Tłusto sucha skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-19, 11:15   #1
Samill0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1

Tłusto sucha skóra


Witam. Jestem facetem i mam 20 lat i problem którego nie znalazłem na tym forum a potrzebuje pomocy. Tłusto sucha skóra, mianowicie tłusta skóre( świecącą) mam w okolicach nosa , na czole i n nosie a reszta twarzy sucha . Na czole i policzkach występują wągry i łój zatyka pory. W okolicach nosa jest także zaczerwienione lekko. Myślałem , że to trądzik różowaty ale to jest tylko zaczerwienione albo przebarwione. A w okolicy ust są czerwone plamy foto : http://s3.ifotos.pl/img/IMAG0248B_exsawnx.jpg
http://s2.ifotos.pl/img/IMAG0246j_exsawxa.jpg

Pryszczy nie mam , czasami takie białe mełe się pojawi ale to wycisnę od razu i znika

Kosmetyków jakich używam jest mało , głownie żel do czyszczenia twarzy ( rano i wieczór ) i krem nawilżający ( rano i wieczór ) to wszystko. Ale po tym skóra jest oczyszczona tylko nie zabije to wągrów a te plamy to nie wiem co z nimi.

Na wągry stosowałem już wszystko bo walcze z tym latami. 3 dermatologów , różne maści . Jeden zabieg kwasem hialuronowym - efekty? masakra. Nigdy w życiu tego syfu.

Teraz chciałem kupić benzoyl peroxide 5% albo acne derm(Kwas azelainowy) który mogę dostać z polski bo w uk cięzko dostać takie coś.

Proszę o jakieś porady , może jakieś leki które mogłyby mi pomóc
Samill0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 00:08   #2
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Tłusto sucha skóra

Na wągry nie ma innej rady - delikatne peelingi (ale mechaniczne, nie enzymatyczne), mycie twarzy gąbką/myjką do twarzy, na przykład taką z mikrofibry/szczoteczką ręczną, do tego maseczki oczyszczające. Zwykle pomaga. Tylko ostrożnie, żeby nie podrażnić skóry nieprzyzwyczajonej do bardziej mechanicznego oczyszczania.
Jeśli używasz kremu nawilżającego, a część skóry masz suchą, a drugą tłustą, to znaczy, że krem jest źle dobrany. Sprawdź skład i odstaw go, jeśli posiada parafinę (może mieć różne nazwy - więcej tu, również o działaniu na skórę http://www.czystekosmetyki.pl/parafi...smetykach.html) albo silikony (zazwyczaj koniec nazwy -icone), bo obie te substancje mogą wywoływać kłopoty oraz nie są zmywalne wodą ani detergentami. Przede wszystkim zaburzają wymianę gazową i poziom nawilżenia. Poszukaj kremu nawilżającego z jakimś przyjaznym składem, bez zbędnej chemii. Nie gwarantuję Ci poprawy, bo wiadomo, że z tym bywa bardzo różnie, ale podałam Ci to, co sama z powodzeniem od ponad roku stosuję i BARDZO mi to pomaga.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 12:08   #3
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Tłusto sucha skóra

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Na wągry nie ma innej rady - delikatne peelingi (ale mechaniczne, nie enzymatyczne), mycie twarzy gąbką/myjką do twarzy, na przykład taką z mikrofibry/szczoteczką ręczną, do tego maseczki oczyszczające. Zwykle pomaga. Tylko ostrożnie, żeby nie podrażnić skóry nieprzyzwyczajonej do bardziej mechanicznego oczyszczania.
Jeśli używasz kremu nawilżającego, a część skóry masz suchą, a drugą tłustą, to znaczy, że krem jest źle dobrany. Sprawdź skład i odstaw go, jeśli posiada parafinę (może mieć różne nazwy - więcej tu, również o działaniu na skórę http://www.czystekosmetyki.pl/parafi...smetykach.html) albo silikony (zazwyczaj koniec nazwy -icone), bo obie te substancje mogą wywoływać kłopoty oraz nie są zmywalne wodą ani detergentami. Przede wszystkim zaburzają wymianę gazową i poziom nawilżenia. Poszukaj kremu nawilżającego z jakimś przyjaznym składem, bez zbędnej chemii. Nie gwarantuję Ci poprawy, bo wiadomo, że z tym bywa bardzo różnie, ale podałam Ci to, co sama z powodzeniem od ponad roku stosuję i BARDZO mi to pomaga.

Jakich kremów używasz? Bo szukam jakiegoś z dobrym składem.
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 12:39   #4
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Tłusto sucha skóra

Cytat:
Napisane przez misterylady Pokaż wiadomość
niestety tak to już jest, że i przy tłustej cerze można też mieć suchą. Ja sama mam taki problem, że mam cerę tłustą i niestety przez kosmetyki się mi ona wysuszyła. Ale dobre rady kosmetyczki i zmiana kosmetyków znacznie pomogły.
O tak, kosmetyki, zwłaszcza przeciwtrądzikowe mogą nieźle przesuszyć cerę. :/ Czytam bloga pewnej dziewczyny i ona pisała, że wtedy jest to cera tłusta odwodniona. Natomiast autor ma po prostu mieszaną.
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 13:39:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.