Czy ktoś może mi pomóc? Załączam zdjęcia problemu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 15:37   #1
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186

Czy ktoś może mi pomóc? Załączam zdjęcia problemu


Zawsze miałam problem ze skórą na dłoniach, potrzebowała porządnego nawilżenia, bo co zimę dłonie miałam w opłakanym stanie. Ale udało mi się to zwalczyć, bo znalazłam odpowiedni krem - Neutrogena, skoncentrowany krem do suchych i zniszczonych dłoni. Po nim miałam idealnie gładką i miękką skórę, dłonie jak z reklamy Niestety od jakiegoś czasu z moimi rękoma zaczęło się dziać to, co widać na zdjęciu. Mam okropnie suche miejsca na lewej dłoni na kostkach. Na prawej mam takie suche malutkie miejsca pomiędzy dwoma palcami. Dłonie nie swędzą ani nie pieką. Wizyta u dermatologa dopiero za dwa miesiące, dlatego piszę tutaj z prośbą o rady, może ktoś wie, co to jest i jak to wyleczyć.
Dziękuję za odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140424_162326m.jpg (64,4 KB, 80 załadowań)

Edytowane przez chunky_kat
Czas edycji: 2014-04-24 o 15:38
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:06   #2
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Czy ktoś może mi pomóc? Załączam zdjęcia problemu

Może jakieś chemikalia są przyczyną?
Sama mam wrażliwe dłonie, ostatnio wysuszył mu skórę szampon do włosów, miałam wrażenie tak wyschniętej skóry, jakby miała za chwile popękać. Po płynie do naczyń mam pokrzywkę na samych (?) palcach wskazujących. Czasami szkodzi coś, czego nigdy byśmy o szkodzenie nie posądzali.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:15   #3
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: Czy ktoś może mi pomóc? Załączam zdjęcia problemu

Cytat:
Napisane przez chunky_kat Pokaż wiadomość
Zawsze miałam problem ze skórą na dłoniach, potrzebowała porządnego nawilżenia, bo co zimę dłonie miałam w opłakanym stanie. Ale udało mi się to zwalczyć, bo znalazłam odpowiedni krem - Neutrogena, skoncentrowany krem do suchych i zniszczonych dłoni. Po nim miałam idealnie gładką i miękką skórę, dłonie jak z reklamy Niestety od jakiegoś czasu z moimi rękoma zaczęło się dziać to, co widać na zdjęciu. Mam okropnie suche miejsca na lewej dłoni na kostkach. Na prawej mam takie suche malutkie miejsca pomiędzy dwoma palcami. Dłonie nie swędzą ani nie pieką. Wizyta u dermatologa dopiero za dwa miesiące, dlatego piszę tutaj z prośbą o rady, może ktoś wie, co to jest i jak to wyleczyć.
Dziękuję za odpowiedzi
Mam podobny problem jak rośnie mi poziom TSH. U mnie pomogło (oczywiscie oprócz brania tabletek na tarczycę) smarowanie na noc dłoni kremem do rąk i zakładanie bawełnianych rękawiczek (w rossmannie można je znaleźć). Samo smarowanie rąk nie pomaga.
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:25   #4
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Czy ktoś może mi pomóc? Załączam zdjęcia problemu

Polecam maskę parafinową do dłoni, czy pomoże nie wiem, ja mam po niej miękkie i nawilżone dłonie. Kosztuje 2zł więc może warto spróbować.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 20:04   #5
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: Czy ktoś może mi pomóc? Załączam zdjęcia problemu

Cytat:
Napisane przez jeanne92 Pokaż wiadomość
Mam podobny problem jak rośnie mi poziom TSH. U mnie pomogło (oczywiscie oprócz brania tabletek na tarczycę) smarowanie na noc dłoni kremem do rąk i zakładanie bawełnianych rękawiczek (w rossmannie można je znaleźć). Samo smarowanie rąk nie pomaga.
Może dermatolog zleci mi jakieś badania, ale póki co kupię te rękawiczki. Miałam zamiar już wcześniej, ale potem znalazłam ten krem i nie miałam już potrzeby.
Dziękuję

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Może jakieś chemikalia są przyczyną?
Sama mam wrażliwe dłonie, ostatnio wysuszył mu skórę szampon do włosów, miałam wrażenie tak wyschniętej skóry, jakby miała za chwile popękać. Po płynie do naczyń mam pokrzywkę na samych (?) palcach wskazujących. Czasami szkodzi coś, czego nigdy byśmy o szkodzenie nie posądzali.
Gdzieś przeczytałam, że warto zmienić mydło do rąk na takie delikatne, niezawierające alergenów. W sumie dobry pomysł, bo przecież mnóstwo się go używa w ciągu dnia. Postaram się też zakładać rękawiczki do mycia naczyń i kiedy będę używać innych chemikaliów.
Dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Polecam maskę parafinową do dłoni, czy pomoże nie wiem, ja mam po niej miękkie i nawilżone dłonie. Kosztuje 2zł więc może warto spróbować.
Postaram się ją kupić. Takie są w aptece czy normalnie w drogeriach też znajdę?
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 09:22   #6
BeTiBb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Czy ktoś może mi pomóc? Załączam zdjęcia problemu

Cześć, spróbuj smarować dłonie kremem z ektoiną, najlepiej z 5 razy dziennie. Po paru dniach powinno nie być śladu.
BeTiBb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 10:22:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.