do minimum a filtry zostawiam na inne dni bo mimo wszystko wybieram funkcjonowanie wsrod ludzi inaczej kiedy jestem w domu czy nad woda itd.

Stosowanie antyoksydantow pod filtr jest jak najbardziej wskazane-ale to juz wiele razy bylo pisane
wielkie dzięki, Hexxano
alternatywa dla kombinezonu i kominiarki - koszula z długim rękawem+spodnie z długimi rękawami+ chustka na szyje+ kapelusz z dużym rondem+rękawiczki, czyli mój strój do ogrodu
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 20:41   #1557
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Shee'naz odezwij sie jak sprawuje sie filtr czy przypadkiem Decyl Oleate nie jest zapychaczem?znajduje sie dosc wysoko jak mnie nie zapcha to bede baaaaaaaardzo szczesliwa. jutro dzien proby
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 21:04   #1558
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Shee'naz odezwij sie jak sprawuje sie filtr czy przypadkiem Decyl Oleate nie jest zapychaczem?znajduje sie dosc wysoko jak mnie nie zapcha to bede baaaaaaaardzo szczesliwa. jutro dzien proby
Decyl Oleate to emolient,emulgator,czynni k natluszczajacy stosowany w masciach,kremach itd. Nie sadze aby byl odpowiedzialny za zapychanie ale nie mozna sugerowac sie jednym skladnikiem,wazny jest caly sklad
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 21:21   #1559
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Decyl Oleate to emolient,emulgator,czynni k natluszczajacy stosowany w masciach,kremach itd. Nie sadze aby byl odpowiedzialny za zapychanie ale nie mozna sugerowac sie jednym skladnikiem,wazny jest caly sklad
a to dobrze. bo wedlug tej strony http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm on ma numerek 3. sie troszke przestraszylam
a caly sklad wrzucilam do watku o analizie skladu
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2009-07-17 o 21:22
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 22:04   #1560
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wielkie dzięki, Hexxano
alternatywa dla kombinezonu i kominiarki - koszula z długim rękawem+spodnie z długimi rękawami+ chustka na szyje+ kapelusz z dużym rondem+rękawiczki, czyli mój strój do ogrodu
Do kapelusza woalka. Albo strój dla pszczelarzy.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.